PDA

View Full Version : antreman agirligi

s.altas
17.Aralık.2006, 16:39
sezon oncesinde ve sirasinda antreman agirligi nasil olmali bende antreman agirligi sezon sirasinda mediumun ustunde ve sakatlar cok oluyor

ikinci sorum antreman programlarini mevkilere gore iyi hazirladim iyi sonuclar da aldim cogu oyuncunun ozellikleri yukseldi ama ayni mevkiden 2 oyuncunun ozelligi artarken birinin dusuyor bunun sebebi nedir

d_ted
17.Aralık.2006, 17:13
sezon oncesinde ve sirasinda antreman agirligi nasil olmali bende antreman agirligi sezon sirasinda mediumun ustunde ve sakatlar cok oluyor

ikinci sorum antreman programlarini mevkilere gore iyi hazirladim iyi sonuclar da aldim cogu oyuncunun ozellikleri yukseldi ama ayni mevkiden 2 oyuncunun ozelligi artarken birinin dusuyor bunun sebebi nedir

Daha çok futbolculara bırakıyorum işi. Yani antremanlardan mutsuz olan futbolculara, diğerlerinden daha hafif program hazırlıyorum. Sanırım antrenmanlarından mutlu futbolcular daha az sakatlanıyorlar ve daha hızlı gelişiyorlar ama genelde Heavy'nin bir tık öncesinde tutarım seviyeyi (medium'un en üst seviyesi).

esmeria
17.Aralık.2006, 17:17
bence medium biraz altında tutmalisın isaretli öngörülen şekilde d ted arkadaşımın dedigi gibide oyuncularınla mutsuz olanlarla biraz daha ilgilenirsen güzel bi program uygulatırsan onlarında formu yükselecektir

s.altas
17.Aralık.2006, 17:37
ama mesela su anda nobrenin ozellikleri hizla dusuyo antreman programindan da mutlu ayni programa sahip gokhan gulecin ozellikkleri yukselio yasla mi alakali yoksa

d_ted
18.Aralık.2006, 05:45
ama mesela su anda nobrenin ozellikleri hizla dusuyo antreman programindan da mutlu ayni programa sahip gokhan gulecin ozellikkleri yukselio yasla mi alakali yoksa

Aynı sorun benim başıma da geliyor. Şimdilik çözüm bulamadım ama eğer 5 yıldızlı antrenmanların ve gelişmiş çalışma alanın varsa zaman-zaman, bazılarındagerilemek yerine sabit kalıyor özellikler. Antremanlarının ağırlığı pek etkilemiyor bu durumu. Sadece küçük bir fark olduğunu düşünüyorum.

Ama illaki oluyor ve herkeste var bu durum. Çözümünü bilenler şimdilik bilgisini esirgiyor bizlerden (eğer varsa).

riddfb
23.Aralık.2006, 00:02
ben ne yapsam sora yine medium oluyo noe anlamadim bi yardim!

d_ted
23.Aralık.2006, 01:59

Biraz daha detaylı anlatır mısın?

shahinler
23.Aralık.2006, 09:39
Arkadaşın başına gelen şeyde benimki gibi galiba.Şöyle oldu:Bir sene boyunca her mevkiinin antremanlarını ayrıca ayarlamıştım.Ağırlığınıda heavy yapmıştım.Daha sonra sakatlıkların biraz fazlalaştığını gördükten sonra ağırlığı medium a düşürmeye karar verdim.Yaptım da, fakat sonra antremana döndüğümde tekrar ağırlığın eski haline döndüğünü farkettim, yani heavy'ye.Birkaç kere daha aynı şeyi tekrarladım değişen hiç bir şey yok.Bu oyunun bi hatasımı yoksa biz mi yanlış bir şey yapıyoruz?

caldionn
26.Aralık.2006, 00:19

Benimki de aynı:mad: çıkıyorum , tekrar dönüp bakıyorum ki medium'da yeniden. Ayarı değiştiremiyorum, confirm yeri de yok ayarı değiştirdikten sora :( nası yapcas :(

burakbakmaz
27.Aralık.2006, 23:33
orta seviyede yap yeter higha cikarma

koray_capello
28.Aralık.2006, 01:32

Arkadaşın başına gelen şeyde benimki gibi galiba.Şöyle oldu:Bir sene boyunca her mevkiinin antremanlarını ayrıca ayarlamıştım.Ağırlığınıda heavy yapmıştım.Daha sonra sakatlıkların biraz fazlalaştığını gördükten sonra ağırlığı medium a düşürmeye karar verdim.Yaptım da, fakat sonra antremana döndüğümde tekrar ağırlığın eski haline döndüğünü farkettim, yani heavy'ye.Birkaç kere daha aynı şeyi tekrarladım değişen hiç bir şey yok.Bu oyunun bi hatasımı yoksa biz mi yanlış bir şey yapıyoruz?

antreman programı bildiğiniz gibi bir tek tek seçenekler barındıran(attacking, defans, ball kontrol v.s..) ve bir de bunların en altında bulunan antreman ağırlığını belirleyen düzeylerden oluşuyor. Eğer antreman ağırlığını belirleyen en alttaki çubukta oynama yaparak antremanın ağırlığını-hafifliğini ayarlarsanız tekrar geri döndüğünüzde hiç bir şeyin değişmediğini görüyorsunuz. Bu bir hata sanırım. O yüzden antreman ağırlığını üstteki bölümler ile oynayarak ayarlamalısınız. Böyle yapınca olacaktır..

koray_capello
28.Aralık.2006, 01:42
ayrıca konuyu açan arkadaş için de bir şeyler söyleyecek olursak;

Öncelikle kendi görüşümdür ki oyunun zorlaştırılması açısından oyuna sakatlık-ceza saçmalığı yerleştirilmiş. Evet aynen bir saçmalık. Yani yapay zekayı daha da geliştirmek, sizi iyi taktikli sağlam takımlarla zor bir yarışa sokmaktansa, sizi sakatlık ve kart cezalarıyla yıldırıp zor bir maratona sokmayı tercih etmişler. Belki de böylesi daha kolaydı. Bunun bir saçmalık olduğunu da şuradan anlıyoruz, herşey iyi gidergen sakatlıklar başlıyor(nedense hep arka arkaya oluyo bunlar) ve bir anda kaos ortamında buluyorsunuz kendinizi..

Her futbolcunun bir antreman programına aynı tepkiyi göstermesi gibi bir durum zaten yok. Bu biraz da profesyonellikle alakalı birşey. Biliyorsun oyuncuların tekniksel, fiziksel ve mental gibi görünen özelliklerinin yanında bir de profesyonellik, sportmenlik v.s gibi karekteristik özellikleri var. O bilgiler oyuna boşuna girilmiyor. Ondan dolayıdır ki her futbolcu antremanlara aynı değerde katılmaz ve aynı değerde gelişim gösteremez..

Ben antreman ağırlığının abartılmamak kaydıyla hafif kalmasından yanayım. Yani aslında oyunun kendi ayarladığı ayarda bırakmak en iyisi. Ne çok ağır ne de çok hafif. Çok yaşlı oyuncularınız varsa belki onların antreman ağırlığını biraz hafifletebilirsin. Çünkü yaşlı oyuncular büyük sakatlık geçirdiklerinde tekrar toparlanma şansları yoktur. Ayrıca bu yaşlı oyuncular için ağır antreman uygulamanın da hiç bir getirisi yoktur keza yaşlarından dolayı artık gelişme gösteremezler. Ama yine de illa ki birilerine ağır tempoda antreman uygulama istiyorum dersen dayanıklılığı(stamina) ve natural fitnessı yüksek oyuncuları tercih etmelisin..