PDA

View Full Version : Arkadaşlar sizce güçlü ekipleri kilitlemenin en temel kuralları nelerdir.

_MoRpHeUs_
26.Aralık.2006, 00:03
Ben bir çok şey denedim ama bu konuda kısmen başarılı da olmama rağmen tam olarak istediğim felsefeyi bir türlü oluşturamadım.Çünkü bazen kalabalık bi defans kuruyom rakip orta sahadan fazlaca yüleniyo çünkü forvette az adam olduğundan pek bi tehlike görmüyolar sonra defans kalabalıklığından da hatalar felan oluyo ki sonrası malum affetmiyolar:D ya da ceza alanında bi yığın adamları oluyo ve birinden biri çaktımadan atıyolar.Bazense defansı önde kurup hatta kimi zaman buna ofsayt tuzağını felan da ekliyom ama adamlar kanatları kullanıp bu sefer de koşu yolarından çözüyolar işi.En çok da tabii normal olarak ne çok kapanıyom ne çok açılıyom ama bu da çare etmiyo.Ne kadar ii adam tutarsam tutiim ne kadar ii kapanırsam kapaniim adamlar çok yaratıcı bi ara pas bi vuruş yine işi bitiriyolar.Bunun dışında en çok sinir olduğum da o kadar güzel taktik yaptığım zamanlarda bile ordan bi adam çıkıyo iki çalım atıyo uzaktan kaleye bi şut topu ağlarda görüyom.Tabii ben de güçlü bi takım seçtiğimde iş kolay herşey yolunda daa....Böle güçsüz bi takım seçince güçlü takımlara karşı hiçbir çarem kalmıyo.Sizce bunun çaresi nedir?Hangi taktikleri uygulamalıyım?Yani bunun tek sırrı rakipten çok gol atmakmıdır?Onu yapmak sanki daha kolay ama ben gol yememenin sırrını bulmayı hedefliyom.Bu işleri iyi kapmış tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyom.:DBunun sonucunda benimle birlikte bu konuda sıkıntı çeken birçok arkadaşımın da bilgileneceğini umuyorum. (Biraz uzun yazdım amaa ben yazmışım siz de okuyun artık.):D Şimdiden çok sağolun.....

World Hollow o1
26.Aralık.2006, 00:09
ßanada oLuyor Ya adamLarı Geçen sene 4-0 yenmişim Kardeşim ama ßu sene taktik değiştirdim 2-0 yenildim yaa :(

_MoRpHeUs_
26.Aralık.2006, 00:20
Biraz aç bunu bilader merak ettim.:DMesela sen kimsin rakip takım kim.İlk oynadığında nası bi taktik sonraa 2.maçta nası bi taktik?...Yazarsan çok sevinirim.İlgin için teşekkürler;)

dentaconstantin
26.Aralık.2006, 00:38
ben samsunsporu çalıştırıyorum 3.sezondayım çok güzel kadro kurdum şu anda uefada mücadele ediyorum ilk maçım chelsea ileydi 2-1 önde olmama rağmen maç 2-2 bitti çok da iyi oynadım sonra bruggeyi deplasmanda 2-1 yendim getafeyi evimde 3-1 yendim bunları nasıl yaptım derseniz klasik 4-4-2 taktiğiyle oynadım takım komutum şu şekildeydi http://img401.imageshack.us/img401/1488/komutyz5.jpg bazen pası long yapıyorum eğer hızlı forvetiniz varsa cesar delgado gibi uzun paslarla defansın arkasına koşularla çok pozisyon bulabiliyor umarım yardımcı olabilmişimdir...

hellish31
26.Aralık.2006, 01:14
Arkadaşlar Bu olay benimde başıma geldi ben artık işi fantaziye vurdum italya almanya ingiltere türkiye ve arjantin liglerini açtım ve işsiz başladım önce charltonu 20 .likten kurtardım burda bir maçta chelseayi 2-0 yenerken 3-2 yenik duruma düştüm sonra şans eseri berabere bitirebildim.Şimdi leverkusenin başındayım ve werder bremenle oynadıım maçı 1-0 yeniyorkan 90 da yediim iki gole karşılık vermedim ama artık sanırım felsefeyi çözdüm oyunu oynarken dizilişlere bakıyorum rakip normal taktiğiyle başlıyorsa bende biraz defansif olarak başlıorum baktım maç ortada gidio taktiklerini dakika dakika izliyorum genellikle takımalr son 15 dakka maç berabereyse (büyük takımlar) 4-2-4 sistemine bürünüyorlar bende o saniye taktik deişikliklere gidip kontra atak ve 4-2-2-1-1 düenine büründüümde onları kötü süprizler beklio :D bence bi deneyn yararını eminim görüceksiniz...

gerrrard
26.Aralık.2006, 01:47
arkadaslar eger cok gol yiyorsanız 4-1-2-1-2 taktigi yada 4-1-2-2-1 taktigi hep ise yarar ben böle antalyasporla uefa ceyrek finaline cıktım deneyin kesin ama 4-1-2-1-2 yi tavsiye ederim

gerrrard
26.Aralık.2006, 01:56
http://img401.imageshack.us/img401/4348/adszon5.png

gerrrard
26.Aralık.2006, 01:57
işte bu taktik

_MoRpHeUs_
26.Aralık.2006, 17:50
Arkadaşlar hepinize çok teşekkğr ediyorum.Yannız şunu sölemek istiyom.Bu taktiklerinizi sölerken mental açıdan anlayış defans çizgisi ve pres konusunda da püf noktalara girerseniz ve bir de şunu sölemek istiyorum kii benim amacım elemek değil çünkü zaten o işi rahat yapıyom daa şu güçlü takımlardan gol yemeden elemenin sırrını arıyom tabii küçük takımlarla.Eğer bunları da söleyebilirseniz benim için süper güzel olucak.Ancak şu yazdıklarınız bile beni son derece memnun etti ve bana yardımcı oldu.Ancak tabii ki de devamını bekliyorum...

Redrum
26.Aralık.2006, 18:11
beyler ben şöyle birşey biliyorum eğer hızlı adamalra sahiplerse(özellikle forvet hattında) defandı derin kuracaksın aam yok ağır atak oyuncuları kullanıolarsa o zaman ileriye kurabilirsin ayrıca bene dmc olarak bir oyuncunuz süerkli defansa yardım etmeli, oyunu kurmalı vb. yani takım halinde savunma çok önemli..

dentaconstantin
26.Aralık.2006, 18:59
şunu da ekleyeyim beşiktaşla oynarken 1 amc 1 dm ile oynuyordum sasunla başka birşey deneyim dedim 2 dm ile oynamaya karar verdim inanın daha iyi bu colace diye bir oyuncu aldım top kopma pas ve yaratıcılık özellikleri çok iyi yanına vargas ı koydum pres yapan iyi top kapan bir orta saham oldu avrupada iddialı olmamın başlıca sebebi bu fener,cimbom,beşiktaş artık çerez takım oldu bana:)ligde şampiyonluğa oynuyorum size tavsiyem ilk yıllar sıkıntı çekin para biriktirin dediğim tarz oyuncular alın farkı görün

gerrrard
26.Aralık.2006, 22:47
bak sana tavsiyem ilk once atack seyi ortadaysa 1 cizgi düsür onu yani defansa yönelik ve tempoyuda 1 arttır zaman gecirmeyide 1 arttır veya arttırma ve oyunun keyfini cıkar:D

sefaburan
27.Aralık.2006, 00:43
Bence atak oynayacaz başka çaresi yok.Defansa çekilince çok büyük baskı yapıyor büyük takımlar.Bence kesinlikle tek forvet çıkmamalıyız o zaman ilerde top tutamıyoruz ve daha çok atak yiyoruz.Mentality en az normal seviyede olmalı ve kontra atak da açık olmalı.Kesinlikle defansif oynamamalıyız!

_MoRpHeUs_
27.Aralık.2006, 18:44
Çok sağolun beyler.Hepiniz çok önemli katkılarda bulunuyosunuz.Kafamda belirli şeyler şekillenmeye başladı.Artık bundan sonra da şekillenmezse diycek bişi yok zaten.:DAma yetmez.Çünkü en iyisini bulana kadar devam etmeliyiz.Ancak gidişat çok ii.Teşekkürler arkadaşlar.Çözcez bu işi.:D

ahmettugra
27.Aralık.2006, 18:58
benım tavsıyem en ıyı savunma atak oynamaktır onun ıcın hucum dıorum

dentaconstantin
27.Aralık.2006, 20:57
benım tavsıyem en ıyı savunma atak oynamaktır onun ıcın hucum dıorum

akllı ve sabırlı hücum etmek dersen daha iyi olur ben samsunu çalıştırıyorum uefada gruptan 2.çıktım rakibim real madrid şimdi oynadım 3-1 kazandım yukarıda gösterdiğim şekilde oynadım arada pas şeklini ve diğer komutları maç içerisinde değiştirdim tabiki en iyi savunma hücum demedim çünkü madride karşı haddime düşmez:) vakit geçirmeyi nadiren defansı önde anlayışı da bayağı hücuma dayalı yapsaydım bu sonuç tam tersi olurdu şunu da ekleyeyim her rakibe karşı aynı taktikle oynamayalım her maçtan önce üşenmeden düşünelim ona göre ayarlamalar yapalım

_MoRpHeUs_
27.Aralık.2006, 21:57
Yaa anlaşılan temel mentalite takımın fazla defansif olmaması ve buna ek olarak da aşırı pres rakibi zorlıyacaktır.Bunun yanında kontra atak ve sıkı markajın olmasıyla beraber tempo ve yaratıcılık serbestliğinin düşük olması son derece gerekli gibi gözüküyor.Pekii bunun yanında daha başka ne gibi püf noktalarını göz önünde bulundurmalıyız.Bununlu birlikte oyuncu mentalitelerindeki ayrıntılar da beni büyük merak içerisinde bırakıyor.Arkadaşlar ceavplarınızı merakla bekliyorum.Şimdiden teşekkürler...

dentaconstantin
27.Aralık.2006, 23:36
Yaa anlaşılan temel mentalite takımın fazla defansif olmaması ve buna ek olarak da aşırı pres rakibi zorlıyacaktır.Bunun yanında kontra atak ve sıkı markajın olmasıyla beraber tempo ve yaratıcılık serbestliğinin düşük olması son derece gerekli gibi gözüküyor.Pekii bunun yanında daha başka ne gibi püf noktalarını göz önünde bulundurmalıyız.Bununlu birlikte oyuncu mentalitelerindeki ayrıntılar da beni büyük merak içerisinde bırakıyor.Arkadaşlar ceavplarınızı merakla bekliyorum.Şimdiden teşekkürler...
elinde bulunan oyuncunun özelliklerine göre ayarlayacaksın bundan dolayı her maça aynı taktikle çıkmayın diyorum güvendiğiniz bir adam sakatlanır taktik değiştirmeden yerine başkasını koyarsınız bir bakarsınız çok işleyen taktik hiç bir işe yaramıyor
yaratıcılığı yüksek olan oyuncunun komutunda yaratıcılığı sağa doğru kaydır pas türünü kısa ya da doğrudan yaparsın sana kalmış forvetse pası kısa yap sonuca daha kolay gider,top tekniği yüksek olan hücuma dönük oyuncunun top sürmesini ileri çıkışları sık sık yapabilirsin her mevkiye göre bu tarz ayarlamalar yapacaksın ya abi ne kasacağım dersen yukarıda ayarladan kanat,santrafor her neyse otomatik ayarlayabilirsin....

burakbakmaz
27.Aralık.2006, 23:42
en onemlisi hucum yapmalisiniz

_MoRpHeUs_
28.Aralık.2006, 20:29
elinde bulunan oyuncunun özelliklerine göre ayarlayacaksın bundan dolayı her maça aynı taktikle çıkmayın diyorum güvendiğiniz bir adam sakatlanır taktik değiştirmeden yerine başkasını koyarsınız bir bakarsınız çok işleyen taktik hiç bir işe yaramıyor
yaratıcılığı yüksek olan oyuncunun komutunda yaratıcılığı sağa doğru kaydır pas türünü kısa ya da doğrudan yaparsın sana kalmış forvetse pası kısa yap sonuca daha kolay gider,top tekniği yüksek olan hücuma dönük oyuncunun top sürmesini ileri çıkışları sık sık yapabilirsin her mevkiye göre bu tarz ayarlamalar yapacaksın ya abi ne kasacağım dersen yukarıda ayarladan kanat,santrafor her neyse otomatik ayarlayabilirsin....

Teşekkür ederim bilader.Çok güzel diyosun daa.Bu konuda da şunu söylemek istiyorum.Ben de sık sık taktiklerimde oyunculara göre iş yaparım ama bu sefer takıma yönelik komutlar etkisiz kalmaz mı yani oyuncular takıma söylenene değil kendisine söylenene bakmaz mı.Ancak buna çözüm olarak oyunculara söylenen komutlarda yarı yarıya mı seçili duruma getirsek diye bi düşünce var bende.Sanki böyle daha iyi.:D