PDA

View Full Version : FM 2006'da Türkiye 2.Liglerindeki büyük hata !!!

capriceman
04.Kasım.2005, 04:20
Şuan Türkiye Ligini oynuyorum, versiyonda 6.0.1. Az önce 2.lig kulübün olan Altay, Samsunspordan Tunuslu Ayariyi, Dardanelspor'da Malatyaspor'dan Macar Toth'u transfer etti, ne zamandan bu yana Türkiye 2.liginde ki ekipler yabancı oyuncu transfleri yapabiliyor?

FM 2006'da Türkiye Ligi iyice gözden çıkarılıp baştan savulmuş görünüyor dostlar üzgünüm =(

apaydin2148
04.Kasım.2005, 09:08
walla ne diyim haklısın transferler bile eklenmemiş.mesela Temur hala Yalovaspor'da ve bunun gibi bir sürür hata

ogsusam11
04.Kasım.2005, 11:50
türkiye 2. liglerinde takımlar en fazla 2 yabancı alabiliyor...

the_dunker
04.Kasım.2005, 12:14
türkiye 2. liglerinde takımlar en fazla 2 yabancı alabiliyor...

gerçekten mi ?... ben almaya kalktığımda alamazsın demişlerdi :D

ogsusam11
04.Kasım.2005, 12:16
eski oyunda senin dedigin gibiydi..yenisinde 2 yabancı alabiliyorsun

FeYYaz1989
04.Kasım.2005, 12:23
Gerçekte 2. lig takımları yabancı falan alamıyorlar.Sadece düşen takımların kadrosunda sözleşmeli futbolcusu varsa onu kullanabiliyorlar.Hatta sözleşmeleri bitince yeniliyemiyorlar.Bildiğim kadarıyla geçen sene Türki cumhuriyetlerden(Azerbaycan,Kırgızistan,Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vb.) 23 yaşını doldurmamış(öyle hatırlıyorum başkada olabilir) 2 yabancı oyuncu alabiliyorlardı.Ama o da pek rağbet görmediği için bu sene kaldırıldı.Şu anda hiçbir 2. lig takımı yabancı oyuncu alamaz.Eğer oyunda alıyorsa Turksportal ekibi bu hatayı bir an önce Si Games'e bildirmeli ve onlarda yeni yamalarında bunu düzeltmeliler.Ayrıca bende lig a nın logosu çıkmıyor.Oyunun grafiklerinde var ama oyunda çıkmıyor.Oynayanlarda böyle mi?Yoksa sorun bendemi anlamadım.

the_dunker
04.Kasım.2005, 12:29
eski oyunda senin dedigin gibiydi..yenisinde 2 yabancı alabiliyorsun

saolasın aydınlattın beni..

ogsusam11
04.Kasım.2005, 12:32
komik birisin ama yeterli değil...

the_dunker
04.Kasım.2005, 12:39
arkadaşım yanlış anlamışsın beni... ben ciddi idim orda.. nese çözdük zaten sorunu

capriceman
04.Kasım.2005, 16:31
Çok hata var, bugunde 2 büyük hata daha çıktı.

RoCCo_42
04.Kasım.2005, 18:15
Çok hata var, bugunde 2 büyük hata daha çıktı.

Dosdum o hatalar neler merak eddim simdi.Walla böyle hergün biri hatalari yazıyor cok canim sikiliyor ben kac zamandir bu FM2006 yi.Walla oyunu daha elime almadan sogumaya basladim eger hatalar bu seviyedeyse.Ayrica bugün bi demoya göz atayim dedim Benfica da oynayan LEO nun gecmisde oynadigi takimlar attigi goller yazmiyordu türkiye ligindede böyle sorunlar warmı eger warsa gercekden cok ama cok büyük bir hata benim gibi istatistiklere düskün kisiler icin.umarim bu hatalar düzeltilecek hatalardir.

FeYYaz1989
04.Kasım.2005, 18:19
Ben söyliyeyim o iki hatayı:Biri ikinci lig ekiplerinin yabancı alması!!!(hayret bir şey)
diğeride sanırım g.birlğinde iki tane isaac promise varmış.
O dediğin soruna ben rastlamadım ama rastlayanlar varmış galiba.Ama o hata yama ile birlikte düzeliyormuş.

capriceman
04.Kasım.2005, 18:24
Bazı oyuncular istatistikleri bir anda kayboluyor, hiç istatistik olmayan 2-3 oyuncu da vardı bakarım hemen. Lig TV gelirleri de yok, bugünde buna denk geldim. Zaten dün gece ikinci lige oyuncu almıştık. Stad kapasitesi vs gibi hatalarıda daha yazmıyorum. Geçen sene Cm yi ilk açtığımda karşılaştığım ruh halini yaşıyorum şuan. :/

FeYYaz1989
04.Kasım.2005, 18:28
Valla cm kadar kötü olmasada.Bundada aslında büyük hayal kırıklığı yaşadım.Aslında cm nin öyle olacağı hemen hemen belliydi ama bunda beklemiyorduk yani.Keşke Fifa manager le yarışmak için erken çıkarmasalardı.Biraz daha üstünde dursalardı.Yani ben beklemeyi tercih ederdim.

capriceman
04.Kasım.2005, 18:29
VEEEEE

Oyunda iki adet Taylan Aydoğan var :mrgreen: Biri Malatyaporda kaleci, diğeri yanılmıyorsam free. Ayrıca yıllardır devam eden şey 2 tane Fuat Usta var. :mrgreen:

Biraz kurcalayayım Türkiye Liginde istatistiği olmayan 3-4 oyuncu görmüştüm dün gece.

emirduman
04.Kasım.2005, 18:30
Kesinlikle...

FeYYaz1989
04.Kasım.2005, 18:38
VEEEEE

Oyunda iki adet Taylan Aydoğan var :mrgreen: Biri Malatyaporda kaleci, diğeri yanılmıyorsam free. Ayrıca yıllardır devam eden şey 2 tane Fuat Usta var. :mrgreen:

Biraz kurcalayayım Türkiye Liginde istatistiği olmayan 3-4 oyuncu görmüştüm dün gece.
İlginç
Artık yamayı bekleyip.Düzelmesini ummaktan başka bir şey yapamayız herhalde.

apaydin2148
04.Kasım.2005, 19:25
dikkat ederseniz 2.ligde oynayan çoğu futbolcunun 2004 istatistikleri yok.

yani direk 2003'den 2005'e geçiyor history bölümünden bakarsanız.

Warrior
04.Kasım.2005, 19:31
Yav Fifa Manager kim Footbal Manager kim.Niye yarışsınlar.Bide bütün arızalar türk liginde kardeşim milletin kastımı var yoksa ihmalmi var.Ya bak gene kızdım şimdi (f) (f) (f)

security3535
06.Kasım.2005, 01:54
oyuna nasıl giriliyoorrrrrr

from_edi
06.Kasım.2005, 02:10

al birde burdan yaK :mrgreen:

Önce gidip 70 YTL bayılıp orginal fm2006 cd'sini aliyoruZ... DAha sonra oyunu çalışır hale geitirip yani yükleyipp :mrgreen: masaüstünde ki fm2006 ican'una tıkalyıp oyunun açılmasını beklioruZ... Oyun açıldıktan sonra new game'e tıkLıyoruzz.... DAha sonra oynamak istediğimiz ligleri seçip dewam ediyoruz... bir süre beklicez burada çünküü oyun yüklenioR... :mrgreen: ee sonra açıldıktan sonraa gerisi sana kaliyoR..istediğnii sat istediğini aL... :mrgreen: koLAy geLee... (b)

the_dunker
06.Kasım.2005, 02:20
çok iyi anlatmışın .. konuya derinlemesine girmişsin, önemli noktalara barnak basmışsın kutluyorum :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

emirduman
06.Kasım.2005, 03:47
Bence yeteri kadar açık olmamış ;)...

ABi bak maddeler halinde yazdım...

1. Evden çık
2. En yakın orjinal cd alabileceğin yere git...
3. Raflardan FM 2006'yı bul, al...
4. Parasını çıkar, kasiyere uzat..
5. Al oyununu eve dön...
6. İçinde bilgisayarının bulunduğu odaya gir...
7. Bilgisayar kullanırken oturmak için yararlandığın şeyin(burada maksadım organın değil, herhangi bir oturgaç) üzerinee otur...
8. Bilgisayarı aç..
9. Bekle biraz, masaüstü gelsin..
10. Hah, geldi de mi?, tmm, şimdi cd çalıcına (cd-rom veya daha gelişmiş) cd'yi yerleştir..
11. Autorun kendiğilinden başlıyacaktır, başlıyana kadar birşey yapmana gerek yok...
12. Setup'ta gelen herşeye "next" de, bir yerden sonra next'in olmadığını makinenin kasmaya başladığını göreceksin, orda bekle...
13. Burdan pek emin değilim, artık yorumla, makine kasmayı tamamladıktan sonra "Finish" diye bir yer gelmesi olası, oraya tıkla...
14. Sonra masaüstüne gel...
15. Ordan "Football Manager 2006" oyun kısayoluna çift tıklamak suretiyle aç..
16. Bekle biraz, yazıların hızlı gelip geçmesi için farenin sol tuşu biteviye basmak suretiyle kullanılabilir...
17. Oyunun ana menüsü gelecektir...
18. Oyunun ana menüsünde "New Game" diye bir yer var, oraya tıkla...
19. Biraz bekle, makine ligleri bir açsın..
20. Oynamak istediğin ligleri yanına tik koymak vasıtasıyla seç.(İstersen daha fazla seçim seçenekleri bu sayfada mevcuttur...)
21. "Create Game" di sanırım, ya da bunun gibi birşey, burayı da tam hatırlamamaktayım, ona bas...
22. Biraz bekle, bu bundan bir önceki beklemenden uzun sürecektir, korkma, büyük bir aksilik olmazsa oyun açılır...
23. Bundan sonra senin kendini oyuna ekliyebileceğin ekran otomatik olarak gelecektir, buraya gerekli bilgileri girerek oyuna başlıyabilirsin...

Umarım yardımcı olabilmişimdir.... (b)

Ya, umarım arkadaş alınmaz ama soru öyle bir gelmişki.... ;)

capriceman
06.Kasım.2005, 05:33

Konu başlığı ile alakası nedir?

akrepveumut
06.Kasım.2005, 13:18
security3535 demiş ki:

abicim üstüne gitmeyin belki başka bişiden bahsedio aaaaaaaaaa ayıp ama (j) (j) (d)

leondogus
29.Haziran.2007, 22:15
Bence yeteri kadar açık olmamış ;)...

ABi bak maddeler halinde yazdım...

1. Evden çık
2. En yakın orjinal cd alabileceğin yere git...
3. Raflardan FM 2006'yı bul, al...
4. Parasını çıkar, kasiyere uzat..
5. Al oyununu eve dön...
6. İçinde bilgisayarının bulunduğu odaya gir...
7. Bilgisayar kullanırken oturmak için yararlandığın şeyin(burada maksadım organın değil, herhangi bir oturgaç) üzerinee otur...
8. Bilgisayarı aç..
9. Bekle biraz, masaüstü gelsin..
10. Hah, geldi de mi?, tmm, şimdi cd çalıcına (cd-rom veya daha gelişmiş) cd'yi yerleştir..
11. Autorun kendiğilinden başlıyacaktır, başlıyana kadar birşey yapmana gerek yok...
12. Setup'ta gelen herşeye "next" de, bir yerden sonra next'in olmadığını makinenin kasmaya başladığını göreceksin, orda bekle...
13. Burdan pek emin değilim, artık yorumla, makine kasmayı tamamladıktan sonra "Finish" diye bir yer gelmesi olası, oraya tıkla...
14. Sonra masaüstüne gel...
15. Ordan "Football Manager 2006" oyun kısayoluna çift tıklamak suretiyle aç..
16. Bekle biraz, yazıların hızlı gelip geçmesi için farenin sol tuşu biteviye basmak suretiyle kullanılabilir...
17. Oyunun ana menüsü gelecektir...
18. Oyunun ana menüsünde "New Game" diye bir yer var, oraya tıkla...
19. Biraz bekle, makine ligleri bir açsın..
20. Oynamak istediğin ligleri yanına tik koymak vasıtasıyla seç.(İstersen daha fazla seçim seçenekleri bu sayfada mevcuttur...)
21. "Create Game" di sanırım, ya da bunun gibi birşey, burayı da tam hatırlamamaktayım, ona bas...
22. Biraz bekle, bu bundan bir önceki beklemenden uzun sürecektir, korkma, büyük bir aksilik olmazsa oyun açılır...
23. Bundan sonra senin kendini oyuna ekliyebileceğin ekran otomatik olarak gelecektir, buraya gerekli bilgileri girerek oyuna başlıyabilirsin...

Umarım yardımcı olabilmişimdir.... (b)

Ya, umarım arkadaş alınmaz ama soru öyle bir gelmişki.... ;)

abi koptum ya bune böyle

darksilence
30.Haziran.2007, 21:29
bu kadar detaylı anlatmayın..:) biraz da millet arstırıp bulsun:)