PDA

View Full Version : Nasıl moderatorluk bu..

ChampionManager
12.Kasım.2005, 21:24
Belki başka birşey soracam nasıl orjinal bulurum soracam nedir kilitlemek çok saçma bir davranış. :!:

VoLkaN BaROs
13.Kasım.2005, 00:00
Lütfen böyle alınganlıklar yapmayalım, bu sitede korsan cd ile ilgili sorular açıldığında kitlenir ve forum çöplüğüne gönderilir... Eğer orjinal oyunu nasıl alabileceğini merak ediyorsan genel konulara gir, orada bu konu hakkında bazı arkadaşlarımız bilgiler verdi...

Ayrıca bu bir eleştiri, onun için konuyu teknik bölüme açmana gerek yok, eleştiriler bölümüne taşıyorum...

tombul taho
13.Kasım.2005, 10:40
Belki başka birşey soracam nasıl orjinal bulurum soracam nedir kilitlemek çok saçma bir davranış. :!:
Arkadaşlar bunu her defasında zaten sizlere söylüyoruz ki bu konu hakkında herşey volkan dediği gibi genel konularda ayrıca forum kurallarından korsan cd vs. yazıyor.

apaydin2148
13.Kasım.2005, 10:43
bak kimse itiraz etmesin ve hatasını anlasın diye imzama ne yazmışım.

Vieri
13.Kasım.2005, 16:16
olm mesajı görünce koptum dedim accaba bizim arkadaşlardan birisi ne yapı falan arkadaş kopya yazılım üzerine konuları kitlemenmsinden bahsetmiş. o zaman üye olurken kuralları okumamış

akrepveumut
13.Kasım.2005, 19:26
olm mesajı görünce koptum dedim accaba bizim arkadaşlardan birisi ne yapı falan arkadaş kopya yazılım üzerine konuları kitlemenmsinden bahsetmiş. o zaman üye olurken kuralları okumamışkatılıyorum bence kurallları okumadan konuşmayalım (b) (b) (b) (b) (b)

batuhan673
13.Kasım.2005, 19:29
Lütfen bu tür illegal şeyler yapmayalım :!:

akrepveumut
13.Kasım.2005, 19:33
batu çok haklı (b)

Seçkinn
13.Kasım.2005, 19:35
Bu forum kurallarını çoğu arkadaşımızın okumadan direk üyelik açtığını düşünüyorum...Buna nasıl bir çözüm getirilebilir acaba...İnsanlara zorlada bunları okuyacaksın denmezki...Mantıklı bir çözüm bulunsa bu sorunlarıda ortadan kaldırmış oluruz...

batuhan673
13.Kasım.2005, 19:38
Bence de bi yolu olmalı.Mesela üye olanların karşısına ilk Forum Kuralları linki birden açılsın (b)

akrepveumut
13.Kasım.2005, 19:39
Bu forum kurallarını çoğu arkadaşımızın okumadan direk üyelik açtığını düşünüyorum...Buna nasıl bir çözüm getirilebilir acaba...İnsanlara zorlada bunları okuyacaksın denmezki...Mantıklı bir çözüm bulunsa bu sorunlarıda ortadan kaldırmış oluruz...ya bence açılır pencere gibi bişi yapılıp üyelik onaylandığı gibi forum kuralları açılmalı fakat bununda pek işe yarıcağını zannetmiom (f) (f)

batuhan673
13.Kasım.2005, 19:43
Ama yapılmasında fayda var (b)

Vieri
13.Kasım.2005, 19:45
yapılsada açıldığı gibi kapatır.. esasta oraya üye sözleşmesine bir tane madde koyacaksın bu kuralları okuyan bize ben madde 23 ü kabul etmiyorum maili göndermek zorunda olacak tabi bu mailde öyle siteye bağlı olacak :D

Seçkinn
13.Kasım.2005, 19:49
Forum kurallarını onayladıktan sonra testmi yapsak acaba : p

Şaka bir tarafa ama çok zor bunu kontrol etmek...Yeni üye olan arkadaşlarımızın bu konuda hassasiyet göstermesini beklemek zorundayız şimdilik...Oldukça zor insan onu okumak istemedikçe okumaz...

Eğer çözüm bulan olursa buna ben şimdiden ayakta alkışlıyorum kendisini...

batuhan673
13.Kasım.2005, 19:49
Aaa bu güzel bi fikir (d)

akrepveumut
13.Kasım.2005, 20:24
gerçekten gzl bi fikir :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

VoLkaN BaROs
13.Kasım.2005, 20:46
Bu forum kurallarını çoğu arkadaşımızın okumadan direk üyelik açtığını düşünüyorum...Buna nasıl bir çözüm getirilebilir acaba...İnsanlara zorlada bunları okuyacaksın denmezki...Mantıklı bir çözüm bulunsa bu sorunlarıda ortadan kaldırmış oluruz...
Kurallar sadece kayıt olurken okutulmuyor, en basitiyle benim imzamda veya bazı mod arkadaşlarımızın imzarında kurallardan alıntılar, kurlları okuyun uyarıları var... Hoş bana özel mesaj gönderenlerin çoğu soru soruyor ama özel mesaj butonunun üzerindeki mavi ve kalın yazıyı bile okuma zahmetinde bulunmuyorlar...

Ayrıca herkesin avatarının altında kırmızıyla kuralların okunmasını tavsiye eden linkler var, bu linklere tıklayıp 2-3 dakika ayırmak bence çok da zor olmasa gerek....

Hepsini geçtim forumun girişinde en tepedeki kategoride kocaman Forum Kuralları: lütfen okuyun yazıyor... yani hiçbir yerde görülmese bile forum açılınca burası muhakkak görülür... Bence biraz kendimize bakalım, kaçımız bu kuralları tıklayıp okuduk?

Zaten böyle konular açıldığında bizler konuyu açanı uyarıyoruz ve konuyu kitleyip çöpe yolluyoruz. Mesajın uzantısını bir süre konunun açıldığı yerde tutuyoruz ki, hem mesajı açan kişi hemde yeni gelip o mesajı gören kişi neden kitlendiğini öğrensin...

Tabi birçok kişi sürekli bu tür konular açıyor biz uyarıyoruz, forum kurallarının ne olduğunu söylüyoruz ama bu seferde o arkadaşlar alınganlık yapıyorlar...

Yabancı bir ülkeye gittiğinizde oranın kurallarını sorar, araştırır öğrenirsiniz ki başınıza nahoş birşey gelmesin... Burası da bu şekilde, kuralları okumadan öğrenmeden yazarsanız muhakkak bazı uyarılar veya yaptırımlarla karşılaşırsınız... Buna kimsenin alınmaya veya gücenmeye hakkı yok sanıyorum...

akrepveumut
13.Kasım.2005, 20:57
Kurallar sadece kayıt olurken okutulmuyor, en basitiyle benim imzamda veya bazı mod arkadaşlarımızın imzarında kurallardan alıntılar, kurlları okuyun uyarıları var... Hoş bana özel mesaj gönderenlerin çoğu soru soruyor ama özel mesaj butonunun üzerindeki mavi ve kalın yazıyı bile okuma zahmetinde bulunmuyorlar...

Ayrıca herkesin avatarının altında kırmızıyla kuralların okunmasını tavsiye eden linkler var, bu linklere tıklayıp 2-3 dakika ayırmak bence çok da zor olmasa gerek....

Hepsini geçtim forumun girişinde en tepedeki kategoride kocaman Forum Kuralları: lütfen okuyun yazıyor... yani hiçbir yerde görülmese bile forum açılınca burası muhakkak görülür... Bence biraz kendimize bakalım, kaçımız bu kuralları tıklayıp okuduk?

Zaten böyle konular açıldığında bizler konuyu açanı uyarıyoruz ve konuyu kitleyip çöpe yolluyoruz. Mesajın uzantısını bir süre konunun açıldığı yerde tutuyoruz ki, hem mesajı açan kişi hemde yeni gelip o mesajı gören kişi neden kitlendiğini öğrensin...

Tabi birçok kişi sürekli bu tür konular açıyor biz uyarıyoruz, forum kurallarının ne olduğunu söylüyoruz ama bu seferde o arkadaşlar alınganlık yapıyorlar...

Yabancı bir ülkeye gittiğinizde oranın kurallarını sorar, araştırır öğrenirsiniz ki başınıza nahoş birşey gelmesin... Burası da bu şekilde, kuralları okumadan öğrenmeden yazarsanız muhakkak bazı uyarılar veya yaptırımlarla karşılaşırsınız... Buna kimsenin alınmaya veya gücenmeye hakkı yok sanıyorum...sonuna kadar katılıom (b) (b) (b) (b)

imported
13.Kasım.2005, 20:59
Forum Kurallarını Uyalım Uymayanları Uyaralım (ı)

Seçkinn
13.Kasım.2005, 22:58
Çok konuşmamak gerektiği anlaşıldı benim tarafımdan...Forum kurallarını okumuş biri olmama rağmen bende demin var olan konuda bir topic açmışım...Ben en iyisi karışmayayım hiç bu konuya ayıp olur : )...

akrepveumut
26.Aralık.2005, 21:17
ya bende en başta krsn oyun hakkında soru sormuştum hata etöiştim konu kitlenmişti fakat itiraz etmedim sonra forum kurallarını baştan sona okudum ve sonunda böleim varmı bnm hatamı gören((((herkes sayar şimdi :D :D))))

Warrior
05.Ocak.2006, 20:39
Şimdi bir önerim var da çok mu saçma olur onu bilemem.
Her yeni üye olan kurallardaki kelimlerin baş harfini yazıp yönetim e gönderecek.Yönetim de onaylarsa üye olacak.Bunun için ayrı bir sorumlu bile alabilirsiniz. Nasıl mı mesela şöyle.

Profilinize ve imzanıza eklediğiniz web sitelerinizin içeriğinde a.dult, kişi ve kurumları karalayıcı, hakaret edici, C.rack ve muhteviyatı bilgiler bulunamaz. Fm & Cm ile alakalı siteler yazılamaz, reklamı yapılamaz
Aday kişi sorumlu kişiye
PVİEWSİAKVKHECVMBBFCİASYRY
Saçma mı oldu :D

Makaay
05.Ocak.2006, 22:48
saçma değilde abartı oldu gibi :)

Nedvedmania
05.Ocak.2006, 22:54
biraz ağır oldu sanki