PDA

View Full Version : Mağlupken maç akar gider, galipken adamı kalpten götürür.

info34
17.Eylül.2006, 07:18
bencede taktikle bi alakasi yok oyun hatasi 2008 de olmaz insallah

RaSenGan
17.Eylül.2006, 20:31
Kaçıncı yıldı Coşkun abi ? Benimde benzeri olmuştu :)

canavar20
21.Eylül.2006, 01:25
Çok ilginç abi. 7-6 :p

huseyin91
21.Eylül.2006, 02:20
cok isnir bozucu bi durum ama yapacak bişey yok inş. 2008 de olmaz...

Wesley Sneijder
21.Eylül.2006, 05:03
Bu bir hata değil, oyunun zevki burada. Biz oyunla oynuyoruz, o da bizimle oynuyor. :)

Aykan19o3
21.Eylül.2006, 05:06
Banada her zaman oluyor.. Yapacak tek şey dua etmek :)

joelrifkin
21.Eylül.2006, 12:12
Bence de oyunun gicikligi resmen bu olay. Bu gicikligin recetesi de bende!!!
1-0 galipsiniz rakip bastiriyor. Kesinlikle daha cok defansa cekilmeyin. Aksine atak yapin. 10 macin 9 unda gol yemezsiniz. Ayrica SIKSIK taktiklere girip bazi ayarlarla oynayin mesela derinlik gibi top kapma gibi. Bu tip taktik degisiklikler oyunda zmanin biraz daha gecmesini saglar.Bi deneyin derim. Buraya da sonucu yazarsaniz sevinirim

olmayan nick
22.Eylül.2006, 02:26
Olayin tamamen taktiklerle ilgisi var.

Oynadigin bicime karsi yapay zeka sana karsi eger oneysen son dakikalarda pozisyon bulacak bir taktik uretebiliyor ve bu nedenle bir cok pozisyon bulabiliyor. Ileriye destek veren oyuncu sayini azalttigin takdirde bu sorunu yasama ihtimalin cok daha duser.

Yapay zeka ondeyken cok muhafazakar bir taktik kullandigi icin, rakibin defansini acmakta zorlanmak kadar normal bir sey beklenemez. Bu durumda doldur bosalt'a gecmek tek sansin.

Tavsiyem macta skor berabere iken bir taktik, ileriye gectiginde bir taktik, geriye dustugunde baska bir taktik gelistirmek.

Bu taktiklerin ayrica ic saha ve dis saha ayirimi da olabilir.

Tabii bu durumda taktik dedigim zaman dizilis'den bahsetmiyorum. Dizilis ayni olabilir ancak oyunculardan yapmalarini istediklerini degistirerek oyuncularinin cok farkli sekilde davrandiklarini gorebilirsin.
abicim olayın tamamen taktikle alakası yok çünkü her koşulda atak yaparlar. senin dediklerinin çoğunu maçta ben uygularım (dakika 80 4-2-4 oynuyolar defansı ileriye çıkartmam onun gibi...) ama her maçta insanı kanser eden ataklar yapıyolar yani ne kadar doğru taktikle oynasan da gol yemekle yememek arasındaki o ince çizgidesin... ama iyi bir taktik oynarsan %99 unda yemezsin o ayrı...sadece biraz kanser olursun o kadar:)

anil luque
26.Eylül.2006, 00:07
bazende tam dediğin dakikalarda oyuncu değiştiriyorlar ve oyuna yeni giren adam çat.... :) asıyor.. ben şahsen yaşadım çok sefer..

Melekovic
26.Eylül.2006, 00:23
Ben dün GS ile Beşiktş deplasmanına çıktığım maçtan hiç bir şey anlamadım.Maçon ilk 40 dakikasında oyuncularım ruh gibiydiler sırf Beşiktaş baskısıyla çıktı ki bu iki kişiyi satmya çalışmamdan kaynaklanıyordu.İlk yarı böyle bitti.İkinci yarı da böyle bitecek derken birden bire satmak istediklerimden Ayhan kırmızı gördü ardından Hasan Şaş.Takım 9 kişi kaldı.Dakika 57.Geriye 33 dakika var.Umit karanı tek forvete cekip artık defansif yaptım.65'te baktım Umit Karan'ında canı cıktı Cacau'yu aldım oyuna.9 kişi ile kesin fark yerim derken 73 ve 77. dakikada Banovic'in uzaktan golleriyle 2-0 yaptım +90'da bir gol yedim sadece 2-1 kazandım.) kişi ile bunların olması tam takıma karşı hem ilginç hem de garip geldi:)

gerrrard
26.Eylül.2006, 01:10
Gerçektende doğru,bana çok oldu. İnşAllah 2008'de bu hata hallolur.

RoNNiE91
26.Eylül.2006, 02:43
Bu bir hata değil, oyunun zevki burada. Biz oyunla oynuyoruz, o da bizimle oynuyor. :)

Doğru söylemişsin.Ne kadar gıcık ve sinir olsakta oyunun zevki burda.Gerçekte de olmuyor mu? :)

Godsend
14.Mart.2007, 20:27
Ben genellilkle maçlarımı "key mode" olarak izliyorum

Ne zaman önemli bir maçım olsa,derbi maç olabilir,Avrupa kupaları olabilir,

eğer mağlup durumdaysam,maçın son 20 dakikasında hiçbirşey olmuyor.

Öyle akıp gidiyor maç...

Hele bir de öndeysem, 80. dakikada maça bi bağlıyo,90+5'e kadar ceza sahamı

abluka altına almış bir rakibin her an gol atabilme ihtimalini ard arda sigaralar

yakıp söndürerek izliyorum... :0: :)

Oyunun bir adaletsizliği olduğunu düşünüyorum bu durumun.

NOT:Olayın taktiklerimle bir ilgisi yok.Bu oyunu yıllardır oynarım ve bu olayı hep yaşarım.

koraygursoy
14.Mart.2007, 20:50
Aynen katıLıorum arkadasım sana banada aynı sey oLuyordu.. Ben artık cozumu buLdum Macı Hiç İzLemiyorum hiçde sorun oLmuyo :D Tavsiye ederim sende boyLe yap :D

kallstrom87
14.Mart.2007, 20:55

Öyle akıp gidiyor maç...

abluka altına almış bir rakibin her an gol atabilme ihtimalini ard arda sigaralar

NOT:Olayın taktiklerimle bir ilgisi yok.Bu oyunu yıllardır oynarım ve bu olayı hep yaşarım.

ah be abi be :j:

uAsamet91
14.Mart.2007, 20:57

Öyle akıp gidiyor maç...

evet benimde ole ama o sigara kisminda gol yersem su iciyorum:D

the_imam912
14.Mart.2007, 21:02
:D:D haklısın abi

Godsend
14.Mart.2007, 21:04
Nice kupalar heba oldu bu yollarda... :)

wonderking
14.Mart.2007, 21:11
evt deli ediyor insanı bu özellik.Bir gol yerim dakika 60 falan derim kendi kendime iyi daha yarım saat varmış sonra bi de bakarım ki o ne maç motoru bile görüntüye gelmeden dakikalalar hızla gidiyor çıldırıyorum.Halbuki golü atan ben olsam dediğin gibi kale abluka altına alınıyor sigara kullanmam ama ben de kalem ısırıyorum:D

RoNNiE91
14.Mart.2007, 21:12
tamamen katılıyorum.1-0 galipken hep pozisyon oluyor,cidden kalpten gidip geliyorum bazen :D

1-0 mağlüpken su gibi akıyor maç :mad:

alisefer
14.Mart.2007, 21:48

Öyle akıp gidiyor maç...

cok haklısınn....20 ye 15 sut isabet ortalmasıyla oynarsınn ondesindirr o 20 dakika canından can alır maç ya berabere biter ya da saçların beyazlarrrr..
bide sokaktaki adamın ozellikleriyle aynı ozellikte olan bi forvetten gol yersin deli olursunn...

spider3784
14.Mart.2007, 22:53
bo başlık gerçelten çok doğru maç hemen 1 . dakkada golü atıyorum 90. dkkya gider rakip takim beni eziyor 90+ bilmem kaçta golü yiyorum
veya attığım gole hemen karşılık veriolar ama ben vermiorum

Flawless Victory
14.Mart.2007, 22:57
Benim oyunda o ana kadar maç bitmiş oluyor zaten. Ya yenilmiş ya yenmiş oluyorum son dklara girerken. O yüzden pek etkilemiyor.

omer_can_gs
14.Mart.2007, 23:35
ya bide gol yedik mi o dakikalarda ciddi anlamda laf olsun diye değil gerçekten :) kafamı duvarlara vuruyorum

incredible
15.Mart.2007, 00:27
kesinlikle her yazılana katılıyorum....insan çıldırıyor...

bangbangstar88
15.Mart.2007, 01:00
Wala azmı monitör yumrukladım bu dediğin adaletsizlik yüzünden her seferinde "ŞEREFSİZ HAKEM BİZE GOL ATTIRMADAN BİTİRMİCEK MAÇI" diorum...

Fıratcan Alçınkaya
15.Mart.2007, 01:17
Dogru ya ne zaman önde olsam key'de izliyorum bu arada sürekli rakip pozisyona giriyo... Ben yenikken hemen geçiyor...

uAOnuR
15.Mart.2007, 05:06
tekme tokat yumruk duvarlara yastıklara bilgisaysayara monitore kasaya sinir krizleri bağırış çağırış küfürler hep bu oyun yüzünden ne olucak bizim bu halimiz.. :)

perpetua
15.Mart.2007, 07:53

Oynadigin bicime karsi yapay zeka sana karsi eger oneysen son dakikalarda pozisyon bulacak bir taktik uretebiliyor ve bu nedenle bir cok pozisyon bulabiliyor. Ileriye destek veren oyuncu sayini azalttigin takdirde bu sorunu yasama ihtimalin cok daha duser.

Yapay zeka ondeyken cok muhafazakar bir taktik kullandigi icin, rakibin defansini acmakta zorlanmak kadar normal bir sey beklenemez. Bu durumda doldur bosalt'a gecmek tek sansin.

Tavsiyem macta skor berabere iken bir taktik, ileriye gectiginde bir taktik, geriye dustugunde baska bir taktik gelistirmek.

Tabii bu durumda taktik dedigim zaman dizilis'den bahsetmiyorum. Dizilis ayni olabilir ancak oyunculardan yapmalarini istediklerini degistirerek oyuncularinin cok farkli sekilde davrandiklarini gorebilirsin.

asatilla
15.Mart.2007, 11:42

Öyle akıp gidiyor maç...

aynen abi banada öyle oluyor.Kalbim heyecandan kütü küt atıyor o zaman

yugi
15.Mart.2007, 12:02
banada aynısı oluyor yav(genelde).. ama tabi işin içinde psikolojik faktörde var ya..

ultraslanerdem
15.Mart.2007, 12:31
Çok iyi bir tespit.Ancak şuda var.80.dakikadan sonra taktik bilgin iyi ise eğer gol yemeden kurtulabiliyorsun.Üstelik zamanda hızlı geçiyor...

amorti
15.Mart.2007, 13:46

"Tamamen" degil ama evet taktikle ilgisi var.. yine de taktik degisikligi formasyon degisikligiyle yeterli olmuyor.Yani oyunculara da ozel komutlar vermek gerek oyle dakikalarda...
Ayrica son dakikalarda ben ondeyken rakibin cilginlar gibi bastiracak bir formasyon degisikligine gittigini cogu zaman ne ben gozlemliyorum ne de spiker soyluyor... Hal boyle olunca da bu durumu oyunun gicikligi olarak yorumlamak isime geliyor...:D

wba
15.Mart.2007, 14:50
bende atnen katılıyorum hatta uyuz eden bi durum bence bazende 2-0 ondesindir 80de bi gol yersin bi bakmışın adamlar 3 lemiş rakip ne kadar güçlü olursa olsun bence futbolun doğasına aykırı biraz abartı bi durum bence

perpetua
15.Mart.2007, 16:00
"Tamamen" degil ama evet taktikle ilgisi var.. yine de taktik degisikligi formasyon degisikligiyle yeterli olmuyor.Yani oyunculara da ozel komutlar vermek gerek oyle dakikalarda...
Ayrica son dakikalarda ben ondeyken rakibin cilginlar gibi bastiracak bir formasyon degisikligine gittigini cogu zaman ne ben gozlemliyorum ne de spiker soyluyor... Hal boyle olunca da bu durumu oyunun gicikligi olarak yorumlamak isime geliyor...:D

Macin skoru eger tek farkli ise son 15 dakika rakip tabii ki gol bulmak icin bastiracaktir. Bunun olacagini eger biliyorsaniz oyunun soylemesine gerek var mi?

Godsend
15.Mart.2007, 17:03

Haklisiniz fakat,

bahsettiğiniz hamleleri yapıyorum zaten.

Mesela maça Crouch-Kuyt ikilisi ile başladıysam,son dakikalarda Bellamy ve Luis Garcia'yı oyuna sokarak kontra atak kovalamaya çalışıyorum.

Takımı çok da geriye yaslamıyorum aslında.

Tabi bu taktiğimin tuttuğu zamanlar da çok oluyor.Son 10 dakikada kontradan 2 gol attığım da oluyor zaman zaman.

Ama yine de,oyunun oynayana karşı "otomatik" bir tutumu olduğu düşüncesindeyim.

Saygılar..

arases
15.Mart.2007, 18:27
evet bende kesinlikle katiliyorum macta eger geideysen mac ole akip gidio ondeysen ama of ki ne of....

usrobotics
15.Mart.2007, 19:11
ben klavye kirmistim bir kere ama artik uslandim olgunlukla karsiliyorum
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Çok iyi bir tespit.Ancak şuda var.80.dakikadan sonra taktik bilgin iyi ise eğer gol yemeden kurtulabiliyorsun.Üstelik zamanda hızlı geçiyor...

cl yari final macinda fenerle oynuyorum dakika 80 iki sifir ondeyim ve 80inci dakikaya kadar ofansif olan taktigime hic el surmedim daha sonra 2 - 0 yeter artik maceraperestligin luzumu yok deyip 4 1 4 1 e donup defansi geriye cektim son 5 dakikada ama ilginc bir sekilde son 5 dakikada 2 gol yedim.gerci sonra deplasmanda 3-2 eledim ama bu oyunda defansi geriye cekmek tehlikeli bisey gibi gozukuyor.

bubu41
15.Mart.2007, 20:42
madem öyle oluyor sizde 5-5-0 oynayın canım :D:D:D:D:D:D

amorti
15.Mart.2007, 21:44
Macin skoru eger tek farkli ise son 15 dakika rakip tabii ki gol bulmak icin bastiracaktir. Bunun olacagini eger biliyorsaniz oyunun soylemesine gerek var mi?

mantik olarak dusundugumuzde tabii ki oyle... Ancak eger ben maci izlemiyorsam -only commentary olarak takip ediyorsam- spiker de soylemezse ataga gectiklerini nerden bilicem? unutmayalim ki karsimizda mantikla hareket eden bi canli yok yapay zeka var!

submarine_18
15.Mart.2007, 22:01
Bende 90 da gol yiyince veya butun maç ben onuyorum adamlar birkere geliyo oda gol oluyor işte o zaman deliriyorum ondan sonra kendi kendime allah belanızı versin ,salak herifler ,sizin oynuyuyacagınız oyunu , gibi laflar ediyorum sonra annem gelip bana ''SEN KİMLE KONUŞUYOSUN DİYO'':D:D:D

BaD BoY
15.Mart.2007, 22:06
bize öle geliyor aslında bu olay gercekte size örnegini verim
fb 1 gs 0 olsun maçın bitmesine 10 dk var diyelim gsli futbolculara zaman çok cabuk gectiğini zanneter fbli futbolcular ise zamanın çok yavas gectiğini zanneter bu olay aynen böle biz 2 boyutlu göreriz bunu unutmayalım

bide size önerim takım komutlarından zaman gecirmeyi sık sık yapın futbolcular agırdan alıyorlar işi :D

ultraslanerdem
15.Mart.2007, 23:00
ben klavye kirmistim bir kere ama artik uslandim olgunlukla karsiliyorum
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

cl yari final macinda fenerle oynuyorum dakika 80 iki sifir ondeyim ve 80inci dakikaya kadar ofansif olan taktigime hic el surmedim daha sonra 2 - 0 yeter artik maceraperestligin luzumu yok deyip 4 1 4 1 e donup defansi geriye cektim son 5 dakikada ama ilginc bir sekilde son 5 dakikada 2 gol yedim.gerci sonra deplasmanda 3-2 eledim ama bu oyunda defansi geriye cekmek tehlikeli bisey gibi gozukuyor.

İyide arkadaşım son 10 dakikaya 2-0 önde girdiğinde defansı iyice geriye çekmek sence iyi bir taktik mi..?

omer_can_gs
16.Mart.2007, 00:15
Son dakikalar 4 lü forvetle oynuyor rakip.Bende bayağı bi çekiliyorum ama olmuyor.Tabi bu her maç için geçerli değil.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Aslında çekilince daha fazla yükleniyorlar.Çekilceksin tabi ama çok fazla abartmadan.Onlar 4lü forvet sende çekilince çok rahat yükleniyorlar.

alisefer
16.Mart.2007, 00:20
Son dakikalar 4 lü forvetle oynuyor rakip.Bende bayağı bi çekiliyorum ama olmuyor.Tabi bu her maç için geçerli değil.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Aslında çekilince daha fazla yükleniyorlar.Çekilceksin tabi ama çok fazla abartmadan.Onlar 4lü forvet sende çekilince çok rahat yükleniyorlar.

BU DEDGİN OLAY OLDUGUNDA(RAKİP GENELDE 4-2-4 E DONUYO) BEN PAS TURUNU UZUN YAPIYUORUM OYUNU KANATLARA VERİP PAS ODAGINIDA KOSU YOLUNA YAPINCA HİÇ DERT OLMUYO..GOL BİLE ATIYORUMM..

omer_can_gs
16.Mart.2007, 00:39
Gerçekten bende aynısını yapıyorum.Topu oyuncunun koşu yoluna ve pas türünü uzun yapıyorum.Genelde işe yarıyor.Ama bunu sık sık her maçta yapınca fazla bi etkisi olmuyor.

ciancimbom
16.Mart.2007, 01:36
ben macin son 5 dakkasi tatile gidiyorum en azindan ben gormuyorum :D

eXcitinG
16.Mart.2007, 10:12
off off düzeLmicek gidicek bu sorunLar iste azmı mause parcaLadım bu oLaydan doLAyı :D

FedeX
16.Mart.2007, 10:28
süepr bi noktaya degindiniz walla...aynen öle...maç akıp gidiyor saçma bi şekilde..gol yedikten sonra maçı çevirmek çok zor oluyo...60'a kdr gol attın attın atamadıysan geçmiş olsun : D:D

uAburak89
16.Mart.2007, 12:17
Gerçekte de böyle, tuttuğumuz takım kazanırken süre yavaş ilerliyor gibi olur, yenik olduğu zaman sürenin nasıl geçtiğini bile anlamayız .. :)

jaku88
16.Mart.2007, 12:55
Akadaş ya takımın hepsini defansa çekiyorum dk 80 de yine gol yine atıyorlar oyunun son dk lrında biraz yavaşlama war bence

ThersoN
16.Mart.2007, 20:16
daha gecen gun 15. dakikada 2-0 yapmısım arsenal'e karsı kalan 75 dakika ''key mode'' seklinde olmasına ragmen yaklasık 10-15 dakika arası surdu:) bir de arsenal kadrosunda vela walcott van der vaart c.ronaldo gibi topcular olmasına ragmen bir gol yiyip 2-1 yendim ama ecel terleri döktğm hani... :)

pursuitofviking
16.Mart.2007, 21:03
doğru söylüyosunuz harbiden çok kötü bişey oyunun çok büyük bir haksızlığı 75 te gol atıyorum öne geçiyorum seviniyorum ama 80 den sonra zehir zıkkım oluyo o sevincim artık ter akıyo hatta bi ara ağladım son dakikalarda 2 tane gol yedim sinirden ağladım klavyeyi yumrukluyorum tabi sonra yeni klavye aldık:D :D :D :D

Memedov
16.Mart.2007, 21:07
Gerçekten Oyunun Ne kadar Bağımlılık Yaptığını görüyoruz Sinirden Klavye kırılıyor Yeni klavye alınıyor ve Ağlanıyor Gerçekten bunlar Çok Güzel şeyler :)

yusuf52_
17.Mart.2007, 01:16
HARBİDEN ÖYLE YAA BEN SON DAKKALARDA ATAK YAPAMIYOM AMA ADAMLAR MAŞŞALAH SON DAKKALARI BENİM CEZA SAHASINDA GEÇİRİYO MADEM O KADAR İYİ TAKIMSIN İLK 85 DAKKA NERDESİN YAWWW :):)

emirr1903
17.Mart.2007, 11:12
Çoğunlukla öyle oluo ama herzaman diil bazen ben öndeyken 70. dkdan soora maç akıp gidio bazende tam tersi bana oluo.......

elnino_1905
18.Mart.2007, 02:48
hocam kim actiysa konuyu super bi saptama yapms.aynen katılıorm.