PDA

View Full Version : FM 2006 - Orjinal almayı dusunuyor musunuz?

e_mali
12.Ekim.2005, 10:52
FM 06 yı orijinal almayı dusunuyor musunuz?

from_edi
12.Ekim.2005, 21:19
ŞimCik şöyKE oluyor....

Oyun heraLDe ilk çıktığında ortalama 100 Ytl ciVarları oLuR.... (c)

Benim en fazla werebileceğim para 50 YtL.... bu durumda üzgünüm ama alamayacağıM... (c)

atek34
12.Ekim.2005, 23:03
16 yaşındaki bir öğrencinin bir oyuna 100 ytl vermesi vermesi :roll: bana göre değil maalesef (c)

semih5
12.Ekim.2005, 23:33
evet ya bende 16 yasinda lise 1 ogrencisiyim nasil 100 ytlbulcam da alcam ama bi sey bulcaz atrik

efsane_goztepe
13.Ekim.2005, 00:24
almayı düşünüyordum ama aralıkta askere gideceğim için boşyere bu kadar para vermeyi düşünmüyorum. kısmetse fm 2007'yi orjinal alırım :mrgreen:

e_mali
13.Ekim.2005, 10:37
Ankara'lı arkadaslar icin soyle soyliyim.
Dun Dost kitabevine uğradım, FM2005 varmı diye sordum. olacak dediler bulamadılar, sonr bilgisayardan bakıp kalmamıs dediler. Fiyat sordum. 88 YTL dediler.
FM 2006 gelir mi dedim. Gelecektir mutlaka dediler. Sanırım benzer bir fyatta ona bicilir.

serhan_X
13.Ekim.2005, 10:45
ben korsanını aldım 8 ytl' ye tıkır tıkır çalışıyor ama orjinal kesin 100 ytl nin üstündedir

e_mali
13.Ekim.2005, 12:04
korsan almaya devam, Türkce FM'ye elveda...

tombul taho
13.Ekim.2005, 14:58
emali sende haklısın ama üyelerde haklı! yani çoğu arkadaşımız bu parayı veremez! şahsen ben bile veremeyecem galiba! ya da ramazan veya kurban bayramı sonunda alacam! malum bayram diiince benim aklıma bi tek para geliyor ehaeah! eğer sizde o oyunu almaya yetecek kadar toplayabilirseniz bence orjinal oyun alın derim!

ayrıca oyun eğer ankara'da varsa istanbul'a kesin gelir heralde! gerçi fm2005'i geçen hafta bende aradım! Bağdat Caddesi'nde D&R'a girdim sordum adam yok dedi! Ayrıca bazı orjinal oyunların 20 YTL olduğunu gördüm ve hayret ettim! Örneğin EA Sports'un çıkarttığı Fifa2005 ve NBA2005! Belki yenisi çıktığı için ucuzlamıştır fakat o kadar da ucuzlayacağını sanmıyodum açıkçası...

İnşallah aynı şey fm'nin de başına gelir ama ters olarak! yani fm2005 pahalılaşıp fm2006 ucuzlar ehaeaheae...

semih5
13.Ekim.2005, 19:35
ya bi arkadas 8 ytl ye almis cikti fm 2006 mi ya

tombul taho
13.Ekim.2005, 20:45
hö ? nası oluyo o ? nerden almış bize de sölesin de bizde alalım abi! biz bu 100 milyondan bahsediyoruz hatta belki de daha da üstü! sen de 12,5 ta birinden bi fiyatla bahsediyosun!

efsane_goztepe
13.Ekim.2005, 23:26
arkadaş kopyasından bahsediyor sanırım. ama 8 ytl pahalı almış kopyayı :mrgreen:

barisul
13.Ekim.2005, 23:27
ya gecen sene bimeksten almistim 60-70 gibi bi fiyata, bu sene de satacakmisiniz diye mail bombardimanina tuttum herifleri, bi cevap bile yazmadilar.
orjinali bu sene nerden alabiliriz bilen var mi?
turksportal'in versiyonlar kisminda satisa sunulacak gibi gorunuyo. 80ytl demisler. ama henuz on siparis diye bisi yok. yurtdisi ile ayni anda yani 21/10/05'te mi satisa sunulacak acaba? bunun hakkinda bi bilgi verebilen varsa sevinirim.

dinaMYt
14.Ekim.2005, 00:39
türkiye şartlarında makul bir fiyata inmediği sürece sadece fm serisinin değil hiç bir oyunun orijinalini almam :roll:

Laz_Asker_61
15.Ekim.2005, 15:17
2.5 ytl ile kopya alırım oynarım o kadar

SamJam
16.Ekim.2005, 17:00
asla almayacağım o kadar paraya.60-70 milyondan bahsediliyor var mı böyle şey.1.5 milyon korsan cd.2 cd olsa 3 milyon.dvd olsa 5 milyon.kopyaya devam. (l)

e_mali
17.Ekim.2005, 10:54
pahalılık konusunda haklısın arkadaslar...
Merak ettim orijinal icin limitiniz nedir? Yani ne kadar olursa almayı dusunursunuz?

Laz_Asker_61
17.Ekim.2005, 18:55
en fazla 30 ytl daha fazlası çıkmaz

PhotoGrapher
17.Ekim.2005, 20:11
40-50 arasi

Laz_Asker_61
17.Ekim.2005, 20:34
40-50 yi veren 70i de verir totti sen en iyisi orjinal al kardeşim

Vieri
17.Ekim.2005, 20:35
açıkçası düşününce hak vermek elde değil. yani ülkemizdeki kazançlar gerçekten düşük herkesten bekleyemezsin zaten orjinal gidip almasını haliyle.

fakat benim dikkatimi çeken gidip milyonları kota, gömleğe, ayakkabıya harcayanların o kıyafetleri satın alırken cebini düşünmemesi :mrgreen: ve sonrada o kişilere orjinal oyun al dediğimizde kopya alırım diyerek birden pintileşmesi. Adama deseler o giydigin kıyafetinde kopyası satılıyor ucuza, niye onlardan almıyorsun bak kopya oyun oynuyorsun.. yok kardeşim ben orjinalden başka giymem der :) eh çok bir fark yok olayı nereye taşıdım baksanıza :)

from_edi
17.Ekim.2005, 21:25
açıkçası düşününce hak vermek elde. yani ülkemizdeki kazançlar gerçekten düşük herkesten bekleyemezsin zaten orjinal gidip almasını haliyle.

fakat benim istediğim gidip milyonları kota, gömleğe, ayakkabıya harcayanların o kıyafetleri satın alırken cebini düşünmemesi :mrgreen: ve sonrada o kişilere orjinal oyun al dediğimizde kopya alırım diyerek birden pintileşmesi. Adama deseler o giydigin kıyafetinde kopyası satılıyor ucuza, niye onlardan almıyorsun bak kopya oyun oynuyorsun.. yok kardeşim ben orjinalden başka giymem der :) eh çok bir fark yok olayı nereye taşıdım baksanıza :)

bu msj bana koydu yaLnız.... (b)

GaLiba benn originAL aLAcamm..... Mustafa abi irtibatı koparmayalım senLE... :mrgreen:

e_mali
18.Ekim.2005, 10:52
damardan damardan girdi mustafa (ı)

bu mesajdan sonra ben de kopya alacam, çok tesir etti bana :mrgreen:

LaRssOn
18.Ekim.2005, 14:28
walla bende oyuna nası para yetiştirelim ki... (i)

semih5
19.Ekim.2005, 23:04
ya bende o kadar veririm 2.5 milyon da nerde cikti fm 2006 arkadasim?fm 2006 mi gold demosu olmasin

yeniay
21.Ekim.2005, 23:37
Valla ben gidip TİKO para 80 milyon veremem ama kredi kartına 10-12 taksit yapan yer varsa alırım

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Valla beyler ben calısıyorum ve gidipte 80-100 milyon bir oyuna veremem bu ailemin hakkını yemek olur 30 olsa belki dusunurum ama 80 milyon cok zor

Keske alsak ama maalesef

Vieri
22.Ekim.2005, 04:24
türkiyedeki fiyatını öğreneyim eğer kazıksa ve burası arasında fark varsa çok ve orada bulamazsanız girişeceğim sipariş olaylarına

yeniay
22.Ekim.2005, 23:56
türkiyedeki fiyatını öğreneyim eğer kazıksa ve burası arasında fark varsa çok ve orada bulamazsanız girişeceğim sipariş olaylarına

Bu iyi olur siparş alsan ve gondersen ii olur bildiğim kadarıyla yurt dısında orjinaller turkiyeye gore baya ucuz

from_edi
23.Ekim.2005, 00:15
mümkünse mustafa abi yap bi iyilik... :mrgreen:

Navras
23.Ekim.2005, 00:57
ben istesemde alamıyorum. fm 2005 zaten bulamamıştım 2006 yıda ankaradaki bildiğim tüm teknosa,d&r,bimteks mi ne karın ağrısı ise heryere sordum.istanbulluyum burayı pek bilmiyorum ama arkadaşlar maltepeden alalım dedi yok dedim 3-4 gün daha geçsin bida sorcam heryere yine yoksa emule den çekerim kopyasınada para vermem orjinaline vermiceksem.

kısacası parasını bi tarafa attım istesemde istemesemde korsan a yöneliyoruz.internetten de almam çünkü matrix dvdlerim geçen yıl gümrükte kalmıştı gelmedi(ayrıntı bilmiyorum WB tan mail geldi)

he bu arada(yemin etme durumu oluşması halinde söylüyorum "Vallahi") newcastle üniversitesinde okuyan arkadaşıma sordum ben burda alamadım oyunu ordan bana yolla dedim 60 pound dedi oyun. (yurtdışında ucuz diyenlere duyrulur)

yeniay
23.Ekim.2005, 13:34
Senin arkasında sorun var kusura bakama ama navras benim amerikada calısan arkadasım var daha dogrusu ablamın arkadası orjinal oyunları 12 dolara gonderiyor hatta 3 ay once 10 adet oyunla geldi turkiyeye ondan alacaktım ama 4 ay turkiyede kalacak o kadar bekleyemem

bunuda tas atanlara soyluyorum KAPAK OLSUN

comandante
23.Ekim.2005, 13:43
ya yurt dışında kesinlikle ucuz diil.hele ki ingilterede resmen asgari ücret.şu sipaiş olayı çok güzel olur.bi arkadaş topluca versin siparişi sonra parası ona teslim edilsin.gerçi çok güven isteyen bi iş.olacağını sanmıyorum.ben orjinal almayı düşünüyorum ilk kez bulabilirsem tabi.istdeki arkadaşlar...forumdan da tanıdığım bi arkadaş(uğur)teknoloji marketleri var ve duyduğum kadarıyla bugün orjinal cd gelecek.eğer doğruysa ben forum yoluyla aktarırım size adres de veririm.

Navras
23.Ekim.2005, 14:10
valla arkadaşım dallamaysa dediğin gibi,sen bana 12 dolara getir oyunu ben senin hesabına 40 dolar yatırcam kargo parasını ben verce.tamammı? anlaştıkmı?

comandante
23.Ekim.2005, 14:24
12 dolara oyun mu olur be abi.ki inşallah olur:)ama sanmıyorum yani.eğer gerçekten orjinali o kadarsa 4 ay sahte oynarım orjinali de alırım yani.navrasa katılıyorum.12 dolara getirin bana ben de yatırim hesabına 40 dolar abi.

sezeraci
23.Ekim.2005, 14:57
Vallaha oyunun fiyatı dedeğiniz gibi 60-70 ytl ise ilk defa orjinal oyun alacağım. Eğer daha pahalı ise maalesef korsana devam :mrgreen:

from_edi
23.Ekim.2005, 15:34
allah allah.... orda nie o kdar pahalı yaw...

Vieri
23.Ekim.2005, 16:00
12 dolara oyun olabilir tabi inanırım ama yeni piyasaya çkmış oyun olacağını pek sanmyorum anca 2-3 sene öncesinin oyunlarıdır onlar.. kimse bana fm 2006 y 12 dolara amerikadan alırsın demesin çünkü orjinali orada çıkmadı ve çıksada fm2006 ismi olarak orada satılmıyor belirteyim..

ikincisi oyun türkiyede tahmin ettiğim fiyat 70 ile 80 milyon arasında değişecek. daha tam net bilmiyorum. Ben ingilterede en düşük 70 ytl ye gördüm tabi kargosu falan içinde ama türkiyeye değil :D sadece orjinal oyun satan dükkanlarda "game" gibi bu rakam daha pahalı 30 paund falan.

Exvision
23.Ekim.2005, 19:19
Yanlış hatırlamıyorsam geçen sene 90 milyona almıştım.
Bu senede almayı düşünüyorum..Dost kitapevine gelmesi lazım ama ;)

joanax88
23.Ekim.2005, 19:35
param olursa seve seve verirdim o kadar parayı bu oyuna

Vieri
23.Ekim.2005, 19:59
90 ytl mi naptın baba eğer tr fiayı o olursa ben buradan alırım hepinize :)

yeniay
23.Ekim.2005, 23:44
90 ytl mi naptın baba eğer tr fiayı o olursa ben buradan alırım hepinize :)

valla ne yaptını yok turkiyede fiyatlar o kadar pek haberdar değilsin galiba.

neyse gelelim 12 dolar diye dalga gecen arkadaslara ben kargocu değilim vede sipariş verin demedim isteyen sorsun amerikada tanıdıgı varsa ben tam 23 tane oyun aldım şimdide alırdım ama arkadas daha uzun sure turkiyede ne zaman gidecegi belli değil amerikadan en pahalı oyuna verdiğim para 32 dolardı kimseye yalan bocum yok kimseyede oyun alma mecburuyetim yok isteyen inanır isteyen kafa yapar sorunum değil ve konu dağılmasın bence hakkımda bir kactane cvp verildi diye yazdım bu msjı devam etmek isteyen bana ozel msj atar
konu dağıldıgı için herkesten ozur

asıl konu orjinal oyun vieri eger makul bir fiyata gonderebilirsen seve seve alırım

kral_67
23.Ekim.2005, 23:53
valla Türkiyede ortalama gelir malum orjinal oyun fiyatlar nerdeyse 2 odalı ev kirasına denk geliyo kimse kusura bakmasın ben korsanına bile para vermedim internetten indirdim bir iki madrabazlıkdan sonra oyunu açdımve şimdi oynuyorum artık oyunu türkiyeye getiren f,rmanında biraz bu ülkenin şartlarına göre hareket etmesi lazım şöle 30-35 milyon civarı olsa alacam orjinal ama.......mesela pusunun orjinalini aldım 25 YTL ye...

Vieri
24.Ekim.2005, 00:07
hiç sanmıyorum arkadaşlar o kadara satsınlar.. gene 70 den aşağıya bırakmayacaklar tahmin ediyorum ve halen bir cevap yok gecikti çok

kral_67
24.Ekim.2005, 00:11
demekki biz yine orjinal alamayacaz yani madrabazlığa devam adamların iki eli ahrette yakamızda....

Navras
24.Ekim.2005, 20:07
yeniay, 32 dolarsa yine senden alayım ama bu sefer 30 dolar veririm çünkü ingilterede oyunun kesin fiyatı 58,85 miş. bu kadar ucuzza bizede getirmek zorundasın zuahahhahahahahha

Vieri, fifa 2006 90 ytl fm 2006 89 a satılmaz ben sana diyim,bugun ankarada armada denen yerde cd satan yerde gördüm,sordum varmı diye oda bana öyle dedi.

ben geçen yıl yaptığımı bu yıl yapmıyorum haftaya p.tesi ıstanbula dönüyorum bayram tatili dolayısı ile ordan 1 yıl hariç her zman yaptığım gibi orjinal i alıyorum. pahalı diyip korsan alan arkadaşların kulağında küpe olsun 2 hafta sigara içmeyin dışarda hava olsun die yemek yemeyin ve şu oyunun orjinalini alın da adamlar direk türkçesini ve YTL yi koysunlar :D

yeniay
24.Ekim.2005, 20:19
Navras sen nerden ve kac paraya alıyorsun ben bugun sordum d&r falan yok satmıyruz dediler

kral_67
24.Ekim.2005, 21:18
yeniay, 32 dolarsa yine senden alayım ama bu sefer 30 dolar veririm çünkü ingilterede oyunun kesin fiyatı 58,85 miş. bu kadar ucuzza bizede getirmek zorundasın zuahahhahahahahha

Vieri, fifa 2006 90 ytl fm 2006 89 a satılmaz ben sana diyim,bugun ankarada armada denen yerde cd satan yerde gördüm,sordum varmı diye oda bana öyle dedi.

ben geçen yıl yaptığımı bu yıl yapmıyorum haftaya p.tesi ıstanbula dönüyorum bayram tatili dolayısı ile ordan 1 yıl hariç her zman yaptığım gibi orjinal i alıyorum. pahalı diyip korsan alan arkadaşların kulağında küpe olsun 2 hafta sigara içmeyin dışarda hava olsun die yemek yemeyin ve şu oyunun orjinalini alın da adamlar direk türkçesini ve YTL yi koysunlar :D

sigara kullanmam, hava yapmakdan ve dışarda yemek yemekden hoşlanmam adamlar direk Türkçeyi koymuyolarsa buda onların ayıbıdır......

Vieri
24.Ekim.2005, 21:59
ama fifa2006 d&r da 65 YTL falanmış ben mi yanlış biliyorum? Eğer böyle 90 YTL falan olursa oyun ben sizden sipariş alıp adresinize yollarım arkadaşlar

Navras
25.Ekim.2005, 03:35
yeniay, kadıköyde arkadaşımın dükkanı var olmadı mecidiyeköyde sürekli arkadaşlarımın oyunları aldığı asıl yer var ordan alırım oyunu problem değil.yeter ki ben istanbula geleyim şu dandik ankaradan.

kral_67, valla bu kimsenin ayıbı değil neden diceksin; NATO da amerikan askerinden sonra türk askerleri gelir(sayı ve operasyonlara katılım bakımından(muhalefet olmayın son 3 yılımı bu konulara kafa patlatarak geçiriyorum)) ama en basitinden raven shield oyununda seçip oynayabileceğin bir tek türk askeri yok,ea fifa 11 yıldır çıkarıyor türkiye ligi yok(ki ben bahreyn liginin filan olduğunu bilirim) bunların hepsi ayıpmı? değil! başlıca neden türkiyeden emeklerinin karşılığını alamamak. sen bi haksızlığa uğradığında heryerde bağırısın en basitinde okulda düşük not aldığında. o yüzden bu konudada tartışmayalım lütfen

Vieri, dediğim üzre ben ankarada pek çok yer bilmiyorum.migros d&r ve armadada bi müzik markette bizzat gördüm 90YTL fifa.ingilterede(newcastle) oyun 58,85 miş 140 YTL filan edio sanırım yada 120

e_mali
25.Ekim.2005, 11:08
Dandik Ankara mı? (f) (f) (f) (f)

Sensin dandik :mrgreen:

Saka bir yana bugun ufak bir arastırma yapacağım bakalım Anakra'da nerelerde bulabiliriz? Fiyatı ne kadardır.
eger fiyatlar yuksek cıkarsa ingiltere'den Vieri aracılığı ile getiritip buradan bende dağıtım yapacağım.

Emirbt
25.Ekim.2005, 19:30
Selamlar Aral'ın forumunda cevap geldi,bandrol işlemleri sürüyormuş 31 Ekimde çıkacakmış oyun,fiyatını henüz belli değilmiş.

Saygılarımla,

Vieri
25.Ekim.2005, 19:36
evet bilgi gelmiş okudum şimdi. fiyat konusudna bir yardım etmemişler ama bu oyuna vergi olayınıda ekledikleri zaman ne olur bilmiyorum :S

yeniay
25.Ekim.2005, 20:05
turkiyedeki bu gumruk vergileri ve daha baska vergiler oldukca biraz zor ucuz oyun bulmak.ee boyle oluncada kimse almıyor dogal olarak

axel
25.Ekim.2005, 20:36
arkadaşlar ben geçen sene 4 kasımda çıkan oyunu Bursa bimeks ten 26 kasım da 71 milyona almıştım.yine bandrol problemi demişlerdi o zaman da.onun için bu sene sendit.com dan sipariş ettim oyunu.bu sene de 69-70 ytl olur fiyatı büyük ihtimalle.

yeniay
27.Ekim.2005, 21:22
Ewet beyler bende bugun sordum BİMEKS magzasına telefon actım 1-2 gune kadar gelicek dediler

Fiyata gelince su anda FM2005'i 60 YTL'ye satıyorlar artık yenisi ne kadar olur bilemem bakmak isteyen arkadaslar bu adrese girip bakabilir

http://www.bimeks.com.tr/product.jsp?productId=4193&categoryId=83&path=14:83&ref=006.1

Vieri
27.Ekim.2005, 21:33
evet ellerinde kalan oyunu bir şekilde elden çıkartmaları lazım haliyle ucuz ama almak isteyenler varsa ben 48 YTL ye göndereyim size herşey dahil :D 60 YTL naptılar öyle

preximo
28.Ekim.2005, 00:09
Ah bea! Şu hafta sonu oynasaydık bari oyunu ne güzel olurdu. Anlaşılan 31 de olmayacak zira iki gün sonrası bayram gümrük falan derken bunlar bayramı sonrasını bulurlar. Anlamadığım her defasında bu gümrük ile ilgil sorun nasıl oluyor. Yani bu sorun bu oyuna mı özgü yoksa hepsinde mi? benim bildiğim kadarıyla bir çok oyunda bunu yaşamıyorlar. :) Olsun genede bekleyeceğiz, orijinali. Onun o kutusunu açıp cd ye koymak ayrı bir duygu. Şİmdiden yerini açtım :) 2005 in kutusunuda rafıma koydum. :)

Bu arada tartışmaya benim de katkım olsun. Öncelikle korsan oyun almak "hangi sebeplerle ve hangi şartlar altında olursa olsun" suçtur. (ayrıca benim inanışıma göre günahtır) Şİmdi benim bu lafım üstüne "vatan millet sakarya" gidecek bir çok arkadaş çıkacaktır. Onlara lafım şu pastırmanın da kilosu çok pahalı ama onu yiyemiyoruz diye gidip marketten çalmıyoruz veya en basiti sigaraya bir ayda bundan daha çok para veriyoruz. Ayrıca ben sigara daiçmiyorum pastırmada yenmiyorum ... ytl ile geçinmeye çalışıyorum ve PC de babadan kalma yani yapacak birşeyim yok mecburun korsana diyenlerede lafım, yukarıda verdiğim örneklerde olduğu gibi "bulunduğumuz durumlar" emeğe saygısızlık ve hırsızlık için bahane olamaz. Maddi gücün yetmiyorsa almayacaksın. Senin gücün oyuna yetmez benim ki örnek olsun playstation almaya yetmez üçüncü bir kişinin ki de ferrari almaya yetmez. Eğer maddi durum kılıfı altına saklanarak korsan alırsak ve bunu meşru görürsek yukarda saydığım durumda ki adamlarda "kendilerine göre" çalmakta/kaçırmakta haklı olacaklardır.

Bu arada bir fiyat karşılaştırması vereyim.

FM 2005 İngilterede çıktığında en ucuz shop da 17.99 yani yaklaşık 45 lira idi
Aynı oyunu ben İstanbulda Eminönüden orjinal olarak (ilgilenenler için Akort DVD) 60 liraya aldım. Yani aralarında ki fark shipping ve vergi yükünü düşününce bana gayet makul gelmişti.

Şimdi araştırdım ve şu an için FM 2006 İngiltere de en ucuz shop da 24.99 yani 62 lira civarında. Yukarıda ki orana bakarak TR fiyatının 73-78 arasında olması makul olacaktır.

Sevgilerle

Vieri
28.Ekim.2005, 00:23
şu pastırmanın da kilosu çok pahalı ama onu yiyemiyoruz diye gidip marketten çalmıyoruz veya en basiti sigaraya bir ayda bundan daha çok para veriyoruz. Ayrıca ben sigara daiçmiyorum pastırmada yenmiyorum

Anlıyorum demek istediğini katılıyorumda sözlerine, yalnız burada sadece oyun oynayan insanları suçlamak bence haksızlık olur. İnanıyorumki ekonomik gücü olan herkes bu oyunları orjinal almak için çaba gösterecektir. Esasta ben burada en büyük suçu devlete kesiyorum. Devlet kaçak et veya sigaraya karşı göstermiş olduğu ilgiyi kopya oyun ve film sektörü için gösterse bak bakalım kopya oyun alan oluyormu. Tabi devletinde önünde bir çok engel var..

biz ne kadar kopya oyuna karşı mücadele etsekte birileri mutlaka ilgi çekmek için veya para kazanmak için bu çalışmalara imza atıyor. Bu yüzden zihniyetler ve oyun fiyatları değişmediği sürece ekonomik açıdan zayıf olan ülkelerin vatandaşları kopya oyuna yönlenecekler. Bu ne kadar bir süre alır bilinmez. Biz her zaman kopya oyuna karşı olduğumzu belirtmek isteriz...

yeniay
28.Ekim.2005, 00:27
valla bende almıycaktım ama bayram ikramiyesi mesai falan parayı dekleştirdim hatta cebimde para bile kaldı kısmete bak
(ı) (ı) (ı) (ı) (ı)

Ama oyun genede pahalı olsun sonucta paranın bir kısmı devlete gidecek hll olsun ama alamayanlara bukadar yuklenmeyelim.

preximo
28.Ekim.2005, 00:29
Ya tamamda fiyatları bir ülkeye özgü nasıl düşürebilirler ki, bunun örneği var mı? Adamlar kamu hizmeti mi yapıyorlar ki fiyat kırsınlar. Artık herkes diyor ki 30-40 lira olsa ben alırım (ki bu fiyat SI için zararına bir satış olacaktır) buna rağmen satışların 10 binleri bulacağına inanıyormusunuz? Şahsen ben insanımı tanırım, senin benim bu forumda ki birkaç kişi belki sevda uğruna orji alır ama diğerleri 3 lira dururken 30 da vermez bunu kabul etmeliyiz. Has be has türk sanatçılarının albümleri 7.5 lira iken bile her tarafda 2-3 liraya kalitesiz kopyalar satılmıyor mu?

Vieri senin dediğin gibi bu iş yürekle olmaz devletin elden kaçak cd satışı ile ciddi bir mücadele de bulunması gerekir. BU da biz yeni kuşaklara düşen bir misyon olmalı.

Yeniay: Gözlerinden öperim helal olsun. Ancak gene de belirtmeliyim ki almayanlara yüklenmeliyiz kanaatimce bunun bir suç olduğunu kabul etmeliler en azından zihinlerinde kapkaç ne ise bunun da ona eş değer bir emek hırsızlığı olduğu düşüncesi yerleşmeli

yeniay
28.Ekim.2005, 00:38
Ya kardeşim ben gözümle gördüm Polis bile korsan kaset alıyordu gerisini siz düşünün....................

preximo
28.Ekim.2005, 00:43
Bu dünyada herkes kendi eyleminden sorumlu dediğin doğru poliste yapıyor zira senin benim gibi onunda zihninde bunun bir suç olduğuna dair imge oluşmamış durumda.

Emeğe (d)

yeniay
28.Ekim.2005, 00:52
ewet cok dogru dedin daha ne diyeyim

Navras
29.Ekim.2005, 00:16
microsoft israil kullansın die windowsların kopyasını el altından piyasaya sürüo,bence devlet ötesi bişey var bu korsan dünyasında.o yüzden bunlara uymamalıyız. (f)

metalic
31.Ekim.2005, 14:37
ben birazdan gidip orjinali alıcam ilk orjinal oyunum olacak dun sordum fiyat 75 ytl imis hatta 10 takside kadar yolu var

preximo
31.Ekim.2005, 16:53
yine hiç bir yerde yok

kral_67
31.Ekim.2005, 17:11
bugün istanbulda bilinen noktalarda satışa çıkmışdır iki hafta içinde yaygınlaşır...

metalic
31.Ekim.2005, 17:18
bugun 2 saat kadıkoyde oyunu aradım hicbi yerde yok nası ıs bu yaaaaaa offff

preximo
31.Ekim.2005, 17:26
bilinen nokta ne yaaa? hiç bir yerde yok oyun ben baktım. Bİlinen neresi ise söylede biz oraya gidip bakalım ??

Navras
31.Ekim.2005, 17:54
ben şahsen newcastle daki arkadaşım sayesinde bi tane edindim. (a) isteyenlere 60 pounda getirtirim zuahhahahahhahah

axel
31.Ekim.2005, 18:33
benim sendit.com dan verdiğim sipariş bugün geldi 65ytl ye maloldu oyun.

Emirbt
31.Ekim.2005, 19:02
Ben de bugün bütün Bimekslerde bulamadım sonra Aral'ı aradım,bandrol işlemleri sürüyor dediler... Off :m:

Vieri
31.Ekim.2005, 20:56
ben şahsen newcastle daki arkadaşım sayesinde bi tane edindim. (a) isteyenlere 60 pounda getirtirim zuahhahahahhahah

naptın sen öyle ups veya dhl den mi getirttin yoksa.. sendit.com da güzelde biraz geç yolluyor sanırım

axel
31.Ekim.2005, 20:57
sendit.com dan bana gelmesi 11 gün sürdü.20 ekimde vermişlerdi kargoya

axel
01.Kasım.2005, 00:04

naptın sen öyle ups veya dhl den mi getirttin yoksa.. sendit.com da güzelde biraz geç yolluyor sanırım

bende sendit.com dan aldım 7 gün oldu daha gelmedi :D Senin bildiğin daha iyi bir site var mı ilerisi için aklımızda bulunsun. saygılar..

gümrükten dolayı geç geliyo oyun.

Vieri
01.Kasım.2005, 00:19
türkiyeye gönderenler arasında en iyisi sendit.com ben ingilterede olduğum için play.com güzel

FMmaniac
01.Kasım.2005, 00:58

bende sendit.com dan aldım 7 gün oldu daha gelmedi :D Senin bildiğin daha iyi bir site var mı ilerisi için aklımızda bulunsun. saygılar..

Navras
01.Kasım.2005, 12:50

valla newcastle universitesinde okuyan arkadaşım bana hediye etti ben para fln vermedim.ama ticaret mantığı ile herkeze 60 pounda satıyorum (a)

capriceman
02.Kasım.2005, 14:27
Gerçekçi olayım, türkçe yama yapılmasına izin vermeyecekse oyunun merkezi gidipde orjinal oyun alamam, ki maddi şartlarımda son dönemlerde inanılmaz kötü. Ama şuan bekliyorum, eğer turksportalımız Türkçeliştirme yapabilcekse 2 ay sonra bile olsa gidip orjinal oyun alacam, sonuçta bir bir derken, satış rakamıda böyle artacak. Ve türkçeyi resmen görbileceğiz oyunda =)

FMmaniac
03.Kasım.2005, 06:31
24 unde postaya verilen oyun hala gelmedi + bayramda girdi araya = isyanlardayım... (r)

akrepveumut
03.Kasım.2005, 11:20
bende almak istiyorum hem bayram harçlığıda geldi :mrgreen: fakat hemen almam gerek eskişehirde orjinal satan bir bayi varmı acaba bilen varmı (a)

hacker666
03.Kasım.2005, 11:44
BEN DİNMYT GİBİ DÜŞÜNÜYORUM NEDEN AYNISININ UCUZU VARKEN GİDİP PAHALISINI ALAYIM (p)

izuner
03.Kasım.2005, 16:49
BEN DİNMYT GİBİ DÜŞÜNÜYORUM NEDEN AYNISININ UCUZU VARKEN GİDİP PAHALISINI ALAYIM (p)

adamlar tükçesi ni yapmıo bedava verseler yemiin ederim almam bi de tr yapmıo hemde dil dosyaları deiştirio bende fifa manager oynıorumm fm den güzel fm yetklileri cıvıtttıııı

akrepveumut
03.Kasım.2005, 20:50

adamlar tükçesi ni yapmıo bedava verseler yemiin ederim almam bi de tr yapmıo hemde dil dosyaları deiştirio bende fifa manager oynıorumm fm den güzel fm yetklileri cıvıtttıııısana katılıyorum izuner tamam fıfa manager fmden daha iyi olabilir fakat fm'ninde yeri başka değilmi?

izuner
04.Kasım.2005, 14:38

adamlar tükçesi ni yapmıo bedava verseler yemiin ederim almam bi de tr yapmıo hemde dil dosyaları deiştirio bende fifa manager oynıorumm fm den güzel fm yetklileri cıvıtttıııısana katılıyorum izuner tamam fıfa manager fmden daha iyi olabilir fakat fm'ninde yeri başka değilmi?

ya tabiki fm in yeri başka ama ya bi düşün tamam türkçesini yapmıosun tamam anladık ama ya nie dil dosyaları deiştiriyosun bak varya adamlar türkçesini yapsa walla orjinal alırım adamlar bizi mal yerine koyuyor bu türkiyede o kadar fm tutkunu var nie türkçesini yapmıosun yapmıosan türkler yapsın bak fm türkiye araştırması yetkilileri var türkiyeden onlar yapsa verse aslında olur ama dediğim gibi fm yetkilileri ayıp ediyoo...... (f) (f)

Kyo Ksunagi
12.Şubat.2006, 12:16
Ben 40 liraya kadar verebilirim ama fazlası, üzgünüm :(

Eray Dengiz
12.Şubat.2006, 12:20
Orjinal alırım.. 50 milyon feda olsun :)
Kesinlikle olmalı..

meric
12.Şubat.2006, 23:11
yaw beyler kafayı mı yediniz bu oyun dvd olarak cıkıyo ve 140 ytl civarında fiyatı.bu parayı veren enayinin alnından öperim dışardan 2 ytl ye aldığın cd de aynı yaw ne farkeder.parayı nereye harcayacagını bilemeyen o oyuna o kadar para verir..

kaiserkaan
13.Şubat.2006, 21:35
fiyatını falan bilmem de aral dan almayı asla düşünmüyorum ama baska yerlerden alabilirim.

Tsubasa Ohzora
14.Şubat.2006, 00:20
Valla ucuz olsun benim olsun:D

love_sonna_gota
14.Şubat.2006, 16:32
Ben şu anda orijinalden oynuyorum ama eğer almasaydım turksportaldan alırdım. çünkü adamlar emek vermişler korsan almamız ayıp olur diye düşünüyorum...

The_The
14.Şubat.2006, 22:22
Bende arkadaşlarla konuştum,ama fiyat biraz pahalı gibi.Almaya çalışacağız,ama fiyat bizi biraz aşabilir.Maddi durumlar pek iyi değil.Sizden ricam,fiyatın biraz daha düşürülmesidir.Eğer böyle bir imkan yoksa,canınız sağolsun.

Böyle bir uygulama başlattığınız için çok teşekkürler...

kaiserkaan
15.Şubat.2006, 01:13
turksportal a tesekkürler keske oyun cıktıgında böyle bir karar alınsaydı orjinal diye inm inim inlemiştim ama bu uygulama seneye olursa alacagım yer turksportaldır düşündügünüz için tesekkürler ....

horus07
15.Şubat.2006, 15:25
2006 orjinali ne yaptım ettim buldum ama almasaydımda bu oyun için değer orjinal almaya

TüMeR_yAğıZ
15.Şubat.2006, 19:55
Türkçe'si olsa orjinal alırım.Ama onlarda alan olmadığı için türkçe yapmıyorlar :D
esas almamız lazım ama fiyat yüksek.kırk milyon civarı bir rakam olsa takır takır satılır bence.

SeriousAlfaManiac
18.Şubat.2006, 16:44
açıkçası düşününce hak vermek elde değil. yani ülkemizdeki kazançlar gerçekten düşük herkesten bekleyemezsin zaten orjinal gidip almasını haliyle.

fakat benim dikkatimi çeken gidip milyonları kota, gömleğe, ayakkabıya harcayanların o kıyafetleri satın alırken cebini düşünmemesi :mrgreen: ve sonrada o kişilere orjinal oyun al dediğimizde kopya alırım diyerek birden pintileşmesi. Adama deseler o giydigin kıyafetinde kopyası satılıyor ucuza, niye onlardan almıyorsun bak kopya oyun oynuyorsun.. yok kardeşim ben orjinalden başka giymem der :) eh çok bir fark yok olayı nereye taşıdım baksanıza :)

biri kıyafet giyilir.Biri oyun oynanır ayrıca annene babana baba pantolon gömlek alacam 100 ytl ver desen sorun olmaz ama hadi oyun alacam desene??Bide bukadar yıldır bu millet alışmış 2-3 YTL ye oyun almaya.Alışmamış bişeyde don durmaz :)

Ama yinede ben 50-60 veririm orjinale...

Selman Ozturk
18.Şubat.2006, 17:21
biri kıyafet giyilir.Biri oyun oynanır ayrıca annene babana baba pantolon gömlek alacam 100 ytl ver desen sorun olmaz ama hadi oyun alacam desene??

Hiçbir anne baba evladının hırsızlık yapmasını istemez öyle değil mi??