PDA

View Full Version : Abi TV gelirleri nerede?

sezeraci
02.Kasım.2005, 16:13
Türkiye 1. liginde Konyasporla ligi bitirdim.Yeni sezona başladık TV geliri diye birşey gelmedi.Beş parasız kaldım.Benim tek güvencem TV geliriydi (f) (f) (f) (f)

akrepveumut
04.Kasım.2005, 00:14
Türkiye 1. liginde Konyasporla ligi bitirdim.Yeni sezona başladık TV geliri diye birşey gelmedi.Beş parasız kaldım.Benim tek güvencem TV geliriydi (f) (f) (f) (f)sana katılıyorum bende gsdeyim banada az çok bişiler geliodu fakat yeni sezona başlaınca finito (f) (f)

ogsusam11
04.Kasım.2005, 00:28
bana geliyo walla...aydınsporlayım hemde

Vieri
04.Kasım.2005, 01:54
turk ligi kupasına kadar verildi. sorun sigameste

capriceman
04.Kasım.2005, 02:01
turk ligi kupasına kadar verildi. sorun sigameste

Diğer yamada düzeltilirmi peki bu?

Vieri
04.Kasım.2005, 02:08
normalde takımların maç hasılatları, YTL geçişi, Turnuva ödülleri gibi tüm bilgiler Sigames te bulunuyor, düzeltirlermi bilmiyorum bekliyoruz gelişme olursa haberdar ederim.

Deza
04.Kasım.2005, 03:21
normalde takımların maç hasılatları, YTL geçişi, Turnuva ödülleri gibi tüm bilgiler Sigames te bulunuyor, düzeltirlermi bilmiyorum bekliyoruz gelişme olursa haberdar ederim.

Nasil bilmiyorum,,,, oyun cikarken düzeltilmediyse, takipcisi olun, yama cikarken düzelsin ozaman,,, yani bira gayret haydiiiiiiiii,,,¨hersey SI games te varmis ama oyunda degil, ozaman takipcisi olun da yama da düzelsin.... allah allah :roll:

Vieri
04.Kasım.2005, 03:30
söyleniyor deza bugun türkerlede konuştum onunda canı sıkkın yani hani tamam database de bazı takımlarda bu sene aksaklıklar oldu eleştiri kabul edilebilir ama burada sadece türk araştırma ekibinin üstüne gelinmeden önce firmanında hataları kabul edilmeli abdullah ercan tayfun gibi isimler halen milli takımda vs. sigames oyuncuların özellikleri üzerinde dengeleme yapıyor diye bu adamlar niye halan milli takımda, hem bariz basit hataları bizim yapabileceğimizi düşünen arkadaşlara şaşırıyorum yani bu iş üstünde sizler kadar bizde titiz duruyruz ki Türker arkadaşımız Türkiye'de TFF ile sürekli irtibat halinde olan bir kişi, direk bizim verdiğimiz değerlerde bazen yansımayabiliyor oyuna...

Deza
04.Kasım.2005, 03:37
Bunu hakkinda SI forumunda yazdim, SI bu verileri unuttu mu oyuna koymaya diye, bkalim ne cevap verecekler.

Vieri
04.Kasım.2005, 04:08
türkerde zaten önümüzdeki günlerde orada başlık açacak

ogsusam11
04.Kasım.2005, 11:46
abi bana geliyo gelir falan (m)

Deza
04.Kasım.2005, 16:24
türkerde zaten önümüzdeki günlerde orada başlık açacak

Iyi olur gercekten (ı)

apaydin2148
04.Kasım.2005, 19:37

Nasil bilmiyorum,,,, oyun cikarken düzeltilmediyse, takipcisi olun, yama cikarken düzelsin ozaman,,, yani bira gayret haydiiiiiiiii,,,¨hersey SI games te varmis ama oyunda degil, ozaman takipcisi olun da yama da düzelsin.... allah allah :roll:

evet deza istersen üslübuna dikkat et.

foruma geldiniz,çok güzel eleştiriler yaptınız,çok verimli oldu ama işin boyutu nerdeyse hesap sormaya varacak.

nedir ki bu mesajın anlattıkları?bana bilgiçlik taslamakmış gibi geliyor.sanki siz herşeyi biliyorsunuzda biz hiçbirşey bilmiyormuşuz gibi.Ayrıca ortalığıda velveleye veriyorsunuz 5-6 gündür dikkatimden kaçmadı.

arkadaş TV geliri gelmedi diyor.Vieri'de çok güzel cevabını veriyor herkes insan gibi birşeyler soruyor cevabını alıyor ama birkişi çıkıpta emir verir gibi cümle kuruyor.hoş söz edilen sorunun Turksportal ve Türkiye araştırmasıyla ilgisi yok.Çünkü söz edilen TV gelirlerinin olmaması.Yani 2.sezona geçmemesiyle aynı hataya giriyor yani bir bug(kesin benden iyi bildiğini düşünüyorsundur:)).Zaten nasıl buradan kaynaklanan bir hata olsunki CM03/04'de bile TV gelirleri oldukça yüksekti.Zaten CM'nin Dataları FM'ye aktarıldı yani Vieri'nin dediği gibi Sıgames'de veriler kesinlikle mevcut.Aksini düşününen mantık hatsı yapmış olur zaten.

bak arkadaşım senin niyetinin kötü olduğunu düşünmeye başladım ve ona göre davranacağım ama inşallah yanılıyorumdur.

Deza
04.Kasım.2005, 20:58

evet deza istersen üslübuna dikkat et.

foruma geldiniz,çok güzel eleştiriler yaptınız,çok verimli oldu ama işin boyutu nerdeyse hesap sormaya varacak.

nedir ki bu mesajın anlattıkları?bana bilgiçlik taslamakmış gibi geliyor.sanki siz herşeyi biliyorsunuzda biz hiçbirşey bilmiyormuşuz gibi.Ayrıca ortalığıda velveleye veriyorsunuz 5-6 gündür dikkatimden kaçmadı.

arkadaş TV geliri gelmedi diyor.Vieri'de çok güzel cevabını veriyor herkes insan gibi birşeyler soruyor cevabını alıyor ama birkişi çıkıpta emir verir gibi cümle kuruyor.hoş söz edilen sorunun Turksportal ve Türkiye araştırmasıyla ilgisi yok.Çünkü söz edilen TV gelirlerinin olmaması.Yani 2.sezona geçmemesiyle aynı hataya giriyor yani bir bug(kesin benden iyi bildiğini düşünüyorsundur:)).Zaten nasıl buradan kaynaklanan bir hata olsunki CM03/04'de bile TV gelirleri oldukça yüksekti.Zaten CM'nin Dataları FM'ye aktarıldı yani Vieri'nin dediği gibi Sıgames'de veriler kesinlikle mevcut.Aksini düşününen mantık hatsı yapmış olur zaten.

bak arkadaşım senin niyetinin kötü olduğunu düşünmeye başladım ve ona göre davranacağım ama inşallah yanılıyorumdur.

Benim tek istedigim Türkiye ligleri arastima ebibinin iyi ve güzel bir calisma yapmasi ve böylece herkesin oyundan daha fazla zevk almasi.
Tabi elestirilicek seyler var, ve bende elestiriyorum, ama niyetim sadece iyi, yani size yardimci olmaya calisiyorum. Elestirilerim fazla sert olduysa, bundan dolayi özür dilerim, ve iyi calismalar dilerim. (ı)

bjkkarakartal
06.Kasım.2005, 02:44
beşiktaşla şampiyon olduğumda banada final position için 0$ aldınız diye mesaj gelmişti

Deza
06.Kasım.2005, 02:53
beşiktaşla şampiyon olduğumda banada final position için 0$ aldınız diye mesaj gelmişti

Gercekte de mi böyle olacak? Lig sampiyonu para almiyor mu?

Bi de Türkiye kupasinda ki gelir daglimi dogru mu?
Bu yil yeni sistem geldi ya...mac kazanan 30 bin dollar, beraberlik icinde 15 mi öyle bisey aliyorun herhalde.

tontonzolamoukoko
06.Kasım.2005, 03:22
Bu çok önemli bi konu, ya sadece türkiye liginde böyle değilki, ispanya liginde atleticoyla şampiyon oldum ama hiç para falan gelmedi, lige başlıyosun tv geliri fln yok, banka - de oyun nasıl dewam edecek, koca sezonu boşuna mı oynadım yaaa ooff, chelsea yle 2. olunca 16 milyon euro gelmişti, ama ispanya liginde hiç bi şekilde bir kuruş yook, bu nasıl düzelecek, oyunum boşa mı gidecek??? :(((

Deza
06.Kasım.2005, 03:29
Bu çok önemli bi konu, ya sadece türkiye liginde böyle değilki, ispanya liginde atleticoyla şampiyon oldum ama hiç para falan gelmedi, lige başlıyosun tv geliri fln yok, banka - de oyun nasıl dewam edecek, koca sezonu boşuna mı oynadım yaaa ooff, chelsea yle 2. olunca 16 milyon euro gelmişti, ama ispanya liginde hiç bi şekilde bir kuruş yook, bu nasıl düzelecek, oyunum boşa mı gidecek??? :(((

Belki Ispanya ve Türkiye de lig sampiyonlari para almiyordur, bilmiyoruz ki kurallari..

tontonzolamoukoko
06.Kasım.2005, 04:21
türkiye liginde şampiyon olan takım 3,5 milyon euro gibi bişey alıyo, federasyon yeni belirledi bu sene, ispanyada olmayabilir ama, oyuna başladığımda tv gelirleri parası hiç almadım, şimdi 2. sezonde 29 milyon euro aldım...

axel
06.Kasım.2005, 05:13
ben de Galatasarayla şampiyon oldum bana 0$ verdi allah razı olsun en son çıkan patch de yüklü ne zman düzelcek bu iş (c)

Vieri
06.Kasım.2005, 05:48
bu hatayı bildirdik arkadaşlar

apaydin2148
06.Kasım.2005, 10:44

kesin bu işte Türkiye araştırma takımının parmağı vardır!

hatta şu 2.sezona geçmiyorya onda da Türkiye araştırması eksik falandırda ondan geçmiyordur

(bazı arkadaşlara göre onlar kendilerini bilir:))

apaydin2148
06.Kasım.2005, 10:49

Belki Ispanya ve Türkiye de lig sampiyonlari para almiyordur, bilmiyoruz ki kurallari..

değil mi?kim bilebilirki?

arkadaş artık saçmaladığının farkında mısın?illaki Türkiye araştırmasında eksik bulmaya çalışıyorsun ve amacının farkına vardık.Bunun oyundaki büyük bir hata olduğunu kavramayacak kadar kapasiten vardır kesinlikle ama anlamak istemiyorsun heralde.en azından ben öyle algılıyorum.

sezeraci
06.Kasım.2005, 12:11
Türkiyede gelirler sezon başı her takıma sabit bir para daha sonra aldığı galibiyet ve beraberliğe göre para veriliyor.Bunu yapmamışlar.Bu Türkiye Ligi'ni araştıran arkadaşların değil sigamesin suçu.Bu tür hatalar her oyunda oluyor zaten. (c)

akrepveumut
06.Kasım.2005, 12:20
arkadaş artık saçmaladığının farkında mısın?illaki Türkiye araştırmasında eksik bulmaya çalışıyorsun ve amacının farkına vardık.Bunun oyundaki büyük bir hata olduğunu kavramayacak kadar kapasiten vardır kesinlikle ama anlamak istemiyorsun heralde.en azından ben öyle algılıyorum

Sana katılıyorum apaydın abi sonuna kadar haklısın siz arkadaşlar oyunu turkler yapmıoyr deilmi bu yüzden sizin gelip burda turk araştırmacılara resmen sataşmış oluyorsunuz bence sölerimizi yazmadan önce düşünelim

Deza
06.Kasım.2005, 18:40

değil mi?kim bilebilirki?

arkadaş artık saçmaladığının farkında mısın?illaki Türkiye araştırmasında eksik bulmaya çalışıyorsun ve amacının farkına vardık.Bunun oyundaki büyük bir hata olduğunu kavramayacak kadar kapasiten vardır kesinlikle ama anlamak istemiyorsun heralde.en azından ben öyle algılıyorum.

Herhalde yanlis anlasildim, ben aslinda sizi savunmak icin böyle söyledim.
"Oyunum bosa mi gidecek" diyen arkadas, sanki sizi sucluyordu. Ben de buna karsilik olarak, biz OYUNCULAR kurrallari bilmeden birsey söylemeyelim, belki lig sampiyonlari para almiyorlardir. Bu kurrallari en iyi aramizda arastirmacilar bilir, ve yanlislik varsa düzelir seklinde yazmaya calismistim. Yanlis anlasildim ve simdi beni anladiginizi düsünüyorum.
Bu arada apaydin da beni yanlis anladigi icin hemen kizmasin lütfen, tek amacim size yardim etmek ve oyunu gelistirmek. Bereber bunun icin calismamizi isterim, ve olan yanlis anlamalari unutalim, ne dersin??? (ı)

tontonzolamoukoko
06.Kasım.2005, 19:01
ben kuralları biliyorum, istiyorsan sanada öğretebilirim, herkesin ne anlatmak istediği ortada kendi suçunu bana atmaya utanmıyor musun?? Benim ne yazdığım ortada, bunun türkiye ligiyle alakası olmadığını ispanya liginde de olduğunu söylüyorum sen ne diyorsun yaa!!! (f) (f) (f)

Vieri
06.Kasım.2005, 19:09
Arkadaşlar tamam relax yahu kimse birbirini suçlamasın lütfen.

Oyunla alakalı bir problem gerekli kazançlar bildirilmişti Türkiye liginin kazanç dağılımından yayın gelirlerine kadar.

demekki oyun kodlamasıyla alakalı düzeltilecektir. Bu tip sorunların screenshotlarını alıp bizimle paylaşırsanız daha yapıcı olacaktır.

Deza
06.Kasım.2005, 19:09
ben kuralları biliyorum, istiyorsan sanada öğretebilirim, herkesin ne anlatmak istediği ortada kendi suçunu bana atmaya utanmıyor musun?? Benim ne yazdığım ortada, bunun türkiye ligiyle alakası olmadığını ispanya liginde de olduğunu söylüyorum sen ne diyorsun yaa!!! (f) (f) (f)

Ozaman ben de seni yanlis anlamissim arkadas,,,yanlis anlama zinciri gibi birsey olu bu,,,
Bosverelim artik, :mrgreen: , arastima ekibi bu olayda haberdardir ve düzelir para olayi.

hacker666
06.Kasım.2005, 20:16
ee bana da gelmiyor (c) (c) (f) (f)

akrepveumut
06.Kasım.2005, 21:24
ee bana da gelmiyor (c) (c) (f) (f)ühü ühüüüüüüüü (c) (c) (c) ağlamak istiyorum abicim konu bildiriilmiş işte sigamese artık beklemeliyiz

Adr1ano
06.Kasım.2005, 22:19
bana geldi sorunsuz bir şekilde :mrgreen:

Navras
06.Kasım.2005, 22:38
ben bu sigames e uyuz olmaya başladım.türkiyede satılmıo die türkçe koymazlar,ytl koymazlar,takımları sallarlar bide üstüne üstelik orjinal oyun yollamazlar.manyak bunlar ya (l)

akrepveumut
06.Kasım.2005, 22:38
bana geldi sorunsuz bir şekilde :mrgreen:hocam orjinal falanmı kullanıon sen

ogsusam11
07.Kasım.2005, 18:38
bana geldi sorunsuz bir şekilde :mrgreen:

bana da geldi hem de oyunum orjinal değil. ama ben birinci bitirmedim ligi.

howkee
12.Aralık.2005, 18:31
Ya boşverin Türkiye ligini gidin İtalya ligine hem daha zevkli hem de TV geliri olarak 55 Milyon Pound veriliyo.İşte hayat bu zengin olmak da ayrı bir zevk...

miharbi
27.Aralık.2005, 15:24
al benden de o kadar bendede şampiyonluğa 0$ werdi.UEFA da olmasa batacaz walla..

bjkkarakartal
27.Aralık.2005, 16:00
bu 6.0.2 patch ile artık para geliyo. hatta ligde kazandığım her lig maçı için 95000£, beraberlik için 30000£ geliyo. yeniden zengin oldum :)

Kerim Kerimov
27.Aralık.2005, 17:36
Her maca £95.000 mi verio? Ole bi si olsa kimsenin para problemi kalmazdi. Emim misin turkiyel ligi maclarina para verdigine?

emirduman
27.Aralık.2005, 18:53
Her yendiğiniz maçta verilmiyor, tam olarak neler de veriliyor neler de verilmiyor tam olarak anlamadım ama yamadan sonra yendiğim bir maçtan sonra para verilmediğini hatırlıyorum...

tomodachi
27.Aralık.2005, 20:35
Her yendiğiniz maçta verilmiyor, tam olarak neler de veriliyor neler de verilmiyor tam olarak anlamadım ama yamadan sonra yendiğim bir maçtan sonra para verilmediğini hatırlıyorum...

6.02 yamasını yükledim.
Benim oyunda her lig ve kupa maçından sonra para veriliyor. Lig maçlarında berabere kalınca 30 K pound, yenince 95 K pound para alıyorum :-)
İlk sezon sonunda (Türkiye liginden) yaklaşık 1.2 milyon pound TV geliri aldım.

emirduman
27.Aralık.2005, 21:19
Ben Juventus'tayım, sene 2010, yamadan sonra kazandığım ilk maçta vermişti ancak sonra kazandığım bir maçta vermediğini hatırlıyorum, hatta sen dedikten sonra bi da baktım doğru hatırlıyormuşum...

Neye göre acaba bu durum...?

sehzade2006
28.Aralık.2005, 00:07
en güzelide o zaten

Kerim Kerimov
28.Aralık.2005, 15:38
Walla ben 6.02 ile italya liginde oynuyorum. Maclardan sonra hic gelir almadim. Her zamanki gibi lig bitince toplu olarak veriyor.

jee_han_86
29.Aralık.2005, 02:56
walla benim her yendiğim maçta yada berabere kaldıgım maçta para verio