PDA

View Full Version : İç ve Dış Gelişmelerle İlgili Forumlarımıza Mesaj Atacakların Dikkatine

VoLkaN BaROs
21.Ocak.2007, 05:18
Bundan sonra sitemizde ve İç ve Dış Gelişmeler (http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=245) bölümümüzde aşağıdaki başlıkların hiçbiri yazılamayacak, tartışılamayacaktır.

İç ve Dış Gelişmeler (http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=245) bölümüne yeni konu açmak yönetici onayına bağlanmıştır...

Parti ismi vererek suçlamalarda & övgülerde (ülke menfaatine olan övgüler hariç) bulunan içerik yollmak
Dini, vatanperverliği bir siyasi parti tekelindeymiş gibi yansıtan içerik yollmak
Türban ile ilgili içerik yollmak
İktidar & muhalefet tartışmasına girerek içerik yollmak
Kürt-Türk karşıtlığını doğurabilecek içerik yollmak
Siyasilerin özeli hakkında içerik yollmak
Haber değeri olmayan konu açmak (Ben şöyle düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz gibi)
Türkiyenin siyasi olaylarından bahsetmek, karanlık kişilerin isimlerini mesajlarında geçirmek (Darbeler, idamlar, çatışmalar)

yasaktır. Bu yasaklara uymayan üyelerimiz Öncelikle İç ve Dış Gelişmeler (http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=245) bölümünden çıkarılır ardından devamı halinde forumlarımızdan süresiz uzaklaştırılır.

tosunpasa
21.Ocak.2007, 11:38
Bence bu bölümü kökten kaldırmanız en iyi çözüm olur.

FeYYaz1989
21.Ocak.2007, 11:46
Bence bütün gelişmelere duyarsız kalmamız anlamsız,bu yüzden bölümün kapatılması yanlış olur kanaatimce.
Ama herhangi bir yanlış mesajda modlar veya adminler hızlı davranırsa çok iyi olur çünkü bizde cevap verme durumunda kalıyoruz...

GeNç KaRTaL
21.Ocak.2007, 12:17
bana göre yerinde bir karara olmuş bu durumda oranın modlarına biraz daha ş düşecek

SaRPeR1903
21.Ocak.2007, 12:39
yapılanların doğru olduğu kanaatindeyim böylece kimsenin kalib kırılmaz

S-B-Z
21.Ocak.2007, 18:52
bende kaldırılmasından yanaydım ama kaldırılmayacaksada bu şekilde bir çözüm güzel olmuş volkan.Yalnız modlara bir hayli iş düşüyor bu konuda o tür konuların en kısa sürede silinmesi lazım.
inşallah başarılı uygulanan bir uygulama olur.

Universal
21.Ocak.2007, 18:55
Bence kaldırmayalım. Böyle olması iyi oldu. İstemeyenler varsa oraya girmez. Mesaj yazmaz zaten bu kuralların dışına çıkan da o bölümden çıkarılır.

Ahmeds
21.Ocak.2007, 20:31

kaLdırıLması çözüm oLabiLir ama bunLarıda konuşmak,tartışmak Lazım...

uAburak89
21.Ocak.2007, 20:42
Bence kalkmamalı .. O bölümde bir mesajım bile yok, ama kalkmamalı. Bu forumdaki insanlar düzeyli bir şekilde tartışmayı becerebilirler çünkü .

scolari12111
22.Ocak.2007, 16:06
çok saçma olmuş bence tartışma olacaksa saygı çerçevesin de özgür olmalı yoksa toptan kaldırın.

meddah
22.Ocak.2007, 16:40
Tam da senin dediğin gibi, "saygı çerçevesinde" olmadığı için böyle bir sınırlandırma getiriliyor..

scolari12111
22.Ocak.2007, 17:59
iyi de mesela başbakanı niye eleştiremiyoruz veya siyasi bir partiyi.bu saygısızlık mı?düşünceye gem vurmak mı?

S-B-Z
22.Ocak.2007, 19:02
iyi de mesela başbakanı niye eleştiremiyoruz veya siyasi bir partiyi.bu saygısızlık mı?düşünceye gem vurmak mı?

gerçekten bu sende artık önüne geçilemez bir tutku olmuş.
İlk başta burası resmi bir menajerlik oyunu sitesi.Ve o bölüm benim bildiğim,anladığım kadarıyla üyelerin gelişmelerden habersiz kalmaması için kurulmuş.Bir nevi bilgilendirmek amaçlı yani.Senin dediğin şekilde olunca siyasi foruma döner burası ve başkaları için değil kendi adıma konuşuyorum,pek hazzetmiyorum bu durumdan.
Kısa ve Öz olarak bunun yerinin burası olmadığını düşünüyorum.

scolari12111
22.Ocak.2007, 20:25
tutkuyla bir alakası yok veya sadece bir paartiyi de eleştirmek gibi bir düşüncemj yok.ama olaylar üstüne elbette yorum yapacağız kimin yanlış olduğunu düşünüyorsak gayet tabi bunu yazacağız.

VoLkaN BaROs
23.Ocak.2007, 02:36
Kimse sizlere "aman konuşmayın, susun" demiyor. Sitemizde mümkün olduğunca özgür bir tartışma ortamı yaratma gayretindeyiz. Bunu da sağladığımızı düşünüyoruz. Ancak bizim sağladığımız özgürlüğü aksi amaçlarla kullanma gayretinde olmak oldukça yanlış. Özellikle Türkiye ve Dünya Gündemi alanlarımızda iş çığrından çıkmış durumda; saygı kalmamış, nefret oluşmaya başlamış, tartışmalar propogandalara, anti lere dönüşmüş.

Biz sizlere özgürce konuşma hakkı veriyorsak bunu karşınızdakileri rencide edin, hakaret edin, propoganda ayrımcılık yapın diye değil konuşun bilgilenin yanlış bildiklerinizi düzeltin tartışmayı öğrenin diye...

Bölümlerimizde siyasi gündemden konuşmak yine serbet ancak iş özel bir parti adı verilerek yapılıyor, kişilerin özeline iniliyorsa bunları artık buradan konuşamayacaksınız.

Genel tartışmaları yapabilirsiniz, onun haricinde yukarıda belirttiğim konuları bundan böyle sitemizde konuşturmayacağız zira çok kişinin kalbi kırılıyor.

Unutmayınız ki sizlerin bilgilenmesi & eğlenmesi için oluşturuldu bu forum. Çoğunlukla FM ve Spor alanlarında yayın yapıyoruz. Bunun yanında Türkieye ve DÜnyada oluşan olaylardan da bihaber olmayasınız diye o bölümü açtık. Amaç bilgilenmek ise bu şekilde de bilgilenebilirsiniz. Uç noktalara kayacak hertürlü konu bundan sonra sitemizde açılamayacak.

çok saçma olmuş bence tartışma olacaksa saygı çerçevesin de özgür olmalı yoksa toptan kaldırın.

tutkuyla bir alakası yok veya sadece bir paartiyi de eleştirmek gibi bir düşüncemj yok.ama olaylar üstüne elbette yorum yapacağız kimin yanlış olduğunu düşünüyorsak gayet tabi bunu yazacağız.

scolari12111
24.Ocak.2007, 01:07
benim var mı hakaret içeren bir mesajım.ne düşünüyorsam o nu yazıyorumj isteyen istediğini eleştirir beğenmek zorunda değil.bu parti de olur şahısta olur.ve eğer bir başbakan ın geçmişi o nun özeliyse ne diyelim.o nu yargılamayalım bunu sorgulamayalım kalp kırılrı o darılır.duyarsız kalalım yani.veya arkadaşlarımızla paylaşmayalım.bunu diyorsunuz da ölen birinin ardından iyi olmuş denirken neredesiniz?veya şeriat istiyorum diye yazılırken?

scolari12111
24.Ocak.2007, 01:43
eleştirmek pis birşeyse doğru dediklerin.resmi bir site olması neyi değiştirir.hakaret olmadıktan sonra isteyen istediklerini eleştirir.peki şuna niye cvp vermiyorsun birileri iyi olmuş vurulmuş derken veya şeriat istiyorum derken neden aynı hassasiyeti göstermiyorsunuz?

meddah
24.Ocak.2007, 03:23
Yahu scolari, sana özel bir sınırlamaymış gibi niye davranıyorsun.
Senin üslubunda bir problem yoksa, senin için de bir problem yoktur, aynen devam..

scolari12111
24.Ocak.2007, 03:25
Yahu scolari, sana özel bir sınırlamaymış gibi niye davranıyorsun.
Senin üslubunda bir problem yoksa, senin için de bir problem yoktur, aynen devam..

bu forumlarda birçok kez dedim burada en alakalı yönetici sensin.ben genel konuşuyorum herkes istediğini eleştirmekte özgürdür.buna gerekçe olarak üslup gösterildiği için diyorum.

bortecine
24.Ocak.2007, 12:52

Medeni insanlar düzgün bir şekilde tartışma ve paylaşım yapabilirler heralde ...

Aydin
24.Ocak.2007, 16:01
Forumdaki kurallar böyledir ve bunları tartışmak da yersizdir. beğenirseniz ne güzel. beğenmezseniz de bunlardan taviz verecek değiliz. onun için uzatmaya gerek yok.

VoLkaN BaROs
25.Ocak.2007, 01:49
benim var mı hakaret içeren bir mesajım.ne düşünüyorsam o nu yazıyorumj isteyen istediğini eleştirir beğenmek zorunda değil.bu parti de olur şahısta olur.ve eğer bir başbakan ın geçmişi o nun özeliyse ne diyelim.o nu yargılamayalım bunu sorgulamayalım kalp kırılrı o darılır.duyarsız kalalım yani.veya arkadaşlarımızla paylaşmayalım.bunu diyorsunuz da ölen birinin ardından iyi olmuş denirken neredesiniz?veya şeriat istiyorum diye yazılırken?

Orada iyi olmuş denilen tüm mesajlar aynı saatler içerinde silinmiştir veya diğer bahsettiğin konuda cevap verilmiş konu kapatılmıştır. Sen görmek istemiyorsun belki ama istersen ben sana link vererek görmeni sağlayabilirim:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=32328#14

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=31795&page=5

Bu kadar feveran etmenin bir anlamı yok, eğer din & siyaset konularına derinlemesine girmek istiyorsan bunu başka sitelerde yapmalısın.

Bu sitede bundan sonra belirttiğim konuları konuşmak yasaktır. Bunu bir tek ben değil senin dışında tüm üyelerimiz istiyor. Kimsenin huzurunun kalmadığı bir bölümün açık kalmasını veya öyle devam etmesini göz göre göre kabullenemem.