PDA

View Full Version : Elhadji' s Maxi Update Beta Sürümü

EL-Hadji
07.Ocak.2007, 22:24
Evet arkadaşlar uzun zamandır yapmış olduğum çalışmanın ürünü olan update' i maxi update adıyla sizlere sunuyorum final vaktim olduğu için beta olarak çıkartıyorum. Tarafımdan virüs testine tabi tutulmuş ve herhangi bir virüse rastlanmamıştır.
1) TSL, Lig A ve Lig B takımlarının finansal durumları moralleri, personelleri, kadroları güncellendi.
2) Avrupa klüplerinin finasal durumlarını güncelledim( Rusya, İskoçya, Portekiz ligleri de dahil)
3) Avrupa' da ve Türkiye' de ki son transferler güncellendi
4) Geleceğin yıldızları olarak görülen genç oyuncuların potansiyelleri arttırıldı (Ör: Eyüp Kadri(Sarıyer), Cafercan(B. Belediye))
5) Ve Şu An aklıma gelmeyen bir çok değişiklik

C:\Documents and Settings\Bilgisayarınızın Adı\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2007\db Rardan çıkan dosyayı bu alana atınız.

Yasal Hakkı: Tamamıylen her hakkı bana ve turksportale aittir izinsiz kullanılamaz

Amacım türkiye liglerini daha gerçekci ve oynanılabilir kılmak
Saygılarımla
http://www.turksportal.net/dosya/fm/28543/bilgi/

perpetua
08.Ocak.2007, 02:19
Ellerine saglik..

Ancak diger konuda konustuklarimizi da goz onunde bulundurarak bu yaptigin calismanin daha iyi olmasi icin bazi seyleri goz onunde bulundurman gerektigini dusunuyorum..

Ornek 1:
Ibrahima Yattara
Ulke = Gine
CA = 150

Yattara yama'ya gore Dunyadaki en iyi Gine vatandasi olan futbolcu. One en fazla yaklasan Ibrahima Bangoura'nin CA 140.

2006'da Misir'da yapilan Afrika kupasinda Yattara kenarda beklerken oynayan Pascal Feindouno'nun CA is 136.

Ornek 2:
Samuel Johnson
Ulke = Gana
CA = 140

Johnson yazin Almanya'ya gitmezken, PSV'li ve CA'si 136 olan Eric Addo Dunya kupasinda yer buluoyor. Hatta G. Birlilginde oynayan ve CA'sini 112 olarak belirlenmis Draman Haminu da bu kadroda yer buluyor. Johnson daha cok defans oynuyor artik dersen, Samuel Kuffour CA=144, ve yine Dunya kupasi kadrosunda yer bulan Iliasu Shilla'nin CA 125.

Datanin icinde de bazi birbirini tutmayan seyler de var. Ornegin Orkun Usak'in CA ve Reputation Serkan Kirintili'dan daha yuksek. Yani Ankaragucu ve Milli Takim'a Orkun'un secilme ihtimali Serkan'dan daha yuksek olacaktir.

Turkiye vatandasi olan 9 adet 150 ve ustu CA sahibi oyuncu var (bunlardan 4 tanesi yurt disinda oynuyor, Hasan Sas'in veritabaninin orjinal halinde 150 oldugunu goz onunde tutarsak, yama ile 4 adet oyuncuye 150 ustu CA verilmis)

Cek Cumhuriyetinde toplam 8 oyuncunun 150 ve ustu CA'si var.

Sirbistan'da bu rakam 6 (Ilic Turkiye liginde oynadigi ve 150 ustu CA verildigi icin esasinda 5 olan bu rakami 6'ya cikartiyor)

Hirvatistan'da 5 oyuncu 150 ve ustu CA'ya sahip.

Isvec'de 4 oyuncu.

Isvicre'de 3 oyuncu.

Ukrayna'da 2 oyuncu.

Yunanistan'da 2 oyuncu.

Bana biraz fazla iyi oyunculara sahip olmus gibi geldi Turkiye.. (Biraz daha detayli bakarsak 31 adet oyuncunun Ca'si 140 ve ustu. Portekiz icin 33, Cek Cumhuriyeti icin bu rakam 20, Sirbistan icin 17 [Ilic dahil olmazsa 16], Isvec icin 12, Ukrayna icin 5, Yunanistan icin 11 ve Hirvatistan icin 15.)

Calismalarinin devamini diliyorum...

EL-Hadji
08.Ocak.2007, 11:38
Ellerine saglik..

Ancak diger konuda konustuklarimizi da goz onunde bulundurarak bu yaptigin calismanin daha iyi olmasi icin bazi seyleri goz onunde bulundurman gerektigini dusunuyorum..

Ornek 1:
Ibrahima Yattara
Ulke = Gine
CA = 150

Yattara yama'ya gore Dunyadaki en iyi Gine vatandasi olan futbolcu. One en fazla yaklasan Ibrahima Bangoura'nin CA 140.

2006'da Misir'da yapilan Afrika kupasinda Yattara kenarda beklerken oynayan Pascal Feindouno'nun CA is 136.

Ornek 2:
Samuel Johnson
Ulke = Gana
CA = 140

Johnson yazin Almanya'ya gitmezken, PSV'li ve CA'si 136 olan Eric Addo Dunya kupasinda yer buluoyor. Hatta G. Birlilginde oynayan ve CA'sini 112 olarak belirlenmis Draman Haminu da bu kadroda yer buluyor. Johnson daha cok defans oynuyor artik dersen, Samuel Kuffour CA=144, ve yine Dunya kupasi kadrosunda yer bulan Iliasu Shilla'nin CA 125.

Datanin icinde de bazi birbirini tutmayan seyler de var. Ornegin Orkun Usak'in CA ve Reputation Serkan Kirintili'dan daha yuksek. Yani Ankaragucu ve Milli Takim'a Orkun'un secilme ihtimali Serkan'dan daha yuksek olacaktir.

Turkiye vatandasi olan 9 adet 150 ve ustu CA sahibi oyuncu var (bunlardan 4 tanesi yurt disinda oynuyor, Hasan Sas'in veritabaninin orjinal halinde 150 oldugunu goz onunde tutarsak, yama ile 4 adet oyuncuye 150 ustu CA verilmis)

Cek Cumhuriyetinde toplam 8 oyuncunun 150 ve ustu CA'si var.

Sirbistan'da bu rakam 6 (Ilic Turkiye liginde oynadigi ve 150 ustu CA verildigi icin esasinda 5 olan bu rakami 6'ya cikartiyor)

Hirvatistan'da 5 oyuncu 150 ve ustu CA'ya sahip.

Isvec'de 4 oyuncu.

Isvicre'de 3 oyuncu.

Ukrayna'da 2 oyuncu.

Yunanistan'da 2 oyuncu.

Bana biraz fazla iyi oyunculara sahip olmus gibi geldi Turkiye.. (Biraz daha detayli bakarsak 31 adet oyuncunun Ca'si 140 ve ustu. Portekiz icin 33, Cek Cumhuriyeti icin bu rakam 20, Sirbistan icin 17 [Ilic dahil olmazsa 16], Isvec icin 12, Ukrayna icin 5, Yunanistan icin 11 ve Hirvatistan icin 15.)

Calismalarinin devamini diliyorum...

Bu beta sürüm, bu eleştrilerle full sürüm de daha da düzeltebiliriz
Orkun meselesine gelince neden öyle yaptığımda söleyyim biliyorsun serkan bu ene orkunun sakatlanması üzerine kaleyi kaptı normal şartlar altında orkun oynuyordu şu an kaleyi serkan korumasına karın bence orkun ondan iyi serkanın potansiyeliyle 1-2 sezon sonra orkunu geçiyor :) eleştirilierinizi bekliyorum teşekkürler

World Hollow o1
08.Ocak.2007, 13:29
Devamı BekLeriz Kardeş FinaLLerinde BaşarıLar.. :p

portal
08.Ocak.2007, 17:17
bu yama için 7.0.1 gerkli mi bende o yok da

EL-Hadji
08.Ocak.2007, 20:27
Perpetua' ya ; Ömer dostum olumlu eeleştirilerde de bulunmanı rica ediyorum eleştiri hem olumlu hem olumsuz olur :):):)

perpetua
08.Ocak.2007, 21:35
Perpetua' ya ; Ömer dostum olumlu eeleştirilerde de bulunmanı rica ediyorum eleştiri hem olumlu hem olumsuz olur :):):)

Simdilik sadece kisa bir goz atma sansim oldu. Gozume daha carptikca yazarim.

Yamanin en olumlu tarafi bence Lig A ve Lig B'ye el atmis olman, ancak daha ilk asamada sadece makro olarak bakabildim yama'ya.

Super lig takimlarinin bazilarina goz attigimda buyuk abartilar gozlemledim.

Bence Turkiye'de oynayan Turk oyuncular arasinda hic bir oyuncunun 150 CA veya daha yuksegi olmamasi gerekli..

140 ve ustu CA sahibi Turk oyuncu sayisi 15'in ustune cikmamali (10 tanesi yurt disinda oynadigi goz onune alinirsa, Turkiye liglerinde oynayan sadece 5 oyuncunun 140 ve ustu CA sahibi olmasi gerekli.)

130 ve ustu CA sahibi Turk oyuncu sayisi ise yaklasik 30-35 olmali. Yani diyelim ki 15 tane 140 ve ustu var, kaldi 20 oyuncu. Bu 20 oyuncunun CA'si 130 ile 139 arasi olabilir.

Geri kalanlardan en parlak gelecek vaad eden gencler ile Super lig'de surekli oynayanlar 90 ile 120 arasinda deger almali.

Yani sana daha once yolladigim kriterlerden bir 5-10 puan keserek olmali.. :)

Biliyorum, herkez istiyor ki hemen avrupa'da destanlar yazabilsinler mevcut takimlari ile. Ancak amac eger gercekcilik ise, takimlarimizin istikrarsiz, yaraticiligi ve teknik kapasitesi sinirli ve en onemlisi zihni ozellikleri kit halini yansitmak gerekli. Bu eksiklikleri cok kosarak, cok mucadele ederek kapatmaya calisan bir futbolcu toplulugu var su anda elde, ozellikle Turkiye liglerinde oynayanlar.

EL-Hadji
09.Ocak.2007, 00:32
Super lig takimlarinin bazilarina goz attigimda buyuk abartilar gozlemledim.

Bence Turkiye'de oynayan Turk oyuncular arasinda hic bir oyuncunun 150 CA veya daha yuksegi olmamasi gerekli..

140 ve ustu CA sahibi Turk oyuncu sayisi 15'in ustune cikmamali (10 tanesi yurt disinda oynadigi goz onune alinirsa, Turkiye liglerinde oynayan sadece 5 oyuncunun 140 ve ustu CA sahibi olmasi gerekli.)

130 ve ustu CA sahibi Turk oyuncu sayisi ise yaklasik 30-35 olmali. Yani diyelim ki 15 tane 140 ve ustu var, kaldi 20 oyuncu. Bu 20 oyuncunun CA'si 130 ile 139 arasi olabilir.

Geri kalanlardan en parlak gelecek vaad eden gencler ile Super lig'de surekli oynayanlar 90 ile 120 arasinda deger almali.

Yani sana daha once yolladigim kriterlerden bir 5-10 puan keserek olmali.. :)

Biliyorum, herkez istiyor ki hemen avrupa'da destanlar yazabilsinler mevcut takimlari ile. Ancak amac eger gercekcilik ise, takimlarimizin istikrarsiz, yaraticiligi ve teknik kapasitesi sinirli ve en onemlisi zihni ozellikleri kit halini yansitmak gerekli. Bu eksiklikleri cok kosarak, cok mucadele ederek kapatmaya calisan bir futbolcu toplulugu var su anda elde, ozellikle Turkiye liglerinde oynayanlar.

Ben bu dediklerine kesinlikle katilmiyorum ben de 3 yildir arastirmanin icindeyim 2. lıgde banko oynayan oyunclar için ca yı 100-110 veriyorduk ben kocaelisporu araştırmıştım 2 yıl. Ordan biliyorum senin dediğine kalırsa süper ligde banko oynayan oyuncuların değerleri 90 / 120 arası bence çok az. O senin gerçekçilik düşüncen kesin bir doğruymuş gibi savunma istersen, çünkü bende yıllarıdır bu araştırmanın içindeyim. Amacım polemik değiş yanlış anlaşılmasn medenice tartışıyoruz

Scocco
09.Ocak.2007, 01:17
Yama için eline sağlık elhadji...

perpetua
09.Ocak.2007, 01:26
Ben bu dediklerine kesinlikle katilmiyorum ben de 3 yildir arastirmanin icindeyim 2. lıgde banko oynayan oyunclar için ca yı 100-110 veriyorduk ben kocaelisporu araştırmıştım 2 yıl. Ordan biliyorum senin dediğine kalırsa süper ligde banko oynayan oyuncuların değerleri 90 / 120 arası bence çok az. O senin gerçekçilik düşüncen kesin bir doğruymuş gibi savunma istersen, çünkü bende yıllarıdır bu araştırmanın içindeyim. Amacım polemik değiş yanlış anlaşılmasn medenice tartışıyoruz

Polemik olmadigini biliyorum, bu tip karsilikli gorus bildirmeleri ile ancak bir yere varilabilir zaten. Keske ben degil de bunlari buraya yazan kisi Turker Tozar olsa..

Simdi elimde bir kac sene oncesinin SI tarafindan verilen kriterleri var. Buna gore ligler arasinda Ispanya, Italya, Ingiltere, Almanya, Fransa, Brezilya, Arjantin, Portekiz ve Hollanda'dan sonra 10. sirada. Hemen arkasindan sirayla Yunanistan, Iskocya, Belcika, Meksika ve Kolombiya geliyor.

Bu kriterler, Turkiye takimlarinin Sampiyonlar ligi'ne direk takim yolladigi donemden kalma yani Turk takimlarinin su anki halinden daha yuksek bir seviye'de tutulmus durumda.

Bu kriterlere gore:

Turkiye liglerinin en iyi oyuncularinin, yani superstarlarinin CA seviyesi 146 ile 165 arasinda olmak durumunda.

Super Lig'de sivrilen, en iyi takimlarin, yani sampiyonluga oynayan takimlarin ilk 11 oyuncularinin ise 126 ile 140 seviyesinde olmasi istenmis. Bu ayrica daha alt seviyede olan takimlarin en iyi oyuncusunun (belki oyuncularinin) CA kriteri.

Super Lig'de sampiyonluga oynayan takimlarin yedek oyunculari, ve ligin diger takimlarinin oyuncularina ise 91 ile 125 CA limitleri verilmis.

Ikinci lige bakarsak:
Ikinci ligde superstar olan oyunculara 126 ile 145 arasinda CA

Sampiyonluga oynayan takimlarin ilk 11 oyunculari ve diger takimlarin en iyi oyuncularina 111 ile 120 arasinda CA

Diger oyuncular ise 81 ile 110 arasinda CA.

Tabii bu kriterlerin lig siralamasinda Turkiye'nin 10. siradan daha da dustugunu goz onunde tutarak gunumuze uyarlamak lazim.

portal
10.Ocak.2007, 16:29
cevap bekliyorum bunun için 7.0.1 gerekli mi acaba?

RoNNiE91
10.Ocak.2007, 18:03
Yama için saol,ellerine,klavyene sağlık

EL-Hadji
11.Ocak.2007, 02:36
cevap bekliyorum bunun için 7.0.1 gerekli mi acaba?

7.0.1 uzerine yapildi ama 7.0 a da uyumlu

perpetua
11.Ocak.2007, 08:02
7.0.1 uzerine yapildiysa 7.0.0 uzerinde calismamasi lazim. En azindan yapilan diger update calismamisti.

EL-Hadji
11.Ocak.2007, 17:39
7.0.1 uzerine yapildiysa 7.0.0 uzerinde calismamasi lazim. En azindan yapilan diger update calismamisti.

Omer dedigin dogru olabilir o konuda emin degilim ancak en iyisi 7.0.1 i yukleyin siz

EL-Hadji
11.Ocak.2007, 17:51

Ancak obu datanin yamalari 'le orj'nal datanin yamalarini değiştitip tümün evet dersen'z olabilir orj'nal yamanini dosyalarini yedekleyip bunu deneyebilirsiniz

ker
02.Şubat.2007, 14:42
ellerine ve de klavyene sağlık baya bi uğraşmışsındır bunun için
bir de bu konuya bu kadar az yorum yapılması beni şaşırttı sonuçta 533 kişi bakmış pek bi yorum yok

EL-Hadji
03.Şubat.2007, 18:42
ellerine ve de klavyene sağlık baya bi uğraşmışsındır bunun için
bir de bu konuya bu kadar az yorum yapılması beni şaşırttı sonuçta 533 kişi bakmış pek bi yorum yok

Vallahi kardeşim ben de sana teşekkür ederim yorumların için 3 ayda hazırladım bu updati ama dediğin gibi 10 kişi yorumladı, neyse beğendiğine sevindim iyi oyunlar teşekkürler

EMEĞE SAYGI PLEASE

asdMB
26.Mart.2007, 20:34
eLLerıne sagLık ındırıorum hemen
wallai bole seyLer cok guzeL oyunumuz renkLenıo:D
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ya ben sımdı bısı sorcam benım oyunumda daha guncelleme faLan ama turksportalında yaptıgı bır guncelleme war sabıt konu olarak sımdı hangısını yuklemem gerekır bana bı solermısınız bu konudakınımı yuklıcem yoksa sabıt konudakınımı??ıkısı aynı anda calısmaz demı?

NiC 39
28.Mart.2007, 01:13
lig a daki takımlarla ilgili ne gibi düzeltmeler var? bu arada tbr full sürümünü de indiricem;)

goktug99
08.Nisan.2007, 20:53
sagol kardes

EL-Hadji
09.Nisan.2007, 00:02
lig a daki takımlarla ilgili ne gibi düzeltmeler var? bu arada tbr full sürümünü de indiricem;)

Birçok değişiklik var takımların lakapları, oyuncu ratingleri bütçeler repututionlar bir sürü şey var

the_imam912
09.Nisan.2007, 00:05
çok iyi çalışma elhadji saol devamını bekliyoruz..

fm26mer
11.Nisan.2007, 17:41
ellerine sağlık

EL-Hadji
08.Mayıs.2007, 22:33
Elhadji Maxi Update' i bitirdim. En kısa zamanda siteye koyacağız çok az kaldı bu sefer çok kapsamlı oldu. Lig A' nın yanısıra, TSI update üzerinden TSL' de de bazı değişiklikler yaptım, eksikleri giderdim. Lig B' de de ufak tefek bir kaç değişiklik yaptım. Artık Lig A' da şişirilmiş yıldızlar yerine gerçek yıldızlarla oynayabileceksiniz

Mirza
08.Mayıs.2007, 23:12
Eline sağlık.

halil85
09.Mayıs.2007, 00:00
Burak'cım eline sağlık

B52Rock_Lobster
09.Mayıs.2007, 01:30
7.0.2 ile uyumlumu acaba deneyen varmı arkadaşlar.

EL-Hadji
14.Mayıs.2007, 17:33
Evet Arkadaslar 7.0.2 ile uyumlu, son rutuslari yapiyorum. Araştırmacı arkadaşları en son yaptıkları araştırmadan sonra gördükleri değişiklikler varsa onları da eklemek isterim. Bilgilerinize , mesela Coşkunla bursasporda 2-3 degısıklık yaptık

eXcitinG
18.Mayıs.2007, 16:56
Umarım deLgado`nun pozisyonunu da değiştirirsiniz.

EL-Hadji
18.Mayıs.2007, 18:30
degisti bile

nekop
19.Mayıs.2007, 00:00
Hala devam ediyormusun bişeyler eklemeye ?

EL-Hadji
19.Mayıs.2007, 11:57
Evet senin de ekibinle ilgili degisecek seyler varsa bekliyorum

selhanx
21.Mayıs.2007, 02:46
ne zaman çıkar acaba ..?

bu yamayı bekliyorum da :)
yeni oyun açmak için...

özellikle Lig B ilgilendiğin için teşekkürler...

emeğine sağlık...

EL-Hadji
21.Mayıs.2007, 02:49
Sıkı bır sekılde calısıyoruz en son kasımpasa macına gıttık hayırlısıyla 1 hafta daha sabır lıg b ıle ılgılı bılgı vermek ıstersen bana ozelden mesaj atabılırsın

saitdinler
22.Mayıs.2007, 10:06
bu son çıkaracağınız yama 7,0 ile uyumlu olacak mı:??

EL-Hadji
24.Mayıs.2007, 17:00
Sadece 7.0.2

isy
25.Mayıs.2007, 21:57
-hamit altıntop seneye b.münih'te
-gremio'lu lucas seneye liverpool'da
-beşiktaşlı serdar kurtuluş'a dmc özelliği eklenebilir
-orkun uşak ankaragücü'nde gözüküyo ama erciyes'te
-ayman gençlerbirliği'nde gözüküyo ama trabzon'da
-ankaraspor'lu wederson türk vatandaşı oldu,seneye türk statüsünde
-ümit özat köln'le anlaştı
-olcan adın amc yapılmış amlc olabilir
-fenerbahçe paf'tan umut güzelses tel-aviv'den kiralık gözüküyo,galiba yanlış
-fenerbahçe paf kalecisi necati yılmaz gözükmüyo

özelliklerinin düşük yapıldığını düşündüğüm oyuncular:

-antalya'dan volkan yaman(bütün büyük takımlar peşinde),ayrıca d/m l olmalı
-sakarya'nın kalecisi martinez(herkesin beğenisini kazandı)
-sivasspor'dan mehmet yıldız(çok iyi bir sezon geçirdi)
-fenerli gürhan gürsoy(sivas'ta bu sezon çok iyiydi)
-fenerli serdar kulbilge(şampiyon takımın kalecisi ve artık milli takımda)
-ankaragücü'nün kalecisi serkan kırıntılı(milli takıma seçiliyo)
-ankaragücü'nden emre güngör(ümit milli takımın değişmez oyuncusuydu)
-antalya'dan uğur kavuk(milli takıma seçildi)
-kayseri'den aydın toscalı(milli takıma seçilmişti)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ayrıca elinize,emeğinize sağlık...çok teşekkürler...

EL-Hadji
26.Mayıs.2007, 22:45
Dediklerinin hepsini daha once yaomistim katkin icin tesekkurler

EL-Hadji
30.Mayıs.2007, 03:28
dün tamamlanmıştı update ama bugün son olarak ca sı şişmiş yaşlu türk oyuncular ve emekli ftbolculara el attım onları da hallettim. Artık hemen timur yanyali ve engin hossoy gibi adamlar süper ligte oynayamıyacak

LaigLeNoiR
01.Haziran.2007, 15:05
Coşkun bunu indirirsek turnuva maçlarında sorun çıkabiirmi ?

ayrıca elhadji çok teşekkür ederiz;;)

EL-Hadji
01.Haziran.2007, 18:10
Rica ederim murat ındırın oynayın. Sen indir datayı istediğini seçersin turnuvada sorun çıkmaz. Kural orjinal derse onu sçeersin yoksa elhadjiyi seçersin

LaigLeNoiR
01.Haziran.2007, 19:17
Anladım...

Tekrar eline sağlık ;;)

Ancak bir eleştiride getirmek istiyorum.Ben GİRESUNSPO'U açtım büyük bir hevesle ancak yine eski kadro buna bir çare bulamazmıyız...

EL-Hadji
01.Haziran.2007, 20:29
Çok haklısın. Lig B' de çok köklü değişklikler yapamadım. Kartalspor, boluspor, sarıyer, etimesgut ve 5-10 takımla daha oynayabildim. Eğer bana yardım etmek istersen ozelden msn' ni gönder konuşalım. Giresun lig a' ya çıktı çok da iyi taraftarı var duyduğuma göre. Sen yardım edersen beraber yapabiliriz

Ilhan
02.Haziran.2007, 02:36
Gayet güzel bir çalışma ancak Jefferson'ın CA'sı konusunda sizle hemfikir değilim. Ama güzel bir çalışma olduğu kesin.