PDA

View Full Version : Ne Kadar Safsınız(Kendinizi Test Edin)

TR.CaPTaiN
29.Ocak.2007, 01:00
Eğer bir takım sözlere çabucak inandığınızı, imaların altındaki art niyeti bazen anlamadığınızı düşünüyorsanız, saflık derecenizi ölçmeye ne dersiniz? Haydi, kalemi alın elinize ve kendinizi test edin. İyi niyetli misiniz yoksa her tehlikeye karşı tedbirler mi alırsınız?
1- Midesi ile ilgili şiddetli ağrılar çektiğinden şikayet eden bir arkadaşınız yarım kalan işlerinizi yapmanız için ricada bulundu. Ona vereceğiniz cevap ne olur.
a) Ona midesini yatıştıracak bir ilaç alıp almadığını sorarım.
b) Hafta sonu erkenden çalışmaya başlamasını ve ancak böyle açığını kapata bileceğini söylerim.
c) Yorulabileceğimi ve dolayısıyla hatalar yapabileceğimi söyleyerek ikna etmeye çalışırım.
2- Erkek arkadaşınız sizinle randevusuna bir saat geç geldi. Üzerinde kadın parfümü kokusu hissettiniz. Ve çok yorgundu. Bu olaydan sonraki tavrınız ne olur?
a) Daha sonra ayrılmak için gerekli belgeleri toplar ve suçüstü yakalamak için uğraşırım.
b) Ona enerjisinin bu gibi şeylerle harcamasının işi için tehlikeli olabileceğini söylerim.
c) Kara listeye aldığım pek çok erkek-kız arkadaşı için mantıklı bir açıklama yapmaktansa terk edeceğimi söylerim.
3- Bir seyahat acentasından Antalya sahillerine gemi ile bir yolculuk kazandınız. Bunu size telefonla bildirdiler. Telefondaki kişi, kredi kartı numaranızı istedi. Cevabınız ne olur?
a) Yalnızca tek kişilik olup olmadığını öğrenir, sonra da visa ya da master karttan hangisini tercih ettiklerini sorarsınız .
b) Kişisel bilgileri vermeden önce gerekli yerlerle görüşüp, şirketlerini kontrol etmek istediğimi söylerim.
c) Arayan kişinin dışarıda herhangi bir suç işleyip, kimliğimi kullanabilceğini düşünerek kapatırım.
4- İşteki rakibiniz, sırf ne düşündüğünüzü görmek için başarısızlığa uğrayan bir dosyayı gözden geçirip geçiremiyeceğini sorarsa:a) “Dosya patronumda… Geri aldıktan sonra size verebilirim”
b) “Tabii ki olur. Zaten fikirlerimi çalıyorsunuz, bu yüzden siz terfi ettirildiniz ben aynı yerimdeyim”
c) “Bende bir kopyası var, verebilirim. Dikkatle incelemenizi istiyorum.
5- Bikini ile kendinizi sahil kenarında bir balina gibi hissediyorsunuz. Bir reklamda ise 10 günde 30 kilo verebileceğinizi iddia ediyorlar. Siz:
a) Hemen arardım…
b) Televizyonu kapatır, yağlı bölgelerinizi eritmek için koşuya çıkarsınız.
c) Kanalı değiştirir ve aç gözlü diyet malzemelerini boykot edeceğinize dair kendi kendinize söz veririsiniz.
6- Marketten alışveriş yapıp eliniz kolunuz dolu dönerken, tanımadınığınız biri gelip evinize kadar size yardımcı olmayı teklif etti…
a) Onun yardımına kesinlikle ihtiyacınızın olmadığını söylersiniz.
b) Çantalarınızın zorla almaması için sımsıkı tutar, gözüne yanınızda taşıdığınız biberli spreyi sıkarsınız.
c) Eşyalarınızı taşımasına izin verirsiniz. Getirdikten sonra da dinlenmesi için onu içeri davet edersiniz.
7- Bir arkadaşınızın arkadaşı büyük paralar kazanacağınızı söyledi. Fakat 24 saat içinde 1milyon YTL vermeniz gerekiyor. Ne dersiniz.?
a) Daha çok paraya çevirmesini istersiniz.
b)Bir film yapımı için harcamasını istersiniz.
c) Teşekkür edip geri çeviririsiniz.
8-Bir mekanda yakışıklı biriyle karşılaştınız. Parti bitmeden önce bu yakışıklı yanınıza gelip, size aşkını ilan ederse cevabınız ne olur.
a) “Ben de seni seviyorum…”
b) “Yorgunum. Birazdan uyumaya gideceğim. Belki bir akşam birlikte yemek yiyebiliriz.
c) “Çok iyi. Biraz kendinizden söz edin” deyip, masanıza davet eder ve özelliklerinizi anlatmaya başlarsınız.
9- En çok satan bir kozmetik markasından dört YTL’ye bir ruj aldınız. Eğer 10YTL daha verirseniz rujun yanında bir malzemeyi hediye olarak alabiliyorsunuz. Ne dersiniz?
a) “Sadece ruju almak istiyorum.”
b) “Beni kandırmadığınız nerden bileyim.”
c) “On beş YTL verip, iki tane hediye alabilir miyim?.
10- Tanıtım ve reklam işleriyle uğraşan bir şirkette çalışıyorsanız. Patronunuz gelecekle ilgili planlarınızı anlatmak üzere yakınındaki bir barda oturup bir şeyler içerek konuşmak isterse;
a) Geç saatler kadar çalışmayı planladığınızı ve mümkünse ofisinde görüşebileceğinizi söylersiniz.
b) Seksi kıyafetlerinizle ona bir tokat patlatıp ilerlersiniz.
c) “Aa, orası güzel ve serin bir yerdir” deyip, onunla birlikte gidersiniz.

Puanlama
1----------------------
a) 2
b) 1
c) 0

2----------------------
a) 0
b) 2
c) 1

3----------------------
a) 2
b) 1
c) 0
4--------------------
a) 1
b) 0
c) 2
5--------------------
a) 2
b) 1
c) 0
6--------------------
a) 1
b) 0
c) 2
7-------------------
a) 2
b) 0
c) 1
8------------------
a)2
b)1
c)0
9------------------
a)1
b)0
c)2
10----------------
a)1
b)0
c)2
16 Puan Ve Üstü
Siz tam bir pollyanna’ sınız. Birçok insan için iyi şeyler düşünür ve aralarında kötü niyetli olanları karşı bile sonsuz sevginizi ifade edersiniz. Ortadan kaybolabileceklerini bildiğiniz halde yinede bu insanlara borç para verir ya da borçlarını ödersiniz. Ama insanlarla aranıza bir mesafe koyarak ya da bu hassas yönünüzü bir kenara iterek bunları önleyebilirsiniz.

8-15 Puan Ve Üstü
Her zaman tehlikeli, rezilce yalanlar söyleyebilir ve menfaatiniz için çoğu zaman insanlara karşı yapmacık olabilirsiniz. Fakat yine de arkanızdan çevrilen dolapları fark etmezsiniz. Kimseyle tartışmaksızın, başınızı derde sokma pahasına yaptığınız üç şey vardır. Bunlar, risk alabilmek, hatalar yapmak ve bunlardan ders almak.
8 Puan Ve Altı
Parolanız “Bu devirde babana bile güvenme! Olmuş. Bu sınıfa uygun kişiler, ihanete uğramaktan korkan, her adımını atan tiplerdir. Siz eğer bu tiptenseniz konuşmaya başladığınızda çok heyecanlanırsınız. Çevrenizdekiler sizi genellikle “soğuk” olarak tanımlar. Samimi içten olan kimselere bir şans verin ve kendinizi gösterin.

Alıntı

Memedov
29.Ocak.2007, 02:36
ooo ßen ßaya safmışım aßi..:D

fenerbahce_1907
29.Ocak.2007, 02:37
Bende baya safmısım :D

yavuuzzzz
29.Ocak.2007, 14:21
9 puan heç yoktan iyidir

azizuzu
29.Ocak.2007, 17:20
wayy bee baya safmışım.. Ama ikinci soruyu kendime göre cevirdim yalnz burda benim verecegim tepki şıklarda yok. :D :D :D :D

dadas3425
29.Ocak.2007, 21:35
güzel çalışma ben sölemem ne çıktığımı:D

Universal
29.Ocak.2007, 21:42
Bana da sekzi puan çıktı. :) Valla ne diyeyim tam ben. :)

El Comandante
29.Ocak.2007, 22:07
11 puan ama bu sorular kadin sorulari ki :D bikiniyle,alisverisle,yok biber spreyiyle,yok patron ile barda falan bunlarla ne isimiz olurki bizim,yanlis ters :)

Redrum
29.Ocak.2007, 22:15
evet abi kadın olsam belki başak düşünürdüm. 11 puan. Abi bunu erkek vesrsionu varmı:D

GeNç KaRTaL
30.Ocak.2007, 08:34
bende 9 puan aldım ve bunun erkek versiyonu varmı acaba???

TR.CaPTaiN
30.Ocak.2007, 11:58
Stoklara baktım erkek versiyonu kalmamıs:D

tosunpasa
30.Ocak.2007, 13:09
8 puan ettim. Saf mı oluyorum:n:?

RaSenGan
30.Ocak.2007, 15:01
8 puan aldım

El Barto
30.Ocak.2007, 16:16
ya bu testi yapmaya gerek yok kesin saf çıkarım :D