PDA

View Full Version : Takım dizilişi değil de komutlar üzerinde dursak?

tolik_julik
13.Mart.2007, 08:27
Arkadaşlar takım dizilişleri önemlidir ama taktiği taktik yapan takım ve oyuncu komutlarıdır. birazda bu komutlar üzerinde dursak. sanırım çoğumuz bu komutlarla pek oynamayız. aslında bunlar oyunu daha zevkli yapıyor.

Kinghorn
13.Mart.2007, 12:48
zaten dediin gibi amaci bu oyunun yoksa
diger menajerlik oyunlarina benzio

ultraslanerdem
13.Mart.2007, 13:12
İyide zaten sitede yayınlanan taktiklerin çoğu takım ve oyuncu komutlarını kullanıyor...

yugi
13.Mart.2007, 17:09
bende genelde klasik defansif diziliş yada hücümsal dizilişe göre taktiği belirlerim..(bazende karşı takımın taktiğine bakarak) ama oyuncu ve takım komutları üzerinde daha çok dururum..

Epitaph
12.Nisan.2007, 12:53
ben 4 tane tandem defans oyuncusunun önünde 2 tane dm kanatlarda amr ve aml (ml - mr değil) bir amc ve bir tanede santraforla düzenlediğim 4-2-3-1 dizilişi ile oynuyorum, bu taktiğe kanatlardan ve direk paslarla oyunu kuruyorum ayrıca takımın kurgusu biraz ofansif oluyor ancak defanstaki adamları ve ön liberolardan bir tanesini nadiren ileri çıkartıyorum, takımın önde olduğu zorlu maçlarda zaman zaman 3 ön liberoya dönerek rakip ataklara geçit vermiyorum, tamam belki çok farklı maçlar kazanamıyorum ama bu sisteme geçtiğimden beri şampiyonlar ligi dahil olmak üzere hiçbir maçta malubiyet almadım, unutmayın futbolda maç orta sahada kazanılır :):):) ...

ForCimbom
15.Nisan.2007, 13:23
kardeş haklısın fakat:
bazı üyeler 3 lü defans yapıyo önüne bi dmc koyuyo sonra diyo ki "dmc geri geliyo dc ler kanata açılıyo kanatlar kapanıyo" . bir takımda kesinlikle dr/l mr(am)r/l olmak üzere toplam 4 kanat bulunmalı. bunları ayarladıktan sonra da kesinlikle takım komutları vesaire ayarlamak lazım.

Epitaph
16.Nisan.2007, 09:55
o dediğin 3 lü defans olan taktiğide denedim, takım çok gol yiyor ve öyle anlattıkları kadarda kolay gol atamıyor, kesinlikle defans ve orta saha istisnalar hariç en az 4 kişiden oluşmalı...

the_imam912
16.Nisan.2007, 14:17
Ztn ben oyuncu ve takım komutlarını ayarlarım

KaRDiNaL
16.Nisan.2007, 21:27
komutlar çok önemli..ben hızlı oynanan bol pozisyonlu gollü macları severim. o yüzden hemen hmen her taktiğimde topluca hucum kullanırım..rakibi öyle bi baskı altına alıyorsunuz ki siz istemeden bisey yapamıyo..tek acık verdigi nokta hızlı oyuncuları olan bi takıma karsı zorlanıyorsunuz tabi bunun da çözüm yolu var. ofsayt taktiği ve hızlı,sağlam defanslar tabi defansif ortasaha sağlam..

bunun yanında, direkt paslar,takıma göre yaratıcılık,cabuk tempo,geniş alan,sıkı markaj sert oyun..kanatlarım sağlamsa,hızlıysa oyunu kanatlardan yaparım..bazen de atak oyuncu yaparım..zigic :D

Wesley Sneijder
17.Nisan.2007, 18:44
Ayrıca koşu oklarını da çok ayarlarım ben.