PDA

View Full Version : Orta Düzey Bir Kulübü Dünyanın En Zengin Kulübü Yapma

submarine_18
13.Mart.2007, 18:18
Arkadaşlar ben beliçika liginde genk kulübündeyim.Takımın şu anki tranfer bütçesi 87 trilyon.Tabi 87 trilyon çok gelmeyebilir size ama genk kulübü için çok yüksek bir fiyat.Daha da burda 2.sezonum..
Evet zengin kulüp olma yolunda en önemli yol (herkezin kendi zevki ben bu yolla oynamayı daha çok seviyorum ayrı cada kesin etkisi var)

1-)Önce takımı ligde iyi yerlerde tutacaksın.

2-)Potansiyeli en az 150 olan 15-16 yaşında oyuncular bulucaksınız.Ama ingiltere ispanya fransa almanya gibi bu
yuk ülkelerin takımındaki oyuncularla ilgilenmeyin.Onlar kaprisli olurlar gelmezler.Ör:Rus ligindeki Avusturya ligindeki oyuncuları alın.(potansiyeli en az 150 olacak)

3-)Bu oyuncuları feeder cluplere göndererek pişmelerini saglayın.

Evet siz bu döngüyü birkaç sene sürdürdükten sonra oyuncularınızın çogunlugu izlenecektir ve siz iyi fiyatlara satarak çok yüksek meblalarda paralar kazanırsınız.Ama tabi bu yoldaki en önemli şey yabancı sınırlamasıdır:Belçika liginde yabancı sınırlaması olmadıgı için çok iyi oluyor.Ben genke geldigim ilk sezon burda kalmayı istemiyodum.
Ama şimdi ole bi niyetim yok (yabancı sınırlamasından) Para kazanmaya yavaş yavaş başlayınca antremnan tesislerini geliştirin stadyumu geliştirin zaten yönetim hemen kabul ediyor para oldugu için.He bi de takımınza bu aldıgınız genç yeteneklerden erken gelişim gösteren oyuncuları takviye yaparak bi kaçtane oyuncu takımınıza kazandırabilirsiniz....

spider3784
13.Mart.2007, 19:06
bende böyle davranıorum özellikle belçikada anderlechtin gençeri çok iyi

maniax
13.Mart.2007, 19:18
çok teşekkür ederiz böyle bir bilgi için

Memedov
13.Mart.2007, 19:22
Paylaşım gercekten güzel arkadaşım sağolasın ;;)

submarine_18
13.Mart.2007, 20:03
Önemli degil:D

Lucas Neill
13.Mart.2007, 20:57
saol paylaşımın için

Fıratcan Alçınkaya
13.Mart.2007, 21:02
Sagol arkadaşım güzel paylaşım... Biraz sabredersen meyvelerini alabilecegin bir yol...

theorginalsin
13.Mart.2007, 22:25
Saol Isime yarar

mustafa6685
14.Mart.2007, 00:21
iş yarar bir açıklama sağol

crazzy
14.Mart.2007, 01:39
Ben de genk takiminin sectim.Avrupadan genc oyuncular aldim veli kavlak vs.Fakat oyuncular kardes kulube gitmeyi reddediyo.Kardes kulubum tongeren.Sizce Ne yapmayilim.:o

Yazin guzel olmus saol.

taachinardi
14.Mart.2007, 04:04
Ben de genk takiminin sectim.Avrupadan genc oyuncular aldim veli kavlak vs.Fakat oyuncular kardes kulube gitmeyi reddediyo.Kardes kulubum tongeren.Sizce Ne yapmayilim.:o

Yazin guzel olmus saol.

Daha populer kulup bul oyuncu kendi populerliğinden az populer kuluplere gitmez şayet sen onun canına tak etmedikce :D
Bu taktiği herkesin bildiğini sanırdım meğer bilmeyen baya oyuncu varmış :S yada FM nin ünü yayılıyor yeni neferler ekleniyor ordumuza :D

mgokalparslan
14.Mart.2007, 11:20
iyi bir konuya değinmişsin ben de hollanda ligi açmıştım orada da sınırlama yoktu heracles takımını bu yolla 2014 yılında ilk 3 e sokmuştum dünyada

amorti
14.Mart.2007, 11:39
Guzel paylasim tesekkurler yalniz soyle bir eklemede bulunmak istiyorum:

O yuksek potansiyelli oyuncularinizi ,eger ;
1- Yasina gore oynayabilecegi bir alt takim ligi varsa (Yani Mesela o Genk takiminin katildigi bi reserve league yada u-18 league varsa)

2- Pismesi icin kiralamayi dusundugunuz takimin antreman kalitesi sizin takiminizinkinden dusukse,

KIRALAMAYIN! Her oyuncu -mac formu tutabildigi surece- kendi takiminda daha iyi piser..

Cunku Feeder Clublar icin soyle bi paradoks var :

Kaliteli ,iyi imkanlari olan takimlar genelde oyuncunuz nekadar iyi olursa olsun onu cok fazla oynatmaz...
Siradan kapasitedeki ,pek imkanlari olmayan klupler de oyuncunuzu oynatsa bile ,yetenegini ortaya cikarabilecek imkanlara sahip olamazlar..

Benim gozlemim...Iyi oyunlar...

World Hollow o1
14.Mart.2007, 11:47
Bu Fenerbahçe içinde geçerlimi ? :)

crazzy
14.Mart.2007, 13:56
Daha populer kulup bul oyuncu kendi populerliğinden az populer kuluplere gitmez şayet sen onun canına tak etmedikce :D
Bu taktiği herkesin bildiğini sanırdım meğer bilmeyen baya oyuncu varmış :S yada FM nin ünü yayılıyor yeni neferler ekleniyor ordumuza :D

Feeder kuluple baglantimi kestim ama yonetim yeni feeder kulup istegini kabul etmiyo.

blackeyetolga
14.Mart.2007, 13:56
Bu bütün takımlar için geçerli. Ben Fenerbahçe ile ikinci sezonumu yaşıyorum. Alttan gelen gençler çok iyi, Önemli olan Feeder klübüne göndermek değil de, iyi genç koçlar ile çok güzel bir antreman sistemi ile bu yetenekli oyuncuları sizin yetiştirmeniz daha iyi olacaktır.

Öncelikle oyunun başında paranız varken Youth Coach ve Coach alımı yapın, eski değersiz olanların sözleşmesini iptal edin. Bir sene boyunca oyuncu alım yapmayın. Bu kadro (Fenerbahçe) sizi şampiyonluğa rahat ulaştıracaktır. Para biriktirin. Avrupa' da çok üstlere oynamanız lazım, televizyon ve stad gelirleri için önemlidir. Mümkünse grublardan 3 ncü olarak elenip Uefa kupasına kalmalı ve mutlaka kupayı almalısınız. Bu sizi süper kupaya ve oradan da dünya kulüpler kupasına taşıyacaktır.

Oyuncu almayın ama çok scout alın ve tüm dünyayı taratın. Yetenekli gençleri izlemeye alın. Bunlarla ilgili yıl içerisinde sürekli size mesaj gelecektir. Türkiye' de almak istediğiniz oyuncuları da izlemeye alın ve sabredin. Başarılı olduğunuz sürece ve oyuncuları izlemede kaldığınız sürece kendi kulüpleri ile sözleşme yenilemeyecekler ve zamanı geldiğinde para harcamadan transfer ücreti ödemenden külübünüze bu oyuncuları katabileceksiniz. Artı olarak takımınızda oynatmayı düşünmediğiniz, ancak satışından kar elde edebileceğiniz futbolcuları da gözlemlemeyi unutmayın. Amaç bedava alıp bu futbolcuyu satmak olmalıdır. Amaç tamamen ticaret, bunu sakın unutmayın... Burada Türk külüplerinin 18 ve 20 yaş altı takımlarında yer alan oyunculara tek tek bakmanızı da tavsiye ediyorum. Bazen scoutlarınız tarafından bu durum göz ardı ediliyor. Onun için siz üşenmeden bütün kulüplerin genç yetenekli oyuncularına kancayı takmalısınız.

Son olarak ikinci sezonumun sonundayım, şampiyonlar liginde yarı finaldeyim, türkiye kupasında finaldeyim, ligde açık ara öndeyim. Para bakımında değerim 335 Milyon Dolardır ve 435 milyon dolarla Liverpol takımının ardından 9 ncu sırayı paylaşıyorum. Bu sene bedava aldığım oyuncu sayısı 13 tür ve parasal değerleri 65 Milyon dolar civarındadır. Diğer kupaları da kazanırsam Liverpol takımını sezon sonunda geçeceğimi düşünmekteyim. Takımda 4 oyuncumu Milan-Barcelona-R.Madrid gibi klüpler izlemekteler. Diğer küçük klüpleri saymıyorum bile. Toplam oyuncu sayım 80 civarı. Planlarım dahilinde satacağım oyuncu sayısı 11. Buradan da yaklaşık olarak 150 Milyon dolar civarında bir gelir beklemekteyim. Şuanda alt yapısı benden iyi olan bir takım daha yok. Hem tesisler bakımından, hemde yeni yetiştirdiğim oyuncular bakımından.

jaku88
14.Mart.2007, 14:10
paylaşım için tşkler yalnız bende ii olan gençeleri as kadroda oynatıyorum biraz ii olunca kardeş klüplere kiralıyorum özellikeri iice düşüyo birde genç anreman tesisleri ii olcak ii olmazsa gelişmiyorlar

the_imam912
14.Mart.2007, 14:36
saolasın gzl bilgiler

no easy way out
06.Nisan.2007, 17:49
CM oynarken İtalyan Piacenza'yı almıştım,ve sanırım 8 sene sonunda 700 mio USD bütçem olmuştu,ama FM'de zor çünkü oyuncu satmak daha zorlaştırılmış + şimdi Türkiye liginde oynuyorum ve yabancı sınırlaması olduğu için al-sat olayı yapmak zor.

KORNy
06.Nisan.2007, 20:39
bilgiler için saol ama ingiltere ligind orta halli bi klüp olsanız bile bayaa para veriolar gelecek senelerde

sergioagüero
06.Nisan.2007, 21:43
denemek lazım

tmac_91
07.Nisan.2007, 10:21
ben gençeleri direk kirlaıom ama bu pilıot takım uygulamasında sorun avr bir alman yada yunan liginden kardeş takım buluolar benim oyuncualr ona gitmior

OgUzHaN10
29.Nisan.2007, 13:30
Güzel bilgiler zaten kullanıyorum bende bu bilgileri !