PDA

View Full Version : FM06 Patch 6.0.1

semih5
29.Ekim.2005, 18:43
FM06 Patch 6.0.1 ne demek ya

Vieri
29.Ekim.2005, 19:00
Merhaba,

Bu bir yama. Oyunda tespit edilen bir takım hataların düzeltilmesine yarıyor.

Peki sen şimdi şu soruları yönetebilirsin?

firma bozuk oyunmu çıkartıyor?
Hayır, fakat oyun çok kapsamlı olduğu için sürekli eksiklikler, hatalar olabiliyor.

Bunları niçin oyun yayına girdiği tarihte çıkıyor?
Oyunun satışa çıkacağı tarihten 1 ay öncesi gibi baskıya veriliyor. Bu bir aylık süre zarfında firma tespit ettiği hataları düzeltiyor. Oyun çıktığı günde tespit edilen bu hatalar bu yama ile düzeltiliyor.

Sürekli yama çıkıyor niye?
Evet çıkıyor çünkü oyun sürekli test ediliyor, oyunu oynayanların yaşadığı problemler firmaya iletiliyor, firmada bu hataları bir şekilde çözüme kavuşturup yama olarak insanlara sunuyor.

Kurmak zorunda mıyım?
Evet zorundasın, daha sağlıklı bir oyun oynamak istiyorsan..

Datalı ve datasız yamalar arasındaki fark nedir?
Datalı yama, oyun veritabanında yer alan oyuncuların değerlerini, takım dengelerini ve birçok özelliği günceller. Örneğin Türk ligi database dengelerinde sorun yaşanıyor. İlerleyen günlerde çıkacak olan datalı FM 2006 yaması ile birlikte bu sorun çözeme kavuşturulacak.
Datasız yama, oyun kodlamasında önemli problemleri çözüm için fakat oyun datalarına müdehale edilmiyor. Haliyle bunun boyutu datalıya göre daha düşük.
Datalı yama teknik sorunlarıda içerdiği için boyutu biraz yüksek.

Nasıl Kurabilirim?
Web sitesinden indirdikten sonra install işlemi yapmalısın. Orjinal diskini taktıktan sonra kurulum otomatik güncellemeyi yapacaktır.

Kayıtlı Oyunlarına Etki?
Datalı güncellemeler etki edebiliyor. Bunu firma zaten belirtiyor uyumlu olup olmadığını. Fakat tvsiye yeni bir oyun başlatmak. eğer sen database üzerinde editör ile değişim yaptıysan; çalışman, datalı bir yama kurduğun için yeni datalı dosyalar ile değişeceği için kaybolabilir.

semih5
29.Ekim.2005, 20:28
peki ya orjinal cd ye diyonuz eee ben korsan alcam ne olcak ben bunu yükleyip oynuyamam mi?

Google
29.Ekim.2005, 20:40
Bir insan anca bu kadar açık sözlü olabilirdi... :).

Korsan alınca da Oyanayabilirsin nede olsa Artık Image file kullanıyorlar oyunu çözmek için.

(Legal terim kullandım anlayan anlasın)

kral_67
29.Ekim.2005, 20:42
illegal oyunu legal olarak açıkladın yani......

Google
29.Ekim.2005, 20:50
Eh ende olsa bu korsan işleri sahip olduğumuz orjinal oyunların Back-Up lanmış halleridir.Öyle değil mi??

semih5
30.Ekim.2005, 00:22
ne yani korsan diyince kotü bi sey mi ya burda 100 kisi varsa 50 kisi korsan aliyo da sizde...

Arkadaşım sitede belirtilen yerler dısında reklam yapmak yasak...

düzenleme gerilla

emirduman
30.Ekim.2005, 04:32
Eh, abi korsan kötü birşey tabiki...

Yani şöyle diyim, bir insan durumu olduğu halde korsan oynuyosa kötü birşey...

Ya da insan oynasa bile, korsan oynuyorum, sorunum yok vs vs.. bağırmamalı de mi..

Korsan oynasak bile, doğru olanın orjinal olduğnu bilmeliyiz...

Ama her zaman doğru olanı yapmak insanın elinde olmuyor, tabi ona da saygı var...

AMA SON SÖZ: KORSAN İYİ BİRŞEY DEĞİLDİR!... (uyarı almam heralde değil mi, caps'i açtım ama ;) )

fripp
30.Ekim.2005, 13:12
benim anlayamadığım ve sizlere sormak istediğim şu. bu yeni oyun kurulması "tavsiye edilir" demek ne anlama geliyor?. yani sonuçta bu bir program. bu patch ya eski oyunla uyumludur yada uyumsuzdur. bunun kesin bir dille söylenememesinin nedeni ne?. bunu programlayan adamda mı bilmiyor yada muallakta kalmış? sanki oyunun bir psikolojisi varmışta kafasına göre belki zorluk çıkarır belki idare eder demek sizce de saçma değil mi?
değildir elbet teknik bir açıklaması olması lazım. kaydedilen oyunun niteliğine göre mi değişkenlik gösteriyor acaba?

Vieri
30.Ekim.2005, 13:46
hayır arkadaşm oyunu kurmak demek dediğimiz New Game seçeneği ile yeni bir oyuna başlaman. Save Game ler üzerinde etkisi olacağı için önceden oynadığın oyunlar bozulabilir.

semih5
30.Ekim.2005, 15:33
Eh, abi korsan kötü birşey tabiki...

Yani şöyle diyim, bir insan durumu olduğu halde korsan oynuyosa kötü birşey...

Ya da insan oynasa bile, korsan oynuyorum, sorunum yok vs vs.. bağırmamalı de mi..

Korsan oynasak bile, doğru olanın orjinal olduğnu bilmeliyiz...

Ama her zaman doğru olanı yapmak insanın elinde olmuyor, tabi ona da saygı var...

AMA SON SÖZ: KORSAN İYİ BİRŞEY DEĞİLDİR!... (uyarı almam heralde değil mi, caps'i açtım ama ;) )
eh abi yas 15 nasil orjinal cd alcaz ya ogrenci adamiz hadi bi yerden kazancimiz olsa neyse...

fripp
30.Ekim.2005, 17:11
demek istediğim , "bu yamayı kurarsanız save geme ler bozulur" şeklinde kesin bir ifade yok. " bozulABİLİR" "tavsiye edilmez" deniyor. yani bozulmama ihtimali de açık kapı olarak bırakılıyor, eğer yanlış anlamadıysam.
bende bunun neye göre değişkenlik gösterdiğini merak ettim.

Berkology
30.Ekim.2005, 19:37
Bende oyunu kurarken indirmiştim 6.0.1'i ve şimdi kurdum umarım hataları düzeltir.

yeniay
30.Ekim.2005, 23:40
valla ben kurdum gayet iyi calısıyor sorun yok

karizma
02.Kasım.2005, 23:30
6.0.1 hata çıkarıyor çok bence standart oyundan devam ben indirdim kurudm sürekli oyundan attı 6.0.1 tavsiye etmiyorum (c)

tolginho
02.Kasım.2005, 23:51
Bir arkadaş başka bir siteyi göstermiş (moderatörler işbaşında hangi site olduuğnu göremedim) ama o siteler vakti zamanında var olması işine gelmeyen bizim gibi siteleri ortadan kaldırmak için gülünç taktikler uyguluyor, bazen ana avrat düz gittikleri de oluyor.

O siteler sayesinde bugün FM 2006'yı Türkçe oynama zevkinden mahrum oldu herkes.

Herneyse, şu konuşmanın burada değil de SI GAmes Forumlarında yapılması halinde en az 3-5 üye forumdan ihraç edilirdi. Ancak Türkiye'nin şartlarını biliyoruz, sesimizi mümkün mertebe az çıkartıyoruz.

Bu yamaların çıkma nedeni bence kasıtlı, her oyunun yaması çıkar ama FM'nin bu kadar yama çıkartması normal değil. Benim bildiğim SI Games ise bu, daha çok yama çıkar, sizde yamaları daha çok 'yamamak' zorunda kalırsınız :)

Evet Google haklı, orjinal oyunu aldığınız müddetçe başkasına vermemek şartıyla istediğiniz kadar kopyasını çıkartabilirsiniz, bu konuda kimse size birşey deme hakkına sahip değildir.

emirduman
03.Kasım.2005, 14:13
Abi mesela başkasına parasız verdiğin zaman sana karışabiliyorlar mı*..

Hani para kazanma gibi bir durum yok ya...