PDA

View Full Version : Turksportal.Net Atatürk Hatıra Defteri

Mirza
31.Ağustos.2006, 20:55
Adım Özkan Soyadım Kökleş ise, Kahraman Türk Milletinin bir parçası isem bu senin sayendedir ATAM.

MeMo
31.Ağustos.2006, 20:57
Yaşamamın,yaşamamızın sebebi Atam sana keşke teşekkür edebilsem.

eXcitinG
01.Eylül.2006, 07:16
Kim bana zincir vuracakmış şaşarım.Kükremiş seL gibiyim bendimi çiğner aşarım..

Rahat uyu atam.Biz kimin çocukLarıyız..

GeNç KaRTaL
01.Eylül.2006, 07:38
Seni özde örnek alanlardan olmaya çalışıyorum Atam.

TürkuAz
01.Eylül.2006, 07:44
Dünyanın gördüğü en zeki, en sadık, en cana yakın, en anlayışlı ve EN BÜYÜK liderin torunu olmaktan gurur duyuyorum..

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE !

goosfraba
01.Eylül.2006, 07:47
Yazık, çok yazık...

Böyle bir konunun bu kadar ilgisiz kalacağını sanmazdım...

Transfer haberlerini içeren konuları veya Sohbet alanına konular açıp doldurmayı biliyoruz, sayfalarca yazmayı biliyoruz :(

Ama iş bu noktaya gelince ya üşeniyoruz ya da görmezden geliyoruz...Utanmayın arkadaşlar, O'nu yüceltmek sizleri utandırmaz veya yerin dibine sokmaz ;)

Rahat uyu Atam, rahat uyu...

RaSenGan
01.Eylül.2006, 09:07
Ne Mutlu Türk'üm Dyene.!

Sekopej
01.Eylül.2006, 09:19
Ahh Atam ahh! Ne olurdu ki biraz daha uzun yaşasaydın? Senin kurduğun Cumhuriyete layık gençler olmak ilk hedefimiz.

El Barto
01.Eylül.2006, 14:50
Cumhuriyetin, ilke ve inkılaplarının bekçileriyiz.

tombul taho
02.Eylül.2006, 06:22
Kurduğun ülkenin, ilke ve inkılaplarının yılmaz bekçileriyiz. Karşı çıkanı, yıkmaya çalışanını biz YIKARIZ!

fmsmyrna
05.Eylül.2006, 01:09
Bu ülke ve cumhuriyet senin eserindir bunu yıkmak isteyenlerin eli her zaman boş kalıcak.Seni ve ilkelerini sonsuza dek yaştacağız.

Universal
05.Eylül.2006, 02:08
Ey ATAM bilki biz buradayız. Bu laik, sosyal ve demokrasi içinde devam eden cumhuriyetini sonsuza dek koruyacağız...

Memedov
05.Eylül.2006, 02:10
Atam ; İzindeyiz.

Teksasvega16
08.Eylül.2006, 08:05
Atam sanmaki ulke elden gidecek Salmaki pkk bayragini sallayacak bekcilerin her zaman bayragi ustte tutuyor Yeminime yemin bayragimizi indirtmeyecegim sonuna kadar Asili kalacak dunyanin sonuna kadar

Fernando Gago
08.Eylül.2006, 17:52
Atam sanmaki ulke elden gidecek Salmaki pkk bayragini sallayacak bekcilerin her zaman bayragi ustte tutuyor Yeminime yemin bayragimizi indirtmeyecegim sonuna kadar Asili kalacak dunyanin sonuna kadar

Ülkeyi tehdit eden tek varlık Pkk değil ;;)

errqud_gfb
10.Eylül.2006, 23:57
"Beni övme sözlerini bırakın, Gelecek için Ne yapacaksınız ona bakın" demiştin. Bu ülkenin ve milletin geleceği için ÇALIŞACAĞIZ, kılıçla değil KALEMLE SAVAŞACAĞIZ.

ogcj_me
12.Eylül.2006, 07:53
Benden önce yazılmış tüm iltifatları FAZLASIYLA hak eden BÜYÜK Önder Atatürk ...
Sen Türk halkı için unutulmaz Dünya için örnek bir LİDERsin

LaKe
15.Ekim.2006, 00:23
O, sadece Türkiye'nin değil dünyanın en büyük liderlerinden biriydi. Bize bıraktığı cumhuriyetçi, bağımsız ve demokratik Türkiye'yi sonuna kadar korumalı, Ata'mıza yaraşır şekilde sahip çıkmalıyız. Elbette onun gibi bir lider bi daha gelmez, ama onun izinden gideceğiz elbette...

GebzeLi1907
15.Ekim.2006, 01:07
Atam bizLere bıraktıgın Mirası Son Nefesime Kadar Canım Pahasına Koruyacagıma Şeref Sözü veriyorum.

VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN..

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.!

BuraK TAŞLI

ChAoS
15.Ekim.2006, 01:13
Ülkeyi, çürümüş Osmanlı rejiminden kurtarıp laik Türkiye Cumhuriyeti haline getiren bir liderdir.

Şuan yaşadığımız Türkiye Cumhuriyetini ona borçluyuz ama hala osmanlı'nın ve arap kültürünün etkisinde kalan insanlar çok memlekette.

Atatürk'ü saymayan bir yurttaş Türk değildir.

canavar20
15.Ekim.2006, 01:33
Sen burda olsaydın böyle mi olacaktı ? Ruhunun bizlerle olduğunu bilmek yeterli olacaktır.

El Comandante
09.Kasım.2006, 20:10
Biz gencler olarak senin izinde yürüyecegimize,laik,sosyal demokrat bir ülke icin elimizden geleni yapacagimiza dair seref sözü veriyoruz Atam!

yavuuzzzz
09.Kasım.2006, 20:19
ruhun şaad olsun Atam

scar face
28.Kasım.2006, 06:38
sen bu millete Tanrının bi lütfusun Atam özlüyoruz seni

mustafa35
25.Mart.2007, 17:15
Atatürk bölümüne giren herkes. Sadece bir defalık önderimize, birkaç kısa cümle ile seslensin....Bir hatıra defteri gibi.
(tartışma, başkasına cevap, alıntı, farklı konudan bahsetmek 3 cümle
150 karakteri geçmek yok)

(yöneticiler konuyu sabitlerseniz daha anlamlı olur bence..)

katkılarınızı bekliyorum

Aşk-ı Şehir
20.Nisan.2007, 19:46
O Dünyanın Hatta Evrenin En Büyük Lideri. O Türk Milletinin Önderi. Atatürk O !

the_imam912
20.Nisan.2007, 22:49
Büyük atamız.Keşke sana teşekkür edebilsem.

emrec15
21.Nisan.2007, 17:17
Atam senin bize bıraktığın bu yüce mirası kanımın son damlasına kadar yaşatacağıma söz veriyorum.

FedeX
22.Nisan.2007, 01:47
büyük milletlerden büyük liderler çıkar..Atamızda büyük türk milletinin büyük lideriydi...O'nun gibiler sadece bir millete değil dünyaya mal olmuş liderlerdir..
Saygı ve rahmetle anıyoruz ULU ÖNDERİMİZİ....

emir cavak
22.Nisan.2007, 14:19
Biz Bu Topraklarda Var Oldukça Atam Sen Rahat Uyu!
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

yorumsuz1i
07.Ağustos.2007, 21:27
Seni hiç kimse tam olarak anlayamadı.İnanıyorum ki seninle ilgili bilmediğimiz bilinmesi istenilmeyen müthiş önemli bilgiler var.Bu bilgiler bir gün ortaya çıktığı zaman bu millet uyanacaktır.

Fernando Gago
11.Ağustos.2007, 22:31
Atam Yetiş !!! :(

maNga 33
25.Eylül.2007, 05:12
Bize armağan ettiğin Türkiye Cumhuriyetini kanımızın sonuna kadar koruyacağız Türk bayrağı asla direklerden inmeyecek dış ve iç düşmanlarımıza karşı omuz omuza olup onlara hak ettikleri dersleri verecez.Rahat uyu ATAM!!

Sirius Black
14.Ocak.2008, 21:02
Senin mirasını yok etmek isteyenlere karşı sonuna kadar direneceğimizden şüphen olmasın !

DenizlispoR
14.Ocak.2008, 23:34
Atam senin bize mirasını kanımızın son damlasına kadar savunacağız!Senin bir sözün vardı "Benim nacizane vücudum elbet toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti elbette payidar kalacaktır"Kurduğun cumhuriyetin payidar kalması için kanımızın son damlasına kadar savaştık,savaşıyoruz,savaşacağız!

The.Crow
14.Ocak.2008, 23:55
Gel de halimizi gör ATAM!! Sonuna kadar takipçiniziz her ne şartta ve koşulda olursa olsun..

Melekovic
15.Ocak.2008, 00:03
Bu siteye girdiğimden beri ilk yazmak istediğim burasıydı ama bir başlarsam kelime seli olur içimdekiler dışarı çıktığı zaman.

Söze gerek yok bile.Senin o zaman bir yüz yıl öteye götürdüğün anlayışı Atam kimse devam ettiremediği gibi şu an yüzyıllar gerisine götürmeye çalışıyorlar.Her gün çeşitli komplolar,çıkar oyunları daha sayılması gereken bir çok konu.

Bu gördüğün gençler tanıdığım kadarıyla iyi bir yerlerde oldukları sürece her zaman bu oyunlara engel olacağız.Ama yıllar yılı organizeler malesef ve giderek sayıları artarak büyüyorlar.Daha küçüklüklerinde beyinleri yıkanıyor. Ama burdaki bir akıllı mantıklı genç o şekilde yetiştirilmiş bin kişiye bedeldir diyorum.

cureshot
15.Ocak.2008, 00:13
Atam eminim ve maalesef rahat uyuyamıyorsundur. Yazıklar olsun bize! :(

bugra 1905
21.Şubat.2008, 02:20
Keşke Burda Olsaydın Atam Seni Çok Özlüyoruz

DisCo
21.Şubat.2008, 02:25
Muhtaç olduğum kudret damarlarımdaki asil kanda mevcuttur.

HooijDonk07
21.Şubat.2008, 03:03
Atam 20 yıl daha yaşaydın bütün üLkeler vatanımızın önünün de diz çökerdi ..!!

Addolorato
28.Şubat.2008, 05:43
Senin Bize bıraktığın bu ülke bölünmeye çalışılıyor bize bıraktıgın inkilaplar devrimler hiçe sayılmaya çalışılıyor fakat biz yeni nesil türk gençleri asla senin bize gösterdigin yoldan ayrılmayacağız..

garydelgadov
28.Şubat.2008, 05:45
BaşLattığın devrimi bizLer gerçekLeştireceğiz ATAM hiç şüpheniz oLmasın...

barahir
28.Şubat.2008, 05:45
İhtiyacımız var Ata'm sana...

deniz.91
16.Mart.2008, 01:35
Senin gösterdiğin yol doğrultusunda yürüyeceğimizden şüphen olmasın Atam

mersinlivolkan
16.Mart.2008, 03:06
Senin başlattığın devrim yolunda senin izinde gitmeye çalışıyoruz.Dünyanın en büyük devrimci lideri olan sana saygımız sonsuz.
Ama hergeçen gün umutsuzuz , bıkmışız , halsiziz.Seni özlüyoruz hasretle ve her olumsuzluğa rağmen özgürce..

Aydin
16.Mart.2008, 09:52
Yalandan değişenlere karşı dimdik durmaya devam edeceğiz. Yobazların kafasına laikliği, demokrasiyi senin kadar iyi sokabilecek birisi gelmedi. Gelmez de...

Deniz
16.Mart.2008, 20:51
Gençliğe Hitabe'de gelecekte olacakları çok güzel açıklamışsın Atam.

Ata'm biz gençler olarak ilke ve inkilaplarına sahip çıkacağız

Fietra 10
28.Mart.2008, 19:36
Zannediyorum şu 29 Mart akşamında daha bir hasretle arayacagız seni..

HooijDonk07
07.Aralık.2009, 21:21
Ah Atam Ah keşke burada olabilsen

handsomeb
23.Nisan.2010, 11:53
Sen bu ülkenin evlatları rahat yaşasın diye ömrünü adadın,şimdi çocukları seninle korkutmaya çalışıyorlar.Herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun ;)

Ilhan
23.Nisan.2010, 12:46
Sevgili Atam,

Meclisin kuruluşu, Cumhuriyetin ilanı gibi günleri sadece tatil için bekleyen, o günlerde çalışmadan boş boş yatan, halbuki en çok o gün çalışması gerektiğini bilmeyen bir neslin evladı olduğum için utanıyorum. Bu utancımı bugünü işimde özenle çalışarak örtmeye çalışıyorum.

El Barto
22.Temmuz.2010, 22:53
Üç kuruşluk çıkarları için tarihi, bilimi hiçe sayanlar, kendi ceplerine de birşeyler girecekse VATANIN toprağını bile satanlar, menfaatle kalkıp para ile yatanlar, sana yer bulamayabilirler PAŞAM; ama sen vatandaşın baş köşesindesin hala ; TASALANMA...

Revolution
06.Ağustos.2010, 00:01
Yıllardır yazmak istiyorum bu konuya.. Ama nereden başlasam nasıl başlasam hiç bilmiyorum. Orada Atatürk kelimesini görüyorum ya elim ayağım karışıyor ellerim titriyor, boğazım düğümleniyor... Ama şimdi yazmanın vakti geldi yıllar sonra hep yazacağım yazacağım dedim kısmet bugüneymiş..

Ata'm seni 1 kez görebilmek için nelerimi vermezdim, neler yapmazdım senin gibi muhteşem bir insanın enerjisini hissedebilmek için. Bize vatan olmayı öğrettin, bize savaşmayı öğrettin, bize kardeşliği öğrettin, bize vatandaşlığı öğrettin, bize devrimi öğrettin, bize modernliği öğrettin.. Bize özgün bir dil kazandırdın; öldürmeye çalışıyorlar, koruyacağız kaybetmeyeceğiz o dili kaptırmayacağız kimseye. Bize kardeşliği öğrettin; bölmeye çalışıyorlar, böldürmeyeceğiz hiçbirşeye. Bize vatan kazandırdın; almaya çalışıyorlar, bırakmayacağız hiçbir şekilde. Bize devrimi gösterdin; devrimcilik anarşistlik oldu Ata'm merak etme koruyacağız senin eserini. Modernlik kafirlik oldu Atam merak etme kanıtlayacağız herkese. Vatandaşlığı ırkçılığa çevirdiler Atam merak etme taviz vermeyeceğiz.. Hiç merak etme Atam sen rahat uyu yeni nesil herşeyin farkında. Güzel günler yakındır Atam merak etme. Türk genci zeki,çevik,ahlaklı.. Varlığım Türk varlığına armağan olsun, Ne Mutlu Türk'üm diyene !

lexoqe
26.Eylül.2011, 00:27
Örnek olmaya çalışıyoruz. Bakma atam biz üşengeç insanlarız cahiliz bunların üstesinden geleceğiz, önümüzde duran diğer liderlere göstereceğiz nasıl ülke yönetilir nasıl insan yetiştirilir. İzindeyiz !

anil luque
27.Eylül.2011, 14:40
Mustafa Kemal ATATÜRK'ü kelimelerle anlatmak mümk.......

eXcitinG
10.Kasım.2011, 02:05
ÖLümünün bu yıL dönümünde de senin eksikLiğini daha fazLa ve daha da derinden hissetmeye devam ediyoruz...

anil luque
10.Kasım.2011, 02:23
(M)ucizenin (K)elime (A)nlamı --> Mustafa Kemal ATATÜRK.. her 10kasimda varlığınla gurur duymak , yokluğunla hüzünlenmek..

attirson
26.Aralık.2011, 00:51
Öldüğünde düşmanını bile üzen tek Lider.Yüzyılın dahisi iyiki sendin iyiki Türk'tün Atam.

World Hollow o1
02.Şubat.2012, 18:23
Bu yaptıklarını İslam dini ülkesi Olan Türkiye Hiç bir zaman unutmayacak...

gzbjk
01.Mayıs.2014, 14:22
Özlüyoruz Atam seni. :(

Vieri
10.Kasım.2014, 10:37
Unutmadık, unutmayacağız!

Sevgiyle ve özlemle anıyoruz

BaGa TaRKaN
10.Kasım.2014, 10:45
Nerdesin Ata'm :(

https://www.youtube.com/watch?v=TJWlPhL11tc (https://www.youtube.com/watch?v=TJWlPhL11tc)

holigantatar
10.Kasım.2014, 10:51
Amacım siyaset yapmak değil anlayışla karşılacağınızı düşünerek Yılmaz ÖZDİL'in yazısını sizlerle paylaşmak isterim.

Saat 9’u 25 geçe…
Matemdeki Dolmabahçe Sarayı silah sesiyle irkildi, namludan çıkan mermi adeta çığlık gibi koridorları dolaşmıştı, koştular alt kata, kanlar içinde yerde yatıyordu, kalbine dayamış, tetiğe basmıştı. Salih Bozok’tu, Mustafa Kemal’in yaveri.
*
Selanik’ten, mahalleden arkadaştılar, ikisi de 1881’li, akrandılar, taa en başından beri, Bandırma vapurundan beri yaveriydi, yarbaydı, neler yaşamışlardı neler, birbirlerine öylesine yakındılar ki, evlendiğinde, Latife hanım’ın nikah şahidi Salih’ti, Zübeyde hanım rahmetli olduğunda, cenazesini Salih kaldırmıştı.
*
9’u 5 geçe de yanındaydı.
Başucunda dua ediyordu, ruhunu teslim ettiğinde, gözlerinden iki damla süzüldü, eğildi, elini öptü, çıktı dışarı, aşağı kata indi, odasına girdi, çekti her daim belinde taşıdığı beylik tabancasını, soğuk namluyu iman tahtasına dayadı, tetiğe bastı.
*
Ölmedi Salih… Mermi kalbini sıyırmış, iki-üç milim yanına saplanmıştı. Şişli Sıhhat Yurdu’na kaldırıldı, ameliyat, kurtarıldı. Canlı cenaze gibi yaşamaya devam etti, canından çok sevdiği Mustafa Kemal’iyle birlikte gidememişti, hayata küsmüştü, neredeyse hiç kimseyle konuşmaz olmuştu, anca iki sene devam edebildi, mermiyle delemediği kalbi, kendi kendine durdu.
*
(O tabanca, Salih Bozok’un sedef kabzalı Smith Wesson’ı, Yapı Kredi Bankası’nın arşivinde korunuyor.)
*
Efsane yarbay Salih Bozok’tan sonra, Çankaya Köşkü’nde yaver geleneği devam etti. İsmet İnönü’nün yaveri binbaşı Mahmut Celalettin Üner’di, sonraki yaveri yarbay Cevdet Tolgay oldu, cumhurbaşkanlığı boyunca iki yaverle çalıştı. Görev süresi dolan veya terfi eden yaver, Çankaya’dan ayrılıyor, yerine başka yaver geliyordu. Celal Bayar mesela, birincisi kurmay albay Nurettin Alpkartal’dı, toplam beş yaverle çalıştı. Turgut Özal’ın tek, Süleyman Demirel, Ahmet Necdet Sezer ve Abdullah Gül’ün üçer yaverleri oldu. Gül’ün son yaveri, tank kurmay albay Bekir Furkan Özdaban, devam ediyor, şu anda Tayyip Erdoğan’ın yaveri.
*
Gel gör ki…
*
“Askeri vesayet istemiyoruz” denilerek…
Atatürk’ün son nefesini verdiği yatağın başucunda nöbet tutan ve her 10 Kasım 9’u 5 geçe duygulanarak yanaklarından iki damla gözyaşı süzülen askerler, kovuldu, yerine polis dikildi.
1920’de bizzat Atatürk’ün emriyle kurulan TBMM Muhafız Taburu, lağvedildi, askerin yerine polis getirildi.
AKP milletvekili, Atatürk’ün mareşal üniformalı fotoğrafının TBMM koridorlarından kaldırılmasını istedi.
AKP generali Hilmi efendi, kendi elleriyle tasarladı, kara kuvvetleri komutanlığı brövesini yeniledi, brövede bulunan ve Atatürk’ü Kocatepe’de gösteren kabartmayı silmeye kalktı.
TBMM camisindeki 30 Ağustos hutbesinde, tarihimizde ilk defa, Atatürk’ten hiç bahsedilmedi.
Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde tüm camilerde hutbe okutuldu, içinde Atatürk yoktu.
Atatürk’ün kalpaklı fotoğrafının yer aldığı bayrak posteri, bizzat Tayyip Erdoğan tarafından yasadışı ilan edildi, suç delili yapıldı.
Atatürk’ün Ankara’ya gelişini sembolize eden, geleneksel garnizon koşusu yasaklandı.
“Askeri vesayeti çağrıştırıyor” diye, 19 Mayıs törenleri yasaklandı.
Sırf Atatürk’ü çağrıştırıyor diye, Vardar Ovası türküsüne bile kafayı taktılar.
Atatürk anıtlarına çiçek koymak yasaklandı, çiçek bırakana para cezası kestiler.
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Nişanı’ndaki Atatürk silüeti çıkarıldı.
Çankaya Köşkü’nü görmek bile istemiyor, yok saymak istiyor, tarihten silmek istiyor.
*
E, hal böyleyken…
Yaver niye hala subay?
*
Askeri vesayetçi misiniz siz?
*
Yaveri çekin ordan kardeşim…
Polis yaverlik etsin Tayyip Erdoğan’a.
*
Polis olmazsa….
Yeniçeri ayarlayın bi tane, belediyenin mehter takımından.
O yaverlik etsin.

BaGa TaRKaN
10.Kasım.2014, 10:59
Pek Yılmaz Özdil Sevmem Ama Adam Doğruları Yazmış.

nannar
10.Kasım.2014, 11:01
Nice değerli büyüklerimizle kurtardığın bu vatan günden güne eriyor...Rabbim bize bir Atatürk daha gönderse keşke...

balot50
10.Kasım.2014, 19:06
Sevgiyle, özlemle, anıyoruz.

Kendisi için söylenecek çok şey var insan hepsini bir yerde toplayamıyor...

attirson
10.Kasım.2014, 19:08
Fikirler ölmez.

http://i.hizliresim.com/dqR4oX.jpg (http://hizliresim.com/dqR4oX)

nostalgia
18.Mart.2015, 13:29
Çanakkale geçilmez...

Ruhları şad olsun...

RagnarLothbrok
23.Mart.2015, 19:03
Ruhun şâd, mekanın cennet olsun ATAM.. Değerini bilmeyenlere inat özlüyoruz ve çok arıyoruz seni..

yakamoz0347
29.Haziran.2017, 11:46
özlüyoruz...