PDA

View Full Version : ODTU Universitesi Ve "Devrim" Yazisi..

Enjoy
06.Aralık.2005, 00:30
ODTU Universitesinin Stadyumundan YiLLar boyunca Kimsenin siLemedigi Devrim Yazisi.. Buyrun.. PoLemige Gerek yok.. Tartisma icin acmadim..

http://www.izinsizgosteri.net/odtu%20tarihce/nurettin_caliskan_23.html

Seçkinn
06.Aralık.2005, 03:16
ODTU Universitesinin

Enjoy kardeşim ODTÜ'nün sonundaki Ü zaten Üniversite... (b)

Yaklaşık on yıldır ODTÜ kampüsünde yaşıyorum...Her gün görüyorum o yazıyı...Bazen insan gaza geliyor açıkçası birşeyler yapmak lazım diye...

Tabi bu yazının yıllar boyu silinmemiş olması önemli...Gerçi o yazıyı silmek yürek ister...Silmeye çalışanın vay haline diyorum...Enjoy'un verdiği linkte bazı resimler var daha açıklayıcı olur sanırım...

capriceman
06.Aralık.2005, 04:59
Üniversiteler akademik eğitim içindir.

Neron_FB
06.Aralık.2005, 09:08
Vay bee..Geçen sene o yazıyı görünce tüylerim diken diken olmuştu.. (b) (ı)

Navras
12.Aralık.2005, 13:32
o zamanlar(meshur 80 oncesi) universitelerde okuyan atalarımız sag ve solun olmadığını,herşeyin "karşı oldukları emperyal devletler tarafından fişeklendiğini" anlasalardı ve bunlarla uğraşmayıp çalışsalardı, şimdiye ne borcumuz olurdu "emperyal" devletlere ne de sesimizi duyuramama sorunumuz olurdu.

kocaman adamlar olduk hala neyin peşindeyiz... yazık valla

yeniay
12.Aralık.2005, 19:38
Bu zaten bilindik bir şey ODTU de nasıl bir görüşün hakim oldugu belli bu konu aslında siyasi bir konu o devrim isteyenler acaba hayatlarında bu ülke için iyi bir şey istemişlermi bide bir arkadaş o yazıyı silmek yürek ister demiş bir kere ugraşmaya gerek yok delilerle muhattap olmaya gerek yok,eger o yazıyı yazanlarda yürek var ise neden Yıldız TÜ zamanında giremediler.Zamanında YTÜ haric bütün üni'ler kapandı ama YTÜ kapanmadı eee hani yürek böyle şeylere haz duydukca;bu vatan küçülşmeye ve yok olmaya mahkumdur yazık acıyorum devrim diyerek ölecekler ama mahşer alanında asıl devrimi görecekler aslında fazla bir şey demek istemiyorum binlerce insan bu yüzden yok oldu ve halimiz ortada iki tarafta şu anda siyasi (parti bazında) olarak yok.Peki devrim diyip sonra o devrim diyenlere karşı gelenler savaştıda ne oldu vatanmı kurtuldu aksine geriledik insanlar perişan oldu böyle bir şey sadece acizliktir.Eeee ne demişler tarih tekerrürden ibarettir.Böyle olmasaydı dünyada ilk 500'e giremeyen üni'lerimiz o listede olacaktı profesörlerimiz dünya çapında adam yerine konacaktı ama hala ugraştıgımız şeye bak ayıp ya cok ayıp.Onlar acaba o yazının onları öbür dünyada kurtaracagınımı zannediyor hadi gectim her insan inaclı olacak diye bir şey yok ya ama bu ülkeyidemi sevmiyorlar tabiki sevmiyorlar.Şimdi öyle bir hal aldıki üni'ler artık insanalar arkam olsun diye bu tip sag ve sol gruplara katılıyorlar ama 40 yaşına gelince herşeyin boş oldugunu anlıyorlar(tabiki akıllı olanları) diğerlerini zaten Allah ıslah etsin ne diyim artık

Bunlarla ugraşmayalım Vatanımızı düşünelim birazda olsa düşünelim ama nerdeeeee "hep bana hep bana" Allah sonumuzu hayır eylesin

Seçkinn
12.Aralık.2005, 20:20
Sakin beyler...Burası spor forumu siyaset değil...Ben Enjoy kimsenin silemediği yazı dediği için o cümleyi kullandım...Siyasi tartışma başlatma amacı yok açıklamak içindi...

Bu konunun kapanmasından yanayım...Kitlensin bu topic...Belli ki bu tartışmaya dönecek...Gereği yok biz kendi muhabbetlerimize bakalım...Yaşça çok küçük arkadaşlarımız da var forumda onlarında kafalarını karıştırmamış oluruz...

yeniay
12.Aralık.2005, 20:31
Sakin beyler...Burası spor forumu siyaset değil...Ben Enjoy kimsenin silemediği yazı dediği için o cümleyi kullandım...Siyasi tartışma başlatma amacı yok açıklamak içindi...

Bu konunun kapanmasından yanayım...Kitlensin bu topic...Belli ki bu tartışmaya dönecek...Gereği yok biz kendi muhabbetlerimize bakalım...Yaşça çok küçük arkadaşlarımız da var forumda onlarında kafalarını karıştırmamış oluruz...

Haklısın (b)

dinaMYt
12.Aralık.2005, 20:56
Bu zaten bilindik bir şey ODTU de nasıl bir görüşün hakim oldugu belli bu konu aslında siyasi bir konu o devrim isteyenler acaba hayatlarında bu ülke için iyi bir şey istemişlermi bide bir arkadaş o yazıyı silmek yürek ister demiş bir kere ugraşmaya gerek yok delilerle muhattap olmaya gerek yok,eger o yazıyı yazanlarda yürek var ise neden Yıldız TÜ zamanında giremediler.Zamanında YTÜ haric bütün üni'ler kapandı ama YTÜ kapanmadı eee hani yürek böyle şeylere haz duydukca;bu vatan küçülşmeye ve yok olmaya mahkumdur yazık acıyorum devrim diyerek ölecekler ama mahşer alanında asıl devrimi görecekler aslında fazla bir şey demek istemiyorum binlerce insan bu yüzden yok oldu ve halimiz ortada iki tarafta şu anda siyasi (parti bazında) olarak yok.Peki devrim diyip sonra o devrim diyenlere karşı gelenler savaştıda ne oldu vatanmı kurtuldu aksine geriledik insanlar perişan oldu böyle bir şey sadece acizliktir.Eeee ne demişler tarih tekerrürden ibarettir.Böyle olmasaydı dünyada ilk 500'e giremeyen üni'lerimiz o listede olacaktı profesörlerimiz dünya çapında adam yerine konacaktı ama hala ugraştıgımız şeye bak ayıp ya cok ayıp.Onlar acaba o yazının onları öbür dünyada kurtaracagınımı zannediyor hadi gectim her insan inaclı olacak diye bir şey yok ya ama bu ülkeyidemi sevmiyorlar tabiki sevmiyorlar.Şimdi öyle bir hal aldıki üni'ler artık insanalar arkam olsun diye bu tip sag ve sol gruplara katılıyorlar ama 40 yaşına gelince herşeyin boş oldugunu anlıyorlar(tabiki akıllı olanları) diğerlerini zaten Allah ıslah etsin ne diyim artık

Bunlarla ugraşmayalım Vatanımızı düşünelim birazda olsa düşünelim ama nerdeeeee "hep bana hep bana" Allah sonumuzu hayır eylesin

+1

Navras
12.Aralık.2005, 22:32

gaza gelip bişeyler yapmak istiosun ama bişey olunca hemen kapansın konu,konuşup çözümünü tartışmak yok kapansın. bu özgürlükçü yanın galiba ama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu (i) (ı) :mrgreen: :mrgreen:

Neron_FB
12.Aralık.2005, 22:38
kitlenmesinden yanayım...Olay büyümesin diye görüşüme gelen laflara cevap bile yazmıyorum..
Ve lütfen yazarken yapıcı yazalım yıkıcı değil

emirduman
13.Aralık.2005, 00:14
Bence kapansın konu iyice kötüye gidecek gibi...

Seçkinn
13.Aralık.2005, 00:46

gaza gelip bişeyler yapmak istiosun ama bişey olunca hemen kapansın konu,konuşup çözümünü tartışmak yok kapansın. bu özgürlükçü yanın galiba ama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu (i) (ı) :mrgreen: :mrgreen:

Çözümünü tartışmak demişsin ama neyi çözeceğimizi anlamış değilim...Kimseyle ideolojik bir tartışmaya girmedim zaten...Artı bu tür siyasi görüşlerin tartışılıp (ortada çözülmesi gereken birşey göremiyorum) çözüleceği platformun TSP olmadığını düşünüyorum...

Yazdığın mesaj aslında hakaret içeriyor bana göre...İnsanların görüşleri ve düşünceleriyle dalga geçen birisi ile zaten bu konuları tartışmam...Nasıl istersen öyle olsun konu kapansın dememdeki amacı söylemiştim daha önce...Kapanmasın konu beni çokta bağlamıyor...

capriceman
13.Aralık.2005, 03:43
Konu kilitli..

gookhan
16.Temmuz.2006, 23:47
ODTÜ stadyumundaki Silinemeyen DEVRİM yazısı !!!
DEVRİM YAZISI ATEŞLE YAZILMIŞ

ODTÜ stadyumundaki Devrim yazısının nasıl yazıldığı konusunda bir sürü efsane var. Bir anlatıma göre; bu yazıyı yazanlar, yazıyı yazdıktan sonra boyayı ateşe vermişler. Boya sabaha kadar cayır cayır yanmış. Ve Devrim yazısı adeta taşlara nakşedilmiş. Bir de yazı çok düzgündür. Bunu da şöyle becermişler: stadyumun tam karşısındaki spor salonunun damına çıkan öğrenciler, dürbün ve inşaat bölümünde kullanılan ölçüm aletlerinin yardımıyla, yazıyı yazanlara rehberlik etmiş. Böylece o kadar büyük bir yazı stadyum merdivenlerine düzgün bir biçimde yazılabilmiş.

DEVRİM YAZISI NEDEN SİLİNMİYOR

ODTÜ stadyumunun tribün merdivenlerinde boydan boya "Devrim" yazıyor. Okulda anlatılana göre; bu yazı, 80 öncesi kimya mühendisliğinde okuyan çocukların hazırladığı "özel" bir boyayla yazılmış. Yönetim tarafından defalarca üzeri boyanan, silinen, kazınan bu yazı bir türlü silinmiyor. Özellikle yağmur yağınca neredeyse yeni yazılmış kadar net okunuyor. Denilene göre; bu boyanın formülünü sadece bu boyayı hazırlayan öğrenciler biliyormuş..

alıntıdır

Oghuse
17.Temmuz.2006, 00:00
ilginçmiş...

dentaconstantin
17.Temmuz.2006, 00:02
abim odtü mezunudur bu hikayeyi anlatmıştı ilginçtir o yazı silinemiyormuş

10_Osmanozc
17.Temmuz.2006, 00:29
Resim yok mu?Ayrıca o kadar silmek istiyorlarsa niye yıkmıyorlar?

ibo
17.Temmuz.2006, 00:39
evet ya resim koysanız da bizde görsek...

Oghuse
17.Temmuz.2006, 01:44
Resim yok mu?Ayrıca o kadar silmek istiyorlarsa niye yıkmıyorlar?
abi spor salonunumu yıksınlar :D

manwhowalksalone
17.Temmuz.2006, 02:04
Evet yaw resim istiyoruz

ForsakeN
17.Temmuz.2006, 02:23
Resim Resim Resim.Gerçekten çok ilginç.

meddah
17.Temmuz.2006, 09:34
Bu konu ve resimler daha önce vardı..
İkisi birleştiriliyor..

Ama bir hatırlatma: Önceki konu kilitlenmişti, lütfen yorumlara dikkat edelim..

gezenti
17.Temmuz.2006, 13:06
bana kalırsa bu konuda kilitlensin.biide utanmadan silinmedi diye övünüyorlar yava kardeşim devlet sana o kısıtlı bütçesiyle türkiyenin sayılı ünilerinden birini yapmış sende onu yakarak koskoca ama hiç gerçekleşmeyecek bir yazı yaşmışssın.zihniyetsiz akıl fakiri insanlar...
not:lafım bu yazıyı buraya yazanadır...