PDA

View Full Version : "Çalışma İzni" Problemi, Çözüldü

ForCimbom
28.Temmuz.2006, 04:07
Ya hakikaten açıklayıcı bir cevap verin, takıma gelmeyen oyuncuyu nasıl kiraya göndereceğiz??

E.m.r.e
28.Temmuz.2006, 07:37
abicim çalışma izni alamadığın zaman futbolcuyla sözleşme imazlıyamıyosunki sen nasıl kadrona alıp kiraya gönderdin anlamadım gitti.

Fietra 10
30.Temmuz.2006, 07:58
Ya hakikaten açıklayıcı bir cevap verin, takıma gelmeyen oyuncuyu nasıl kiraya göndereceğiz??

çalışma izni problemini çözecek bi takım varsa pilot takımların arasında( belçika takımları yane) her futbolcu gelir ama yanında izn yazar yani pilot gödermen gerekir...her pilot takım olmaz belçikadan bir takımı pilot takımın yapmalısın

ForCimbom
30.Temmuz.2006, 17:22
Hmm, en açıklayıcı cevabı verdin kardeşim, sağolasın...

starfreedom
05.Ağustos.2006, 17:04
çalışma izni problemini çözecek bi takım varsa pilot takımların arasında( belçika takımları yane) her futbolcu gelir ama yanında izn yazar yani pilot gödermen gerekir...her pilot takım olmaz belçikadan bir takımı pilot takımın yapmalısın

Yani bu kadar burada çığırdık, en sonunda yardımımıza koştun. Sağol

Hugo
06.Ağustos.2006, 10:08
Hollanda takımları da oluyor galiba..

Fietra 10
06.Ağustos.2006, 20:11
Hollanda takımları da oluyor galiba..

evet olabilir ama genelde belçika takımları tercih ediliyor

sivaslizoro
06.Ağustos.2006, 23:24
güzel çaloşma

ekurcenli
07.Ağustos.2006, 05:05
ya beyler gekdim 2020 ye de....

belcika talımı da feeder club yaptim ama yazinin en başinda dendiği gibi oyuncu oynadiği ulkede 2 yıl oynarsa vatandas olur diye yazmior...

boyle bir sey yaziorsa lutfen screenshoot i gondersirseniz sevinirim.

birde belcikaya gonderirken adamların EU statusu olması ıcın feeder club anlasmasında 'oynadiği ulkede 2 yıl oynarsa vatandas olur' diye birsey yaziormu

ozgunlu
13.Ağustos.2006, 04:49
ya arkadaslar ben cesar delgadoyu transfer ettim yasi 25 ve calisma izni istenio ya ben bu oyuncuyu sporting cp ye yollicam da orda 5 yil mi kalicak izin cikmasi icin ayrica 5 yil kaldiktan sonra 30 oluo bana ne faydasi kalir

berk879
13.Ağustos.2006, 22:27
ya beyler gekdim 2020 ye de....

belcika talımı da feeder club yaptim ama yazinin en başinda dendiği gibi oyuncu oynadiği ulkede 2 yıl oynarsa vatandas olur diye yazmior...

boyle bir sey yaziorsa lutfen screenshoot i gondersirseniz sevinirim.

birde belcikaya gonderirken adamların EU statusu olması ıcın feeder club anlasmasında 'oynadiği ulkede 2 yıl oynarsa vatandas olur' diye birsey yaziormu

sadece belçika değil bütün Avrupa Birliğine üye takımlar için geçerli screenshot da yolluyorum.

Tıkla screenshot (http://img39.yukle.tc/images/7423untitled.PNG)

cydel
14.Ağustos.2006, 10:05
teşekkürler açıklayıcı bi anlatım olmuş ellerine sağlık

Circass
19.Şubat.2007, 11:33
Özellikl ingilterede oynayanlar için çalışma izni problemi çok önemlidir, çok büyük yetenekler bulursunuz ama bir türlü çalışma izni alamaz alsa bile, EU Passaport'uyla yani, sınırlı izinle turist olarak gelir sadece hazırlık maçlarında oynar. Peki nasıl olacak bu iş?
Birinci Yol: (Tavsiye ederim)

1- Aynen avrupa liglerinde olduğu gibi FM, oyun içine bir ip ucu koymuş. "Bağlı Klüp" !
2- Öncelikle takımımıza bağlı kluplerin sözleşmelerine bakıyoruz. Kiralık oyuncu gönderme, birinci opsiyon olma gibi özelliklerin yanında şu seçenek te olması lazım: "...... takımında 3 yıl oynayan oyuncular, avrupa vatandaşı statüsü alırlar" Eğer bu seçenek varsa 16-18 yaş arası yeteneklerimizi bu takımlara gönderiyoruz, 3- 3 yıl oynuyorlar ve tam verimli çağlarında çalışma iznini alıyorlar.
4- Çalışma izni alabilecek durumdaki oyuncularınızla sözleşme yeniliyoruz, veeeee o artık 2 uyruklu, bir uyruğu doğum yeri ve diğer uyruğu ingiltere oluyor.. Ayrıca ingilterede 5 yıl oynayan oyuncu ingiltere vatandaşı sayılır.

İkinci Yol:
1- Öncelikle 17 yaşından küçük, gelecek vaad eden genç yeteneğimize "Genç" statüsüyle imza attırıyoruz.
2- 17 yaşına gelene kadar alt yapıda bekletiyoruz, 17 yaşına gelince yeni sözleşme gerekecek.
3- Yeni sözleşme yani profesyonelliğe atılan ilk adımı atarken, "Gelecek Vaad Eden" statüsüyle yeni sözleşme imzalıyoruz.
4- O artık kulübünüzün alt yapısından yetişmiş bir oyuncu
NOT: alt yapınızdayken milli takıma çağırılan oyuncular da, çalışma izni alabilirler. ama sözleşme yenilemeyi unutmuyoruz

Üçüncü Yol:
1- Transfer yaparken, alacağımız oyuncunun Profiline bakıyoruz. Genç,21 Yaş altı yada asıl milli takım kadrosunda oynamış mı?
2- Eğer herhangi birinde oynamamışsa, Birinci ve ikinci yöntemleri deniyoruz.
3- Eğer 21 yaşından büyükse almıyoruz :D
4- Eğer 21 yaşından küçükse ve en az bir milli takım forması giymişse, bir ümit alıyoruz. Zaten eğer gerçekten yetenekse mutlaka çalışma iznini alacaktır.

Şunu unutmayın, kadronuzdaki oyuncu çalışma izni alamadan milli takım kadrosuna çağırılabilir, bu durumda hemen sözleşmesini yeniliyouz. Eğer Çalışma izni almışsa sözleşme yenilediğinizde kadronuza dahil olacaktır. Ve tabi 18 yaş altı genç yetenekler, profesyonel sözleşmeyi takımınızda yaparlarsa onlar artık sizin oyuncunuzdur unutmayın, genç değil gelecek vaad eden yada kadro oyuncusu olarak imza attırailirsiniz.

Anlatmadan geçemedim, Man Utd ile oynarken Arjantinden Pablo Vitti adında bir oyuncu aldım, çalışma izni yoktu. Sporting Lizbon bana bağlı klüp, oraya gönderdim. 25 yaşına kadar çalışma izni alamıyor diye sürekli kiraya gönderiyordum. Sonra br baktım, arjantinli bu oyuncu, Portekizle milli maça çıkıyo, hemde ilk 18 de. hemen sözleşme yeniledim ve 20 M Euro ya sattım :D Gördüğüm en ilginç olydı FM de.
Aynı 3 yöntemle, Jorge Inostroza, Sebastian Zuniga, Garay, Gonzalo Lux, Ivan Petkov ve unuttuğum bir çok oyuncuya çalışma izni alıp kadroma aldım.

Colo Colo klününün 20 yaş alı bütün oyuncuları süper yetenek mutlaka transfer edin :D
Kerim Ay

Sorunlarınızı ve bu konu ilgili paylaşımlarınızı buradan devam ediniz.

CoşkuN ÖzdemiR

Lucas Neill
19.Şubat.2007, 17:51
teşekkürler açıklayıcı bi anlatım olmuş ellerine sağlık

aysem
21.Şubat.2007, 20:34
wala biraz karisik yaw
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
arkadaslar ben 2014 yilindayim millan aldim sezon basi izni cikmadi sporting cp kiraladim arkdasin yazisini okudum eger milli takimda oynamissin yeni sozlesme imzalat izin cikar milli takimda oynamis yaptim izin yine cikmadi cvp bekliyorum

WaRouP
22.Şubat.2007, 14:45
Wala aynı yöntemle bende birkaç kişiye almıştım. zaten çalışma izni olmayınca oraya açıklama yapılıyor kiralik gönderin diye. ama kimisinede alamamıştım çalışma izni.

Circass
22.Şubat.2007, 20:49
wala biraz karisik yaw
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
arkadaslar ben 2014 yilindayim millan aldim sezon basi izni cikmadi sporting cp kiraladim arkdasin yazisini okudum eger milli takimda oynamissin yeni sozlesme imzalat izin cikar milli takimda oynamis yaptim izin yine cikmadi cvp bekliyorum
nicolas millan diyosun dimi Colo Colo'dan Şili'li forvet.. ben onu aldığımda çalışma izni yoktu, 21 yaş altı ve 18 yaş milli takımda oynuyo ama çalışma izni alamıyordu, sporting lizbon'da 2 sene kiralık oynadıktan sonra aldım.. ayrıca millan dan iyi forvet olmaz boşa yatırım yapma :D sebastian zuniga ve jorge inostroza var aynı Şili'li ikiside. onları al derim..

cliff_burton
22.Şubat.2007, 21:02
ii olmus ellerine saglik bide colo colo icin katiliorum sana

uAburak89
22.Şubat.2007, 22:17
Güzel, açıklayıcı bir yazı .. İngiltere liginde oynayanlar için süper bilgiler ..

aysem
24.Şubat.2007, 17:04
nicolas millan diyosun dimi Colo Colo'dan Şili'li forvet.. ben onu aldığımda çalışma izni yoktu, 21 yaş altı ve 18 yaş milli takımda oynuyo ama çalışma izni alamıyordu, sporting lizbon'da 2 sene kiralık oynadıktan sonra aldım.. ayrıca millan dan iyi forvet olmaz boşa yatırım yapma :D sebastian zuniga ve jorge inostroza var aynı Şili'li ikiside. onları al derim..

BENCE IYI BIR ANTREMAN PROGRAMIYLA COK GUZEL OLUR ZATEN SUAN BITIRICILI20 KAFA 19 KIZ 18 TEKNIK 17

GeNç KaRTaL
24.Şubat.2007, 17:23
valla ben bunları daha yeni öğreniyorum teşekkür ederim kardeş:)

fm26mer
24.Şubat.2007, 20:43
süper olmus

Circass
24.Şubat.2007, 22:47
BENCE IYI BIR ANTREMAN PROGRAMIYLA COK GUZEL OLUR ZATEN SUAN BITIRICILI20 KAFA 19 KIZ 18 TEKNIK 17

nicolas millan 'ın problemi bitiriciliğince değil, zihinsel özelliklerinde..

olumelegi
24.Şubat.2007, 23:29
walla bn pek anlamadim zaten oyuncular gelmiyor ki ??? bn getiremiyorum oyunculari izin alamiyolar

King_91
25.Şubat.2007, 00:57
bence nicolas millan müthiş ayrıca sherman cardenas amrc 16 yaşında 10un altında özelliği yok bn bişey sorucam bi adamıma iş izni çıkmadı kardeş takımda oynuyor kendiliğinden iş izni çıkar mı yoksa bnm bişi yapmam gerekiyo mu

theorginalsin
27.Şubat.2007, 20:17
ben bagli kulubume oyuncuyu gonderemiyorum nasil yapabilirim

King_91
02.Mart.2007, 21:11
oyuncuna sağ tusla tıkla move to affiliate ya da kardes kulube gonder de ;)

pursuitofviking
08.Mart.2007, 18:45
çok saol kaptan bunlar işime yarıyacak gerçekten çok teşekkürler

lvksy
13.Mart.2007, 06:25
eyvallah çok işe yarayacak bilgiler bunlar sırf bu izin yüzünden ingiltere ligini açmıyodum

ultraslan16
14.Mart.2007, 18:31
2014 yılında aston villa ile oynuyorum . celsınho 27 yasında 4 kez mıllı olmus calışma izni çımıyor aynı şekilde adu 25 70 e yakın milli olmuş çalişma izni çıkmıyor yrd. olurmusunuz ?

ThersoN
16.Mart.2007, 19:34
:confused: Gectim artık colo colo 20 yas altını matias fernandez'e bile izin vermediler

Genclaz61
19.Mart.2007, 15:42
ya aga ben adami alamiom ki calisma izni sebebiyle ertelendi dio nasi yapcam yardim pls

fbkraltolga
19.Mart.2007, 17:14
biraz karışık olmuş ama en azından biraz bilgimiz oldu teşekkür ederizz

malkocoglu61
19.Mart.2007, 18:58
uzn zamndan beri klupte oynamis oyunculari nasi turklestirioz
bizdeki yabanci oyuncular gibi cvp atarsan sevinirim omer_cip61 at hotmail fln

ThersoN
20.Mart.2007, 18:55
Kaizer chiefs kulubu genclerinin yarısı aldım ama izinleri yok hic bi macta oynayamıyolar gonderebildigimi gonderdim kiralık fkat yasları 18 olmadan kiraya da verilmiyorlar inşallah bekleye bekleye izin alıcaklar temennim o :)

burocknba1992
31.Mart.2007, 15:51
bu hileye girmez mi

madden
06.Nisan.2007, 00:14
Ya adamı aldım ama maçlarda oynamıo çalısma iznini aldı diodu transfer bittiğinde ama şimdi yanında izn var ve maçlara çıkamıo acaba bunu nasıl yapcam acil yardım

Mr.CordiaL
11.Nisan.2007, 17:45
verdiğin bilgiler için tşkrler

GameOver
11.Nisan.2007, 18:51
pekı turkıyede bır klup yönetıyorum ıngıltereden oyuncu alırkende aynısınımı yapıcaz yada turk yollarken calısma ıznı alamıyolar.

futbolog37
13.Nisan.2007, 22:18
ya arkadaşlar! Liverpool ile oynuyorum.Aldığım oyuncuları Çalışma izni sebebiyle oynatamıyorum.Diğer takımlar ise aldıkları oyuncuları oynatabiliyorlar.
Bu nasıl iş anlamadım.onların özelliği ne?:confused:

Chivalry
23.Nisan.2007, 23:28
Ya ferdinandı sattım felipe yi aldım matuzalemi aldım ama izn yazıyo oynatamıyorum takım dökülüyo taktiği bu futbolcular olmadan kuramıyorum bunun çaresi yok mu

cenk76
26.Nisan.2007, 22:30
guzel bılgıler sağol

Ziya38
26.Nisan.2007, 22:58
ellerine saglik aciklama icin

OgUzHaN10
29.Nisan.2007, 23:19
Elinize sağlık aydınlatıcı olmuş !

puskas
06.Mayıs.2007, 17:50
gercekten işe yarıyor.sağolunnn

ultraslanerdem
07.Mayıs.2007, 10:02
Eline sağlık.İşime yarayacak bilgiler...

Onurap
13.Mayıs.2007, 17:55
1- Aynen avrupa liglerinde olduğu gibi FM, oyun içine bir ip ucu koymuş. "Bağlı Klüp" !
2- Öncelikle takımımıza bağlı kluplerin sözleşmelerine bakıyoruz. Kiralık oyuncu gönderme, birinci opsiyon olma gibi özelliklerin yanında şu seçenek te olması lazım: "...... takımında 3 yıl oynayan oyuncular, avrupa vatandaşı statüsü alırlar" Eğer bu seçenek varsa 16-18 yaş arası yeteneklerimizi bu takımlara gönderiyoruz, 3- 3 yıl oynuyorlar ve tam verimli çağlarında çalışma iznini alıyorlar.

Oyuncuyu almadan kardeş takımına nasıl kiralık gönderecez örn n.millian anda nasıl olacak o iş?????????

philips
18.Mayıs.2007, 15:11
ya şimdi ingilterden sunderland ı aldım ve üst lige çıktım oyuncu transfer etcem bu oyuncuda LEBOHANG MOKOENA ama çalışma izninden dolayı gelemedi aynı oyuncuyu bolton teklif yaptı ve çalışma izni sorunu yaşamadan aldı bu nasıll oluyor yaa annamadımm

Nocna Mora
18.Mayıs.2007, 15:42
Benim bir bilgim yok bu konuda :)

mitat
19.Mayıs.2007, 14:02
saol iyi olmus işime yarayacak tesekurler

torres92
21.Mayıs.2007, 13:52
arkadaslar yardim edin ben yine yapamiyorum alamiyorlar mesela celsinho yu almak istiyorum ama calisma izni alamiyolar daha detayli bi bilgi verebilecek varmi acil

mikael23
28.Mayıs.2007, 19:48
anladiysam ball olayim

Fernando Gago
28.Mayıs.2007, 20:02
ingilterede bu sorun genelde oluyodu bende...
ben oyuncuya yeni ontrat öneriyordum ve çalışmaz izni çıkıyordu yabi örneğin:
fenerbahçeden tuncayı aldınız izin çıkmadı kadronuzda ama oynatamıosunuz ona yeni konrat önerin bu sorun hallolur

ForCimbom
06.Haziran.2007, 18:37
Kardeş bizde olmayan oyuncuyu nasıl kiraya gönderelim ki????

ertanzk
07.Temmuz.2007, 09:34
wason renterıa kolombıyalı super adam beyler

noescape85
07.Temmuz.2007, 11:56
ingilterede bu sorun genelde oluyodu bende...
ben oyuncuya yeni ontrat öneriyordum ve çalışmaz izni çıkıyordu yabi örneğin:
fenerbahçeden tuncayı aldınız izin çıkmadı kadronuzda ama oynatamıosunuz ona yeni konrat önerin bu sorun hallolur

Hah işte ben orada kalıyorum :)
Yaşı 17 altı; kadroya girsede izin alınamadı diye oynatamasam: gönderip belçikaya kardeş takımıma avrupa statüsü kazandırcamda..
Sorun orada..
Daha kadroma giremeden izin alınamadı cevabı çıkınca oyuncunun kadroma girmesini bırak: hiçbirşey olmuyorki..
Bütün anlaşmalar, transfler sözleşmeleri fesh olup; oyuncu eski takımında oluyor ???

aposr
07.Temmuz.2007, 21:24
zaten o oyuncu izin alamazsa kardeş takıma gönderemezsinki
buna bir açıkoık getirin lütfen

miharbi
08.Temmuz.2007, 16:12
Hah işte ben orada kalıyorum :)
Yaşı 17 altı; kadroya girsede izin alınamadı diye oynatamasam: gönderip belçikaya kardeş takımıma avrupa statüsü kazandırcamda..
Sorun orada..
Daha kadroma giremeden izin alınamadı cevabı çıkınca oyuncunun kadroma girmesini bırak: hiçbirşey olmuyorki..
Bütün anlaşmalar, transfler sözleşmeleri fesh olup; oyuncu eski takımında oluyor ???

ya evet arkadaşın dediğine katılıyorum adam izin alamayınca kadromda göremiyorum ki eski takımıına gidiyor ben nasıl o adamı kiralıyım bağlı kulube.Bi açıklama yaparsanız sevinirim.

asiqenc7
08.Temmuz.2007, 17:31
bende chelsea menejeri olarak bunu nasil yapabilirim diye dusunuyodum tskler :D ellerine saglik

Adnan Kılıç
08.Temmuz.2007, 20:52
sağol bilgiler için

burhanbba
19.Temmuz.2007, 15:19
bu baglı klup nedır anlamadım ben
ben porstmounth un menejerıyım sadece ing lıgı var ve kaleci akinfeev i forvet mokahone yı -------- maxi lopez i alamıyorum ve daha buna benzer genc oyuncuları bu baglı klup nasıl olacak bılgılendırırsenız sevınırım :):):):)

Memedov
19.Temmuz.2007, 15:38
Kardeş bizde olmayan oyuncuyu nasıl kiraya gönderelim ki????

Abi oyuncu geliyor ama tam izin alamadigi icin lig maclari vs. maclarda oynayamiyor bu nedenle oyuncuyu kiralik gonderip geri cagirirsan oynatabilirsin ben boyle yapmak yerine ilk yari doneme kadar bekledim oyuncuyu oynatmadim daha dogrusu oynatamadim ama daha sonra ligin 2. yarisi baslarken oyuncuya sozlesme onerdim yani sozlesmesini uzattim kabul etti ve oynamaya basladi..

ribery21
19.Temmuz.2007, 15:59
Abi oyuncu geliyor ama tam izin alamadigi icin lig maclari vs. maclarda oynayamiyor bu nedenle oyuncuyu kiralik gonderip geri cagirirsan oynatabilirsin ben boyle yapmak yerine ilk yari doneme kadar bekledim oyuncuyu oynatmadim daha dogrusu oynatamadim ama daha sonra ligin 2. yarisi baslarken oyuncuya sozlesme onerdim yani sozlesmesini uzattim kabul etti ve oynamaya basladi..

kardesim calisma izni alamadii icin transfer iptal oluo takimina geri donuo adam senin kadronda durmuoki senin kadronda olmayan adami nasi kiralik gonderiosun bu nasi is

Memedov
19.Temmuz.2007, 16:08
kardesim calisma izni alamadii icin transfer iptal oluo takimina geri donuo adam senin kadronda durmuoki senin kadronda olmayan adami nasi kiralik gonderiosun bu nasi is

Calisma izni aliyorsun birde oynatmak icin izin aliniyor o izin verilmez ise oyuncunu maclarda oynatamiyorsun ben onu demistim..

ribery21
19.Temmuz.2007, 19:49
Calisma izni aliyorsun birde oynatmak icin izin aliniyor o izin verilmez ise oyuncunu maclarda oynatamiyorsun ben onu demistim..
ole bisey hic gormedim olduunuda zannetmiorum oyunun farkli bi versiyonunu oynuyosun heralde pek bilinmeyen bole american surumleri fln oluo ya ole bisey heralde oyunda ole bi olay yok cunku yada editorden fln yaptin heralde

Memedov
19.Temmuz.2007, 20:09
ole bisey hic gormedim olduunuda zannetmiorum oyunun farkli bi versiyonunu oynuyosun heralde pek bilinmeyen bole american surumleri fln oluo ya ole bisey heralde oyunda ole bi olay yok cunku yada editorden fln yaptin heralde

Herkesin kullandigi bir version kullaniyorum merak etme editor'den de yaptigim felan yok hatta bu olayin tipkisi ortak kariyerde basima geldi..

Su konuya bak bakalim arkadas ne demek istiyor benim demek istedigimi demeye calismiyor mu ?

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=47585

ribery21
19.Temmuz.2007, 20:39
yanlız sen ve arkadasın warsınız konuda yanı ya cok dusuk bı oranla gorulen bı olay yada bılemıcem nebılıım basıma gelmedı hıc ya ızın cıkıo oynuolar yada ıptal oldu dıe ızın cıkmadıı ıcın ılgınc walla

sivaslizoro
19.Temmuz.2007, 22:41
güzel çalışmaaa

Jenks
20.Temmuz.2007, 14:05
Bende aynı sorunu Chelsea menajeriyken yaşadım,Psv'den Alex'i aldım ama çalışma izini olmadığı için oynatamadan Benfica'ya kiraladım sonra devre arasında geri çağırdım ama yine çalışma izini yok dedi,en son çare aldığım fiyatın yarısına satmakta buldum :D

Memedov
20.Temmuz.2007, 14:54
İşte benim de demek istediğim bu aldığın taktirde oynatamıyorsun..

Ama bir takıma kiralayıp geri geldiğinde sözleşme önerirsen oyuncuda kabul ederse izin almış sayılıyor..

burhanbba
21.Temmuz.2007, 13:20
bu baglı klup nedır anlamadım ben
ben porstmounth un menejerıyım sadece ing lıgı var ve kaleci akinfeev i forvet mokahone yı -------- maxi lopez i alamıyorum ve daha buna benzer genc oyuncuları bu baglı klup nasıl olacak bılgılendırırsenız sevınırım :):):):)

HALA CVP alamadım yardımmm:s7:

Danger90
13.Şubat.2011, 19:17
alex i aldım man city e izin verdiler çalışma izni ramiresi alcam vermio gıcık herifler deniyeceğim bunu :D