PDA

View Full Version : [Genel]Türkiyenin elenmesi oyundaki dengeleri etkilermi

Vieri
20.Kasım.2003, 01:05
Evet Arkadaşlar sizce Türkiye'nin Avrupa şampiyonasına gidememesi bu oyundaki oyuncularımızın özelliklerini etkilermi etkilemelimi???

Koray Düşova
20.Kasım.2003, 13:54
Evet Arkadaşlar sizce Türkiye'nin Avrupa şampiyonasına gidememesi bu oyundaki oyuncularımızın özelliklerini etkilermi etkilemelimi???

Eğer Portekiz'e gitseydik zaten başarılı olamıyacaktır çünkü Avrupa Takımlarına karşı oynadığımız taktik ve futbol bugüne kadar işe yaramamıştı ve adı üstünde Euro 2004 sadece avrupa takımları var yani Japonya,Senegal vb takımlar yok biz Letonya'ya karşı bile zorlanıyorken Fransa,Almanya ,Portekiz,İtalya,Çek Cumhuriyeti vb avrupa takımlarına karşı bariz bir şekilde yenilirdik.Bence iyi ki gidemedik ama takımdaki oyuncuların tecrübe kazanıcak olması ihtimalini de yitirdik.

Vieri
20.Kasım.2003, 18:58
kötü oldu bence etkileyecektir. Sigames in belirlediği ülkelere göre güç dengeleri tablosunda Türkiye nin puanı kesin düşer

e_mali
20.Kasım.2003, 19:44
Kesin etkileyecek.
Zamanında Hırvatistan da 3. olmuştu sonra Avr. Şampiyonasına gidemedi.
Sonrasında pek bir başarı gösteremediler. Oyundada çok kuvvetlideğiller zaten.

yattara
23.Kasım.2003, 00:46
keşke gençlerin önünü açsalardı. onların, dolayısıyla türkiyenin prestiji artardı.

Kidd
23.Kasım.2003, 03:38
Malesef etkilicek diyorum. Ve milli takımda revizyona gidilmedikçede bu sorun dvm edecek.. (l)

Vieri
24.Kasım.2003, 03:55
yaw bu şenol güneş birde çıkmış tvye pişkin pişkin halen 2006ya bakacağız dio

mmaniax
24.Kasım.2003, 04:28
Evet bence de etkileyecektir bunun hala bir gerçek olduğuna inanamıyorum nasıl oldu bu ama CM de birkaç sene içinde dengeleri değiştirerek herşeyi Türkiye'nin lehine çevirmek bana büyük zevk veriyor..

REALULTRASLAN
30.Kasım.2003, 22:49
bence ersun yanal geldiği an olay biter...adam çok disiplinli çalışıor we gençlere öncelik weriyor... :!:

Turker Tozar
01.Aralık.2003, 04:47
Herkese selam!

Türk oyuncuların dengelerinde mutlaka bir değişiklik olacak. Bunu objektif olmak adına bizler yapmalıyız. Belki updateler ile tam olarak yetiştiremeyiz ancak bir sonraki şirketle çıkacak olan oyunda daha dengeli özellikler bizi bekliyor diyebilirim. Özellikle, eskiden iyi bildiğiniz adamlarda düşme görebilirsiniz.
Bazı oyuncuların özellikle potential ability lerinde ciddi anlamda abartılar var.
Bunların üzerine gitmeyi planlıyorum.

perpetua
01.Aralık.2003, 11:28
Herkese selam!

Türk oyuncuların dengelerinde mutlaka bir değişiklik olacak. Bunu objektif olmak adına bizler yapmalıyız. Belki updateler ile tam olarak yetiştiremeyiz ancak bir sonraki şirketle çıkacak olan oyunda daha dengeli özellikler bizi bekliyor diyebilirim. Özellikle, eskiden iyi bildiğiniz adamlarda düşme görebilirsiniz.
Bazı oyuncuların özellikle potential ability lerinde ciddi anlamda abartılar var.
Bunların üzerine gitmeyi planlıyorum.

Potential Abilility'lerde abartilar olan futbolcular Turkiye liglerinde olan futbolcular mi yoksa yabanci liglerde oynayan futbolcular mi?

Bana kalirsa ozellikle bir cok anadolu kulubundeki futbolcularin hem potential abilityleri hemde current abilityleri biraz dusuk.

Ayrica gelecek vaad eden futbolcularin oyunda da gelecek vaad etmeleri cok hos olur. Ornegin Galatasaray'daki Emre Koroglu ve Irfan Basaran gelecekte cok iyi olabilecek futbolcular. Bunlar gibi diger futbolculari TFF.org daki genc milli takimlarda cok yer almis futbolculari arayarak bulunabilir. Tabii abilitylerini -1 veya -2 yapmak biraz tahminsel olur ama oyunda gelecekte iyi olabilecek bir cok futbolcu olur.

snoopfb
01.Aralık.2003, 21:36
bence ersun yanal geldiği an olay biter...adam çok disiplinli çalışıor we gençlere öncelik weriyor... :!:

Ersun yanal taktik kurarken bir bilgisayar oyunundan yararlaniyor diyor gazetede CM olabilirmi acaba :?:

Protothyas
09.Aralık.2003, 14:23
Bence Ersun Yanal ile birlikte Ziya Doğan da milli takımda çok başarılı olabilir. Keza Rıza Çalımbay da iyi bir alternetif ama öncekiler kadar değil. Şenol Güneş ise bence takımın başına geldiğinden beri tek taktikle oynuyor. 4-1-3-2, değiştirdiğini gören oldu mu? Bence oyunculardan ziyade teknik kadrodan kaynaklanan sorunu oyuncuların özelliklerini düşürerek çözemezsiniz. UEFA'da anadolu takımlarının çıkışı için ne diyeceksiniz o zaman? Hatta bazı oyuncularda artış bile olmalı. Aynı şekilde CM'de Türk teknik direktörlerin özellikleri biraz düşük gibi geliyor bana.

PhotoGrapher
29.Mart.2004, 13:44
Şunu hatırlatmak isterim.2002 dünya kupasına hollanda milli takımı katılamamıştı ve ben cm4 hollanda da pek bi düşüş göremedim.Gerçi hollanda isim yapmış bir milli takım.Ama türkiyede büyük bir düşüş olmaması gerektiğine inanıyorum.

suSanAdam
03.Mayıs.2004, 18:44
Bence cm de türk oyuncuların mental özellikleri düşük ve teknik özellikleri (crossing dışında) yüksek verilmeli. Potansiyelleri yüksek ama current ability leri düşük olmalı. Gelecek vaad eden genç oyuncuların sayısı artırılmalı ama bir şekilde çoğunun parlamaması lazım. bu nasıl ayarlanır bilmiyorum. Türk milli takımı'nda çok yetenekli oyuncular var. Bunu belçika maçında da gördük. Attığımız birinci golü bir ingiliz takımının kolay kolay atabileceğini zannetmiyorum ancak bizim mental olarak çok çok büyük eksikliklerimiz var. Genel bir düşüş yerine böyle mesela mental özelliklerde düşüş gibi ayarlamalar yapılabilir bence.

Teg-Men
26.Temmuz.2006, 16:37
Hem milli kupalara gidemedik kaç zamandır,hem de Trük takımları öneli başarılar alamadı uzun zamandır.Etkiler....