PDA

View Full Version : Kullanılan Yazı Renkleri

SYLaR
13.Mart.2007, 02:01
Son zamanlarda forumda değişik renklerle yazma furyası başladı.

Herkes değişik değişik renklerle yazmaya başladı.Kimisi kalın,kimisi kırmızı,kimisi mavi vs. vs.

Tamam önemli yerlerde falan kullanılırda devamlı kullanan kullanıcılar var.

Bu açıkcası benim göz zevkimi bozuyor.Okuduğum şey imzası mı,yorumu mu belli değil.Forum bütünlüğünü de bozduğunu düşünüyorum açıkçası

Buna bir çare bulunabilir mi?

RaSenGan
13.Mart.2007, 13:50
bence ince yazı iyi olmuyo ama kalın yazı daha okunaklı ve güzel duruyo ve bazı renkler hiç okunmuyo sadece okunaklı renkler kullanılsa bence daha iyi olur

bursa_mc
13.Mart.2007, 13:53
ne var ki bunda.

tosunpasa
13.Mart.2007, 13:59
ne var ki bunda.

Hoş durmuyor.. İmzası mı yoksa yorumu mu arada çizgi olmasa anlayamayacağız..

Ayrıca madem konu açıldı yazılardan bende bir maruzatta bulunayım.. Son zamanda forumda kullanılan Türkçe oldukça bozulda gibi.. L'ler büyük yapılıyor, her kelimenin baş harfi büyük oluyor. Türkçe' yi doğru kullanmaya özen gösterilmeli diye düşünüyorum ben..

bursa_mc
13.Mart.2007, 14:00
renklı değilde sadece kalın olsa iyi olur..

ultraslanerdem
13.Mart.2007, 14:01
bence ince yazı iyi olmuyo ama kalın yazı daha okunaklı ve güzel duruyo ve bazı renkler hiç okunmuyo sadece okunaklı renkler kullanılsa bence daha iyi olur

Aygün o senin zevkin...

SYLaR
13.Mart.2007, 14:03
Ne var ki bunda diyen arkadaşa örnek

Arada çizgi olmasa hepsi mesaj mı hepsi imzamı hiç belli olmayacak

jaku88
13.Mart.2007, 14:32
Ne var ki bunda diyen arkadaşa örnek

Arada çizgi olmasa hepsi mesaj mı hepsi imzamı hiç belli olmayacak

ewet katılıyorum senin son yazdığın yazıda imzanla karışık duruyo en iisi normal;)

El Barto
13.Mart.2007, 14:35
renk veimzada kullanılan karakter ve renkte yazmak geröekten hoş oluyor.

mustafa35
13.Mart.2007, 16:25
evet bencede kalın yazmaya karışılmamalı..

RaSenGan
13.Mart.2007, 16:31
mesela bu yazdığım yazı hiç okunaklı değil

El Barto
13.Mart.2007, 16:36
aygün aştın yine :) dostum zaten bişeye karışan yok arkadaş rahatsızlığını dile getirmiş.

Memedov
13.Mart.2007, 16:39
ßencede KaLın YazıLsan Daha ßeLirgin oLuyo Öteki TürLü Hoş Durmuyo :)

Memedov
13.Mart.2007, 16:51
Kesinlikle çok güzel bir konuya, kısaca soruna deyinmissin aşkıncım. Yani neler olmuyor neler... İlk olarak bunu nasıl önleriz gibi bir sorun olmuş. Cevabı kestirmek çok zor. Site yöneticileri kararını verebilir ancak. Fakat söylediklerine katılıyorum. Yahu hadi renk körü olsak bişey demiyeceğimde:) Amaç ne onu anlamadık. Tamam belki kendince hoş gelebilir ama sen gidip ufak bir yazdıgın yazının PUNTO'sunu 3, yazı karakterini Comis Sans MS ve mavi yaparsan birazcık, zevk bozuklugu olur diye düşünüyorum. Özellikle GENCFB nikli ve Mehmet arkadasımız bunu çok yapıyor. Yazılarını görünce inanın okuma şevkim kaçıyor. Ve zorla okuyorum.

Coşkun abi benim Gözüme Öyle Hoş GeLiyor Ama ßidaha Yapmam o zmn Fikirlerini Söylediğiniz İçin SağoLun :)

tosunpasa
13.Mart.2007, 17:00
Ayrıca madem konu açıldı yazılardan bende bir maruzatta bulunayım.. Son zamanda forumda kullanılan Türkçe oldukça bozulda gibi.. L'ler büyük yapılıyor, her kelimenin baş harfi büyük oluyor. Türkçe' yi doğru kullanmaya özen gösterilmeli diye düşünüyorum ben..

Coşkun abi benim Gözüme Öyle Hoş GeLiyor Ama ßidaha Yapmam o zmn Fikirlerini Söylediğiniz İçin SağoLun :)
Bak benim fikirlerimde yukarda.. Umarım onları da düşünürsün :).

Memedov
13.Mart.2007, 17:06
Bak benim fikirlerimde yukarda.. Umarım onları da düşünürsün :).

Tamam senin fikirlerini de düşünürüm fikrinde açıkladığın gibi l ler felan büyük olmaz :)

tosunpasa
13.Mart.2007, 17:10
Tamam senin fikirlerini de düşünürüm fikrinde açıkladığın gibi l ler felan büyük olmaz :)

Sağolasın.. :)

Universal
13.Mart.2007, 17:12
Son zamanlarda forumda değişik renklerle yazma furyası başladı.

Herkes değişik değişik renklerle yazmaya başladı.Kimisi kalın,kimisi kırmızı,kimisi mavi vs. vs.

Tamam önemli yerlerde falan kullanılırda devamlı kullanan kullanıcılar var.

Bu açıkcası benim göz zevkimi bozuyor.Okuduğum şey imzası mı,yorumu mu belli değil.Forum bütünlüğünü de bozduğunu düşünüyorum açıkçası

Buna bir çare bulunabilir mi?
Aslında haklısın benim içinde geçerli. Bende pek sevmiyorum. Ama tek bizim düşüncemizde olmayanalarda vardır. Bence böyle bir kısıtlama şaçma olabilir.

Sekopej
13.Mart.2007, 18:37
Bir de şu da/de kullanımlarını düzeltsek, yeni konu açıp belirtmek yerine buraya yazayım dedim. Bu konuya da dikkat edersek memnun olurum.

Nedvedmania
13.Mart.2007, 18:53
BENCE gayet güzel duruyor abartılmayınca özellikle kalın yazım daha güzel oluyor daha okunaklı oluyor.Çok abartılmadıkça(yani açık sarı açık yeşil gibi renkler kullanılmadıkça)bir sakıncası yok

Memedov
13.Mart.2007, 18:54
Bir de şu da/de kullanımlarını düzeltsek, yeni konu açıp belirtmek yerine buraya yazayım dedim. Bu konuya da dikkat edersek memnun olurum.

Tamam Abi Onada Dikkat Ederiz Hatırlattığın iyi oLdu :)

C h A o S
15.Mart.2007, 15:52
bu aralar forumda mesajlara renkli yazmaya başladım. renkli yazmama vs. gibi kısıtlamalar bence de çok saçma olur.sonuçta forum burası.

World Hollow o1
15.Mart.2007, 20:24

Demişsin ama hala aynı tas aynı hamamm:)

Bencede değişik,renkler konunun okunmasını daha çok bozuyor yorumlarıda okumak istemiyor insan.

maRLa sinqeR
04.Nisan.2007, 00:45
Oradaki ''da'' ayrı yazılıo ama ;)

SaRPeR1903
04.Nisan.2007, 01:05
Oradaki ''da'' ayrı yazılıo ama ;)Yazılıo diye bir kelime de yok Türkçe'de :D.Yazılıyo var ;)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
İlla kelime sonlarını yazmayacaksan tabii ;)

World Hollow o1
04.Nisan.2007, 01:06
Oradaki da ayrı yazılıyor ama ;)

n' olcak burada herşeyi doğru yazın denilmiyorki, sadece anlaşıla bilecek şekilde anlatılacak şekilde anlaşıldımı,anlatıldımı sorun YOK.!

Memedov
04.Nisan.2007, 01:09
Oradaki ''da'' ayrı yazılıo ama ;)

Ben orda Dikkat çekmek için öyle yapmıştım örnek vermek için sen biraz öncesini oku msjların..;;)

Hem Türkçemizde '' Yazılıo'' Diye bir kelime yok.;)

Yazılıyor var..:rolleyes:

El Comandante
04.Nisan.2007, 01:09
Arkadaslar isin civigini cikarmayin siz de ama :D Ona bakarsan Sarper "yaziliyo" degil "yaziliyor" :zuhaha

SaRPeR1903
04.Nisan.2007, 01:11
Arkadaslar isin civigini cikarmayin siz de ama :D Ona bakarsan Sarper "yaziliyo" degil "yaziliyor" :zuhahaSonuna not düştüm illa kelime sonlarını yazmayacaksan diye :zuhaha

LaigLeNoiR
04.Nisan.2007, 03:16
Renk konusuna gelince belli başlı mesajlarda gerek oluyor renke yoksa olmuyor.Ancak kalın yazma konusuna gelince bende ince yazmayı sevmiyorum.Çünkü okuyamıyorum,çok küçük geliyor yazı.Birazda göz bozuk olunca:)