PDA

View Full Version : FM2006 2013

sehzade2006
22.Aralık.2005, 14:53
arkadaşlar aranızda dikkat eden oldumu bilmiyorum ama 2013 den sonra avrupanın neredeyse bütün kulüplerinde türk oyuncular bulunuyor yaşları 15 ile 25 arsında degişen bir çok türk genç avrupada oynamaya başlıyor.... (a) (a)

semih5
22.Aralık.2005, 16:16
ve degerleri yuksek oluyor

Saudalf
22.Aralık.2005, 17:15
daha o kadar uzun süre oynamadım ama gelecekte böyle olacağı muhakkak. sanırım sigames te bunun farkında. çok yetenekli genç oyuncular var Türkiye'de.

anlatmaliymis_meger
22.Aralık.2005, 19:52
bu oyunun bir bugu olsa gerek..gerçekte olmayan türk oyuncular türüyor oyunda..benim ismimi taşıyan bi oyuncu var zaten de ben bi tane daha bulmuştum geçen fm2005'de...
uğur yıldırım'ı çok iyi yapmışlar oyunda ve fenere hayatta gelmiyo favori takımı galatasaray yazıyo ve feneri istemem diyo (l)

(uğur yıldırım ne alaka bu konuyla diyeceksiniz..benim ismim de uğur yıldırım çünkü :mrgreen: )

slayer34
22.Aralık.2005, 19:57
vallahı 6.0.2 yı yukledım eskı kayıtlı oyunumu sıldım oyundakı turk oyunculara gelınce gercekte olmayan oyuncuların turemesı bencede guzel dııl...

anlatmaliymis_meger
22.Aralık.2005, 20:24
bence de...çok iğrenç bi'şey...gerçeklik denen bişey kalmıyo o zaman..

yeniay
22.Aralık.2005, 20:38
nesi saçma anlamadım 2013 yılına veya daha ileriki bir zamana geldiğin zaman elbette yeni oyuncular cıkacak sonucta 2013 yılında 16 yaşında olna bir isim 2006 yılında 10 yaşında falan olur eeee adamlar 10 yaşındaki futbolcu yazamayacaklarına göre.Ne yani tüm takımların "minik takım" kadrolarınıdamı yazacaklar

capriceman
22.Aralık.2005, 20:49
daha o kadar uzun süre oynamadım ama gelecekte böyle olacağı muhakkak. sanırım sigames te bunun farkında. çok yetenekli genç oyuncular var Türkiye'de.

Sebebi bu değil, Yunan ligiyle oynarsan 10 sene sonra tüm Dünya'da Yunan oyuncular dolu olur. Açtığın liglerle alakalı bu. 9 Lig aç mesela, o zaman bu oyuncular eşit dağıtılır aşağı yukarı.

anlatmaliymis_meger
22.Aralık.2005, 21:00
Sebebi bu değil, Yunan ligiyle oynarsan 10 sene sonra tüm Dünya'da Yunan oyuncular dolu olur. Açtığın liglerle alakalı bu. 9 Lig aç mesela, o zaman bu oyuncular eşit dağıtılır aşağı yukarı.

helal +1 :mrgreen:

akrepveumut
22.Aralık.2005, 21:22
nesi saçma anlamadım 2013 yılına veya daha ileriki bir zamana geldiğin zaman elbette yeni oyuncular cıkacak sonucta 2013 yılında 16 yaşında olna bir isim 2006 yılında 10 yaşında falan olur eeee adamlar 10 yaşındaki futbolcu yazamayacaklarına göre.Ne yani tüm takımların "minik takım" kadrolarınıdamı yazacaklar

haklısın adamlar napsın mecburen öle olou yeniayında dediği gibi 10 yaşında oyuncu yazcak deiller sonuçta aramaızda medyum falan yok demi!!!(((varmı len yoksa :mrgreen: :mrgreen: )))

Cengo
22.Aralık.2005, 22:38
Aynısı FM 2005'te de oluyordu..

BaTuHN
23.Aralık.2005, 00:15
haklısınız Türk oyuncular bi süre sonra dağiliyo zaten 2015 e falan geldiğinde kendi takım ve ligindeki oyuncuları tanıyabiliyosun diğer ligteki oyuncuları takip edemiyosun etsen bile şimdiki zamana göre olmuyo o oyuncuları fazla tanımıyosun :mrgreen:

sehzade2006
23.Aralık.2005, 00:57
işin güzel yani 2013 sonra türkiyede 3 büyük ya da 4 büyük tartışması kalmıyor.hemen her kulüpte genç yıldızlar var.avrupaya oyuncu satmaktan dolayıda büyük mali kazanç elde ediyorlar.bundan dolayı her takım ligi alabilecek konuma geliyor. :mrgreen:

yldzonur
23.Aralık.2005, 12:38
Yani Fm 05 de ki iğrenç durum devam ediyor desenize ben daha o kadar ilerleyemedim oyunda hiç anca sezon bitirip bitirip fikstür çıkmamamsı mağduru oluyordum.
Fm 05 tedee aynı olay vardı ligini açmadığın ülke topçu yetiştirmiyodu ve bu iğrenç bir durum ve de bence kesinlikle BUG!!!!

emirduman
23.Aralık.2005, 18:34
Bence bu durum oldukça normal eğer sadece Türkiye'yi açarsanız...

Ayrıca gerçekten olmayan oyuncular türemesi kadar mantıklı birşey görmedim, dikkatinizi çekerim eğer o oyuncular türemeseydi oyunda oyuncu kalmazdı....

Tüm oyuncular emekli olduktan sonra biterdi oyun....

akrepveumut
23.Aralık.2005, 20:22
Bence bu durum oldukça normal eğer sadece Türkiye'yi açarsanız...

Ayrıca gerçekten olmayan oyuncular türemesi kadar mantıklı birşey görmedim, dikkatinizi çekerim eğer o oyuncular türemeseydi oyunda oyuncu kalmazdı....

Tüm oyuncular emekli olduktan sonra biterdi oyun....yani sana tamamen katılıom bunun başka yolu yok (b) (b) (b) (b)

impala64
24.Aralık.2005, 14:17
ardadaşlar bu bütün cm serilerinde böyleydi hangi ligi açarsaniz ordn oyuncu türer bilgisyriniz iyiyse birden fazla lig açin derimm..

Sheriff
24.Aralık.2005, 14:47
Kesinliklke hangi ülkeyi açarsanız orada oyuncu türüyor (b) Bence biraz saçma bu demek oluyorki 2030 yılında bütün dünya Türk olacak (o) :mrgreen:

Dork
24.Aralık.2005, 18:15
benim oyunumda Türkiye ligleri açık deil. bununla pek alakası yok bence. daha çok menejer uyruğuna bağlı gibi gözüküyor bu durum ne de olsa herkes kendi ülkesinin milli takımını yönetmek ister hal böyle olunca diyelim turks & caicos islands'tan bi oyuncu var adam kendi milli takımını yönetmek istiyo ama ortada oyuncu yok yani en azından 5-10 yıl sonra menejer uyruğundan adamlar türemesi yapılmış olabilir.

ayrıyetten türklerin avrupa birliği vatandaşı olarak oynayabilmesi sağlandığı için 70 milyondan çıkacak yıldızları düşünmüş de olabilirler ufak yaştan yetenekli gençleri altyapısına alan dortmund, fürth gibi kulüpler ileride iyi adamlar çıkarabiliyorlar dışarı.

Crazy_boys
27.Aralık.2005, 19:35
Bir de arkadaşlar ileriki yıllarda yabancı takımlarda bakıyorum hep türk pyuncular takımın %75 ini Türkler oluşturuyor ? ben anlamadım anlayan varsa sölesin

senderson
27.Aralık.2005, 20:59
ama güzel oluyor mesela ben 2009 dayım Real Madridde Fulhamda altyapımdan yetişen oyuncularım var.Güzel oluyor

gencfbli_1
29.Aralık.2005, 16:45
Aynısı FM 2005'te de oluyordu..

şu anda 2009'dayım 2010'a geçmek üzereyim Fm'de. Ve hemen hemen tüm kulüplerde bir Türk var

juzam
31.Aralık.2005, 14:37
sırf avrupada değil bütün liglerde türk futbolcu doluyo benim oyunumda mesela potansiyeli 186 olan bi amc vardı adamı serbesten cruzeiro aldı ve adam 6 yıl içinde seçilmedi milli takıma aldıklarında 15 yaşındaydı tr-brezilya world cup maçında maça bi baktım maç 2-2 bitmiş bu brezilyanın iki golüde türk genc
inden gelmiş adamı milli yapmışlar yani enteresan gelmişti bana

tolginho
09.Ocak.2006, 02:24
birkaç sene öncesine kadar oyun şöyle işliyordu. ama bir sürü yeni ayrıntı oldu, bu kadar basit bir mantık yürümüyordur:

Diyelim ki Ronaldinho futbolu bıraktı, hemen onunla aynı özelliklere sahip genç bir oyuncu Brezilya'da ortaya çıkıyordu. Böylece oyunda dengeler kornuytordu. Şimdi takımların youth setupları vs. var ona göre iyi futbolcu nerede çıkacağı belirleniyor. Mesela bizde de dikkat ederseniz, futbolcu yetiştiren kulüplerimizin youth setup'ı yüksektir.

yldzonur
09.Ocak.2006, 05:35
iyide sadece türkiye açıkken sadece türkiyeden topçu yetişio.Bir süre sonrada sıkıntı getiriyor oyundan bu durum

Sheriff
09.Ocak.2006, 17:25
Hayır sadece Türkiyeden değil diğerlerindendde oyuncu çıkıyo. ama Türkiyeden yaklaşık bi 5-10 kat daha fazla çıkıyo diğerlerine göre:)

Torer
29.Ocak.2006, 23:13
ugur yildirim bjk ye geliyo

ibo
29.Ocak.2006, 23:27
şimdi pek yeri değil ama merak ettiğim için soruyorum türk vatandaşı olanlar AB vatandaşı olarak sayılıyor mu oyunda?

musbjk
29.Ocak.2006, 23:31
Ben oyun çıkmadan önce sigames'in ''face in the game'' olyı için resim yollamıştım ve kabul edilmişti,2008 de benim ismimi ve resmimi taşıyan yaşına göre gayet yetenekli bir oyuncu türkiyeden çıktı.

http://forum.turksportal.net/vb/http://img495.imageshack.us/img495/8018/mustafa8bj.th.jpg (http://img495.imageshack.us/my.php?image=mustafa8bj.jpg)

http://img495.imageshack.us/img495/8018/mustafa8bj.jpg

Rude
30.Ocak.2006, 13:32
Arkadaşlar yeri değil ama şu skini görünce aklıma geliyor. Arkadaşlar bu aurora 2006 yı nasıl yüklücez. Bana yardımcı olabilecekler özelden mesaj atabilirler mi

Google
30.Ocak.2006, 15:34
arkadaşlar aranızda dikkat eden oldumu bilmiyorum ama 2013 den sonra avrupanın neredeyse bütün kulüplerinde türk oyuncular bulunuyor yaşları 15 ile 25 arsında degişen bir çok türk genç avrupada oynamaya başlıyor.... (a) (a)

Belki Türkler Avrupayı istila ediyordur.Böylece orda genç ve yetenkli Türkler çoğalıyordur.

+ Geçen senede Çinliler Türkleri işgal ediyordu galiba :D

ibo
30.Ocak.2006, 16:05
abi size de yaranılmıyor yani türkiye liginde oynayanlar yabancı sorunu çekmeyecekler işte ne kadar güzel bişey :);)

ertyq
30.Ocak.2006, 16:13
türk oyuncuların çoğalması sizin türk klüplerini çalıştırmanızdan oluyor. eğer ukrayna ligi seçerseniz o zaman avrupa ukraynalılarla dolar.

Universal
31.Ocak.2006, 00:47
yetenekli oyuncular diyorsunuz ben 3. sezonuma girmekteyim kendi ürettiği bi tane bile yetenek nasıl iş anlamadım oyunun sırrı 2013 mü?Bende çoğu türk başka milli takımların formalarını giyyor sinirime gidiyor

TüMeR_yAğıZ
31.Ocak.2006, 14:48
ya ilerleyen yıllarda türk oyuncular çoğalıyor.ilk üç yılda pek bişey değişmez ama bi beş altı yıl sonra ağırlığını hissettirir.Ayrıca ikibin yirmili yılların ortasında benim oyunumda epey milli takımda oyuncu kalmamıştı.oyun tam sıkıcı olmaya başlarken sezon bitiminde ortaya çıkan oyunun kendini update etmesi epey uzun sürmüştü.sonra bi baktım hemen hemen bütün ülkelerde yeni binlerce oyuncu ortaya çıkmıştı ve oyun çok zevkli hale gelmişti.yani demek istediğim oyun bi yerde kendini dengeliyor.

ailton-kleberson
02.Şubat.2006, 22:28
arkadaşlar belirli bi süre geçtikten sonra nerdeyse yeteneksiz oyuncu kalmıyor scouttan ararsanız potantial ability 200-190 arası türk oyuncular çıkıyor

can777
02.Şubat.2006, 22:31
senin üstün menajerlik yeteneğin o ülkenin oyuncularını coşturuo...

cüneyt11
03.Şubat.2006, 18:42
ben daha o kadar ilerlemediğim için bilmiyorum.ama ben de 2009 dayım.daha öyle bişeye rastlamadım.ama şöle bişey olabilir.sen türkiye ligini kurduysan çoğu klüpte türk oyuncu olabilir.başka bir lig kursaydın diğer ligin oyuncuları olurdu.