PDA

View Full Version : Mükemmel Taktik ve Antrenman Paketi İlk Sezonda UEFA , Word Cup,CL,BLD.

erdal12
10.Ocak.2007, 10:52
paylasım ıcın teşekkurler

taachinardi
18.Şubat.2007, 00:27
Olay şundan ibaret kimsenin taktiğini kullanmayın bu bir ama kullanmayın derken kafanızdaki taktiğe uygun bir modeli inşaa olarak alabilirsiniz. Çünki taktik yapımcısı arkadaş o taktiği kendi oyuncularına göre ayarlamıştır. Her ne kadar taktiğe göremi oyuncu yoksa oyuncuya göremi taktik tartışmaları sürsede ben oyuncuya göre taktikten yanayım. Diyelimki başkasının taktiğini kullanmaktasınız adamın ortasahanın göbeğindeki oyuncular mükemmel uzun şutlar çekebiliyor ve adam bu iki oyuncuya sık sık uzun şut çek komutu vermiş ve başarılı olmuş bu demekd eğildirki sizin oyuncularınızda uzak mesafeden harika goller atacak. Siz oyuncuların ozelliklerine göre taktikler belirleyin ve pas olayını bi kaç oyuncu hariç asla takım halinde dağıtmayın herkese ayrı ayrı pas komutları verin.Atak oyuncu kullanıyorsanız forvetten değil ortasahadan seçmeye gayret edin ve gözlemlerime göre uzun oyuncular kullanıp atak oyucuya pasıda kafasına diye işaretlerseniz daha başarılı bir sonuç ortaya çıkıyor. Kanatlar uzun şut çekmez diye bişi yok eğer uzun şutları iyiyse uzun şut komutunu ortaya getirin ve ceza shası köşesinden goller izleyin. Forvetlerinizi yer değiştirin bir diğeriyle hatta amrl/fc ise kanatta o tarz bi oyuncuysa kanaylada yapabilirsiniz eğer ona özel bi markaj uygulandıysa karşı takımın defansının sapıttığına şahit olun. Kanatlarıda AMRL kullanmaya özen gösterin ve sık sık ikisini yer değiştirmeye bakın ve sahadan eksilen adamları seyre dalın.Fm 2007 de asla defansı boşvermeyin ve dörtlü defanstan şaşmayın derim ortadaki ikiliyi full kapatın herşeyiyle kenarların atak komutlarını ise çok hafif açın minimum. Bir DMC yi mutlaka MC de bulundurun. Taktikte aklıma gelenler şimdilik bunlar.

ANTRENMAN ve GELECEK NESİL...

Asla oyunculara sabit bir antrenman verip bi köşeye atmayın atrenman gelişmelerine sık sık göz atın bunu oyuncu özelliklerinin sol üst köşesindeki butondan halledebilirsiniz görünüm olması lazımdı. 15-16-17 yaşlaındaki, oyuncularda önceliği fiziğe verin. Oyuncu kabileyeti neye yönelikse o tarzda bir antrenman ve yeni bölge programı uygulayın. Oyunculara yeni bölge antrenmanları yüklemekten korkmayın fakat bir değişme olmassa yeni bölge programında diğer bir bölgeye geçin o bölgede ısrar etmeyin bir oyuncu sahanın her yerinde illaki oynayacak diye bir şey yok. Gözlemlediğim en onemli konu bir oyuncu oynayacak kapasiteye gelmeden asla kardeş kulube vermeyin unutmayınki onların coachları sizin coachlarınızdan daha tecrübesiz ve bilgisizler oyuncu pek gelişme göstermeyecektir oyuncu sizin alt yapınızda yetişsin fakat kardeş kulup olayını silip atmayacağız kardeş kulüpleri oyuncumuz pişmiş ve oynamaya hazır hale geldiği sezonda tecrube kazanıp bazı maçlarda sapıtmasını onlemek için aylığına veya 1 sezonluğuna kardeş kulübe göndereceğiz tavsiyem 1 yıl. En önemlisi takımın moralini bozan veya sizde hiç forma şansı bulamayn fuzuli kalabalıkları kardeşi takıma mutlaka ve ömutlaka yollayacağızki takımdan bir uğultu yükselmesin.. Unutmadan Scoutlarınız mükemmel olsun özellikle TR de iseniz Hollanda , Almanya , Avusturya , Avusturalya , Belçika ve İsviçre liglerini iyi tanıyan scoutlar edininki paf takıma yeni gençler kazanırken o ülkelerde yaşayan ikinci vatandaşlığı Türk olan oyuncularda bulsun scoutlarınız mesela 2007 deçıkan regen oyuncum Peter Traub dehşet bi forvet TR gözlemcimin Potansiyel yargılamasını 19 olmasının sonucu ortaya çıkan Kadir Özbir yaş 16 boy 1,83 fiyatı Cem Sultan'dan pahalı ikisi omuz omuza verdi ve yıkıp geçiriyor alt yapıyı :D ( bu oyuncuları boşyere bulmaya çalışmayın çünki regen bunlar :)

TRANSFER........

Bir oyuncunun PA sı 199 bile olsa işinize yaramıyorsa sakın almayın beleşe verselerde yaklaşmayınki bu TR için önemli çünki yabancı sınırı var. Sınır olmayan ülkelerde ise kadronuzu öle önünüze gelen adamlarla doldurmayın tavsiyem FM 2007 deki sakatlık problemlerinide göz önüne alırsak 25 oyuncu. Nereye oyuncu lazımsa oraya alın boşverin başkasının pA sını filan siz işinizi görmeye bakın. Diyelimki 1 yabancı kontenjanınız var MR niz sezonda 10 asist yapıyor ve yerli bi çocuk daha var dehşet sezonda 17 asist yapıyor ama yabancı fakat kaledede aşırı probleminiz var size 10 asist yapan yerli inanınki yabancıdan daha verimlidir siz önceliği kaleye verin beleşe 199 PA lı MR yi alacağınıza 20m verın adam gibi bi kaleci alın. Unutmadan FM de toplanan paralar gerçek hayatta geçmez :D onun için para biriktirmeye hiç heves etmeyin kadronuzu güçlendirmeye bakın.

Tecrübem 7 yıllık ve uyguladığım taktik ve antrenmanların sonucu FM 2007 de ilk sezon GS ile UEFA CUP ve TSL ve Avrupa Süper CUP la TR süper CUP 2, Sezon Türkiye Kupası , TSL ve CL de yarı final. Aklınıza takılanları bu topicten sorarsanız mümkün mertebe yanıtlamaya çalışırım. Kısa ve dar bi yazı oldu ama idare ediverin :o

ronaldinhocem
19.Şubat.2007, 02:07
hocam sen benim oynadığım fm ve cm oyunlarda (oyunun içindeyken menecer olurmusun(bende yardımcın olurum) şu bilgilere bak ersun yanal baksında her maç 3-4 gol yemeden maçları bitirsin

taachinardi
19.Şubat.2007, 06:13
hocam sen benim oynadığım fm ve cm oyunlarda (oyunun içindeyken menecer olurmusun(bende yardımcın olurum) şu bilgilere bak ersun yanal baksında her maç 3-4 gol yemeden maçları bitirsin

Valla yakında heyecan olsun diye milletin save game'lerini kurtarmaya başlayacağım :D

ronaldinhocem
19.Şubat.2007, 17:49
valla iyi olur bide avatar çok güzel zaten cüneyt arkını çok severim dün gece 04.00 gibi filmi vardı(all-star maçı devre arasında kanalları gezerken gördüm) yaw hem çok komik, hemde adam vurup uçurduğu adamı en az 7-8 kere daha dövüyo yani 10 adam olduğunu düşünürsek 70 kere vuruyo toplamda adamlara:):)

taachinardi
19.Şubat.2007, 21:11
figurandan tasarruf :D ama super filmleride var mesela ingiltere ve amerikada john arkin adiyla gosterime giren lion man :)

zzzeeeggg
19.Şubat.2007, 21:53
ya benim anlmadigim kurdugun bu takimla sampiyonlar liginin favorisi mi cikiyorsun. Takim raporu aliyorum. Gerekli yerlere transfer yapiyorum. bir turlu real madridten one gecip favori olamiyorum.

taachinardi
19.Şubat.2007, 22:13
ya benim anlmadigim kurdugun bu takimla sampiyonlar liginin favorisi mi cikiyorsun. Takim raporu aliyorum. Gerekli yerlere transfer yapiyorum. bir turlu real madridten one gecip favori olamiyorum.

favori takim kalitesi arti takim taninmisligi takim degeri coach degeri vs vs vs bi ton seyin birlmesmesinden sonra ortaya cikan hesaptir :D ki ilks ezonlarda GS ile CL de favori olman imkansiz. ama CL alirsin bak en azindan ben Alpay olmasa 2008de final oynuyordum yari finalde elendim :)

tolik_julik
21.Şubat.2007, 08:18
Hocam taktiğini anlatırken AMRL lerin sık sık yerini değiştir demişsin. Bunu oyun sırasında mı yapacağız?

taachinardi
21.Şubat.2007, 20:26
Hocam taktiğini anlatırken AMRL lerin sık sık yerini değiştir demişsin. Bunu oyun sırasında mı yapacağız?

hayir hayir pozisyon değiştir diye bi seçenek var taktik penceresinden amr de oynayan oyuncun seçiliylen pozisyon değiştir penceresinden aml oynayan oyuncunu sececen ve vakit buldukça ve pozisyon oluştukça yer değişecek bunlar senin bişi yapmana geeek yok ama dikkat et yer değiştiren oyuncuların çifct kanat oynayabilsin .:)

ronaldinhocem
21.Şubat.2007, 21:54
bence bu konu sabitlensin hocanın bize bayağa yararı oluyo

serqan8989
21.Şubat.2007, 22:47
bilgiler için çok teşekkürler.ben taktik olayını cm'de çözmüştüm.her takıma ayrı taktik
abi bi ülkedeki oyuncuları araştırmak için scout nasıl youlluyoruz?

ronaldinhocem
21.Şubat.2007, 23:38
oyunda isminin olduğu yere tıkla -player staff-search'a tıkla -yukarıda en sağda olana tıkla-ordan scout'unu seç sonra filtre seçeneği var (oda sağda yukarı tarafta) (istersen-Önerilir :) ) nası bi oyuncu istediğini özelliklerine kadar belirlersin
oyuda anlamadığın veya yapamadığın yer olursa sor

taachinardi
21.Şubat.2007, 23:56
oyunda isminin olduğu yere tıkla -player staff-search'a tıkla -yukarıda en sağda olana tıkla-ordan scout'unu seç sonra filtre seçeneği var (oda sağda yukarı tarafta) (istersen-Önerilir :) ) nası bi oyuncu istediğini özelliklerine kadar belirlersin
oyuda anlamadığın veya yapamadığın yer olursa sor

afferin baş antrenorum ama arkadaş ülke için aramayı sormuş bide onu anlatıver ben sade taktik işlerine bakam böle uğraşmadan bikez olsun bakmadan sorulan sorulara cevap vermiyorum cevap aslen tam karşısında arkadaşın ama üşengeçlikten araştırmıyo bile :)

serqan8989
22.Şubat.2007, 00:23
afferin baş antrenorum ama arkadaş ülke için aramayı sormuş bide onu anlatıver ben sade taktik işlerine bakam böle uğraşmadan bikez olsun bakmadan sorulan sorulara cevap vermiyorum cevap aslen tam karşısında arkadaşın ama üşengeçlikten araştırmıyo bile :)

canın sağolsun.tabi senin gibilerde var.sadece bir soru sordum.ters cevap verdin.ama bunu üşengeçlikle ne alaksı var onu anlayamadım.
bilmemek değil öğretmemek ayıptır

taachinardi
22.Şubat.2007, 00:27
canın sağolsun.tabi senin gibilerde var.sadece bir soru sordum.ters cevap verdin.ama bunu üşengeçlikle ne alaksı var onu anlayamadım.
bilmemek değil öğretmemek ayıptır

yo asla ters cevap vermedim forumlara iyice bak ne ters cevap verenler var ve bşrde taachinardi yazıp arat başkasına bile saygısızca konuşulsa kızarımkii bu akşam acaip yorgunum fm yi açıp bakmaya üşendim :D

ronaldinhocem
22.Şubat.2007, 00:32
oyunda isminin olduğu yere tıkla -player staff-search'a( oyuncu-personel ara) tıkla -oyuncu ara'ya tıkla-ordan scout'unu seç sonra - seçtiğin scout'un yanında görevlendir war oranın üstüne gel sonra ülkenin üstüne gel ordan herhangi bi ülke seç-ama filtreli yaparsan oyuncuyu güzel oyuncular bulabilirsin- güzel oyuncu bulamasan da istediğin türde bi oyuncu balabilirsin

nası hocam yardımcı olabildimmi arkadaşa kanımca
:)

serqan8989
22.Şubat.2007, 00:44
oyunda isminin olduğu yere tıkla -player staff-search'a( oyuncu-personel ara) tıkla -oyuncu ara'ya tıkla-ordan scout'unu seç sonra - seçtiğin scout'un yanında görevlendir war oranın üstüne gel sonra ülkenin üstüne gel ordan herhangi bi ülke seç-ama filtreli yaparsan oyuncuyu güzel oyuncular bulabilirsin- güzel oyuncu bulamasan da istediğin türde bi oyuncu balabilirsin

nası hocam yardımcı olabildimmi arkadaşa kanımca
:)

teşekkürler arkadaşım

ronaldinhocem
22.Şubat.2007, 00:49
ne demek yardımcı olduysam ne mutlu :):)
bu konunun sabitlenmesi hakkında ne düşünüyosun !!!

taachinardi
22.Şubat.2007, 01:29
ne demek yardımcı olduysam ne mutlu :):)
bu konunun sabitlenmesi hakkında ne düşünüyosun !!!

süpersin arkadaşım güzel açıkladın ülke aramasını konu sabitlenmesi iyi olur dağınık dağınık sorular oluşmaz en azından hem ben hem diğer bilenler bilmeyenlere bir nebze yardımcı olurlar ama baştan söleyem eften püften şeylere ben cevap yazmam :D

ronaldinhocem
22.Şubat.2007, 16:08
tamam onlara bildiğim kadarıyla ben yardımcı olurum

ZeugH
03.Haziran.2007, 22:45
ya hocam bende şöle bi problem war oyuncularım gelişme göstermio hatta 4 er özellik düşenleride war ayrıca genç yetenekler milim ilerlemio 90 lı adam alıorm tık yok bi ton idman programı denedim napmalıyım ?

zaggy
04.Haziran.2007, 23:21
ya hocam bende şöle bi problem war oyuncularım gelişme göstermio hatta 4 er özellik düşenleride war ayrıca genç yetenekler milim ilerlemio 90 lı adam alıorm tık yok bi ton idman programı denedim napmalıyım ?
Her oyuncunun belli bi potansiyeli vardır zaten onu aşamaz dolayısı ile her genç gördüğün oyuncuyu alma ;)

misakisan
05.Temmuz.2007, 20:43
Benim sorunum hücumda,anasayfadaki Valencia incelemesindeki taktiği uyguladım(abi kimsenin taktiğini kullanma demişsin ama en azından benimkinden çok işe yaradı)bazen süper sonuçlar verirken çoğu maç pozisyon bile üretemiyorum.Barçayı 3-0 yenerken üst üste ligden düşen takımlara yeniliyorum.Acaba sorun ne olabilir.Kondisyonlara da bakıyorum ama olmuyo.