PDA

View Full Version : mesaj sayım silinmiş!!!

hezzo
05.Şubat.2007, 02:20
sayın yetkili, bugün bi baktım mesaj sayım 800 küsür olmuş ama hatırladığım kadarıyla 1000 küsürdü nden olmuş olabilir acaba??

meddah
05.Şubat.2007, 02:24
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=14419&highlight=mesaj
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=10024
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=7201&highlight=mesaj

JunkChorn
05.Şubat.2007, 02:26
Lütfen arama yapmadan konu açma forum kurallarını oku!!Volkan abi gerekli açıklamayı yaptı linklerde mevcut

S-B-Z
05.Şubat.2007, 11:36
Bu konu benimde dikkatimi çekti.Ben yazdığım mesaj sayısına dikkat ediyorum çünkü genelde önemli şeyler yazmaya yada önemli konular açmaya çalışıyorum.
Ve mesaj sayım eksildiği zaman yazdığım onca şeyin yitip gitmesi beni üzüyor.
Eğer cafe alanına yada oyunlar bölümüne (fazla takılmasamda)attığım mesajlar siliniyorsa bunda bir problem yok.Ama oyunla ilgili yada Türkiye ve Dünya gündemi başlığı altına attığım mesajlar siliniyorsa buna üzülürüm.Geçen gün yaklaşık bi 150 civarında mesajımın silindiğini farkettim.Ardından 3600 civarında olan mesaj sayımın 2,050 ye düştüğünü gördüm.1500 mesaj az bir rakam değil ve gerçekten birilerine faydalı olabilecek mesajlar vardıda bunlar silindiyse üzülürüm ama gereksiz ve alakasız başlıklar altında dalga mahiyetinde yazdığım mesajlarsa benim açımdan sorun yok.

Sekopej
05.Şubat.2007, 11:39
Mesajlar aynen duruyor abi, sadece belirli bölümlerde attığın mesajlar mesaj sayısını arttırmıyor, daha önce şu anda mesaj sayısını arttırmayan bölümlere attığın mesajların sayısı siliniyor, yoksa attığın mesajlar duruyor hala...

LegolaS_76
05.Şubat.2007, 11:42
Volkan abi açıklama yaptı Burda (http://forum.turksportal.net/vb/announcement.php?f=15) araştırmadan konu açma

S-B-Z
05.Şubat.2007, 12:35
Mesajlar aynen duruyor abi, sadece belirli bölümlerde attığın mesajlar mesaj sayısını arttırmıyor, daha önce şu anda mesaj sayısını arttırmayan bölümlere attığın mesajların sayısı siliniyor, yoksa attığın mesajlar duruyor hala...

Aydınlattığın için sağol serkan :)

TheTrooper
05.Şubat.2007, 12:39
iyide bence saçma olmuş sohbet alanına birçok paylsşım oluyo

Universal
05.Şubat.2007, 12:49
iyide bence saçma olmuş sohbet alanına birçok paylsşım oluyo

Sence bu paylaşımların hepsi selam naber gibi kelimeler olduktan sonra hiçte bir paylaşım amaçlı olarak gözükmüyor.

GeNç KaRTaL
05.Şubat.2007, 12:55
yanlış anladın batıhan sohbet alanında paylaşımlar oluyordu onu diyor cafe demiyor

meddah
05.Şubat.2007, 12:58
Şöyle de bir ilave durum var; bazen forumun belirli bölümlerinde toplu temizlik yapılır.. Mesela bir forum bölümü kaldırılır, yeri değiştirilir veya o bölüme alt bölümler eklenir.. Bu gibi durumlarda o bölümde el değmişken temizlik de yapılır.. Mesela geçen haftalarda "Türkiye ve Dünya Gündemi" bölümüne yeni alt forumlar eklenirken bazı konular silindi..

S-B-Z
05.Şubat.2007, 13:07
Bu temizlikte gerekli bi bakıma.Sonuçta 1-2 yıllık konuların durmasının bir anlamı yok.

Burak Duran
05.Şubat.2007, 13:08
mesaj sayısı dediğiniz nedir ki :D

meddah
05.Şubat.2007, 13:10
Sonuçta eski bir konuya bakarken, o konunun ilk açıldığı zamanki gibi düşünmüyor insan.. Güncelliğini kaybetmek değil de, uzun vadede değerini yitirmiş olabiliyor konu. Mesela 3 ay sonra bakarken insan "Yok bu buraya yakışmadı" diyebiliyor..

İlaveten:
http://forum.turksportal.net/vb/announcement.php?f=241

mgungor
05.Şubat.2007, 13:30
Benim de paylaşımlarım ve paylaşım köşem vardı Sohbet Alanında tüh:p Benim paylaştıklarımın çoğu bilgilendirici:)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ama yinede duruyor orada:)

S-B-Z
05.Şubat.2007, 13:33
Benim de paylaşımlarım ve paylaşım köşem vardı Sohbet Alanında tüh:p Benim paylaştıklarımın çoğu bilgilendirici:)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ama yinede duruyor orada:)

Evet az önce baktım ve senin adına üzüldüm.:(

mgungor
05.Şubat.2007, 13:34
Evet az önce baktım ve senin adına üzüldüm.:(

Ama olsun yine de duruyorlar orada:p

garydelgadov
05.Şubat.2007, 13:36
Bu temizlikte gerekli bi bakıma.Sonuçta 1-2 yıllık konuların durmasının bir anlamı yok.

bencede...yeni konuların ortaya çıkması lazım

fmsmyrna
05.Şubat.2007, 14:37
iyi oldu öğrendiğim bende demiştim bi anda nereye gitti bu mesajlar bilgiler için sağolun

garydelgadov
05.Şubat.2007, 14:39
iyi oldu öğrendiğim bende demiştim bi anda nereye gitti bu mesajlar bilgiler için sağolun

ögrendikte giden mesajların yeniden gelmesi biraz zaman alacak...

Aydin
05.Şubat.2007, 14:43
Önemli olan sayısı değil, işlevi.

garydelgadov
05.Şubat.2007, 14:45
o mesajlar bie tıraj kazandıracaksa tabiki haklısın derim...

Oghuse
05.Şubat.2007, 14:55
Ben sohbet alanındaki mesaj sayacının kaldırılması çok sevindim çünkü boş sohbetçiler olmayacak artık.

garydelgadov
05.Şubat.2007, 15:00
dogru rahat rahat konuşuruz..

Eray Dengiz
05.Şubat.2007, 15:34
Önemli olan içimizdeki mesaj sayısıdır. Varsın silinsin, artmasın..

VoLkaN BaROs
05.Şubat.2007, 18:00
Mesajlarınız olduğu gibi duruyor, eskimiş bir konu diye konularınızı silmiyoruz. Zira insanlar eskilere dönüp "aaa bak o zamanlar bunları da konuşmuşuz" desinler, nostalji yapsınlar, eski bilgilerden konuşulanlardan faydalansınlar istiyoruz.

Burada yaptığımız tek şey bazı forumlara atılan mesajların mesaj sayısı hanenize işlenmemesini sağlamak. Bu bölümlerdeki mesaj sayacını kapamamızdaki neden de mesaj sayısını arttırmak isteyen kullanıcıların bu bölümlere oldukça fazla ilgi göstermesi. Bundan sonra o bölümlere atacakları mesajların sayılmayacağını bilsinler ki o bölümlerde gerçekten sohbet etmek isteyen arkadaşlarımızın canını sıkmasınlar.

S-B-Z
05.Şubat.2007, 18:04
Bu uygulama gerçekten güzel olmuş o zaman :)

SYLaR
05.Şubat.2007, 18:08
İki gün öncesine kadar Cafe Turksportal 3 başlığı altında sayfalarca sadece "Selam" yazıyordu.

Ama şimdi oraya mesaj atan muhabbet etmek amaçlı yazıyor.

Bu da zaten Cafenin açılış amacına geri dönmesini sağladı

Bu kadardan dolayı yönetimi tebrik ediyorum

El Comandante
05.Şubat.2007, 18:10
valla cok güzel bir uygulama olmus volkan abi :)

mgungor
05.Şubat.2007, 18:24
Bu bölümlerdeki mesaj sayacını kapamamızdaki neden de mesaj sayısını arttırmak isteyen kullanıcıların bu bölümlere oldukça fazla ilgi göstermesi. Bundan sonra o bölümlere atacakları mesajların sayılmayacağını bilsinler ki o bölümlerde gerçekten sohbet etmek isteyen arkadaşlarımızın canını sıkmasınlar.

Buna katılıyorum.Bazen sırf mesaj sayısı yükselsin diye kelime oyunları vs. çok aktif oluyordu.Bazı bölümlere gerektiği kadarilgi olmuyor.İlgi olmasını teşvik etmek için bazı bölümlerde paylaşım yapılması veya yorum yapılması için ödül uygulaması da olabilir...

TR.CaPTaiN
05.Şubat.2007, 19:39
Bence mesaj sayısı hiç olmasa daha güzel olur. Cünkü yeni üyeler mesaj sayısı arttıkca daha saygın olacakları zannederek(yani saygınlıgı mesaj sayısına baglayarak) gereksiz mesaj atıyorlar, veya degisik sekillerde kirletiyorlar. Mesaj sayısı hiç olmasa bence daha güzel olur.

scolari12111
05.Şubat.2007, 19:43
captain e katılıyorum.

JunkChorn
05.Şubat.2007, 19:57
Captain haklısın ama ozaman kim ne yapmış belli olmaz

hezzo
06.Şubat.2007, 00:15
bence mesaj sayısı ne kadar köklü üye olduğunu gösterir onun içinde silinmemesi gerekir bu benim görüşüm yinede adminlerin bi bildikleri vardır diyorum.

Vieri
06.Şubat.2007, 01:30
mesajlar silinmemiştir. Belli bölümlerde mesaj sayıları geçersiz kılındığı için bu zamana bu bölümlere attığınız mesaj sayıları toplam mesajınızdan düşmüştür.

Mesaj sayılarında abartı bir düşüş olan kişiler demekki bu bölümlere daha fazla katılım sağlıyorlardı..

Genel olarak forumlarımız Football Manager ve Spor üzerinedir. Bu bölümlere yapacağınız katkılarla paylaşım kalitesini arttırabileceğinizi düşünüyoruz.