PDA

View Full Version : Türk Telekom Genel Müdürü Mehmet Ekinalan'dan açıklama geldi

Enjoy
02.Kasım.2005, 11:28
Türk Telekom Genel Müdürü Mehmet Ekinalan'dan açıklama geldi

01.11.2005 19:28
Mirza Zeyrek
Kaynak: CNN Türk

Türk Telekom Genel Müdürü Mehmet Ekinalan, abonelerin talebine göre 256 Kbps hızdan abonelik alabileceklerini söyledi. Ekinalan, ADSL tarifelerine yönelik açıklamalarda bulunurken, yeni uygulamanın abonelerden büyük tepki aldığı belirtiliyor.

Türk Telekom Genel Müdürü Ekinalan, gelen tepkiler üzerine 256 Kbps hızdan abonelik alabileceklerini duyurdu. Yaptığı açıklamalarla yeni tarifeyi savunan Ekinalan, eski abonelerin 49 YTL ödemeye devam ederek "sınırsız" 256 Kbps ADSL hizmeti almaya devam edeceklerini, tüketicilerden gelen yoğun tepki üzerine limitsiz 256 Kbps abone alımına tekrar başlayabileceklerini söyledi. Son haftalarda ADSL abonelerinin gündemini oluşturan bu yeni uygulamaya yönelik itirazlar bazı haber kaynaklarınca "ADSL isyanı çıktı" şeklinde yorumlandı.

Ekinalan ADSL kullanıcılarının %90'ının limitli ADSL olduğunu söylerken, "limitsiz kullanıcıların apartmana dağıtım yaptığını ve bunun limitli kullanıcılar için haksızlık yarattığını, limitli ücretlerini düşük, limitsizleriyse yükselterek bunu engellemek isteyoruz." dedi.

Genel Müdür, bir yıldan daha az bir zamanda bağlantı hızlarını artırmayı planladıklarını söyledi ve 1 Mbps ile 2 Mbps hızlarına kotalı uygulamaya geçirmek için çalışmalarının devam ettiğini, ve Türk Telekom'un fiyatlarının makul olduğunu ve Avrupa standartlarında olduğunu belirtti.

Bu açıklamalar ise ADSL abonelerini tedirgin edici nitelikte. Zira açıklamalar önümüzdeki yıllarda, limitli internet fiyatlarının sabit kalarak 1 Mbps'e yükseltileceği, limitsiz internetin fiyatlarının da tekrar yükseltileceğini akla getirmekte.

capriceman
02.Kasım.2005, 16:14
Baştan sona saçmalık, birinci fiyatlar Avrupa standarlarıdaymış. Bu halkın yıllık geliri Avrupa standartlarında mı peki? Verirken değilde, alırken mi Avrupa standardı oluyor?

Ayrıca ben evde limitsiz 256 kullanıyorum, 4 portlu modemim var, ama apartmandan tek kişiyede internet vermedim. O, bu yapıyor diye benim suçum nedir ki limitsizin fiyatı yükseltilsin?

Bu ülkede bir şey de düzgün olmazmı arkadaş ya...

yeniay
02.Kasım.2005, 20:10
Avrupa standartımı yalan soylemesin o Bir arkadasımsoyledi almanyada en dusuk1012 imiş ve ucret bizim 256 dan bile daha azmış

batuhan673
02.Kasım.2005, 20:19
Ne biçim ülke bu yaa.Bişeyi beceremiyolar. (c) (f) (e) (l)

Vieri
02.Kasım.2005, 20:28
25 ytl veriyorum türk parası olarak 1 mbit upload hızım var ingiltere arupa hızına başlayım onun..

kral_67
02.Kasım.2005, 20:37
burası Türkiye.....

Sandıkda Görüşürüz BİNali bey.....

VoLkaN BaROs
02.Kasım.2005, 22:04
Ekinalan ADSL kullanıcılarının %90'ının limitli ADSL olduğunu söylerken, "limitsiz kullanıcıların apartmana dağıtım yaptığını ve bunun limitli kullanıcılar için haksızlık yarattığını, limitli ücretlerini düşük, limitsizleriyse yükselterek bunu engellemek isteyoruz." dedi.
Tam bir saçmalık, yani apartmana dağıtmayanların suçu ne? Birde zaten bu dağıtım olayı kanuna aykırı, gelsinler denetlesinler o zaman, bunun faturası günahsıza da kesiliyor... İş yapmıyorlar oturdukları yerden kolay çözümler üretiyorlar, oh ne ala memleket yahu

PhotoGrapher
02.Kasım.2005, 22:36
Tam bir Türkiye klasigi yeter artik adam gibi denetime cikin milleti magdur etmeyin!!!!

Onun bunun günahi ne ki böyle sacmaliyosunuz?

Avrupa standartynis evet avrupa standarti.Hem de iki kati (f)

Frank_Castle
02.Kasım.2005, 22:38
Efendim apartmana dağıtıyorlarmış..
behey binali, bu 256 dağılınca çoğalan bir bağlantı değil; ben burada netlimitersız emule açamıyorum , kardeşim webcam açınca internete giremez oluyorum ; yahu bu hızda bağlantıyı ben kullanmaktan utanıyorum da, bi de komşularla paylaşıcam .. oldu ..
limitliler için haksızlıkmış...bu yalanlara karnımız tok, işinize gelmiyor desenize ; biz bunu telefon gibi yapacağız , herkes kullandığı kadar ödeyecek, biz de semridkçe semiricez demiyorsunuz ; daha doğrusu diyemiyorsanız da bu yollara başvuruyorsunuz .. vah vah ne mazlum limitliler değil mi ?
yalana bakın , mahzun rolüne bakın ... yolacaklar da punduna getimeye çalışıyorlar ..

siyaset konuşmayı sevmem, daha doğrusu spor üzerine olan forumlarda en azından tartışmak abes kaçar ama ; ülkede sanırım 1 milyon adsl kullanıcısı var , her hattı kardeş ebeveyn gibi 3 kişi kullansa ve her 3 kullanıcıdan 2 sinin reşit olduğunu varsaysak 2 milyon oy ederki ; 30 milyon oy kullanılan bir ülkede 2 milyon oy %7 eder ..
komik kaçacak ama deliler gibi pahalı olan internetten ve kotası düşük kotalılarında desteği olursa,azcık da kararsız ve tepkili halkın desteğini alırsak , ****** telekom partisi kurup meclise bile gireriz ..

***** kısmına istediğiniz sıfatı ekleyebilirsiniz ..