PDA

View Full Version : Maç sırasında taktik değiştirmek!!

tolik_julik
01.Mart.2007, 08:36
Arkadaşlar maç sırasında taktik değiştiriyormusunuz. Ben genelde skor istediğim gibi değilse sonlara doğru forvet oyuncuları çoğaltıyorum. Bazen işe yarıyor. Bir keresinde maç berabere iken forveti üçledim ve kaybettim. Yöbetim maçtan sonra beni oturmuş ve başarılı olmuş bir taktiği değiştirdiğime anlam veremediklerini söyleyerek eleştirdi. sizde oldumu hiç?

El Barto
01.Mart.2007, 11:25
oluyor tabi maçın sonlarına doğru öndeysem mutlaka savunmaya berabere veya gerideysem forvete eleman alırım...

spider3784
01.Mart.2007, 12:10
ben yenik durumdaysam mentalityi son ibreye çekerim

tolik_julik
01.Mart.2007, 14:47
Peki ters bir sonuc elde ettiginizde yonetim taktiginizi elestiriyormu?

El Barto
01.Mart.2007, 14:53
hiç başıma gelmedi arkadaşım...ama ilginç doğrusu...

xescaliburx
01.Mart.2007, 22:43
tabiki elestiriyo.sadece mac icerisinde taktik degistiginde degil hemde.benim iyi isleyen bi taktigim vardi chelsea deplasmanina gidince chelseaden tirstim daha defansif bi taktikle oynamaya karar verdim ve maci kaybettim.yonetim isleyen taktigi bozup baska bi taktikle oynadin deyip maglubiyetin sorumlusu olarak beni gosterdi ve elestirdi.

submarine_18
02.Mart.2007, 19:58
ben evimde hücüma dayalı oynuyorum deplasmanlarda defansıf oynuyorum.evimdeki maçlarda hiç taktigimi degiştirmem ama deplasmanlarda yenik duruma dşersem defasiften hucuma dayalıya geçiriyorum çok işe yarıyor

mc_eagle
02.Mart.2007, 20:14
valla yenik durumdaysam genelde bilgisayar defansif duruma dönüyo ben de forveti 3 lüyorum anlayışı biraz daha oansiif yapıp tempoyu arttırıyorum defans çizgisini öne çekiyorum genelde rakibi yarı sahasına hapis ettiğim için dr/dl ye ileri çıkamlarını söylüyorum bazen kontradan yediğim oluyo tabi

toyly1978
05.Mart.2007, 07:40
Takımın bu taktik değişimini yapabilecek kapasitede olmalı bence.

crazy.killer
06.Mart.2007, 11:49
valla yenik durumdaysam genelde bilgisayar defansif duruma dönüyo ben de forveti 3 lüyorum anlayışı biraz daha oansiif yapıp tempoyu arttırıyorum defans çizgisini öne çekiyorum genelde rakibi yarı sahasına hapis ettiğim için dr/dl ye ileri çıkamlarını söylüyorum bazen kontradan yediğim oluyo tabi

tabi yersin gol kardes...Eqer rakibin forwetLeri hizLiysa, bitiriciLiqi warsa zaten defansi yariyo :D o yuzden defansa doknmucaksin...Bi tane adam akiLLi DM aLirsaniz kimsenin sorunu kaLmic**ini dusunuorum...o Dm' ye oyun kurucu ozeLLiqini werin sorasini dusunmeyin ..

BOL FM' LI GUNLER...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

tabiki elestiriyo.sadece mac icerisinde taktik degistiginde degil hemde.benim iyi isleyen bi taktigim vardi chelsea deplasmanina gidince chelseaden tirstim daha defansif bi taktikle oynamaya karar verdim ve maci kaybettim.yonetim isleyen taktigi bozup baska bi taktikle oynadin deyip maglubiyetin sorumlusu olarak beni gosterdi ve elestirdi.

BeyLer kimseden korkmayin... :D onLar sizden korksun...Oran ne oLursa oLsun isterse macin mutLak faworisi oLsun siz yolunuza bakin././...

tolik_julik
06.Mart.2007, 13:41
zaten yenik durumdaysan saldiracaksin

ultraslanerdem
06.Mart.2007, 14:19
Oyun sırasında taktik değiştirmek tabiikide yararlı birşeydşir.Örneğin oyuna başladığınızda rakip takım size karşı daima üstün gözüküyorsa ve size karşı tek kale oynuyorsa hemen taktik değiştirin.Faydasını göreceksiniz...

jaku88
06.Mart.2007, 14:24
ben yenik durumdayken 4-2-4 oynıyorum topluca hucüm yapıyorum uzun pas yaparak skor yarıtıyorum 3-0 ken ... 3-4 yaptığım oluyo defansın iise tabi

incredible
07.Mart.2007, 01:00
kendi evimde 4-4-2 sabit oynuyorum deplasmanlarda rakip takımın taktiğine göre oyun dizilişi belirliyorum.... takımım bir gol attıktan sonra normal taktiğe dönerim...

tolik_julik
07.Mart.2007, 06:56
4-2-4 cok riskli olur herhalde. Rakip gucluyse affetmezler

jaku88
07.Mart.2007, 14:06
4-2-4 cok riskli olur herhalde. Rakip gucluyse affetmezler

güçlü rakipler affetmez tabi ama normalde yaparsan bu taktiği olmaz rakip takım defansa kapanıyo zaten

pursuitofviking
09.Mart.2007, 20:25
walla ben pek değiştirmem ama arada bi zorlu deplasman maçlarında öne geçtiğimi hele bide son dakikalarsa kontra atak yaparım direkt pas hızlı oyun defensif anlayış ama ultra değil normalin biraz aşağısı zamanı geçirme yaparım

efedinho
10.Mart.2007, 17:06
ben yenik durumdaysam mentalityi son ibreye çekerim

abi mentaliti nin türkçe sini söyleyebilirmisiniz:o

berkbesym
10.Mart.2007, 23:26
abi mentaliti nin türkçe sini söyleyebilirmisiniz:o

mentality,anlayış demek
hani defansif,ofansif diye takım komutlarında var en üstte

gerrrard
11.Mart.2007, 13:32
ben cok değiştiririm.eğer cok değiştirirsen skoru cok cabuk cevirebilirsin;;)

ronaldo98
08.Nisan.2007, 19:44
ewet taktik değiştirmek gerekir

Fıratcan Alçınkaya
08.Nisan.2007, 23:42
Kendi sahamda güçsüz bir takımla oynadımda maç berabere ise 3 lü forvete dödürürüm taktigi...

Mr.CordiaL
10.Nisan.2007, 00:38
eger rakip defanstan birisi kırmızı kart görürse bnde forvet te cogalırım ve ataklarımı sıklaştırırım

Wesley Sneijder
10.Nisan.2007, 19:12
Maçın sonlarına doğru veya devre arasında mutlaka değiştiririm.