PDA

View Full Version : inndir.com ve donanımhaber.com'a teşekkür ederiz

VoLkaN BaROs
17.Aralık.2005, 01:16
Bildiğiiz gibi FM 2005 için 8 ay boyunca gecemizi gündüzümüze katarak, özel yaşantımızdan fedakarlıklar vererek hazırladığımız Türkçe yamayı kırarak "ÇALARAK" kendi sitelerinde "Biz yaptık, sizin için yaptık" edalarıyla yayınladı ffacm.tr sitesi...

Bununla da yetinmediler ve birçok önemli, yasal içerik barındıran siteye bu yamayı eklemeye kalktılar. Üstelik yama açılınca adımızın "Turkportalın" çıktığını bile göremediler, çünkü gözleri emek gaspetmekle bürünmüştü bu kişilerin birkere. Zaten geçen sene FM 2005 için yamayı indirip oynayan binlerce FM severin yamanın aslında Turksportalın geçen sene FM 2005 için yaptığı yama olduğunu anlaması pek de uzun olmadı.

Alanlarında lider Donanım Haber ve İnndir.com sitelerine bizim emeğimize sahip çıktıkları için sonsuz teşekkür ediyoruz, internet dünyasının da yasaları olduğunu, kuralları olduğunu illegalite peşinde koşanlara bir kez daha hatırlattılar.

İnndir.com ve Donanım Haber'e bir kez daha teşekkür ediyoruz...

Sayın Volkan B. Gürcan,

Mesajınızı ancak alabildiğim için yeni bakabildim. Yaptığım inceleme sonucu bahsi geçen programı sitemizden kaldırdım ve inceledim. Programın çalıntı olduğu konusunda haklı olduğunuzu gördüm, ilgili program silindi ve sitemize bu yamayı ekleyen sözde Türkçeleştiricinin de editörlüğü kapatıldı. Bildirdiğiniz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

innDir.com Yönetici Yardımcısı,
Dr. Sinan Hünerel

Selamlar...

Yönetimdeki diğer arkadaşlarıma da aynı e-mail'ı yollamışsınız, onların
cevap verip vermediği konusunda bir bilgim yok, fakat yine de gerekli
cevabı vermek istedim.

Özellikle emeğe saygısızlık konusunda hiçbir şekilde taviz vermiyoruz,
vermeyiz. Bu konuda herhangi bir endişeniz olmasın.

Program sistemimizden kaldırılmış, ekleyen editör genesis'in hesabı
silinmiştir. Türkçe yama konusunda gönüllü olarak emek vermiş
insanlardan biri olarak sizi çok iyi anlıyorum. Bu tarz emeğinize
saygısızlık gibi durumlarda lütfen aynı şekilde bizi haberdar ediniz.
Gerekeni yapacağımızdan şüpheniz olmasın.

Saygılarımla...

Yusuf Özçelik (Yozcelik)
innDir.com

Emeğe saygı duyulan nadir ortamlardan birisidir bizim forumumuz ve yönetim olarak bu konuda çok hassas davranmaya gayret ediyoruz. Haber veridğiniz için teşekkür ederim...

DH Yöneticisi

VoLkaN BaROs
17.Aralık.2005, 01:18
Konuyla ilgili tüm yorumlarınızı aşağıdaki linke yapabilirsiniz:

http://forum.turksportal.net/phpBB2/viewtopic.php?p=75579