PDA

View Full Version : FM 2007 Vista Problemi İle İlgili Açıklama!

ronie92
21.Temmuz.2006, 21:25
arkadaşlar vista da fm yi dil sorununu çözdükten sonra yükledim fakat first name last name sorunu çıktı bu sorunun nasıl aşıldığını biliyorum ama bilgisayarıma girince docu&setti... gözzülkmüyo böylece bende aplicattion data yı silemiyorum cvp bekliyorum

böyle vistanın ......................

thayke
24.Temmuz.2006, 07:25
valla arkadaslar uzun ugraslar sonucunda oyunu cozdum ve vistada oynuyorum.hemde butun dosyalari indirdim oyun harika oldu.17 inc lcd monitor vista harika valla.sorun yasayan vista kullanicilarina yardimci olmak isterim...

financiers
24.Temmuz.2006, 10:21
Vista için ne yapabiliriz?

1.Windows XP Service Pack'lerine benzer bir şekilde Windows Vista için güncelleştirilmiş yazılım paketleri, güvenlik güncellemeleri ve hotfixler sonbaharda çıkması bekleniyor. Bu vistanın kullacılara yaşattığı çeşitli sorunları çözebilir.

2.Windows Vista sorunlar yaşandığı zaman bunu hemen kaydeder, bu raporları denetim masasındaki sorun raporları ve çözümlerinde bulabilirsiniz. Sorununuz eğer oraya kaydedilmişse size çözüm için bir öneri sunacaktır.

3. www.gamecopyworld.com (http://www.gamecopyworld.com) dan oyun için hazırlanan güncel ve fix problemleri düzeltilmiş .exe dosyası ile oyunu belki çalıştırabilirsiniz.

yapacak şeyler çok, sırayla sabırla denemek lazım.

qhacker1
27.Temmuz.2006, 02:22
Arkadaşlar bende vista kulanıyorum fm 2007 yüklü onda hiç bir sorun yok fakat tek sorun türkçe yama vista ile uyumlu çalışmıyor bilen varsa bir yardımcı olursa çok sevinirim

qhacker1
27.Temmuz.2006, 02:26
Bu konudada açıklama yapmıştık. FM 2007 Türkçe yama Vİsta uyumlu değil. Fakat çalıştıran arkadaşlar olmuş.

Peki türkçe yamanın yeni sürümü çıkarsa şayet vista ile uyumlu yapılma ihtimali var mı acaba onuda öğrenebilirimiyim ?

punuserxx
27.Temmuz.2006, 06:36
ya valla sinirden çıldırcam ya ne yapsam olumuyor açıyorum oynu ERROR başlıklı 2 kez bu yazı çıkıyor "unable find to data folder" sonrada WARNİNG balıklı "failed to find a default database to use .Please make sure your installation is not corrupt" yazısı çıkıyor ne yapcam yardım edin ne olurya ne olur yardım edin 1 aydır bunla uğraşıyorum ya ne yapsamda olmuyo ya

yasergenc
29.Temmuz.2006, 03:44
yaa lütfen biri çözsün be abi bu vista işini...
yeni laptop aldım vista yüklü yıkıldım valla

fb1907fb1907
30.Temmuz.2006, 21:29
Bilgisayari ingilizce yaptim ama simdide yeni bir hata verdi; bi yardim etseniz.

http://img455.imageshack.us/img455/5003/adszab9.th.jpg (http://img455.imageshack.us/my.php?image=adszab9.jpg)

aynı sorun bendede var ne yapmamız lazım ....:icon_cry:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

valla arkadaslar uzun ugraslar sonucunda oyunu cozdum ve vistada oynuyorum.hemde butun dosyalari indirdim oyun harika oldu.17 inc lcd monitor vista harika valla.sorun yasayan vista kullanicilarina yardimci olmak isterim...

http://img440.imageshack.us/img440/6803/vistasoruneq8.jpg

bu soruna yardımcı olabilirmisin acilllll!!!!!!!!

yasergenc
01.Ağustos.2006, 18:41
YA EDIZ SANA NE KADAR TESEKKUR ETSEM AZ BE KARDES
VALLA COCUK GIBI SEVINDIM SAYENDE
BAK BI ARKADAS TURKCE YAPMIS BEN DENEDIM OLUYO ONADA TESEKKUR EDERIM
SIMDI YAPISTIRIYOM

archvortex (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=72484) vbmenu_register("postmenu_700271", true);

Vista da Türkçe FM!!! Kesin çözüm.

"Turksportal Türkçe FM 2007" kısayoluna (hani masaüstünü gelen ) sağ tıklayın.
özellikler>uyumluluk a gelin

resimdekileri yapın. sonra Türkçe FM yi çalıştırın
run time error almayacaksnz denedm oldu..

siyah ekran problemi için (sabit başlıkda yazor bnde not düşeim)
başlat a gelin alltaki arama çubuğuna appdata yazn yukarıda klasör belirecek ona tıklayın roaming den sports interactive i siilin

dil ayarını biliyorsunuz.

işletim sistemim: windows vista home premium

problemin çözümü olduğu için sabit topice açmak yerine topic açtm (hatalıyım galiba )(taşındığı için teşekkürler )

hee bu arada alıntı deil bn buldm

harutyun
02.Ağustos.2006, 00:39
vista icib bir program gelistirilemezmiyiz direkten kuralim oynayalim ya bulun bunu lutfen ya oyunu oynayamiyorum ya

allpiie
02.Ağustos.2006, 21:21
YA EDIZ SANA NE KADAR TESEKKUR ETSEM AZ BE KARDES
VALLA COCUK GIBI SEVINDIM SAYENDE
BAK BI ARKADAS TURKCE YAPMIS BEN DENEDIM OLUYO ONADA TESEKKUR EDERIM
SIMDI YAPISTIRIYOM

archvortex (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=72484) vbmenu_register("postmenu_700271", true);

Vista da Türkçe FM!!! Kesin çözüm.

"Turksportal Türkçe FM 2007" kısayoluna (hani masaüstünü gelen ) sağ tıklayın.

run time error almayacaksnz denedm oldu..

başlat a gelin alltaki arama çubuğuna appdata yazn yukarıda klasör belirecek ona tıklayın roaming den sports interactive i siilin

problemin çözümü olduğu için sabit topice açmak yerine topic açtm (hatalıyım galiba )(taşındığı için teşekkürler )

hee bu arada alıntı deil bn buldm

yalnız resimdekileri yapın demişsin ama resimi ben goremiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
gecmiş sayfalardan ben resmin adresini aldım
http://img185.imageshack.us/my.php?image=fmtrzo1.jpg
bu arda yukarıdaki anlatılanları uyguladım ve oyunu calıstırdım.
Allah hepinizden razı olsun.

harutyun
03.Ağustos.2006, 01:33
Bu konudada açıklama yapmıştık. FM 2007 Türkçe yama Vİsta uyumlu değil. Fakat çalıştıran arkadaşlar olmuş.

coşkun kardes senden rıcam vıstada turkçe yı çalıştıran arkadaşlar bize nasıl yapıldığını söylerseler sevınırız

sdtdursun
03.Ağustos.2006, 04:52
slm bende oyuna giriyorum açılınca newgame ve diğerlerinin üstündeki simgeler yok oyna giriyorum maç yaparken hiç bir görüntü yok bu javadan kaynaklanabilitrmi

harutyun
03.Ağustos.2006, 20:48
oyna girdik ama turkce olamayinca guzel olmuyor bulun artik sunun caresini artik

sdtdursun
04.Ağustos.2006, 00:14
1. Sayfaya eklemeler yaptım. Onları yapın. Sanırım Türkçe oynarsınız.
hangi konuda banada yardımcı olurmusun ben oyunu açıyorum oyuna başarken isim yazarken isim yazılan kutu yok ve diğerleride yok oyuncular yok ikonlar yok vb şeyler yok yardım lütfen

sdtdursun
04.Ağustos.2006, 01:14
ben vista kullanıcısıyım document and settıngs i bulamıyorum yardım eedermisin

ertangazi koylu
17.Ağustos.2006, 08:45
sen bu oyunu daha once yuklemissin ama duzgun silememissin bendede aynisi duzgun silersen bise olmaz ama bazi dosyalari silsen bile kalio bilgisayar yuklu sanio yapcak bise yok format tek care
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bu dosya gizli dosya gizli dosyayi kaldirirsan halledersin onu bilmiosan sole yanlis anlama vistada biraz karisik
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
benimkide leptop toschiba ayni ki hicbir degisiklik yok

tentenboy
18.Ağustos.2006, 19:46
Arkadaslar ben " Setup FM2007 PC" den değilde üstündeki setuptan kurmayı denedim. Çünkü bundan kurmaya çalışınca zaten "graphic" ile ilgili sorunu veriyo.
Fakat bu seferde aşağıdaki resimdeki gibi bi sorun verdi. Ne olduğu hakkında bi bilgisi olan var mı? Oynamak istiyorum şu oyunu artık

maxicooll
25.Ağustos.2006, 21:26
kardes bende fm 2006 oynuyorum ama vistada türkçe yamayı açamadım ve şu hatayı weriyor

Run time error 75:
patch/file access error

lütfen şu sorunu gidermek için yardım edin ne zamanndır oynayamıyorum oyunu
teşekkürler

kajmeran1980
26.Ağustos.2006, 22:46
İllegal içerik hakkında yardım ve bilgi veremezsiniz.

CoşkuN özdemiR

tanselfb
12.Eylül.2006, 00:26
oyunu sorunsuz kurdum ama oyun açılırken siyah ekranda kalıyor cache klsörünü silrek denedim ama nafile bir türlü siyah ekranı geçmiyor

Memedov
12.Eylül.2006, 00:28
Dil ayarini kontrol et , dogru yaparsan bir sorun kalmaz.

tanselfb
12.Eylül.2006, 00:45
olmuyor hala siyah ekranda kalıyor

tanselfb
12.Eylül.2006, 01:07
aynı turksportal logosunu geçiyor siyah ekranda kalıyor dil ayarlarını birleşik krallık olarak yaptım

tanselfb
12.Eylül.2006, 01:12
tamam dediğini yaptım siyah ekran gelince kapadım ve sildim bir daha girdim bunu 4 5 defa denedim olmadı dil ayarlarında da ingiltere yok birleşik krallık var

tanselfb
18.Eylül.2006, 19:23
sistem daha yeni 1 gb ram var birde sağ tarafta top dönmesi gerekiyor ama dönmüyor top görünüp kayboluyor

JunkChorn
16.Mart.2007, 22:03
Düzgün yüklemeye rağmen+orjinal cd'ye rağmen UYUMSUZLUK SORUNU yaşanabilir maalesef.

eXcitinG
17.Mart.2007, 10:56
bende hic bir sorun yok takır takırda caLısıyor sorun yasayanLAr nasıL sorun yasıyor anLamadım.. ben vista kuLLanıyorum FM de de hic sorun yasamadım..ikiside orjinaL.

sengocen
21.Mart.2007, 16:05
Üstad Vistada bende yüklemeye çalışıyorum yükleme başlıyor java kontrol felan dedikten sonra öle bön bön bekliyor bişey çıkmıyor ektanda ama görev yöneticisinde fm setup gözüküyor bazen null hatası veriyo bütün dil ayarlarını kontrol ettim değiştirdim ABD ingilizce veya birleşik krallık hiç bir şey değişmiyor ne yapacam bana yardım edin yaw bne bu oyunu oynayamıyacakmıyım.

eXcitinG
23.Mart.2007, 14:42
vistayı kurarken yükseLtme seçeneğini seçerek kurarsan zaten Xpde kuruLu oLan Fm oyununu oynarken hic bir sıkıntı yaşamazsın ama yükseLtme deiLde sıfırdan kurarsan o zaman uyumsuzLukLar cıkabiLiyor.. zaten su anda vistayı kurarken sıfırdan kuruLması tavsiye ediLmiyor pek.. Xp nin üstüne direk yükseLtme yaparak kuruLması haLinde daha fazLa programı kuLlanabiLiyorsun

JunkChorn
23.Mart.2007, 23:41
Yükseltme yi kesinlikle önermem.SI'ın bu konuda desteğini beklemek en doğrusu olur.

eXcitinG
28.Mart.2007, 15:20
yükseLtme yapmassanda bir dünya sorunLa karsıLasıyorsun.. Pc dünyasında öneriLmezLeri gercekLestirirsen sorunLarın cözüLüyor öneriLeri fazLa dinLememek gerek.:cool:

Signor Joga
15.Nisan.2007, 13:24
Setup.exe ye tıkladıktan sonra yüklemeye başlamadan daha böyle bir hata veriyor.Ne yapmalıyım???

http://img213.imageshack.us/img213/1577/hataem2.th.png (http://img213.imageshack.us/my.php?image=hataem2.png)

Memedov
15.Nisan.2007, 13:31
Dil ayarlarını Yapmadı isen böyle bir hata verebilir..:)

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=24105

Signor Joga
15.Nisan.2007, 13:41
hayır hayır onuda ayarladım ama hala böyle bir hata alıorum 2 gündür aşamadım :(

Aşk-ı Şehir
16.Nisan.2007, 15:25
bilgisayarın dilini tamamen ingilizce yapmamışsın arkadaşım bilgisayar dilini tamamen ingilizce yap sade klavye dilini deil ;)

Signor Joga
16.Nisan.2007, 20:28
iyide onu nasil yapicam iste forumda aradim dil degistirmek icin soylenen herseyi yaptim yani o senin dedigin vistanin turkcesini silip ingilizcesini kurmak oluo kardes yaniliomuyum

emretaran
16.Nisan.2007, 23:48
Arkadaşlar ben vista'da dil ayarlarınnı yaptım Installshield sihirbazı başlayınca INVALİD JVM FİLE NAME SPECİFİED İN LAUNCH.VARİABLE REFERENCE MUST BE AT LEAST 2 CHARACTERS (e.g.N1 and S10) die bişi çıkıyor.tamam diyincede kapanıo program. kurmuyo oyunu .Lütfen yardım arkadaşlarr.Selametle
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ŞİMDİDE ŞÖYLE BİR SORUN :( The installer is unable to run in graphical mode.Try running the installer with the -console or-silent flag

Aşk-ı Şehir
17.Nisan.2007, 18:01
iyide onu nasil yapicam iste forumda aradim dil degistirmek icin soylenen herseyi yaptim yani o senin dedigin vistanin turkcesini silip ingilizcesini kurmak oluo kardes yaniliomuyum

denetim masasından bölge dil seçenekleri gelen ilk ekranda ingilizceyi seç

Ygt0
17.Nisan.2007, 23:30
Bilgisayari ingilizce yaptim ama simdide yeni bir hata verdi; bi yardim etseniz.

http://img455.imageshack.us/img455/5003/adszab9.th.jpg (http://img455.imageshack.us/my.php?image=adszab9.jpg)

nicoras
19.Nisan.2007, 22:02
arkadaslar bende vista ultimate yuklu fm o7 yi sorunsuz ingilizce oynuyorum ama turkce patch calismiyo bu sorunu giderebilen varmi acaba hatta soyle diyeyim bu bir ricadir bolum surumlusu arkadas yeni cikicak turkce patch vista uyumlu yapilabilirmi ilgili arkadaslara iletirsen sevinirim saygilar//

maksu23
19.Nisan.2007, 22:41
Bende de böyle bir sorun var dilleri ayarladıktan sonra setup esnasında bu hatay veriyor.. "The installer is unable to run in graphical mode.Try running the installer with the -console or-silent flag"
Bilen varsa bi yardımcı olsun ne olur :)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
--------------------------------------------------------------------------------

Bende de böyle bir sorun var dilleri ayarladıktan sonra setup esnasında bu hatay veriyor.. "The installer is unable to run in graphical mode.Try running the installer with the -console or-silent flag"
Bilen varsa bi yardımcı olsun ne olur

Yokmu yardımcı olacak kimse?

akyolsamet
20.Nisan.2007, 20:18
benimde bir sorunum var lutfen bir care bulun bana fm 2007 memory warnin g dio ve asagida fm 2007 is running dangerously low on memory.please quit and free up some memory diyor lutfen bilen soylesin

fm26mer
20.Nisan.2007, 21:26
=akyolsamet;601963]benimde bir sorunum var lutfen bir care bulun bana fm 2007 memory warnin g dio ve asagida fm 2007 is running dangerously low on memory.please quit and free up some memory diyor lutfen bilen soylesin

http://img19.imageshack.us/img19/9962/ads305z2ak0.th.jpg (http://img19.imageshack.us/my.php?image=ads305z2ak0.jpg)

keto
21.Nisan.2007, 18:58
ya arkadaşlardaki bütün sorunlar bende de war. Vista benim FM zevkimin içine etti dorusu. Lütfen bi çare bulun

nicoras
21.Nisan.2007, 19:05
coskun kardes> run time eror 75
Path/file access eror
hatasi veriyo acayip ayar oldum ne yapsam olmuyo hehe cevaplarinizi bekliyorum Fm 07 fanatiginden saygilar butun oyuncu arkadaslara

eXcitinG
22.Nisan.2007, 13:27
=akyolsamet;601963]benimde bir sorunum var lutfen bir care bulun bana fm 2007 memory warnin g dio ve asagida fm 2007 is running dangerously low on memory.please quit and free up some memory diyor lutfen bilen soylesin

http://img19.imageshack.us/img19/9962/ads305z2ak0.th.jpg (http://img19.imageshack.us/my.php?image=ads305z2ak0.jpg)

Hafıza iLe İlgili bir sorun boş yerin yok sanırım:rolleyes:

sivaslizoro
25.Nisan.2007, 21:04
xp den şaşmmamak lazım :)

sheerhonor
29.Nisan.2007, 12:00
xp ye doncez mecburen hay **k
vista aldık oyunumuzda orjinal ama calısmıyor..
napcaz? e azından calıssa
ingilizce rusca fransızca farketmez. :)
fm ciler asla iancınızı kaybetmeyın
vistada oynuycaz..

xander11
11.Mayıs.2007, 21:26
bu kadar sorun çıkaran başka bi oyun varmıdır merak ediyorum

keto
16.Mayıs.2007, 11:58
şimdi ben bu oyunu çalıştıramıcam mı vistada

Varonil
22.Mayıs.2007, 09:07
FM 2008 Vista ile uyumlu olur diye tahmin ediyorum

fumerol
23.Mayıs.2007, 16:33
arkadaslar ben orjinal lisanslı vista kullanıorum ve ilk başta kurulumda hata verdi. onuda klavye dilini ingilizce ABD yaptım düzeldi. daha sonra oyunu başlatırken bi hata daha verdi onuda c:document settings / kullanıcı adınıs / appdata / locallow / içindeki football manager 2007 dosyasını sildimm hersey düzeldi. sorunsuz oynuyorum suanda.. bilgilerinize....

Can23
26.Mayıs.2007, 21:48
Valla bende sorunlar yaşıyorum ve aşamadım. Oyunu kuruyorum iyi güzel basıyorum icona açılıyor, bir bakıyorum arkaplanda olması gereken adam resmi yok. Böyle olmasına rağmen bir save imi açtım ama grafik ve düğme eksiklikleri var oynanmıyor. Xp deyken de olmuştu o zaman halletmiştim.Football Manger 2007 yazıp bilgisayarda arıyodum cıkanları siliyodum ve calısıyordu ama bu seferde aynısını yapmama rağmen olmadı. Acaba başka bir yolu var mı yoksa uyumsuzluktan ileri gelen birşey mi?

archvortex
17.Haziran.2007, 13:57
"Turksportal Türkçe FM 2007" kısayoluna (hani masaüstünü gelen:D) sağ tıklayın.
http://img185.imageshack.us/img185/1494/fmtrzo1.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=fmtrzo1.jpg)

run time error almayacaksnz:D denedm oldu..

başlat a gelin alltaki arama çubuğuna appdata yazn yukarıda klasör belirecek ona tıklayın roaming den sports interactive i siilin:D

problemin çözümü olduğu için sabit topice açmak yerine topic açtm (hatalıyım galiba:D)(taşındığı için teşekkürler:D)

hee bu arada alıntı deil bn buldm:D

DeNiZ_1903
19.Haziran.2007, 01:34
Sağol ben vista kullanıcısı değilim ama öyle olanların işine yarayacak :D

rusty10
19.Haziran.2007, 16:08
oyuna basladım ancak 2ç maçın ya ilk yarısında yada sonunda bi hata verio! ve oyunu kapatıyo! yardımcı olur musunuz!

emow
23.Haziran.2007, 23:30
ne yani bizim grafik sorunumuz varsa fm yi oynayamicakmıyız?

AIMAR53
24.Haziran.2007, 11:08
"Turksportal Türkçe FM 2007" kısayoluna (hani masaüstünü gelen:D) sağ tıklayın.
http://img185.imageshack.us/img185/1494/fmtrzo1.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=fmtrzo1.jpg)

run time error almayacaksnz:D denedm oldu..

başlat a gelin alltaki arama çubuğuna appdata yazn yukarıda klasör belirecek ona tıklayın roaming den sports interactive i siilin:D

problemin çözümü olduğu için sabit topice açmak yerine topic açtm (hatalıyım galiba:D)(taşındığı için teşekkürler:D)

hee bu arada alıntı deil bn buldm:D

valla süpersin :D hiç bi sorunum kalmadı bide bu konu sabitlenmeli(sabitlenmişmi bilmiyorum ama deilse sabitlenmeli) çünkü bu sorunu yaşayan çok kişi var.

asdasd31
25.Haziran.2007, 10:05
bende vista kullanıyorum ama run time 76 hatası veriyor :( . yukarda arkadaşın dediklerini yaptım ama yine sonuç aynı . bilen varsa lütfen söylesin

archvortex
26.Haziran.2007, 18:00
valla süpersin :D hiç bi sorunum kalmadı bide bu konu sabitlenmeli(sabitlenmişmi bilmiyorum ama deilse sabitlenmeli) çünkü bu sorunu yaşayan çok kişi var.

bnde yaşıordum bu sorunu çözünce paylaşayim dedim:D

hata veriyorsa tüm kullanıcıların uyumluluğunu denetle var oraya bas orada da aynı şeyleri işaretle olmazsa güvenlik sekmesini kurcala. bn denemek isterdim de aynı sorunu yaşamadığım için deneyemedm

asdasd31
27.Haziran.2007, 18:23
ya yaptım herşeyi yine açılmadı . normal fm açılıyor türkçe açılımıyor :S . onun yerine normal fmden girip türkçe oynama gibi bi şansımız varmı :?

sckscksck
27.Haziran.2007, 18:51
Öncelıkle herkese meraba yaa coskun bı sorunum vardıda yardımcı olursan sevınırım gercı benım sorun 2006 ıle ılıglı v2.0 surumunu yukledım fakat calıstıramadım "fm.exe" uygulama dosyasını bılamadı dıyo bıde benı harddıskım ıkıye boluk c ve d olmak uzere bunda falanmı kaynaklanıyo acaba yardımcı olursan coksveınırım

brtbrtbrt
28.Haziran.2007, 14:17
arkadaşlar dil ayarlarındi ilk sayfadaki ayarı english yapın hiçbi sorun kalmaz oyunu kurduktan sonra tekrar türkçe yapabilirsiniz bi sorun çıkmaz

tifosiokan2
29.Haziran.2007, 23:05
arkadaşlar bende fm 2006 var ama türkçe yamasını yükledikten sonra ayarlar kısmına girerken hata veriyor ve kendini otomatik kapatıyor ne olur yardımcı olun..vistaya nasıl uygularız yaaaa..

burakuzun
30.Haziran.2007, 15:55
Arkadaşlar ben vista kullanıyorum oyunda korsan fakat hiç hatasız çalışıyor 2011 yılına kdr geldim daha hata olmadı inşallah olmas da :)

kelto3
02.Temmuz.2007, 02:05
arkadaşlar vistada javayi yükledim dil ayarlarınıda yükledim ve install a geçti ancak install ın ortasında JVM not found dedi durdu delirecem yardım edin...

punuserxx
02.Temmuz.2007, 19:35
ya valla sinirden çıldırcam ya ne yapsam olumuyor açıyorum oynu ERROR başlıklı 2 kez bu yazı çıkıyor "unable find to data folder" sonrada WARNİNG balıklı "failed to find a default database to use .Please make sure your installation is not corrupt" yazısı çıkıyor ne yapcam yardım edin ne olur

dozzi
04.Temmuz.2007, 16:32
Siz olayınız grafik ile ilgili. Uyuyumluk sorunu var.
demişsin bizimde ingilizcemiz var o kadar okuyabiliyoruz anlayabiliyoruz...çözümü nedir sorduğumuz şey bu!!
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Bilen varsa bi yardımcı olsun ne olur :)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
--------------------------------------------------------------------------------

Bilen varsa bi yardımcı olsun ne olur

Yokmu yardımcı olacak kimse?

arkadasım sorunu çözebildinmi çözdüysen bizimlede paylaşırmısın??!

centerboys
05.Temmuz.2007, 10:47
Ya arkdaşlar bende vista home premium var dün oyunu büyük bi zevkle aldım oynamak için ama kuramıyorum..

NFO die bi hata veriyor.

Sistem bilgisi nfo dosyasını tanımıyor gibi ne yapabilirim

centerboys
05.Temmuz.2007, 15:36
Ne yani şimdi biz fm2007 oynayamayacakmıyız

peki 2006 çalışıyomu :S:S

Rodrigo Tello
05.Temmuz.2007, 16:46
Oda calısmaz.

NoFeaRFuaT
05.Temmuz.2007, 17:52
size yemin ediyorum ki sırf bu oyunu yüklemek için xp yüklettirdim vistayı sildirip :)

dozzi
05.Temmuz.2007, 18:34
ya bırakın böyle iş mi olur çalıştıran çalıştırıyo işinize gelmeyince yardımcı olamıyoruz...pc geldiğinde vista vardı şimdi onu silip xp mi kurcaz dediğinizi kendiniz yapmassınız yolunuz açık olsun...

Fıratcan Alçınkaya
05.Temmuz.2007, 20:15
Sırf sorun için siteye üye olmuş bide fırça atıyor... İşinize gelmiyince değil bu forumda herkese sonuna kadar yardım ediliyor emin ol...

centerboys
06.Temmuz.2007, 10:47
yardım ettiklerinden hiç bir şüphem yok tabi ama ben bu oyunu oynayamazsam çatlarım .

Ya bide ingilizcesi olan arkdaşlar yabancı sitelere baksalar belki orda soruna bi çare bulmuşlardır

B52Rock_Lobster
06.Temmuz.2007, 11:44
Vistada hiç bir sorun yok yeterki updateleri yapın ben fm serisinin hepsini oynadım
bazı oyunlarda kurulumunda sorun çıkar nfsmw fifa 07 gibi aeroyu iptal edip sorunsuzca kurulabiliyor.

centerboys
06.Temmuz.2007, 11:47
Ya ben daha 5 dakka önce uptadesini yaptım . Gerçi bendeki sorun nfo die bi hata veriyor anlamış değil ne yapmam gerek ya

dozzi
06.Temmuz.2007, 15:11
Sırf sorun için siteye üye olmuş bide fırça atıyor... İşinize gelmiyince değil bu forumda herkese sonuna kadar yardım ediliyor emin ol...

sen kimsin ki sorun için siteye girdiğimi soyluyosun...mesaj sayısına bakıptamı çok biliyosun galiba...ayrıca oraya teknik sorunlar ve çözümleri yazılmış o zaman başlığı deiştirsinler teknik sorunlarınızı söyleyin yapsınlar...çözemeyebiliriz yazsınlar insanlar umutlanmasın sorunları çözümlencek diye...işinize gelmeyince deil demişsin allahtan sonuna kadar yardımcı oldularda çalıştıramadım...saol bilgilendrdiğin için artık herkesin sonuna kadar yardımcı olduğundan eminiz...:mad:

Fıratcan Alçınkaya
06.Temmuz.2007, 19:56
Mesaj sayacı değil...

2007Temmuz da üye olmuşsun daha yeni 2-3gündür... Zaten yaptığın yorumlardan nsl biri olduğunu anladım seninle tartışmama gerek yok...Sonuçta kimse herşeyi bilemez dimi... Biraz daha saygılı yorum lütfen...

centerboys
06.Temmuz.2007, 20:58
YA kimse burda sizin tartışmanızı dinleyemez millet burda derdine çare arıyor siz kavga ediyosunuz kavganızı msnde halldin burda değil

nesstastam
06.Temmuz.2007, 21:04
FM çok sorunlu bi oyun olmaya başladı ilk önce ing klavye sora menejer ekle sorunu şimdide windows vista sorunu.ama yinede FM oynuyoruz (ben dahil) :D

pinkim
07.Temmuz.2007, 02:58
merhaba bendede vista var programi sportaldan indirdim ancak kurumu yaptiktan sonra programi acarken daha acmaya calisirken run time error 75 hatasi veriyor ve tamam dedigimde programi kapatiyor
yardiminizi rica ediyoruz

centerboys
07.Temmuz.2007, 11:57
Arkdaşım şu an için vista problemlerine çözüm yok olduğu zaman yetkili arkdaşlar burda bildirecekler İNŞ.

elensar77
07.Temmuz.2007, 12:56
Arkadaşlar bendede söyle bir sorun var,vista premium var oyunu yüklüyorum hehangi bir sorun yok,oyunada giriyor,fakat reklamlar var hani oyuna girerken orayı geçerken takılıyor siyah ekran degil sorun su ki,arkada fm fotosu duruyor üstüne bir uyarı menüsü cıkıyor ufak ama üzerinde bir yazı yok ve orda kalıyor herşey,girmiyo acaba neden nedir,cd içindeki java yüklendi herşeyi yaptım xp deki gibi sorun yok ama vistada böle,ne olabilir acaba?

dozzi
07.Temmuz.2007, 16:00
ben bir sabırsız malım, hiç bir şey beceremeyen tecrübesizin tekiyim, salağım tekiyim işte kısacası adım özer öçek, bu forumda fazla tutunamayacağım zaten belli.. benim gibi malları burada tutmuyorlar.

centerboys
07.Temmuz.2007, 17:42
ağır gel ezilme dozzi millet ne yapsın

thayke
08.Temmuz.2007, 00:20
ya arkadaslar vısta bız kullanıcıları fm2007 oynayamıyacakmıyız yanı.sunu net bı sekılde acıklayan lutfen yoksa delırıcem :(

Fıratcan Alçınkaya
08.Temmuz.2007, 02:35
XP yi yükleyin. Biz size vista ile ilgili yardımda bulunmuyoruz. bunu defalarca duyurduk. SİGAMES FM'yi uyumlululk sihirbazından geçirmedi. FM 2008i bekleyin. O zamanbelki düzeltilir.

ya arkadaslar vısta bız kullanıcıları fm2007 oynayamıyacakmıyız yanı.sunu net bı sekılde acıklayan lutfen yoksa delırıcem :(

Abi şu an için yapılıcak bişey yok Vista sadece FM de değil bir çok oyunda sorun yaratıyor... Çoşkun Abi yukarda zaten gereken açıklamayı yapmış...

centerboys
08.Temmuz.2007, 10:12
Yani bütün vista kullanıcılarına geçmiş olsun en iisi XP ye geri dönmek

El Barto
08.Temmuz.2007, 10:42
vista sorunlarına cevap yokmuş...beceremedik yapamıyoruz desene....

E ozaman sen becersene ahkam keseceğine foruma sallayacağına. Ama sen gidicisin kanımca.

Yok yani çözümü millet ne yapsın.Çözümü sen bul ozamanda herkes faydalansın hey Allahım ne insanlar var.

EnGeReK
08.Temmuz.2007, 11:42
Arkadaşlar merhaba. Benim sorunum bir değil bin. Sırf oyun için vistayı kaldırıp xp yükledim. Kaç gündür bu oyunla uğraşıyorum.Okudugum kadarıyla sorunsuz açıpta kullanan çok az kişi var . Lütfen bir yardım edin. Birincisi oyun silinmiyor ikincisi oynu oynarken maç anında veya ikinci yarı ciddi bir sorunla karşılaştı diyo ve çıkıyor

Unistall ile ilgili karşıma çıkan ekran resimleri

http://img516.imageshack.us/img516/8792/1unisiy4.jpg

ilk resmin altı

http://img59.imageshack.us/img59/2694/2unisjf4.jpg

http://img59.imageshack.us/img59/509/3unismp0.jpg

http://img507.imageshack.us/img507/5434/4unishr3.jpg

http://img516.imageshack.us/img516/8791/5unisnz1.jpg

El Barto
08.Temmuz.2007, 11:47
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=24170 (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=24170)

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=24781 (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=24781)

"EnGeReK" bu konulara bakmayı dene.

EnGeReK
08.Temmuz.2007, 11:52
Bu arada söylemeyi unuttum oyun çalışıyor Hemide süper. İşte tek sorun

maç aralarında ikinci yarıya başlarken oyun hata verip çıkıor... Saol ilgilendigin için ''1502005''
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Arkadaşlar bi yardım edin oyun silinmiyoo

centerboys
08.Temmuz.2007, 12:23
bide ben çözüm bulsam sana ii oyunlar arkdaşım :D

El Barto
08.Temmuz.2007, 12:25
EnGeReK birde javayı kaldırıp tekrar kurmayı dene.

http://www.java.com/en/download/windows_xpi.jsp (http://www.java.com/en/download/windows_xpi.jsp)

"centerboys" senin sorunun sanırım Vista ile ilgili. Vista sıfır. :)

EnGeReK
08.Temmuz.2007, 12:35
Saol arkadaşmda bu oyun blgsayarımı allak bullah etti. hay böyle fmyee...:mad:

Ediz1903
09.Temmuz.2007, 21:16
Evet arakadaşlar bütün dertler bitti artık kurulum çocuk oyuncağı....

Masaüstünüzde hiç bi işlem yapamaz iken F1 Tuşuna basıl "Windows Yardım ve Destek" Bölümüne giriyoruz...

Arından açılan sayfada aşşağıda
2. Programlarınızın bu sürümde çalışmasını sağlama: Windows (mshelp://windows/?id=bf416877-c83f-4476-a3da-8ec98dcf5f10)
http://img519.imageshack.us/img519/4232/adsz1su5.th.jpg (http://img519.imageshack.us/my.php?image=adsz1su5.jpg)

Açılan sayfada

Program Uyumluluk Sihirbazı'nı tıklatarak açın. (shortcut:%25systemroot%25\System32\mshta.exe res://acprgwiz.dll/compatmode.hta)
http://img519.imageshack.us/img519/3232/adsz2lp3.th.jpg (http://img519.imageshack.us/my.php?image=adsz2lp3.jpg)

Daha sonra karşınıza çıkan sayfaya ileri diyyin

2. Sayfada FM'nin cd nin içinde bulunan Setup dosyasını seçin. Bu işlemi yaptıkdan sonra

3. Sayfada oyunun uyumlu bir şekilde çalıştığı (Ben Windows 2000'i seçtim) işletim sistemini seçin. Bu işlemide yaptıkdan sonra

4. Sayfada grafik sorunu yaşayan arakdaşlar " Masaüstü oluşturmayı devre dışı bırak
Programı çalıştırırken ekranla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, bu programı kullanmayı deneyin. " yazılı yeri işaretlesinler diğer sorunları yaşıyanlar ise buna uyumlu açıklamalardakini seçerek devam etsinler.

Daha sonra açılan saylarda herhangi bir işlem yapmadan ileri demeniz yeterli ve kurulumunuz başlar...

Şimdiden kolay gelsin ve bol FM li günler...

ozancur
09.Temmuz.2007, 21:41
eyw kardes cok yardimci oldun saolasin hic bi sorun kalmadi tamamen duzgun bi sekilde calisiyor;)

centerboys
09.Temmuz.2007, 21:58
kardeşim meükkemlesin ama benim hata başka ya

manutd0fb1
09.Temmuz.2007, 21:59
OYUNU cd den deil tüm cdyi hardiskinize kopyalayıp ordan yukleyin sonrasını biliyorsunuz

Ediz1903
09.Temmuz.2007, 22:40
vistada türkçeleştirmeyi başaran bi arakadş varsa benmde ona ihtiyacım var...

manutd0fb1
09.Temmuz.2007, 23:55
türkçesini satın alman gerekir

Adnan Kılıç
10.Temmuz.2007, 13:02
ya bu vista güzelde sadece fm değilki arkadaş çoğu şey sorun çıkartıyor

vita es morte
11.Temmuz.2007, 14:47
Evet arakadaşlar bütün dertler bitti artık kurulum çocuk oyuncağı....

Masaüstünüzde hiç bi işlem yapamaz iken F1 Tuşuna basıl "Windows Yardım ve Destek" Bölümüne giriyoruz...

Arından açılan sayfada aşşağıda
2. Programlarınızın bu sürümde çalışmasını sağlama: Windows (mshelp://windows/?id=bf416877-c83f-4476-a3da-8ec98dcf5f10)
http://img519.imageshack.us/img519/4232/adsz1su5.th.jpg (http://img519.imageshack.us/my.php?image=adsz1su5.jpg)

Açılan sayfada

Program Uyumluluk Sihirbazı'nı tıklatarak açın. (shortcut:%25systemroot%25\System32\mshta.exe res://acprgwiz.dll/compatmode.hta)
http://img519.imageshack.us/img519/3232/adsz2lp3.th.jpg (http://img519.imageshack.us/my.php?image=adsz2lp3.jpg)

Daha sonra karşınıza çıkan sayfaya ileri diyyin

2. Sayfada FM'nin cd nin içinde bulunan Setup dosyasını seçin. Bu işlemi yaptıkdan sonra

3. Sayfada oyunun uyumlu bir şekilde çalıştığı (Ben Windows 2000'i seçtim) işletim sistemini seçin. Bu işlemide yaptıkdan sonra

4. Sayfada grafik sorunu yaşayan arakdaşlar " Masaüstü oluşturmayı devre dışı bırak
Programı çalıştırırken ekranla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, bu programı kullanmayı deneyin. " yazılı yeri işaretlesinler diğer sorunları yaşıyanlar ise buna uyumlu açıklamalardakini seçerek devam etsinler.

Daha sonra açılan saylarda herhangi bir işlem yapmadan ileri demeniz yeterli ve kurulumunuz başlar...

Şimdiden kolay gelsin ve bol FM li günler...arkadaşlar yeni laptopum vistalı..
vista home premium yüklü yani.

arkadaşın dediği şeyleri yapmama rağmen oyunu açmayı başaramadım..
daha doğrusu daha yükleyemedim bile.

hızlısuvari
11.Temmuz.2007, 14:59
benimkide leptop toshiba onun için frlı bi anlatım varmı deniyim

Vieri
11.Temmuz.2007, 15:07
şöyle anlatayım illa f1 e basmanıza gerek yok.

Başlata tıklayın ve Windows Yardım ve Destek kısmını bulun. Programlarınızın bu sürümde çalışmasını sağlama kısmından Program uyumluluk sihirbazına tıklayın ve buradan dosyayı kendim belirteceğim kısmından Gözat ve daha sonra CD içerisindeki Setup'ı belirtin.

Tüm bölge ve dil ayarlarını Türkçe'den İngilizce'ye çevirin.

Artık kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Türkçe FM için ise kurulumu yaptıktan sonra kısa yola sağ tıkla->özelliklerden uyumluluk ve Windows XP SP2 için olarak tanımlayın, Daha sonra yamayı çalıştırın ve ayarlardan Football Manager 2007 klasörünü belirtin. Ayarları kayıt edip FM Çalıştır'a tıklayın. İşte bu kadar sorunsuz FMler..

vita es morte
11.Temmuz.2007, 15:17
http://img355.imageshack.us/img355/5080/ssud1.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-11

yükleme açılırken bu hatayı veriyor ve yükleme yapılamıyor..

ayrıca aero özelliği kapandı şu an.. vista basic'e geçti.

kluise72
11.Temmuz.2007, 15:22
bi dosyanın içine cdyi kopyalayıp ordan yukleyin
yukleme sırasında cd yi çıkartın
bnde oyle çatır çatır çalışıyo

hızlısuvari
11.Temmuz.2007, 15:46
çok teşekkür ederim yükledim

kluise72
11.Temmuz.2007, 15:57
abijim oldu dimi
boşuna ayar falan kasmayın
bazı programlar içinde bu yontemi kullanabilirsiniz
Vİsta ile hayırlı fmler :D

vita es morte
11.Temmuz.2007, 16:09
hangisiyle yükledin.. kluise'nin anlattığıyla mı?
bende ona göre onu deneyeceğim olmazsa.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

bi klasörün içine cdyi kopyalayıp oyunu sağ sağlim yükledik diyelim ki.
oyunu yükledikten sonra cd'yi kopyaladığımız klasörü silebilirmiyiz.

hızlısuvari
11.Temmuz.2007, 16:18
ediz in dedigi şekilde yükledim sounsuz çalısıyor 1 hafta geçti hata vermedi

ilterakkas
11.Temmuz.2007, 16:56
Windows vista kullanıyorum.Fm2007 de Türkçe karakter sorunu var onun için dili ingilizceye getirdim ancak dili tekrar türkçeye getirdiğimde tuşlara bastığım zaman Fn tuşu basılıymış gibi işlem yapıyor.Mesela ş yazacağı yere basınca - yazıyor.Lütfen yardım edin bu Fn tuşu olayını nasıl hallederim

vita es morte
11.Temmuz.2007, 17:32
oyunu yükledim..
ama ayarlara girerken hata veriyor.

bu hata;
http://img394.imageshack.us/img394/337/ssnh9.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-11

neyden kaynaklanıyo
.
.
.

kluise72
11.Temmuz.2007, 18:50
bu bnde olmamıştı
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
vita es morte sende vista home premium mu var ?

vita es morte
11.Temmuz.2007, 18:55
evet vista home premium var

kluise72
11.Temmuz.2007, 20:44
walla dostum bişi diyemicem çünkü bndede aynısı war ve sorunsuz çalışıyo
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yanlız ben oyunu d ye yukledim
onu bi dene
bölge ve dili ayarlamayı unutma(ozellikle bölge xpdeki gibi deil)
apllicationı silmeyi unutma

vita es morte
11.Temmuz.2007, 21:12
vistadaki kurulumun resimli yada videolu anlatımı yapılırsa çook sevinirim.. tek benim sevineceğimi de sanmam.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
aslında oyun kuruldu..
ayarlara girerken hata verip oyun kapanıyor.
yani yeni oyun da açmadım henüz.

aribag1980
12.Temmuz.2007, 20:20
Merhaba arkadaşlar bende toshiba laptop ve vista var oyunu yükledim dil ayarlarınıda yaptım aynı şekilde oyunda açıldı biraz ilerliyo sonrada XML parsing error not well formet (invalid token) at line 1 of flexion.xml. şeklinde bir uyarı veriyor ne anlama geliyor bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim...

centerboys
13.Temmuz.2007, 15:27
Ya arkdaşlar bende en nihayetinde uğraşa uğraşa yaptım bütün sorunlar burda vistada çalışmıyo die olay yok burda denilenleri yapınca oldu hepsi en nihayetinde başardım allah beee:D::D:D:D

thayke
14.Temmuz.2007, 00:39
ya arkadaslar ben oyunu kurdum fakat acamiyorum hata veriyo please insert the correct cd-rom.seleck ok and restart application bu hatayi veriyo.ayrica turkce yamayi calistirinca run-time error 75 patc/file access error diyo acil yardim lutfennnnnnn

_ReaL_
14.Temmuz.2007, 01:09
crek yapmamışın :D

vita es morte
14.Temmuz.2007, 04:35
arkadaşlar illegal işlere girmeyelim.. giriyorsak bile söylememize gerek yok.
burası resmi bir fm sitesi olduğundan illegal istekleriniz cevapsız kalacaktır.

ayrıca..

Bezdim arkadaş ya.. kuramadım şu şeyi.. sinir nefret.. hiyaaaaaaaaaa!!!..
aslında kurdum.. yeni oyun başlatmadan önce ayarlara girip şu pencere modunu açayım dedim.. olmadı. neden çünküüüü ayarlar açılırken oyun hata verip kapanıyor.. bir hışım sildim oyunu.. tekrar yükleyesim var yüklemesem mi acaba sıkıldım uğraşmaktan... FM 2008 çıkar, illaki visya uyumlu olur onu yükleriz.. de o allah bilir ne zaman çıkar..

aslında şu problemin çözümünü biri resimili yada videolu anlatsa yükleyeceğim de sinir yaptım malumunuz.

htepeli
10.Ağustos.2007, 13:02
Vİsta Home Premİum Kullaniyorum. TÜrkÇe Yamada Fm.exe Dosyasini Bulamiyorum.
Yardimci Olurmusunuz.

defective1907
22.Ağustos.2010, 03:39
denedim yine aynı hatayı veriyor...

yorukefe
25.Şubat.2013, 20:19

sayende sorun kalmadi