PDA

View Full Version : Grafik paketlerini(yüz, forma, logo) yükleyemeyenler

eglocc
22.Temmuz.2006, 07:52
ben cache dosyasini siliorum ama sonra oyuna girerken siyah ekranda takiliyor dil ayarlari da tamam nolacak simdi bi yardim ederseniz?

dragon390
02.Ağustos.2006, 00:46
slm sekopej slm herkese bu yuz paketleri her cdlere yuklenirmii cvp verirsen sevinirim

ultraslanerdem
02.Ağustos.2006, 01:09
Evet yüklenir...

ZIP_ZIP
18.Ağustos.2006, 18:59
benim de bir sorum olacakti. sitede mevcut olan 7.0.2 yamayi indirdim. kariyerime chelsea de baslamak istiyorum. Ancak premier lig deki takimlarin logolari yok ve de hicbir oyuncunun yuz goruntusu yok. Dediginiz gibi cache dosyasini sildim ama yine de olmadi. acaba 7.0.2 yamasindan harici baska bir yama mi yuklemem gerekiyor

Varonil
30.Ağustos.2006, 03:41
benim de bir sorum olacakti. sitede mevcut olan 7.0.2 yamayi indirdim. kariyerime chelsea de baslamak istiyorum. Ancak premier lig deki takimlarin logolari yok ve de hicbir oyuncunun yuz goruntusu yok. Dediginiz gibi cache dosyasini sildim ama yine de olmadi. acaba 7.0.2 yamasindan harici baska bir yama mi yuklemem gerekiyor

Logo paketleri ve yüz paketleri yamalarını indirdikten sonra cache dosyasını silmeniz gerekir..Yama ile ilgisi yok..

alex_sercan
11.Eylül.2006, 18:37
Benimde bi sorum olacak. Oyuncu resimleri profilinde kendi boyutunda çıkmıyor küçük çıkıyor onu nasıl büyütebiliriz?

WebMaster91
11.Eylül.2006, 18:53
Benimde bi sorum olacak. Oyuncu resimleri profilinde kendi boyutunda çıkmıyor küçük çıkıyor onu nasıl büyütebiliriz?
Yüklediğin facepackle alakalı..Oyunun kendi resimleri 95*95 boyutundadır (küçük dediklerin bunlar olsa gerek)..Başka face pack yüklersen genelde 140*180 olur ve iyi olur :)..

alex_sercan
11.Eylül.2006, 19:26
http://img528.imageshack.us/img528/1936/adszxm4.jpg (http://imageshack.us)

Yok kardeşim bak böyle oluyor. Önceden böyle değildi yine aynı facepack'i yüklemiştim. ama böyle değildi.

King_91
11.Eylül.2006, 20:00
http://img528.imageshack.us/img528/1936/adszxm4.jpg (http://imageshack.us)

Yok kardeşim bak böyle oluyor. Önceden böyle değildi yine aynı facepack'i yüklemiştim. ama böyle değildi.

bence bu temayla da alakalı bazı temalar buyuk resimleri gostermiyor onu ayarlamanın bir yolu forumda olması lazım

alex_sercan
11.Eylül.2006, 20:07
Valla aradım ama bulamadım. Bu tema FM'in orjinal teması ama önceden dediğim gibi bir sorun yoktu ben kullanıyordum düzgünce. böyle bi sorun oldu garip...

Sekopej
29.Aralık.2006, 01:55
Son günlerde bununla ilgili çok konu açılmaya başladı.

İlk olarak paketi doğru yere yüklediğinizden emin olun. Oyunun kurulu olduğu klasörde data\graphics\pictures içinde uygun olan klasöre koymanız gerekmektedir. Otomatik kurulum varsa yine kurulum adresini orada verilen değil de oyunun kurulu olduğu yer olmasına dikkat edin.

Yamaları yükledikten sonra;

"C:\Documents and Settings\....\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2007" Klasörünün içinde bulunan "cache" adlı klasörü silin. Noktalı kısıma (\....\) kendi bilgisayarinizin adini yazin örnek: sekopej gibi.
Application Data klasörü bazı bilgisayarlarda gizli dosya halinde bulunabilir Windows Görünüm seçeneklerinde "Gizli dosya ve klasörleri göster" seçeneğini işaratleyin.

Cache dosyasını sildikten sonra oyuna girin. Yamaları artık görmeniz gerekmektedir. Eğer hala göremiyorsanız ayarlardan(preferences) görüntü-ses (Display&sound)'e gelip sağ üstte 2. kutucukta bulunan temaları sakla(use skin cache) özelliği kapatınız. Onaylayıp ayarlardan çıkınız. Ve sorun hallolacaktır. Eğer kutucuk işaretli değilse işaretleyip onaylayıp, tekrar işareti kapatıp onaylayarak yamaları görebilirsiniz.

Artık karşılaştığınız yama sorunlarını burada belirtiniz, yeni konu açmayınız...

STAHL
29.Aralık.2006, 11:37
olmadi ustad olan formalarda kaybolup gitti

yardim bekliyorum muzo_1903_xxx@hotmail/com

Sekopej
29.Aralık.2006, 14:06
olmadi ustad olan formalarda kaybolup gitti

Nasıl yaptığını anlatırsan yanlışını bulabiliriz. Anlattıklarımı yaparsan olması gerekiyordu. Sen en baştan neler yaptığını yaz, neresi olmuyor bulalım...

STAHL
30.Aralık.2006, 16:22
su an mac sirasinda gorunuyor fakat klup bilgilerinde yok neyse bunada sukur
ilgin icin sagol

serkanh
01.Ocak.2007, 21:35
Ben burda yazan dosyayı sildim oyun açılmadı karanlık oluyor ekran...

kartalim25
06.Ocak.2007, 11:56
ya oyuna manager eklerken MİDUM LARGE falan boyutlar cıkıyo bunların amacı ne siz hangisini seçmemi önerirsiniz?? yardımcı olursanız sevinirim

sonergul67
06.Ocak.2007, 12:32
ben valla beşiktaş skini yükledim logo resim hepsi oldu

cuneyten
07.Ocak.2007, 13:40
oncelikle tum calismalarinizdan dolayi cok tesekkür ederim,bişey sorucaktım ben small face pack yükledim,ama her denileni yaptım,acaba kayıtlı oyunlarda mı acılmıo acep die dusundum,bilgi alabilirmiim?simdiden teseküür ederim...

Sekopej
07.Ocak.2007, 22:42
oncelikle tum calismalarinizdan dolayi cok tesekkür ederim,bişey sorucaktım ben small face pack yükledim,ama her denileni yaptım,acaba kayıtlı oyunlarda mı acılmıo acep die dusundum,bilgi alabilirmiim?simdiden teseküür ederim...

Kayıtlı veya yeni oyun farketmez, her türlü çalışır. Doğru yere yüklediğinden emin misin? Small paketleri diğerleriyle aynı yere yüklediğinde göremezsin.

vincent71
11.Ocak.2007, 17:06
açıklama için saolun bende, affedersiniz, mal gibi yanlış yere kurmuşum gözükmüyordu bir de bunun için konu açmaya çalıştım..artık kusura bakmazsınız..tekrar teşekkürler..

Umut.xs
13.Ocak.2007, 19:18
Benim önceden açtığım bir konu vardı , onu kapatıp linki buraya yönlendirmişsiniz ama sanırım dikkatli okumadınız mesajımı.

Bende yamalarla ilgili bir sorun yok oyunun genelinde oyuncuların resimleri gözükmüyor bunun için ne yapabilirm ben bu konuda yardım almak istediğimi belirtmiştim. Sanırım yanlış anlama olmuş.

JunkChorn
13.Ocak.2007, 19:23
Umut.xs oyunun orjinal mi?

dockers
14.Ocak.2007, 02:30
benım skınımDe neden loGoLar gorunmuo SS koydum

http://img217.imageshack.us/img217/2020/1mv6zg2.jpg burdaki gibi Logo bende Cıkmıo
http://img409.imageshack.us/img409/3125/adszld5.jpg buda benımkı yardım eden oLursa sevınırım..tşk

World Hollow o1
14.Ocak.2007, 02:39
benım skınımDe neden loGoLar gorunmuo SS koydum

http://img217.imageshack.us/img217/2020/1mv6zg2.jpg burdaki gibi Logo bende Cıkmıo
http://img409.imageshack.us/img409/3125/adszld5.jpg buda benımkı yardım eden oLursa sevınırım..tşk

Abi Senin ki skinsden oluyor skıns i değiştir düzelir

Sekopej
14.Ocak.2007, 03:10
Benim önceden açtığım bir konu vardı , onu kapatıp linki buraya yönlendirmişsiniz ama sanırım dikkatli okumadınız mesajımı.

Bende yamalarla ilgili bir sorun yok oyunun genelinde oyuncuların resimleri gözükmüyor bunun için ne yapabilirm ben bu konuda yardım almak istediğimi belirtmiştim. Sanırım yanlış anlama olmuş.

Eğer herhangi bir yama yüklemediysen zaten göremezsin. Eğer yüklediysen ve hala göremiyorsan yukarda belirtilenleri yaptığında görebilirsin...

dockers
17.Ocak.2007, 02:14
arKaDaŞLar oynadıgımıZ herHaNgi bi Skinin yaZı fontunu yanı Yazı sekiLLerini naSıL deiştirebiLiRiz biLen yardım ederSe sevinirim tşk..

skynos1907
20.Ocak.2007, 22:49
arkadaşlar ben oyunda 3.sezondayım bu ara yüzleri şimdi ekleyebilir miyim yoksa oyun kurulduktan hemen sonra mı yüklemeliyim?

-skynos-

abiodum
24.Ocak.2007, 20:20
ben de yama fln yuklemeden direk oyunu actim hicbir adamin resmi yok nedeni ne acaba

Sekopej
24.Ocak.2007, 22:41
arkadaşlar ben oyunda 3.sezondayım bu ara yüzleri şimdi ekleyebilir miyim yoksa oyun kurulduktan hemen sonra mı yüklemeliyim?

-skynos-

Evet ekleyebilirsin, bir sorun olmaz çalışır...

ben de yama fln yuklemeden direk oyunu actim hicbir adamin resmi yok nedeni ne acaba

Biz yamaları oyunu yükleyince kimsenin resmi çıkmadığı için yapıyoruz zaten. Yüklemezsen göremezsin...

longcafe
29.Ocak.2007, 02:47
programi yukledim cache dosyasini sildim fakat C:\Documents and Settings\....\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2007" noktali yere bilgisayarimin ismini nasil yazicam yani adres cubugunami yazicam oraya yazsam orada ne sekilde kayit edicem sadece o adresi ariyo ve dogal olarak bulamio.? pc nin ismini nereye yazicam? tesekkurler

kill4you
29.Ocak.2007, 16:25
beyler benim ekran arkasi degisti gri oldu fakat ustte yazan devam menajer adi dunya falan onlar gozukmuo bunlari yukledikten sonra
nasil duzeltebilirim bi yardim ederseniz sevinirim bastan mi yuklucem oyunu

Sekopej
29.Ocak.2007, 18:03
programi yukledim cache dosyasini sildim fakat C:\Documents and Settings\....\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2007" noktali yere bilgisayarimin ismini nasil yazicam yani adres cubugunami yazicam oraya yazsam orada ne sekilde kayit edicem sadece o adresi ariyo ve dogal olarak bulamio.? pc nin ismini nereye yazicam? tesekkurler

Eğer cache dosyasını sildiysen belirtilen yere ulaşmışsın demektir. O nedenle noktalı yere birşey yazmana gerek yok.

Bilgisayarıma gir, Documents and Setting'e gir, orda kullandığın kullanıcı hesapları olacak. O hesaba girerek bulabilirsin. Ayrıca başlata tıkladığında yukarıda yazan senin hesap adındır.

beyler benim ekran arkasi degisti gri oldu fakat ustte yazan devam menajer adi dunya falan onlar gozukmuo bunlari yukledikten sonra
nasil duzeltebilirim bi yardim ederseniz sevinirim bastan mi yuklucem oyunu

Skin cache özelliğini kapat ya da başka bir skinle değiştir, düzelecektir...

asatilla
10.Şubat.2007, 20:02
olmuyor Sekopej ne yaptıysam olmadı.Sizin dediklerinizi aynen yaptım ama fotoğrafları göremiyorum

Sekopej
11.Şubat.2007, 22:02
Eğer yamaları doğru yere attıysan ve yukarıda yapılanları uyguladıysan sorunsuz çalışması gerekir. Doğru yere attığından emin ol...

Umut.xs
11.Şubat.2007, 22:51
Mesajlarım neden siliniyor onu anlamadım, soruma cevap bulamadan mesajım silinmiş?

Sekopej
11.Şubat.2007, 22:56
Mesajlarım neden siliniyor onu anlamadım, soruma cevap bulamadan mesajım silinmiş?

Korsan oyundan doğan sorunlara sitemizde yardımda bulunmuyoruz. Skini değiştir, oyunu kaldırıp baştan kur hala sorun devam ediyorsa korsan oyundan kaynaklanıyor olabilir ve çözümü de burada yok...

Umut.xs
12.Şubat.2007, 17:15
Korsan oyundan doğan sorunlara sitemizde yardımda bulunmuyoruz. Skini değiştir, oyunu kaldırıp baştan kur hala sorun devam ediyorsa korsan oyundan kaynaklanıyor olabilir ve çözümü de burada yok...

Anladım, ama herkes orjinal cd'den nasıl yüklesinki bir oyun için o kadar para :)

aysem
23.Şubat.2007, 11:53
ya bende yuukledim acildi fakat oyunun turkcesi gitti ingilizce oldu bazi yerler bende sildim

barahir
23.Şubat.2007, 17:27
ya bende yuukledim acildi fakat oyunun turkcesi gitti ingilizce oldu bazi yerler bende sildim
Zaten yama 100% türkçe değil ki. zaten bazı yerler ingilizce. grafik yamalarıyla dilin bi alakası yoktur ki..

Selim55
01.Mart.2007, 17:08
Ya benim Application Data Klasör'ünde Footbal Manager klasörü yok. Oyunda da preferences bölümünde bahsedilen ayarlari yaptim ama La Liga haric hic bir ligdeki formalar yok.

lepreachun
06.Mart.2007, 13:43
siteden belçika ligi formalarını indirdim..Bunu da pictures-kits bölümüne klasörüyle birlikte attım..Cache dosyasını da sildim..oyuna girip görünüm ayarını da yaptım ancak kayıtlı oyunumda bir değişiklik yok şuan

mertallicats
06.Mart.2007, 20:16
yüz paketlerini yükledim gözüktü ama suratların yarısı yok kesilmiş gibi yukarı taraf gözükmüo???

zist
18.Mart.2007, 17:13
elimde almanya birinci ve ikinci ligi takım logoları var.ama bir türlü oyuna aktaramadım.dosyaları şuraya koydum:C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2007\data\graphics\pictures\logos\Germany\1_bundes liga_huge
bu birinci ligdeki takımların logoları.birinci sayfada söylenen ses&görüntü bölümünden işaretlemeyi yapmama rağmen oyunda göremiyorum.hata nerde olabilir?

raistlin18
07.Nisan.2007, 23:12
grafic ile bir sorunum var. ne yaptim ne ettiysem 2007 de ki backrounds lari degistiremedim. bir türlü olmuyor her seyi denedim. lütfen tahmin degil bilen ve bu sekilde oynayan bir arkadas varsa yazsin. 1 gb den fazla backroundlarim hic birini kullanamiyorum. tesekkürler.

olumelegi
16.Nisan.2007, 15:43
walla abı bn yukledım yama yı bılgısayar da bı dha acamıyorum fm yıı yenıden baslamak cok zor deılde bıl formatlamak gerek mı??? bide senin dediklerını denıcem...

burak4345
13.Mayıs.2007, 01:38
arkdaslar bu yuz paketlerinin linki nerede acaba

barahir
14.Mayıs.2007, 20:24
FM Grafikler / FM 2007 / Yüz Paketleri...

El Barto
14.Mayıs.2007, 20:27
arkdaslar bu yuz paketlerinin linki nerede acaba

http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=230 (http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=230)

feturan
16.Mayıs.2007, 22:30
helal olsun kardeş sana, ne zamandır bu olayı ariodum

Blackangel166
20.Mayıs.2007, 13:20
Arkadaşlar cache dosyasını siliyorum...Oyuna giriyorum...Fotolar gözükmüyor...Çıkıyorum...Sildiğim cache dosyası aynı yerinde duruyor ya da geri gelmiş diyebiliriz...Bu problemi nasıl aşacağım?

yugi
27.Mayıs.2007, 17:50
Arkadaşlar benim oyunumda Hollanda takımlarının orjinal formalarının olduğu halde oyuna girince hollanda takımlarında default formalar gözüküyor.Bunu sebebi nedir? (Formaların bulunduğu yer: D:\Sports Interactive\Football Manager 2007\data\graphics\pictures\kits\clubs\hol\Eredivi sie)..

seckin_eagle
27.Mayıs.2007, 17:55
arkadaslar turksportal dan bilgisayarıma indirdigim türkcefm,forma paketleri gibi dosyalar bilgisayarıma bilinmeyen dosya türü olarak geliyor ve tıkladıgımda listeden programı sec diye bisey cıkıyor bunu nasıl düzeltebilirim? hiçbir dosyayı yükleyemiyorum bilgisayarıma yardımlarınızı bekliyorum simdiden tesekkürler

Sekopej
27.Mayıs.2007, 18:04
Arkadaşlar benim oyunumda Hollanda takımlarının orjinal formalarının olduğu halde oyuna girince hollanda takımlarında default formalar gözüküyor.Bunu sebebi nedir? (Formaların bulunduğu yer: D:\Sports Interactive\Football Manager 2007\data\graphics\pictures\kits\clubs\hol\Eredivi sie)..

İlk mesajda yazılanları uygularsan gözükmesi gerekir.

arkadaslar turksportal dan bilgisayarıma indirdigim türkcefm,forma paketleri gibi dosyalar bilgisayarıma bilinmeyen dosya türü olarak geliyor ve tıkladıgımda listeden programı sec diye bisey cıkıyor bunu nasıl düzeltebilirim? hiçbir dosyayı yükleyemiyorum bilgisayarıma yardımlarınızı bekliyorum simdiden tesekkürler

Sanırım winrar yüklü değil bilgisayarından. Winrar yüklersen sorunun hallolacaktır...

Nocna Mora
28.Mayıs.2007, 22:36
Arkadas simdi ben yamalar indirdim Turkce 7.02` galiba net bilmiyorum onu yukledim ve ymalar oyunda gozeukmuyor sebep :D

yugi
28.Mayıs.2007, 23:02
Bende Sekopej dediğin gibi ilk mesajdaki denilenleri yaptım ama gene Hollanda takımlarının formaları default olarak görünüyor... Genede ilgin için teşekkürler...

Catma22
16.Haziran.2007, 04:02
Face pack yukledim....Ama hic bir oyuncunun resmi cikmadı..Acaba tam olarak nereye yapıstırıcam ..Bir gosteriverseniz ??

Fernando Gago
17.Haziran.2007, 03:54
application datayı sildin mi ?

cengavs
27.Haziran.2007, 16:41
bende ekran kararddı fm mı oynıyamıom lutfen yardım edın bana

Memedov
27.Haziran.2007, 16:43
bende ekran kararddı fm mı oynıyamıom lutfen yardım edın bana

Dil ayarlarını yapmamışsın..

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=24105

cengavs
27.Haziran.2007, 16:52
abı tmm hallodu oyuna gırıomda ayarlara grmıo neden acaba onada bı yanıt versen
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ıste bu da resmı vat ama yayınlıyamıom
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
C:\Documents and Settings\MZECAD\Desktop\adsız.JPG
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
lutfen cevap ıstıyorum sızden

takiasker
30.Haziran.2007, 13:26
noktalı yer neresı bulamadım

Sekopej
30.Haziran.2007, 14:07
noktalı yer neresı bulamadım

Noktalı yer senin bilgisayarının adı. Oraya onu yazacaksın...

takiasker
30.Haziran.2007, 19:01
cacheyi sildim yine olmadı

Sekopej
30.Haziran.2007, 19:06
Ayarlardan oyuncu resimlerini gösteri işaretledin mi? Resimleri doğru yere attığından emin misin?

takiasker
30.Haziran.2007, 19:12
nereye atcaz bi göstersene bide oyuncu resimlerini göster die bişi yok

Sekopej
30.Haziran.2007, 19:15
Türkçe yamayı kullanırsan, ayarlara girip, görüntü ve sese girersen, oradaki seçeneklerde greceksin.

Nereye yüklenmesi gerektiği indirdiğin yerde yazıyor olması gerekir. Oyunun kurulu olduğu yerde, data/graphic/pictures/players içine atacaksın, indirdiğin dosyaları...

takiasker
30.Haziran.2007, 19:24
hepsini yaptım ama gözükmüo

Sekopej
30.Haziran.2007, 19:32
Bir yeri eksik veya yanlış yapıyorsun. Yoksa bu konuda şu ana kadar yazılanları uyguladığında gözükmesi gerekirdi.

Ayrıca resimleri yüklediğinde, veya cache dosyasını sildiğinde oyun açıksa, kapatıp tekrar açman gerekir. Yeniden açmazsan yine göremezsin...

Nicolasanelka
13.Temmuz.2007, 14:29
cok tesekkurler

huseyin91
13.Temmuz.2007, 17:39
ya bu /../ lı yere oturum adımı bılgısayar adımı yazacam sımıdden tesekkurler

Sekopej
13.Temmuz.2007, 17:43
ya bu /../ lı yere oturum adımı bılgısayar adımı yazacam sımıdden tesekkurler

Evet kullandığın oturumun adını yazacaksın.

muster07
13.Temmuz.2007, 18:05
ya arkadaşlar yaaa
ben de nin tüm yamalarını indirdim ama
yama çalışmıyor ve de oyundan atıyor ama kayıtlı oyunlar çalışıyor
nasıl yüklenir bu yamalar
2.0 2.1 3.0 4.0 versiyonlarını indirdim yamanın
açıklarsanız sevinirim

Sekopej
13.Temmuz.2007, 18:07
ya arkadaşlar yaaa
ben de nin tüm yamalarını indirdim ama
yama çalışmıyor ve de oyundan atıyor ama kayıtlı oyunlar çalışıyor
nasıl yüklenir bu yamalar
2.0 2.1 3.0 4.0 versiyonlarını indirdim yamanın
açıklarsanız sevinirim

Neyden bahsettiğini anlamadım. Başka siteden indirdiğin yamalarda sorun varsa, yardımı indirdiğin yerde ararsan daha iyi olur.

muster07
13.Temmuz.2007, 18:13
şimdi benim sorum şu
ben bu sitenin fm için hazırladığı yamaları indirdim
ama bir türlü yükleyemedim bu yamanın nasıl yükleneceğini bilen arkadaşlar vardır diye düşündüm burada sordum

huseyin91
13.Temmuz.2007, 18:17
cahillğime verin ama oturum adında turkce karakter var ama dil ingiliz ce nasıl olacakki

Sekopej
13.Temmuz.2007, 18:29
şimdi benim sorum şu
ben bu sitenin fm için hazırladığı yamaları indirdim
ama bir türlü yükleyemedim bu yamanın nasıl yükleneceğini bilen arkadaşlar vardır diye düşündüm burada sordum

Hangi yamadan bahsettiğini anlamadım, bizim siteden indirdiysen söyle yamayı, kurulumu için yardımda bulunalım.

Sekopej
13.Temmuz.2007, 18:31
cahillğime verin ama oturum adında turkce karakter var ama dil ingiliz ce nasıl olacakki

Öncelikle gizli dosyaları gösteri tıklıyoruz. Daha sonra C:\Documents and Settings'e giriyoruz. Orada mevcut oturumlarınızı göreceksiniz. Oyunun oynadığınız oturuma girip, ilgili klasörü bulup silebilirsiniz.

huseyin91
13.Temmuz.2007, 18:33
yardimların için saol sekopej