PDA

View Full Version : Efsane Bitiyormu?

DrAcOoLA
24.Kasım.2005, 20:14
Okulumun uzamasına en büyük etki kuşkusuz sabahlara kadar oynadığım cm ve fm efsanesidir(mutsuz da değilim.).Yeni oyunu büyük umutlarla bekledim ve Ülkemize geldiği ilk gün aldım.Sonuç hüsran (g).Düşünün ki oynadığım takım 26. saniyede lig boyunca en az 5 maçta gol yedi mutlak favori gösterildiğim maçlarda,26/17 istatistikle oynadığım maçlarda dahi 3/1 istatistikle oynayan bir takıma 1-0 yenildiğim maçları hatırlamak dahi istemiyorum.Denemediğim taktik dizlişi ve takım komutu kalmamasına rağmen hala bir istikrar yakalayamadım.Rakip kalecelierin 'man of the match' seçilmesinden artık gına geldi.Finishing i 11 olan bi forvein 2 yada 3 gol atmasından artık zevk almaya başladım(kaçınılmazsa zevk alın :mrgreen: )Benimle aynı sorunu yaşayan ve sorunlaırna çözüm bulan arkadaşlar lütfen benide aydınlatın çünkü oynanabilirliği berbat olan fm06(ea sports) oynamaya başlamaktan korkuyorum.Eski sürümlerde ikinci sezonlarda maçlar genellikle 5-0 6-0 gibi bitiyodu bu pek zevkli diildi zor olan her zaman güzeldir ama bu kadar da zor bunaltıyor yahu:)
Bu arada size bi defans söliyeyim 'Muslu' arkadaşımız NEC(hollanda) takımında oynuyor defansın sağı ve wb oynuyor ama defans ortasına monte edip idmanlarınıda dc ye ayarlayınca başarılı bi arkadaş hemde genç.Hamit Altıntop nedense hüsrana yol açtı.
Yardımalrınızı bekliyorum iyi eğlenceler...[/b]

yeniay
24.Kasım.2005, 20:19
Kardeş dediklerinden cok kişi şikayetçi bu konu hakında cok topic acıldı eger foruma biraz daha göz atarsan sorularına cevap bulabilirsin.

Vieri
24.Kasım.2005, 21:04
Merhaba oyunun zorluğu konusunda sana katılıyorum. Gerçekten oldukça kasıntı tabi bu bizim sürekli kazanmamız anlamı taşımıyor. ortada taktik ve diğer ayarlar söz konusu olunca ve oyun istatistikleri ile uyuşmayan sonuçlar çıkınca haliyle insanda bıkkınlık sağlayabiliyor.

Bunun için firma web sitesi dahil bir çok yerde şikayetler söz konusu. Firmada gelecek yama ile bu problemlerin düzeltileceği konusunda bilgilendirerek bizi rahatlatmaya çalışıyor. Tabi çoğu kişi gibi yeni yamaları bekleyenler var. Yama ne zamana yetişir herhangi bir bilgi yok tabi ama en oynanabilir oyun olması ve sorunların ortadan kalkması temennimiz

DrAcOoLA
24.Kasım.2005, 21:21
Vieri öncelikle cevabın için tşkler.Bir sorum olacak Cruzeiro da çok yetenekli gençler var 15 16 17 yaşlarında.Ama teklif yapamıyorum sebep olarak galatasaray u19 brezilyalıalra teklif yapamazmış.Bu bir bug mı yoksa bu sezon sistem mi değişti? (d)

Vieri
24.Kasım.2005, 21:26
Bu konu Brazilya Federasyonu ile alakalı.

Brazilya Federasyonu, ülkede futbol oynayan genç oyuncuların (yaş sınırını tam bilemiyorum 19 altı olabilir) genç yaşlarda Avrupa kulüplerine transferlerini engelleyen bir kurala sahip.

Bu yüzden Brazilyalı genç oyunculara transfer teklifi yapamıyorsunuz.

DrAcOoLA
24.Kasım.2005, 21:37
Bu konu Brazilya Federasyonu ile alakalı.

Brazilya Federasyonu, ülkede futbol oynayan genç oyuncuların (yaş sınırını tam bilemiyorum 19 altı olabilir) genç yaşlarda Avrupa kulüplerine transferlerini engelleyen bir kurala sahip.

Bu yüzden Brazilyalı genç oyunculara transfer teklifi yapamıyorsunuz.

İyi güzelde Anderson(u17 dünya kupasında milli takımımızı çökerten bonissimo saçlı mikrop orta saha oyuncusu) gremio da oynuyor sezon sonunda porto'ya transfer oluyor yaşı 17 belki özel bir statüdür:( ama çok kötü olmuş bu yeni olay genç yetenekler bir bir kaçıyor

jee_han_86
25.Kasım.2005, 00:14
Hoca sonuna kadar haklısın oyunu berbet etmişler 3 sezondur oynuyorum 1 şampiyonluk aldım Beşiktaşla. Ama rakiplerim gs ve ts. Oyunda Fbnin hiçbir etkisi yok genelde 4-7. sıralarda yer alıyor.boyle olunca da oyunun zevki kalmıyo
Taktik olayı da bir rezalet koy takımlarından kendi evimde 2-3 gol yiyorum hem de 80.dak sonra bole bişey varmı???
Bi de oyunun 3.-7. dak ile 86.-89.dak arası inanılmaz cok ve sacma goller oluyo.

Ben bu oyunu yıllardır gunde en az 4-5sa oynardı ama artık bir saati gecemiyorum bayıyo ve bole giderse efsane biter bence

emirduman
25.Kasım.2005, 00:28
evet ya, gençken bi alamıyorum tipleri sinir oldum...

G-HotS 26
25.Kasım.2005, 13:56
kardes bendede dediginiz gibi oldu ilk 10 hafta. sonra gittim kendime 25 tane antrenor aldim. (en iyilerinden) toplam 3 saat ugrasip antrenman yaptim. daha sonra gittim taktiklerimide 1 saat ugrasarak ayarladim. o oldu (avrupa haric) hic bir macta puan kaybetmedim. galatasarayi deplasmanda 7-1 kendi evimde 6-1 yendim. ki bunlar eski fm-cm serilerinde mucize olmayan seylerken bu oyunda mucize gibi geliyor. ilk sezonum ve uefa sampiyonu oldum. + tr kupasi ve tr ligi
reputation world class oldu. 20+ mactir yenilmiyorum.

yani diyecegim oki taktik ve antrenmanlariniza vakit ayirirsaniz super olacak takiminiz. benim taktik antrenmani isteyen varsa pm atsin. tkm(fenerbahce)

the_dunker
25.Kasım.2005, 14:21
ewt zaman ve emek ayırırsanız başarı arkasından gelir

geyik20
25.Kasım.2005, 16:02
oyun herkes tarafından begenilmedi gercekten herkes dogru soyluyor cunku gercekten oyun sıktı yani bu oyun bug dolu olmamıs adamların bi yerlerimi kalktı bilmiyom ama lafımı yanlıs anlamayın yani adamlar süper oyun yapıyodu simdi oyun berbat bu duzeltilmesi gerekir 1 saatten az oynuyorum oyunu

zargı
25.Kasım.2005, 17:54
ewet ya oyun gerçekten can sıkıyo bi müddet sonra hiç olmadık takımlara yeniliyosun artık yama mı cıkaracaklat ne yapacaklarsa yapsınlarda oyun oynanılabilir hale gelsin yahu (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f)

moody
25.Kasım.2005, 18:07
ben yorumlara katılmıyorum

yeni başladım oynamaya FB ile. şampiyonluğa gidiyorum. Şamp. Liginde 3. olup uefaya kaldım ama ordan da elendim eskiden ilk senemde Şamp. Ligi finali oynardım.

ee FB nin böyle bir gücü olmadığı da malum. yani oyun daha gerçekçi olmuş.

önemli olan oyuncuları doğru yerlerinde oynatmak ve iyi bir defansla kaleciye sahip olmak.

kaleciniz kötüyse iyi bir takımınız olması hiçbir anlam ifade etmez. bir de elbette iyi antrenörler lazım. ben beğendim oyunu gayet de başarılı gidiyorum.

apaydin2148
25.Kasım.2005, 18:35
oyunla ilgili başımdan geçenleri anlatıyım:

oyunu Kayserispor'la açtım.güzel sayılabilecek transferler yaptım.Vitti,Polat Keser,fessi(tam hatırlamıyorum adını 19-20 yaşlarında arjantinli DC).

Gökhan Ünal'ı ve Mehmet Topuz'u 2.5M$'ara sattım yani toplam 5M$.yarım sezona geldiğimde 12.idim.yani Kayserispor için çok kötü bir yer değildi.Ayrıca Polat Keser'i 4M$'a galatasaray'a verdim.

Ardından Giray Bulak kovuldu adım Denizlispor'la anıldı.bende denizli'ye teklif götürdüm.tabi aldılar.

İlk işim tüm yabancıları göndermek oldu ama tazminat çok olduğu için 3 oyuncu elimde kaldı.onları göndermek için sürekli ceza verdim.bunu yaparken özelliklerim bayağı düştü tabi yönetimlede aram açıldı ama sonradan telafi ettim.

Yerine kaliteli sayılabilecek aldım.Mesela Dİego Gavilan,Moshe Ohayan,chiquimento(isviçreli Juventus'dan aldım adı tam olmayabilir)Leo Miniero,Biglia,Özgür Bayer,Orhan Ak,Gökhan Ünal(450K'ya geri aldım:)),Mehmet Yozgatlı vs..tabi yabancıları beleşe,Türkleride çok ucuz fiyata kapattım.

tabi bu arada çoğu futbolcu mu sattım.mesela ben gelmeden önce alınan Fahri Tatan'ı 2.5M$'a sattım.20 yaş altındaki 4 futbolcuyu tanesi 500K'ya sattım,Serdal Boyraz'ı 750K'ya bide Onur Demirtaş'ı 700K'ya sattım.tabi bu söylediklerimi 2.senede aldım.

1.yılın 2.yarısında ligi 10.bitirdim çok kötü bir sonuç değildi.

2.sezonuma fırtına gibi girdim ilk 5 maçı kaybetmedim ama yıl sonunda ligi 5.bitirebildim.

tabi mill takımıda aldım

en çok sevdiğim özellik transferin kolay olması yani bi oyuncuyu çok ucuza alıp çok pahalıya satabiliyoruz.

yani demem o ki oyun zor ama(çok da zor değil aslında iş taktik oturtmaya bakıyor) bir o kadarda zevkli.heyecan verici

geyik20
26.Kasım.2005, 00:46
guzel yapmıssın abi ama oyun cok can sıkıyo yani inşallah duzeltirler

capriceman
26.Kasım.2005, 03:25
Adı üzerinde arkadaşlar EFSANE...

Efsane öyle kolay kolay bitermi, arada üzeri tozlanır o kadar. Merak etmeyin kimse bu oyunu heba etmez...

dinaMYt
26.Kasım.2005, 12:42
bence devre arası konuşmlara ve oyuncu morallerine özellikle dikkat edin

slayer34
28.Kasım.2005, 12:59
evet bazen ucuz bı oyuncunu pahalıya ksabılıyosun bıde patır patır ıstedıgın parayı verıyolar bende de semıh senturk 100 k ıdı 1.5 mılyona trabzona sattım bırde 2. sezona 100 k lık adamınız bıle temız 500 k oluyo buda ıyı bısey bence...

francesco10
28.Kasım.2005, 14:18
bencede oyun gayet ii sadece taktiğin oturması ve heavy derecesinde bi antereman programı lasım ki sakatlık olmasn yoksa 1 hafta içinde 8 dam 1 ay süreyle sakatlanıo:) ve transferler daha mantıklı olmuş bütçe seçme olayı falan. maç arasındaki konuşmalarda işe yarıo oldukça .ilk ve son dakka golleride yiyince sinir edio adamı ama atınca çok keyifli (ı) ben 3 maç kazandm son dakka golüyle bjk yle ama bi maçta yedim ki çok koydu açıkçası feneri deplasmanda yeniodm 2-0 dan gelip son dakka berabere bitti
ibrahim akın,necati,hamit,halil,toraman,ümit özat :) ii oynuolar ama oyunda bi saçmalık var youla yı gol makinası yapmışlar. ne yaptysam ailtondan fazla pozisyona girio ort 7-8 pozisyon tabi anca 1-2 tanesini falan atabilio. buna da şükür :mrgreen:

samco25
02.Aralık.2005, 13:25
abi bana kalırsa oyunun zor olması daha zevkli.en azından beni daha bi hırslandırıyor :roll:

jee_han_86
02.Aralık.2005, 18:46
Bence boyle giderse bu oyun tarih olur bir ornek vereyim

Bjk ile oynuyorum Bursasporda dr oynayan ismini hatırlayamıyorum bi adam var.Kluple anlaştım ama adama da verebilecegim en yuksek rakamı veriyorum yıllık 1.6mdolar ama adam rakamı gülünç buluyo.ee ne var bunda derseniz soyliim.

1.si adam takımından yıllık 110bin dolar alıyor(benim verdiğimin onda biri)

2.adam 2.ligde oynuyor ve BJK'ye gelmiyor

Ne kadar saçma değil mi????? (f) (f)