PDA

View Full Version : Futbolcuların Üzüntü Sorunsalı

Anarcho
17.Aralık.2005, 18:32
Ya arkadaşlar hiç bir futbolcuya bir şey yapmadım bakıyorum takımın yarısı üzgün takıma yeterli kredi vermediniz şeklinde kaygıları oluşmuş bunlar neden oluyor bilen varmı?.Birde çok iyi oynadıkları bir maç sonrası performasınız sansasyonel di yada her hafta aynı performansı istiyoum dediğiniz zaman da aynı sorun baş gösteriyor.Yardımcı olup, bi fikir verebilirmisiniz?

semih5
17.Aralık.2005, 19:03
3-4 hafta iyi oynuyan adami ov bence o da sevinsin

the_dunker
17.Aralık.2005, 21:35
her hafta bu performansı göster dediğinde futbolcuların üstünde baskı oluşuo ve bu yüzden üzülüolar.. ama çok çok iyi oynadıkları maçta da well done dedediğiniz zaman yine üzülüolar.. yeterli değeri vermionuz diye... yani bu takım konuşmalarını çok iyi anlamak gerekio

FeYYaz1989
17.Aralık.2005, 23:39
her hafta bu performansı göster dediğinde futbolcuların üstünde baskı oluşuo ve bu yüzden üzülüolar.. ama çok çok iyi oynadıkları maçta da well done dedediğiniz zaman yine üzülüolar.. yeterli değeri vermionuz diye... yani bu takım konuşmalarını çok iyi anlamak gerekio
Ben yardımcıya bıraktım.Kurtuldum.Bir rehber falan çıkana kadarda böyle devam edeceğim.

Kerim Kerimov
18.Aralık.2005, 18:03
Ben oyuncular hakkında hakkaten ne düşünüyorsam omnu konuşuyorum.

Mesela maçı 1-0 falan kazanmış da olabilirler ama kaleye 30 şut çekip 10 ve üzeri tutmuş da olabilir. Bu gibi durumlarda well done diyorum.

3-0 ve üstü farklarda sensational demekte fayda var.

Her hafta aynı performansı istiyorum, pek mantıklı bi yaklaşım deil. Ben pek kullanmıyorum.

Bu sorunu yaşayan arkadaş da haftalar geçtikçe oyuncuların morali düzeliyor. Kalıcı bir şey değil yani.

Oyuncular çok çok kötü oynamadıkları sürece de (3-4 gibi Av.Ratinglerle) kızmamak lazım bence. Hiç birşey söylemeyin, bu gibi durumlarda. Susmak da bir yol.

KatliVacip
18.Aralık.2005, 18:15
maçı kazanıyosan ilk yarı..drop ur performance diyorum..baya işe yarıyo..(tavsiye)

Kerim Kerimov
18.Aralık.2005, 18:18
aa, Drop your performance ne ya? Hangisi o?

slayer34
18.Aralık.2005, 21:14
vallahı ben ılk yarı ondeysem sympatıse team yapıyorum mac sonucu farklı fln aldıysam sansasyonal dıyorum her hafta aynı performansı ıstersenız elemanlar paketlenıyo bana bı ara takım halınde kustuler artık takımda kredımı tamamladıgıma fln ınanıyolardı :mrgreen: koynumuzda yılan beslıyomusuzda haberımız yokmus...

Google
22.Aralık.2005, 01:07
Team Talk önemli ya.Ben genelde adamlarımı yağlıyorum.Muhteşemsiniz falan diye.

Saudalf
22.Aralık.2005, 11:54
ilk yarı öndeysem sympatıse team yapıyorum, yom ilk yarı mağlupsam yada berabere bittiyse kazanabiliriz (we can win this match) diyorum ve bu yöntem çok etkili oluyor. maçın sonucuna görede sansosyonel yada well done yapıyorum.

sehzade2006
22.Aralık.2005, 15:06
valla en iyisi menajere bırakmak.adam bizden iyi konuşuyo :roll: oyuncularımdan bir tek şikayet gelmedi valla
(a)

tomodachi
22.Aralık.2005, 17:48
Futbolcuları fazla şımartmamak ve gereksiz ızmamak gerekir.
Medyaya verdiğim yorumlarda asla "Her zaman bu performansı bekliyorum" yerine "Zaman içerisinde takıma daha uyum sağlar" diyorum.
Sakatlıklarda "Önemli bir oyuncu ama yerini doldurabiliriz" diyorum.
Maçın ilk yarısında 7 ve altındaki tüm oyunculara "Encourage", 8 için "Pleased", 9-10 içi "Deligthed" diyorum.
Maç sonunda 5 ve altı için "Disappointment", 6-7 boş, 8 "Well Done", 9-10 "Deligthed" diyorum.
Maçtan atılırsa ilk iki atılmada "Warning", daha sonra maaş kesintisi yapıyorum.
İlk onbirde oynayan tüm adamlarımın morali "Super" :mrgreen:
Menajere bırakmak takım içerisinde size karşı önyargılar oluştuabilir.
Olabildiğince tüm oyuncularla (as takım için) siz uğraşın.
Bence işe yarıyor.

Saudalf
22.Aralık.2005, 17:54
Bence işe yarıyor.

aynen katılıyorum. hem oyunun zevkide burada bence. yoksa sadce taktik ve transferle menejer olunsa hepimiz oluruz :mrgreen: ama maalesef iş sadece bunlarla bitmiyor. oyunun bize sunduğu bütün gerçeklerin ve zorlukların üstesinden gelmek daha çok zevk veriyor bana.

tomodachi
22.Aralık.2005, 18:01
Unutmadan
Oyuncularım medyaya verdikleri söylemlerde benimle birlikte çalışmaktan ne kadar memnun oldukları söyleyip duruyorlar :mrgreen:
Bu daha sezon ortası (d)

Nuri Alco
22.Aralık.2005, 19:54
Oyuncu istediği kadar üzülsün basıvereceksin tekmeyi oturma uzvuna ibret olsun diye gör bak bi daha üzülen hüzünlenen gözleri dolan oluyomu. (d)

yeniay
22.Aralık.2005, 20:49
Futbolcuları fazla şımartmamak ve gereksiz ızmamak gerekir.
Medyaya verdiğim yorumlarda asla "Her zaman bu performansı bekliyorum" yerine "Zaman içerisinde takıma daha uyum sağlar" diyorum.
Sakatlıklarda "Önemli bir oyuncu ama yerini doldurabiliriz" diyorum.
Maçın ilk yarısında 7 ve altındaki tüm oyunculara "Encourage", 8 için "Pleased", 9-10 içi "Deligthed" diyorum.
Maç sonunda 5 ve altı için "Disappointment", 6-7 boş, 8 "Well Done", 9-10 "Deligthed" diyorum.
Maçtan atılırsa ilk iki atılmada "Warning", daha sonra maaş kesintisi yapıyorum.
Bence işe yarıyor.

Ya abi yaptıgın iyi ama ben bunları yaparsam bir sezonu heralde su ankinden 4 kat daha fazla zamanda bitiririm,abi ben üşeniyorum ya tüm futbolculara aynı şeyi diyorum.Bende sadece takım fark attıgı zaman konusmadıgım için üzülenler oluyor(bazen unutuyorum) ama 1 hafta sonra onlarda normale dönüyor yani bende bu konu sorun olmuyor.

tomodachi
22.Aralık.2005, 23:27
Ya abi yaptıgın iyi ama ben bunları yaparsam bir sezonu heralde su ankinden 4 kat daha fazla zamanda bitiririm,abi ben üşeniyorum ya tüm futbolculara aynı şeyi diyorum.Bende sadece takım fark attıgı zaman konusmadıgım için üzülenler oluyor(bazen unutuyorum) ama 1 hafta sonra onlarda normale dönüyor yani bende bu konu sorun olmuyor.[/quote]

Tabiki senin seçimin ama oyuncularla biraz uğraşmadktan sonra bu oyunun ne amacı kalır ki??? Tek amaç maç kazanmak mı??? Şahsen katılmıyorum.
Bence adamlarını seçmek, onları geliştirmek, iyi paralara satmak, onların gelişimlerini izlemek çok daha zevkli :mrgreen:
Biraz zaman ayır, ne demek istediğimi daha iyi anlarsın (ı)

Google
23.Aralık.2005, 00:14
eh zaten Fmnin anlamı o.Elbetteki galibiyet %90 ama o zevk vermez.Asıl zevk veren Fm de futbolcu geliştirmek...

Bir keresinde Damien Chadwick diye bir adam bulmuştum.2 senede geliştirdi kendisini.Daha sonra Man. Utd ye gitti.Bana 10 milyon pound verdi.Yeni takımına ise iyi bir sayıda gol(hayırlayamıycam)

Damien bana gol atsa bile seviniyordum.Ne biliyim ya.Daha bu yaştan babalık duygularını kabartıyor insanın.

cango1983
23.Aralık.2005, 15:12
moral perfonmansı cok etkiliyor ben devamlı delighted yaparım