PDA

View Full Version : bu kadar saçmalık yeter!!!!

jacke
02.Kasım.2005, 19:27
ya inanamiorum belki bininci defa böle bi topic açiorum ama fm05te taktikle aynisini oynuorum fakat fenerbahçele kadıköyde gaziantep 2-1 öndeyken antep 3-2 öne geçior SİGAMES E DUYURULUR BEN OYUNU BUGUNDEN İTİBAREN SİLİORUM SİGAMESİNDE BÖLE APTAL Bİ OYUN YAPTGI İÇİN KINIYORUM.TÜRKİYE TÜRKLERİNDE ALLAH BELASINI VERSİN BÖLE OYUNUNN

sezeraci
02.Kasım.2005, 19:32
Bu kadar sinirlenme.Bende oyuna Fenerle başladım çuvaladım.Başka takımlarla oyna.Eğer Fenerle oynamayı çok istiyorsan defansı komple değiştirmek zorundasın. (p) (f)

kralh
02.Kasım.2005, 19:38
Oyunda fenerle başlayanlar hep aynı şeyden yakınıyor En büyük GALATASARAY.......

Deza
02.Kasım.2005, 20:09
Oyunu cok gelistirdiler, yani daha zor oldu. Taktik ve antremanlar cok önemli hale geldi. Simdi sadece 4-4-2 dizilipte maci kazanamiyorsun, iyice taktikle ugurasman gerek, oyuncularini dogru secmen gerek....Böyle daha güzel bana göre....FM 05 yildiz oyunculari alip topliyordun bir takima ve her maci kazaniyordun,,taktik falan etki etmiyordu.

GiaNPaoLo_PazZiNi
02.Kasım.2005, 21:02
o değilde oyuncu almak çok zorlaşmış 200.000 lik bi oyuncuya 4 milyon vermek zorunda kaldım

kral_67
02.Kasım.2005, 21:15
bence tam tersi daha da kolaylaşmış transferler...

gerilla
02.Kasım.2005, 21:22
Oyunun zorlugu üzerine 4 konu daha acıldı. Lütfen arkadaşlar yorumlara ordan devam edelim...

blackman2004
02.Kasım.2005, 21:27
yok birader doğru söyüyor bu oyun KESİNLİKLE hatalı....KESİNLİKLE çünkü TAKTİKLER tutmuyor..

Vieri
02.Kasım.2005, 21:41
taktiklerle alaklı bir rehber yazısı ekleyeceğim önümüzdeki günlerde siteye, oyuna müdale etmek, takım konuşmalarının nasıl yapılması ve taktiklerle alakalı. oyunda taktik olayı eskisi gibi al bunu koy olayından ibaret değil takımı çok iyi hazırlamak gerekiyor, çok hoşuma gitti bu zorluk

emirduman
02.Kasım.2005, 22:09
taktiklerle alaklı bir rehber yazısı ekleyeceğim önümüzdeki günlerde siteye, oyuna müdale etmek, takım konuşmalarının nasıl yapılması ve taktiklerle alakalı. oyunda taktik olayı eskisi gibi al bunu koy olayından ibaret değil takımı çok iyi hazırlamak gerekiyor, çok hoşuma gitti bu zorluk

Kesinlikle...

Oyun daha gerçekçiliğe doğru emin adımlarla gidiyor...

FeYYaz1989
02.Kasım.2005, 22:11
Vieri abi yazını dört gözle bekliyorum.Gerçekten böyle bir rehbere ihtiyacım var.

tontonzolamoukoko
02.Kasım.2005, 23:57
transferler cm tarihinin gelmiş geçmiş en kolayı olmuş bundan önce emreyi 44 milyona alabiliyodun şimdi 8-10 a geliyo, yıldıray aynen, dalessandro en az 25 e gelirken bu oyunda 14 e bitiriliyo, böyle bi avantaj verip, oyunu batırmışlar, zorluğun bokunu çıkarmışlar, parası olmayan klüpler için oyun bir ızdırap, fenerle zormuş bi de galatasarayı deneyin oynanmıyo resmen!!!

Anonymous
03.Kasım.2005, 00:07
oyun çok güsel olmuş bence .. bende fenerle oynuorum... şampiyonlar liginde 9 punala gruptan çıkamadım.. ilk sezonda 2. yarı yeni başladı ... ligde 2 puan farkla liderim...
transferler güsel olmuş.. sezon sonu .. lyon dan cris, ve denilsonu alıom...

the_dunker
03.Kasım.2005, 00:09
oyun çok güsel olmuş bence .. bende fenerle oynuorum... şampiyonlar liginde 9 punala gruptan çıkamadım.. ilk sezonda 2. yarı yeni başladı ... ligde 2 puan farkla liderim...
transferler güsel olmuş.. sezon sonu .. lyon dan cris, ve denilsonu alıom.. (pardon bir önceki msj yanlışlıkla oldu)

metalic
03.Kasım.2005, 02:45
sadece demoyu oynadım sımdılık zorluk veya gerceklik herneyse bundan cok memnunum eskiden bi taktik oturdu mu 4-5 sene ust uste sampiyondun bu da sıkıyodu bi yerde

hacker666
03.Kasım.2005, 13:22
ben demosunu oynuyorum maç görüntüleri cm 03/04e benziyor (l)

jacke
03.Kasım.2005, 16:20
abi werder bremeni aldım ya maç kazanamıorıum ne kadar saçma bişey bu ya taktik verin ya

VoLkaN BaROs
03.Kasım.2005, 16:43
TÜRKİYE TÜRKLERİNDE ALLAH BELASINI VERSİN BÖLE OYUNUNN

Ne demek istediğini açarmısın burada arkadaşım?

akrepveumut
03.Kasım.2005, 19:20
jacke demiş ki:
TÜRKİYE TÜRKLERİNDE ALLAH BELASINI VERSİN BÖLE OYUNUNN

Volkan abi sana katılıyorum tamam oyun zor fakat bu siniri türklere veya oyun yapıcılarına laf atmakla atamayızki bu oyunda sinirimizide kontrol etmek lazım herzaman maç kazanılmaz

emirduman
04.Kasım.2005, 12:39
Bela okumak nedir bi kere ya, oyun lan bu...

ogsusam11
04.Kasım.2005, 12:43
bende cok sinirliyim...hayati maçımda 2 golüm sayılmadı.. ve 2. Lig A kategorisine çıkamadım

ama son cümlede ne demek istediğini anlamadım :?:

apaydin2148
04.Kasım.2005, 12:54
walla arkadaşlar bence zor ama abartıldığı kadar zor değil.

en önemli şey takıma göre iyi bir takrik bulmak ve fazla ofansif oynamamak.

bunları yaptıktan sonra gerisi geliyor zaten.

mesela ben Konyaspor'la ilk 5 haftada sadece 3 puan toplayabildim ama son 7 haftada mağlubiyetim yok son olarakda Erciyes'i deplasmanda 1-4 yendim.

bir ekleme yapıyım taktik arayanlara kullandığım taktiği yollayabilirim

meddah
04.Kasım.2005, 14:04
Alıp koysalar sizi Fenerbahçe'nin, Werder Bremen'in, ya da ne bileyim başka bir takımın başına; 500.000 dolara Tsigalko'yu, taş çatlasın 1 milyon dolara Guarin'i falan alıp senesinde Şampiyonlar Ligi şampiyonu olacaksınız sanki..
Biraz araştırın, karıştırın, farklı kombinasyonları deneyin, bilimsel olun (Ersun Yanal kadar değil ama).. Oyunu, transferleri yapıp, çekirdek kadroyu belirledikten sonra, sakat veya cezalı futbolcu olmadıkça sadece "continue"ya basarak oynamayın..

Henüz denemedim ama, belki hakikaten diğerlerinden daha gerçekçi olmuştur oyun.

izuner
04.Kasım.2005, 14:26
ben fifa manager oynicam onlar türkçesini yapmasın bende oynamam alla allaaa adamlar orjinal almamızı istiolar bi de türkçe yapmıolar üstelik bi de dil dosyaladını dieştiriyolar

capriceman
04.Kasım.2005, 17:48
Abi komiksiniz ha :mrgreen: Biri Türklere kızar, diğeri oyuna, diğeri dosyaya, bir sakin olun rahatlayın ya :mrgreen: Ben Malatyasporla 3 maçta 3 yaptım valla zor diyonuzda :mrgreen:

zebeedy
05.Kasım.2005, 14:10
Vallahi ben de çok sinirliyim bu oyuna karşı...Şimdiye kadar daha bi kere mutlu kapatmadım oyunu yaw.Çok saçmalamışlar..İşte örnekler:
(Takımım Fenerbahçe)
1-) 4 - 0 önde gidiyorum oyun benim kontrolümde ama ne oluyosa 88 den sonra olay kopuyo ve 5-4 yeniliyorum! (c)
2-) Eğer bir maçı 1-0 önde götürüyorsam mutlaka 88 den sonra gol yiyor ve berabere bitiriyorum.(yine 88) (c)
3-)3M$ lık adama 10M$ veriyorum kabul edilmiyor.(türk oyunculara hemde rizedeki bir oyuncuya,10M$ vercem kabul etmeyecekler gerçekte peh!)
4-) Ne yaparsam yapayım takım çok gol yiyor.(ligde 4 tane 7-6 biten, 3 tane de 5-4 biten maçım var.!!!) (c)
5-)Ortasaha oyuncum geri pas veriyor,defanstaki adam önündeki topu tutmuyor ve rakip forvet gelip gol atıyor.Golün suçlusu ortasaha oyuncum oluyor!Oysaki defans oyuncum dibindeki topa 5-6 saniye bakıyor!!!

from_edi
05.Kasım.2005, 14:52
ya bazı şey tavırları war amaa... :mrgreen: yinede oynamaya deeR.... :mrgreen:

izuner
05.Kasım.2005, 15:40
ya abi cm6 felan çıkar inşl

from_edi
05.Kasım.2005, 16:03
çıksada fm2006 nın bu haLi bile ondan daha çook tutar...

RoCCo_42
05.Kasım.2005, 16:03

CM ciksa ne olacakki gecen seneki halinide biliyoruz o oyunun.Bence o oyundan hic ümitli olma.

Vieri
05.Kasım.2005, 16:11
Vallahi ben de çok sinirliyim bu oyuna karşı...Şimdiye kadar daha bi kere mutlu kapatmadım oyunu yaw.Çok saçmalamışlar..İşte örnekler:
(Takımım Fenerbahçe)
1-) 4 - 0 önde gidiyorum oyun benim kontrolümde ama ne oluyosa 88 den sonra olay kopuyo ve 5-4 yeniliyorum! (c)
2-) Eğer bir maçı 1-0 önde götürüyorsam mutlaka 88 den sonra gol yiyor ve berabere bitiriyorum.(yine 88) (c)
3-)3M$ lık adama 10M$ veriyorum kabul edilmiyor.(türk oyunculara hemde rizedeki bir oyuncuya,10M$ vercem kabul etmeyecekler gerçekte peh!)
4-) Ne yaparsam yapayım takım çok gol yiyor.(ligde 4 tane 7-6 biten, 3 tane de 5-4 biten maçım var.!!!) (c)
5-)Ortasaha oyuncum geri pas veriyor,defanstaki adam önündeki topu tutmuyor ve rakip forvet gelip gol atıyor.Golün suçlusu ortasaha oyuncum oluyor!Oysaki defans oyuncum dibindeki topa 5-6 saniye bakıyor!!!

Valla bunlar oluyorsa o PC kırılacak kadar var. Arkadaşm son yamaları kurdunmu gerçekten yaşananlar baya garip.

izuner
05.Kasım.2005, 17:19

CM ciksa ne olacakki gecen seneki halinide biliyoruz o oyunun.Bence o oyundan hic ümitli olma.

ya bunlar türklere saygısızlık yapıo belki yaparlar en azında türkçesi yapılıo belki süprizle güzel olur....[/url]

zebeedy
05.Kasım.2005, 19:14
(Takımım Fenerbahçe)

Valla bunlar oluyorsa o PC kırılacak kadar var. Arkadaşm son yamaları kurdunmu gerçekten yaşananlar baya garip.

Bütün yamaları kurdum (offical olan).
Bu arada transfer olayı sanırım Fenerdeki bi ayardan dolayı böyle.Başka takımın 4'e aldığını ben 14'e alamıyorum.
Gerçek hayatta bi menejer:" Oyuncunun bir normal fiyatı vardır bi de Chelsea için fiyatı" demişti ya, onun gibi galiba!
Not:Bu arada Chelsea fiyatı kuralı oyunda gerçekten vardır!Real Madrid'in Henry yi almak için kabul ettirdiği fiyatın 20m$ üstünü kabul ettirebilmiştim Chelsea deyken(Demo'da)

mustio
05.Kasım.2005, 22:15
Oyunu zorlastirdiklari kesin, iyi de yapmislar bence.. Önceki oyunlar gibi, 20 puan farkla sampiyon olmak filan kalmamis..

Oyunu kurdugumdan beri, ilk oyunumda 3 sezon oynadim Fenerbahce ile, 3 sampiyonluk, 3 TR kupasi, 1 kere de CL de yari final oynadim.. Lig sampiyonluklari icin fazla zorlanmamistim acikcasi..

Simdi yeni oyun actim, Ingiltere ve Italyan liglerini de secerek basladim ve Fenerbahce yi aldim tekrar, ilk sezon yeni bitti ve sonuc; The Double ama CL de ilk turu gectim, ilk ön elemede M.Utd'a elendim...

Bana göre oyun her yönden süper olmus, Oyuncu alip satmasi, andtreman, taktik vs.
Doktor ve antrenörlerin, ayrica basinla iliskinizin takim üzerindeki etkisi cok büyük olmus..

kral_67
05.Kasım.2005, 23:01
cm4 cm03/04 ve fm2005 de 12 13 puanla küme düşen takımalr 99 100 puanla şampiyon olan takımlar olurdu bu oyunda en az 35-35 puanlı takımlar küme düşerken aldığınız 75 puanı öpüp başınıza koyun çünkü o puan sizi şampiyon yapar hatta 68-70 puana kada bile düşebilir....

bjkkarakartal
05.Kasım.2005, 23:15
ben 28 yaşındaki ender alkanı beşiktaşa 6 milyona aldım. adamın değeri 600.000 di. iyi oynadı ama türkiye de transferler gerçekten de çok zor.
fenere de halil altıntopu 11 milyona aldım. tranfer gerçekten de çok zor bence.

tosunpasa
24.Nisan.2006, 15:02
takma abi bende şampiyonlar ligi final maçında ajax karşısında 4-2 öndeyken 5-4 yenildim fenerle defans berbat o yüzden.

zargı
30.Nisan.2006, 18:33
takma abi bende şampiyonlar ligi final maçında ajax karşısında 4-2 öndeyken 5-4 yenildim fenerle defans berbat o yüzden.
abi bunun defansla alakası yok tamm oyunun zorlugu iyi arada bi yenileceksinik tadı cıksın ancak özellikle 1-0 öndeyken son dakikalarda bile deil son saniyelerde gol yiyip iki tane yeniliyosan bu oyunun bi sacmalıgıdır sigames bunu her oyununda yapıyo büyk takımda olsan küçük takımda olsan eger 1-0 öndeysen maç uzuyoda uzuyo karsı tarafgol atsın die ve en nihayetin bir veya iki tane atıyolar ve adamlar ilk ataklarında buluyolar golü sacmalık işte

cüneyt11
30.Nisan.2006, 21:14
oo bu arkadaş bayağı sinirlenmiş.bu kadar da sinirlenmeye gerek yok nede olsa oyun.

ibo
30.Nisan.2006, 21:57
valla ben son dakkalarda 1-0 falan öndeysem hemen takım komutlarına girip tempoyu düşürüyom oyunumu biraz daha defansite çekip uzun toplara dönüyorum. yada son dakkaya mağlup girirsem savunmamı öne çekip ofsayt taktiği uygulayıp rakibi boğuorum.

jacke
01.Mayıs.2006, 12:10

anaa ben bu konuyu açalı uzun zaman oldu.orda yanlışlık var o yazımda "Türkiye türklerindir,allah belasını versin bu oyunun" yazacaktm..yazmamın amacı şu hani bizim türkiye ligini istediğimiz şekilde kabul etmio ya sigames ona kıllandm çok sinirlendim o yüzden yazdm

ibo
01.Mayıs.2006, 17:04
anaa ben bu konuyu açalı uzun zaman oldu.orda yanlışlık var o yazımda "Türkiye türklerindir,allah belasını versin bu oyunun" yazacaktm..yazmamın amacı şu hani bizim türkiye ligini istediğimiz şekilde kabul etmio ya sigames ona kıllandm çok sinirlendim o yüzden yazdm

bizde yanlış anladık ;) Sanki turksportal a laf söylüyormuşsun gibi geldide bize bu konuya açıklık getirdiğin iyi oldu :);)

tosunpasa
01.Mayıs.2006, 17:06
sinirlenmene gerek yokaltı üstü 1 maç kaybettin.oyun zor ve bence böle daha güsel

holihop
28.Temmuz.2006, 19:12
valanciayla 3-1 öndeyim bilbao 10 kişiyle 86 dan sonra 3-3 yapıyor ve kendi sahamda SAÇMALIK

poggerpohl
28.Temmuz.2006, 20:01
valanciayla 3-1 öndeyim bilbao 10 kişiyle 86 dan sonra 3-3 yapıyor ve kendi sahamda SAÇMALIK

sen böle bişi yaşasan harika, muazzam bişi olurdu ama di mi?

TanerTuran
31.Temmuz.2006, 23:01
Transfer yap gtsin helguera cok iii ilk 5 e girer önderi servet i alpayı göbekte dene sağa hamiti koy 2 sezon müthiş oynuyor ergün özellikleri ii ce artıyor ve türk carlos oluyor 4-2-3-1 oynuyorum ben öndeki ikili esteban e fabregas cok başarılılar uzun süredwm edebilirler öndeki 3lü ise kaka tuncay alex alex i barca istedi bende ronaldinhoyu istedin üstüne para ermek için anlaştım ama hala kararsızım alex kendini çok geliştirdi önde ise bende adriano ar müthiş istemiosan zlatan ibrahimovici al

AneLKa_90
01.Ağustos.2006, 02:34
taktik ve antremanla da alakalı olabilir... ;) sorunları gideren resmi yamaları da yükleyebilirsin