PDA

View Full Version : Okumayanin Gözleri şaşi Olsun..

Enjoy
19.Kasım.2005, 12:54
http://img295.imageshack.us/img295/4392/10av.jpg

tombul taho
19.Kasım.2005, 14:24
bunu biliyodum gerçekten okurken tüylerim diken diken olmuştu.. resimlerim klasöründe duruyor bende bu! gerçekten çok güzel!

11
19.Kasım.2005, 15:04
bende görmüştüm bunu slayt şeklinde.

emirduman
19.Kasım.2005, 23:33
Oldukça güzel yazılmış ve çok önemli yerlere kulbu koyan bir şiir....

batuhan673
19.Kasım.2005, 23:39
Çok güzel be.Atam bil ki biz senin kurduğun Cumhuriyet'i yaşatmaya ÇALIŞACAĞIZ (g)

Bulut
19.Kasım.2005, 23:42
Çok güzel be.Atam bil ki biz senin kurduğun Cumhuriyet'i yaşatmaya ÇALIŞACAĞIZ (g)
aynen batu % 100 katılıyorum

elimizden geldiğince yaşadıkça nefes aldıkça bu CUMHURİYET SENİN İLKELERİNDE var olması için uğraşacağız (g)

capriceman
19.Kasım.2005, 23:43
Şimdi kişisel katılımdan uzak durarak; Atatürk gibi bir insanı, siyah'a da beyaz'a da malzeme yapmamak gerektiği görüşündeyim ben açıkcası...

semih5
20.Kasım.2005, 00:28
cok süper bir sey ya ilk kez görüyom

gozgoz
20.Kasım.2005, 00:31
gerçekten mükemmel..çok güzel ve doğru şeyleri anlatıyor..saol enjoy bizi bilgilendirdiğin için

from_edi
20.Kasım.2005, 00:35
Umarım birileri ders çıkarıR..

benyaben
20.Kasım.2005, 01:34
valla ilk kez okudun tüylerin diken diken oldu gerçekten ama bu dediklerinin tersi yavaş yavaş geliyo benim görüşüme göre AKP hükümeti benim ve çoğu yazarın görüşüne göre tüm bunlaır tersine çevirmek için uğraş veriyo (f) (f) (f) (f) (e) (c) (c)

GENEDEN SEN RAHAT UYU ATAm BİZİM GİBİ İNSANLAR CUMHURİYETİ DAİMA YAŞATACAĞIZ, HER NE PAHASINA OLURSA OLSUN

Bulut
20.Kasım.2005, 01:59
valla ilk kez okudun tüylerin diken diken oldu gerçekten ama bu dediklerinin tersi yavaş yavaş geliyo benim görüşüme göre AKP hükümeti benim ve çoğu yazarın görüşüne göre tüm bunlaır tersine çevirmek için uğraş veriyo (f) (f) (f) (f) (e) (c) (c)

GENEDEN SEN RAHAT UYU ATAm BİZİM GİBİ İNSANLAR CUMHURİYETİ DAİMA YAŞATACAĞIZ, HER NE PAHASINA OLURSA OLSUN
aferim be benyaben Helal olsun bu görüşlere sahip olman çook güzelll

Senin gibi----> benim gibi -----> ve tüm çağdaş ve ATATÜRK düşünen arkadaşlarımız oldukça bu ülke kolay kolay elden gitmez
Her ne pahasına hatta dahi ölüm pahasınıa dahi kanımınızın son damlasına kadar bu üleyi Atamızı,ilkelerini ve TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ yaşatacağız

benyaben
20.Kasım.2005, 02:06

Senin gibi----> benim gibi -----> ve tüm çağdaş ve ATATÜRK düşünen arkadaşlarımız oldukça bu ülke kolay kolay elden gitmez
Her ne pahasına hatta dahi ölüm pahasınıa dahi kanımınızın son damlasına kadar bu üleyi Atamızı,ilkelerini ve TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ yaşatacağız

tamamen sana katılıyorum CUMHURİYETİMZİNDE böyle çağdaş ve ATATÜRKÇÜ düşünceye sahip olan insanlara ihtiyacı var ve bu ülke monarşi altında hiç bir zaman yaşatılamaz hatta yaşatılamayacak

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE

yeniay
20.Kasım.2005, 02:10

Senin yasın kac lan daha terbiyesiz herif siyaset konusuyosun ettiğin lafı bil Atatürk'ü bahane edip İslama saldırmayın İslam dusmanları Atatürk'ü seven islamıda sever bunu unutmayın Atatürkçülüğü maske olarak kullanmayın bizde Atatürkü seviyoruz ama aynı zamanda islamı ve alimleride seviyoruz yazık lan size Atatürkün kemikleri sızlıyor be mezarda sizin gibi ler yüzünden Allah gelsin böyle dusunenlerin hakkından ne diyim Allah sizi bildiği gibi yapsın.Agzınıza dolamıssınız Cumhuriyeti oglum o cumhuriyeti biz senden daha iyi koruruz Ataturk hayatta olsaydı sizin gibi genclerin haline aglardı be yazık cok yazık ben dinsiz değilim Dinim var İslam Peygamberim var Hz.Muhammed(s.av) Rabbim var Allah(c.c) Kitabım var Kuran-ı Kerim Atalarım var Osmanlı (Fatih sultan Mehmet vs.) Milli Kahramanın,sevdiğim,saydıgım;M.Kemal Atatürk var.

ya sizin gibilerin neyi var sadece Atatürkçülüğü maske yapmıssınız o maskeyle dolasıyorsunuz gercek yuzunuzu bile göstermiyorsunuz eger Atatürkü sevseydiniz böyle davranmazdınız sizin gibiler yüzünden bu haldeyiz

Atatürk ölümünden 15 gün önce dünyadaki müslümanlara başbakan ve dışişleri bakanı vasıtasıyla su mesajı göndermiştir;

"Bütün dünyanın Müslümanları Allah'ın Peygamberi Hz.Muhammed (s.a.v)'in gösterdiği yolu takip etmeli ve verdiği talimatları tam olarak tatbik etmeli.Tüm müslümanlar Hz.Muhammed (s.a.v)'i örnek almalı ve kendisi gibi hareket etmeli.İslamiyetin hükümlerini oldugu gibi yerine getirmeli,zira ancak bu şekilde insanlar kurtulabilirler ve kalkınabilirler"

Kaynak:
Atatürk;AÜ Dil,Tarih ve Coğrafya Fakültesi yayınları Ankara 1979 Prof.Dr.Hanif Faruk Urduca yayınlarında

Eger Atatürk'ü gercek ten sevseydin bu lafları etmezdin biraz şanlı Türk ve Osmanlı tarihini arastır Benim gibi Atatürk'ü gercekten sev işte o zaman bu vatana hayırlı bir evlat olursun.sana ve senin gibilere tavsiyemdir daha yaşın 14 hiç bir seyden haberin yok benim bile yeni yeni aklım başıma geliyor gel tez vakit dogruyu bul ki Atatürk mezarında rahat uyusun onu alkıslarken aynı zamanda benim gibi onun için dua et olurmu sadece cumhuriyetçiyim demekle Atatürkçü ve Türk olunmuyor kardeşim.

benyaben
20.Kasım.2005, 02:19
Senin yasın kac lan daha terbiyesiz herif siyaset konusuyosun ettiğin lafı bil Atatürk'ü bahane edip İslama saldırmayın İslam dusmanları Atatürk'ü seven islamıda sever bunu unutmayın Atatürkçülüğü maske olarak kullanmayın bizde Atatürkü seviyoruz ama aynı zamanda islamı ve alimleride seviyoruz yazık lan size Atatürkün kemikleri sızlıyor be mezarda sizin gibi ler yüzünden Allah gelsin böyle dusunenlerin hakkından ne diyim Allah sizi bildiği gibi yapsın.Agzınıza dolamıssınız Cumhuriyeti oglum o cumhuriyeti biz senden daha iyi koruruz Ataturk hayatta olsaydı sizin gibi genclerin haline aglardı be yazık cok yazık ben dinsiz değilim Dinim var İslam Peygamberim var Hz.Muhammed(s.av) Rabbim var Allah(c.c) Kitabım var Kuran-ı Kerim Atalarım var Osmanlı (Fatih sultan Mehmet vs.) Milli Kahramanın,sevdiğim,saydıgım;M.Kemal Atatürk var.

ya sizin gibilerin neyi var sadece Atatürkçülüğü maske yapmıssınız o maskeyle dolasıyorsunuz gercek yuzunuzu bile göstermiyorsunuz eger Atatürkü sevseydiniz böyle davranmazdınız sizin gibiler yüzünden bu haldeyiz

sende benin dediklermi düzgün okusaydın bunları söylemezdin
ben müslüman deyil miyim yani
ben ne dedim çarşafa büründürmeye çalışıyorlar dedim ve benim yaşım seni alakadar etmez o zaman senden küçükleri siteye almasınlar herkes düşüncesini söylemekte özgürdür

ayrıca dikkatlice tekrar oklursan ne demek istediğimi anlarsın

ve sen benim ATATÜRK sevgimi değerlendirecek kişi deyilsin ben sana hakaret etmedim sende bana etmemeye çalış ve sende benim yaşımı bahane etme

Bulut
20.Kasım.2005, 02:27

tamamen sana katılıyorum CUMHURİYETİMZİNDE böyle çağdaş ve ATATÜRKÇÜ düşünceye sahip olan insanlara ihtiyacı var ve bu ülke monarşi altında hiç bir zaman yaşatılamaz hatta yaşatılamayacak

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE

Benyaben sana bu konu da % 100 destek veriyorum ve bu başlık altında yazdığın bütün görüşlerine ben de katılyorum!!

gozgoz
20.Kasım.2005, 02:30

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE

Benyaben sana bu konu da % 100 destek veriyorum ve bu başlık altında yazdığın bütün görüşlerine ben de katılyorum!!

bende benyaben'in arkasındayım..dediği gerçekten çok doğru..

yeniay
20.Kasım.2005, 02:31
Benim babaannem çarşaflı ve sülalemde cok carsaflı var ablam anam türbanlı ablam okuyamadı üniye gidemedi Atatürk bunlar olsun istermiydi ve ya babaannem Atatürkü sevmiyormuydu.Sen gelmiş siyaset yapıyosun yasın ufak bunları bilemezsin anlayamazsın ben bile yeni anlıyorum sana acıyorum ve sergioyada acıyorum islam düşmanlıgı yapmayım
Çanaklalede çarşaflı kadımlar askerlere yemek cephane taşıyordu bu vatan için kaç çarşaflı insan öldü biliyormusun sizler Atatürkçü falan değilsiniz sizin maskeniz bu
ASIL olan şu Bu vatanı bu cumhuriyeti bizim gibi tarihini bilen Atatürk'ü örnek alarak Allah(c.c)'e inanan gecler koruyacak sizin gibiler değil bu Bu güne kadar böyle oldu bundan sonrada böyle olacak bunu değiştirmeye Allah'tan başka kimsenin gücü yetmez ne Sezer'in nede Deniz Baykal'ın

Son olarak ben Atatürk'ü seviyorum ve sonsuz saygı duyuyorum laflarımın başka yerlere çekilmesin önceki mesajımdada yazdıgım Atatürk'ün sözünü tutucam ona göre davranıcam Bu vatanı ve Cumhuriyeti Atalarımın saygısını koruyucam ve koruyucaz .

benyaben
20.Kasım.2005, 02:40
ya boş boşuna kawga çıkacak sonra hep beraber banlancas

şimdi diosun ki bana islamiyet düşmanısınız (f) bunu nerden anlıosun?? :?:

müslüman olmak için illa çarşaf giyim türban takmak mı gerekiyo o zaman türban takmayan kişiler müslüman deyil ve sen hala yaşımı bana sölüosun ben benim için gerekli olan her şewyi anlıyorum ve sezerle baykay deiştiremez ERDOĞANIN MI DEİŞTİRİR bak hala siyaset tatrtışıoruz banlancas

bide ben 14 yaşındayım diyelim sen 50 yaşında mısın sende 19 yaşındasın
ve sn bize diosun ki atatürkçülük sizin maskeniz
sen benim içimi mi okuosun napıosun benim atarükü sevmediimi sen belirleyemezsin ve eğer bi,z ATATÜRKÇÜ diilsen sen hiç diilsin ve olamassın
(f)

sizler Atatürkçü falan değilsiniz sizin maskeniz bu

(c) (c)

Bulut
20.Kasım.2005, 02:44
Benim babaannem çarşaflı ve sülalemde cok carsaflı var ablam anam türbanlı ablam okuyamadı üniye gidemedi Atatürk bunlar olsun istermiydi ve ya babaannem Atatürkü sevmiyormuydu.Sen gelmiş siyaset yapıyosun yasın ufak bunları bilemezsin anlayamazsın ben bile yeni anlıyorum sana acıyorum ve sergioyada acıyorum islam düşmanlıgı yapmayım
Çanaklalede çarşaflı kadımlar askerlere yemek cephane taşıyordu bu vatan için kaç çarşaflı insan öldü biliyormusun sizler Atatürkçü falan değilsiniz sizin maskeniz bu
ASIL olan şu Bu vatanı bu cumhuriyeti bizim gibi tarihini bilen Atatürk'ü örnek alarak Allah(c.c)'e inanan gecler koruyacak sizin gibiler değil bu Bu güne kadar böyle oldu bundan sonrada böyle olacak bunu değiştirmeye Allah'tan başka kimsenin gücü yetmez ne Sezer'in nede Deniz Baykal'ın

Son olarak ben Atatürk'ü seviyorum ve sonsuz saygı duyuyorum laflarımın başka yerlere çekilmesin önceki mesajımdada yazdıgım Atatürk'ün sözünü tutucam ona göre davranıcam Bu vatanı ve Cumhuriyeti Atalarımın saygısını koruyucam ve koruyucaz .

ister acı yeniay ister acıma bunlar bizim doğrularımız
Bu hayatta herkesin belli doğruları vardır ve bu doğrular her zaman demokratik bir ortam da dile getirilebilir ve getirilmelidr de
haa sen kendine bu görüşleri saçmiş ve yanlış bir yol çizmişsindir o ayrı o na karışmam o beni ilgilendirmez çünkü bu ülke demokratik bir ülkedir ve da daima öyle kalması için çabalayacağız
Bu durumda sen de çıkıp görüşlerimize saygısızca bir şekilde karşı çıkamazsın
haa şunu yaparsın karşındakine bir itam bulunmadan kendi görüşünü dil getirir bir köşeye çekilirsin o nu anlarım ama asla ve asla bu ülke de ( en azından şimdilik) HİÇ HİMSEYE bu şekilde bir söz söyleme hakkın yok çünkü sonuçta demokratik bir ülke de yaşıyorsun

Not:Bu arada benyabenciğim bu şekilde polemiklere böyle sert dille yazı yazma
haa haklısın sen kendi görüşünü dile getirmişsindir ve sert bir tepki ile karşılaşmış durumdasın dolayısla cevap hakkın var ama dikkat et haklı iken haksız duruma düşme benimki sadece bir abi uyarısı

benyaben
20.Kasım.2005, 02:45
tamamen katılıyorum sergio (b) (b)

yeniay
20.Kasım.2005, 02:48
Onu Allah bilir kimin ne oldugunu bu benim görüşüm ben örtü takmayan müslüman değil demedim zaten diyememde ama sende çarşaf takmayan atatürkçü olamaz dedin her neyse bu arada sorularıma hiç cevap vermiyorsun cevabın yok heralde neyse konu dağılmasın neyse ben sinirlendim daha mesaj yazmıyım konuyu kapatalım ok ÖM devam ederiz aslında benim demek istediğim bazı islam düşmanları Atatürk'ü kullanıyor buda benim cok zoruma gidiyor anladınmı sizler falan dememe bakma aslında tepkim onlara sizde bilmeden iyi niyetle bunlara alet oluyorsunuz zaten ben dedimki ben bile yeni yeni anlıyorum yasım 50 demedim sen hiç anlamzsın böyle insanlara alet olursun ok neyse kapatalım ÖM tartısırız

benyaben
20.Kasım.2005, 02:50
evet bencede çünkü devam edersen hepimiz banlancas :mrgreen:

Bulut
20.Kasım.2005, 03:05
Onu Allah bilir kimin ne oldugunu bu benim görüşüm ben örtü takmayan müslüman değil demedim zaten diyememde ama sende çarşaf takmayan atatürkçü olamaz dedin her neyse bu arada sorularıma hiç cevap vermiyorsun cevabın yok heralde neyse konu dağılmasın neyse ben sinirlendim daha mesaj yazmıyım konuyu kapatalım ok ÖM devam ederiz aslında benim demek istediğim bazı islam düşmanları Atatürk'ü kullanıyor buda benim cok zoruma gidiyor anladınmı sizler falan dememe bakma aslında tepkim onlara sizde bilmeden iyi niyetle bunlara alet oluyorsunuz zaten ben dedimki ben bile yeni yeni anlıyorum yasım 50 demedim sen hiç anlamzsın böyle insanlara alet olursun ok neyse kapatalım ÖM tartısırız
Gördüğüm kadarıyla benyaben e sorulama cevap veremiyorsun demişsin ama benim yukarı da dediklerime e sen cevap veremiyorsun değilmi çünkü hakılıyım demokrasi olan ortam da hiç kimseye böyle itamlarda bulunamazsın !!!
Haaa bir de biz hiç bir şekilde hiç kimseye alet olmuyoruz olmayız da bunlar bizim özellikle benim kendi görüşlerimdir bu da böyle biline !!!

yeniay
20.Kasım.2005, 03:23
Gördüğüm kadarıyla benyaben e sorulama cevap veremiyorsun demişsin ama benim yukarı da dediklerime e sen cevap veremiyorsun değilmi çünkü hakılıyım demokrasi olan ortam da hiç kimseye böyle itamlarda bulunamazsın !!!
Haaa bir de biz hiç bir şekilde hiç kimseye alet olmuyoruz olmayız da bunlar bizim özellikle benim kendi görüşlerimdir bu da böyle biline !!!

Tamam bittimi birbirimize görüşlerimiz bildirdikmi o zaman birdaha bu forumda birbirimizle muhattap olmayalım olsun bitsin Ben Atatürk'ü seviyorum Sende seniyorsun dimi bunların bilinmesi lazım bu forumda aslında ama neden durup dururken siyaste basladınız islama laf ettiniz ben bunu anlamadım Atatürkle ilgili bir forumda hemen islama laf atıldı ben bunu anlamadım her neyse konu Ataturk ve ona saygın ve sevgim sonsuz 3 kere anıtkabiri ziyaret ettim acayipte bir haz aldım.Bunuda bilin oldumu İslamıda seviyorum Atatürk'üde seviyorum ben buyum sende başka düşüncelere sahipsin bu konu burda bitsin olurmu uyarmı asıl konuya Atatürk'e dönelim
Ruhu Şaad olsun

capriceman
20.Kasım.2005, 06:11
Sanırım aşağıda ki kısa alıntı, Atatürk ile alakalı bizlerin yargısından öte, kendi penceresinden aslını ve de özünü gösterecek, kişisel farklılaştırmaya yönelik görüşlerinde önüne geçecektir kanımca.

Bu metinlerden sonra sanırım ki, Atatürk'ü kendi istediğimiz kalıplarda algılamaktan vazgeçer, onun kendi doğruları ile algılar vede kabul ederiz.

TBMM'nin Açılış Bildirisi

Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 1920 Cuma günü açılmıştır. Bu açılışın 21 Nisan 1920'de tüm Türkiye'ye gönderilen bildirgesi, bildirgeyi kaleme alan Atatürk'ün samimi dindarlığını açıkça gözler önüne seren tarihi bir belge niteliğindedir:

1. Allah'ın yardımıyla 23 Nisan Cuma günü, Cuma namazından sonra Ankara'da Büyük Millet Meclisi açılacaktır.

2. Vatanın bağımsızlığı, yüksek halifelik ve saltanat makamının kurtarılması gibi çok önemli vazifeleri olan Meclisin açılış gününü, Cumaya tesadüf ettirmekten maksat, o günün kutsallığından faydalanmak ve açılmadan önce sayın milletvekilleriyle Hacı Bayram Camii'nde Cuma namazı kılmak, Kuran ve namazın nurlarından faydalanmaktır. Namazdan sonra Peygamberimiz (sav)'in sakalı ve sancağı el üstünde olduğu halde Meclis binasına gidilecektir. Camiden buraya kadar olan merasim için Kolordu Komutanlığı'nca özel olarak askeri tertibat alınacaktır.

3. O günün kutsallığını güçlendirmek için bugünden başlayarak valiliklerde, vali beyefendinin düzenlemesiyle hatim indirilecek, muhayiri şerif okunacaktır. Hatmin son kısımları Cuma namazından sonra Meclis binası önünde tamamlanacaktır.

1. Türkiye Büyük Millet Meclisi binası

4. Kutsal ve yaralı vatanımızın her köşesinde aynı biçimde bugünden başlanarak muhari ve hatm-i şerif okutularak Cuma günü ezandan önce selavat verilecek ve hutbede halife padişahımızın adı söylenirken, padişahımızın ve topraklarımızın bir an önce kurtuluşu ve mutluluğa erişmesi için dua edilecektir. Cuma namazı kılındıktan sonra hatim duası yapılarak yüce halifelik ve saltanat makamının ve bütün yurdun kurtulması uğrundaki milli çalışmaların kutsallığı ve milletin her bireyinin kendi temsilcilerinden oluşan Büyük Millet Meclisi'nin vereceği vatan görevlerini yerine getirmesine ilişkin vaazlar verilecektir. Sonunda halife ve padişahımızın, din ve devletimizin, vatan ve milletimizin kurtuluşu, mutluluğu ve bağımsızlığı için dua edilecektir.

Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi balkonunda milletvekilleriyle birlikte. (11 Ocak 1921)

Bu dini ve vatani törenin arkasından camilerden çıkıldıktan sonra bütün yurtta hükümet konaklarına gelinerek Meclisin açılmasından dolayı kutlama yapılacaktır. Her tarafta Cuma namazından önce Mevlid-i Şerif okunacaktır.

5. Yüce Allah'tan tam başarı dileriz."

Beş maddeden oluşan bu bildirgenin her maddesi Atatürk'ün samimi, dindar kişiliğinin açık birer ifadesidir.

'... Halbuki Elhamdülillah, hepimiz Müslümanız, hepimiz dindarız....'
(16 Mart 1923, Adana Türk Ocağı, esnaf ve sanatkarlarla toplantı)

Bulut
20.Kasım.2005, 10:04

Tamam bittimi birbirimize görüşlerimiz bildirdikmi o zaman birdaha bu forumda birbirimizle muhattap olmayalım olsun bitsin Ben Atatürk'ü seviyorum Sende seniyorsun dimi bunların bilinmesi lazım bu forumda aslında ama neden durup dururken siyaste basladınız islama laf ettiniz ben bunu anlamadım Atatürkle ilgili bir forumda hemen islama laf atıldı ben bunu anlamadım her neyse konu Ataturk ve ona saygın ve sevgim sonsuz 3 kere anıtkabiri ziyaret ettim acayipte bir haz aldım.Bunuda bilin oldumu İslamıda seviyorum Atatürk'üde seviyorum ben buyum sende başka düşüncelere sahipsin bu konu burda bitsin olurmu uyarmı asıl konuya Atatürk'e dönelim
Ruhu Şaad olsun

İşte demek istediğim buydu 2 saattir; bu şekilde kendi görüşünü dile getirirsin hak veririm sana ve bu yazıklarına çıt çıkarmam (b) ama öteki türlü suçlayıcı tavırda haksızdın!!! Neyse;
Evet arkadaşlar tamam o zaman bu konuyu daha fazla uzatmanın bir anlamı YOK!! Herkesin düşüncesisne saygımız sonsu bize de öyle davranılmasını isteriz

Yeniay ın da dediği gibi asıl konuya dönelim artık siysati bir kenara bırakalım !!! (b)

benyaben
20.Kasım.2005, 13:49
yaw biz siyaset mi yapıyoduk ki ben islama falan da laf atmadım

bakın şiirde
özlediyseniz fesi peçeyi
aydınlığa yeğliyorsanız kara geceyi

benim demek istediğimde türkiye yavaş yavaş fes peçeye giriyi demek istedim ve buda gerek insan hakları mahkemesi gerekse TURKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASINA göre yasak (b)

benim anlatmak istediğimde buydu ama siz başka yönlere çektiyseniz onu bilemem (b)

VoLkaN BaROs
20.Kasım.2005, 16:54
yeniay, benyaben'e sarf ettiğin "Senin yasın kac lan daha terbiyesiz herif" lafı amacını oldukça aşan bir cümle...

Olayı saptırmayın, Atatürk herşeyden önce bir Müslümandı... Evet içki içerdi ama o da dini gerekliliklerini yerine getirirdi.. (dini ibadetler kullar arasında değil, kul ile Allah arasındadır) Allah'ın adını anardı, işllerine Allah'ın ismiyle besmele çekerek başlardı, hepimizin yaptığı gibi...

Atatürkçülük demek din düşmanlığı demek değildir, Atatürkçülük demek çağdaşlık demektir, din özgürlüğü demektir, barış demektir, kardeşlik demektir...

Dinimiz de çağın gerektirdiklerini yerine getirmemiz için emir vermektedir. Atatürk ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkarmak için ekonomik, politik ve kültürel alanda birçok yenilik yapmıştır. Kılık Kıyafet kanunu da bunlar dan biridir...

Her çağın kendine göre bir yaşam şekli vardır, çağın gereklililkleri içerisinde dini yaşayabilmek, ama gönülden yaşayabilmek en güzelidir...

kurtuluş savaşımızdaki çarşaflı kişileri bu devire göre yorumlamak çok yanlış... Tıpkı tarihi olayları günümüze uyarlayarak anlamaya çalışmak gibi... O zamanın şartları neyi gerektiriyorsa o şekilde yaşamış insanlar, dünya geliştikçe insanlar çağdaşlaştıkça eski düşünceleri saklı tutmak bence hiç doğru değil.

Kur-an'da da yazıyor senin bildiğin gibi, çağa ayak uyguracaksın, gelişeceksin. Ama gelişirken de Allah sevgisini korkusunu asla yitirmeyeceksin. Her yaşantı zamanında kalır, dedelerimiz onların dedeleri o zamanın şartlarında yaşamışlar o zmanın şartlarına göre değerlendirmek gerekir.

Şuan çağdaş bir ülke de yaşıyoruz, bence başını örtmüş türban takmış hiç önemli değil... O onun en doğal hakkıdır. Ama çarşaf giymenin bir anlamı yok, hele dünya geliştikçe bu eski zihniyetleri korumanın hiç faydası yok

Allah ne diyor, ilmin gerisinde kalmayın, ilim demek gelişmek demek.. akıl yolunu kullanmak demek, kendi düşünüp kendi karar verebilen demek..

yeniay
20.Kasım.2005, 17:16
Ya siz ne demek istiyorsunuz beni tesmen Atatürk düşmanı yaptınız hll ben yazılarımı iyi okuyun ben Atatürk'ü seviyorum dedim.Oda müslümandı islamıda severdi ben aksinimi dedim ben Atatürkçülük islam düşmanlıgımı demedim laflarımı çarpıtmayın.Kimseyede sen gavursun demedim ben bu ülkede herkes kara peçeyede bürünsün demedim bunları zaten deme hakkım yok ben cumhuriyeti savunurum bunları zaten savunmam ama cumhuriyette özgürlük demek yani herkes istediği düşüncede olur ama Atatürk gibi bir insanı bazı insanlar maske olrak kullanıyor dedim ve islama laf atıyorlar dedim yazdıklarımı iyi okuyun zaten bu konuyu başlatan ben değilim AKP falan yazıp konuyu saptırıp birilerine laf atmaya başlayan ben değilim benim dediğim Atatürk islamı severdi ama bazıları bunun aksini söylüyor bunun karsısındayım ben

Zaten biliyordum laflarımın carpıtılacagını cok ayıp ettin volkan yakıstıramadım sana.

Ben daima Atatürk'ü severim ve sonsuz bir saygı duyarım onun borcu ödenmez

Dediğiniz gibi herkes özgürse niye çarşaf giyenlere laf atıyosunuz

Kuran-ı Kerimi yorumlamak burda kimseye düşmez ne bana nede başkasına bu alimlerin işi yani şeyhülislamların işi

Şunun altını çiziyorum beni Atatürk'ü kötülemekle suçlamayın aksine ben bütün mesajlarımda onu savundum ne kadar sevdiğimi söyledim

Laflarım çarpıtılmasın ben sadece Atatürkçülüğü kullananlara kızıyorum anladınızmı ve ilk mesajımı okuyun,bütüm mesajlarımı okuyun ben Atatürk'ü hep savundum ona islam düşmanı demedim aksine İslamı nekadar şok sevdiğini söyledim laflarımın arkasındayım laflarımı çarpıtmayın zaten bana garezi olanlar hemen laflarımı çarpıtıyor anlamadım gitti

BUDA LAFLARIMI ÇARPITANLARA KAPAK OLSUN

BEN ATATÜRK'Ü SEVİYORUM ONU HİÇ BİR ZAMAN SUÇLAMADIM AKSİNE ONU SUÇLAYANLARIN YADA ATATÜRKÇÜLÜĞÜ MASKE OLARAK KULLANANLARIN KARŞISINDA OLURUM HEPTE OLUCAM

VoLkaN BaROs
20.Kasım.2005, 17:41
yeniay kendine gel bi önce...

kimse sana Atatürk düşmanızın demiyor, ne kadar alıngansınız... ben senin benyaben'e ettiğin lafa ve kurtuluş savaşı zamanındaki örneğine cevap verdim... onun dışındai yazılarım genel içerikli... olayı saptırmayın derken Atatürkün Dini cümleler kullandığı alıntılarla mesaj yazan tüm arkadaşlaraydı lafım

Kur'an-ı kerimi ben yorumlamıyorum, yorumlayanlardan okuduklarımı söylüyorum...

Herkes düşüncesinde özgür, ben bu devirde çarşaf giyilmesini uygun bulmuyorum...

benyaben'in yazdığı ilk mesajda hiçbirşey yokken, elli tane kılıf uydurup çocuğa hakaret etmişsin seni bir kez daha uyarıyorum...

Öyle kapak olsun bilmem ne olsun diye de bizlere laf çarptırmaya çalışma, önce aklı selim olmasını öğren sonra gel buraya yaz...

tartışmayı, fikir alış-verişi yapmayı öğrenin ondan sonra yazın buraya...

Size yanlış gelen bir şey olduğunda saldırmak yerine konuşmayı deneyin bakın o zaman olaylar nasıl çözülüyor, nasıl güzel fikirler çıkıyor...

yeniay
20.Kasım.2005, 17:49
Sen gene laflarımı çarpıttın ama neyse ben artık bırakıyorum bu topicte msj yazmayı ben görüşümü bildirdim cevaplarımı verdim dahada bu topicte yazılan mesajlara bile bakmam herkese saygılar

daha ne yapıyım yoruldum (e) (e) (e)

Bulut
20.Kasım.2005, 18:56
yeniay, benyaben'e sarf ettiğin "Senin yasın kac lan daha terbiyesiz herif" lafı amacını oldukça aşan bir cümle...

Olayı saptırmayın, Atatürk herşeyden önce bir Müslümandı... Evet içki içerdi ama o da dini gerekliliklerini yerine getirirdi.. (dini ibadetler kullar arasında değil, kul ile Allah arasındadır) Allah'ın adını anardı, işllerine Allah'ın ismiyle besmele çekerek başlardı, hepimizin yaptığı gibi...

Atatürkçülük demek din düşmanlığı demek değildir, Atatürkçülük demek çağdaşlık demektir, din özgürlüğü demektir, barış demektir, kardeşlik demektir...

Dinimiz de çağın gerektirdiklerini yerine getirmemiz için emir vermektedir. Atatürk ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkarmak için ekonomik, politik ve kültürel alanda birçok yenilik yapmıştır. Kılık Kıyafet kanunu da bunlar dan biridir...

Her çağın kendine göre bir yaşam şekli vardır, çağın gereklililkleri içerisinde dini yaşayabilmek, ama gönülden yaşayabilmek en güzelidir...

kurtuluş savaşımızdaki çarşaflı kişileri bu devire göre yorumlamak çok yanlış... Tıpkı tarihi olayları günümüze uyarlayarak anlamaya çalışmak gibi... O zamanın şartları neyi gerektiriyorsa o şekilde yaşamış insanlar, dünya geliştikçe insanlar çağdaşlaştıkça eski düşünceleri saklı tutmak bence hiç doğru değil.

Kur-an'da da yazıyor senin bildiğin gibi, çağa ayak uyguracaksın, gelişeceksin. Ama gelişirken de Allah sevgisini korkusunu asla yitirmeyeceksin. Her yaşantı zamanında kalır, dedelerimiz onların dedeleri o zamanın şartlarında yaşamışlar o zmanın şartlarına göre değerlendirmek gerekir.

Şuan çağdaş bir ülke de yaşıyoruz, bence başını örtmüş türban takmış hiç önemli değil... O onun en doğal hakkıdır. Ama çarşaf giymenin bir anlamı yok, hele dünya geliştikçe bu eski zihniyetleri korumanın hiç faydası yok

Allah ne diyor, ilmin gerisinde kalmayın, ilim demek gelişmek demek.. akıl yolunu kullanmak demek, kendi düşünüp kendi karar verebilen demek..

Volkan bizim de demek istediklerimiz bunlardı ama ne yazık ki arkadaşımız inat ederek gerçekleri göremiyor! ve Bir de üstüne benyaben ve bana da bazı itamlar da bulunuyor!
Benyaben yaptığı hakaret düzeyindeki sözleri de cabası :roll:
Ayrıcaa bir de şu vardır ki burada demokratik bir ortam da herkesin istediğini belirtme ve düşünme hakkı vardır ama arkadaşımız benyaben e söyledikleri ile bu hakkı tamamı ile ihlal etmiştir :roll:

benyaben
20.Kasım.2005, 22:25
yeniay kendine gel bi önce...

kimse sana Atatürk düşmanızın demiyor, ne kadar alıngansınız... ben senin benyaben'e ettiğin lafa ve kurtuluş savaşı zamanındaki örneğine cevap verdim... onun dışındai yazılarım genel içerikli... olayı saptırmayın derken Atatürkün Dini cümleler kullandığı alıntılarla mesaj yazan tüm arkadaşlaraydı lafım

Kur'an-ı kerimi ben yorumlamıyorum, yorumlayanlardan okuduklarımı söylüyorum...

Herkes düşüncesinde özgür, ben bu devirde çarşaf giyilmesini uygun bulmuyorum...

benyaben'in yazdığı ilk mesajda hiçbirşey yokken, elli tane kılıf uydurup çocuğa hakaret etmişsin seni bir kez daha uyarıyorum...

Öyle kapak olsun bilmem ne olsun diye de bizlere laf çarptırmaya çalışma, önce aklı selim olmasını öğren sonra gel buraya yaz...

tartışmayı, fikir alış-verişi yapmayı öğrenin ondan sonra yazın buraya...

Size yanlış gelen bir şey olduğunda saldırmak yerine konuşmayı deneyin bakın o zaman olaylar nasıl çözülüyor, nasıl güzel fikirler çıkıyor...

walla Volkan abi bence de bişi yok ama çarpıtan çarpıtıyo kendine göre ben ilk mesajda dinle ilgili bişey söylemedim adam kalktı bana senin yaşın kaç daha dedi ve daha sonra bişiler anlatmaya başkladı yok sen ATTÜRKÇÜLÜĞÜ maske edip islama laf atıyosun

bende aynen senin gibi düşünüyorum 21. yüzyıldayız ve hala çarşaf giyenler var ve bu da zaten şiirde geçio bende şiire yorum olarak yazmıştım
ve eğer zaten ben bir atatürkçü deilsen öle düşünemiosan zaten T.C. nin bir vatandaşı deyilim (f)