PDA

View Full Version : En başarılı defans oyuncunuz ve defans kurgunuz nedir?

DrAcOoLA
20.Aralık.2005, 16:20
Açıkçası adamların takiling ve markingine aldanıp çok transfer yaptım ve hayal kırıklığı yaşadım
en sonunda Arakaki adındaki abimizi buldum defansın soluna sao paulo dan genç bi eleman var 21/23 yaş arasında ismi fabio santos gibi bişiydi sanırım şuan hatırlamıyorum bu iki adam sağlam oyuncular özelliklede türkiyede sol kanat sıkıntısı çekiliyo editor kullanmadan oynuyasanız bu 2 defans oyuncusu çok sağlam ayrıca brezilyadan levi diye genç bi yetenek var dm/mc oynuyo o arkadaşıda ön libero oynatıyorum yediğim gol sayısı bayağı azaldı defans sağı hamit ve cihan arasında seçim yapıyorum ama defansın ortasında arakakinin yanında oynatacak adam bulamıyorum işte bu konuda düşüncelerinizi bekliyorum son söliyeceğim şey ise palermo(ita) takımında ii oyuncular var isterseniz bi bakının

hakanhacki
20.Aralık.2005, 17:36
benim ilk sezonum galatasarayda doba diye bir oyuncu buldum (dc) afrikal1 çok ucuz tomas1 attim takimdan dobayi tavsiye ederim,öztürk güngör çok iyi,cihan dm de süper ounuyor yilin futbolcusu seçildi.yine afrikali badjan defansin sagi için iyi,isin zevkli yani bu oyunculari kendin kesvetmek ve sampiyon olmak bence,ilk sezon için bunlari tavsiye edebilirim simdi yeni sezon heycani var bakalim kimleri kesvedicem.

samco25
20.Aralık.2005, 18:00
vanden borre defansın ortasında iyi işler çıkarıyor (d)

Kerim Kerimov
20.Aralık.2005, 18:30
Palermo'da çok kaliteli adamlar olduğuna katılıyorum. Ben defansın ortasına adam alcaksam ilk önce heading'e bakarım.

4 defasnla oynuyorum hep ve defansın ortasındaki en az 1 oyuncunun hızlı olmasına dikkat ediyorum.

Defansın kanatlarındaki oyuncularda ise sadece acc. pace ve tackling e bakıyorum.

slayer34
20.Aralık.2005, 20:34
vallayı ben fenerbahce ıle oynuyorun onderle servet baya ıyı oynuyo defans orta solda sıkıntın varsa anderleth de olıvıer deschacht dıye bı eleman var ozellıklerı baya ıyı fazla pahalı da dııl palermoda mıchele ferrı var cok sevdıgım bı oyuncudur...

Cengo
20.Aralık.2005, 20:48
Palermo'da çok kaliteli adamlar olduğuna katılıyorum. Ben defansın ortasına adam alcaksam ilk önce heading'e bakarım.

4 defasnla oynuyorum hep ve defansın ortasındaki en az 1 oyuncunun hızlı olmasına dikkat ediyorum.

Defansın kanatlarındaki oyuncularda ise sadece acc. pace ve tackling e bakıyorum.

Sol bekte Grosso gizli kalmış yıldızlardan, şu an Seri A'da inanılmaz oynuyor.Seneye Inter,Milan,Juventus'tan birine giderse şaşırma.

Sağ bekte Zaccardo da çok yetenekli, onun da geleceği müthiş olabilir.

KatliVacip
20.Aralık.2005, 21:18
servet&önder..göbekte üstüne tanımam sağ bek sol bek kullanmıyorum artık ama sağda hamit solda ise mehmet polat..canavar gibilerdi maşallah...

Saudalf
21.Aralık.2005, 17:02
chelsea ile olynuyorum. 3 lü defans kullanıyorum terry, carvallho (yanlış yazdım galiba ismini ya neyse) bi de sağolsun abraham kendi aldı "al oynatırsın dedi" chivu. bazen çok kolay gol yesemde yemeyincede yemiyorum. deplasmanlarda daha başarılı oluyorlar nedese defans oyuncularım.

Kerim Kerimov
21.Aralık.2005, 17:05
Bu al oynatırsın olayı çok güzelmiş. Çok güzel bi özellik koymuşlar bence.

Saudalf
21.Aralık.2005, 17:10
Bu al oynatırsın olayı çok güzelmiş. Çok güzel bi özellik koymuşlar bence.

sanırım bu özellik sadece abraham gibi zengin başkanlarda var. yada en azından ben öyle biliyorum. birde transfer sezonunda herhafta bir tane yıldız futbolcu alalım diyor. adam takmış yıldız futbolcuya. o kadar parası varsa bana versin. karın tokluğuna oynuyoruz şurda (c)

omerars27
21.Aralık.2005, 18:47
deportivo'nun defansının ortası çok sağlam. 4 sezonda tüm takımı değiştirdim ..Collucini (drc) ve Andrade (sw/dc) takımın değişmezleri..bu iki oyuncuya bakın derim.

jee_han_86
21.Aralık.2005, 22:40
size Gladstonu oneririm mükemmel bir oyuncu ve genç.

Defansif özellikleri cok ii bunun yanı sıra topu noyuna sokma bitiricilik filan da manyak forvet ozellikleri de tasıyo alın pişman olmazsınız

tomodachi
21.Aralık.2005, 23:59
FB'de dörtlü defans ile oynuyorum, taktiğim ofansif ağırlıklı.
16 maçta yalnızca 5 gol yedim, 29 gol attım.
Sağ bek Muslu (hain Hamit gelmedi), Sol bek Barbaros Barut, ortada Servet ve Roland Zubar.
Yedek olarak İlhan Demirci oldukça iyi iş çıkarıyor.
Roland Zubar ve Barbaros Barut'a ait özellileri aşağıya koydum.

Roland Zubar
Mevki: D RC, DM
Takımı: Caen
Maliyeti: 2.7 Milyon pound
Bu adam daha önce yazılmıştı ancak kendi deneyimimi eklemek istedim, "Ben buldum" diye iddam yoktur.
Maliyeti biraz fazla gibi görünsede takımın değişmez elemanlarından.Verdiğim paranın her kuruşuna değiyor
Gerektiğinde DM olarakta oynayabilmektedir.
16 maçta 1 sarı kart, 1 MoM, %77 pas yüzdesi 13 faul ve 7.69 ortalama ile oynadı.

Barbaros Barut
Mevki: WBL
Takımı:Fürth
Maliyeti: 500K pound
Genç ve yetenekli bir oyuncu. Defansın solunda oynatıyorum (Tuncay'ın arkasında). Sol kanatta güzel ortalar yapabiliyor. Özellikleri fena değil. Ucuz sol bek olarak tavsiye ederim.
16 maçta 2 asist, 1 MoM, 1 sarı kart, %73 pas ortalamsı, 23 faul ve 7.25 ortalam ile oynadı.

Google
22.Aralık.2005, 01:06
5-3-2 Normal-Througrh The Middle-Tempo Yavaş.Time Wasting var.

Bu taktikle Chelsea yi deplasmanda 3-1 yenmiştim.Kontra atak oynadık tabi...

Cengo
22.Aralık.2005, 03:00
Oyun için hayalimdeki kadro:

GK: ? (büyük ihtimal Volkan olur)
DL: Fabio Santos
DC: Radoi
DC: Gladstone (basın kendisine 'new Lucio' diyor)
DR: Muslu

MC : Nuri Şahin
MC: Appiah

AMC: Tuncay Şanlı
AMC: Alex
AMC: Yıldıray

FC: Anelka (Aslında hava hakimiyeti olarak Zigic daha uygun ama bilemiyorum, o anki formuna göre)

---------------------------------------- Anelka -----------------------------------------
---------<---------- Tuncay ---------- Alex -------- Yıldıray -------->-------

^--------------------------- Nuri Şahin ------- Appiah ----------------------^-----
|___________________|____________|______________ |
|___________________v____________v_______________|
|________________________________________________|
Fabio Santos ----------- Gladstone ---------- Radoi ------------------- Muslu

------------------------------------- Volkan/Rüştü --------------------------------

Editör ile Nobre ve Luciano'yu kiralık hale getirdikten sonra, Fabiano'yu da Palmerias oyuncusu yapıyorum önce gerçekçilik olması için.

Fenerbahçe için kurmak istediğim kadro bu aslında ama mutlaka bir-iki oyuncu ile anlaşamıyorum(çoğunlukla Nuri kalıyor).Nuri Şahin ile anlaşmakta zorluk çekiyorum genelde; bir kere anlaşabildim, bu sefer de başka bir oyun sorun oldu (Anlaştıklarımın bir kısmı sezon sonu için).
Sezon ortasına kadar dengesiz bir şekilde gidiyorum ama hiç bir şekilde sezon ortasını geçemiyorum, hep kovuluyorum (6.0.2 seneyemedim daha).Yıllardır oynarım bu oyunu çeşitli versiyonları ile, ilk defa biraz zor geliyor bana oyun.
6.0.2 ile düzelmiştir inşallah son dakikalarda anlamsız durumlar (3-0dan 4-3 maç vermek gibi).Denemek istiyorum, bakalım neler olacak?

Sorum da şu:
Bu defans kurgusu ve oyun düzeyi nasıl bir etki gösterir?Ne ek******, neler yapılabilir?Sizce güzel bir diziliş mi?Tartışmaya derinlik katalım ve orta sahanın defansif kurguya etkisini de tartışalım istiyorum :)

moody
22.Aralık.2005, 12:39
aslında iyi bir diziliş ama oyunda pek başarılı olamadım ben bu taktikle

onun için hep iki forvete dayalı dizilişleri tercih etmek zorunda kaldım.

bi kere defans beklerinin çok çok çok iyi olması lazım. çünkü rakip atakları durduramıyorsun.

kanatlardan gelirlerse kesin ortayı yapıyorlar.

ayrıca forvetinin de çok mücadeleci hava toplarına çok hakim ve aynı zamanda dribling yeteneği olması, tek vuruşlarda çok iyi olması lazım. yani süperman olacak. kesinlikle anelka değil.

tomodachi
22.Aralık.2005, 17:31
Oyun için hayalimdeki kadro:

GK: ? (büyük ihtimal Volkan olur)
DL: Fabio Santos
DC: Radoi
DC: Gladstone (basın kendisine 'new Lucio' diyor)
DR: Muslu

MC : Nuri Şahin
MC: Appiah

AMC: Tuncay Şanlı
AMC: Alex
AMC: Yıldıray

FC: Anelka (Aslında hava hakimiyeti olarak Zigic daha uygun ama bilemiyorum, o anki formuna göre)

---------------------------------------- Anelka -----------------------------------------
---------<---------- Tuncay ---------- Alex -------- Yıldıray -------->-------

^--------------------------- Nuri Şahin ------- Appiah ----------------------^-----
|___________________|____________|______________ |
|___________________v____________v_______________|
|________________________________________________|
Fabio Santos ----------- Gladstone ---------- Radoi ------------------- Muslu

------------------------------------- Volkan/Rüştü --------------------------------

Editör ile Nobre ve Luciano'yu kiralık hale getirdikten sonra, Fabiano'yu da Palmerias oyuncusu yapıyorum önce gerçekçilik olması için.

Fenerbahçe için kurmak istediğim kadro bu aslında ama mutlaka bir-iki oyuncu ile anlaşamıyorum(çoğunlukla Nuri kalıyor).Nuri Şahin ile anlaşmakta zorluk çekiyorum genelde; bir kere anlaşabildim, bu sefer de başka bir oyun sorun oldu (Anlaştıklarımın bir kısmı sezon sonu için).
Sezon ortasına kadar dengesiz bir şekilde gidiyorum ama hiç bir şekilde sezon ortasını geçemiyorum, hep kovuluyorum (6.0.2 seneyemedim daha).Yıllardır oynarım bu oyunu çeşitli versiyonları ile, ilk defa biraz zor geliyor bana oyun.
6.0.2 ile düzelmiştir inşallah son dakikalarda anlamsız durumlar (3-0dan 4-3 maç vermek gibi).Denemek istiyorum, bakalım neler olacak?

Sorum da şu:
Bu defans kurgusu ve oyun düzeyi nasıl bir etki gösterir?Ne ek******, neler yapılabilir?Sizce güzel bir diziliş mi?Tartışmaya derinlik katalım ve orta sahanın defansif kurguya etkisini de tartışalım istiyorum :)

Hocam
İşte sana bazı ufak tavsiyeler. (İlk başlangıç için)
Öncelikle Makaay tarafından yapılan yamayı yükle, oldukça iyi. Editör kullanmana gerek kalmaz.
Ataklarını kanatlardan gerçekleştir (Down Both Flanks)
Takımın hızlı oyunculardan kuruluysa, özellikle orta saha ve DMC, (Tigth Marking) atakları kesmende yararlı olur.
AMC'yi ikili tutup bence bir DMC yerleştirmen seni rahatlatır. Tuncay ve Alex iyi iş görür.(Appaih veya Benson Mhlongo) Orta saha oklarını ileri alabilirsin böylece.
İlk yıl Gladstone kiralık, onun yerine Ronald Zubar'ı yaklaşık 2.5 M puond'a alabilirsin. Herif gerçekten iyi oynuyor, her kuruşuna değer. Yedek olarak İlhan Demirci iyi olur.
Muslu yerine Hamit Altıntop daha çok işine yarar, daha iyi ortalar yapıyor. Muslu'yu yedek olarak elinde bulundur.
Sol bek yedek olarak Barbaros Barut'u almanı tavsiye ederim, herif güzel oynuyor.
Forvet için Cesar Delgado iyi gider. Anelka yedeği veya ana oyuncu olabilir.3,5-4 M pound'a alabilirsin. Kemal, Selçuk ve Mehmet Yozgatlı'yı okut, yaklaşık 11-12 M pound kazanabilirsin.
Bu durumda Türkiye ligini götürürsün. Avrupa'da defansa dayalı oynamanı tavsiye ederim.
"Standard Taktics" altındaki 5-3-2 Defensive işine yarar.
Başarılar :mrgreen:

Nuri Alco
22.Aralık.2005, 20:10
Galatasaray'da 2 winger 2 dc ile 4lü defans

GK Aykut
DR Muslu
DL A.Potenza (Inter'li genç bi oyuncu Türkiyeden DL çıkmıyor büyük sorun)
DC Alpay
DC Edmilson

yeniay
22.Aralık.2005, 21:00
Ben defansın soluna asla yabancı almam direk olarak (tabiki ikinci sezonda çünkü ilk sezon küçümsüyor) "Herta Berlin'den" "Malik Fathi" isimli futbolcuyu alırım adam gayet iyi aslında Fabio Santos var ama "Malik" varken yabancı kontejanını niye dolduruyımki.

Cengo
22.Aralık.2005, 22:37
Ben defansın soluna asla yabancı almam direk olarak (tabiki ikinci sezonda çünkü ilk sezon küçümsüyor) "Herta Berlin'den" "Malik Fathi" isimli futbolcuyu alırım adam gayet iyi aslında Fabio Santos var ama "Malik" varken yabancı kontejanını niye dolduruyımki.

Herta Berlin Malik Fathi'yi bırakmıyor, bıraksa da 10 M $ veremem onun için.
Ucuz alacak kadar zengin değilim şeklinde bir İngiliz atasözü var, ki bence kısmen doğru.

yeniay
23.Aralık.2005, 00:29

Herta Berlin Malik Fathi'yi bırakmıyor, bıraksa da 10 M $ veremem onun için.
Ucuz alacak kadar zengin değilim şeklinde bir İngiliz atasözü var, ki bence kısmen doğru.

Bu sadece bir oyun oyunda atasözü veya başka hayat tarzları olmaz benim himayem altında bulunan bir oyun sadece.Yanlış anlama ama öyle bir yazmışsınki sanki gerçekten futbolcu alıyosun

Gerçi çoğu zaman hepimiz kaptırıyoruz ya........!!!!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

BaTuHN
23.Aralık.2005, 00:30
cris ve çaçapa iyi bi ikili ama 28-29 yaşlarında oldukları için gençleri tercih edin derim ayrıca ABOOO şu ana kadar hiç 3 forvet arkasıyla oynamadım nasi olur hiç bi fikrim yok :mrgreen:

cango1983
23.Aralık.2005, 15:08
apo ben bu taktiği kullanıyorum ama sol bekleri ileri cıkartma ve yıldırayın yerine ugur yıldırımı oynatırım alexin yerine tevezıde alabilirsin bence cok faydalı cok atak oynatma normal oynat pası direct kullan.