PDA

View Full Version : İşte 152 Ülkenin Atatürk Tanımlaması

ultraslanerdem
03.Şubat.2007, 09:51
http://img398.imageshack.us/img398/7980/atamru5.gif (http://imageshack.us)
Uluslararasi anlayis, isbirligi ve baris yolunda çaba göstermis üstün bir kisi,
olaganüstü reformlar gerçeklestirmis bir devrimci,
sömürgecilik ve emperyalizme karsi savasan ilk lider,
insan haklarina saygili, dünya barisinin öncüsü,
bütün hayati boyunca insanlar arasinda renk, din ve irk ayrimi gözetmeyen essiz bir devlet adami,
Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu.

UNESCO B.M.E.K.Ö.nün 152 ülkesinin
OYBIRLIGI ile yapmis ve dünyaya dagitmis
oldugu ATATÜRK tanimlamasi.

Metnin İngilizcesi
Atatürk is:
An outstanding person who devoted himself for
the development of international understanding,
cooperation and peace, a revolutionist who realized extraordinary reforms, the first Leader who fought against imperialism and colonialism.
A unique Statesman respectful to human rights, pioneer of worldwide peace,
who never discriminated people according to their color religion or race through out his life, founder of Turkish Republic.

UNESCO (United Nations Educational Scientific and Culture Organizations)

GeNç KaRTaL
03.Şubat.2007, 10:05
Atatürk bütün dünyanın saygı gösterdiği bir lider keşke bir 20 yıl daha yaşasaydı...:(

Redrum
03.Şubat.2007, 10:07
atatürk bütün dünyanın saygı gösterdiği bir lider keşke bir 20 yıl daha yaşasaydı...:(
üzülmemize gerek yok o elinden gelenin fazlasını yaptı zaten o şu anda yaşasaydı bile yine de iş şu halka, gençliğe düşüyor. Zaten onu bize emanet etti.

GeNç KaRTaL
03.Şubat.2007, 10:10
raşit onun vefat ettiği zaman türkiye yeni ayağa kalkış dönemindeydi biraz daha yaşaması bizim şuan daha iyi bir ülke olmamızı sağlıyabilirdi diye düşünüyorum

tosunpasa
03.Şubat.2007, 11:46
raşit onun vefat ettiği zaman türkiye yeni ayağa kalkış dönemindeydi biraz daha yaşaması bizim şuan daha iyi bir ülke olmamızı sağlıyabilirdi diye düşünüyorum

Düşünme bence çünkü öyle olacaktı. Ama olmadı.. Elinden geleni yaptı ve beden olarak aramızdan ayrıldı. İş bize yani Türk gençliğine düşüyor. Öncelikle emanet edilenleri korumalı ve daha sonrada ilerletmeliyiz..

Troillongan
26.Mart.2007, 00:31
üzülmemize gerek yok o elinden gelenin fazlasını yaptı zaten o şu anda yaşasaydı bile yine de iş şu halka, gençliğe düşüyor. Zaten onu bize emanet etti.
Çok haklısın.:)
Ancak ben Atatürk'ün ölmediğine, öldürüldüğüne inanıyorum.Ölümünden sonra Atatürk'e otopsi yapılmıyor.Yapılsa zehirlendiği anlaşılacak çünkü.

ulu_onder
05.Temmuz.2007, 23:27
Atatürk ölmedi zaten..
Allah uzun ömürler versin..
Bizim gibi gençler olduktan snra,Atatürk hiç ölmeyecek..
Emanetlerine adam gbi bekçilik yapmalıyız..
Ne mutlu Türküm diyene!!!

fmsmyrna
06.Temmuz.2007, 01:24
Bu tanımlama Atatürk için az bile onu tanımlamaya nekitaplar yazılıyorda yetmiyor.

deniz.91
06.Temmuz.2007, 11:44
onu anlatmak yetmez ne yazarsak yazalım

Fıratcan Alçınkaya
06.Temmuz.2007, 14:41
Zamanında yaşayıp bir kere elini öpmeyi çok isterdim... Büyük Önder...

spider3784
07.Temmuz.2007, 00:34
Zamanında yaşayıp bir kere elini öpmeyi çok isterdim... Büyük Önder...

Benimde en çok isteyeceğim şey bu olurdu.

Abdurrahmans
07.Temmuz.2007, 00:47
Çok haklısın.:)
Ancak ben Atatürk'ün ölmediğine, öldürüldüğüne inanıyorum.Ölümünden sonra Atatürk'e otopsi yapılmıyor.Yapılsa zehirlendiği anlaşılacak çünkü.

Kim zehirledi peki?Vesikalarıyla birlikte açıklar mısın?