PDA

View Full Version : Bir tık yormaz kimseyi heralde...

Seçkinn
23.Aralık.2005, 17:35
Hergün nete giren arkadaşlar sadece bir tık ile birçok yardım kampanyasına destek verebilirler...Vereceğim sitelerde ortadaki free butonuna tıkladığınızda sponsorlar sizin adınıza bağış yapıyorlar...Hergün bir tıklamanız dikkate alınıyor...Linkler ve açıklamalarını yazıyorum...

Hadi bakalım arkadaşlar bir tık yormaz kimseyi heralde... (ı)

The Hunger Site (http://www.thehungersite.com) :arrow: Açlıkla mücadele eden insanlara bir kap yemekte sizden olsun...

The Breast Cancer Site (http://www.thebreastcancersite.com/) :arrow: Kanserle mücadele edenler için bedava mamografi çekimi sağlamış oluyorsunuz...

The Child Health Site (http://www.thechildhealthsite.com) :arrow: Sağlık sorunları ile boğuşan yoksul ülkelerdeki çocuklar için oluşturulan sağlık imkanlarına katkı yapıyorsunuz...

The Literacy Site (http://www.theliteracysite.com) :arrow: Yoksul ülkelerdeki çocuklara sizin adınıza kitap yollanıyor...

The Rainforest Site (http://www.therainforestsite.com) :arrow: Yağmur ormanlarının korunmasına katkıda bulunmuş oluyorsunuz...

The Animal Rescue Site (http://www.theanimalrescuesite.com) :arrow: Hayvanları korumak ve yaşatmak adına gıda yardımı yapmış oluyorsunuz...

PhotoGrapher
23.Aralık.2005, 19:55
Ya aslina bakarsan bu siteler bana pek inandirici gelmiyor ama ''tik''imi onlardan esirgemiyorum :mrgreen:

akrepveumut
23.Aralık.2005, 21:01
eğer gerçekse duygulandım beee (b) (b) (b) (b) (b)

Maymuncuk
23.Aralık.2005, 21:26
gercekse tıklarım

from_edi
23.Aralık.2005, 21:42
Bütün tıklarım feda oslun :)

Seçkinn
23.Aralık.2005, 21:54
Arkadaşlar uluslararası bir yardım kuruluşu bu işi organize ediyor...Adını şu an tam hatırlamıyorum ancak gerçekten yardım yapılıyor...Zaten sistemin işleyiş şekli sponsorlara dayanıyor...Belirli periyotlarla sponsorlar değişiyor...Sponsor bulunamadığı zaman siteler devre dışı kalıyor... (b)

Gönül rahatlığı ile tıklayabilirsiniz...Sponsorların sayfalarını ziyaret etmeniz amaçlı kurulmuş sistem değil...Artı sponsor linkine tıklamak gerekmiyor...Açılan sayfada mesela açlık linkinde free butonuna tıkladığınızda işte bir kap yemeği bugün ****** firması sizin adınıza bağışladı yazısı çıkıyor sayfanın üst kısmında...Oda sponsorun kazancı işte reklam olayı... (b)

from_edi
23.Aralık.2005, 21:59
o zaman müthiş bi şiy... ben not ettim bi tarafa boş vakitlerimde tıklciam..

umutcanerkut
23.Aralık.2005, 22:16
abi onların bireysel kazançları ne

from_edi
23.Aralık.2005, 23:04
sevap kazaniyoalr we reklam yapmış oliolar heraLDe..

yeniay
23.Aralık.2005, 23:20
Valla sitelerin hepsi yabancı ben yabancılara güvenmem artı olarak hangi insanlara yardım edecekler yada hangi ülkelere benim için öncelikle müslümanlar ve müslüman ülkeler gelir çünkü kardeşlik önce gelir o yüzden ben bu tip sitelere güvenmiyorum zaten kendim ve ailem olarak yardımlarımızı güvendiğimiz kuruluş ve insanlarala gerekli kişilere ulaştırıyoruz.

Yani lafın kısacası ben kesinlikle islami olmayan bir kuruluşa yardım etmem bu benim düşüncem.yardım etmememin sebebide şu çünkü insanlara güvenmiyorum yoksa tabiki insanlık için yapılır müslüman veya gayrimüslüm fark etmez.gerçi her müslümanım diyenede inanam araştırır ve ona göre katkıda bulunurum ama öncelik sırası vardır ve bu tip sitelerin öncelik sırasını bilmem lazım filistin ve çeçenistan dururken yağmur ormanları beni bağlamaz yada onca insan aç iken hayvanlarda beni bağlamaz.Benim kendimce öncelik sıram vardır önce din kardeşlerim sonra diğer insanlar.
Sonuçta buraya sadece birkere tıklamak gerekiyor ama sponsor paralarının nereye gittiği mechul ben bir insanın lafıyla bu işi yapmam ve açıkçası bir tıkı esirgerim.Saygılarla

akrepveumut
23.Aralık.2005, 23:52
bence basam ya gerçekse en azından sevap kazanırız (b) (b)

Enjoy
24.Aralık.2005, 12:40
Tıklamayan dopaç olsun..:)

Seçkinn
24.Aralık.2005, 14:37
abi onların bireysel kazançları ne

Onların derken eğer organize edenleri kastediyorsan bir beklentileri yok zaten...Şimdi Akut veya başka bir yardım kuruluşumuz birşeyler yapınca bir beklentileri nasıl olmuyorsa orada da aynı durum geçerli...Sponsorların reklam amacında olduğunu zaten belirttim... (b)

Yardımların gönderildiği bölgeler sürekli değişiyor...Afrika, Asya ve Güney Amerika yoğun olarak yardım yapılan bölgeler...Örneğin açlığa karşı olan link 3 ay Somali'ye yardım yapıyorsa 3 ay Afganistan'a yapıyor yardımları...Yağmur ormanları konusuna gelince, gelecekte daha güzel bir dünya olması için önemli bence...Bazı kuruluşlar sadece çevre konularına yardım yaptıkları için bu tür bir uygulama söz konusu...

Tabi güvenip güvenmemek size kalmış...Herkes kendi içinde bu kararı verecek...Hayvanlardan veya yağmur ormanlarından banane diyorsanız tıklamayın onlara (b) ...Ancak yeniay arkadaşımızın belirttiği duruma ben kendi adıma katılmıyorum...Sadece müslümanlara yardım yapmak veya onlara öncelik vermek bence doğru değil...Tabi yeniay'ın düşüncesinede sonsuz saygım var... (b)

Hangilerine istiyorsanız onlara tıklayın... (ı)

umutcanerkut
24.Aralık.2005, 14:52
Seçkinn, ilk once annattığın i.in sağol hemen tıklıyorum

yeniay
24.Aralık.2005, 17:35

bana bak sen haddini aşıyorsun yazdıklarına dikkat et adam gibi takıl şu forumda terbiyesizleşme sana mı sorucaz lan ne yapıcagımızı ben tıklamıyorum sebebinide önceki mesajımda yazdım.Yazdıklarım oldugu halde ettiğin lafa bak benim tepemin tasını attırma ettiğin laflara dikkat et yoksa daha agır konusurum.Kızmıycam kızmıycam diyorum ama inadına sabrımı zorluyorsunuz sonra agır konusunca üstüme geliniyor.

Enjoy
24.Aralık.2005, 17:45

bana bak sen haddini aşıyorsun yazdıklarına dikkat et adam gibi takıl şu forumda terbiyesizleşme sana mı sorucaz lan ne yapıcagımızı ben tıklamıyorum sebebinide önceki mesajımda yazdım.Yazdıklarım oldugu halde ettiğin lafa bak benim tepemin tasını attırma ettiğin laflara dikkat et yoksa daha agır konusurum.Kızmıycam kızmıycam diyorum ama inadına sabrımı zorluyorsunuz sonra agır konusunca üstüme geliniyor.

o lafı sana söylemedim..sadece geyik manasında yardım olsun diye söyledim..ama sen neden üstüne alındın bilmiyorum..

yeniay
24.Aralık.2005, 17:56

o lafı sana söylemedim..sadece geyik manasında yardım olsun diye söyledim..ama sen neden üstüne alındın bilmiyorum..

Benim yazdıklarımdan sonra sen böyle bir şey yazdın.Neden üstüne alındın diyorsun ben yardım etmem diye yazdıktan sonra sende yardım etmeyen dopaç olsun falan yazdın bide utanmadan üstüne niye alındın diyorsun sen cıkta dısarda cocuklarla kar topu falan oyna belki oları kafaya alırsın bu arada o kelimeye karşı cok iyi bir lafım var ama bu foruma saygımdan yazmıyorum bide lafım sana fazla gelir altında ezilirsin.Özürün kabahatinden büyük gene söylüyorum haddini bil benim sabrımı taşırma oldumu adam gibi özür dilemem gerekirken hala cocuk aklınca kafa bulmaya calısıyorsun sınırı aşma tamamı .....

Seçkinn
24.Aralık.2005, 17:57
Tamamdır arkadaşlar uzatmayalım...Zaten forumun her yeri gereksiz kavgalarla doldu gereği yok... (b)

Yanlış anlaşılma olmuş tartışmak gereksiz... (b)

samco25
24.Aralık.2005, 21:17
abi işe yarıyorsa neden olmasın deneyelim (d)