PDA

View Full Version : Antrenman(değeri bilinmeyen gerçek)

velideli
04.Mart.2007, 13:58
Arkadaşlar 10 senelik menejer oyuncusuyum. İlk başta hiç ilgimi çekmeyen bir özellikti antreman -eski oyuncular hatırlar( antremandan sorumlu baş antrenör) derdim başım ağrımazdı-
Fakat ya büyüdükçe mi ya da bu oyunda tecrübem arttığı içinmidir bilmem antreman seçeneği iyiden iyiye ilgimi ve dikkatimi çekmeye başladı. Ve bütün enerjimi antreman programından maksimum fayda sağlamak için harcamaya başladım.
İşte simdi sizlerle tecrübelerimi paylaşacağım....
Öncelikle ilk iş kaliteli koçlar aramaktır. İlk önce baş antrenörünüzü şu özelliklerde biriyle değiştirin. mantığı adam yönetimi ve disiplin derecesi yüksek biriyle değiştirin.
Aradığınız her koçta bütün özellikler olacak diye birşey söz konusu değil ama aldığınız her koçun mutlaka bir konuda en iyi olmasını göz önünde bulundurun.
Ve çalıştırdığınız her kocu en iyi olduğu konuda tek başına çalıştırın Örnek olarak X koçu Ofansif bilgisi yüksek olan bir koçsa antrenör bölümünde ona sadece ofansif görevi verin. Böylelikle hem kocu yormamış olursunuz hemde ofansif çalışmalar en iyi şekilde geçer.
Örnek olarak SS veriyorum

http://img207.imageshack.us/img207/3914/antmq3.th.png (http://img207.imageshack.us/my.php?image=antmq3.png)

Şimdi geldi programlara:

Hazırlayacağınız antreman programların isimlerini antremandaki çalışmalar olarak verin ki bu size kolaylık sağlayacaktır. Örneğin dayanıklık çalışması için antreman programına dayanıklılık adını verin...

Böylelikle 9 tane antreman programınız olacak.
Dayanıklık
Aerobik
Kalecilik
Taktikler
Ofansif
Savunma
Sutlar
Durantop
Top Kontrol

Bu her biri ayrı programın adına göre en yüksek çalışmayı ona göre ayarlayın
Örnek olarak SS

http://img410.imageshack.us/img410/8650/nermo5.th.png (http://img410.imageshack.us/my.php?image=nermo5.png)

Yanlız bu programı ayarlaken dikkat etmemiz gerek en önemli nokta iş yükünün orta olmasıdır en idaeli ağıra tam geçecekken bırakmaktır...

Şimdi gelelim Programı kullanmaya... Her ay sonu baş antrenörünüz size oyuncuların antremen istatiğini yollar şu futbolcu kendini bu konuda geliştirdi şu futbolcunun şu konuda düşüşü var diye ona göre düşüşü olan futbolcuların düşüşü hangi konuysa o konuda antreman yapmasını sağlayın böylelikle gelişimi için en altarnatifi sunmuş olacaksınız.
Sadece bununla sınırlı kalmayın antremanda oyuncular bölümünde görünümde antremanı seçerseniz genel yükşeliş ve düşüşü görebilirsiiz buradanda yararlanıp futbolcularınıza antreman düzenleyebilirsiniz.

BoL FMli günler sizin olsun...

El Barto
04.Mart.2007, 14:00
bilinen seyler ama baya ugrasmissin ellerine saglik paylasim icin sagol...

anil luque
04.Mart.2007, 14:17
sağolasın kardeş

yunushenry14
04.Mart.2007, 14:46
bu bilgiler işimize yarayabilir.Sağol velideli kardeş

tolik_julik
06.Mart.2007, 14:09
Ne kadar sure uygulamamiz gerekiyor? yani ornek olarak kondisyon dusuklugu varsa oyuncuda dayaniklik antremanini kac gun uygulayacaz?

ultraslanerdem
06.Mart.2007, 14:14
Ne kadar sure uygulamamiz gerekiyor? yani ornek olarak kondisyon dusuklugu varsa oyuncuda dayaniklik antremanini kac gun uygulayacaz?

Bence bütün sezon boyunca bu antrenman sistemlerini uygula...

velideli
07.Mart.2007, 16:08
Ne kadar sure
uygulamamiz gerekiyor? yani ornek olarak kondisyon dusuklugu varsa oyuncuda dayaniklik antremanini kac gun uygulayacaz?

ben şöyle uyguluyorum mesela dayanıklılık özellikleri düşen bir oyuncuya tekrar eski gücüne ulaşınca kadar ona dayanlıklık programı uyguluyorum sonra genel antramen programına alıyorum.

uAsamet91
07.Mart.2007, 16:51
paylasim guzel bi deniyiim

pursuitofviking
09.Mart.2007, 20:32
gerçekten sağlam bir antrenman olayı iyi düşünmüş kaptan

the_imam912
09.Mart.2007, 21:04
iyi düşünmüşün gerçekten tebrikler.

yunushenry14
09.Mart.2007, 22:57
arkadaş ben bir gözden geçirdim bu arada bilindik şeyler diyene söyleyeyim:Sen niye açmadın konuyu o zaman paylaşım için çok çok sağol

TEVEZ_10
10.Mart.2007, 18:14
linki nerde bunun?