PDA

View Full Version : Atatürk'ün En Mahrem Olayları

ultraslanerdem
22.Mart.2007, 19:29
* Atatürk’ün, “Kemal” adını “Kamal” diye değiştirdiğini biliyor muydunuz?
* Tüm yurt gezilerinde her türlü masrafı kendi cebinden ödediğini biliyor muydunuz?
* Atatürk, bir gece sofrada dostlarıyla sohbet ederken hizmetlilere dönüp “Bütün elbiselerimi yakın” emrini verdiğini...
* Atatürk'ün Dr. Reşit Galip’e Kafa tasını ölçtürdüğünü biliyormuydunuz...
* Atatürk'ün bir gün “Biz de bir zamanlar marifetmiş gibi evlenmiştik” dediğini
* İsmet İnönü’nün çocuklarına mirasından ödenek bıraktığını
* Milli Eğitim Bakanı atadığını bildirdiği akşam, Dr. Reşit Galip’i iki askerle güreş tutmaya zorladığını
* Atatürk, bir gece iddia üzerine tabancasını çekip köşkteki avizelerin ampullerini vurduğunu
* Atatürk, sofra sohbeti sabaha dek uzayınca manevi kızı Zehra’ya sabah ezanı okuttuğunu
* İstanbul Valisi Üstündağ ekmeğe zam yaptığını haber verince küplere bindiğini
* Masonluğu kaldıran Atatürk'ün, gençlik yıllarında kendisinin de mason olduğunu biliyormuydunuz...

GeNç KaRTaL
22.Mart.2007, 21:46
İlginç bilgilermiş kaynak nedir acaba?

Atatürk’ün, “Kemal” adını “Kamal” diye değiştirdiğini biliyor muydunuz?

bunu neden yapmış acaba

Mirza
22.Mart.2007, 21:58
Kaynak belirtilmeden bu konuya yorum yazmak anlamsiz.

ultraslanerdem
22.Mart.2007, 22:10
Cemal Granda… Atatürk’ün Uşağı… Hizmetine girdiği 3 Temmuz 1927'den, ölümü olan 10 Kasım 1938'e kadar Atatürk’ün yanından hiç ayrılmadı. 12 yıl boyunca Atatürk’ün ünlü sofrasının konuklarını, devlet başkanlarının ziyaretlerini, Atatürk’ün kederlerini, sevinçlerini en yalın haliyle gözlemledi.

Sonra da bunları kaleme aldı.

Cemal Granda'nın anıları 1972 yılında Hürriyet tarafından basılmıştı. 33 yıldır yayınlanmayan anılar şimdi yayın hayatına yeni atılan Kristal Yayınları tarafından okuyucuyla buluşuyor..

http://www.cafesiyaset.com/haber/20070322/Ataturkun-en-mahrem-anilari-ne.php
;;);;);;)

Zaradene
23.Mart.2007, 00:51
* Masonluğu kaldıran Atatürk'ün, gençlik yıllarında kendisinin de mason olduğunu biliyormuydunuz...

Millet şaçmaladı önüne gelene mason demeye başladır.Atatürk ne masondur ne sabetaist. Zaten yaşam şekline durumlarına bakarsanız mason olamayacağını anlarsınız

memocemo
25.Mart.2007, 19:46
Bu konunun arkasında artniyet var. Böyle sapıkça yalan yazıları yazan birisini nasıl sitede tutuyorsunuz?

Zaradene
25.Mart.2007, 21:57
Kaynağını merak ettim bu haberlerin. Kanıt niteliği yoksa konuyu kitliycem.

srkn26
25.Mart.2007, 22:19
* Tüm yurt gezilerinde her türlü masrafı kendi cebinden ödediğini biliyor muydunuz?
* Atatürk, bir gece sofrada dostlarıyla sohbet ederken hizmetlilere dönüp “Bütün elbiselerimi yakın” emrini verdiğini...
* Milli Eğitim Bakanı atadığını bildirdiği akşam, Dr. Reşit Galip’i iki askerle güreş tutmaya zorladığını
* Atatürk, bir gece iddia üzerine tabancasını çekip köşkteki avizelerin ampullerini vurduğunu
* Atatürk, sofra sohbeti sabaha dek uzayınca manevi kızı Zehra’ya sabah ezanı okuttuğunu

doğrumudr yalanmı bilmem de neden paylaşıldı bu bilgiler anlamdım yani ne gerek var kafatasını ölçtürdüyse veya askerle doktoru güreş tutuysa veya ekmek zammı haberini duyunca sinirlendiğinin bilinmesiyle bilinmemesi arasıdna ne fark varki :confused:

ne kadar gereksiz bi konu (/2)

ultraslanerdem
25.Mart.2007, 22:22
Bu konunun arkasında artniyet var. Böyle sapıkça yalan yazıları yazan birisini nasıl sitede tutuyorsunuz?

Kaynağını merak ettim bu haberlerin. Kanıt niteliği yoksa konuyu kitliycem.

Yahu Arkadaşlar şu dördüncü mesajda ki linki tıklamadınız yada orayı okumadınız heralde.Ben sadece burada okuduklarımı yazdım.Ayrıca bunlar bir kitapda yayınlanacakmış.

Son olarakda memocemo'nun konuşmalarından sonra yöneticilerin gereğini yapmasını istiyorum...:mad: :mad: :mad:

Çünkü belkide aranızda Atatürk'ü en çok seven benim...

Zaradene
25.Mart.2007, 23:39
Yok iyi niyetinden süphem yok ama bunlar karalamak için yazılmış şeyler oldugunu düşünüyorum sadece. Özür dilerim 4. mesajdaki linki görmemiştim. Konuya devam :)

Troillongan
26.Mart.2007, 00:13

Bunları kabul edilmiş belgeler ve kaynaklarıyla ispat etmezsen bu topiği kaldıracaksın.
Kimsenin Gazi Paşa'ya dil uzatma hakkı yok.
http://re3.mm-a5.yimg.com/image/3255003814
Hepimiz Mustafa Kemal'iz!

ultraslanerdem
26.Mart.2007, 10:02
Bunları kabul edilmiş belgeler ve kaynaklarıyla ispat etmezsen bu topiği kaldıracaksın.

Konunun tamamını okumadan yorum yapmak ne kadar basit.Ayrıca kimseye de emir veremezsin.Sen kendini adminmi sandın.Bu konu kilitlendi ancak tekrar açıldı.Bu yazılanları ben kafamdan uydurmadım.Konuyu tam okusaydın bu yorumları yapmazdın...

Zaradene
26.Mart.2007, 14:22

Emredersiniz... Bırakta herkes kendi işini yapsın

Koray Düşova
26.Mart.2007, 21:50

Atatürk'ü karalamak adına bazı şıklarda vatandaşın hoşuna gidecek inandırıcı,ATA'dan beklenecek şeyler yazmışlar ki hepsine inanılsın diye...

JunkChorn
27.Mart.2007, 00:28
Kaynak belirtilmeden bu konuya yorum yazmak anlamsiz.

Sana aynen katılıyorum

Millet şaçmaladı önüne gelene mason demeye başladır.Atatürk ne masondur ne sabetaist. Zaten yaşam şekline durumlarına bakarsanız mason olamayacağını anlarsınız

Ağzına sağlık gerçekten.

bu kadar ağır ithamlarda lütfen bulunma.

Atatürk'ü karalamak adına bazı şıklarda vatandaşın hoşuna gidecek inandırıcı,ATA'dan beklenecek şeyler yazmışlar ki hepsine inanılsın diye...

Bencede dediğin gibi bir durum sözkonusu ve hiç güzel bir durum değil.

SaRPeR1903
27.Mart.2007, 02:33
Cemal Granda… Atatürk’ün Uşağı… Hizmetine girdiği 3 Temmuz 1927'den, ölümü olan 10 Kasım 1938'e kadar Atatürk’ün yanından hiç ayrılmadı. 12 yıl boyunca Atatürk’ün ünlü sofrasının konuklarını, devlet başkanlarının ziyaretlerini, Atatürk’ün kederlerini, sevinçlerini en yalın haliyle gözlemledi.

Sonra da bunları kaleme aldı.

Cemal Granda'nın anıları 1972 yılında Hürriyet tarafından basılmıştı. 33 yıldır yayınlanmayan anılar şimdi yayın hayatına yeni atılan Kristal Yayınları tarafından okuyucuyla buluşuyor..

http://www.cafesiyaset.com/haber/20070322/Ataturkun-en-mahrem-anilari-ne.php
;;);;);;)Görmeyen arkadaşlar var kaynak belirtilmiş !!!

Fıratcan Alçınkaya
27.Mart.2007, 05:05
*[/B] Masonluğu kaldıran Atatürk'ün, gençlik yıllarında kendisinin de mason olduğunu biliyormuydunuz...

En alttaki şık hariç digerleri için birşey demicem ama en alttaki şık tamamiyle gerçeği yansıtmayan bir yazıdır... Kimse Cumhuriyet'in kurucusuna mason diyemez... Mustafa Kemal Atatürk gençliginde askeri akademideydi ve oranında
görevleri çok agırdı yani masonluk yapcak zamanı zaten bulmazdı... Her yazana inanma, herkes bişeyler çünkü...

ultraslanerdem
27.Mart.2007, 10:19
Görmeyen arkadaşlar var kaynak belirtilmiş !!!

En sonunda konuyu tamamı ile okuyan biri çıktı...

Troillongan
27.Mart.2007, 22:52
Görmeyen arkadaşlar var kaynak belirtilmiş !!!
Kabul edilmiş kaynak dedim,basılmamış kitaptan kaynak olmaz.

En alttaki şık hariç digerleri için birşey demicem ama en alttaki şık tamamiyle gerçeği yansıtmayan bir yazıdır... Kimse Cumhuriyet'in kurucusuna mason diyemez... Mustafa Kemal Atatürk gençliginde askeri akademideydi ve oranında
görevleri çok agırdı yani masonluk yapcak zamanı zaten bulmazdı... Her yazana inanma, herkes bişeyler çünkü...
Ne yazıkki günümüzde insanlar İttihat ve Terakki üyeliğini masonluk sayıyorlar-ki Atatürk oraya zorunluluktan ötürü girmişti-.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ayrıca merak edenler için link verilen sitedeki yazarlardan bir bölümü:
Abdurrahman Dilipak
Erhan Çelik
Hakan Albayrak
Tamer Korkmaz

Arkadaşımız artniyetli olmayabilir ama site alenen artniyetli.Haber nasıl verilmiş bakalım:KİTAPTA NELER VAR NELER? Yani bu olayları gerçek kabul etsek dahi mahrem olduğuna aldırış edilmemiş Gazi'nin özel hayatına el atmayı şevkle yapmışlar.
Yazıklar olsun.

Omerdinho
27.Mart.2007, 23:59
Ne yazıkki günümüzde insanlar İttihat ve Terakki üyeliğini masonluk sayıyorlar-

masonlugu arastirmani tavsiye ederim.

yatebos
28.Mart.2007, 00:24

imza ve nokta

ultraslanerdem
28.Mart.2007, 09:54

Arkadaşımız artniyetli olmayabilir.

1. Aslında kendini burada belli ettin.Daha lafların bile birbirini tutmuyor.

Ne yazıkki günümüzde insanlar İttihat ve Terakki üyeliğini masonluk sayıyorlar-ki Atatürk oraya zorunluluktan ötürü girmişti-.

2.Masonluğun ne olduğunu bilmeden konuşuyorsun.

imza ve nokta

3.O lafın altına imza ve nokta koyan birinden şüphe ederim.Yorumlarınızdan önce konuyu tamamı ile bir okuyun isterseniz.

Ayrıca benim belirttiğim kaynak bir kitapta yayınlanacak olan bilgiler.Bu bilgiler zamanında Hürriyet gazetesinde yayınlanmış ancak çok tepki gördüğünden kaldırılmış.Ama sen hala kabul edilmiş bilgilerden bahsediyorsun.Demekki 4. mesajda ki linki tamamı ile okumamışsın...

Son olarakda yönetici arkadaşlardan bu konuyu tamamen kapatmasını istiyorum.Batuhan kapatmıştı ama ona verdiğim linkten sonra tekrar açmıştı.Bu kadar saçma sapan mesajlar yazılacağını tahmin etmezdim...

Troillongan
29.Mart.2007, 00:19
2.Masonluğun ne olduğunu bilmeden konuşuyorsun.
Neymiş Masonluk madem çok iyi niliyorsun anlat bakalım.:confused:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

1. Aslında kendini burada belli ettin.Daha lafların bile birbirini tutmuyor.
Düşmanlık yapmamı istiyorsan o kalay ben bana yakışanı yaptım.Etrafta bu kadar dezenformasyoncu varken.

El Barto
29.Mart.2007, 00:53
Kabul edilmiş kaynak dedim,basılmamış kitaptan kaynak olmaz.

bunu nerden öğrendin bilmiyorum ama yanlış biliyosun arkadaşım bugün herkes interneti neredeyse kaynak olarak verecek seviyey gelmiş bunu tartışırken bu biraz abesle iştigal geldi bana.ozaman veri tabanlarını ne yapacağız.bi makale aç oku bakalım kaynakçasında kaç tane web adresi var...

ultraslanerdem
29.Mart.2007, 10:11
Neymiş Masonluk madem çok iyi niliyorsun anlat bakalım.

Masonluğu bilmediğin buradan belli.Çünkü masonluğu tek bir tanım halinde sunmak imkansızdır.

Düşmanlık yapmamı istiyorsan o kalay ben bana yakışanı yaptım.Etrafta bu kadar dezenformasyoncu varken.

Konuşmalarında çelişki oluşturmak sana yakışansa eğer söyleyecek bir şey yok.Ama dezenformasyoncu kişi yazdığın cevaplardan sonra çok açık ortada.İnsanları bir başkasının üzerine kışkırtmaya çalışıyorsun.Üstelik konunun aslını bilmeden...

Troillongan
29.Mart.2007, 18:56
bunu nerden öğrendin bilmiyorum ama yanlış biliyosun arkadaşım bugün herkes interneti neredeyse kaynak olarak verecek seviyey gelmiş bunu tartışırken bu biraz abesle iştigal geldi bana.ozaman veri tabanlarını ne yapacağız.bi makale aç oku bakalım kaynakçasında kaç tane web adresi var...
İnternetteki makalaleler akademik olmadıkça(Üniversite makaleleri gibi) bugün hiçbir ciddi çalışmada kaynak olarak kullanılmaz.Çünkü çok sayıda yalan bilgi var.Benim okuduğum makalelerde de çok az sayıda internet kaynağı var.

Konuşmalarında çelişki oluşturmak sana yakışansa eğer söyleyecek bir şey yok.Ama dezenformasyoncu kişi yazdığın cevaplardan sonra çok açık ortada.İnsanları bir başkasının üzerine kışkırtmaya çalışıyorsun.Üstelik konunun aslını bilmeden...
Öncelikle yazdığın haberin tamamını yani olayların tamamını Atatürk'ün yaptığını kabul edelim.
1-Haberin başlığında yazdığın gibi bunlar mahremdir.
2-Böylesine ulusa önder olmuş insanlarla ilgili bu bilgileri açıklamak neye yarar?Ulusun gözünden düşmesine yaramaz mı?
3-Biz Atatürkle ilgili çalışmalar yaparken ciddi yayınevlerinin kitaplarını tercih ederiz örneğin,Örgün Yayınları,Bilgi Yayınlari gibi...Bu nedenle bu Kristal Yayınlar adlı yayınevi ki büyük bir ihtimalle Feza Yayıncılığın(Sahibinin kim olduğunu bilenler iyi bilir) bir parçasıdır,beni hiç bağlamaz.

Eğer sen Atatürkçü biriyim diyerek bunları buraya postalayabiliyorsan eyvallah.Ama benim bildiğim ve tanıdığım, Yunan bayrağını yerden kaldıracak kadar hümanist,kurbanlık koyuna kıyamayacak kadar hayvan sevgisi olan Atatürk kafatasını ölçtürmek gibi bir saçmalığı yaptırmaz ve yaptırmamamıştır.
Ve bu tartışmadan dolayı rahatsız olan Türksportal.net forumu üyeleri hepinizden özür dilerim.
Saygılarımla
Troillongan
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Masonluğu bilmediğin buradan belli.Çünkü masonluğu tek bir tanım halinde sunmak imkansızdır.
Ben sana sunayım.Büyük İsrail'i kurmak,korumak ve kollamak için kurulmuş gizli örgüt.

ultraslanerdem
29.Mart.2007, 20:29
Eğer masonluğu böyle benimsediğini bilseydim seninle tartışmaya bile girmezdim ama neyse...

1 . Evet gerçektende bunlar mahremdir.

2 . Ben bu bilgilerin Atatürk'ün gözden düşmesine neden olacağını zannetmiyorum.Çünkü bu söylenenlerden yanlış birşey çıkaramadım...

3 . Bilgiler zamanında Hürriyet gazetesinde de yayınlanmış bilgilerdir.En Milliyetçi gazeteyede inanmazsın artık.

Son olarakda verdiğim linkte ki yazıları tamamı ile okumadığından artık şüphem yok...

Troillongan
29.Mart.2007, 20:44
En Milliyetçi gazeteyede inanmazsın artık.
:eek:
Bu tartışmayı daha da uzatmaya gerek olmadığını anladım.Teşekkürler.

ultraslanerdem
29.Mart.2007, 21:12
:eek:
Bu tartışmayı daha da uzatmaya gerek olmadığını anladım.Teşekkürler.

Hele şükür anlayabildin...(elhamdulillah)

Troillongan
30.Mart.2007, 16:11
3 . Bilgiler zamanında Hürriyet gazetesinde de yayınlanmış bilgilerdir.En Milliyetçi gazeteyede inanmazsın artık.

Buyur,Türkiye'nin en milliyetçi gazetesinin icraatları:http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=76849

Omerdinho
30.Mart.2007, 16:29
Hürriyet Milliyet bunlar masonlarin gazeteleri arkadaslar milliyetcilikle alakasi yok bu gazetelerin. Hepsinin amaci insanlarin beynini yikamak.

Nimorsel
30.Mart.2007, 16:41
Baya bir ilginç şeyler varmış atamız hakkında

Troillongan
30.Mart.2007, 17:48
Hürriyet Milliyet bunlar masonlarin gazeteleri arkadaslar milliyetcilikle alakasi yok bu gazetelerin. Hepsinin amaci insanlarin beynini yikamak.
Osmanlı'nın son dönemindeki Mütareke Matbuatı olarak tanımlıyorum ben bunları,hepsinin sahibi büyük sermaye sahipleri ve halkı yansıtmıyor hiç bir yazdıkları.Adeta uyuşturucu gibi milleti uyutuyorlar.

Omerdinho
30.Mart.2007, 18:43
Osmanlı'nın son dönemindeki Mütareke Matbuatı olarak tanımlıyorum ben bunları,hepsinin sahibi büyük sermaye sahipleri ve halkı yansıtmıyor hiç bir yazdıkları.Adeta uyuşturucu gibi milleti uyutuyorlar.

sadece gazeteler olsa iyi :) adamlar heryerde..

ultraslanerdem
30.Mart.2007, 22:02
Bu mesajdan sonra seviye düşürmeye gerek yok.Bazıları hala bilgileri yanlış anlatmaya kararlı.Sadece tahmin etme ve sanma yolu ile kurumlar karalandı...

Konuda darmadağın...

Omerdinho
30.Mart.2007, 23:34
Bu mesajdan sonra seviye düşürmeye gerek yok.Bazıları hala bilgileri yanlış anlatmaya kararlı.Sadece tahmin etme ve sanma yolu ile kurumlar karalandı...

Konuda darmadağın...

Bu Siteden (http://www.masonluk.net) Masonlar ve Masonluk hakkinda bilgi edinebilirsin . Reklama giriyorsa modlar linki kaldirabilir ;)

ultraslanerdem
31.Mart.2007, 13:43
Bu Siteden (http://www.masonluk.net) Masonlar ve Masonluk hakkinda bilgi edinebilirsin . Reklama giriyorsa modlar linki kaldirabilir ;)

Yanlış anlamışsın son sözümün masonlukla alakası yok...