PDA

View Full Version : 7.0.2 Yaması ve Şubat Ayı Güncellemesi

bangbangstar88
21.Temmuz.2006, 10:53
Bir oyuncunun sakatlanıp sakatlanmaması sizin elinizde. Bu tarz cümle kurmanız sizin eksikliğiniz(düzeltilmediğinden değil). Düzgün ve akıllı bir yöntem ile takımınızı çalıştırır iseniz. Sakatlık bazında hiç bir sorun yaşamassınız.

- Antreman
- Maç konusmaları

Daha akıllıca olmalı.

neden birazdaha kırıcı olmamayı denemiyosunuz "eksiklik" değilde onun yerine başka daha uygun bi kelime yazabilirdiniz sanırım

rayuchi
26.Temmuz.2006, 09:04
Bir oyuncunun sakatlanıp sakatlanmaması sizin elinizde. Bu tarz cümle kurmanız sizin eksikliğiniz(düzeltilmediğinden değil). Düzgün ve akıllı bir yöntem ile takımınızı çalıştırır iseniz. Sakatlık bazında hiç bir sorun yaşamassınız.

- Antreman
- Maç konusmaları

Daha akıllıca olmalı.

kesinlikle katılmıyorum
CM 03/04 de de aynı sorun vardı, hala devam ediyor
maçlardan bikaç gün önce %90 sakatlık oluyor
antrenman programım ağır değil ( peluk beyin ant. programı )
adamı alıyorum 10 milyona ertesi hafta sakatlanıyor mesela ( 3 ay sakat )
insanın oynayası kalmıyor
oyun istatistikten ibaret tabi ki
antrenman programının durumundan, oyuncunun kondüsyondan vs... % dilim alıyorlar
iyi ve kötü yönler hesaplanıp bi sakatlanma ihtimali ayarlanıyor
işte bu ihtimal çok fazla o yüzden sakatlanmalar saçmalanmış
gerçek hayatta hangi takım maçtan önceki gün sakat verir ki, önce olmazsa maç sırasında
ve bu neredeyse hiç bir maç sekmiyor bende
3-5 gün, 2 ay ...
kadromda 22 adam var. 11 as, 11 yedek... geçen gün 3 yedekle maça çıktım :icon_lol:

Sekopej
28.Temmuz.2006, 01:03
Korsan oyunda yamanın çalışmaması normaldir.

Kurallarımız hatırlatırım c.rack hakkında yardım istemek ve yardımda bulunmak yasaktır.

summerson
01.Ağustos.2006, 06:52
selam barış beni tanıdın mı?abi msn varsa ver ordan konuşalım..

sehzadee
02.Ağustos.2006, 05:42
selam barış beni tanıdın mı?abi msn varsa ver ordan konuşalım..
Hıhı tanıdım kardeşım :D:D:D:D

Ilhan
21.Şubat.2007, 22:46
7.0.2 Yamasi ve Subat Ayi Guncellemesi SI Games tarafindan cikartilmistir.

Turksportal (http://www.turksportal.net/dosya/fm/28583/bilgi/)

PC
http://rapidshare.de/files/37637715/fm2007_patch_7.0.2.exe
http://dlh.net/cgi-bin/dlp.cgi?lang=eng&sys=pc&file=fm2007v702.zip&ref=ps
http://www.fmnorge.com/nedlasting/Football-Manager-2007/Patch/fm2007_patch_7.0.2.exe
http://www.footballmanagerdownloads.co.uk/index.php?page=downloads&file=85
http://www.fmisrael.com/downloads/fm2007_702.exe
http://fmsweden.se/patch/fm702.exe

MAC
http://rapidshare.de/files/37637407/FM_2007_Mac_Patch_702.dmg
http://dlh.net/cgi-bin/dlp.cgi?lang=eng&sys=mac&file=fm2007v702.dmg&ref=ps
http://www.fmnorge.com/nedlasting/Football-Manager-2007/Patch/FM_2007_Mac_Patch_702.dmg

Iyi egelenceler.

Türkiye ligleri ile ilgili hataları aşağıdaki konuya yazınız:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=36621

nekop
21.Şubat.2007, 23:24
İşte beklenen yama sonunda Süper ligimizi süper bir şekilde oynayabilicez :)

aLka
21.Şubat.2007, 23:48
yapılan degisiklikleri anlayan arkadaslar varsa buraya yazabilir mi? :)

yatebos
22.Şubat.2007, 00:01
bunu indirdikten sona oynamak için illa orjinal oyun mu olması gerekio??

Bordo61Mavi
22.Şubat.2007, 00:07
Yeni bi oyun baslamak icin bunu bekliyodum, cok sevindim simdi:D:D

yusuf52_
22.Şubat.2007, 00:56
ya arkadaşlar yamada yapılan değişiklikleri biri söyleyebilirmi ingilizce yazıyo hiçbişey anlayamadık bi açıklarsanızz

Ilhan
22.Şubat.2007, 01:06
bunu ıcınde ***** lazımmı bu arda turkıye ıcın bırsey yapılmadı sanırm

bunu indircem ama oyun orjinal deil ne yapmam gerekio

Bu tarz yardım istemek yasaktır. Sözlü biçimde uyarıldınız.

Emurafu
22.Şubat.2007, 01:09
İlhan kardes biliyorum yasak oldugunu ama ogrenmek için sordum

bu arada türkiye ligi icin ne bilim baktım birsey yazmıyordu.İnsallah data düzeltimistir alt liglerdekı oynucular serbest olmaz umarım

edwardweo
22.Şubat.2007, 01:35
bu yamayi kullanabilmek icin 7.01 yamasinin yuklu olmasi gerekiyor mu??

Ilhan
22.Şubat.2007, 01:43
bu yamayi kullanabilmek icin 7.01 yamasinin yuklu olmasi gerekiyor mu??

Hayır, direkt yükleyin.

GeNç KaRTaL
22.Şubat.2007, 07:47
güzel olduartık daha oynanabilir bir fm beni bekliyor

furkie_gfb
22.Şubat.2007, 11:59
acaba bunu yükledikten sonra yeniden turksportalın 2007 için hazırladığı
tr ligi datasını yüklememiz gerekiyomu yoksa fazla bi etkisi olmayacakmı????

Ilhan
22.Şubat.2007, 12:08

O data olduğu yerde kalsın. Siz normal biçimde 7.0.2 versiyonunda başlayın. zaten TR ligi datası yamanın kendisinde daha güzelleştirilmiş olarak mevcut.

perpetua
22.Şubat.2007, 12:11

Turksportal'in 2007 icin hazirladigi TR ligi datasi zaten 7.0.2 yamasi ile beraber resmi olarak cikti.

Umuyoruz ki bundan sonra data yamalari indirmek zorunda kalmayacak, oyunu aldiginizda Turkiye ligleri gercekci halde olacaklar.

edwardweo
22.Şubat.2007, 12:41
yukledigimiz yamayi nasil silebiliriz oyun acilmiyor malum sebebten dolayi...

turknemesis
22.Şubat.2007, 12:49
Oyunu silip tekrar kurman gerekiyor malesef..

edwardweo
22.Şubat.2007, 12:50
Oyunu silip tekrar kurman gerekiyor malesef..

tesekkurler...

candeger
22.Şubat.2007, 13:38
eywah arkadas ya ojinalini nerden bulcaz bu oyunun akfayı yicem ya nasıl calısmaz normla oyunalrda ki bu???:eek:

eleftropoulos
22.Şubat.2007, 15:18
ya bu MAC nedir ben anlamadım..

uAOnuR
22.Şubat.2007, 15:34
ya bu MAC nedir ben anlamadım..

MAC demek macintosh bilgisayarlar ile uyumlu demek..

Illegal oyun edinen arkadaslara katilmamak elde degil..Cok da haklilar..Elimde orijinal FM 2007 cd si var ancak yine de alamayan arkadaslara sonuna kadar hak veriyorum..Bu ulkede orijinal oyun almak kolay birsey degil.Hemde hic kolay degil.Site offical oldugundan illegal yollardan edinilen oyunlar icin hizmet veremiyor tabi.Ama farkli yontemlerle bu sitede imkanlardan oturu orijinal oyun sahibi olamayan arkadaslara da bir yardim yapilmasi taraftariyim..Site yoneticilerini kizdiracak kelimeler kullanmamaya ozen gosterdim..Herhangi birini kizdirdiysam affola..Saygilarimla..

crazysebo
22.Şubat.2007, 15:51
indirelim bakalım neler yapmış yine SI

fenerbahce_1907
22.Şubat.2007, 15:57
Bu sıte resmı sıte sıgames ın Turkıye resmı sıtesı o yuzden bole seyler verılmıo bu sıtede.
Ayrıca bısı daha solıym benım oyunum orijinal deıl ama acıldı 7.02 yaması;)

Burak Duran
22.Şubat.2007, 16:16
Bir çok uyarıya rağmen devam ettiği için arkadaş siteden atılmıştır... Bu mesaja cevap atmayın ve konuya devam edelim...

Universal
22.Şubat.2007, 16:45
Sanırım kadrolar dışında Türkiye ile iligili başka bir değişiklik yok. Anladığım kadarıyla.

Bu dosya orjinal oyunlarda çalışır c..rc...a..ck hakkında yarım istemeyiniz. Atılmanıza sebep olabilir.

thelastmanager
22.Şubat.2007, 18:43
yenı katıldım bu sıteye yenı yamada bende hayırlı olsun:)

spider3784
22.Şubat.2007, 18:56
sonunda çıktı işallah güzel olmuştur

alozz
22.Şubat.2007, 19:02
kayıtlı oyunda oynayabilirmiyiz bunu

spider3784
22.Şubat.2007, 19:03
kayıtlı oyunda oynayabilirmiyiz bunu

tam bilmioyorum ama olmaması gerek:o

mgokalparslan
22.Şubat.2007, 19:25
turksportal ın transfer donemi yaması ne zaman çıkacak

Varonil
22.Şubat.2007, 19:32
yamayi indirdigimiz zaman nerye atacaz nereye yukleyecez
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yamayi indirdigimiz zaman nerye yukleyecez nereye atcaz acaba solermisinzi

eleftropoulos
22.Şubat.2007, 19:37
MAC demek macintosh bilgisayarlar ile uyumlu demek..

Illegal oyun edinen arkadaslara katilmamak elde degil..Cok da haklilar..Elimde orijinal FM 2007 cd si var ancak yine de alamayan arkadaslara sonuna kadar hak veriyorum..Bu ulkede orijinal oyun almak kolay birsey degil.Hemde hic kolay degil.Site offical oldugundan illegal yollardan edinilen oyunlar icin hizmet veremiyor tabi.Ama farkli yontemlerle bu sitede imkanlardan oturu orijinal oyun sahibi olamayan arkadaslara da bir yardim yapilmasi taraftariyim..Site yoneticilerini kizdiracak kelimeler kullanmamaya ozen gosterdim..Herhangi birini kizdirdiysam affola..Saygilarimla..

saolasın kardeşim..bu illegal oyun hakkında da arkadaşlarıma sonuna kadar katılıyorum bu konuda bencede bi çalışma yapılması lazım..herkesin orjinal cd alacak hali yok...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ya önceki yamalar winrar şeklinde inerdi bende öle inmedi neden acaba sizde de mi öle yaa bilgisayarı olanlar MAC tan indirek bildiğim kadarıyla :)

LaKe
22.Şubat.2007, 20:42
Güzel bir yama olmuş. Yapanların ellerine sağlık. Sorunsuz yükledim ve oynuyorum. Az oynadım şu an ama gözüme fazla yenilik çarpmadı. Oynadıkça çıkar herhalde.

yugi
22.Şubat.2007, 21:39
tamam iyi guzelde ben bunu yukledim ama bende cd falan yok yani bunu calistirmak icin bir ***** lazim degilmi internette de hala cikmamis nasil olacak bu is

hala balıklama dalıyorsunuz foruma arkadaşlar.. biraz araştıralım dikkatli olalım lütfen..
bu arada dediğin konuda yardım yapamıyoruz.

hassim86
22.Şubat.2007, 21:54
Hemen indiriyorum

erhanmoray
22.Şubat.2007, 23:12
pc için olan linklerdeki dosyaların hepsi mi inecek rapid linki silinmiş çünkü boş yere indirmeyelim

spider3784
22.Şubat.2007, 23:18
gerçekten güzel olmuş bende leon osmanın türk olması dışında henüz bi hata görmedi leon osman türkmü onuda bilmiorum ama

spider3784
22.Şubat.2007, 23:22
quaresmayı fln amrl yapmışlar bu sefer

oguz25
22.Şubat.2007, 23:43
arkadaslar turkıye lıgı transferlerı yapılmıs mı yamanın icinde

fenerbahce_1907
22.Şubat.2007, 23:45
evet yapılan transferlerın hepsı var

Varonil
22.Şubat.2007, 23:49
bu yamadan sonra real madrid olmak baya cazip olur (bkz. Higiuain,Marcelo,Gago)
Beckham LA Galaxy de
Ronaldo Milan da

memocemo
23.Şubat.2007, 00:03
Galiba yeni yama fazla kisi tarafindan denenmeyecek. Oyun ureticileri ve dagitim firmasi her fm tutkununun ayni gelir duzeyinde olmadiginin farkindadir umarim.

Ayrica bir kac lig disinda tum ligleri bastan savma yapmaya devam ediyorlar. Bizim eksikliklerimizin yaninda onlarin da bir cok eksikligi var. Herkes biraz igneyi baskasina batirirken cuvaldizi kendine batirmali.

ozdemix
23.Şubat.2007, 01:06
sakatlıklar düzeltilmemiş. gene her maçta en az bir gazi :(

edwardweo
23.Şubat.2007, 10:50
leon osman kibrisli turk arkadaslar.. hem ingiliz hem de kktc vatandasi..

thelastmanager
23.Şubat.2007, 11:45
evet yapılan transferlerın hepsı var

ardes sende msn var mı malum konu hakkında gorussek....:D :D

Hugo
23.Şubat.2007, 12:00
Türkiyemiz'deki değişikliklerden n'aber?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bu arada bunu diğer yama gibi kurmuyoz galiba

diğer db lerin yanına mı atacağız?

Hugo
23.Şubat.2007, 12:32
ya bu exe gibi mi çalışacak yoksa biz mi atacağız yerine ?

7.0.1 deki gibi değil de bu ondan soruyorum ya da ben yanlış indirdim :(

heee şimdi anladım la ben yarım saat boşuna MAC için olanı indirmişim beaa:mad:

demaio
23.Şubat.2007, 13:26
saolasın kardeşim..bu illegal oyun hakkında da arkadaşlarıma sonuna kadar katılıyorum bu konuda bencede bi çalışma yapılması lazım..herkesin orjinal cd alacak hali yok...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ya önceki yamalar winrar şeklinde inerdi bende öle inmedi neden acaba sizde de mi öle yaa bilgisayarı olanlar MAC tan indirek bildiğim kadarıyla :)

Herkesin BMW alacak durumu da yok, bu durumda araba calmasi mi gerekiyor?

Saygilar...

eleftropoulos
23.Şubat.2007, 13:36
e o zaman herkes orjinal cd mi calcak??

cyprusboy
23.Şubat.2007, 15:26
arkadaşlar bende kopya cd var ve söylendiği gibi çalışmıyor.Benim sorunum izmirde yaşıyorum ve oyunun orjinalini bulamıyorum hepsi burada.com, vatan bilgisayar, D&R v.b. birçok yere baktım ama yok sizden ricam eğer orjinal cd satın alabileceğim bir yer varsa bana söylermisiniz???Şimdiden teşekkürler.

barahir
23.Şubat.2007, 17:31
Zaten sigames'in amacı bu...

edwardweo
23.Şubat.2007, 18:07
ya bu yamada daha cok sakat verioyorum ben nasil olacak bu is boyle ya?

ker
23.Şubat.2007, 18:44
yama için teşekkürler

perpetua
23.Şubat.2007, 18:48

Oyunu begeniyor ve oynuyorsan orjinal alman cok daha dogru. Bugun aldigin orjinal oyun, yarin cikacak FM 2008'in uretimi icin SI Games'in eline daha cok kaynak verir ve FM 2008'in daha iyi olmasina yardimci olur.

Hic kimse orjinal oyun almasa, SI Games hic bir zaman oyunu daha ileriye goturemez. Bu oyunu hazirlayan kisiler de para kazanmak zorunda, ailelerini gecindirmek zorunda sonucta. Eger bu isten para kazanamiyorlarsa, para kazanabilecekleri baska islerle ugrasirlar. FM diye bir oyun da kalmaz ortada.

Insanlar enayi mi yilda yaklasik 1 milyon kisi gidip FM'i satin aliyor korsan almak veya internetten indirmek yerine? Bu satin alanlar sayesinde FM diye bir oyun var ortada.

Daha once de yazdim tekrar yaziyorum. Eger haftada 2 saat harciyorsaniz FM oynamaya bu yilda 104 saat demektir. Orjinal aldiginiz oyunun fiyati 90 YTL ise, her oynadiginiz saat icin 1 YTL'den daha az bir ucret oduyorsunuz demektir. Baska hangi egelence icin saatte 1 YTL'den daha az para harcarsiniz?

Umut.xs
23.Şubat.2007, 19:06
Çok merak ediyorum acaba burda o kadar Orjinal CD kullanıyorum diyenler sahiden orjinal cd mi kullanıyor ? Yoksa burada şekilmi yapıyorlar ?

Herkesin BMW alacak durumu da yok, bu durumda araba calmasi mi gerekiyor?

Saygilar...

Herkesin bir bilgisayar oyununa 100 ytl vermesine de gerek yok, ekonomik konulara mümkünse girmeyin.

demaio
23.Şubat.2007, 19:14
Çok merak ediyorum acaba burda o kadar Orjinal CD kullanıyorum diyenler sahiden orjinal cd mi kullanıyor ? Yoksa burada şekilmi yapıyorlar ?

Herkesin bir bilgisayar oyununa 100 ytl vermesine de gerek yok, ekonomik konulara mümkünse girmeyin.

"Sekil mi yapiyorlar" derken biraz daha acik olsaydin keske. (soru eki olan mi ayri yazilir) Misal ben hem orijinal aliyorum hem de sekil yapiyorum. Yani diyorsun ki, ihtiyac oldugunda illegal yollara sapilabilir?

Saygilar...

Umut.xs
23.Şubat.2007, 19:20
"Sekil mi yapiyorlar" derken biraz daha acik olsaydin keske. (soru eki olan mi ayri yazilir) Misal ben hem orijinal aliyorum hem de sekil yapiyorum. Yani diyorsun ki, ihtiyac oldugunda illegal yollara sapilabilir?

Saygilar...

Şimdide senden Türkçe'mi öğreneceğim? İhtiyaç olduğunda illegal yollara sapılabilir diye birşey yok, hatta bu dünyada " Korsan " kadar kötü birşey de yok. Kusura bakmayın ama ben bir bilgisayar oyunu için o kadar para vermem. Veremem. Ancak bir arkadaşımdan ödünç alarak yüklerim. Senin böyle yapmadığın ne malum o zaman?

Bence gereksiz tartışmaya dönüşecek sonunda. Madem iş buralara kadar geldi, son söyleyeceğim "Parayı veren düdüğü çalar."

Allaha emanet.

demaio
23.Şubat.2007, 19:34
Şimdide senden Türkçe'mi öğreneceğim? İhtiyaç olduğunda illegal yollara sapılabilir diye birşey yok, hatta bu dünyada " Korsan " kadar kötü birşey de yok. Kusura bakmayın ama ben bir bilgisayar oyunu için o kadar para vermem. Veremem. Ancak bir arkadaşımdan ödünç alarak yüklerim. Senin böyle yapmadığın ne malum o zaman?

Bence gereksiz tartışmaya dönüşecek sonunda. Madem iş buralara kadar geldi, son söyleyeceğim "Parayı veren düdüğü çalar."

Allaha emanet.

Estagfurullah sadece soyledim mesela dahi anlamina gelen "de" de ayri yazilir:) Tabiki ben de kullaniyor olabilirim ispatlayamam, ancak orijinal aliyorum.

Ekonomik konulara gelince tabiki sana sonuna kadar katiiyorum Turkiye sartlarinda 100 YTL bir oyuna vermek mantiksiz ancak yine de bu senin yaptiginin yasal oldugunu gostermiyor.

Dedigimiz gibi burada tek dogru var ancak dogrunun yorumlanisi farkli...

Saygilar...

Umut.xs
23.Şubat.2007, 19:35
Estagfurullah sadece soyledim mesela dahi anlamina gelen "de" de ayri yazilir:) Tabiki ben de kullaniyor olabilirim ispatlayamam, ancak orijinal aliyorum.

Ekonomik konulara gelince tabiki sana sonuna kadar katiiyorum Turkiye sartlarinda 100 YTL bir oyuna vermek mantiksiz ancak yine de bu senin yaptiginin yasal oldugunu gostermiyor.

Dedigimiz gibi burada tek dogru var ancak dogrunun yorumlanisi farkli...

Saygilar...

Doğru sende haklısın. Ben bu öğrenci halimle orjinal'ini biraz zor alırım. Ama yinede en sağlılısı da bu.

Saygılar.

demaio
23.Şubat.2007, 19:39
Büyüğümsün saygı duyarım.

Estagfurullah kardesim nice buyuklerin yaptiklarini gordukten sonra. Sen anladin ama ne demek istedigimi, sen haklisin ama yasalar da boyle. Senin tarafindayim yanlis anlasma olmasin...

Dun aksam mactaydim, cok fena olduk son 3 dakikada. Alkmaar tribunundeydim bilet bulamadigimdan, adamlara o kadar artistik yaptik devre arasinda 3 olur 4 olur diye, sonuca bak sonra...

Saygilar...

dewil88
23.Şubat.2007, 19:41
kardes bu yama inmio yaa bi yardim ederseniz sevinirim hot_dewıl88

demaio
23.Şubat.2007, 19:43
Doğru sende haklısın. Ben bu öğrenci halimle orjinal'ini biraz zor alırım. Ama yinede en sağlılısı da bu.

Saygılar.

Ben de ogrenciyken babamdan oyun icin bugunun parasi ile 100 YTL istesem, guzel (!) bir cevap verirdi sanirim:))

Simdi calisiyoruz artik senelerdir, bizi bu kadar eglendiren bir oyuna hakkini verelim diyorum...

Hadi ben calismaya devam edeyim:))

Umut.xs
23.Şubat.2007, 19:50
Ben de ogrenciyken babamdan oyun icin bugunun parasi ile 100 YTL istesem, guzel (!) bir cevap verirdi sanirim:))

Simdi calisiyoruz artik senelerdir, bizi bu kadar eglendiren bir oyuna hakkini verelim diyorum...

Hadi ben calismaya devam edeyim:))

Eyvallah sana kolay gelsin :)

fenerbahce_1907
23.Şubat.2007, 20:05
bu sakatlık olayı baslamıs yenıden ya her mac 1 oyuncum sakatlanıo :mad:

turgayFB13
23.Şubat.2007, 20:07
Selamlar, ben Amerikada oturuyorum bu yuzden bende World Wide Soccer Manager 2007 mevcut. Gordugum kadariyla sigames 2 tur patch yapmis hem fm and wwsm icin. dun aksam fm versionunu yukledim farketmeden..size sorum su 2 patch arasinda fark varmi? yani WWSM07 icin wwsm7.02mi yuklemem gerekiyor? tesekkurler.

ozdemix
23.Şubat.2007, 20:46

- Antreman
- Maç konusmaları

Daha akıllıca olmalı.

sakatlıklar bu yıl bizim elimide değil. hem kendi yaptığım hem de bu site ve diğer sitelerde hazırlanan programları kullandım. hepsinde aynı sorun var. genelde de maçta sakatlanıyorlar. az da değil en az 2 ay.

- sakatlıklar genç oyunculara daha çok şans vermemi sağlıyor ama, örneğin 10 numaranız sakat, kaleci sakat, def orta saha sakat; olan o genç oyunculara oluyor. kritik mevkiler sakat olunca, gençler kaldıramıyor maçı. işin özü burda. derdim bu. bir takımı aldımmı ilk iş 18a ya bakarım :)

usm98 (1997 den beri) den beri oynarım. cm ye 99-00 dan başladım. sonra fm 2005/2006. cm yi hala bakarım. üstüne fifa manager de takılırım :)

"eksiklilk"! bende değil bu yıl.

yazdıklarından; senin bu problemi yaşamadığını çıkardım. ricam, kullandığın antreman programını yüklersen onu kullanayım. şimdiden teşekkürler.

maslow
24.Şubat.2007, 00:03
yamadan sonra gelen sakatlık problemleri sigames forumlarında da dillendiriliyo ya, hadi hayırlısı diyelim...

fenerbahce_1907
24.Şubat.2007, 01:13
berbat yapmıslar ya hıc uzerınde durulmamıs cok rezıl felaket kotu bı yama Mılanla oynuyorum takımda kalecımden forvetıme kadar tum oyunculareım skt ve en az 4 ay sakaatlıkları :mad::mad: bu yamayı yaopanı kınıyorum cok sınırledım ya cok bastan savma olmus:mad::mad:

oguz25
24.Şubat.2007, 01:17
arkadaşlar benım şoyle bi problemım war 7.0.2 yı yuklemeden once yenı oyun kurarken hangı yamayı kullanacaksınız dıe soruyodu ama yamayı yukledım artık ne oyuna gırerken hangı yamayı kullanıcan dıye soruyo nede 7.0.2 yaması oldu oyun en ilk haline döndü lutfen yardım edin.

eXcitinG
24.Şubat.2007, 09:35
ben bu yamayı indirmiyorum...benim tek derdim sakatLıkLardı ama o da düzeLmedi ise gerek yok bence.. ben zaten editörden bu zamana kadar oLan bütün transferLeri yükLemiştim..kadroLar en yeni haLi iLe idi. cavenaghi feLan Lyonda vs gibi en son transferLer mevcut bende ama sakatLıkLa iLgilİ bir düzeLme yoksa gerek yok bazı arkadasLar ise sakatLık sizinLe aLakaLı bisey diyor.. bende ona diyorum ki ? ne yani hic idman yaptırmayaLım mı hic yükLenmicezmi oyuncuLara sakatLanmasınLar diye haftanın 5 günü dinLendiricez mi yok öyLe bisey daha önce ki oyunLarda neden bu kadar sakatLık probLemi oLmuyordu...kabuLLeneLim artık bu tamamen oyunun en kötü hatası ve düzeLmesi imkansız !! o yüzden de kendimizi kandırmıyaLım diyorum ben

Hugo
24.Şubat.2007, 10:02
Evet sakatlıkları azaltmanın yolu hemen hemen imkansız gibi ..

Takımımda toplamda 10-12 sakatlık oldu 2 ayda.. ve bunlardan sadece 2 ya da 3 tanesi antrenmanlarda..

Genel antrenman programında bulunan oyuncular maç içinde gümürtüye gidebiliyor:D

Bu arada Leon Osman'ın Türk olması çok iyi olmuş :n: hemen aldım CimBom'a :D Geliyor da zzaten bonserviste Everton la anlaşmak zor oluyor..

Gago ve Higuain Real Madrid'deler fakat Marcelo'ya joining R.Madrid 1.1.2007 yazmışlar.. Gözden kaçmış olabilir kanımca :)

Gurbetçileri Türkiye'ye getirmek daha kolay bir hal almış. Ben Emre'yi 8 milyon euro'ya transfer edebildim :D Yıldıray'a değerinden az teklif ettim berlin kabul etti ama çok maaş istedi bee:D

Neyse benden bu kadar FM ye devam.. [Bu arada Antonio Floro Flores çok güzel olmuş, İtalyanları tebrik ederim araştırmalarından dolayı:D ]

emrecants
24.Şubat.2007, 12:38
güzel olmuş yama

fearless06
24.Şubat.2007, 12:46
çok güzelde biseyi anlamadım bu

MAC ne oluyo PC ne oluyo aynı şeymi farklımı ikisinide yüklememiz gerekiyomu

GeNç KaRTaL
24.Şubat.2007, 12:50
çok güzelde biseyi anlamadım bu

MAC ne oluyo PC ne oluyo aynı şeymi farklımı ikisinide yüklememiz gerekiyomu
yok kardeş sen pc için olanı yükleyeceksin

mericx
24.Şubat.2007, 13:46
Buyur ısrar edersen bu olur

Burak Duran

spider3784
24.Şubat.2007, 14:44
yaw arkadaşlar bende riquelme bocada kiralık beckham hala r madridde alex chelseadan psv ye kiralık gibi gözüküo (ki greçekte bonservisleri yaarı yarıya chelse ile) bunlar hatamı gerçekten bölemi hala
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ayrıca figo hala interde

fenerbahce_1907
24.Şubat.2007, 15:41
evet dedıgın aynı sorunlar bendede var Becjham galaxy e gıtmıo,Riquelme Bocada zaten o sorun deıl,Alexi alcam Chelseanın oyuncusu gozukuo

spider3784
24.Şubat.2007, 15:50
7.01 gibi bunada bi yama çıkar patchin patchi şeklinde

perpetua
24.Şubat.2007, 16:08
yaw arkadaşlar bende riquelme bocada kiralık beckham hala r madridde alex chelseadan psv ye kiralık gibi gözüküo (ki greçekte bonservisleri yaarı yarıya chelse ile) bunlar hatamı gerçekten bölemi hala
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ayrıca figo hala interde

Bunlarin arasinda tek hata Beckham. O da Ispanyol arastirmacilarin gelecek transferini Avusturalya'nin Adeleide Galaxy takimina gidecek sekilde yapmis olmalari. Eger Avusturalya ligi oyunda acilmamissa transfer gerceklesmiyor. Editor'u kullanarak veya rapid link'inden database'i tekrar indirerek bu sorunu duzeltebilirsiniz.

GeNç KaRTaL
24.Şubat.2007, 16:17
Bunlarin arasinda tek hata Beckham. O da Ispanyol arastirmacilarin gelecek transferini Avusturalya'nin Adeleide Galaxy takimina gidecek sekilde yapmis olmalari. Eger Avusturalya ligi oyunda acilmamissa transfer gerceklesmiyor. Editor'u kullanarak veya rapid link'inden database'i tekrar indirerek bu sorunu duzeltebilirsiniz.
yani alex chelsea'yemi transfer oldu ömer abi :confused:

thelastmanager
24.Şubat.2007, 16:23
gittikce batıyo bu sıgagames... fm 2007 hıc ııı olmadı mı ne... cok bastan savma gordum canım

perpetua
24.Şubat.2007, 16:24
yani alex chelsea'yemi transfer oldu ömer abi :confused:

Hayir transfer olmadi. Alex'i Chelsea 2004/2005 sezonu basinda Santos'dan aldi ve alir almaz hemen pismesi icin PSV'ye verdi. Ilk satin alim hakki da Chelsea'ya ait. Oyunda ilk satin alim hakki onceden verilemedigi icin ve bu oyuncu Chelsea'dan baska bir kulube gitmek icin Chelsea'nin iznini almasi gerektigi icin PSV'ye kiralik olarak gitmis gibi yapilarak duzeltildi.

eXcitinG
24.Şubat.2007, 22:44
bu işi yaparsa en iyi bizim çocukLar yapar ... bence bir eL atmaLarı gerek bu yamanın üstünede gerçi atsaLarda ne kadar bişeyLeri değiştirebiLirLer biLmiyorum ama .. hataLar üstüne hataLar sıkıLıyor artık insan iyice soğudum vaLLa 2007 den

samet_1
25.Şubat.2007, 03:21
ya bende hala 7.0 wersion olrak qösterio neden acaba 7.02 kurulu olmasına rağmen yardım ederseniz sewinirim

furkie_gfb
25.Şubat.2007, 06:14
eğer oyunun orjinal değise hiç bi şekilde yüklediğin versiyoa geçmez eğer daha önceki mesajları okusaydın bu sorunu çözerdin!!!!!!!

spider3784
25.Şubat.2007, 10:24
oyunun kopya olmasından kaynaklanır

asatilla
25.Şubat.2007, 13:02
Evet bende öyle düşündüm ama öyle değil

asatilla
25.Şubat.2007, 14:13
7.02 DE mateus sorunu sadece bendemi var.Ayrıca luis figo interde ayrılacağına dair hiçbir işaret yok.REAL MADRİDİN TRANSFERLERİ TAMAM.Peki benim problemim ne?

GeNç KaRTaL
25.Şubat.2007, 14:33
yaw inanılmaz hatalar yapmışlar yine off işi iyice sallamaya başladılar yaw:8:mad:

ozdemix
25.Şubat.2007, 14:40
oldu olası, sigames patchlerinde transferlere özen göstermez. felix magaht hamburgun fitness cochu gözüküyor! leonarda ajax da değil nac da hala.

sanırım hem sakatlık, kart sorunu ve transferler hatalarını gideren bir yeni build versiyonu çıkaracaklar.

sigames de microsoft gibi yamanın yamasını hazırlamakta!

spider3784
25.Şubat.2007, 18:45
bu arada bu yamada bi kerede birden fazla feeder club alma olayı bitmiş

spider3784
25.Şubat.2007, 20:58
peki bu transferlerin tamamen olacağı bir yama çıkarırmı sigames böyle bi imkan varmı

MK14
25.Şubat.2007, 22:34
indirdim yamayı oynamaya basladım dıkkatımı ceken bısye var
Everton dakı Leon Osman Turk olmus bıızm mıllı takımda:n:

Abi yauw o adam Turk mu benim adim da Osman ona hep dikkat cekiyorum.

Del Piero_10
25.Şubat.2007, 23:19
Yeri değil ama kusura bakma perpetua sana birşey soracağım.

Bazı oyuncuların PA'sı -6,7,8,9 oluyor.Eksili rakamlar büyüdükçe oyuncunun potansiyeli artmışmı oluyor?

spider3784
25.Şubat.2007, 23:30
yeni yamada küçük veritabanında mokoena da çıkmıor

perpetua
26.Şubat.2007, 00:01
Yeri değil ama kusura bakma perpetua sana birşey soracağım.

Bazı oyuncuların PA'sı -6,7,8,9 oluyor.Eksili rakamlar büyüdükçe oyuncunun potansiyeli artmışmı oluyor?

Eksi degerli potansiyeli olan oyuncularin, oyun tarafindan belli limitler arasinda potansiyeli her oyun farkli olacak bir sekilde belirleniyor.

-10 Potanisyeli olan bir oyuncunun Potansiyeli Oyn tarafindan 170 ile 200 arasinda seciliyor.

Ayrica:

-9: 150-180
-8: 130-160
-7: 110-140
-6: 90-120
-5: 70-100
-4: 50-80
-3: 30-60
-2: 10-40
-1: 0-20

semih_usta
26.Şubat.2007, 00:39
Schalke gene gelsenkirchen ? Almanya liginde niye isimler gene farkli yaw

Del Piero_10
26.Şubat.2007, 01:41
Eksi degerli potansiyeli olan oyuncularin, oyun tarafindan belli limitler arasinda potansiyeli her oyun farkli olacak bir sekilde belirleniyor.

-10 Potanisyeli olan bir oyuncunun Potansiyeli Oyn tarafindan 170 ile 200 arasinda seciliyor.

Ayrica:

-9: 150-180
-8: 130-160
-7: 110-140
-6: 90-120
-5: 70-100
-4: 50-80
-3: 30-60
-2: 10-40
-1: 0-20

Açıklama için teşekkürler

Ilhan
26.Şubat.2007, 11:01

İsim hakları alınamadığından dolayı.

spider3784
26.Şubat.2007, 19:10

bunu düzetmen için C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2007\data\db\702\lnc e gir all hariç hepsini sil all ın içinde fake dosyasını aç herşeyi sil bunu yapıştır

# "FAKE_NATIONAL_TEAM" "Nation Unique ID" "1/0 - On/Off"
# "CHANGE_PLAYER_NAME" "Person Unique ID" "First Name" "Common Name" "Second Name"

#Germany
"FAKE_NATIONAL_TEAM" 771 0

#Holland
"FAKE_NATIONAL_TEAM" 784 0

#player name changes
"CHANGE_PLAYER_NAME" 1277 "Oliver" "" "Kahn
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bu arada yeni yama da hata mı bilmiyorum ama villareali seçtim kendi kendine iş ilanı yapıldı antrenör vs.

maslow
26.Şubat.2007, 23:46
yamayla birlikte oyuncuların özelliklerinde düşüşler var, halbuki yamadan önce antreman programı çok verimliydi.

Bu sorunu benden başka yaşayan var mı ? Bu arada kayıtlı oyundan devam ediyorum...

R0b1nH0d
28.Şubat.2007, 02:20
Arkadaşlar ben bu yamayı indirdim ama oyunu açamıyorum. Sürekli hata veriyor. ama yamayı buradan değil başka bir siteden indirdim. Gayet güzel kuruldu problemsiz... Ancak oyun açılmıyor Crush Dumbs klasörüne kaydedildi şeklinde error veriyor. Problem ne olabilir. Bu arada oyun orijinal...

semihsession
28.Şubat.2007, 03:59
gerek yok bu yamaya bence.... ozellikle turkiye liginde oynayanlar icin....

asl_cnk
28.Şubat.2007, 08:06
bune abi yaa cok igrenc olmus yuklemez olaydim eski savemide bunun icin sildim silmez olaydim sakatliklar duzeltilmis dio 3 haftada 11 sakatim var en dusugu 1hafta 3 hafta deli oldum yaaaa:mad: (zz)

Valheru
28.Şubat.2007, 13:34
şimdi ben herkes gibi bu böle oldu şu şöle oldu demektense bu tür yamayı çıkartıp araştıran ekibe teşekür etmek istiyorum.çünkü yaptıkları iş hiç kolay değil.benim gayet hoşuma gitti.yalnızca bişeyi merak ediyorum PSV li defans oyuncusu Alex Chelsea den kiralık gözüküor bu bir hatamıdır?çünkü bu kadar kısa zaman diliminde chelsea alex i alicak ardindanda tekrar psv ye vermesi biraz imkansız oluyor.yoksa benim bilmediğim başka bişeymi var? çünkü oyunda Alex chelsedan psvye kiralnımş gözüküor halbuki ben bu oyuncuyu psv nin oyuncusu olarak biliyorum.yamayı yüklemeden öncede öleydi.

thebizkit
28.Şubat.2007, 16:49
bende hicbi degisiklik yok
turksportal yamasi ile actim oyunu onla alakalimidir acaba ?

uAburak89
28.Şubat.2007, 17:28
Evet onunla alakalıdır ..

thebizkit
28.Şubat.2007, 17:40
yok onla alakali degil sanirim
fm dosyasina girip oradan actim oyunu ama hala bi degisiklik yok
hersey ayni

uAburak89
28.Şubat.2007, 17:45
7.0.2 ye göre açıcaksın, Tsi update zaten kurulu onun içerisinde ..

kr.alex
28.Şubat.2007, 18:03
Ben kayıtlı oyunuma devam ediyorum.Oyuncuların özellikleri inanılmaz arttı bu yamayla açınca.Çok kötü oyuncuların özellikleri bile Ronaldinho gibi oldu...

spider3784
28.Şubat.2007, 20:35
yeni yama kayıtlı oyun larla çalışıomu

Ilhan
28.Şubat.2007, 20:36
yeni yama kayıtlı oyun larla çalışıomu

Evet, kayıtlı oyunlarınızda problem çıkmaz.

Enis Nuhoglu
28.Şubat.2007, 21:07
arkadas hangi yamayi indirdin ben 7/02 indirdim ama yukleyince ***** hatasi verio ***** yapinca da eski veriyon baslio

aliper
01.Mart.2007, 12:15
ben 7.0.2 yukledim actim ama hic bir degisiklik olmadi kadrolar ayni yeni transferler yok bu kom=nuda yardimci olabilirmisiniz ne yapmam gerekiyor

Ilhan
01.Mart.2007, 12:20
ben 7.0.2 yukledim actim ama hic bir degisiklik olmadi kadrolar ayni yeni transferler yok bu kom=nuda yardimci olabilirmisiniz ne yapmam gerekiyor

Versiyon olarak ne gözüküyor? 7.0.2 mi yoksa başka bir şey mi yazıyor?

Orjinal oyun kullanmıyorsanız bu sorun karşınıza çıkabilir.

Sirius Black
01.Mart.2007, 15:45
Ceyhun vs. türk transferleri var mı?

Del Piero_10
01.Mart.2007, 16:12

Oyuna başlamadan database seçimi yaptığın yerde 7.0.2 yi seç.

TheTrooper
01.Mart.2007, 16:21
indiriyorum inşallah sigames bu sefer bizi haya kırıklığına uğratmamıştır

Opeque
02.Mart.2007, 00:33
birşey sormak istiyorum Türkiye Datasını hem kendiniz yapıp hemde olan yüzlerce hatayı kendinizin yapıyor olması ironik deilmi?

spider3784
02.Mart.2007, 19:59
bence sakatlıların çok olması daha ii gerçekteki gibi kadroda rotasyona ihtiyaç duyoruz yedekler oynuyor sakatların sayesine

mustang
02.Mart.2007, 20:52
Ben bu yamayi yuklemiyecegim cunku hic bir degisiklik yok

perpetua
02.Mart.2007, 21:20
birşey sormak istiyorum Türkiye Datasını hem kendiniz yapıp hemde olan yüzlerce hatayı kendinizin yapıyor olması ironik deilmi?

Nereden baslasam ki....

Ilk olarak yapici bir elestiriniz varsa, bunu acilmis konu altinda bildirmenizi rica ederim. Yukarida yazdiginiz yikici elestirilerinizi ise kendinize saklayin. Arastirma'yi gelistirmek yerine sizinle laf dalasina girmeye kimsenin ne niyeti olur, ne de zamani olur.

Ikinci olarak, 7.0.2 yamasi ile belki de son 5 senedir gerceklesmemis bir ilerlemenin son 4 ayda kurulan yepyeni bir ekibin SI games'in verdigi sure olan toplam 2 haftada gerceklestigi goz onunde tutulursa, hatalarin miktarindan daha ziyade hata miktarinin ne kadar azaldigina bakmak daha dogru olur.

Uc.... vertabanini guncellememe sorunu sadece Turkiye'de olan bir sey degil. Bir cok ulkede benzer sorunlar, hatalar, eksiklikler ve tutarsizliklar var ve elestiren bir cok kisi var. Hatalarin nedeni arastirmanin son 5 senede cok buyumus olmasi. Elestirilerin cogalmasinin nedeni de futbol'un televizyon ve internet sayesinde cok daha yakindan takip edilebilir bir hale gelmesi. 5 Sene once bilgilere ulasmak bu kadar kolay degildi. Cok genis bir arsiv'e sahip olmayan bir kisi bir futbolcunun boyu ve kilosu'na bile ulasmasi zordu. Simdi iki kere tiklayip ulasilabiliyor bu bilgilere.

Erisilebilen bilgi miktarinin cogalmasi ve SI games'in ve oyunu oynayanlarin arastirmacilardan beklentilerinin fazlalasmasi nedeniyle 5 sene once mumkun olan kucuk bir ekiple calisip veritabanini duzenleme dusuncesi artik gecerli degil. Mevcut olan hatalar ancak buyuk ekip calismalari ile duzeltilebilecek duzeyde. Bu nedenle de az once yazdigim gibi 4 ay gibi kisa bir sure once arastirma'nin gelismesi ve ilerlemesi icin yeni ve ac bir ekip kuruldu. Bu ekip yaptigi calismalarla 7.0.2 yamasi ile beraber cikan guncelleme'ye katkida bulundu. Bundan onceki hatalarin neden kaynaklandigi ve miktari konulari artik bosa konusma.

Eger arastirma'nin ilerlemesi icin bir katkida bulunabilecek kadar biliyorsaniz hatalarin ne oldugunu, o zaman arastirma bolumunde yorumlarinizi bekleriz.

Yoksa eger, tekrar ediyorum, yikici elestirilerinizi kendinize saklayin.

Opeque
02.Mart.2007, 23:45
perpetua niyetim sana veya ekibine sallamak değildi. Hollanda Datasının yetersizliğinide biliyorum İspanya Researchlerinin At. Madrid etkisini oyuna yansıtmaları Raul vb. oyuncuları kötülemelerini de. Ancak Türkiye temsil ediliyor. En azından random kalmıyor oyuncular orada anlatabildimmi?

perpetua
03.Mart.2007, 01:00
perpetua niyetim sana veya ekibine sallamak değildi. Hollanda Datasının yetersizliğinide biliyorum İspanya Researchlerinin At. Madrid etkisini oyuna yansıtmaları Raul vb. oyuncuları kötülemelerini de. Ancak Türkiye temsil ediliyor. En azından random kalmıyor oyuncular orada anlatabildimmi?

Tekrarliyorum. 7.0.2 yamasinda bir kac adet hata sonucu random kalmis oyuncular disinda hic bir oyuncu 7.0.1 yamasinda oldugu halde degil.

Tekrarliyorum, yapici elestiri varsa, yapin, yoksa bosuna yazmayin. Bu yazdiginizin arastirma'nin ilerlemesi icin herhangi bir yarari olmaz.

Ilhan
03.Mart.2007, 01:10

Bizim datamızın tam yansıtılmamasın nedeni SI'a tam olarak gönderilmemesi idi. Artık son yamada bu sorun aşıldı, datamız büyük oranda oyuna yansıtıldı. Araştırmacı eksikliğinden dolayı 2. ligdeki oyuncular genelde rastgele özellik verilerek oyuna başlıyorlar ancak burada sorun ekibin boşvermişliği değil, ekibin küçük oluşudur. Madem çok dikkat ediyorsunuz, gelin ekibimize siz de araştırın, biz de yollayalım. Ufak tefek hatalar her lig için vardır, bunları kendimiz üzerine bir güncelleme daha çıkartarak halledebiliriz. Yani random kalmasının bizim suçumuz olduğu söylenemez.

fmcik
03.Mart.2007, 01:26
Bunu yükledim fakat oyuna giremiyorum ne yapmam lazım fm2007_02 simgesi çıktı açıyorum açmıyornormal fm simgesinden mi açmam gerekiyor bri yardımcı olabilir mi?

perpetua
03.Mart.2007, 01:31
Madem çok dikkat ediyorsunuz, gelin ekibimize siz de araştırın, biz de yollayalım.

Buraya bir ekleme yapayim. Ekibe arastirmaci secimi hem istek, hem de yapici elestiriler yapabilmekle oluyor. Arastirmacilar bu forumlarda yapici elestiri yapip, gercekten arastirmanin daha iyi olmasini istediklerini gosterenlar arasindan seciliyor.

Opeque
03.Mart.2007, 01:59
perpetua yaş olarakta benden büyüksün tahminimce CM olayına girme olarakta 97 de başladım bu olaya. Dikkat çekmek istedğim nokta SI ya artık tam data yollamanız editöre girilince randomları ve player postionsları hatta artık relations lara girip saatlerce uğraşmak beni çok da üzmüyor gönül verdik hoşumuza da gidiyor. Ancak Türkiye Datasını böyle görünce millet birçok yabancı forumda sallıyor Avrupalı türklerde dahil elin gavurlarıda. sanırım anladın beni.

Ilhan
03.Mart.2007, 11:39
perpetua yaş olarakta benden büyüksün tahminimce CM olayına girme olarakta 97 de başladım bu olaya. Dikkat çekmek istedğim nokta SI ya artık tam data yollamanız editöre girilince randomları ve player postionsları hatta artık relations lara girip saatlerce uğraşmak beni çok da üzmüyor gönül verdik hoşumuza da gidiyor. Ancak Türkiye Datasını böyle görünce millet birçok yabancı forumda sallıyor Avrupalı türklerde dahil elin gavurlarıda. sanırım anladın beni.

Bahsettiğiniz sallama mevzusu tamamen oturduğu yerden konuşmaktır. Oturduğu yerden herkes konuşur. Klavye başında herkes yazar. Önemli olan yapıcı eleştiri yapmaktır. Bahsettiğiniz siteler veya insanlar devamlı bize karşı karalama kampanyası içine girmektedirler. Biz de uğraşıyoruz ilgisayar başında, her oyuncunun özellik değerlendirmesi için buradaki insanlar gönüllerini kouyp çalışıyorlar.

Türkiye Süper Ligi'ndeki oyuncular eskisi gibi random değil. Açıp bakın editöre. Eğer bir eleştiriniz varsa buyrun söyleyin. Lig A'daki oyuncuların random oluşunu da ekibin küçük oluşuna bağlamıştım. Mesela diyelim ki sen Gençlerbirliği Oftaş hakkında bilgiye sahipsin. Bizi bilgilendirebilirsin. Her zaman söylemişimdir, yıkmak yerine sağlamlaştıralım, yapalım. Ancak bir şeyi de vaat etmeliyim ki, olay sadece 7.0.2 ile kalmayacak. Önümüzdeki versiyonlarda datamız oyuna çok daha güzel yansıtılacak.

GeNç KaRTaL
03.Mart.2007, 11:48
benim anlamadığım beckham transferinin nasıl gözden kaçtığı:confused:

spider3784
03.Mart.2007, 14:13
gerçekten o ilginç avustaralyanın galxy takımına giio gözüküo

Hugo
03.Mart.2007, 17:09
gerçekten o ilginç avustaralyanın galxy takımına giio gözüküo

Beckham Real'de ve hiçbir yere gitmiyormuş gibi gözüküyor oyunda..
normalde MLS ye LA Galaxy ye gitmsi gerekiyor.. Amerikaya..

bir de Marcelo için joining real yazıyor.. ama higuain ve gago real de başlıyor . marcelo'yu unutmuşlar :D

fenerbahce_1907
03.Mart.2007, 17:10
o hata duzeltıldı arkadaslar yenı cıkan bı yamayla

spider3784
03.Mart.2007, 21:29

marcelo da mı?

perpetua
03.Mart.2007, 23:09

Guzel kardesim. 7.0.2 yamasi ile gelen veritabanini istersen bir dene bunlari yazmadan once..

Ve emin ol ki diger forumlarda ne yazdigina, SI forumlarina da hakimiz. Bu yama oncesi gelen elestirilerde yapici veya yikici haklilardi, cunku ortada ulasilabilecek bu isi yapan bir insan gurubu yoktu. Artik var. 1 sene once yikici ve yapici olan elestirilere bile cevap bulunamazdi, simdi var. Olmasinin nedeni de bu isle ugrasan zamanini veren bir ekibin artik olmasi ve bu ekibin genelde Turksportal'da bulunmasi.

2003 yilina geri git forumlarda ve benim yazdiklarima bir goz at, o tarihte iletisimin ne duzeyde oldugu ile su anda hangi duzeyde oldugunu hem TSI unofficial update, hem de arastirma bolumu ile karsilastirarak gormekte yarar var.

Ayrica yeter, daha cevap yazmak istemiyorum sana cunku yama'ya belli ki bakmamissin. Baktiktan sonra elestirilerin varsa ve bu elestiriler yapici ise saatlerse yazisir tartisiriz. Ama bu yazdiklarin gercekten hepimizin zaten kisitli olan zamanini israf etmekten baska bir sey degil.

fenerbahce_1907
04.Mart.2007, 14:59
marcelo da mı?

evet marceloda duzeltıldı

impala64
04.Mart.2007, 15:49
yaw arkdşlar 7.0.2 ve şubat güncellemesi dio acaba 7.0.2 nin üstüne bi yama daha mi çiktii?yada şu sakatlıklari biraz olsun düzelten bi yama var mi?

juricevic
05.Mart.2007, 20:03
yaw bende benjamın lauth hamburgda gözüküyo
7.0.2 yüklememe rağmen
normalde stuttgartta degılmı ?
bıde tomasson takımda vıllerealde olması lazım ??

Ilhan
05.Mart.2007, 20:28
yaw bende benjamın lauth hamburgda gözüküyo
7.0.2 yüklememe rağmen
normalde stuttgartta degılmı ?
bıde tomasson takımda vıllerealde olması lazım ??

Versiyon olarak 7.0.2 mi gözüküyor?

juricevic
05.Mart.2007, 20:47
version 7.0 yazıyomuş şimdi gördüm
nası 7.0.2 yapabilirim ?

memocemo
05.Mart.2007, 20:52
Sozlesmeler ile ilgili bir sorun gordum. Altay`in sezon basinda Yozgat`a kiralik gonderdigi Mehmet Sen ve Emirhan Ozdemir 2. devre kiradan donmuslerdi. Bu degisiklikleri de yeni yamaya yansitirsaniz sevinirim.

perpetua
05.Mart.2007, 21:03
Sozlesmeler ile ilgili bir sorun gordum. Altay`in sezon basinda Yozgat`a kiralik gonderdigi Mehmet Sen ve Emirhan Ozdemir 2. devre kiradan donmuslerdi. Bu degisiklikleri de yeni yamaya yansitirsaniz sevinirim.

Lig A icin duzeltmeler yapilamadi cunku bu duzeltmeleri yapabilmek icin bir on calisma yapacak zaman yeterli degildi.

Bir kac hatfa icinde Lig A icin kapsamli bir calisma baslayacak.

Ilhan
05.Mart.2007, 21:04
version 7.0 yazıyomuş şimdi gördüm
nası 7.0.2 yapabilirim ?

Büyük ihtimalle korsan oyun problemi. Yardımcı olamıyoruz.

Valheru
06.Mart.2007, 13:16
alex psv de kiralık gözüküor bu alex benim bildiğin psv nin oyuncusu cok büyük bi hata bence uefa.com a bakabilirsiniz santostan alınırken 5 yılllık kontrat yapilmış ve ayrıca şunu merak ediorum bu alex i kiralık olarak gösteren bizim türk araştırmacılıarzmı yoksa diğer yabancı araştırmacılarmı

Sekopej
06.Mart.2007, 13:21
alex psv de kiralık gözüküor bu alex benim bildiğin psv nin oyuncusu cok büyük bi hata bence uefa.com a bakabilirsiniz santostan alınırken 5 yılllık kontrat yapilmış ve ayrıca şunu merak ediorum bu alex i kiralık olarak gösteren bizim türk araştırmacılıarzmı yoksa diğer yabancı araştırmacılarmı

Sondan başlayayım; Hollanda ve İngiltere'yi ilgilendiren bir durumda Türk araştırmacılar nasıl olayın içine girebilir?:p

Bu olaya gelirsek, sanırım önceki mesajlarda açıklanmıştı emin değilim ama Alex transfer edilirken parayı Chelsea verdi ve Avrupa'ya alışması için ve şu anda Chelsea'de fazla forma şansı bulamayacağından dolayı PSV'de oynuyor. Chelsea'ye bir gün döneceği için böyle ayarlanmış olabilir. Kesin emin olmamakla beraber Ömer abi konuyu gördüğünde bizi bilgiledirecektir diyorum.:)

thebizkit
06.Mart.2007, 13:21
ya bende soyle bi sorun var.bu yeni yamanin üstüne editörden bikac yenilik ekleyip yeni database seciyorum.sonra oyuna girdigimde normalde boyle degisiklikler yapinca oynamadan once database soruyodu.simdi sormuyo.dolayisiyla yaptigim degisikliklerde islemiyo oyunda.bu yamayla alakali mi?

Ilhan
06.Mart.2007, 13:26
ya bende soyle bi sorun var.bu yeni yamanin üstüne editörden bikac yenilik ekleyip yeni database seciyorum.sonra oyuna girdigimde normalde boyle degisiklikler yapinca oynamadan once database soruyodu.simdi sormuyo.dolayisiyla yaptigim degisikliklerde islemiyo oyunda.bu yamayla alakali mi?

Hayır yama ile alakası yok. Korsan oyun problemi.

BaD BoY
06.Mart.2007, 13:30
Ben yükledim fazla degsiklik yok transferlerden baska ama tavsiye ederim...

Valheru
06.Mart.2007, 13:43
Sondan başlayayım; Hollanda ve İngiltere'yi ilgilendiren bir durumda Türk araştırmacılar nasıl olayın içine girebilir?:p

Bu olaya gelirsek, sanırım önceki mesajlarda açıklanmıştı emin değilim ama Alex transfer edilirken parayı Chelsea verdi ve Avrupa'ya alışması için ve şu anda Chelsea'de fazla forma şansı bulamayacağından dolayı PSV'de oynuyor. Chelsea'ye bir gün döneceği için böyle ayarlanmış olabilir. Kesin emin olmamakla beraber Ömer abi konuyu gördüğünde bizi bilgiledirecektir diyorum.:)

ustam açıklaman için sagol.yalnız döneceği belli değilse ne diye konrat bitiş tarihi 2007 gözüküor yani kiralık sözleşmesi 2007 de bitior.ve alex in ne zaman döneceği belli değil ve bişey daha bildiğim kadarıyla chelsea de stoper sorunu yaşanıyor terry carvalho ve bouhlarouz dan sora doğru düzgün stoper yok sene başında bu adamı çağırırlardı.psv de ki alex bence şuanda avrupanın en iyi defans oyuncalarından birkaçı.ve bu adam 3 senedir psv de ve diğer fm serilerinde hiç kiralık olarak gösterilmedi şimdi gösteriliyo yani 3 senedir yenimi akıllarına geldi bu olay buna anlam vermiş değilim.ayrica liverpooldaki mascherano corintihnastan kiralık gözüküor bildiğim kadarıyla bu oyuncu liverpool satın aldı eğer satın almadıysa eski kulübü westham united dı neden corinthinias gözüküor ??

Sekopej
06.Mart.2007, 13:46
Son dediklerini ayrıntılı olarak bilmiyorum ama Alex olayını biryerlerde okumuştum transfer edilirken parasını Chelsea verdi diye. Daha önceden neden yapmamışlar onu bilemem, belki de İngiliz Araştırmacı Chelsea taraftarıdır.:D

thebizkit
06.Mart.2007, 13:54
Hayır yama ile alakası yok. Korsan oyun problemi.ama bu oyunu yuklemeden once boyle bi sorun yoktu oyuna istedigim sekilde giriyodum.
peki bunun bi cozumu varmidir.

Ilhan
06.Mart.2007, 13:58
ama bu oyunu yuklemeden once boyle bi sorun yoktu oyuna istedigim sekilde giriyodum.
peki bunun bi cozumu varmidir.

Korsan oyunun çözümü de korsan olur. Burada da korsan hakkında yardımcı olunmaz. Bir daha bu konu hakkında soru sormamanız dileği ile...

Cengo
07.Mart.2007, 04:31
Chelsea sanırım aldığı gibi PSV'ye sattı ama bir madde ekledi ki ileride sorunsuz alabilsin.

Oyunda bunu yapamazsınız :D
Alex çalışma izni çıktığı anda Chelsea'ye gider zaten..

perpetua
07.Mart.2007, 05:54
Chelsea'nin bu sezon cektigi defans oyuncu eksikligi sonucunda gelecek sezon Alex'in Chelsea'ya gitmesi soz konusu. Yani cevap olarak, evet yeni akillarina geldi, son zamanlarda haber olarak ciktigi icin.

Mascherano'nun Corinthians'dan kiralik olmasi hata. Mascherano esasinda MSI'dan Liverpool'a kiralik, tipki Corinthians'da ve West Ham'de oldugu gibi. Oyunda sirketlerin bir oyuncuya sahip olup bir takima kiralik gitmesi sozkonusu olmadigi icin Liverpool arastirmacisi hatali olarak Mascherano'yu kiralik gostermis.

spider3784
07.Mart.2007, 20:21
Chelsea'nin bu sezon cektigi defans oyuncu eksikligi sonucunda gelecek sezon Alex'in Chelsea'ya gitmesi soz konusu. Yani cevap olarak, evet yeni akillarina geldi, son zamanlarda haber olarak ciktigi icin.

Mascherano'nun Corinthians'dan kiralik olmasi hata. Mascherano esasinda MSI'dan Liverpool'a kiralik, tipki Corinthians'da ve West Ham'de oldugu gibi. Oyunda sirketlerin bir oyuncuya sahip olup bir takima kiralik gitmesi sozkonusu olmadigi icin Liverpool arastirmacisi hatali olarak Mascherano'yu kiralik gostermis.

msı ne oluor? abi yaw

Omerdinho
07.Mart.2007, 20:31
figo nun sozlesmesini 1 sene uzatmislar al ittihad la anlasmasi oyunda yok
roberto carlosunkide 1 sene uzamis :D

perpetua
09.Mart.2007, 00:33
msı ne oluor? abi yaw

Acilimi Media Sports Investments isimli bir sirket. Corinthians'i bir sure once ele gecirip, su anda halen calistiran, hatta Tevez ve Mascherano'nun once Corinthians, sonra da West Ham a gitmesini saglayan sirket.

Dedikodulara gore bu sirketin sermayesinin bir kismi Roman Abramovich ve Boris Berezovsky gibi yatirimcilara ait.

neco1985
09.Mart.2007, 03:10
herkese çok teşşekkür ediyorum çok yararlı konuşmalar var...

pinkfloyd
10.Mart.2007, 22:24
sakatlıklar düzeltilmediyse bir işe yaramaz ki.

equinox_cs
10.Mart.2007, 22:47
Ben yamayı yükeldim fakat oyunumda hiçbir değişiklik olmadı, resmi yama için değil bütün data yamalarını denedim ama oyunumda hiçbir değişiklik meydana gelmiyor, ekstra bir ayar yapmam mı gerekiyor yardımlarınız için tşkkr ederim...

eleftropoulos
11.Mart.2007, 01:49

bu yama ne zaman çıktı nerden indirebiliriz...

RAMBO
11.Mart.2007, 13:15
ya bu yamada 7.0 da çıkan oyuncuların çoğu yok data base büyük olmasına rağmen mesela sherman cardenas, mokoena, pablo vitti , jose luis silva , ayrıca bazı alman kulüplerinin ismi değişiyo shalkede filan acayip şeyler yazıyo bunları düzeltmek için ne yapmalıyız hadi isimleri geçtimde mokoena gibi oyuncuların çoğu yok 7.0 almıştım çoğunu şimdi baya oyuncu eksiği var :(

spider3784
11.Mart.2007, 15:29
isim konusunu ben buraya yazmıştım ara bulursun benden bişey anlamassan formun içnd var ara bul oyuncu konusunda ise haklısın vitti mokoena hiçbiri çıkmıo bide Vilakazimiz vardı eskiden o hiç çıkmıo artık

RAMBO
11.Mart.2007, 16:04
isim konusunda dediğinizi yeni oyun açmadan yaptım yeni oyun açtım sonra yine düzelmedi sadece alman milli takımı düzeliyo kulüp isimleri değişmiyo

Ilhan
11.Mart.2007, 16:08
Ben yamayı yükeldim fakat oyunumda hiçbir değişiklik olmadı, resmi yama için değil bütün data yamalarını denedim ama oyunumda hiçbir değişiklik meydana gelmiyor, ekstra bir ayar yapmam mı gerekiyor yardımlarınız için tşkkr ederim...

Siz korsan oyun kullanıyorsunuz, biz de yardımcı olamıyoruz...

equinox_cs
11.Mart.2007, 21:00
Siz korsan oyun kullanıyorsunuz, biz de yardımcı olamıyoruz...

bunu uzatmak doğru değil ama "korsan kullanıyorum 7.0.2yi de kullanıyorum" diyenler oldu forumda dolaşıp gördüm ilginiz için tşkr ederim..

spider3784
11.Mart.2007, 22:30
bunu uzatmak doğru değil ama "korsan kullanıyorum 7.0.2yi de kullanıyorum" diyenler oldu forumda dolaşıp gördüm ilginiz için tşkr ederim..
ama onların gerekli bilgiyi vermesine izin yok:o bu arada 63 yaşında ilk gördüğüm fmci:confused:

equinox_cs
11.Mart.2007, 23:15
ama onların gerekli bilgiyi vermesine izin yok:o bu arada 63 yaşında ilk gördüğüm fmci:confused:

bravo konudan çok özeli takip ediyorsun :D

kaiserkaan
12.Mart.2007, 01:15
fm 07 iyi güzelde cok kolay olmus fm 2006 cok daha zor ve zevkliydi bunda paso kazan keske bi zorluk ayarı olsaydı isteyen kolayda isteyen very hard da oynarı dı bence eksiklik

ayaz1984
12.Mart.2007, 01:31
arkadaslar ben 7.02 yi yukledim versiyon 7.02i seciyorum ama oyunda bi degisiklik olmuyo marcelinho hala trabzonda mesela bu sorunu asıl cozebılrım? bu arada orjinal oyun kullaniyorum fm ye bu yakisir cunku;)

Ilhan
12.Mart.2007, 01:33
arkadaslar ben 7.02 yi yukledim versiyon 7.02i seciyorum ama oyunda bi degisiklik olmuyo marcelinho hala trabzonda mesela bu sorunu asıl cozebılrım? bu arada orjinal oyun kullaniyorum fm ye bu yakisir cunku;)

Bir transfer hatası oluşmuş olabilir.

ayaz1984
12.Mart.2007, 01:51
aslinda ozur diliyorum 7.02 yi secince oluyo ama ben stadium patchiyle acmak istiyorum stadium patchini secerek aciyorum bu sefer 7.02yi kullanamiyorum 7.02 versiyon yaziyo ama hic bi degisiklik olmuyo yani kisaca 7.02yi secince oluyo ama stadium patchiini secince olmuyo(bu arada bılıyosunuzdur ama yıne yazıyım stadıum patchını kullanmak ıcın yenı oyuna baslarken stadıum patch dosyasını secmenız gerekiyo)

Ilhan
12.Mart.2007, 03:03
aslinda ozur diliyorum 7.02 yi secince oluyo ama ben stadium patchiyle acmak istiyorum stadium patchini secerek aciyorum bu sefer 7.02yi kullanamiyorum 7.02 versiyon yaziyo ama hic bi degisiklik olmuyo yani kisaca 7.02yi secince oluyo ama stadium patchiini secince olmuyo(bu arada bılıyosunuzdur ama yıne yazıyım stadıum patchını kullanmak ıcın yenı oyuna baslarken stadıum patch dosyasını secmenız gerekiyo)

Eğer isimlendirdiğiniz patch 7.0.1 yahutta 7.0.0 ile uyumlu ise olmaz. Yani oyun açılır fakat değişiklikler gözükmez. Büyük ihtimalle sorun orda. Stadium yaması 7.0.2 ile uyumlu değil.

ayaz1984
12.Mart.2007, 03:23
tessekkur ederim sorunun cvbini aldim merak ettigim bisey var pek' en son cikan bu yamada stadium patch gibi stadyumlar gercege uygun olarakmi yapildi mi??veya turkıyeyle ilgili neler yapıldı?unofficial patchi yuklemem lazımmı?ne tavsıye edıyosunuzz?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
BU BOlumle ilgili yazılanların hepsini okudum sakatlık yasayan arkadasların nasıl bır antreman programı izledigini cok merak edıyorum ben kassam 11 sakat cıkartamam ve sureklıde oynuyorum hala7.00 versıyonunu kullanıyosanız onu bılemem tabi..ama kesınlıkle emınım obur yamalarda sakaltlıklarla ilgili hiç bir sorun yok bence hatayı kendınızde arayın

Leoucwhsua
12.Mart.2007, 13:10
evet 7.02 den sonra tsl guncellemsini yuklememiz gerkiyormu.hangisi sonra cikti tam anlayamadim o yuzden.ve fm scout programi 7.02 ile calismyor.ayri bi dosyasimi var

Ilhan
12.Mart.2007, 14:48
tessekkur ederim sorunun cvbini aldim merak ettigim bisey var pek' en son cikan bu yamada stadium patch gibi stadyumlar gercege uygun olarakmi yapildi mi??veya turkıyeyle ilgili neler yapıldı?unofficial patchi yuklemem lazımmı?ne tavsıye edıyosunuzz?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
BU BOlumle ilgili yazılanların hepsini okudum sakatlık yasayan arkadasların nasıl bır antreman programı izledigini cok merak edıyorum ben kassam 11 sakat cıkartamam ve sureklıde oynuyorum hala7.00 versıyonunu kullanıyosanız onu bılemem tabi..ama kesınlıkle emınım obur yamalarda sakaltlıklarla ilgili hiç bir sorun yok bence hatayı kendınızde arayın

Unofficial patch zaten 701 ile uyumlu. 702'de bizim düzeltmelerimiz oyuna yansıtıldı büyük oranda. Keyifle oynayabilirsiniz.

Leoucwhsua
12.Mart.2007, 16:15
bide yeni yama cikacakmi acaba

Ilhan
12.Mart.2007, 16:18
bide yeni yama cikacakmi acaba

Büyük ihtimalle çıkmayacak.

fatihresat
13.Mart.2007, 14:44
yamayı indiriyorum daha sonra win rar dan tam çıkartırken cilt bozuk hatası veriyo

win rar sız olanı indiriyorum çalıştırıyorum bu seferde başka bir hata veriyo sebeb ne anlamadım yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

spider3784
13.Mart.2007, 15:28
yamayı indiriyorum daha sonra win rar dan tam çıkartırken cilt bozuk hatası veriyo

win rar sız olanı indiriyorum çalıştırıyorum bu seferde başka bir hata veriyo sebeb ne anlamadım yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

dosyayı tekrar indir

slayer34
13.Mart.2007, 16:45
arkadaslar uzun lafin kisasi resmi patch lerdeki bile hatalara bakinca
akla tek sey geliyor fm bu sene isteneni veremedi...

perpetua
13.Mart.2007, 18:23

Keske uzununu yazsaydin da bunlarin duzeltilmesi icin verilen ugrasa yardimin olsaydi..;)

spider3784
13.Mart.2007, 18:58
fm 2008 güzel olcak bence ama bu hataların artık telafi etmek için ellerinden geleni yaparlar(işallh)

Memedov
13.Mart.2007, 19:00

Bence her Sene Fm daha iyiye gidiyor İlerleyen serileri dahada güzel olucaktır :)

yugi
13.Mart.2007, 19:08
Bence her Sene Fm daha iyiye gidiyor İlerleyen serileri dahada güzel olucaktır :)

Aynen bu fikre katılıyorum..

ayaz1984
13.Mart.2007, 23:19
bu patchte hava durumu ve stadyumlar nie gercege uygun yapilmamis_

Memedov
13.Mart.2007, 23:29
bu patchte hava durumu ve stadyumlar nie gercege uygun yapilmamis_

Nasıl yani gerçeğe göre daha nasıl olabilir ki gerçeği :)

perpetua
14.Mart.2007, 00:20

Kotu hava sartlari benim gozlemledigim kadari ile bir ay geriden geliyor. Bu FM 2008 icin duzeltilecek.

ayaz1984
14.Mart.2007, 02:00
peki seyırcılerın sayısı duzeltılmış mi??bana duzeltilmemiş gibi geliyo?sitenin cıkardıgını turkiye stadıum patchten cok memnundum gercege uygun olarak yapılmıstı..ama 7.02iyle beraber kullanamıyosun..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

daha fazla seyircinin gelmesi lazım ınonu stadına daha yuksek seyirci ortalamasıyla oynaması lazım ve havalar turkıyenın sartlarına gore daha duzgun ayarlanırsa gercege uygun olarak yapılmıs olur

sinad
14.Mart.2007, 20:53
Arkadaşlar ben bu patch ı kurdum ama sanki olmadı.
Cunku hala koşede bende 7.0 gozukuyor ve hangı yamayla oynamak istedigimi gostermiyor.
Aynı zamanda ikinci yarıda takım değiştiren futbolcular hala aynı takımlardalar.Sanki yama kurulmamış gibi. ?

perpetua
15.Mart.2007, 00:14
peki seyırcılerın sayısı duzeltılmış mi??bana duzeltilmemiş gibi geliyo?sitenin cıkardıgını turkiye stadıum patchten cok memnundum gercege uygun olarak yapılmıstı..ama 7.02iyle beraber kullanamıyosun..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

daha fazla seyircinin gelmesi lazım ınonu stadına daha yuksek seyirci ortalamasıyla oynaması lazım ve havalar turkıyenın sartlarına gore daha duzgun ayarlanırsa gercege uygun olarak yapılmıs olur

Seyirci sayilarinda bir oynama yapilmadi.

Bunu yapilmasi gerekenler listesine eklemeyi unutmustum ama ekliyorum.

ayaz1984
15.Mart.2007, 19:05
Seyirci sayilarinda bir oynama yapilmadi.

Bunu yapilmasi gerekenler listesine eklemeyi unutmustum ama ekliyorum.

yapılması gerekenler derken 7.02 icin stadyum patchimi cıkıcak?bıde ozel bı soru sorucam sız sıgagame e yollarken bunların hepsini duzeltip mi yolluyosunuz?siz yoladıgınız halde onlarmı yapmıyo? yok sa unutuldumu bole bısey bunu merak edıyorum

spider3784
15.Mart.2007, 19:23
dikkat etmiyolar bence

niktey
16.Mart.2007, 00:09
oyunu orjina mi olmasi lazim bu yamayi yukleyebilmemiz icin

busterr
16.Mart.2007, 04:06
YALNIZ BEN FM 7.0.2 yi yükledim bir DEĞİŞİKLİK OLMADI?? oyunda ana ekranda sağ üst köşede hala 7.0 yazıyor ve OYUNUN İÇERİĞİNDE DE BİR DEĞİŞİKLİK OLMADI???

ayaz1984
16.Mart.2007, 19:38
yapılması gerekenler derken 7.02 icin stadyum patchimi cıkıcak?bıde ozel bı soru sorucam sız sıgagame e yollarken bunların hepsini duzeltip mi yolluyosunuz?siz yoladıgınız halde onlarmı yapmıyo? yok sa unutuldumu bole bısey bunu merak edıyorum

Bir soru sormustum ama hala cevabini alamadim______????

perpetua
16.Mart.2007, 20:37

7.0.2 icin stadyum patch'ini bir kisi cikartmak isterse cikartabilir. Benim bashettigin resmi arastirmaya yansimasi.

7.0.2 yamasi icin yollanan duzletmelerin arasina ortalama seyirci sayilari girmedi cunku zaten mevcut halde mac bilet fiyatlari da abartili durumda. Seyirci sayilarinin bilet fiyatlari ile beraber duzeltilmesinin daha dogru olacagi icin ilk asamada degistirilmedi.

wycombr
17.Mart.2007, 19:23
Oyunu begeniyor ve oynuyorsan orjinal alman cok daha dogru. Bugun aldigin orjinal oyun, yarin cikacak FM 2008'in uretimi icin SI Games'in eline daha cok kaynak verir ve FM 2008'in daha iyi olmasina yardimci olur.

Hic kimse orjinal oyun almasa, SI Games hic bir zaman oyunu daha ileriye goturemez. Bu oyunu hazirlayan kisiler de para kazanmak zorunda, ailelerini gecindirmek zorunda sonucta. Eger bu isten para kazanamiyorlarsa, para kazanabilecekleri baska islerle ugrasirlar. FM diye bir oyun da kalmaz ortada.

Insanlar enayi mi yilda yaklasik 1 milyon kisi gidip FM'i satin aliyor korsan almak veya internetten indirmek yerine? Bu satin alanlar sayesinde FM diye bir oyun var ortada.

Daha once de yazdim tekrar yaziyorum. Eger haftada 2 saat harciyorsaniz FM oynamaya bu yilda 104 saat demektir. Orjinal aldiginiz oyunun fiyati 90 YTL ise, her oynadiginiz saat icin 1 YTL'den daha az bir ucret oduyorsunuz demektir. Baska hangi egelence icin saatte 1 YTL'den daha az para harcarsiniz?

dostum haklısın da bu kdar para kazanamayıp da dünyaca ünlü ve daha sorunsuz aynı zmanda da kaliteli oyun üretenler ne yapsın sigames para kazanıyo madem nden adam gbi oyun sürmüyo piyasaya biz burda yama diye tırmalıyacağımıza onlar herşeyini en başından halletsin ne siz uğraşın nede biz uğraşalım dimi ama.bi oyun oynamak içn hem orjinal alıcam hemde yamalarıyla uğraşıcam bekle ki çıksın die yok öle yağma.bölüm yöneticileri istedeğini söyleyebilir ama ben 4x4lük bi oyun olmayan fm2007ye o kdar para VERMEM.en iyi menejerlik oyunu diyolar şu çektiğimiz eziyete bak!!!bi kere adamların türk futboluna saygısı yok en baştan sağma hazırlanan lig türkiye ligi
yalan mı?şimdi diyeceksiniz ki "Türkiye'de oyun rehabet görmüyo ondan böyle(orjinal manada)" adamlar ne verdi ki ne istiyor acaba??:mad:

semih_usta
17.Mart.2007, 20:42
Fortis Turkiye Kupasinda Deplasman golu kurali yok oyunda ? neden kaynaklaniyor sorabilir miyim.. Saygilar
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Fortis Turkiye Kupasinda Deplasman golu kurali yok oyunda ? neden kaynaklaniyor sorabilir miyim.. Saygilar

yöneticilerden cevap vericek olan yok mu ?

ahmed
19.Mart.2007, 11:56
arkadaşlar bu yama için orjinal cd şartmı onu kesin bi anlamak istiorum burdan site yöneticilerimize sesleniorum bi açıklma beklioruz gerçekten fm adına yaptınız çok güzel şeyler var sayenizde oyunlarımıza yeni boyutlar kazandırıoruz şimdiden teşekkür ederim....

El Barto
19.Mart.2007, 12:03
orijinal oyun şart :) yani heralde :)

exterm
19.Mart.2007, 12:17
kardeşlerim ben manager 2oo7 ustune fm2oo7v1.0 turkce yı kurduktan sonra uzerıne 7.0.2 kurdum cd ıstıyor ındırılen yerde oyununuz kopya ise çalışmaz yazıyor ne yapabılırım yardımcı olun 2025 yılındayım oyunun başından hiç kalkmıyorum o derece biri bana yardımcı olursa sevinirim..herkeze iyi oyunlar.

World Hollow o1
19.Mart.2007, 12:24
Oyunun Kopya ise FM 2007 uzerine Bir bardak soğuk su iç..;;)

http://img170.imageshack.us/img170/4875/sakaur5.th.jpg (http://img170.imageshack.us/my.php?image=sakaur5.jpg)

Bu Resim nedir yaa :(

Önder Turacı Milli Takımda oynamadımı hiç.:(

Memedov
19.Mart.2007, 18:31
kardeşlerim ben manager 2oo7 ustune fm2oo7v1.0 turkce yı kurduktan sonra uzerıne 7.0.2 kurdum cd ıstıyor ındırılen yerde oyununuz kopya ise çalışmaz yazıyor ne yapabılırım yardımcı olun 2025 yılındayım oyunun başından hiç kalkmıyorum o derece biri bana yardımcı olursa sevinirim..herkeze iyi oyunlar.

Eğer Oyun Orjinal Değilse Çalışmaz Arkadaşım

semih_usta
19.Mart.2007, 23:08
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

yöneticilerden cevap vericek olan yok mu ?

hala yok mu !!!

perpetua
19.Mart.2007, 23:18
Oyunun Kopya ise FM 2007 uzerine Bir bardak soğuk su iç..;;)

http://img170.imageshack.us/img170/4875/sakaur5.th.jpg (http://img170.imageshack.us/my.php?image=sakaur5.jpg)

Bu Resim nedir yaa :(

Önder Turacı Milli Takımda oynamadımı hiç.:(

Onder Turaci 1 kere milli takim'a cagirildi ve bir kere oynadi. Ancak 21 yas alti seviyesinde Belcika icin oynadigi ve yas haddi dolmadan Turkiye milli takiminda oynamak istedigini belirten bir basvuru yapmadigi icin Turkiye milli takimi formasi giymesi yasak. Ayni zamanda Turkiye icin oynamak istedigi icin de Belcika milli takimi icin oynama hakki olsa da, cagirilari kabul etmiyor.

Oyunda Onder'in Turkiye milli takiminda oynama hakki olmadigi icin ilk vatandasligi Belcika yapildi. Ancak Belcika milli takiminda oynamak istemedigi icin de Belcika milli takimindan emekli oldugu belirtildi. Bu durumda Onder gercekte oldugu gibi ne Belcika ne de Turkiye milli takimi formasini giyiyor.

hala yok mu !!!

Daha once bu konuda cevap yazdigimi saniyordum ama yazmamisim. Deplasman golu kurali hatasi kendi icimizde tuttugumuz hatalar listesie ekli ve FM 2008 icin duzeltilmesi icin caba gosterilecek.

Bu hata Ocak ayinda SI games'e iletilen Turkiye hatalarindan bir tanesi idi ancak bu yamada SI games sadece en onemli ve test sureci kisa olan hatalarin uzerinde durdugu icin simdilik bir duzeltme yapilmadi. Bu her ne kadar basit bir hata gibi gorunse de, yapay zekanin oyun icerisinde taktik benimsemesi acisindan deplasman golu kurali ile toplam gol arasinda fark oldugu icin once duzeltilmesi, sonra da test edilmesi gereken bir hata bu.

slayer34
21.Mart.2007, 04:14

fm 06 ile fm 07 arasindaki hatalara bakinca senin soyledigine katilamiyorum dostum soyleki yenilikler oluyo ama yeniliklerle beraber cok buyuk hatalarda oluyo ornek 7.0.2 patchleri ile birlikte hala hatalarin devam etmesi
ya beklentimiz cok buyuk oldugu icin olabilicek hatalarida cok buyuk gorduk
ya da fm nin yapimcilari bu sene bayagi bi hata yaptilar
burdaki amac korsan oyun alanlari engellemek icin yapilan seyler ama orjinal oyun alanlarda da sorunlarin oldugu bir acik...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Keske uzununu yazsaydin da bunlarin duzeltilmesi icin verilen ugrasa yardimin olsaydi..;)

yardim edebilicegim bisey varsa seve seve elimden geldigince yardim ederim...

perpetua
21.Mart.2007, 05:31
yardim edebilicegim bisey varsa seve seve elimden geldigince yardim ederim...

Arastirma bolumu altinda hatalari rapor ederek ve sence nelerin duzeltilmesi gerektigini yazarak baslayabilirsin.. :)

LoRd63
23.Mart.2007, 23:50
bu yamayı indirdikten sonra nasıl kuracam lütfen bi yardım lütfennnnnnnnnn

semih_usta
25.Mart.2007, 13:53
Onder Turaci 1 kere milli takim'a cagirildi ve bir kere oynadi. Ancak 21 yas alti seviyesinde Belcika icin oynadigi ve yas haddi dolmadan Turkiye milli takiminda oynamak istedigini belirten bir basvuru yapmadigi icin Turkiye milli takimi formasi giymesi yasak. Ayni zamanda Turkiye icin oynamak istedigi icin de Belcika milli takimi icin oynama hakki olsa da, cagirilari kabul etmiyor.

Oyunda Onder'in Turkiye milli takiminda oynama hakki olmadigi icin ilk vatandasligi Belcika yapildi. Ancak Belcika milli takiminda oynamak istemedigi icin de Belcika milli takimindan emekli oldugu belirtildi. Bu durumda Onder gercekte oldugu gibi ne Belcika ne de Turkiye milli takimi formasini giyiyor.

Daha once bu konuda cevap yazdigimi saniyordum ama yazmamisim. Deplasman golu kurali hatasi kendi icimizde tuttugumuz hatalar listesie ekli ve FM 2008 icin duzeltilmesi icin caba gosterilecek.

Bu hata Ocak ayinda SI games'e iletilen Turkiye hatalarindan bir tanesi idi ancak bu yamada SI games sadece en onemli ve test sureci kisa olan hatalarin uzerinde durdugu icin simdilik bir duzeltme yapilmadi. Bu her ne kadar basit bir hata gibi gorunse de, yapay zekanin oyun icerisinde taktik benimsemesi acisindan deplasman golu kurali ile toplam gol arasinda fark oldugu icin once duzeltilmesi, sonra da test edilmesi gereken bir hata bu.

hata kimde peki ? neden boyle buyuk bi hata yapildi.. para verip orjinel cd aliyorum ama boyle bir Turkiye Ligi oynuyorum.. bu hata Turkiye Liginden sogumama neden oldu

perpetua
26.Mart.2007, 07:16
hata kimde peki ? neden boyle buyuk bi hata yapildi.. para verip orjinel cd aliyorum ama boyle bir Turkiye Ligi oynuyorum.. bu hata Turkiye Liginden sogumama neden oldu

Hata simdiye kadar Turkiye ligleri icin yeterince ilgilenilmemesi. Hata daha once bu gibi hatalari rapor etmeyenlerde, hata yardim istendigi halde bu yardim cagirilarina karsilik vermeyenlerde, hata yapici elestiri yapmak yerine yikici elestiri yapmayi tercih edenlerde, hata bu ise yeterince zaman ayirmayan arastirmacilar ve arastirma sefinde. Tabii bir de pembe filleri ve de arastirmadan oraya buraya laf yetistiren mantaliye'yi de unutmayalim...

rectangle
26.Mart.2007, 16:24
sanırım beşiktaşın'de tam hatırlayamıyacam ama 4 büyük takımdan birinin transfer bütçesi yoktu.Birde Jaba'ya ve Abdurrahman Dereli'ye baktım direk.Jaba'nın ayak tercihi ve toplam 10 özelliği random bırakılmış,Dereli'nin ise 40 özelliği random

perpetua
26.Mart.2007, 17:09
sanırım beşiktaşın'de tam hatırlayamıyacam ama 4 büyük takımdan birinin transfer bütçesi yoktu.Birde Jaba'ya ve Abdurrahman Dereli'ye baktım direk.Jaba'nın ayak tercihi ve toplam 10 özelliği random bırakılmış,Dereli'nin ise 40 özelliği random

Daha once de belirttigim gibi Ankaragucu'nun duzeltmelerini yollarken yanlis dosya'yi gondermisiz ve bu nedenle de yapilan degisikliklerin hic bir tanesi veritabani'na girmemis. Ornegin artik Trabzonspor'da oynayan Ceyhun icin de bir cok ozelligin eksik olmasi soz konusu.

Son calisma yapilirken Ankaraspor'u yakindan takip eden bir arkadasimiz yoktu. Bu nedenle de Ankaraspor'da eksikliklerin olmasini cok dogal karsiliyorum. FM 2008 ile bu sorunlar duzeltilebilir.

Takimlara finansal acidan herhangi bir degisiklik yapilmadi cunku ekonomik yapi'da zaten olan buyuk carpikliklar uzun boylu bir analiz yapilmadan duzeltmek dogru olmayacaktir.

asdMB
26.Mart.2007, 18:26
e orJınaL oyun yoksa sanaL surucuden oynuosak¿ kuLLanmak ıcın si çözüm yokmu¿

maaaet
26.Mart.2007, 20:15
arkadaşlar patch 7.0.2 yükledim 7.0 a nasıl geri dönerim cd m yok elimde ve db klasöründeki 702 dosyasını silmeme rağmen hala 7.0.2 versiyonunda oyun ve açamıyorum.....ne yapmalıyım??

drummer_987
27.Mart.2007, 14:19
arkadaslar bu yama 7.0.1 deki degisliklikleride iceriyor mu? Yani ben bu yamayi kurduktan sonra 7.0.1 de kurmama gerek var mi?(/2)

Ilhan
27.Mart.2007, 16:06
arkadaslar bu yama 7.0.1 deki degisliklikleride iceriyor mu? Yani ben bu yamayi kurduktan sonra 7.0.1 de kurmama gerek var mi?(/2)

Hayır.....

drummer_987
27.Mart.2007, 18:22
hayir derken hangi soruma ama:) Biraz daha acık yazarsan sevinirim;;)

semih_usta
28.Mart.2007, 12:55
Hata simdiye kadar Turkiye ligleri icin yeterince ilgilenilmemesi. Hata daha once bu gibi hatalari rapor etmeyenlerde, hata yardim istendigi halde bu yardim cagirilarina karsilik vermeyenlerde, hata yapici elestiri yapmak yerine yikici elestiri yapmayi tercih edenlerde, hata bu ise yeterince zaman ayirmayan arastirmacilar ve arastirma sefinde. Tabii bir de pembe filleri ve de arastirmadan oraya buraya laf yetistiren mantaliye'yi de unutmayalim...

ben sadece hatanin kimde oldugunu sordum amacim size elestiri getirmek ya da suclamak degil sadece bilmek istedim.. butur anlayistan vazgecip yoneticiliginize yakisir sozlerde bulunmanizi rica ediyorum..ona buna laf sallayarak ne elde edebilrisiniz?benim turksportala yazmamdaki neden bu ise gercekten gonul verildigi ve ilgilenildigini dusundugum icindir..benim bunlari sormak hakkimdir... sizinde kendinize yakisir cevaplar vermek gorevinzdir

perpetua
28.Mart.2007, 20:42
ben sadece hatanin kimde oldugunu sordum amacim size elestiri getirmek ya da suclamak degil sadece bilmek istedim.. butur anlayistan vazgecip yoneticiliginize yakisir sozlerde bulunmanizi rica ediyorum..ona buna laf sallayarak ne elde edebilrisiniz?benim turksportala yazmamdaki neden bu ise gercekten gonul verildigi ve ilgilenildigini dusundugum icindir..benim bunlari sormak hakkimdir... sizinde kendinize yakisir cevaplar vermek gorevinzdir

Ben kendime yakismayan bir cevap vermedigimi dusunmedim. Genel bir elestiri yaptim ve yazdiklarim da sadece size degildi.

Gelinmis olan durum'da sadece 1 kisinin degil, bir cok kisinin sucu var, bunlara ben de dahilim. Bu tip hatalar rapor edilsin ve duzelsin diye konu aciyoruz ve bir sonraki surum'de duzeltilmesi icin uyelerden yardim bekliyoruz, buna ilgi gosteren kisi sayisi 3-4 adet. Ilgi gosteren, mantikli elestiriler yapanlari da zaten zaman kaybetmeden arastirma ekibi'ne ekliyoruz. Emin olun ki daha bu forumlarda uyelerimizin fark etmedigi bir cok hata/sorun daha var bunlar zamanla duzeltilecek ama biraz ilgi istiyor. Ilgi hem arastirma ekibinden, hem de oyunu oynayan uyelerden gelmek zorunda.

Hatali kim diye kelle avciligi yapmak yerine, bu hata var bir sonraki surumde lutfen duzeltilsin demek yeterliyken, neden bir suclu arama zorunlulugu var? Bir hata varsa eger bu hatayi sadece bir kisiye mal etmeye calismanin yarari ne? Yukarida da acikladim ayrica, bu hata gozlendikten sonra SI'a duzeltilmesi icin bildirildi ancak en son cikan yama icin bunu SI simdilik duzeltmedi. Ilk kodlanirken belki SI'a yanlis bilgi yollandi, belki de SI hata yapti ve test edilirken fark edilmedi. Bunlar olasi seyler. Ben ABD arastirmasinda da yer aldim/aliyorum ve bir suru buna benzer hata var ve her ne kadar duzeltmeye calissan da bazen ya duzeltmek icin zaman yetmiyor veya test surecinde insanlarin gozune carpmiyor. Bazen de SI duzelttigini dusunup duzeltildi raporu veriyor ama sorun tam olarak duzelmiyor..

eXcitinG
30.Mart.2007, 10:21
FM 2007 nin tam oLarak bir fiyasko oLduğunu iddia ediyorum benim bütün hayaLLerimi gercekten yıktı..bu kadar sorunun oLduğu bir oyuna editörLer ne yapsın hangi bir hata iLe uğraşsın..biz yıLLar geçtikçe daha iyi oyunLar bekLerKen ne yazıkki haLa en iyi anıLar oLarak cm seriLerini konusuyoruz bu iyiLeştirmeLer nasıL oLur nasıL bu FM de ki hataLar düzeLtiLecek biLmiyorum

semih_usta
30.Mart.2007, 20:44
Ben kendime yakismayan bir cevap vermedigimi dusunmedim. Genel bir elestiri yaptim ve yazdiklarim da sadece size degildi.

Gelinmis olan durum'da sadece 1 kisinin degil, bir cok kisinin sucu var, bunlara ben de dahilim. Bu tip hatalar rapor edilsin ve duzelsin diye konu aciyoruz ve bir sonraki surum'de duzeltilmesi icin uyelerden yardim bekliyoruz, buna ilgi gosteren kisi sayisi 3-4 adet. Ilgi gosteren, mantikli elestiriler yapanlari da zaten zaman kaybetmeden arastirma ekibi'ne ekliyoruz. Emin olun ki daha bu forumlarda uyelerimizin fark etmedigi bir cok hata/sorun daha var bunlar zamanla duzeltilecek ama biraz ilgi istiyor. Ilgi hem arastirma ekibinden, hem de oyunu oynayan uyelerden gelmek zorunda.

Hatali kim diye kelle avciligi yapmak yerine, bu hata var bir sonraki surumde lutfen duzeltilsin demek yeterliyken, neden bir suclu arama zorunlulugu var? Bir hata varsa eger bu hatayi sadece bir kisiye mal etmeye calismanin yarari ne? Yukarida da acikladim ayrica, bu hata gozlendikten sonra SI'a duzeltilmesi icin bildirildi ancak en son cikan yama icin bunu SI simdilik duzeltmedi. Ilk kodlanirken belki SI'a yanlis bilgi yollandi, belki de SI hata yapti ve test edilirken fark edilmedi. Bunlar olasi seyler. Ben ABD arastirmasinda da yer aldim/aliyorum ve bir suru buna benzer hata var ve her ne kadar duzeltmeye calissan da bazen ya duzeltmek icin zaman yetmiyor veya test surecinde insanlarin gozune carpmiyor. Bazen de SI duzelttigini dusunup duzeltildi raporu veriyor ama sorun tam olarak duzelmiyor..

hata para werip orjinal cd alan bizlerde haklisin

Memedov
30.Mart.2007, 22:09
kardeş bi cvp yazsan

Sorun Ne kardeşim Ne Cevabı ?

sersabah
01.Nisan.2007, 22:53
arkadaslar ben yukledim updatede yapti otomatik olarak ta bu oyun ingilizce devam ediyor yine nasil olacak o is?oyunun basinda Turkpostal Turkce terklamini da veriyor?

Ilhan
01.Nisan.2007, 23:09
arkadaslar ben yukledim updatede yapti otomatik olarak ta bu oyun ingilizce devam ediyor yine nasil olacak o is?oyunun basinda Turkpostal Turkce terklamini da veriyor?

Tekrar deneyin, olmazsa Türkçe versiyonu kaldırıp yeniden yükleyin.

BuriBurhan
01.Nisan.2007, 23:38
UZun bi süredir pcyi açamıyordum.Yama yı daha yeni gördüm ve tek bir soru sorusam.Sorumdan dolayı belki uyarı alabilirim ama lütfen cevap verin.

Bu yama orjinal oyunlar için mi?
Lütfen cevap verin.....

murty54
02.Nisan.2007, 18:45
UZun bi süredir pcyi açamıyordum.Yama yı daha yeni gördüm ve tek bir soru sorusam.Sorumdan dolayı belki uyarı alabilirim ama lütfen cevap verin.

Bu yama orjinal oyunlar için mi?
Lütfen cevap verin.....

evet orjinal oyunlar için..

ukat
04.Nisan.2007, 03:42
Bu yeni yamadan sonra türk kulüplerinin zenginlik sıralaması diğer ülkelerde olduğu gibi gitmiş.

sadece genel "richest club" var gözüküyo.

ülkelerin zenginlik sıralamasına nereden ulaşıcaz

canarya
04.Nisan.2007, 04:24
arkadaslar football manager text tabanli bir oyun.her sene yeni grafik motorlari yapilmiyor.eski database degistiriliyor test ediliyor ve piyasaya suruluyor.1 sene de adam gibi hatasiz oyun cikarmak boyle zor mu

oyun cikiyor sonra hoop 2 ay sonra 1 patch sonra anlasiliyor ki o da yetersiz hoop bi patch daha.Bi kac buyuk lig disindaki ligler tamamen sallama oyunculardan kurulu.Boyle olunca da kimse orjinal cd almaz tabi.Ben random oyunculardan kurulu bi suru hata iceren bir oyuna 100 milyon veremem.burasi 3. dunya ulkesiyse biz de ona gore davraniriz.

perpetua
04.Nisan.2007, 10:55
arkadaslar football manager text tabanli bir oyun.her sene yeni grafik motorlari yapilmiyor.eski database degistiriliyor test ediliyor ve piyasaya suruluyor.1 sene de adam gibi hatasiz oyun cikarmak boyle zor mu

oyun cikiyor sonra hoop 2 ay sonra 1 patch sonra anlasiliyor ki o da yetersiz hoop bi patch daha.Bi kac buyuk lig disindaki ligler tamamen sallama oyunculardan kurulu.Boyle olunca da kimse orjinal cd almaz tabi.Ben random oyunculardan kurulu bi suru hata iceren bir oyuna 100 milyon veremem.burasi 3. dunya ulkesiyse biz de ona gore davraniriz.

Madem o kadar kotu, korsan oynamak yerine, oynamamak daha iyi... Korsan oynamayarak en azindan yasalari cignememis, insanlarin emeklerini calmamis oluyor ve vicdanen daha rahat yasayabiliyorsun... :rolleyes:

Edit: Yapay zeka'si Football Manager kadar ustun bir oyun yaratmak, grafik motorunu her sene biraz goz boyayici degisikliklerle piyasaya surmekten cok daha zor bir istir. Ozellikle bu isi kisitli bir butce ve ufak bir gurup ile yapiyorsaniz.

emo_11
05.Nisan.2007, 19:31
ne gibi deişiklikler war arkadaşlar ltfn açıklayın ya..

Mr.CordiaL
09.Nisan.2007, 17:26
Madem o kadar kotu, korsan oynamak yerine, oynamamak daha iyi... Korsan oynamayarak en azindan yasalari cignememis, insanlarin emeklerini calmamis oluyor ve vicdanen daha rahat yasayabiliyorsun... :rolleyes:

Edit: Yapay zeka'si Football Manager kadar ustun bir oyun yaratmak, grafik motorunu her sene biraz goz boyayici degisikliklerle piyasaya surmekten cok daha zor bir istir. Ozellikle bu isi kisitli bir butce ve ufak bir gurup ile yapiyorsaniz.

ben sana katılmıyorum. eger sigames herkesin orjinal oyun oynamasını istiosa orjinal oyun fiyatları biras düşmeli. hele ki bizim ülkemizde 80-90 ytl verip bir oyunu yamalı oynamak mı daha mantıklı yoksa 2-3 ytl verip yamasız mı oynamaK?!?

perpetua
09.Nisan.2007, 21:01
ben sana katılmıyorum. eger sigames herkesin orjinal oyun oynamasını istiosa orjinal oyun fiyatları biras düşmeli. hele ki bizim ülkemizde 80-90 ytl verip bir oyunu yamalı oynamak mı daha mantıklı yoksa 2-3 ytl verip yamasız mı oynamaK?!?

Turkiye sartlarinda fiyatlarin yuksek oldugunu biliyorum. Bunun nedeni de oyunu ithal eden sirket'in kar marjini yuksek tutmasi. Ithal eden sirket'i de suclamak mumkun degil cunku sonucta onlar da para kazanmak icin varlar.

Oyun, diyelim ki daha makul olan 40-50YTL'ye satildi. Yine 2-3 YTL verip yamasiz oynamak mantikli gelmeyecek mi size? Belki bazi kisiler fiyat duserse oyunun orjinalini almaya daha meyilli olacak. Ancak 2-3 YTL'ye alma sansi, bu paraya alici oldugu surece korsan devam edecek ve o cok sevdiginiz oyunun daha da gelismesine engel olacak bu pek muhterem asalaklar (korsan oyun satanlar ve dagitanlar)...

yunusimo07
15.Nisan.2007, 01:08
ben bunu yuqleyemedim nasil yukl;ucem bastan bi yazarmisiniz

Ilhan
15.Nisan.2007, 14:09
ben bunu yuqleyemedim nasil yukl;ucem bastan bi yazarmisiniz

Çift tıklayın, yüklesin...

livorno23
15.Nisan.2007, 14:11
Burası türkiye burda insanların yıllık kazançları ortalama 3 bin dolardır.Tabi daha çok kazananlar da var.Ama genel yargılarda bulunurken kendi kazancınızın çokluğunu değil insanların yaşam koşullarını dikkate almalısınız.Bu açıdan gelir düzeyi yüksek insanların bu oyunu maddi yetersizlikler yüzünden alamayan kimseleri hiç hoş olmayan şekillerde azarlamaları hiç hoş değildir.Yaptıkları değerlendirmelerde çok sığ ve yanlıştır.Her insanın en iyi yaşam koşullarını sürmek ve her türlü güzelliği yaşamak hakkıdır.Ancak günümüzde maalesef eşitsiz düzen yüzünden böyle bir şansa sahip değiliz.Dar gelirli arkadaşlarımızın bir oyuna 100 milyon verecek parasının olmamasını, ben veriyorum sen neden vermiyorsun gibi yaklaşımlarla değerlendirilmek doğru değil çünkü herkesin kazancı söylediğim gibi farklıdır.Maddi yetersizlikler nedeniyle oyunu alamayan ve kopya cd alan arkadaşlarımıza kızmıyorum ben zengin amerikan şirketlerine değil yoksul insanlarıma hak veriyorum.Onlarda bu oyunu oynamalı ve site sorumluları zengin amerikan şirketlerinin değil yoksul insanlarının yanında olmalıdır.Şu ana kadar maddi yetersizlikten ötürü oyunu edinemeyen üyelere yönelik tavrından dolayı site sorumlularını esefle kınıyorum.

Ilhan
15.Nisan.2007, 14:17
Burası türkiye burda insanların yıllık kazançları ortalama 3 bin dolardır.Tabi daha çok kazananlar da var.Ama genel yargılarda bulunurken kendi kazancınızın çokluğunu değil insanların yaşam koşullarını dikkate almalısınız.Bu açıdan gelir düzeyi yüksek insanların bu oyunu maddi yetersizlikler yüzünden alamayan kimseleri hiç hoş olmayan şekillerde azarlamaları hiç hoş değildir.Yaptıkları değerlendirmelerde çok sığ ve yanlıştır.Her insanın en iyi yaşam koşullarını sürmek ve her türlü güzelliği yaşamak hakkıdır.Ancak günümüzde maalesef eşitsiz düzen yüzünden böyle bir şansa sahip değiliz.Dar gelirli arkadaşlarımızın bir oyuna 100 milyon verecek parasının olmamasını, ben veriyorum sen neden vermiyorsun gibi yaklaşımlarla değerlendirilmek doğru değil çünkü herkesin kazancı söylediğim gibi farklıdır.Maddi yetersizlikler nedeniyle oyunu alamayan ve kopya cd alan arkadaşlarımıza kızmıyorum ben zengin amerikan şirketlerine değil yoksul insanlarıma hak veriyorum.Onlarda bu oyunu oynamalı ve site sorumluları zengin amerikan şirketlerinin değil yoksul insanlarının yanında olmalıdır.Şu ana kadar maddi yetersizlikten ötürü oyunu edinemeyen üyelere yönelik tavrından dolayı site sorumlularını esefle kınıyorum.

Bakın, şurda bir hatanız var. Yöneticiler küçümseme yapmıyor, sadece kuralları uyguluyorlar..

basakkocak
19.Nisan.2007, 01:22
7.0.2 yi yukledim ancak databesi oyunda goremiyorum yine 7.0 olarak gorunuyor.

El Barto
21.Nisan.2007, 14:23
Korsan içerikle ilgili soru sormak yasak arkadaşım.

bulutbaba1
22.Nisan.2007, 22:15
yoneticiler kurallari uygulasin sadece bence kopya kullananlara asalak falan garibime gidiyo her oyuna 100 er ytl para kimse vermez veremez yabancilar danda var vermeyen netten indiriyolar

ayrica bu oyunlari kopyalayan kiranlar turk degil yabanci gruplar ionternete koyar bizimkiler oralaradan alip basalar

ben hayatimda 2 defa orjinal aldim bi half life birde pes6 her oyuna 100 ytl vericek para yok malesef

ayrica merak etmeyin yani adamlar her sene oyun cikariyolar dimi demekki kazaniyolar satilan orjinaller yetiyo yani

durumum olsa surekli orjinal alirim onun dvd kutusundaki goruntusu bile insana haz veriyo valla ama alamayan almayacak tabi hala millete orjinal alin diyemezsinizki alabilse alir adamda zaten

siz sadece sanmayin turkiyede kopya satiliyo falan bi tek bizim sokak saticilarinda falan olmasi normal nedeni ise internet baglantilarinin kotu olmasi

yabancilarin baglantilari super ve adamlar direk netten cekiyolar zaten oyunlari kiranlarda yabancilar oluyo yani turkler yapmiyo bunlari bizimkiler internetin dandikliginden yararlanip cd ye cekip satiyolar vs yani sadece turkler kopya aliyo sanilmasin kiranlar turkler icin yapmiyo bunlari

herneyse forumda yasak olmasi cok dogal bunlarin *****lerin falan paylasilmasida insanlara orjinal al ozaman kardesim tarzi cevaplar goruyorum bazi yerlerdede bunlar yanlis bence alabilen alir

El Barto
22.Nisan.2007, 22:18
Sorunsuz oynamak istiyorsan arkadaşım.......

perpetua
26.Nisan.2007, 20:46
yoneticiler kurallari uygulasin sadece bence kopya kullananlara asalak falan garibime gidiyo her oyuna 100 er ytl para kimse vermez veremez yabancilar danda var vermeyen netten indiriyolar

Asalak kelimesi yukarida da acikladigim gibi kopya satan ve dagitanlar icin kullanildi.

Ozellikle satanlar, kendi yapimlari olmayan, para kazanmak icin en ufak haklari olmayan bir seyi satip para kazaniyorlar.

Yine yukarida ve bir cok kez yazdigim gibi. Bu oyunu satin almak oyunun gelismesine katkida bulunmak icin. Evet fiyati yuksek, evet ozellikle Turkiye icin cok yuksek. Ancak bu oyunu haftada 2 saat gibi kisa bir sure oynuyorsaniz, yilda 104 saat eder ki bu saat basina 1 YTL demektir. Mac seyretmek icin kahveye gitmek icin kac para odeniyor. Orada icilen cay/kahve/gazoz kac paraya geliyor?

Amacimiz kesinlikle korsan kullananlari kucumsemek, asagilamak degil, sadece mumkunse orjinal oyuna tesvik etmek. Fiyatlar dussun, oyunu bulmak/satin almak kolay olsun diye bizler de kafa patlatiyor, SI games'i nasil ikna edebiliriz diye dusunuyoruz.

Bir kac ay once SI Games Eastside Hockey Manager isimli oyunun yapimini durdurdu. Bunun nedeni satislarin yeterince yuksek olmamasi idi. Her ne kadar oynayan cok olsa da oyun satisi cok dusuk kaldi. Her oynanan 20 oyundan sadece 1 tanesinin orjinal oldugu gibi bir istatistik var ortada. Fm icin de benzer bir istatistik gecerli. Simdilik FM yapiminin, EHM gibi durdurulma ihtimali dusuk. Ancak gelecek ne gosterir kestirmek pek de kolay degil.

Yukarida yabancilara para gitmesin gibi bir dusunce de surulmus ortaya. Football Manager'da Turkiye liglerinin olabilmesi icin Federasyon'a bir lisans ucreti verildigini unutmayalim. Satin alanlarin verdigi paralar ile bu oyunu yaratanlarin gecindigini, oyunu daha cok gelistirmek icin kazanilan paralari tekrar oyuna yatirdigini unutmayalim. Bugun odenen para, bir sonraki surumun daha gelismis bir sekilde karsiniza cikmasi icin.

Bu sitede herhangi bir yasadisi paylasim yapmak yasaktir. Buna c.rack dagitimi da dahildir. Acik forumlarda veya ozel mesaj yolu ile bu tip paylasimlari yapanlar uyari/ceza alacaktir. Bizlerin ustunde durdugu konu bu. Ayrica insanlari egitmek, korsan kullaniminin zevk aldiginiz, bu kadar cok zaman harcadiginiz bir oyunun gelismesine ne kadar zararli oldugunu anlatmak ozellikle benim ustunde durdugum bir konu.

Ben Football Manager'in asigiyim. Bu oyun, dunya'da futbol bilgisinin gelismesine cok buyuk bir katki yapmis bir oyundur. Genc kusak bugun bir cok oyuncu hakkinda bu kadar bilgiye sahipse, futbol'u gittikce daha cok anliyorsa bunu buyuk miktarda Football Manager'a borcludur. Bu oyunun daha cok gelismesini, daha da gercekci ve zevkli olmasini isteyen ben, ozellikle bu oyunun korsan olarak dagitilmasina tamamen karsiyim. Cunku bu oyun bence piyasadaki bir cok oyundan cok daha detayli, cok daha emek gerektiren bir oyun oldugu icin satin alinmayi hak ediyor.

Ilhan
27.Nisan.2007, 01:43
Ben Football Manager'in asigiyim. Bu oyun, dunya'da futbol bilgisinin gelismesine cok buyuk bir katki yapmis bir oyundur. Genc kusak bugun bir cok oyuncu hakkinda bu kadar bilgiye sahipse, futbol'u gittikce daha cok anliyorsa bunu buyuk miktarda Football Manager'a borcludur. Bu oyunun daha cok gelismesini, daha da gercekci ve zevkli olmasini isteyen ben, ozellikle bu oyunun korsan olarak dagitilmasina tamamen karsiyim. Cunku bu oyun bence piyasadaki bir cok oyundan cok daha detayli, cok daha emek gerektiren bir oyun oldugu icin satin alinmayi hak ediyor.

Kesinlikle haklısın Ömer abi. Hatırlıyorum da, yıl 99'du sanırsam. Ronaldinho Gremio'da iken favorim olmuştu. Kuzenim sağolsun:D

canavar20
27.Nisan.2007, 22:25
ben indirdim ama genellikle oyuncuların özellikleri düşmüş

C h A o S
28.Nisan.2007, 21:41
indirdim oyunum orjinal olmadığı için gereken hatayı verdi.data/db'nin içindeki 702 klasörünü sildim ama yine olmadı.neden acaba??

Ilhan
29.Nisan.2007, 02:51
702'deki hataları yeni konu açarak değil, bu konu altına yazarak açıklayın.

perpetua
02.Mayıs.2007, 06:02
FM 2007 7.0.2 veritabani ile ilgili yazilanlar http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=36621 linkindeki konu ile birlestirilmistir.

ederson
13.Mayıs.2007, 15:31
ben indirdim hata verdi nasıl duzelticem yani hangi dosyayı silecem ya da oyunu komple mi silecem

SiNcE1973
14.Mayıs.2007, 16:44
ya benim oyun maalesef orjinal değil.ben bu yamayı yüklemeyi çok istiyorum fakat korsanlarda çalışmıyomuş.ama bazıları diyo ki korsan olduğu halde çalıştı bu da benim aklımı çeliyo.acaba denesem mi belki olur diye.orjinal fiyatı ne kadar bu oyunun bilgi verir misiniz?

distance
14.Mayıs.2007, 22:07
oyunu aldık önce dil problemi kurulum problemi Beşiktaş gibi kaç kere şampiyonlar liginde oynamış uefada çeyrek finale çıkmış takımın çoğu oyuncusunun random açılması gibi sorunlar varken 100 milyonluk orjinal cd ye bu ülkede çoğu kişi para vermek istemez.Önce yapımcılar bi adım atsın bi bize adam gibi düzgün bi oyun sunsunlar ona göre insanlardan da bi adım gelir.
zaten dünya öyle bi hale geldiki her yerde parayı veren düdüğü çalar pastanın kaymağnı yer artık..
bizde 2-3 milyonluk oyunla neyi nasıl düzeltebilir diye kafa patlatmaya devam edereiz anca..

coskunbaba
15.Mayıs.2007, 22:00
ya buraya yazmam doru mu bilmiorum ama bn bu 7.0.2 patch i yukledm ***** fln da yaptm ancak actiimda yne versiyon eski neden acaba

World Hollow o1
15.Mayıs.2007, 22:04
ya buraya yazmam doru mu bilmiorum ama bn bu 7.0.2 patch i yukledm ***** fln da yaptm ancak actiimda yne versiyon eski neden acaba

Turksportal, SIGames' in Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi' dir. Forumlarımızda c.rack veya benzeri yöntemleri sormak, hakkında bilgi verici konular açmak, cevaplar vermek yasaktır.

kantona
16.Mayıs.2007, 15:43
7.0.2 yamasını yükledim oyunda da yasıo ama nie yeni transferler yok onu anlayamadım

mitat
19.Mayıs.2007, 13:53
bunu kulşlanmanızı ve yuklemenızı tavsıye edıyorum

memo123456
20.Mayıs.2007, 21:22
abi 702 ,701 felan hepsini sildim yine de please insert cd hatasi veriyo lutfen yardim edin yaaa

Baris Ucar
21.Mayıs.2007, 15:27
arkadaslar kusura bakmayin uzun suredir aranizda yoktum. askerdeydimmm... biraz geri de kaldim... bu yeni türkce yama sadece orjinal oyunlarda mı aktiv olacak?

bahaneydi
27.Mayıs.2007, 03:17
arkadaşlar biri bana yardım etsin lütfen acil ben football manager 2007 ye sürümü 7.0
olduğu için ben update yapıp 7.2 versiyon sürümünü yükledim ancak oyunu başlatdığımda hala 7.0 sürümü yazıyor ne yapmam lazım benim şimdide teşejjürlerimi sunuyorum

BİR KONUDAN YARARLANIPDA O KONU ÜZERİNE YORUM YAPMADAN GEÇENİ HIRSIZLIK

OLARAK GÖRÜYORUM

kral_67
27.Mayıs.2007, 14:48
yeni oyun aç dediğin zaman orda bi seçenek ekranı çıkacak ordan onjinali değiştirip 702 yaması yapacaksın olacak...

ChAoS
28.Mayıs.2007, 10:16
Daha oynamadım oynayıp görücez....

djkopat
28.Mayıs.2007, 19:52
bu nasıl kuruluyo

Baris Ucar
29.Mayıs.2007, 02:45
arkadaslar kusura bakmayin uzun suredir aranizda yoktum. askerdeydimmm... biraz geri de kaldim... bu yeni türkce yama sadece orjinal oyunlarda mı aktiv olacak?

tmac_91
12.Haziran.2007, 17:30
demin indirdim ve sanırım yamadan bir hata nedeniyle (sigames den indridim)
oyuna tıklayınca hiç bişey açılmıodu şimdi tekrar kurdum ve normal açılıyor
burdan indircem bu linklerin hepsini indiriyormuyuz 1.sayfadaki