PDA

View Full Version : Sizce Uzayda Başka Yaşam Var mı?

VoLkaN BaROs
20.Kasım.2005, 21:48
Yüzyıllardır üzerine kafa yorulan bir konu, kimi "olsa şimdiye kadar karşılaşırdık" diyor, kimi de "bunca galaksi arasında sadece biz mi yaşıyoruz! imkansız, muhakkak hayatın olduğu başka gezegenlerde vardır" diyor...

Burada konuyu enine boyuna tartışalım, sizce uzayda bizden başka hayat var mı? Bu konu hakkında bildiğiniz araştırdığınız konular neler?

haydi bakalım hep beraber şu zuzaylıların yerlerini açığa çıkaralım :mrgreen:

http://www.siriusufo.org/images/51bolge/basin1.jpg

http://www.siriusufo.org/images/51bolge/basin2.jpg

http://www.siriusufo.org/images/sibirya1.jpg

semih5
20.Kasım.2005, 22:06
bence vardir ya

Bulut
20.Kasım.2005, 22:16
bence de vardır çünkü çok ilginç bir şey var mısır piramitleri onun gibi bu tür yapıların büyük ve ilginç yapıların hepsinin gösterdiği bir yön var ve bu yön bir gezegen i işaret ediyor !!
Bilim adamları o gezegen de canlı var olduğunu düşünüyor dünya dan daha ileri düzeyde bir yaşam formu olduğu düşünülüyor! Ama şimdilik bu gezegen dünyadan çooook uzakta olduğundan ne yazık ki bir araştırma yapılamıyor ! Umarım ileri de bilim bu olayı da çözemenin bir yolunu bulur !

NOT : Bunu bir kaç yıl önce bilim teknik dergisinde okumuştum ne kadar doğrdur bilmem! (b)

benyaben
20.Kasım.2005, 22:32
bende bişey öğrenima am şimdi birileri çıkar bu seferde sen uzaylısın insan deyilsin der diyue korkuyorum :mrgreen: :mrgreen:

bu piramitler gerçeketen müthiş ve olahan üstü yapıtlar olarak biliniyor dünyada gerçekten de öyle
şimdi bunları insanların nasıl yapıcağını düşünelim(o yıllarda nasıl bir teknloji varsa)
şimdi bu taşlar şuanın teknolojisiyle bile çok zor kaldırılıyomuş bende dergide okudum.Tamam da o zaman o zamandaki insanlar bu taşları nereleriyle kaldırmışlar kardeşim ya.BENCE UZAYLLAR YAPMIŞtır.SERGİO NUNDA DEDİĞİ GİBİ bu pramitlerde çeşitli figürler var ve bunlar hep uazayla uzaylılarla ve gezegenlerle ilgili.Artık yorumu size kalmış
zaten bütün insanlarında görüşlerine katılıyorum.Koskoca evren sonu var mı yok mu onu bile bilmiyoruz.Neden sadece bize özel olsun ki bi kitapta okumuştum adam belkide biz bir poleniz demişti ve bencede çok mantıklı.Zaten bu evrende karınca gibi görünüyoruz ve neden bizden daha büyük bir uygarlık daha olmasın :?: :?: (ö)

Bulut
20.Kasım.2005, 22:41
bende bişey öğrenima am şimdi birileri çıkar bu seferde sen uzaylısın insan deyilsin der diyue korkuyorum :mrgreen: :mrgreen:

bu piramitler gerçeketen müthiş ve olahan üstü yapıtlar olarak biliniyor dünyada gerçekten de öyle
şimdi bunları insanların nasıl yapıcağını düşünelim(o yıllarda nasıl bir teknloji varsa)
şimdi bu taşlar şuanın teknolojisiyle bile çok zor kaldırılıyomuş bende dergide okudum.Tamam da o zaman o zamandaki insanlar bu taşları nereleriyle kaldırmışlar kardeşim ya.BENCE UZAYLLAR YAPMIŞtır.SERGİO NUNDA DEDİĞİ GİBİ bu pramitlerde çeşitli figürler var ve bunlar hep uazayla uzaylılarla ve gezegenlerle ilgili.Artık yorumu size kalmış
zaten bütün insanlarında görüşlerine katılıyorum.Koskoca evren sonu var mı yok mu onu bile bilmiyoruz.Neden sadece bize özel olsun ki bi kitapta okumuştum adam belkide biz bir poleniz demişti ve bencede çok mantıklı.Zaten bu evrende karınca gibi görünüyoruz ve neden bizden daha büyük bir uygarlık daha olmasın :?: :?: (ö)

evet işte benim okuduğum dergi de buydu ve benyaben in anlattıkları da benim yazdıklarımın ayrınıtısıdır ne kadar doğrudur o nu KİMSE BİLEMEZ ama bilim adamları böyle bir düşünceye sAhipler!

tombul taho
20.Kasım.2005, 22:45

+1 kesinlikle bu fikre katılıyorum çok doğru... evrenin ne başı ne de sonu belli yüzde yüz bizden başka yaşan vardır!

dinaMYt
20.Kasım.2005, 23:07
başka uygarlıklar varsa da insandan daha akıllı ve gelişmiş yaratıklar olamazlar. e zaten bizden daha gelişmiş değilseler bizim yapamadığımız ufoları onlar nasıl yapsınlar? bu durumda hem ufolar hem ufo gördüğünü iddia edenler yalan!ama bundan uzayda hayat yoktur şeklinde bi sonuç çıkarılamaz tabi!bu koca evrende de tek başımıza değilizdir diye tahmin ediyorum :idea:

emirduman
20.Kasım.2005, 23:12
Ya abi koskaca evrenin sadece bizim için olduğu düşünmek, egositliğin alasııdır diye düşünüyorum...

benyaben
20.Kasım.2005, 23:24
ya be3ncede bizden gelişmişlerdir diye düşünüyorum brnce biz geri kalmışız

benyaben
20.Kasım.2005, 23:56
önemli kanıt pramitler
elime yine bir dergidsen yazı geçti onu scan edip siteye koyıyım giyorum ama nasıl koyucağımı bilmiyorum :mrgreen:

Legolas007
21.Kasım.2005, 01:31
bence var hemde hiçbişeyden emin olmadığım kadar eminim

11
21.Kasım.2005, 08:03
kesin var.koskoca evren bizim için yaratılmadı ya.hatta ben zülkarneyn adlı kitabı okuduktan sonra uzaylıların ye-cüc me-cüc olduğuna inanıyorum.

Laz_Asker_61
21.Kasım.2005, 13:14
bence de kesinlikle vardır
ama önemli olan bunları ortaya çıkarıp onlarla bir futbol maçı yapmak acaba hızları teknikleri nasıl belkide daha değişik oynuyorlar mesela uçabiliyorlardır adam kendi sahasından bir uçar bizim kaleye golü atar (d)

VoLkaN BaROs
21.Kasım.2005, 14:17
araştırmacı gazeteciliğinizi gösterin, belge koyun yahu :))

öyle kuru kuruya var yok olmuyor dimi (::)

VoLkaN BaROs
21.Kasım.2005, 14:28
Bakın bunlar Türkiyede olmuş olaylar...

http://www.siriusufo.org/original/tub_00016.jpg

http://www.siriusufo.org/original/tub_00011.jpg

http://www.siriusufo.org/original/tub_00012.jpg

http://www.siriusufo.org/original/tub_00013.jpg

http://www.siriusufo.org/original/tub_00010.jpg

http://www.siriusufo.org/original/tub_00008.jpg

http://www.siriusufo.org/original/tub_00035.jpg

Bu da yurt dışında olmuş ama basınımıza yansımış olay...

http://www.siriusufo.org/original/tub_00017.jpg

VoLkaN BaROs
21.Kasım.2005, 14:34
ESKİ MISIR - PİRAMİTLER

PİRAMİTLER'in sayısı 80'e yakındır. Hepsi Nil’in sol kıyısına kurulmuş ve vadide 40 kilometrelik bir uzunluk içine yayılmışlardır. Bazıları ayrı olmakla birlikte çoğu grup halindedir.

Piramitler içinde en çok ilgi çekenleri üç büyük piramit olarak bilinen Giza şehri civarında bulunan abidelerdir. Bunlar varsayılan kurucularının adlarına göre ayrılmaktadır: Keops (Kufu), Kefren ve Mikerinos. Bu üç Giza Piramidinin geometrik ve gözlemsel ilkelere dayalı bir plana göre inşa edildiği ve bu planın da doğrudan astronomik gözlemlere dayandığı ileri sürülmektedir.

Kufu ya da Keops diye de adlandırılan Büyük Piramit, üç büyük piramidin ilki ve en kuzeydekidir. 137 metre yüksekliğindeki ve yaklaşık 6.5 milyon ton ağırlığındaki Büyük Piramit, şimdiki Kahire şehri yakınlarında tam olarak Nil Deltası’nın tabanına yerleştirilmiştir. Mısır astronomi bilgini Mahmut Bey, Keops’un binlerce yıl önce dolanımının en yüksek noktasına varmış Sirius yıldızı ışınlarının piramidin güney tarafı üzerine diklemesine düştüğü bir devrede inşa edilmiş olduğunu söyler.

Piramidin yapım planında sık sık karşımıza çıkan 286,1022 sayısı anahtar sayı olarak kabul edilir, çünkü bu sayı güneş ve yıldız yılının değerini, güneş ile yeryüzü arasındaki uzaklığı, yeryüzü ile yörüngesi arasındaki ilişkiye göre yerçekimi kanununu ve yeryüzü yörüngesinin merkezkaç değişimlerinin sınırlarını belirlemeye olanak sağlamaktadır. Görüleceği üzere Piramit gerçek bir geometri ve ölçü harikasıdır. Birçok bilim adamı ve yazar Giza’daki Keops Piramidi’nin bugünkü bilim bilgileri ve makinelerle bile yapılamayacağını ısrarla söylemektedirler. Büyük Piramit, hiçbir zaman anlaşılmamış olan bir tekniğin ve dehanın gözle görülür tanıklığını yapmaktadır.

Peki Keops Piramidi’nin yüksekliğinin bir milyara çarpımının yaklaşık olarak güneşle dünyamız arasındaki uzaklığı vermesi bir rastlantı mıdır? Piramidin üstünden geçen meridyenin karaları ve denizleri tam eşit iki parçaya bölmesi bir rastlantı mıdır? Taban çevresinin, yüksekliğin iki katına bölünmesinin Pi sayısını vermesi bir rastlantı mıdır? Piramitte dünya ağırlığını gösteren hesapların bulunması bir rastlantı mıdır? Piramidin kurulduğu kayalık alanın büyük bir özen ve doğrulukla düzeltilmiş olması bir rastlantı mıdır? Bugünkü teknoloji ile yapılamayacak bir şeyi, eski Mısırlılar basit teknoloji ve sade aletleriyle nasıl yaptılar? Mısırlılara dünya-dışı zeka, ‘dışardan yardım’ mı geldi? Yoksa bu yapılar Dünya dışı Ziyaretçiler tarafından mı yapıldı.

Büyük Piramit ( Khufu, Keops ) dünya karalarının tam ortasında bulunmaktadır. İnşası sırasında böyle dev bir yapının dünya karalar topluluğunun tam merkezine oturtulması için , yörenin , hatta dünyanın uzaydan görülmüş olması gerekirdi. Bu bakımdan ya uzaylılar ya da uzaylıların yetiştirdiği kimseler tarafından inşa edilmiştir. Araplar, Büyük Piramidin “Uzaydan Gelen Ruhlar “ tarafından inşa edildiğine inanırlar.

Her ne kadar okullarımızda okutulan tarih kitaplarında hala mezar anıt olarak yazılıysa da , Büyük Piramidin Firavun mezarı olarak yapıldığıyla ilgili bilgi , geçerliliğini gün geçtikçe yitirmektedir. Onun yerine onun bir inisiyasyon merkezi hatta güç elde etmekte kullanılan bir enerji üretici olarak yapıldığı konusundaki bilgiler gün geçtikçe güç kazanmaktadır. Çok değişik alşimik çalışmaların yapıldığı ve bu çalışma ve denemeler için gerekli enerjinin üretildiği bir jeneratör olarak yapıldığı daha kuvvetli olasılık halinde karşımızda bulunmaktadır. Gerek bilinen ölçüleri, gerekse biçimiyle büyük Piramit ve ötekiler , mezardan çok bir güç üretici olarak yapılmış olabileceklerini düşündürmektedir. Böyle olunca da böyle bir yapının inşa bilgisinin kaynağı Raymond Drake’in belirttiği gibi ya uzaylılardır ya da onların öğretisinden yararlanmış seçkin kişilerdir.

Ruhsal yetenekleri gelişmiş kişilerin ifade ettiklerine göre , Büyük Piramit manyetik güç yayımını hala devam ettirmektedir. C.H. Williamson ‘un “Other Tongues , OtherFlesh “ ( Başka Diller , Başka Bedenler ) isimli eserinde belirttiğine göre , dünya dışı kökenli insanlar yapıyı meydana getiren çok iri taşları antigravitasyon ya da sonik yöntemlerle ilgili bilgileri uygulayarak yerleştirmişlerdi. Belki de bu insanlar aynı güçleri kendi uzay araçlarını hareket ettirmede de kullanıyorlardı.

Keops Piramidi ya da Büyük Piramit , Kahirenin 16.km. kadar batısındadır. Taban yüzeyi yaklaşık 53.000 m2’lik bir alanı kaplar. Orijinal yüksekliğinin 146 ile 148 m. arasında olduğu tahmin edilir. İnşa edildiği dönemde üzerinde bulunması gereken Kapak Taşı’nın artık olmaması nedeniyle şimdiki yüksekliği 137 metre kadardır. Yapılan hesaplara göre Büyük Piramit İngiltere’de Hz. İsa’dan bu yana inşa edilmiş olan tüm katedral , kilise ve şapellerden daha fazla taş kütlesine sahiptir.

Keops Piramidinin yapımında 2.600.000 adedi aşkın granit ve kireçtaşı blok kullanılmıştır. Blokların ağırlığı 2 tondan 70 tona kadar değişir. Santimetrenin 40’da birine kadar bir hassasiyetle kesilen bloklar o kadar hassas bir şekilde birleştirilmiştir ki , aralarındaki derzlerin açıklığı hiç bir zaman santimetrenin 20 de birini aşmaz.

Arap tarihçisi Abu Zeyd el Balkhy. Eski bir yazılı kaynağa dayanarak Büyük Piramidin “ Çalgı Takımyıldızı (Lyra ) Yengeç burcundayken , yani hicretten 2 kere 36.000 yıl önce “ inşa edildiğini yazar. Bu da yaklaşık olarak günümüzden 73.000 yıl öncesine denk gelir. Ayrıca piramit üzerinde yapılan Karbon-14 tarih belirleme çalışmaları da yine M.Ö 71.000 yılını göstermektedir.

Kefren Piramidi de Büyük Piramidin hemen yanında yükselir. Yüksekliği ilkinden biraz daha azdır. Ancak daha yüksek bir taban üzerinde inşa edildiğinden Büyük Piramitten daha yüksekmiş gibi görünür. Taban kenarı 216 metredir.

Mikerinos Piramidi ise , 70 metrelik yüksekliği ve 108 metreyi bulan taban kenarı ile diğerlerinin yanında çok küçük kalmaktadır. Giza düzlüğünde yer alan bu üç piramidin önemli ortak özellikleri vardır Şöyle sıralayalım :

Yapıların yüzleri yere 52 derecelik açı yapar.

Giriş yerleri kuzey yüzlerinde açılmıştır ve giriş geçitleri yerle 26 derecelik bir açı yapar. Bu doğrultudan gök kutbuna bakarlar.

Bu gün için astronomi ve matematik sayesinde çözülebilen karmaşık bir mimari yapıya sahip piramitler hakkında şöyle bir örnek fikir verebilir:

52 derecelik açı , piramitlerin inşaatçıları için “dairenin kare haline getirilmesine ilişkin Kutsal Geometri probleminin çözümünü sağlayan bir unsur olmuştur. Bu eğimde , yani 51 derece 52 dakikalık bir açıda yapılmış bir piramidin yüksekliği ile tabandaki çevre uzunluğu arasındaki oran , bir dairenin yarıçapı ile çevresi arasındaki orana eşittir. Bu oran ½ değerindedir. Sonuçta Gize piramitlerinin inşasında pi = 3.1415 değerinin kullanılmış olması günümüz bilim adamlarının şaşırtıcı bulduğu bir gerçektir.

Eski Mısır’ın D.D uygarlıklarla kurdukları bilimsel, sanatsal ve kültürel bağları örneklerken üzerinde durmak istediğimiz konu Piramitlerin mimari, arkeolojik ve matematiksel yönlerinden çok , kozmik anlamları. Bu nedenle şimdi birazda Giza Piramitlerini okült açıdan inceleyelim.

Teozofist A.P. Sinnett, Büyük piramidin yapımıyla ilgili şunları söylüyordu:

“ Keops Piramidinin yapımında kullanılan taşların manipülasyonu, ancak ve ancak , daha sonraları insanların yitirdikleri belirli bir doğa bilgisinin bu işte kullanılmış olmasıyla açıklanabilir. Doğanın gizemiyle ilgili o bilginin Veli bekçileri , ağır cisimlerin fiili ağırlığını istedikleri gibi değiştirebilecek şekilde maddenin çekimini kontrol edebilirler ve daima da edebilmişlerdir."

"Dev yapılar mimarisinin harikaları işte böyle açıklanır. Piramitlerin yapımını yöneten üstatlar , kullanılan taşları kısmen levite etmek şekliyle bu işlemi kolaylaştırmışlardı. Majik asalar... Üstatlara eski çağlarda , doğanın kudretini açığa çıkaran anahtarlar teslim edilirdi. Gizli kelimeler ve vibrasyonel motor... Dalga boyları ve dev granit blokların levitasyonu.”

Okültist Annie Besant ise şöyle diyordu:

“ Mısır’daki taşlar ne sırf kas kuvvetiyle, ne de modern teknolojiyi aşan hünerli cihazlar kullanılarak dikilmişti. Bu taşlar , dünyasal manyetizmin güçlerini anlayan ve kontrol edebilen kişilerce dikilmişti. Neticede , taşlar ağırlığını kaybediyor ve tek bir parmağın temasıyla yönetilmek suretiyle havada yüzerek, belirlenen yerlerine oturuyorlardı.”

Annie Besant “ Dünyasal manyetizmanın güçlerini anlayan ve kontrol edebilen “ kişilerden söz ederken acaba kimleri kastediyordu?...

Çağlar boyunca sırlarını hiçbir uygarlığa açmadan , günümüze kadar gelen piramitler , dünya bilim ve teknolojisini aşan bir teknik, mimari bilginin ürünüdürler. Bu bilgi D.D kaynaktan gelmiş ve hala dünya bilim adamları tarafından çözülememiş olabilir mi ?

Çok eski efsanelerde piramit inşasında kullanılan “majik çubuklar”dan söz edilir. Bu çubuklarla belirli bir dalga boyunda olmak üzere , önceden tespit edilmiş bir vibrasyonel ses tonu oluşturulabiliyordu. Walter Owen 1947 yılında sesin ezoterik kullanımı hakkında şunları yazmıştı: “ Ses herkesin düşünemeyeceği türden imkanlar taşıyan bir kudrettir. Ve bu kudretin kullanımı , kadim ermişlerin bildikleri , fakat günümüzün emekleyen biliminin yitirdiği ve ya karşısına geçip dudak büktüğü bir bilimdir. Kozmosun çevresi ve dokusu ses kudreti sayesinde ayakta durmaktadır ve yine ses kudreti sayesinde çözülerek yok edilebilir. Mısırlı rahipler bu bilgiye sahiptiler.”

İster istemez akla şu soru geliyor ; Mısırlı rahipler bu bilgiyi nereden almışlardı?,

Mühendis Rudolph Gantenbrink’in 1993 yılında Büyük Piramitte gerçekleştirdiği buluş da aynı ölçüde ilgi çekicidir. Gantenbrink ve ekibi “UPUAUT 2” ismini verdikleri küçük bir robot aracı Kraliçe Odası’ndaki hava kanalının içine yollamış ve bugüne kadar hiç bilinmeyen 60 metrelik bir tünel bulmuştu (Altta). Gantenbrink, iki haftalık bir çalışmadan sonra 4500 yıllık metal bir kapıya ulaştığını söylüyor ve bu kapının bilinmeyen bir alana açıldığını iddia ediyordu. Fakat ne yazık ki kapının keşfinden sonra geçitlerdeki tüm araştırmalar Mısırlı yetkililer tarafından durdurulmuş ve yeniden başlatılmasına izin verilmemiştir. Yani yine bişeyler örtbas edilmeye çalışılmaktadır...

PIRAMITLER'IN ESRARI

Keops piramitinin 12 ton ağırlığında iki buçuk milyon kat bloktan oluşmuştur. Günde on blok yerleştirilmesi halinde yapımının 664 yıl sürer.. Ve bu taslarin temin edilibilecegi en yakin mesafe yüzlerce km. uzakliktadir. Bu taslarin nasil getirildigi bilinmemektedir.

Piramitin üstünden geçen meridyen karaları ve denizleri tam eşit iki parçaya böler ve piramitin dünyanın ağırlık merkezinin tam ortasında bulunur. Yüksekliğinin (164 m.) bir milyarla çarpımının güneşle dünyamız arasındaki uzaklığı verir.

Taban alanının, yüksekliğinin iki katına bölünmesinin pi sayısını verdiğini, Piramit kimin adina yapildiysa, onun bulundugu odaya, yilda sadece 2 kez günes girmektedir.(dogdugu ve tahta çiktigi günler)

Mumyalarda radyoaktif madde bulundugundan; mumyalari ilk kez bulan 12 bilim adami kanserden ölmüstür. Piramitlerin içerisinde ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar çalışmamaktadir.

Kirletilmis suyu, bir kaç gün Piramit'in içine birakirsaniz; suyu aritilmis olarak bulursunuz.

Piramit'in içerisinde süt, bir kaç gün süreyle taze kalir ve sonunda bozulmadan yogurt haline gelir.

Bitkiler Piramit'in içinde daha hizli büyürler.

Piramit'in içine birakilmis su, 5 hafta süreyle bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanilabilir.

Çöp bidonu içindeki yemek artiklari hiç koku nesretmeden Piramit içinde mumyalasir.

Kesik, yanik, siyrik gibi yaralar büyükçe bir Piramit'in içinde daha çabuk iyilesme egilimi gösterir.

Piramitlerin bazi odalarinin içinde ne oldugu hakkinda bir bilgi yoktur. Arastirmacilarin çogu ya içinde kayboldu yada ayni yerde bir kaç tur attilar, fakat içlerini göremediler.

Piramitlerin yazin içi soguk, kisin içi sicak olur...

Türkiye UFO Araştırma Derneğinden Alıntıdır

capriceman
21.Kasım.2005, 16:24
Sirius Araştırma Merkezinin Resmi Temsilcilerinden biriyim ve insanlıktan saklanan bu gerçeğin gözlerimle de ispat olmuş şahidiyim, evrende gerçekten de hayat var.

emirduman
21.Kasım.2005, 19:06
ehue, ilk resimde bi de oraya bi tane Casper koymuşlar ne alakaysa... ;)

Neron_FB
21.Kasım.2005, 19:14
Ya bana her zaman için koskoca uzayda sadece dünyada yaşayan varlıkların olması garip ve saçma gelmiştir..Dolayısıyla ben de bizden başka yaratıkların olduğunu düşünüyorum..

benyaben
21.Kasım.2005, 23:10
mısır piramitleri yeryüzündeki anıt-kabirlerin en eskileri ve en büyükleridir Bunların en ihtişamlısı olan Keops Premidi dış görünüşü ilede Dünyanın birinci harikası olma niteliğine sahiptir.

Keops Piramidi M.Ö. 2800 yıllarıa doğru hüküm süren Mısır ın 4. Sülale devri hükümdarlarından keops un mezarıdır

GEleneksel olarak pramid yapımı Eski Mısrda bir platform-mastaba kültürünün ürünüdür ve kraliyet için yapılır
Daha sonraları sayısız yığma mastaba yapılmıştır.İlk pramitlerin en iyi örneği ünlü mimar İmhotep tarafından Kral djoser adına yapılan Sakkara Piramididir.

Ya bu bile harika bişi ve keopsun mezarı 100.00 esirin çalıştırlmasıyla 30 yılda yapılmış :roll:

yeniay
21.Kasım.2005, 23:20
Ya yapmayın arkadaslar ne uzaylısı bu evrende insan daha üstün hiç bir varlık yok nasıl o ufoları yapıcak varlık olsunki.
Tamam başka gezegenlerde canlı olabilir onlarda büyük ihtimal microorganizmalar gibi canlılardır. oksijende olabilir hatta suda olabilir ama yok ufo'ymuş yok uzaylı'ymış yapmayın ya bence bunlar fasafiso o uzaylılar var diyen dergiler Darvin'in Evrim Teorisi gibi şaçma bir şeyi savunan dergiler arkadaşlar.
Pramitlere gelince bildiğiniz gibi pramitleri cok zalim bir imparator olan Firavun yaptırmıştır.Yapma nedenine gelincede firavun kendini Allah'tan büyük görmeye başlamıştı ve hatta ölümsüzlüğün formülünü bile aramıstı fakat genede içinde ölüm korkusu vardı.Ve eger ölürsem bu dünyada hiç unutulmıyım ve yaşadıgım sürece pramitler benim büyüklüğümü şöhretimi göstersin düşüncesiyle yaptırmıstır.
Yapılış şekline gelince uzaylıar yapmış falan ben bunlara inanmam ve benim okudugum kitaplarda görüşlerini dinlediğim insanlardan duydugum vede benimde inandıgım kum yıgma (daha geniş olarakta acılabilir ama konu fazla uzar)şeklinde yaptırmıstır kum yıgma dedimse küçümsemeyin şu anda o işi günümüzde hiç bir toplum yapamaz.
Firavun yaşadıgı zaman dünyanınen büyük ve en zalim imparatoruydu emrindeki insanları,insanlar kelimesi az kalır toplumlar demeliyiz o kadar fazlaydıki şu anda hiç bir insan o kadar kişiyi bir araya getiremez ve o insanların hepsindede firavun tarafından öldürülmek korkusu vardı işte size güç arkadaşlar
Peki Sutanahmetteki dikilitaş'ı , hatta dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan devasa taşları onlarıdamı uzaylılar yaptı dikilitaş yapıldıgı zamanda onu kaldıracak bir alet yoktu.Sultanahmet’teki ‘Dikilitaş’... Dikilitaş’ın yaşı 3735, yani 2700 yıllık İstanbul’dan bile daha eski bir yapı. MÖ 1736 yılında Mısır firavunlarından Tutmois tarafından yapılan Dikilitaş’ı, Mısır’ı fetheden Roma imparatoru Büyük Teodosyus, gemilere yükleyerek İstanbul’a, bugünkü yerine getirmiş. Aslında firavunu öven bir anıt olan Dikilitaş, bu hesaba göre Hz. İbrahim’in Mısır’a gidişinden 437 yıl önce inşa edilmiş.

He bu arada şu anda gördüğünüz dikilitaş orjinalinin yani dikildiği zamanındakinin yarısından bile ufak

Ya yapmayın arkaşlar ben ufo haberlerine uzaylı gördüm diyenlere gülüp geçiyorum böyle şey olurmu ya Evrende insandan daha üstün bir varlık yoktur benların hepsi hurafe ve bence uydurmaca

Tabi bunlar benim görüşüm yanlış alamayın herkese ve görüşlerine saygılıyım.

Bulut
21.Kasım.2005, 23:28
Tabi bunlar benim görüşüm yanlış alamayın herkese ve görüşlerine saygılıyım.
tabii ki yeniay senin bu görüşlerine saygımız sonsuz yeter ki bu şekilde ifade (b)

benyaben
21.Kasım.2005, 23:33
ya koskoca evren bizden başka yaratık olmaması imkansız
şimdi sonu belli olmayan uzay dediğimiz bir boşluk belkide boşluk bile diil dioruz ki uzayda yer çekimi yok ama belki de var :arrow: :idea: :?: :!:

şimdi diosun ki mikro organizma mikroorganizmalar mı yapmışlar uzay mekiklerini peki amerikalılar mikroorganizmalara mı otopsi yapmışlar hatta bu haber 2000 yılında niğdede ufonun taşlanmasından sonra atv de verilmişti uzaylılar yani şekli falan belli ve Dünyaya uzay mekiğide düştü bu da doğru

Bizde demioruski uzaylılar insanlılardan üstün bir varlıktır diye ama biyik astrolg ve bilim adamları hatta nasa bili uzaylının olduğunu biliyor ama açıklamıyor açıklayamıyor
şimdi niye diye sorarsanız nedenini kimse bilmio ama bilipde açıklayamadıklarını biliyolar.

(b) (b)

yeniay
21.Kasım.2005, 23:48
ya koskoca evren bizden başka yaratık olmaması imkansız
şimdi sonu belli olmayan uzay dediğimiz bir boşluk belkide boşluk bile diil dioruz ki uzayda yer çekimi yok ama belki de var :arrow: :idea: :?: :!:

şimdi diosun ki mikro organizma mikroorganizmalar mı yapmışlar uzay mekiklerini peki amerikalılar mikroorganizmalara mı otopsi yapmışlar hatta bu haber 2000 yılında niğdede ufonun taşlanmasından sonra atv de verilmişti uzaylılar yani şekli falan belli ve Dünyaya uzay mekiğide düştü bu da doğru

Bizde demioruski uzaylılar insanlılardan üstün bir varlıktır diye ama biyik astrolg ve bilim adamları hatta nasa bili uzaylının olduğunu biliyor ama açıklamıyor açıklayamıyor
şimdi niye diye sorarsanız nedenini kimse bilmio ama bilipde açıklayamadıklarını biliyolar.

(b) (b)

evet olsan olsa microorganizmalar gibi varlıklar vardır ve uzay gemisi falanda yapmamışlardır NASA,ABD,National Geographic Dergisi falan böyle işleri güçleri yalan söylemek kendi cıkarları için yapmıyacakları şey olmayan devletlere veya kurumlara,yayın organlarına inanmam niğde'deki olaya gelince bunada inanmam iki kelime derim hayal gücü ve hurafe
Benim insanım van gölünde canavar görmüş insanlar arkadaşım uzaylı görmeleri hatta hayali ufolara taş atmaları normal burası türkiye.Ben bunlara güler geçerim

Evrende İnsandan daha üstün bir varlık bugüne kadar olmamıştır ve şu andada yoktur ben buna inanıyorum sende başka bir şeye inanıyorsun bu gayet normal

Şimdi diyeceksiniz National Geographic Dergisi yalanmı ben bir kaç ayısını aldım ve somut şeyler hariç bana cok itici ve uydurmaca geldi o yüzden bunu diyorum bide bu tip dergiler Evrim teorisini savunuyor arkadasım bana bunların uzaylu hikayelerine inanmamı bekleme gerçi beklemiyorsun ya lafın gelişi işte

VoLkaN BaROs
21.Kasım.2005, 23:50
şahsen ben inanıyorum zuzaylılara... hatta onalrla ilgili birçok kitap okudum, araştırma yaptım ve yapıyorum da...

şuanda okuduğum kitabın adı da: Andromeda'dan gelen UFO...

Aslında uzay bilimleri okumayı çok istiyordum küçükken, hep halimde uzay'ı araştırmak yaşam bulunan gezegenler keşfetmek vardı :))

Neyse sinema TV bitince artık filmini çekeriz :mrgreen:

benyaben
21.Kasım.2005, 23:54
ya nasa eğer uzayda yaşam olduğuna inanmasaydı o kadar para harcayıp uz<aya çeşitli araçlar yolllayacaklarını sanmıyorum ve ben dergilerden bahsetmiyorum zaten bende o tür dergilerin yazdıklarına inanmıyorum (b)

yeniay
21.Kasım.2005, 23:55
zuzaylılara

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Filimde aktör lazım olursa cagır

dinaMYt
21.Kasım.2005, 23:56
uzaylılar olabilir ama ufolar asla!hiçbir varlık insandan daha gelişmiş olamaz!

benyaben
22.Kasım.2005, 00:10
ya zaten ben gelişmiş demiyorum ama ufo diilse uzaylı nedir :?:

Bulut
22.Kasım.2005, 00:13
uzaylılar olabilir ama ufolar asla!hiçbir varlık insandan daha gelişmiş olamaz!
bence de kesinlikle ufo falan yoktur (b)
Ama bence evrende başka yaşam formları vardır

VoLkaN BaROs
22.Kasım.2005, 00:14
zuzaylılara

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Filimde aktör lazım olursa cagır
vaayy... aktör ha... kafadan başrol demek... :y:

Arkadaşlar sanmayın ki uzay sadece bzim galaksimizden ibaret, bizim galaksimize benzer milyarlarca galaksi var... biz bunlardan sadece biriyiz...

batuhan673
22.Kasım.2005, 11:11
Evet birçok galaksi olduğuna göre demek ki bizden farklı canlı türleri de olması büyük bi ihtimal (b)

Navras
22.Kasım.2005, 15:43
dinimiz açısından bakarsak insanlar yaratılmış en üstün varlıklar o bakımdan uzaylı olsa bile uçan daireler fln palavra ben diyim. (UFO lar hakkında FBI belgeleri için bkz: HİTLER ALMANYASININ GİZLİ TARİHİ)

UFO ve kaçırılma yalanları ABD nin soğuk savaş yıllarında silah harcamalarını meşru hale getirmesi için Hollywood ile beraber tasarladığı bir YALANDIR.

yeniay
22.Kasım.2005, 21:02
dinimiz açısından bakarsak insanlar yaratılmış en üstün varlıklar

+1 (ı)

VoLkaN BaROs
22.Kasım.2005, 21:50
onların insan olmadıkları, ne malum... bildiğim kadarıyla insanla bire bir aynı türden uzaylı türleri var... belki de onlar bize uzaylı diyor :))

benyaben
22.Kasım.2005, 22:56
ya işte adamımsın volkan abi ya tamtmne aynı görğşteyim belki de biz onlara göre
biz uzaylıyız :mrgreen:

emirduman
23.Kasım.2005, 00:53
ya işte adamımsın volkan abi ya tamtmne aynı görğşteyim belki de biz onlara göre

Ama biz yeşil değiliz, uzaylı olsak yeşil olurduk.... (3)

(::)

Enjoy
23.Kasım.2005, 01:52
tv'de gora filmi yayınlanıcak..konuya çok güzel açıklama gelir..:)

batuhan673
23.Kasım.2005, 09:57
tv'de gora filmi yayınlanıcak..konuya çok güzel açıklama gelir..:)
Ağaçta sucuk yetişmesi gibi mi? :mrgreen:

Enjoy
23.Kasım.2005, 11:01
hastayım o sucuk olayını ya..:)

batuhan673
23.Kasım.2005, 11:13
İyi sucuk yapmış bu ağaç :mrgreen: (d)

Enjoy
23.Kasım.2005, 12:23
yakarız bu gezegeni..:)

from_edi
23.Kasım.2005, 12:37
- komutan Logart bir cisim yaklaşiyor efendm..

- kiimsin sEn.. :?: :mrgreen: çık dışArıı çııkk.. :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen:

Enjoy
23.Kasım.2005, 13:11
Nimetle şaka olmaz.. (l)

batuhan673
23.Kasım.2005, 13:13
UFO gören masum köylü (d)
Her neyse konuyu saptırmayalım :mrgreen:

Enjoy
23.Kasım.2005, 13:28
forum sola mı çekiyor..:)

batuhan673
23.Kasım.2005, 13:33
forum sola mı çekiyor..:)
zuhahaha :mrgreen: (d) (ı) koptum yaa :mrgreen:

Enjoy
23.Kasım.2005, 16:05
bütün kalkanları indirin..:)

benyaben
23.Kasım.2005, 19:18
yaw sizce uzaylı var mı dedik konu goraya geldi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

batuhan673
23.Kasım.2005, 19:22
Eeefilm komik napalım (d)

gozgoz
23.Kasım.2005, 19:28
yaw sizce uzaylı var mı dedik konu goraya geldi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

cidden gora olmuş yani :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Bulut
23.Kasım.2005, 21:50

Ama biz yeşil değiliz, uzaylı olsak yeşil olurduk.... (3)

(::)
yalnız emirduman uzaylılar yeşil olur diye bir bilimsel açıklama veya gerçek yok bu sadece insanların kendi hayal dünyaların da oluşturdukları bir şey (b)

from_edi
23.Kasım.2005, 22:18
ben gri de gördm.. :mrgreen:

benyaben
23.Kasım.2005, 22:56
ben gri de gördm.. :mrgreen:

koptum ya harikasınız valla :mrgreen: :mrgreen:

VoLkaN BaROs
23.Kasım.2005, 23:55
heyyoo.. geyik tarlası yaptınız burayı,

şunun şurasında ciddi ciddi zuzaylılardan bahsedicez dimi :)

capriceman
24.Kasım.2005, 01:55
Noluyor yav burda :mrgreen:

batuhan673
24.Kasım.2005, 11:41
Hiiiç zuzaylılarla ilgili konuşup gidiyorz.Geçen Mars'a giderken bi tane mavi uzaylı bize kahve içmeye geldi (b)

benyaben
24.Kasım.2005, 18:02
:mrgreen: :mrgreen:
harbi geyik oldu burası :mrgreen: :mrgreen:

emirduman
24.Kasım.2005, 18:30
Sergio, abi geyiğine yazdığım mesaja yeterince ciddi bir cevap verdiğin için çok teşekkür ediyorum, beni ciddiye almışın ama ben orda ciddi değildim ;)...

VoLkaN BaROs
24.Kasım.2005, 21:52
Dileyen dilediğine inanır arkadaşlar, ben de müslümanım ama uzayda inasana benzer varlkıkların olduğuna, dünyaya benzer yaşamların olduğuna inanıyorum...

Bazılarınız uzayda yaşam olduğuna inanları özel mesajlarından tenkit ediyor, varsa bildikleriniz paylaşın diye bu konuyu açtım, varsa bir bildiğiniz özelden birilerini çekiştirmek yerine buraya yazın bizimle paylaşın, bizi de bilgilendirin...

Kur'an-ı Kerimden ayetler de yazabilirsiniz, sorun değil kimse size "biz mülüman değilmiyiz" demez emin olun...

manager_42
24.Kasım.2005, 22:02
Valla Kur'an da ya 18.000 ya da 118.000 alem olduğu söyleniyor... Alem kelimesi ise yaşanılan yer olarak kullanılıyor herhalde ... buna göre evren de yaşayan başka canlılar neden olmasın ki?!

from_edi
24.Kasım.2005, 23:26
Valla Kur'an da ya 18.000 ya da 118.000 alem olduğu söyleniyor... Alem kelimesi ise yaşanılan yer olarak kullanılıyor herhalde ... buna göre evren de yaşayan başka canlılar neden olmasın ki?!

+1 bende buna benzer şeyler duymuştum bir arkdaşımdAn... ama o kdar çok deiLdi sanki :mrgreen:

galtovan
25.Kasım.2005, 01:23
aBi bunlar beni nie almıo ya yeter işsizlik hayat boyu oku kurslar seminerler sıkıldım yaaa beni alın artıq yukarı vize problemi yoqsa sizide aldırcam yanıma cm'ciler soz...

manager_42
26.Kasım.2005, 14:18

+1 bende buna benzer şeyler duymuştum bir arkdaşımdAn... ama o kdar çok deiLdi sanki :mrgreen:

valla olabilir edi ben de tam olaraktan bilmiyorum (d)

umutcanerkut
02.Aralık.2005, 13:10
abi evren sonsuz değilmi eee bu evrente tek insanların yaşaması biraz garip (b) (b) :!:

Frank_Castle
02.Aralık.2005, 13:52
arkadaşım kuranda diyor demesi kolay .. ben sure - ayet istiyorum ..
müslümanız diyoruz ; elimizin altında olduğu halde kuran hakkında sürekli kulaktan dolma şeyler söylüyoruz..

benyaben
04.Aralık.2005, 00:03
ya arkadaşlar uzayda canlıların olmamasın nerdeyse mümkün deil şahsi görüşüm
sonu belli olmayan bir evren her şey olabilir (b)

ardy23
16.Ocak.2006, 02:54
Var Beyler Var,ben GÖrdÜm,bİlİorum Yanİ!!!

dertuncay
17.Ocak.2006, 00:33
valla koca evrende bir tek dünyalılar varsa vay o evrenin haline bu evreni toplayacak başka türlerde vardır yoksa birkaç 1000yıl sonra biz evrenide kirletir bırakırız:D

ertyq
17.Ocak.2006, 01:20
kendi varlığımı inkar edemem ya... VAR TABİİKİ

tombul taho
24.Ocak.2006, 02:03
valla koca evrende bir tek dünyalılar varsa vay o evrenin haline bu evreni toplayacak başka türlerde vardır yoksa birkaç 1000yıl sonra biz evrenide kirletir bırakırız:D
+1 kesinlikle

UniquE
21.Haziran.2006, 14:11
kesinlikle var olduğuna inanıyorum. Zaten bir çok arkadaşta bu görüşe katılıyor. Ayrıca insan yaratılan en üstün varlık değil.

"Onları yarattıklarımızın bir çoğundan üstün kıldık."(İsra suresi/70)

Kuran-ı Kerim'de isra suresi'nde geçen ayet buna kanıttır.

EreN
21.Haziran.2006, 14:27
Olsa ne yazar :D

anarchist
22.Haziran.2006, 18:47
yha abi gitmedik ki uzaya nerden bilces yasam olup olmadıını:D:)

pessy
23.Haziran.2006, 00:08
kendi varlığımı inkar edemem ya... VAR TABİİKİ

??????????????????????

Nedvedmania
23.Haziran.2006, 00:19
uzaya gitsemde doya doya zorrrrrtttt'latsam bakalım nasıl kokuyo :D:D:D

uzaylılara yaşil diyenler bunu ne ye dayanarak diyo

hiç uzaylı gördünüzdemi biliyosunuz yeşil mi kırmızımı olduğunu ::D

kripteks
07.Ağustos.2006, 18:04
bence de wardır bi tanışsak şunlarla

S-B-Z
07.Ağustos.2006, 21:17
ben bu konuya şu şekilde bakıyorum.Allah yaratığı hiçbirşeyi boşa yaratmamıştır.en ufak karıncada bile ne hikmetler gizli.durum böyle olunca koskoca gezegenlerin boşa yaratılmış olduğunu düşünmek açıkçası mantıksızlık olur.ama şöylede birşey var belkide bu insalığın daha ileride kullanımı için yaratılmışta olabilir.benim şahsi fikrim uzayda bi şekilde hayat var.ama yeşil mi sarımı,kırmızımı :D:D
onu bilemem??? :D

r_a_z_o_r
08.Ağustos.2006, 02:16
Ben uzay'da hayat olduğuna inanıyorum içimizde insan kılığına girmiş uzaylı varlıklarında olduğuna inanıyorum.

pessy
08.Ağustos.2006, 03:21
ben ondan çok etkileniom ya insan kılığına girmiş uzaylı insan kılığına girmiş melek fln o tür...

SaRPeR1903
08.Ağustos.2006, 04:04
yok öyle bişey bana göre insanların mistiklik duygusu devreye giriyor...

paceywitter
08.Ağustos.2006, 04:23
Biz nasıl hava ve susuz yasayamıyosak vaya baska bi gezegene gidip yasayamıyosak bu bizim türümüzle alakalı.Uzay boslugundada bizim gibi veya bizden farklı birçok varlıklar ın yaşaması bana doğal geliyor ama biz bunları pek anlayamıcaz sadece fikirlerimizle yaşamaya devam edeceğiz.....

dick
08.Ağustos.2006, 13:26
Benim anlamadığım hep şu inanç vardır.Uzaylılar gelimiş teknolojileriyle işgal ederler bizi çok zekilerdir falan filan.

Hiç yıl 3285 Dünyalılar bilmemne gezegenini işgal etti diye film yapılmadı.Nedir bu kendimizi aşağılamak ona anlam veremiyorum belki onlar bizden geride olamaz mı?

Bu arada gökyüzünde uçak görüp ANAM UFO GEÇTİ diyenlere inanmıyorum ama evren sonsuz vardır bi yaşayan heralde kıyıda köşede.

S-B-Z
09.Ağustos.2006, 00:41
Benim anlamadığım hep şu inanç vardır.Uzaylılar gelimiş teknolojileriyle işgal ederler bizi çok zekilerdir falan filan.

Hiç yıl 3285 Dünyalılar bilmemne gezegenini işgal etti diye film yapılmadı.Nedir bu kendimizi aşağılamak ona anlam veremiyorum belki onlar bizden geride olamaz mı?

Bu arada gökyüzünde uçak görüp ANAM UFO GEÇTİ diyenlere inanmıyorum ama evren sonsuz vardır bi yaşayan heralde kıyıda köşede.
merak etme hele bunu biraz işlesinler sıra onada gelir. :D:D:D

Neron_FB
09.Ağustos.2006, 00:49
Valla bu aşağılamadan çok insanları "suçu günahı olmayan, saf" kişiler olarak göstermek.. İşgal edeni yani bir nevi kötü adamı temsil eden dünyalılar olmaz.. Bu aynı Amerikan filmlerinde amerikalıların kendilerini suçlu göstermesine benzer ki bu da neredeyse imkansız..Onlar hep haklıdırlar suçsuzdurlar!!!! :)

Ama jüpiteri işgal etsek fena olmaz :D

Nedvedmania
09.Ağustos.2006, 14:44
uzayda yaşam vardır ama uzaylı değil melekler ve ruhaniler yaşıyor

evinde risale-i nur olanlar sözler kitabından sayfa 465-466 ya baksınlar

ThersoN
18.Ağustos.2006, 22:15
Güneş sistemi dışında “yaşamaya uygun olabilecek” ilk gezegen keşfedildi.

http://img151.imageshack.us/img151/2826/265188qx5.jpg (http://imageshack.us)

“Astronomy and Astrophysics” adlı derginin son sayısındaki makaleye göre, astronomlar Güneş sistemi dışında Dünya’dan 20.5 ışık yılı uzakta keşfettikleri gezegenin insanların yaşamasına elverişli şartlar taşıyabileceğini düşünüyor.

Şili’deki La Silla adlı Avrupa rasathanesinde bulunan “Harps” teleskopunu kullanan uzmanlar, “Gliese 581” yıldızının etrafında dolaşan gezegenin, hem sıvı hem de katı yüzeye sahip olduğunu, yüzeydeki sıcaklığın da dünyadaki gibi seyrettiğini belirledi.

Yeni gezegenin arz ettiği özelliklerin, hayat bulunduğunu akla getirdiğini vurgulayan astronomlara göre, gezegen yüzeyindeki ortalama sıcaklık 0 ile 40 santigrad derece arasında oynuyor. Bu da yüzeyde sıvı halde su bulunabileceğini düşündürüyor.

Gezegenin yarıçapının, dünyadan 1.5 kat büyük olduğunu hesaplayan astronomlara göre, gezegenin yüzeyi karalar ve denizlerle kaplı.

Astronomların hesaplamalarına göre, kitlesi dünyadan 5 kat fazla olan gezegendeki yerçekimi ise dünyadakinden 2.2 kat fazla.

Gezegen, “Gliese 581” güneşinin etrafında 13 günde dönüyor. Gezegen, kendi güneşinin yörüngesinde Dünya’nın Güneş’e uzaklığının 14’te biri mesafede seyrediyor.

“Gliese 581”, kitlesi Güneş’in ancak üçte biri kadar olan “kırmızı cüce” adlı yıldız türünden. Çok küçük kitleye sahip bu yıldızlar, yaşanabilir gezegen arayışında ilk bakılan noktaları oluşturuyor.

Uzmanlara göre, makul yüzey sıcaklığı ve Dünya’ya nispeten yakın oluşu, bu gezegeni uzayda hayat aramaya yönelik müstakbel uzay çalışmalarının öncelikli hedefi haline getirebilir.

2 yıl önce de aynı yıldızın etrafında dolaşan bir gezegen, aynı ekip tarafından keşfedilmişti. Kitlesi dünyadan 15 kat büyük olan gezegen Neptün’ü andırıyordu.

kaynak:NTV-MSNBC VE AJANSLAR
ohohohoho :) çok guzel çok guzel ama çok da uzak!

starfreedom
18.Ağustos.2006, 22:25
Birzamanlar Marsın yaşamaya uygun olduğuna inanılıyordu ama olmadığı anlaşıldı.

Uzayda hayat olduğuna inanmıyorum... bana daha çok insanların kafasını meşkul etmek için yapılıyor gibi geliyor. Neyse bunlar çoook derin politik konular. Bu kadar derie girmeye hiçbirimizin bilgi ve becerisi yetmez.

Uzayda yaşacak yer aranmasının sebebi uzaylı bulak değil, içine zıçtıkları dünyayı bize bırakıp, kaçabilecekleri bir yer bulmak. Yapay ortamda meyve ve sebze yetiştiriyorlar zaten. Yani denendi ve başarıldı. Şimdi su bulurlarsa tamam olacak. Geri kalan herşey hazır zaten.

Bize, çocuklarımıza ve/veya torunlarımıza tüm kaynakları tüketilmiş, suyu pis, havası asitli/zehirli bir dünya bırakıp, çektirip-gidecekler Biraz bilim-kurgu olduğunu düşünebilirsiniz... ama bütün ipuçlarını bir araya topladığımda bu sonuç çıktı. Belki gerçekten senaryo yazıyorumdur.

Bazı şeylerin ne kadar derin olduğunu bilme şansımız yok. NASA'nın yaptığı araştırmaların neye yoğunlaştığına, ABD/NATO ordularını neye yoğunlaştığına dikkatlice bir bakın. Bakalım siz ne sonuç çıkartacaksınız.

Hayalgücün fazlasıyla geniş. Komplo teorileriyle kafanızı yoracağınıza, Amerika'ya laf atacağınıza önce ülkeye bakın.

errqud_gfb
18.Ağustos.2006, 22:47

Uzayda hayat olduğuna inanmıyorum... bana daha çok insanların kafasını meşkul etmek için yapılıyor gibi geliyor. Neyse bunlar çoook derin politik konular. Bu kadar derie girmeye hiçbirimizin bilgi ve becerisi yetmez.

Uzayda yaşacak yer aranmasının sebebi uzaylı bulak değil, içine zıçtıkları dünyayı bize bırakıp, kaçabilecekleri bir yer bulmak. Yapay ortamda meyve ve sebze yetiştiriyorlar zaten. Yani denendi ve başarıldı. Şimdi su bulurlarsa tamam olacak. Geri kalan herşey hazır zaten.

Bize, çocuklarımıza ve/veya torunlarımıza tüm kaynakları tüketilmiş, suyu pis, havası asitli/zehirli bir dünya bırakıp, çektirip-gidecekler Biraz bilim-kurgu olduğunu düşünebilirsiniz... ama bütün ipuçlarını bir araya topladığımda bu sonuç çıktı. Belki gerçekten senaryo yazıyorumdur.

Bazı şeylerin ne kadar derin olduğunu bilme şansımız yok. NASA'nın yaptığı araştırmaların neye yoğunlaştığına, ABD/NATO ordularını neye yoğunlaştığına dikkatlice bir bakın. Bakalım siz ne sonuç çıkartacaksınız.

Hakkaten yani sanki sen birşey yapmadın Dünya'nın kirlenmesiyle alakalı. Amerika ile ilgili komplo teorilerinin hepsi çok saçma ya bir paranoyayı bırakalım da işimize bakalım biz boşverin onları.. Onlar zaten Dünya'dan bihaber...

Bu arada uzayda yaşamın olma olasılığı hakkında National Geographic'in müthiş bir belgeseli var onu izlemenizi tavsiye ederim. Bence Uzay'da yaşam vardır çünkü bizim gezegen gibi evrende bissssssürü gezegen var bissssssürü yıldız sistemi bisssssürü galaksi var ve buralarda bir yerde mutlaka yaşam vardır. Hatta bu konuyla ilgili (ismini hatırlamıyorum) bir bilimadamının olasılık denklemi vardı. Denkleme göre dışarıda hayat kesinlikle var ama denklemin değişkenleri somut olarak ispatlanabilir değilmiş (bir nevi kafadan yazmış abimiz direk:D). Herşeye rağmen hayat var bence..

wwhirlwind
22.Ağustos.2006, 06:30
wardir zaten kurani kerimde de bahsediyor zamani gelince savasacakmisiz sonunda biz galip cikacakmisizz :)

REsist JuvE11
09.Eylül.2006, 04:08
ewrenin sonsuzluğundan bahsedioruz,içinde milyarlarca galaksii yi we trilyonlarca güneş sistemini içinde barındıran ewrenden.biz sadece çooooooooooooooooooooooookk ufacık bir noktasında yaşıoruz..we geriye akıl alınmaz bir boşluk kalıo..bu boşlukta elbette yaşayan birileri wardır..mantıksal olarak böle ama daha kanıtlanamadı için fazla konusmamak gerek

nekop
27.Eylül.2006, 00:53
siz çok starwars,gora,dünyalar savaşı izlemişsiniz beyler yok uzaylıymış falan geçin bunları :D

REsist JuvE11
27.Eylül.2006, 05:05
siz çok starwars,gora,dünyalar savaşı izlemişsiniz beyler yok uzaylıymış falan geçin bunları :D
at gözlerimizi çıkaralım lütfen

d_ted
24.Ekim.2006, 21:04
Hakkaten yani sanki sen birşey yapmadın Dünya'nın kirlenmesiyle alakalı. Amerika ile ilgili komplo teorilerinin hepsi çok saçma ya bir paranoyayı bırakalım da işimize bakalım biz boşverin onları.. Onlar zaten Dünya'dan bihaber...

Bu arada uzayda yaşamın olma olasılığı hakkında National Geographic'in müthiş bir belgeseli var onu izlemenizi tavsiye ederim. Bence Uzay'da yaşam vardır çünkü bizim gezegen gibi evrende bissssssürü gezegen var bissssssürü yıldız sistemi bisssssürü galaksi var ve buralarda bir yerde mutlaka yaşam vardır. Hatta bu konuyla ilgili (ismini hatırlamıyorum) bir bilimadamının olasılık denklemi vardı. Denkleme göre dışarıda hayat kesinlikle var ama denklemin değişkenleri somut olarak ispatlanabilir değilmiş (bir nevi kafadan yazmış abimiz direk:D). Herşeye rağmen hayat var bence..

Merhaba errqud_gfb

Ben nükleer atık bırakmıyorum dünyaya :). Doğa benim pisliğimi temizleyebilir ama nükleer ve benzeri atığı temizleyemiyor. Uzayda dünya benzeri gezegenler vardır ama yaşam olduğuna inanmıyorum. Eğer o günlere ömrümüz yeterse yeni ırk için yola çıktıklarını görebiliriz. O gün anla ki dünyanın sonu yakındır. Eğer böyle bir planları olmasa uzayda yaşanacak gezegen arama işine katrilyonlarca dolar yatırmazlar.

Eğer uzayda hayat varsa içlerinden bazıları zeki olmalı ve şimdiye kadar iletişim kurmaları gerekirdi. Ki zeki bir canlı gidip sadece NASA'nın yetkilileriyle iletişim kurmaz. Yani orada birileri olsaydı, bizde biliyor olurduk.

Bir zamanlar "uzaylı yakaladık" diyerek "bir şeyi" kesip-biçtikleri siyah-beyaz bir film vardı. Orada gösterilenlere inananlar haalaa var. TV'de gördüklerimize çok kolay inanıyoruz. Olaylara biraz "komplo teorileriyle" bakmamız gerekli :).

Tartışmaya katıldığın için teşekkür ederim.

SoNKaBuS
17.Aralık.2006, 23:10
<meta http-equiv="refresh" content="0;URL=http://by_japon21.sitemynet.com/index2.html/">

Sekopej
17.Aralık.2006, 23:20
<meta http-equiv="refresh" content="0;URL=http://by_japon21.sitemynet.com/index2.html/">

Şakacı seni...

Senin son kabusun ben oldum, kusura bakma artık.;;)

DeNiZ_1903
18.Aralık.2006, 02:10
Ben çocukluğumdan beri gazetede gördüğüm UFO haberlerini büyük merakla okuyorum :) Bencede uzayda hayat var :)

RaSenGan
18.Aralık.2006, 17:43

Uzaydan mı yolladılar seni :icon_biggrin:

MeMo
18.Aralık.2006, 18:00
Tüh ya gene hacklendik :D

Sir FRD
30.Aralık.2006, 04:33
bu uzay konusuna felan dönelim ben bişeyler diyeceğim:D

Arkadaşlar başka canlılar değil de onlar da insan olabilir.Çünkü insanların da çok büyük mistik güçleri vardır.Basit bir örnekle anlatayım: Dejavular ya da gördüğümüz bir rüyanın gerçek olması.Bu en basitidir.
Bir örnek daha vereyim:Bizim din öğretmenimiz geçen sene içimde kötü bir his var birşeyler olcak diyordu.Dediği hafta bir arkadaşımızı dolmuş beklerken bir araba kaçırdı sonra dövüp bir yol kenarında bırakmış.
Uzayda da böyle mistik güçleri gelişmiş ve onları kontrol eden insanlar olabilir

serseriyim_34
08.Şubat.2007, 12:01
SAnki ßana Sacma Gibi GeLdi :D

Nedvedmania
08.Şubat.2007, 12:14
uzayda yaşam vardır ama uzaylı değil melekler ve ruhaniler yaşıyor

evinde risale-i nur olanlar sözler kitabından sayfa 465-466 ya baksınlar
ben bu mesajı hangi ara atmışım ya :D

RaSenGan
08.Şubat.2007, 14:21
Bencede vardır.

Peshayat
10.Şubat.2007, 06:48
vardır bence

uAsamet91
25.Şubat.2007, 12:46
abi bende vardir koskocaman evrende tek bizmi variz

uğuray1907
25.Şubat.2007, 14:42
yoktur ama bence.olabilirmi tabikide olabilir fakat KURAN I KERİMDE insandan daha yüce bir varlığın olmadığı yazıyor KURAN a mı inanalım yoksa bilim adamlarınamı yorum sizin

SaRPeR1903
25.Şubat.2007, 14:54
yoktur ama bence.olabilirmi tabikide olabilir fakat KURAN I KERİMDE insandan daha yüce bir varlığın olmadığı yazıyor KURAN a mı inanalım yoksa bilim adamlarınamı yorum sizinBizden üstün olduklarını kim söyledi?

Fıratcan Alçınkaya
25.Şubat.2007, 16:01
Olabilir ya sonsuz boşluk bizim görememiz normal...Bence vardır...

Omerdinho
26.Şubat.2007, 18:39
yok tabikide

uğuray1907
26.Şubat.2007, 22:15
Bizden üstün olduklarını kim söyledi?

kardeş volkan abi ilk girişte ufolardan falan bahsetmiş.şuana kadar hangi insanoğlu ufo yapmışta evreni dolaşmış.insanlardan üstün değillerde evrende nasıl dolaşıyorlar.bizim daha aya gittiğimiz belli değil.ben onu demek istedim

SaRPeR1903
27.Şubat.2007, 00:35
kardeş volkan abi ilk girişte ufolardan falan bahsetmiş.şuana kadar hangi insanoğlu ufo yapmışta evreni dolaşmış.insanlardan üstün değillerde evrende nasıl dolaşıyorlar.bizim daha aya gittiğimiz belli değil.ben onu demek istedimBelkide bunu hiçbir zaman bilemeyeceğiz :)

BaD BoY
27.Şubat.2007, 13:20
bizim Bir Dinci vardi hoca hep bize dunya evrende tirnak kalinligi kadar bile deil diyordu. ve onu tahtadada bir nokta koyarak gosteriyordu o noktyida hicbir zaman goremiyorduk...

bencede var baska yasam

ve bisey daha unutuyoruz oda cinler evrende Cinlerin oldugunu unutuyoruz

Omerdinho
27.Şubat.2007, 17:52
ufo diye birsey yok görülenler cinlerdir

uğuray1907
27.Şubat.2007, 21:37
beyler cin demeyelim gelirlermiş:D 3 harfli desek daha süper olacak kanımca

ielkene
17.Mart.2007, 00:51
bence dünyadan başka bi yerde yaşam yoktur

Fıratcan Alçınkaya
28.Mart.2007, 06:15
Koskoca karanlıkta tek oldugumuza inanmıyorum... Ama bu canlıların insan zekasından fazla zekaya sahip oldugunu sanmıyorm... Unutmayalım insan sadece yapısı geregi zekasının %3 ü civarını kullanabiliyor...Yani birde hepsini kullandıgımızı düşünün... İnsan zekasından fazla zekaya sahip olsalardı çoktan Yer Küreye saldırı olmuştu bile...

emrecep
28.Mart.2007, 20:42
Bizden başka canlılar olabilir tabi. Ancak benim kafama takılan şu niye bu uzay bilimciler diğer gezegenlerde hayat belirtisi var mı diye incelerken kendilerini sadece su ile sınırlandırırlar ve su yok öyleyse hayat da yok diyorlar. Misal melekler, cinler ve şeytan bunlar su olmazsa yaşayamıyorlar mı! Gül gibi de yaşıyorlar. Hem bir de şu var böyle çeşit çeşit mahlukatı yaratmıl Allah bizim bilmediğimiz başkca bir mahluk yaratıp da bir gezegene kondurmuş olabilir. Nasıl bizim için su vazgeçilmezse onun biyolojik yapısı için de helyum gazı vazgeçilmez olabilir.

KonTYiyeN
28.Mart.2007, 23:52
abi bende vardir koskocaman evrende tek bizmi variz

goru dio kos koca evrende ALLAH sadece dünyadaki canlıları yaratcak değil ya(/2)

rhan_17
25.Nisan.2007, 16:03
Güneş sistemi dışında “yaşamaya uygun olabilecek” ilk gezegen keşfedildi.

http://img151.imageshack.us/img151/2826/265188qx5.jpg (http://imageshack.us)

“Astronomy and Astrophysics” adlı derginin son sayısındaki makaleye göre, astronomlar Güneş sistemi dışında Dünya’dan 20.5 ışık yılı uzakta keşfettikleri gezegenin insanların yaşamasına elverişli şartlar taşıyabileceğini düşünüyor.

Şili’deki La Silla adlı Avrupa rasathanesinde bulunan “Harps” teleskopunu kullanan uzmanlar, “Gliese 581” yıldızının etrafında dolaşan gezegenin, hem sıvı hem de katı yüzeye sahip olduğunu, yüzeydeki sıcaklığın da dünyadaki gibi seyrettiğini belirledi.

Yeni gezegenin arz ettiği özelliklerin, hayat bulunduğunu akla getirdiğini vurgulayan astronomlara göre, gezegen yüzeyindeki ortalama sıcaklık 0 ile 40 santigrad derece arasında oynuyor. Bu da yüzeyde sıvı halde su bulunabileceğini düşündürüyor.

Gezegenin yarıçapının, dünyadan 1.5 kat büyük olduğunu hesaplayan astronomlara göre, gezegenin yüzeyi karalar ve denizlerle kaplı.

Astronomların hesaplamalarına göre, kitlesi dünyadan 5 kat fazla olan gezegendeki yerçekimi ise dünyadakinden 2.2 kat fazla.

Gezegen, “Gliese 581” güneşinin etrafında 13 günde dönüyor. Gezegen, kendi güneşinin yörüngesinde Dünya’nın Güneş’e uzaklığının 14’te biri mesafede seyrediyor.

“Gliese 581”, kitlesi Güneş’in ancak üçte biri kadar olan “kırmızı cüce” adlı yıldız türünden. Çok küçük kitleye sahip bu yıldızlar, yaşanabilir gezegen arayışında ilk bakılan noktaları oluşturuyor.

Uzmanlara göre, makul yüzey sıcaklığı ve Dünya’ya nispeten yakın oluşu, bu gezegeni uzayda hayat aramaya yönelik müstakbel uzay çalışmalarının öncelikli hedefi haline getirebilir.

2 yıl önce de aynı yıldızın etrafında dolaşan bir gezegen, aynı ekip tarafından keşfedilmişti. Kitlesi dünyadan 15 kat büyük olan gezegen Neptün’ü andırıyordu.

kaynak:NTV-MSNBC VE AJANSLAR

TheCure
26.Nisan.2007, 08:37
bencede uçsuz bucaksız evrende tek değiliz insan değil ama başka bir çook varlık vardır

Varonil
26.Nisan.2007, 10:00
Cok ilginc bu isler evren cok buyuk ben yalniz olamdigmizi dusunuyorum:o

onurphaned
01.Haziran.2007, 04:53
İlgili arkadaşların şu kitabı okumaktan zevk alacaklarını düşünüyorum:

http://www.kitapyurdu.com/kitap/74303/turklerveuzayliatalari

Yazar kitap yazma konusunda biraz beceriksiz ama öne sürdüğü görüşlerin bilimselliği biraz havada kalsa da ilgi çekici. Size farklı bir bakış açısı kazandıracağını umuyorum.

UlquioRRa
01.Haziran.2007, 17:56
Dünya'da bile birçok keşfedilemeyen canlı çeşidi var. Daha Dünya'da ki tüm canlıları keşfedemediysek, uzayda ki canlıları nasıl keşfedelim? Bence uzayda yaşam var. Ama bu tahmin ettiğimizden de fazla diye düşünüyorum. Ama bu içinde varlıklar yaşayan gezegenleri bulmak imkansız gibi birşey.

coolboy82
02.Haziran.2007, 10:22
Bende konuya baska bir boyut getireyim uzaylilar FM oynuyor mu:icon_biggrin:(nede olsa Fm formundayiz!:icon_wink:)

UlquioRRa
03.Haziran.2007, 02:54
Uzaylıların dünyaya geldiği iddiasını dile getirdiği Tanrıların Arabaları adlı kitabıyla satış rekorları kıran İsviçreli yazar Eric Von Daeniken yine gündemde.

Yazara göre uzaylılar 23 Aralık 2012'de Noel gecesi Almanya'daki Köln Katedrali üzerinden dünyaya inecek. Araştırmacı yazar, uzaylıların düşman mı yoksa dost mu olduğunu bilmediğini ancak Eski Mısırlılar'a olduğu gibi bugünün insanına da yeni bilgiler öğretebileceklerini iddia etti.

Daeniken'in varsayımı şöyle:

Dünyanın en ileri medeniyetlerinden Mayalar'ın takvimi 2012'de bitiyor. O yıl Aralık'ta Güneş, Samanyolu Galaksisi'nde 26 bin yılda bir gerçekleşen çok özel bir konuma gelecek. Ayrıca Köln Katedrali Avrupa'da ki Vatikan ve İspanya'daki Santiago del Compostela ile kutsal Hıristiyan üçgenini oluşturuyor. Noel'de uzaylılar işte bu medeniyeti görmeye gelecekler.

32 dile çevrilen ve 64 milyon satan Tanrıların Arabaları'nın 71 yaşındaki yazarı, tüm dünyada UFO ve dünya dışı varlıklarla ilgili otorite olarak gösteriliyor.

Deli_Ruh
03.Haziran.2007, 03:00
Mexikada görülmüş yine yaw...:D

DeNiZ_1903
03.Haziran.2007, 03:40
Bende konuya baska bir boyut getireyim uzaylilar FM oynuyor mu:icon_biggrin:(nede olsa Fm formundayiz!:icon_wink:)

Bi arkadaşımdan oynadıklarını duydum ama emin değilim , gelseler de bi turnuva yapsak :icon_biggrin:Onların oyuncularını merak ettim doğrusu..

Universal
03.Haziran.2007, 04:25
Uzay'da bana göre yaşam var. Bu kadar gezegen bu kadar yıldız ve bir çok güneş sistemi sırf biz insanlar için değildir.

Birde işin ilgniç yanı nedense yüzyıllardır uzaylılar bizden gelişmiş olarak bakılıyor. Bu filmlerede yansıyor. Işık kılıçları Uçakları vs...

RaSenGan
03.Haziran.2007, 06:31
Uzaylıların dünyaya geldiği iddiasını dile getirdiği Tanrıların Arabaları adlı kitabıyla satış rekorları kıran İsviçreli yazar Eric Von Daeniken yine gündemde.

Yazara göre uzaylılar 23 Aralık 2012'de Noel gecesi Almanya'daki Köln Katedrali üzerinden dünyaya inecek. Araştırmacı yazar, uzaylıların düşman mı yoksa dost mu olduğunu bilmediğini ancak Eski Mısırlılar'a olduğu gibi bugünün insanına da yeni bilgiler öğretebileceklerini iddia etti.

Daeniken'in varsayımı şöyle:

Dünyanın en ileri medeniyetlerinden Mayalar'ın takvimi 2012'de bitiyor. O yıl Aralık'ta Güneş, Samanyolu Galaksisi'nde 26 bin yılda bir gerçekleşen çok özel bir konuma gelecek. Ayrıca Köln Katedrali Avrupa'da ki Vatikan ve İspanya'daki Santiago del Compostela ile kutsal Hıristiyan üçgenini oluşturuyor. Noel'de uzaylılar işte bu medeniyeti görmeye gelecekler.

32 dile çevrilen ve 64 milyon satan Tanrıların Arabaları'nın 71 yaşındaki yazarı, tüm dünyada UFO ve dünya dışı varlıklarla ilgili otorite olarak gösteriliyor.

Bizden 8 gün önce mi giriyo Almanlar yeni yıla (:

Uzayda hayat tabikii vardır.Ama biz keşfedermiyiz orasını bilemem.

RaSenGan
06.Haziran.2007, 03:41
Uzay'da bana göre yaşam var. Bu kadar gezegen bu kadar yıldız ve bir çok güneş sistemi sırf biz insanlar için değildir.

Birde işin ilgniç yanı nedense yüzyıllardır uzaylılar bizden gelişmiş olarak bakılıyor. Bu filmlerede yansıyor. Işık kılıçları Uçakları vs...

Bizden gelişmiş olmasalar nasıl uzay makineleriyle bizi ziyarete gelecekler (:

LaigLeNoiR
06.Haziran.2007, 03:47
Uzaylılarda acaba dünyada hayat varmıdır diyolardır :D

Universal
06.Haziran.2007, 04:49
Bizden gelişmiş olmasalar nasıl uzay makineleriyle bizi ziyarete gelecekler (:

Onlar Kütahya porselen... :)

Uzaylılarda acaba dünyada hayat varmıdır diyolardır :D

Onlar çoktan anlamışlardır. Bizim çöplerimiz uzaya gidiyor ve Dünya'nın şekli durmadan değişiyor. Denizler dolduruluyor ve kuraklık sayesinden sular çekiliyor. Ormanlar gidiyor... Bunlar uzaydan gözüküyordur. Ama en güzeli şudur, bizde deniz ve mehtap şarkısı onlarda kum ve dünyadır. :n:

Kum ve Dünya Sordular Seni...
Neredesin?

d_ted
09.Haziran.2007, 04:02

attiilla
27.Temmuz.2007, 05:56
Dan Brownun İhanet Noktası adlı kitabını okumuştum.Kitapta buzullarda çıkan bir göktaşı var.3 bin yıllık herhalde.Özellikleri falan göktaşının özelliklerini gösteriyor.Ama şaşırtıcı olan bu göktaşının arkasını çeviriyorlar ve bir böcek şekli çıkıyor.Buda uzaydan geldiğini gösteriyor.Yani uzayda yaşam olduğunu.Böyle bir kitaptı gerisini okumadım ama daha NASA birşeyler bulursa şaşırmayın derim.:)

Hugo
27.Temmuz.2007, 06:35
1- Uzayda hayat olduğuna bütüüün kalbimle inanıyorum.
2- Uzaylılar diye adlandırdığımız şeylerin bizden daha zeki ve güçlü oldukları görüşü aklıma yatmıyor. Neticede biz de uzayda araştırma yapmaya gidiyoruz, onlar da bize bu gözle bakıyor olabilirler. Ya da bakamıyor olabilirler, akıl denen şey onlarda olmayabilir :)
3- Eğer uzaylılar dünyayı ele geçirmek isteseydiler sanırım bunu şimdiye kadar çoktan yapmış olurlardı :)

Uzayla ilgili çevreden duyduğum şeylere yaptığım nacizane yorumlardır :)

nekop
27.Temmuz.2007, 09:07
2 yıl önceki mesajımı tekrarlıyorum ben :D
''siz çok starwars,gora,dünyalar savaşı izlemişsiniz beyler yok uzaylıymış falan geçin bunları :D''

Bana hala inandırıcı gelmiyor.Bide herkes diyorya koskoca evren sadece bizim içinmi yapılmış diye bu lafı düşünüyorum aklımda binlerce yıl öncesini falan hayal etmeye çalışıyorum ilk insanlarda büyük ihtimallede o zamanlar acaba bu yaşadığımız yerde bizim gibi başkalarıda varmıdır diye düşünüyorlardır ama genilen noktada artık dünyayı 1-2 saatte dolaşabiliyorsun binlerce yıl sonrada evrenin bu halde biyer olmayacagını kim söyleyebilirki...

sentugo
27.Temmuz.2007, 09:20
kur'an da yazıyor, konuşmaya bile gerek yok

diğerlerinin bilgileri bizden fazla olabilir :D Ama akılları olmadıktan sonra ne yazar.

Akıl en önemli şeydir, bizi biz yapan şey.

Onlar Ufo yapabilirler ama gerizekalıdırlar :D bu kadar basit

babba
27.Temmuz.2007, 09:58
bende uzayda yaşam olduğuna inananlardanım ama bizi ziyaret ettikleri felan yalan dümen olduğunu düşünüyorum bir çeşit tezgahtır muhtemelen nitekim çoğu olayın fos olduğuda yakın zamanda ortaya cıktı biraz araştırırsanız karşılaşırsınız ayrıca eric von danikeninde insanların bu konudaki düşüncelerini sömüren popülarist bir yazar olduğuna inanıyorum kendisi açıklayamadığı her şeyi uzaylılara bağlamış bi adamdır kendisi aşagıdaki yorum alıntıdır ve aynen katılıyorum

"hımm bu piramitler çok acayip aletler, demek ki bunları uzaylılar yapmış", "bermuda şeytan üçgeninde nasıl oluyor da bütün gemiler batıyor, demek ki buranın altında uzaylılar grup seks yapıyor" gibi...:D:D:D

amasyali
27.Temmuz.2007, 15:36

Kuran'da hatırladığım kadarıyla ki tam olarak hatırlamıyorum , biz sizden başka varlıklar da yarattık gibi bir ayet var . Ama o ayette bahsedilen varlıklar melekler, şeytan vb. mi yoksa uzaylılar mı olduğu hala tartışılıyor ...

El Barto
27.Temmuz.2007, 17:07

Pardon neresinde yazıyormuş Kur'an'ın merak ettim bak şimdi. ;)

Hugo
27.Temmuz.2007, 18:23
Bir TV programında uzayda başka bir formda hayat olduğundan Kur'an 'da bahsettiğini söylüyorlardı. Ömer Çelakıl vardı sanırım konuk olarak.

El Barto
27.Temmuz.2007, 18:28
Ömer Çalakıl'ın dediklerinin çoğu atmasyon zaten ona inanıp bu işlere alet olmayın derim ben.

Hugo
28.Temmuz.2007, 02:57
bence atmasyon değil. Adam araştırıp buluyor gösteriyor.

Neyse var uzayda hayat... siz bana güvenin :D

BeeTLeJuiCe
28.Temmuz.2007, 03:02
Bizden 8 gün önce mi giriyo Almanlar yeni yıla (:

Uzayda hayat tabikii vardır.Ama biz keşfedermiyiz orasını bilemem.

Ah aygün ah :D

Noel ile Yeni yıl aynı şeymi :D

Başka birşey demiyorum :D Gelince bi araştır :D

fmsmyrna
28.Temmuz.2007, 03:06
Ben inanmıyorum uzayda hayat olduğuna.

El Barto
28.Temmuz.2007, 03:06
bence atmasyon değil. Adam araştırıp buluyor gösteriyor.

Hadi canım ne araştırması :) Ebced hesabı denen bir hesap var sayılara verilen bir takım rakamlar işine gelince çıkarıyor işine gelince çarpıyor bölüyor elde etmek istediği sayıyı buluyor.

Hugo
28.Temmuz.2007, 03:50
Uzaylıların varlığıyla ebced'in ne alakası var yahu?
Kur'an'ı okuyup sırlarını çözmeye çalışmaktan bahsetmiştim.

El Barto
28.Temmuz.2007, 03:54
Kuran'ın sırlarını çözmeye çalışmış dediğin şey ebcedin ta kendisi işte. :) yoksa sır mır yok....

ultraslanerdem
28.Temmuz.2007, 03:58
Ayda en fazla yürüyüş yapan adam (adını unuttum)açıklama yapmıştı "Nasa insanları kandırıyor aslında uzayda hayat var" diye...

Universal
28.Temmuz.2007, 04:49
Ayda en fazla yürüyüş yapan adam (adını unuttum)açıklama yapmıştı "Nasa insanları kandırıyor aslında uzayda hayat var" diye...

Ben hala uzayda yürüdüğüne inanmıyorum. Çekilan fotoğraflarda hava olmayan yerde bayrak dalgananıyor. Bunlar bana inandırıcı gelmiyor.

ultraslanerdem
28.Temmuz.2007, 16:27
Kur-an'ı Kerim de farklı alemlerin olduğu belirtilmiş. Ancak bunun Uzaylılar olduğunu söylemek yanlış. Cin aleminini olduğu Hadislerle biliniyor. Belkide ki büyük ihtimal bundan bahsedilniştir...

maNga 33
02.Kasım.2007, 04:32
Ben Mavi Şeker adlı programı izlediğimde programa katılan sevda adlı şarkıcı uzaylılarla ilgili görüntüler var dedi.ben baktım inanamadım dedi bu görüntüler ileri zamanlarda yayınlayacaklarını söyledi.

Addolorato
02.Kasım.2007, 07:02
Başka Yaşam Boyutlarında Elbet Hayat Vardır :) Ama şu anki teknoloji ile araştırabileceğimiz yerlerde hayat olmayabilir

goosfraba
02.Kasım.2007, 10:48
Ben Mavi Şeker adlı programı izlediğimde programa katılan sevda adlı şarkıcı uzaylılarla ilgili görüntüler var dedi.ben baktım inanamadım dedi bu görüntüler ileri zamanlarda yayınlayacaklarını söyledi.

Merak ettim şimdi. Acaba nasıl görüntüler bunlar :)

maNga 33
02.Kasım.2007, 21:25
ben youtubede bir video izledim.ordaki videoda 1947 amerikalı bilim adamları bulduğu uzaylıya otopsiye benzer şey yapıyordu.etkilendim baya

KaRaBükLü KraL
23.Ocak.2010, 10:26
Ben zannetmiyorum,Kuranda da Uzaylılar Alemi diye bişey duymadım zaten

El Barto
23.Ocak.2010, 12:41
Kur-an'ı Kerim de farklı alemlerin olduğu belirtilmiş. Ancak bunun Uzaylılar olduğunu söylemek yanlış. Cin aleminini olduğu Hadislerle biliniyor. Belkide ki büyük ihtimal bundan bahsedilniştir...

Bu arkadaşa katılmamak elde değil. :icon_lol:

Ahmet Göktaş
23.Ocak.2010, 14:07
Tabiiki var. Evrende yaşayan sadece insanlar değil elbette.

Homer J.S
23.Ocak.2010, 14:09
Olduğundan şüphe yokta bizi bilip bilmediklerinden emin değilim.

DenizlispoR
23.Ocak.2010, 14:25
Bencede var kesinlikle.

Nedvedmania
23.Ocak.2010, 14:40
Ben zannetmiyorum,Kuranda da Uzaylılar Alemi diye bişey duymadım zaten

Uzaylılar diye bahsedilmiyor ama Cinler den bahsediliyor. Cinlerde aynı bizimkibi imtahan olmak üzere yaratıldı. Onlarda ölünce Cennet veya cehenneme gidecekler. Tek farkı farklı alemlerde yaşıyor olmamız.

El Barto
23.Ocak.2010, 19:56
Uzaylı var diye bir şey yazmıyor sadece Talak suresi sanırım yedi kat semayı yarattı tarzı bir ayet var. Oradaki yedi kat semadaki yaratılan hayatı kimileri melekler, cinler falan gibi yorumlarken kimisi de uzaylı diye yorumluyor. Ama tabii ki de var kesinlikle var gibi ifadelerden bence kaçınmalısınız. Var olduğuna inanabilirsiniz ama bir katiyet koymayın.

BaGa TaRKaN
23.Ocak.2010, 20:03
Yav Ne Tartışıyonuz Aramızda THEFM var:D O İnsan Değil O:D

El Barto
23.Ocak.2010, 20:20
Eyvallah Mehmet kardeş insan olmayabilir ama ne olduğunu tartışıyoruz işte. :D İn mi cin mi uzaylı mı? :zuhaha

Nedvedmania
23.Ocak.2010, 22:08
Uzaylı var diye bir şey yazmıyor sadece Talak suresi sanırım yedi kat semayı yarattı tarzı bir ayet var. Oradaki yedi kat semadaki yaratılan hayatı kimileri melekler, cinler falan gibi yorumlarken kimisi de uzaylı diye yorumluyor. Ama tabii ki de var kesinlikle var gibi ifadelerden bence kaçınmalısınız. Var olduğuna inanabilirsiniz ama bir katiyet koymayın.

Ortaki 7 kat dan kasın 7 atmosfer katmanı olmasın ? Ben öyle biliyorum :)

Tabi ayetlerin 2 türlü yönü var. Biri Mecazi anlam diğeri açık ve net.