PDA

View Full Version : database'de değişiklik yapılamıyor

mickeyknox
19.Şubat.2007, 18:35
arkadaşlar, fm 2007 editöründe takımı bulup bazı değişiklikler yapıyorum. isimleri düzeltiyorum, bazı teknik ayarları yükseltiyorum, finans durumunu iyileştiriyorum,yeni oyuncular ekleyip çıkarıyorum...vs. sonra yeni database olarak kayıt ediyorum. oyunu açarken de o database'i bulup çalıştırıyorum fakat finas ve squad' taki değişiklikleri yapmamış görünüyor. bunun bir nedeni var mı? bilen varsa yardımcı olabilir mi?

fatih öksüz
19.Şubat.2007, 19:07
belki de takımı ayarını yaptıktan sonra onları database ye değilde başka bir yere kaydetmek gerekiyordur bilemiyorom daha önce hiç yapmadım

mickeyknox
20.Şubat.2007, 15:22
1. Kaydederken farklı kaydet secenegini kullan. Ayrıca uzantının doğru dosya içine aktarıldıgından emin ol.

2. Yeni oyun açmalasın bu değişiklikleri yaptıktan sonra, kaytılı oyunun üzerinden devam edersen, yaptığın değişilikler gözükmez.

farklı kaydet komutunu falan kullandım. farklı kaydederek oluşturduğum database i kullanarak yeni oyun da açtım ama şöyle bir durum var; yeni oluşturduğum data yaptığım değişikliklerden (oyuncu isimlerini düzelttim, 3 oyuncunun yaşını küçülttüm ve tekniğini arttırdım ve kiralık olan oyuncuları geri çektim, takımın transfer bütçesini arttırdım) finans ile ilgili olan değişikliği yapmamışım gibi gözüküyor. diğer değişiklikler olmu fakat sade transfer bütçesi artmamış oluyor. acaba benim aldığım cd ile mi ilgili bir durum bu?

mickeyknox
21.Şubat.2007, 15:00
Bundan 2 sene önce bende editörden takımım üzerinde oynama yapmıştım. Her defasında bütceyi attırıyordum. Yeni oyun açıp takımımı aldığımda bütçe eskisi gibi gözküyordu. Bunun nedeni oyun verisi ile alakalı koyduğun sıfırlar( 0 ) baya önem taşıyor. Aşırı koyarsan yada uçuk bir rakam secersen gözükmez.

ok. teşkkür ederim. bu akşam öyle bir denerim. ama forumdaki msjları okudukça hileden vazgeçmeye başladım. belki de bir daha hiç denemem. geçekçi olması oyunu daha zevkli yapar heralde.

mickeyknox
23.Şubat.2007, 11:14
Kesinlikle hile kazanılan başarının tadi yoktur. Emek et, uğraş, bişeyler yapmaya çabala, o zaman göreceksin. Asla pes etme. Forumdaki ince ayrıntıları sabit başlıklarda ki konulara bak ve öğrenmeye çalış.

Bol gollu maçlar ve hilesiz oyunlar:)

birşey sormak istiyorum, ben oyunu ingilizce oynuyorum. türkçesini veya başka bir yamayı hiç yüklemedim şimdiye kadar. daha önceki versiyonlarda da hiç patch kullanmamıştım. indirilen patch lerin bir zaman sonra sorun yarattığını düşünüyorum. teknik sorunlar bölümünde bahsediyorlar ya, oyun kitlendi, save li oyunu gitti...vb. bunlar sorun yaratıyor mu gerçekten?

serhatguvenc
23.Şubat.2007, 15:41
arkadaşlar bende editörde değişiklikler yapıyorum farklı kaydediyorum sonra oyunu aşıyoooooooorum tabi yeni bir oyun başlatarak, ne yazzıkki hiç bir değişiklik olmuyor.Çok fazla farklı yol denedim ama bir türlü başarılı olamadım.Lütfen yardım edin acilen değişiklik yapmam lazım delirecem yahu:)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
kimse yardım etmicekmi ya