PDA

View Full Version : memory low.... lanet olsun...

emirduman
24.Ekim.2005, 19:51
Ya arkadaşlar, FM oynarken belirli bir süre geçtikten sonra bu hatayla karşılaşıyorum...

http://www.geocities.com/emirduman/hata.jpg

Oyun kendi kendine kapanıyor bu hatadan sonra doğal olarak...

Deliricem ne yapmak lazım?...
(Oyunu ilk açarken genelde dolu memory'im 160 küsür civarda oluyor...)

RAM: 786 MB

FM Sürüm: 6.0.1

Umarım bir fikri olan çıkar, ben teknik sorunlarıma pek bir cevap bulamıyorumda...

Vieri
24.Ekim.2005, 19:58
Merhaba,

oyunu oynarken arkaplanda çalışan başka bir program yok dimi?

Ben yinede bu hatayı firmaya ileteceğim. Teşekkürler.

emirduman
24.Ekim.2005, 20:49
başka bir program var abi, ama kapattığımda birşey değişmiyo...

ki niye kapatmak gereksin ki değişse bile, başka oyunlarda birşey olmuyoda niye fm de oluyor....

İlet abi ilet de...

Buna bir çözüm bulamıcaz mı ya?... (c)

kral_67
24.Ekim.2005, 21:15
hata vermesinin sebebi bilgisayarının çok dolu olmasından ve uzun süreyle birden fazla program çalıştırmandan kaynaklanıyor olabilir eğer biliyorsan bilgisayarının sanal belleğini kontrol et ve mümkünse biraz boşaltıp diskini birleştir....

Vieri
24.Ekim.2005, 21:58
ya bu hata genelde benim nbildiğim işlem cevap vermez kısır döngüye girer çözmek için Pc tüm ömrünü tüketir sonunda der yok kardeşim kaldıramıyorum seni al sana uyarı der sende böyle bir hata alırsın... Açıkçası başka bir oyunda yapmayıp bunda yapıyorsa var birşeyler ama.. bakalım... çıkar kokusu yakında

Vieri
24.Ekim.2005, 22:16
Pazartesi ye kadar bu hatanın neden kaynaklandığı açıklanacak.

Bir çok FM oynayan arkadaşta bu sorun ortaya çıkmış.

http://img458.imageshack.us/img458/6784/taskman0be.jpg

Vieri
24.Ekim.2005, 22:27
http://www.macrovision.com/products/safedisc/downloads.shtml

Güvenli Disk sürücüsünü güncelle, açılan sayfada şu dosyayı download et safedisc.exe, 185KB sürücüyü versiyon 4.00.060 çevirecek Windows 2000, XP veya Windows Server 2003 için geçerli.

indirdikten sonra safedisc.exe çalıştır ve sürücüleri güncelle.. Programı çalıştırmadan önce pc de yönetici haklarına sahip olman lazım (administrator) Tekrar başlatmanada gerek kalmayacak...

bunu bir dene bakalım işe yarayacakmı...

emirduman
25.Ekim.2005, 20:06
Abi işe yaradı çok sağol ya...

Oh be şöle rahat rahat FM keyfi.....

Çok teşekkür ederim....

Vieri
25.Ekim.2005, 20:12
işe yaramasına sevindim (ı)

metalic
31.Ekim.2005, 14:27
aynı sorun bende de var ama benim windows 98 ben nası cozucem bi yardım da bana ltf

burki8686
01.Ocak.2006, 18:41
http://www.macrovision.com/products/safedisc/downloads.shtml

Güvenli Disk sürücüsünü güncelle, açılan sayfada şu dosyayı download et safedisc.exe, 185KB sürücüyü versiyon 4.00.060 çevirecek Windows 2000, XP veya Windows Server 2003 için geçerli.

indirdikten sonra safedisc.exe çalıştır ve sürücüleri güncelle.. Programı çalıştırmadan önce pc de yönetici haklarına sahip olman lazım (administrator) Tekrar başlatmanada gerek kalmayacak...

bunu bir dene bakalım işe yarayacakmı...bendede aynı sorun var kafayı yicem

burki8686
01.Ocak.2006, 18:43
bendede aynı sorun var oyuna giriyorum low memeory dio bu arkadasınkini halletmişşiniz.benimkinede bi el atın..low battery sorununda nasıl sürücüyü güncellerim?

capriceman
02.Ocak.2006, 22:57
Aynı sorun bende de var Mustafa ama dosyayı set up etmiyor nasıl iştir çözemedim.

emirduman
02.Ocak.2006, 23:01
Benim sorunum FM ile aynı anda açtığım bir windows için skin programını kapatarak düzelmişti....

capriceman
03.Ocak.2006, 09:36
Bende de az önce makina kilitledi FM yi açtığımda, sonra resetledim açılmadı makina 15 dakika kadar sonra açtım, tekrar Fm yi açtığımda resetledi kendini ve gene açılmadı bir süre. Şimdi açtm FM yi açmadım henüz kapanmadı. Bir daha deniyeceğim açmayı, bakalım gene yaparsa FM'den kaynaklıyor sorun. Dünde yetersiz sanal bellek falan demişti. P4 2.0 işlemci 512 DDR var üzerinde, noluyor anlamadım.

10 dakkadır açık oyun yok şimdilik birşey. Allah allah...

SeT
27.Ocak.2006, 18:24
bende de aynı sorun var hatta bu linki görmeden aynı sorunla ilgili bi konu acmıstım
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=4609

edit: şimdi vierinin verdiği linkden programı yükleyip kurunca iş bitiyo mu başka bişi yapmama gerek varmı ???

SeT
28.Ocak.2006, 15:38
VİERİ dediğini yaptım evde internet olmadığı için verdiğin linkden programı yukleyip cd ye attım evde de yukledim o prrogramı ama sorun hala devam ediyo bi yardım et lütfen

emirduman
28.Ocak.2006, 16:38
SeT, benim derdim önceden de belirttiğim gibi FM açıkken arkaplanda çalışan bir programdan dolayı meydana geliyormuş...

O programı kapattım sorun çözüldü, sen de bir kontrol et bakalım öyle bir prog var mı?..

Hatta en olmadı tüm prog.ları kapatıp öyle dene...

SeT
28.Ocak.2006, 19:07
format atcam artık baska cagre yok arkada calısan bi programım da yok cunku

winnerxx
29.Ocak.2006, 15:03
abi banada low memory diyo sen acıklamısın yapılcanı ama ben sabit disk sürücüsü nerden güncelleniyo bilmiyom ki
yardım edrsen sevinirim oyunu aldım daha hala düzgün oynamadım(c) (/4)

canlıtuf
15.Şubat.2006, 18:15
selamünaleykum arkadaşlar aynı sorun bende de var bir türlü oynuyamıyorum bilgisayara format attım ama soru yine aynı cd yi kurduğumda systemde yeterli hafıza yok diyor halbuki boş alan 15 gb anlamadım bi yardımcı ourmusunuz 3 snenedir oynadığım oyunu şimdi oynuyamaıyorum acil yardımmmmmmmmmmmm

emirduman
15.Şubat.2006, 18:20
Bu başlık altında gelen önerilerin hepsini denedin mi?

ekonomerist
25.Nisan.2006, 12:49
ben bunların hepsini denedim ama bir türlü olmuyor, olmuyor, olmuyor... hatta PC den vazgeçtim bari laptop ta oynayayım dedim, ona kurdum aynı sorun ondada karşıma çıktı. oysa ben 5 senedir aynı cd yi kullanıp, aynı şekilde oyunu kurup, aynı şekilde oyuna giriyorum. 2034 yılına kadar geldiğim bi tane save im var. çok uzun oldu oynamayalı, onu tekrar oynamak istedim. son bir haftadır yapmadığım kalmadı. OLMUYORRRRRRR.... çıldırmak üzereyim. her zaman o lanet hata karşıma çıkıyor. YETERLİ HAFIZA YOK...

cüneyt11
05.Mayıs.2006, 20:15
bellek düşük demek bu.yani ram kapasitesi çok düşük.yükselt bi an önce.

Emurafu
09.Ağustos.2006, 22:43
olmuyor bendede