PDA

View Full Version : MSN'de büyük dolandırıcılık

TR.CaPTaiN
31.Aralık.2006, 14:21
Sohbet sitelerini kullanan 985 kişi, iki ay içinde, arkadaşlarının internet adreslerini 'hack'leyen kişilerin kendilerinden para ve kontör aldıklarını söyleyerek polise başvurdu.
Sohbet sitelerini kullanan 985 kişi, iki ay içinde, arkadaşlarının internet adreslerini "hack"leyen kişilerin kendilerinden para ve kontör aldıklarını söyleyerek İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün www.iem.gov.tr sitesine şikayet mailleri gönderdi.

Gelen maillerde "Arkadaşımın adresini hacklediler. Arkadaşım gibi davranıp benden çok acil kontör istediler. Ben de zor durumda olduğunu düşünüp 500 kontör gönderdim. Arkadaşımı telefonla aradığımda, sitesi haclendiği için MSN’i kullanamadığını söyleyince, dolandırıldığımı anladım" deniliyordu.

Bir yetkili, "Bu şekilde 10 bin kontör göndererek dolandırılan bile var" dedi. Hackerleri bulmak için Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü’nde özel bir ekip kuruldu.

Polis yetkilileri MSN’yi kullananlara, sanal sohbet sırasında para veya kontör istenmesi halinde, bu kişinin gerçekten yakını veya arkadaşı olup olmadığının telefon açılarak teyit edilmesini öneriyor

azizuzu
31.Aralık.2006, 16:21
bu son zamanlarda baya ilerledi.. abi gizli sorusunu makarna atatürk ferrari yaparlarsa dha cok adres hacklenir

ibo
31.Aralık.2006, 16:23
bizim okul müdürünün de başına aynı olay geldi. Şimdi hotmaile mail attım geri almaya çalışıyoz.

Agger
31.Aralık.2006, 17:42
bizim okul müdürünün de başına aynı olay geldi. Şimdi hotmaile mail attım geri almaya çalışıyoz.

alırsınız :)

yavuuzzzz
31.Aralık.2006, 19:19
adamlar geçim kaynağını bulmuş............

azizuzu
31.Aralık.2006, 22:34
güzel ve para kazandıran iş :D

Ahmeds
01.Ocak.2007, 01:02
ii para var bu işte bendemi yapsam ne :D

GsDoruk
01.Ocak.2007, 16:28
abi benide hep hackliolar 12. adress:D:D:D:D:D bu sırad bir arkadaş gizli sorudan demiş özel programlrr böle şifre çözücüü

yavuuzzzz
01.Ocak.2007, 19:31
aslında para kazandıran değil ya o kontör nasıl para olacak. biraz dolaylı var kontöre harcayacağı parayı cebe atar ama biraz dolaylı

LegolaS_76
01.Ocak.2007, 20:34
son zamanlarda baya arttı bu iş...