PDA

View Full Version : Türkçe FM 2006 Hakkında Açıklama

Vieri
24.Ekim.2005, 02:06
Arkadaşlar,

FM 2006 Türkçe Çalışmalarına, Sigames'in FM 2006 dil dosyalarında yaptığı yapı değişikliği nedeniyle başlayamıyoruz.

Sigames yöneticilerine ulaşıp bu dosyalara müdehale etmek için göstermiş olduğumuz çabalar sonucu aldığımız yanıt "Korkarız ki şu anda müdehale şansınız bulunmamakta fakat bu uzun bir süre değil." şeklinde olmuştur.

İlerleyen tarihlerde bu dosyalar için bir araç çıktığı anda FM 2005 için çalışmalarımız FM 2006 ya aktarılıp, Türkçe FM 2006 için çalışmalara devam edilecektir.

Turksportal forumlarını ve web sitesini yakından takip ederek bilgi alabilirsiniz.

Teşekkürler.

volkan333
24.Ekim.2005, 13:44
acaba neden böyle bi şey yaptılar kestirmek gerçekten güç

emirduman
24.Ekim.2005, 17:16
Vieri açıklammış, hızdan kazanmak için....

volkan333
24.Ekim.2005, 18:28
hızdan kazanmak içinde bunun mutlaka bi çözüm yolu olması lazım

Vieri
24.Ekim.2005, 19:47
çözüö yolunu yaratacak olan Sigames.. beklemekten başka çare yok

comandante
24.Ekim.2005, 19:58
türkçe çalışması yapılmasını geciktirmek veya engellemek için olduğu düünülemez mi?

from_edi
24.Ekim.2005, 20:26
ooOO....hem türkçee'yi koymuyolar oyuna hemdee böyle itlik yapiolar...

semih5
24.Ekim.2005, 20:33
ciddi ya niye bu türkceyi koymuyolar anlamadim diger diller varda niye türkce yok sigames :?: (f)

VoLkaN BaROs
24.Ekim.2005, 20:41
Benim aklıma o geldi önce, zira biz defalarca başvuruda bulunduk, zate Türkiyede Türkçe yamalar çıkardığımızdan bahsettik... Bunu şifrelemelerinin hiçbir mantığı yok, araştırmalarını yapsak bile korsan olayından dolayı Türkçe ye önyargılı baktıkları kesin...

comandante
24.Ekim.2005, 21:31
türkiyeyi kaale alıp zamanında cd göndersinler o zaman.geçen sene de orjinalıni bulamadımsabirsizlıktan gittim korsan aldım.sonra orjinal çıktı.ne gerek var almaya korsan çalışıyo zaten dedim yani...bunlar türkçe yamayı oyuna eklememizi engelliyecek bi şifre mi koymuşlar yani volkan abi?

Vieri
24.Ekim.2005, 21:52
Yok arkadaşlar Türkçe yapmayalım diye böyle birşey yapılmıyor :-) Olayları çekmeyin başka yönlenlere :mrgreen: . Adamlar oyunu hızlandırması açısından büyük çapta olan maç spikeri ve dil dosyalarını kendi formatlarına göre sıkıştırmışlar. Tüm amaç oyunun performansını arttırmak için. Ama ben inanıyorum ki bununla ilgili kısa bir süre içerisinde tool yayınlanacaktır.

Dikkat ederseniz oyunda aynı zamanda cache klasöründe benzer skin dosyalarınında saklandığı görürsünüz.

from_edi
24.Ekim.2005, 22:35
nyse en yakn zamanda beklioruz ozaman : )

VoLkaN BaROs
24.Ekim.2005, 22:55
yok ben çekerim hertürlü yöne.. :mrgreen: Eee biliorlar tabe bizim Türkçe yama onlarınkine bin basıo ondan yapıolar böle, hadee hadeee :n:

volkan333
25.Ekim.2005, 13:53
tabi yaw bakıolar onları yaptığı ingiklizce bizim türkçeden daha kötü türkçesi daha çok sarıyo çekemio adiler :mrgreen:

Vieri
25.Ekim.2005, 17:53
Yalnız şöyle birşey var Volkan'ın yaptığı resmi çeviri değil ama aynı resmi çeviriler gibi bizim oyunda gördüğümüz çeviri hatalarının aynısını resmi çeviri yapanlardada görünmesi ise beni gururlandırdı açıkçası fm2005 için güzel iş başarmışz.

emirduman
25.Ekim.2005, 18:14
TAbiki abi, yaptğınız çalışma müthiş bir çalışmaydı....

VoLkaN BaROs
25.Ekim.2005, 18:36
Çeviricinin çıkacağını sanmıyorum, sigamesin sitesinde de bu konuda sıkıntılar yazılmış ama yardımcı aolacak gibi görünmüyorlar...

Sigames'in forumunda yetkililer açıklama yapmış, neden böyle bir format değişikliğine gidilip şifrelendiğini söylemişler, aynen yaptıkları açıklamanın Türkçesini aşağıya yazıyorum....

"Dosya formatını değiştirip şifreledik, çünkü insanlar oyunun dil dosyasını açıp kendi dillerine çevirip kopyasını satarak bundan para kazanıyorlar, bu nedenler bundan sonra oyunun dil dosyası bu şekilde çıkacak ve kimseye bu konu hakkında bilgi verilmeyecek"

Bende bunalara mail attım, ve durumumuzu FM'in resmi araştıram sitesi olarak oyunun türkiyede yaygınlaşmasını sağlamak için ÜCRETSİZ tr yaptığımızı söyledim... Kopya oyunla olan savaşımızdan bahsettim...

Bakalım cevap gelince size de bilgi vereceğim...

Vieri
25.Ekim.2005, 19:00
Bende bu iş için bir araç çıkacağı konusunda emin değili. ayrıca si forumlarında aşırı derecede oyunun hataları üzerine konular tartışılmakta. oyun yapımcılarıda bu konu üzerinde büyük zaman harcadıklarını belirtiyorlar. açıkçası çok garip hatalar gözüküyor.. İlk etapta bu işlemcinin %100 lerde çalışıp memory hatası vermesi gibi..

kısacası dil dosyaları üzerinde oynama yapmak için daha çok bekleyeceğiz gibi.. üff.

from_edi
25.Ekim.2005, 19:23
Bizim durum kötü desenize..... nysee beklicez artık.... fm2007 çıktığındaa fm 206 türkeçde çıKAr.. : ) :mrgreen:

Vieri
25.Ekim.2005, 19:27
çıkarmı artık bilinmez bu durumda zor gözüküyor.

volkan333
25.Ekim.2005, 20:15
ya bi türkçe oynama zevkimiz vardı onuda elimiz almaya çalışıyolar

10_Osmanozc
27.Ekim.2005, 21:12
İşler karışık yani inşallah bir çözüm bulunur.

from_edi
27.Ekim.2005, 21:12
bu yaptıkları resmen i.neliktir...... Hem onlara ne ki kardeşimm sanki zarar ediolar... zararı eden ( üzülreekte sölesemm çewiriyi yapanlar yani volkan abi we ekibi... sen o kdar uğraş sonra gitsinn 2-3 kalpazan oradan para kazansınn)....

Vieri
27.Ekim.2005, 21:23
arkamızda timsahlar var arkadaşlar ne yazıkki bazı şahıslar araştırma yapmayı web sitesi yapmaya benzetiyorlar. yakın bir zamanda bununla alakalıda bir açıklama yapacağım.

comandante
28.Ekim.2005, 11:46
ben dedim türkçe yamayı engellemek için bi olay olabilir bu die..

"Dosya formatını değiştirip şifreledik, çünkü insanlar oyunun dil dosyasını açıp kendi dillerine çevirip kopyasını satarak bundan para kazanıyorlar, bu nedenler bundan sonra oyunun dil dosyası bu şekilde çıkacak ve kimseye bu konu hakkında bilgi verilmeyecek"

baksana adamlara yaaaa...ediya katılıyorum.yaptıları ondan da öte birşey.

kral_67
28.Ekim.2005, 17:57
mutlaka bir yolu bulunur ama sigagamsin isteğiyle ama değil mutlaka bulunur...

volkan333
29.Ekim.2005, 12:19
ewet yaw nadıl bi dosya türüymüşki açılmıo bu

tombul taho
29.Ekim.2005, 15:57
arkadaşlar atıyorum tcz uzantılı bi dosya yaratırırsınız soora tcz uzantılı dosyaları okuyabilecek bi de program yarattığınızda buyrun size tcz uzantılı dosyayı açan bi program.. eğer sigames de kendi uzantısını yaratıp bi de program yarattıysa açamazsınız doğal olarak! fakat hex editör diye bi program olması lazım insanlar onda da faydalanıyodu eskiden. şimdi varmı bilmiyorum tabe ?

Vieri
29.Ekim.2005, 17:21
dosyaları açmak sorun değil, açarız okuruzda ama burada üstünde durulması gereken nokta firmanın bunu neden böyle yapması. adamlar basbas kopyası satılıyor diye böyle bir önlem almışken resmi site olarak bu fikrin tersine gidemeyiz

Google
29.Ekim.2005, 21:00
Olsun hiç olmassa artık çoluk çocuk Fm 2006 oynamaz... :D

EreN
30.Ekim.2005, 16:27
ya şunu net bir şekilde belirtin 2006 ya kadar ya da daha uzun bir süreye kadar fm2006 türkçe olmayacak mı_?_ biri bunu net bir şekilde açıklarsa sevinirim (c) daha 15 yaşındayım ve ingilizce seviyem o kadar iyi değil oyunun fanatiği olmama rağmen ingilizcesinde aldığım zevk %40 falan yani sigamesin yaptığı bir nevi pazarını korumak gibi birşey ama bunun fm severlerin oyuna olan ilgisini azaltabileceğini hiç düşünmüyor... (z) yanlış strateji oyunun türkiye gibi bi ülkede resmen korsana itilmesini sağlıyor.Şunu da belirtiyim sigamesin sürümden kazanma die birşeyden haberi yok herhalde... ingilterden daha pahalı satıyor oyunu türkiyede sonuç olarak adamlar sadece ceplerini düşünüyor yaptıkları çalışmanın saygı görmesini değil (f) (f) (f) (f)

Vieri
30.Ekim.2005, 16:31
ya şunu net bir şekilde belirtin 2006 ya kadar ya da daha uzun bir süreye kadar fm2006 türkçe olmayacak mı?

Biz çalışmamızı yaparız sonra firmadan onay çıktığı taktirde korsan satıcıların satmasını önleyecek bir biçimde oyunu hazırlayıp sunabiliriz. Herşey Sigames ten gelecek izne bağlı.

10_Osmanozc
30.Ekim.2005, 19:26
Mustafa abi şimdi sanırsam siz şu an da dil dosyalarını açabiliyor ve istediğiniz gibi düzenlebiliyorsunuz.Ve çalışmamızı yapar SIgames'tan izin isteriz diyorsun iyi güzel de bu dosyalar şifreli bunları açmak yasak değil mi?Yani sonradan gidip izin isterken biz dosyaları açtık falan filan derken adamlar bizden izinsiz niye böyle birşey yaptınız demesinler.

Gerçi ben sizin tecrübenize güveniyorum.Ancak tarafımca bilgi edinmek açısından sordum.

Vieri
30.Ekim.2005, 21:16
Sonuç olarak dosyalara dokunduk şifreliydi siz napıyorsunuz diyemezler, kendilerine özgü bir format geliştirmişler biz çözsek yasak değil. Sonuçta bundan önce cm3 dönemlerinde resmi editör yokken bazı programcılar cm3 için editör geliştirmişlerdi bunlardan en populeri tri wasano ydu belki hatırlarsınız. o yüzden sorun olacağını sanmıyorum. Hatta tam ben database i çözmüşken yapısını değiştirmişlerdi sitedeki binlerce oyuncu detayı nerden geliyor sanıyorsunuz :mrgreen:

zaten herkes kurcalamasın diye yapmışlar biz yinede danışırız bakalım nasıl bir cevap alacağız, bu konularda biraz katı sigames...

birde şu var, biz fm2005 ile çalışmalarımızı kontrol altına almıştık. özel panelden çalışıyordu Türkçe. çünkü daha önceden yaptığımız çalışmaları çalan hırsız arkadaşlar bizim ismimizi silip kendi isimlerini yazıp kendi ürünleriymiş gibi yayınlamışlardı. Bunları yazılar arasına koyduğumz şifreli kodlarla zaten tespit etmiştik :) fm 2005 Türkçe yamasında böyle birşey yapamayınca şimdide hack girişimlerinde bulunup bizden dosyayı çalmaya çalışıyorlar. Gerçekten komik ve aciz insanlar. (f) :mrgreen:

yeniay
30.Ekim.2005, 21:55
Emek hırsızlıgı işte hem siteyi falanda cekemiyorlar bence

(f) (f) (f) (f) (f) (f)

emirduman
30.Ekim.2005, 21:58
Ya aslında sen de kendi türkçeleştirmeni yap, hem ne güzel böylece kalite artar de mi?..

Yani böyle bir şeye ne gerek var ki!...

Vieri
30.Ekim.2005, 22:13
hem siteyi falanda cekemiyorlar bence

valla arkadaşım çeksinler çekmesinler, geçtiğimiz dönemlerde bunun kavgasını çok yaptık diğer sitelerle, emeğimizi çaldılar sesimizi çıkardık diye bizi suçlu çıkartmaya çalıştılar, yok efendim hitimiz azmış onları kullanarak reklam yapmışız :mrgreen: ayrıca fan sitelerinin hitlerinin yüksek olması sevindirici bir şey ama şu var bazılarıda var her seferinde bok atmayı seviyorlar afedersin, bazı şahıslar araştırma yapmayı web sitesi yapmakla karıştırıyor. bizim ne reklama ihtiyacımız var nede hite, tanıyan tanıyor 1999 yılından beri buradayız, zamanı geldi uzun süre kapalı kaldık, zamanı geldi site açıktı ama içerik boştu, şimdi gayet güzel bir şekilde sistemimizi oturttuk, dahada geliştirmek istiyoruz sistemi, biz bu işi zevk için yapıyoruz. Herhangi bir beklentimiz yok, bu bizim hobimiz. Evet arada server masrafları vs çıkıyor onlarıda sponsorlarımıza ilgi gösteren üyelerimiz sayesinde karşılıyoruz Allah'a şükür.

yeniay
30.Ekim.2005, 22:49
Hitmi azmış ben buna sadece gülerim hemde abartılı bir şekilde

ZUHAHAHAHAHZUZUUZUZAHAHAHAHAHHAHAHAHA

cok komik ya :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

EreN
31.Ekim.2005, 18:16
(k) abi açıkladığın için çok sağol.Ya Hit olayına gelince internete her bağlandığımda ilk olarak msn mi açarıım sonrada turksportal.com'a girerim eee gerisini siz düşünün

(ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı)

FeYYaz1989
31.Ekim.2005, 18:44
(k) abi açıkladığın için çok sağol.Ya Hit olayına gelince internete her bağlandığımda ilk olarak msn mi açarıım sonrada turksportal.com'a girerim eee gerisini siz düşünün

(ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı)

Yalnız turksportal.com değil net olacak arkadaşım...

EreN
31.Ekim.2005, 19:01
ya kusura bakma o an dalgınlığıma geldiiii. hem olur böle kazalar ara sıra :roll: (m) farkettim ama geç oldu biras.çabuk cevap yazacam diee... neyse ya tüm turksportal.net camiasından özürr (c)

akrepveumut
02.Kasım.2005, 20:44
Yalnız şöyle birşey var Volkan'ın yaptığı resmi çeviri değil ama aynı resmi çeviriler gibi bizim oyunda gördüğümüz çeviri hatalarının aynısını resmi çeviri yapanlardada görünmesi ise beni gururlandırdı açıkçası fm2005 için güzel iş başarmışz.peki vieri abi en fazla ne kadar bekleriz???2006 turkçe yama için?

tolginho
02.Kasım.2005, 23:39
Yalnız şöyle birşey var Volkan'ın yaptığı resmi çeviri değil ama aynı resmi çeviriler gibi bizim oyunda gördüğümüz çeviri hatalarının aynısını resmi çeviri yapanlardada görünmesi ise beni gururlandırdı açıkçası fm2005 için güzel iş başarmışz.peki vieri abi en fazla ne kadar bekleriz???2006 turkçe yama için?

valla işin doğrusu bana zor gözüküyor bu sezon, SI Games'tekilerle direkt olarak yazıştım. Adamlar haklı olarak işin ucunda binlerce dolar olmayan işlere burunlarını sokmuyorlar.

Biz dosyalar üzerinde uğraşsak da çözüp çözemeyeceğimiz garanti değil. keşke üst satırlardan bahsettiğimiz kopyacı arkadaşlarımız uğraşıp kırsalarda millet bayram etse. Ama nerde o günler? Çalıp çırpmaktan başka işleri yok maalesef.

Vieri
03.Kasım.2005, 00:50
al bendende o kadar tolgacım :mrgreen:

EreN
03.Kasım.2005, 10:42
ya off ya.Elimde sözlükle oyun oynamak çok zor hala alışamadım oyuna :(

akrepveumut
03.Kasım.2005, 11:05
ya off ya.Elimde sözlükle oyun oynamak çok zor hala alışamadım oyuna :(gerçekten katılıyorum böle oynaması pek zevli olmyor (o) (o)

emirduman
03.Kasım.2005, 14:07
Abi, tabiki kolay değil de, mesela kolaylaştırmak için yazılı sözlük yerine, bilgisayarlarınıza yükliceğiniz sözlük programlarını kullanabilirsiniz...

Babylon'u hiddet ve şiddetle öneririm...

from_edi
04.Kasım.2005, 01:12
yaw akLıma bin bir türLü saçma sapan cinLikler GeliyoR şu fm206 Türkçeyi yaptırmak için... :mrgreen:

Warrior
05.Kasım.2005, 19:34
Benimde.Şimdi ünv. profesörünü çağıracan diyecen arkadaş bu formatı çöz seni ünlü yapayım :D

semih5
05.Kasım.2005, 19:48
[quote="emirduman"]Abi, tabiki kolay değil de, mesela kolaylaştırmak için yazılı sözlük yerine, bilgisayarlarınıza yükliceğiniz sözlük programlarını kullanabilirsiniz...

ya teker teker o bilmedigimiz sozcukleri bulup oraya ya mi koycaz ya
co zamangerekir

emirduman
05.Kasım.2005, 20:02
Ya arkadaşlar eğer yanlış anlamadıysam formatı çözmek sorun değil...

Sanırım Turksportal Yetkilileri Sigames'den çıkcak izni bekliyorlar...

Aydin
11.Kasım.2005, 19:18
ya off ya.Elimde sözlükle oyun oynamak çok zor hala alışamadım oyuna :(

ben bu oyuna 9 yaşımda başladığımda bir elimde sözlük bir elimde mouse vardı. 19 yaşımda oyunun spikerini türkçeleştirdim. olsun faydalıdır bunlar.

volkan333
16.Kasım.2005, 15:34
Ya arkadaşlar eğer yanlış anlamadıysam formatı çözmek sorun değil...

Sanırım Turksportal Yetkilileri Sigames'den çıkcak izni bekliyorlar...

inşallah kırmak kolaydır

simonetta
24.Kasım.2005, 14:07
Oyunun tamamen Turkce'lesmesi simdilik mumkun degil, ama menulerin falan Turkcelestirilme ihtimali de mi yok. Haberler falan tmm ama menunun oyuncu ozelliklerinin falan Turkcelestirilmesi mumkun olabilir mi? En azindan boyle birseyler yapilabilir mi?

semih5
24.Kasım.2005, 16:14
Oyunun tamamen Turkce'lesmesi simdilik mumkun degil, ama menulerin falan Turkcelestirilme ihtimali de mi yok. Haberler falan tmm ama menunun oyuncu ozelliklerinin falan Turkcelestirilmesi mumkun olabilir mi? En azindan boyle birseyler yapilabilir mi?evet ya biz %100 türkce istemiyoz ki bari butun hepsi ing. olmasin ya

deniz20
24.Kasım.2005, 17:22
Arkadaşlar size bu konuda yardımcı olabileceğime inanıyorum.
FM 2006 Türkçe hakkındaki bilgilerimi sizlerle paylaşmak isterim.

Düzenleme Vieri: Lütfen bilgilerinizi bizimle paylaşın.

Vieri
24.Kasım.2005, 19:06
Turksportal çalışmalarını kullanarak herhangi bir çalışma imza attıysanız lütfen bizimle iletişime geçin. Bizim bilgimiz dışında çalışmalarımızın FM2006 ya uyarlanması şu an için uygun değildir.

dwayne_tyanch
25.Kasım.2005, 21:12
zaten x-box 360 ıda kopya olayından dolayı türkiye de satmıolar (c)

anlatmaliymis_meger
29.Kasım.2005, 12:06
ya arkadaşlar si games'e topluca mail atsak ama türkçe değil tabe (cc) ingilizcesi iyi bi arkadaşımız durumu anlatan bimail yazsın bizlerde aynen onu yollayalım belki adamların dikkatini çeker he ne dersiniz hoş olmaz mı ?? (b)

apaydin2148
29.Kasım.2005, 12:11
yüzlerce kez yapıldı bu kampanya adamların dediği açık Türkiye'de orijinal oyun satışlarını yükselinceye kadar Türkçe eklenmeyecek

serbestcen
30.Kasım.2005, 17:09
dostum Türkçeye çevrildi bile verdiğim adresten indir ******* denenmiştir %100 çalışıyor (a)

arkadaşım bizimle irtibata geç önce bir konuşalım ondan sonra gereğini yaparız(apaydin2148)

apaydin2148
30.Kasım.2005, 18:38
ayrıca verdiğin adreste ya dediğin şey yok yada ben göremiyorum

OLCAY
02.Aralık.2005, 04:03
Eee şimdi son durum ne? (d) Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi öyle bir yama gerçekten var mı? (f)

anlatmaliymis_meger
03.Aralık.2005, 10:54
evet var ne yazık ki :mrgreen: ve yüzde 60 türkçe...yalnız uyarıyorum bu fm2005 türkçe çalışmasının aynısı gibi geldi bana (yani abi alıntı vs...)
tamam tamam sustum ama türkçe fm 2006 ! (b)

akrepveumut
03.Aralık.2005, 12:39
EEE izin vermediler olacağı buydu nese artık olmş olcağı kadar :!: :!: :!:

apaydin2148
03.Aralık.2005, 19:53
capriceman bu konu hakkında birşeyler biliyor galiba :mrgreen:

MSN hack olyı filan dediğne göre :mrgreen:

akrepveumut
03.Aralık.2005, 20:35
capriceman bu konu hakkında birşeyler biliyor galiba :mrgreen:

MSN hack olyı filan dediğne göre :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

capriceman
03.Aralık.2005, 21:35
Arkadaşlar heryerde diyoruz burada da diyelim, RESMİ BİR AÇIKLAMA OLANA KADAR TÜRKÇE 2006 olayı söz konusu değildir.

Sağda solda rant kovalayanlara şans vermeyin.

geyik20
04.Aralık.2005, 19:06
arkadaslar bu serbest cen yuzde yuz yapmıs

Enjoy
04.Aralık.2005, 20:38
şahsen fm 06 tr yamasını buldum ve kurdum..gerçekten oyun türkçe oluyor..ama adres vermeyeceğim..

apaydin2148
04.Aralık.2005, 23:02
yüzlerce kez mi söyleyeceğiz çalıntı onlar ....'lar çalmışlar işte itiraf ettiler

Vieri
05.Aralık.2005, 00:51
Türkçeleştirme ile ilgili genelbir açıklama yapacağım. Bundan sonra Türkçeleştirme hakkında konuşmuyoruz.