PDA

View Full Version : Kendi Taktik ve Teoremler'iniz

El Commandante
06.Aralık.2006, 11:52
BilMacin belirli dakika larinda uyguladiginiz taktikler var mi? Mesela Defans yapmak hucum oynamak, son dakkika da mac kazanmak icin neler yaparsiniz ise yarar mi. Bunlari buraya yazabilirmisiniz. Daha iyi bir FM icin.

Mesela ben son dakikalarda ondeysem defans oynamam, . Mac boyunca ayni taktikle oynarim, cunku ne kadar savunma yaparaniz o kadar ustunuze gelirle. Tabi cogu kisinin bildigi seyler bunlar ancak ise yarayan fazla bilinmeyen taktikler varsa buraya yazabilirmisiniz? Simdiden Tesekkurler.

patriot45
06.Aralık.2006, 13:21
ben öndeysem karşımdaki takımda benden üstün bir takımsa üstüme gelmelerini beklerim zaman geçiririm tempoyu düşürürüm ve uzun toplarla kontra atağa çıkarım tam saha pres uygularım alan daraltırım yeniliyosamda en az 2 oyuncu değişikliği yaparım ve daha hücum oynatırım.

bjkmete
06.Aralık.2006, 14:10
Büyük bir takım çalıştırıyorsam her maça farklı taktikle çıkarım.Çünkü büyük takımların kadrolarında kaliteli çok oyuncu var hepsini oynatmak lazım.
Küçük bir takım çalıştırıyorsam her maç aynı taktikle oynarım ve sistemi oturtmaya çalışırım.Maç içersinde öndeysem ve oyunun kontrolü bende ise taktikle oynamam sadece yorgun oyuncuları çıkartıp taze kan oyuna sokarım.Eğer gerideysem ve son dakikalar ise defansı çok önde kurup alan daraltmayı en yükseğe çıkarıp tempoyu da fullerim.
Zaten maç oynanırken hep formations a bakıp karşı takımın taktiğini görerim bazen ona göre önlem alırım.Mesela adam adama markaj falan...

isax10
07.Şubat.2007, 16:39
maca 4-4-1-1ile baslarım.kanatlar koşturmalı
eger takım kötüyse diger takım karşısında 4-1-2-1-2 ye dönerim

eXcitinG
07.Şubat.2007, 16:45
neyse o dur zırt pırt taktik değiştirmenin anLamı yok ama sadece önemLi kupa macLarında öndeysem pasLarı uzuna cekerim kanatLarı kapatırım normaLe cekerim o kadar o da cünkü rakip takımLar her zaman oyunun son böLümLerinde 4-2-4 e gectiği icin ama nadiren yaparım

WiLdboYz
07.Şubat.2007, 17:00
mesela ben 2-0 öne geçtim rakip takımda atak oynamaya başladı asla defansif oynamam bende direk saldırırım atak oynarım ancak rakip takım taktiğini bozmassa tempo yu düşürür defansif oynarım ... yani birazda rakip takıma bağlı ...

Wesley Sneijder
07.Şubat.2007, 17:07
Devre arasında gerideysem zaman geçirmem hızlı oynarım atak yaparım, sonra golümü de atarım. Ama öndeysem değişiklik yapmam ve fark açılır. :D

alozz
07.Şubat.2007, 17:26
eğer 2-0sa anahtar oyuncularımı çıkartırım sakatlanmasınlar die eer 1-0sa beklerimi biraz daha defansif oynatırım

yugi
07.Şubat.2007, 17:42
adamlar yenik durumdayken zaten 4-2-4 oynuyor hepsi..

Ronaldinho_99
07.Şubat.2007, 19:12
İlk yarı bittikten sonra oyun berabere gidiyorsa mutlaka taktik değişiklik yaparım. Karşımdaki rakip benden daha güçlü bir takımsa defansı öne çekip tam oyunu daraltıp tam saha pres uygularım. Maça her zaman düşük tempoda kısa pas yaparak başlarım. Öne geçtiğimde tempoyu normale getirip uzun paslarla kontra atak bulmaya çalışırım.

Universal
07.Şubat.2007, 19:50
Konuyu Taktikler bölümüne taşıyorum.

yugi
07.Şubat.2007, 20:19
oyunun ipuçlarında kısa paslaşmak çabuk tempoda uzun paslaşmak yavaş tempoda daha etkili olur diyor..

fikom
08.Şubat.2007, 19:15
elımde bıraz hamur oldumu acaıp yoguruyorum delı gıbı atak oynuyorum ona ragmen dıelım kı dakka 70egeldi ve 1 0 gerıdeyım.2-3-1-4e gecıorum, freedom u full yapıorum offsıde taktıgı yapıorum ıkı kanada bırden uzun oynuorum ortadakı forvetlerde bıraz havada hakımse buyuk ıhtımalle sonuc alıorum.tabı gol yeme rıskın de artıo.ama buyuk takımsın bunu kaldırabılmelısın.eger kucuk bı takım yonetıosam zaten muthıs bı kontraatak taktıgı gelıstırdım onu uyguluyorum ıngılterede butun buyuk takımları deplasmanda devırdım west hamla.onu uyguluyorum.ama bu taktıkde golu yedınmı ısın cok zor tak oyuna gecersen kesın gollerın ardı arkasaı gelır o yuzden bıtaktıgı degıstırmıorum.oklarla ataga tesvık edebılıorum.o kadar.zaten arkadaslar yakında bu taktıgımı sızlerle paylasıcam.gercekten cok ugrastım.buyuk takımla oynarken de sampıonlar lıgı gıbı kupalarda ılerleyen bolumlerde bu taktıgı uyguluyorum.cok tutuyo.

can777
08.Şubat.2007, 19:32
eğer gerideysem ve defansım sağlamsa defansı derin yaparım ve zaman geçirme yaparım ...

kebogunduz92
09.Şubat.2007, 11:33
arkadasLar tempuyu dusurunce neden uzun top atıosn yaw bütün toplar rakipte kalır o zmn ben kısa pas yapıyorum kalecımıde pasları savunmaya ver diyorum hic olmassa defensta yapılan paslasmalar ağır ağır ve düzgün oLur...

BeeTLeJuiCe
09.Şubat.2007, 15:01
maca 4-2-3-1 taktigiyle baslarım 2 onliberolu taktikle dakika 60 a kadar hic bi mudahale yapmamaya ozen gosteriyorum dakika 60 ı gosterdiginde oyuna agırlıgımı koyup macın gıdısatına gore taktiksel ve oyuncu deisiklikleri yapıyorum eger oyunda yenik durumdaysam onliberoyu tek yapıp cift forvet yapıyorum aml ve amr dekileri forvete ok yapıyorum yada fl fr ye koyup aml amr ye geri ok yapıyorum normalde maclarda takım mantelitesi defansif oynuyorum ama yenik duruma dusunce attacking yapıyorum normal le full out of attack arası

eger macda 60 dakika sonrası onde goturuyorsam 4-2-3-1 in deisik versiyonunu uyguluyorum takım mentalitesini normal yapıyorum focus passing i mixed yapıp 4lu defasn 2onlibero ml mr ve cift forvet yapıyorum forvetlerden teki daha cok topla oynamayı ayarlıyorum

eger macda cok erken yenik duruma dusuyosam cift forvete donuyorumzaten kanat oyuncularımda forvet ozelligi bulunuyor ona gore on liberoyu tekliyorum falan

takim komutlarını fazla kurcalamıyorum cunku oynayınca takımın oyuna yansıttıgı her sey deisiyor o yuzden daha cok focus passing ve manteliteyle oynama yapıyorum ;)

yedeklerede her mevkiden oyuncu almaa calisiyorum ki macda her hangi bi aksilik cıkınca hic bi sorun yasamadan devam ediyorum takımdaki oyuncuların cogu zaten en az 2 mevkide gorev alabiliyo :D