PDA

View Full Version : 3'lü defansla nasıl başarı yakalanır

sefaburan
10.Aralık.2006, 12:10
arkadaşlar be n4 lü defans oynamaktan bıktım 3 lüye dönünce kanatlardan çok açık veriyorum acaba 3 lü defansla başarı yakalayabilirmiyim ne gibi önlemler almalıyım

bursa12
10.Aralık.2006, 15:26
valla 3 defans oaynaman için çok sağlam defans oyncuların olmalı mesela chelsea bu oyunda en iyi 3 defans oynayan takım.Defans oyuncuların terry ferdinand puyol gibi sağlam oyunculardan oluşması gerek .Ama sana önerim 3 defan oynatırsan önlerine 3 kişi koy 2 si arka kanat oyuncuları olsun onları da geriye doğru oynat bir tanede ortaya dmc koy dene bakalım

EreN
10.Aralık.2006, 15:31
Dostum 3'lü defans için Çok sağlam bir DM ve Çiğerleri geniş iki kanata ihtiyacın var.Şunu 'da unutma oyunu sakın kanatlardan kurma hep ortadan kurdur

EL-Hadji
15.Aralık.2006, 01:36
arkadaşlar be n4 lü defans oynamaktan bıktım 3 lüye dönünce kanatlardan çok açık veriyorum acaba 3 lü defansla başarı yakalayabilirmiyim ne gibi önlemler almalıyım

dostum klasik alman taktigini deneyebilirsin ben kocaelisporda ole oynuyorum wbl wbr orta saha cizgisine paralel ok 3 dc 2mc 1 att midfiled 2 striker kalecin ve beklerin cok iyi olmali iki kanada yig pas dagilimini basarili olursun

Valheru
15.Aralık.2006, 03:29
arkadaşm 4lü defans ile cok gol yenior 3lü ile dahada yersin

muay_thai
15.Aralık.2006, 15:23
3 lü defansla benim altta yazacagım taktik için zaten 3 defans adamınında iyi ve birinin mutlaka hızlı olması gerekir 2 tane winng back kesin hız baş aranan özellik yoksa kanatların çöker bide ii bi DMC

KC-DC-DC-DC-WBR-WBL-AMC-DMC-AMC-FC-FC
yani 3-2-3-2 oynayabilirsin ben A.Madrid ile böyle oynuyorum CM 99-00 oynayanlar bu taktigi genelde ROMA taktiği die bilirler o zamanki wingback ler CAFU ve CANDELA idi

Ok yönleri adamların kişisel ayarları sana kalmış ama tavsiyem Wingback lerde anlayış NORMAL olsun ve ileri ok verme

Wesley Sneijder
04.Mayıs.2007, 22:17
Sol ve sağ DC'leri sol ve sağa koştur. İyi bir orta DC al. Ben Hamburg'la bu şekilde başarı yakaladım.

iscom
05.Mayıs.2007, 11:54
ben 3 lü defansla smpiyon oldum galatasaray defansta p.pasanen song tolga s.
önünde 2 kisi koydum ama wbr wbl ye degil ikisinide dmy koydum kanatların oklarınıda forvette kadar uzattım ben böyle sampiyon oldum fazla gol de yemedim

tahir91
06.Mayıs.2007, 18:12
üçlü defansta başarı yakalamak istiyorsan kardeşimm bütün defans oyuncularun fizikler özellikleri ve yi olması yeter

puskas
08.Mayıs.2007, 16:43
bence pek işe yaramaz 4 lu alması daha mantıklı derimmm

yorukefe
10.Mayıs.2007, 18:38
3 defansta illa oynamak istiyosan bari rakip tek forvet oynadığında uygula şayet çift forvetle oynuyorsa sıkıntı çekersin. Sana tavsiyem kanat oyuncularınıda tekniğinden daha ziyade defans vede orta yapma özelliklerine bakarak oyuncu seç (örnek=Risse midir nedir liverpoolda var hani sol kanat oyuncusu fizik olarak güçlü olucak vede top çalması ön planda olucak). Diğer arkadaşların dediği gibi defansta oynayan 3 adamın iyi olması lazım, yine benden tavsiye 3 damın 2 si orta şeker boyda olsun mesela Fenerdeki lugano gibi bunları sağ vede sola koy, göbekte oynatıcağın adamı ise biraz uzun al mesela van buyten gibi ok ?

CrstianoRonaldo
10.Mayıs.2007, 20:33
bence pek işe yaramaz 4 lu alması daha mantıklı derimmm

katılıyorum 4lü daha mantıklı

usrobotics
11.Mayıs.2007, 21:44
defansin onune dmc koy oyna

kebogunduz92
12.Mayıs.2007, 14:03
her zaman tatigi kurmadan once 4 lü defansı sabıtlerim 4 lü defans cok önemli Cünki amac_ Öncelikle gol yememek olmalı