PDA

View Full Version : Forumda Yönetici Olmak

Aydin
24.Ocak.2007, 01:45
Turksportal forumlarında mod olmak isteyen ve şu an mod ve yazar olan arkadaşlar...

Biliyorsunuz forum gittikçe gelişiyor, genişliyor. Buna bağlı olarak yönetici ve yazar alımları oluyor gördüğünüz üzere. Forumda yönetici alma kritlerleri ise oldukça basit. Sadece 2 seçenek önemli.

1. Kişiliğiniz. Büyüklerinize ve küçüklerinize nasıl davrandığınız. Tarzınız, üslubunuz.
2. Forumda katkınızdır.

Aranan özellikler bunlardır.

Bunlara uygun olarak görüldünüz ve foruma yönetici/yazar olarak alındınız. İş burada bitmiyor. Bundan sonra göstereceğiniz performans da önemlidir yine 2 özellik için.

Adminler dışında, kim olursa olsun, her kademede işin içine terbiyesizlik ve saygısızlık girdiği zaman, bu zamana kadar forum için ne yaparsa yapsın, isterse forumdaki en sevilen kişi olsun, deyim yerindeyse gözünün yaşına bakılmaz.

Yapılan hatanın büyüklüğü ve küçüklüğü de önemlidir. Küçük bir hata yaptığınız zaman göz hapsinde olursunuz. Ve bu hatalar biriktiği zaman gereği yapılır.

Durumun tersine bakacak olursak. Mizacınızdan ödün vermezseniz üst yöneticiliğe kadar gidersiniz.

Dediğim gibi verilen emeklerinizin boşa gitmesi (ki eğer hakikaten sadece amacınız birilerine birşey öğretmekse boşa giden birşey olmaz) mümkündür yetkilerinizin alınmasıyla.

Ayrıca bize "yetki istiyorum" gibi özel mesajlarla gelmeniz size birşey kazandırmaz. Bunu da not olarak belirteyim.

Kısacası anlatmak istediğim olay bizim için önemli olan sırasıyla şudur.

1. Kişiye saygı,
2. Emeğe saygı.

Biz böyle düşünüyoruz. Buna göre hareket ediyoruz. Bu politikamızdan hoşnut olmayanlar forumumuzda dolaşmayabilirler. Sonuna kadar özgürdürler. Ama bu politikadan şaşmayacağız. Bilginize...

Ilhan
24.Ocak.2007, 16:10
Bu konunun açılması güzel olmuş. Benim de birkeç düşüncem var.

Forumda aktif olan herkes, yöneticisi olsun normal üyesi olsun, yükselmek ister. Ancak yükselmenin şartı, forumda saygın olmanın şartı, sitede görev alabilmenin şartı Aydın'ın da belirttiği gibi üsluptur ve çalışmaktır

Üslup çok önemlidir. Kimseye saygısızlık yapılmamalıdır, terbiyesizlik olmamalıdır.
Yönetici önerilerindeki en önemli noktanın kullandığınız üslup olduğunu belirtelim.

İkincisi de çalışmak. Bidiğiniz gibi sitemizin yaptığı belli başlı işler var. Bu işlere ilgi duyar ve katkı sağlayabileceğinizi ispatlarsanız sitede çalışabilirsiniz.

Son dönemde yönetici olan üyelerimize bakarsanız onların üslubunun veya site için yaptığı çalışmaların alınmalarındaki en büyük faktör olduğunu görürsünüz.

Sheriff
24.Ocak.2007, 17:07
Kesinlikle katılıyorum 1. ve en önemli konu üslup ve saygı. Bunlar herşeyin önündedir..

Eray Dengiz
24.Ocak.2007, 17:58
Herkese katılıyorum. Üslüp ve saygılı olmak birinci koşuldur.

crazysebo
24.Ocak.2007, 17:58
Bizim yonetici olmamız için ne gibi bir paylaşım yapmamız gerekiyor.
Her konuda yorum yapmak mı yoksa kendimize ait olan oyunla ilgili şeyleri paylaşmak mı(ORN:taktik,oyuncu vs.) ?

CeNTeR_TR
24.Ocak.2007, 18:02
Bizim yonetici olmamız için ne gibi bir paylaşım yapmamız gerekiyor.
Her konuda yorum yapmak mı yoksa kendimize ait olan oyunla ilgili şeyleri paylaşmak mı(ORN:taktik,oyuncu vs.) ?

forumun sadece bir kısmında değil genelinde bu işi severek ve istekle herkese karşı paylaşım yaparak kırıcı tavırlardan uzak sevgiyle ağır başlı olarak ve saygı sevgi ile davranarak

ibo
24.Ocak.2007, 18:27
post kasıpta yönetici olunmadığınıda herkezin bilmesi gerekir artık. Önemli olan ne düzeyde paylaşım yapıldığı ve ne kadar olgun olunduğu...

dnz498
24.Ocak.2007, 19:07
Benim bu seviyelere gelmemde ki en büyük artı üslübum, ve insanlara karşı gösterdiğim saygıdır. Yazılarımı okuyan ve beni tanıyan insanlar bunu bilirler. Yapılması gereken bir konuşma idi, umarım hiçbişey için geç kalınmamıştır. İnsanları insan yapan değerleridir, lütfen bunu unutmayın.

Herşeyi boşverde bu söz gerçekten çok önemli
aklı büyük insanlara saygılar

Mc.Speedy
24.Ocak.2007, 19:16
Saygı , Üslup önemlidir , Sadece site içinde değil gerçek hayat'tada dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir.

Aydin
24.Ocak.2007, 19:21
Bu yazyı yazmama rağmen hala bana özel mesajla "mod olabilir miyim" türü yazılar geliyor. pes doğrusu.

CeNTeR_TR
24.Ocak.2007, 19:21
Saygı , Üslup önemlidir , Sadece site içinde değil gerçek hayat'tada dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir.

evet sami bu konuda haklı bi saygı ve üslup yaklaşımlar sadece burda değil hayatmızdada bizi iyi yerlere getirir..

ayrıca bir konuya daha değinmek istedim mesaj sayısını arttırarmak yönetici olmak anlamına gelmez bunuda unutmayalım

Nedvedmania
24.Ocak.2007, 23:29
Benim bu seviyelere gelmemde ki en büyük artı üslübum, ve insanlara karşı gösterdiğim saygıdır. Yazılarımı okuyan ve beni tanıyan insanlar bunu bilirler. Yapılması gereken bir konuşma idi, umarım hiçbişey için geç kalınmamıştır. İnsanları insan yapan değerleridir, lütfen bunu unutmayın.
senin sitedeki saygını üslubunu resmiyetini bileyenmi var ben sana takılıyorum arada ama sen devam et gene :)

Jay_Jay Ceyhun
24.Ocak.2007, 23:44
bu ıs saygıya,dürüstl]üğe ve [COLOR="Red"][/COLORİMLAYA bakıyor imlayı kırmızı harfle ve buyuk harfle yazdım cunkı modlugum bu yuzden gıttı bunun ıcın ayrı caba gosterıyorum ama yazar ve basket sıte editörü olarak yine yöneticiliğime devam ediyorum...

Sekopej
24.Ocak.2007, 23:53
bu ıs saygıya,dürüstl]üğe ve [COLOR="Red"][/COLORİMLAYA bakıyor imlayı kırmızı harfle ve buyuk harfle yazdım cunkı modlugum bu yuzden gıttı bunun ıcın ayrı caba gosterıyorum ama yazar ve basket sıte editörü olarak yine yöneticiliğime devam ediyorum...

Ceyhun, iyisin, iyi niyetlisin de senin de dediğin gibi şu imla kurallarına biraz dikkat etsen daha iyi olacak.

Ayrıca diğer arkadaşlardan da rica ediyorum. Lütfen Türkçe'mizi koruyalım. Nokta, virgül kullanmasanız da kelimeleri düzgün yazalım...

Jay_Jay Ceyhun
25.Ocak.2007, 19:41
saol abı uymaya calısırım

OgUzKaGaN
25.Ocak.2007, 19:45
Ceyhun bencede biraz dikkat etsen iyi olacak kardeşim...

Jay_Jay Ceyhun
25.Ocak.2007, 20:01
dogru dıyorsun kardesım duzelteceöğim artık bu hatalarımı inşallah

Mc.Speedy
25.Ocak.2007, 20:05
Ceyhun yavaş yavaş hatalarını düzeltecektir ;)

Universal
26.Ocak.2007, 21:58
Benim de yöneticlikten çıkmamın nedenlerinden biride budur. Bu işin saygı çerçevesi içinde yapıldığını unutumuştum ve bir büyüğüme saygısızlık etmiştim. Ne kadar kendimi başarılı olarak ta görsem üslubunum kötü olması yöneticlikten ayrılmama neden oldu. Bende farkına vardım. İnşallah artık böyle durumlarla karşı karşıya kalmayacağım.

Scocco
26.Ocak.2007, 22:28
Kesinlikle katılıyorum. Kim ne olursa olsun hayatında birçok şeyi üslübunu koruyarak ve saygı göstererek yapmalıdır.

DeDe
26.Ocak.2007, 22:32
iş özü şudurki ey ahali..
bu iş gönül işidir..yöneticilik geliir geçer..ben mesela..yöneticiydim işlerimin yoğunluğu dolayısı ile şu anda yapamıyorum..bu benim bu site ile işimin bittiği anlamına gelmez..bakın ilk fırsatta sitemdeyim..bakın benim sitem diyorum..
çünki burası bir aile gibi ve ben büyüklerinizden biri olarak(zannedersem bi mali var benle yaşıt :)) söylüyorum..İşin özü herkesi kendinden gibi görmektir..
siz siteyi sevin ey gençlik..yöneticilik için değil..site için bişeyler yapmaya çalışın..

gerisi laf-ı güzâf...

Mc.Speedy
26.Ocak.2007, 22:38
Bir insan öncelikle Saygısından ve Uslübündan değer kazanır , 2.planda olarak ise yaptığı işlerden ;)

Beykozlu
29.Ocak.2007, 20:11
eğer yardımcı arıyorsanız ben hazırım.. :)

Jesus_FB
29.Ocak.2007, 20:12
eğer yardımcı arıyorsanız ben hazırım.. :)

yukarda yazanları okumak çok mu zor geliyor acaba?:mad:

comandante
29.Ocak.2007, 21:11

imlayı kırmızı harfle yazamamışsın ceyhun...yazdıklarını göndermeden önce bi okusan da öyle göndersen?

Jay_Jay Ceyhun
29.Ocak.2007, 21:17
yok ben o renklendırme ısını fazla cakozlayamıyom zaten ımlayı kırmızı yapmaya calıstım ama olmadı

Universal
29.Ocak.2007, 22:34
yok ben o renklendırme ısını fazla cakozlayamıyom zaten ımlayı kırmızı yapmaya calıstım ama olmadı

Eğer bilmiyorsan bilmediğin işi yapma. ;)

YasadisiGercek
30.Ocak.2007, 16:44
Daha Yeniyim Katkılarım olacak

muratsungur132
02.Şubat.2007, 11:46
bende mod olmak istiyorum güzel turnuvalar kurarım ?

M.Scofield
02.Şubat.2007, 12:13

sanirim konuyu okumadin:)

GeNç KaRTaL
02.Şubat.2007, 12:18
arkadaşlar konuda yönetici aranıyor denmiyor yöneticilerin nasıl olması gerektiği söyleniyor lütfen başlığa bakıp yorum yapmayalım;;)

S-B-Z
02.Şubat.2007, 16:07
Hay Allahım ya :)
ne adamlar var :n:

Jay_Jay Ceyhun
02.Şubat.2007, 16:11
omer abi kapiya esrakes giremez diye yazi asmassak olacagi budur:p :p:p :p

S-B-Z
02.Şubat.2007, 16:16
işin ilginci birde diyorki güzel turnuvalar kurarım.Beklediği cevap ne acaba?
tamam koçum hemen al takımları başla mı :n:

ibo
02.Şubat.2007, 16:19

Sen ilkbaş konunun içeriğini okuyupta yorum yapmayı öğrenirsen sonra seni mod yaparlar merak etme sen :)

Jay_Jay Ceyhun
02.Şubat.2007, 16:32
omer ve ibrahim abi ikinizde alemsiniz vallahi (=(=(=(=

garydelgadov
02.Şubat.2007, 21:55
abi mod olabilirim
fm cm ne isterseniz artık modluga açıgım cevab bekliyorum....

mgungor
02.Şubat.2007, 21:57
Kilitlenmesi lazım konunun bana göre..

Vieri
03.Şubat.2007, 00:04
abi mod olabilirim
fm cm ne isterseniz artık modluga açıgım cevab bekliyorum....
bu gidişle çok zor.

Kilitlenmesi lazım konunun bana göre..

yönetici olmayı düşünenler ilk mesajı okusunlar lütfen

Selman Ozturk
29.Mayıs.2007, 00:31
Konu aşağıda kaldığı için okunmuyor anlaşılan. Halen yöneticilik için Özel Mesaj'lar gelmekte. Arkadaşlar lütfen ilk mesajı okuyalım...

Ben de çok fena kuzu çevirme yaparım. Bir yapayım parmaklarını yersin...

Hiç mi okumuyorsun yazılanları yahu!!!