PDA

View Full Version : ADSL' ye Zam..

Neva
31.Aralık.2005, 11:28
Kotalı 256 MBit' lık ADSL hizmeti 512 MB' a çekilecek, bu iyi bir haber olmakla beraber kotası değişmedi.. Yani her şeyi iki katı hızda yapan arkadaşlar aslında daha yüksek bir kotaya ihtiyaç duydukları halde alamıyor ve limit aşımı ücreti ödemek durumunda kalmak gibi bir problemleri var..

Limitsiz 256 Mbit' lik ADSL kullanıcıları akıbetleri şimdilik belli olmayan bir şekilde hayatlarına devam edecekler.. Çünkü 256 MBit' lık Limitsiz ADSL hizmeti kaldırıldı..
Eskiden almış olanlar şimdilik devam ediyor, ama başlarına ne geleceği belli değil.. Taşınma vs gibi bir durumda yeniden ADSL için başvurduğumuzda 512 MBitlik sınırsız alabileceğiz en düşük, o da 99 YTL..

Bunun için 4 Ocak' ta eylem yapılıyormuş.. Ben taşrada olduğum için katılamıyorum.. Ama eğer Ankara-İstanbulüİzmir' de oturuyorsanız veya başka illerde en az 50 kişi toplayabiliyorsanız bu eylemde destek çıkalım.. Zira hepimiz ADSL kullanıcısıyız ve bu olay hepimizin başına 1 Kasım itibarı ile gelmiş durumda (şahsen ben bugün okudum bunu haberim yoktu) farkında olmasak da..

www.internetime-dokunma.com linkinde ayrıntılı bilgi var.. Dileyenler oradan bilgi alabilir.. Lütfen duyarsız kalmayalım..

Bu arada ilk mesajım olduğu için bu amaçla üye olmadığımı not etmek istedim.. Aslında ilk mesajımı "Yeni Üyelerle Tanışma" vb başlığa yazacaktım, ama bulduğum tek başlık da kilitli idi..

O yüzden "Merhaba" ben de aranıza katıldım artık.. Üyelerinizden birinin eşiyim.. :)

capriceman
31.Aralık.2005, 13:02
ADSL konusunda hala birşey anlamış değilim, aylık 49 milyonu ödürüyorum bilmiyorum sonrası nolacak. 256 limitsiz kullanıcısıyım.

Bu arada forumlarımıza hoşgeldiniz. ;)

VoLkaN BaROs
31.Aralık.2005, 18:20
Evet aslında ben de bundan çok şikayetçiyim, zira eskiden 256 limitliye 3 GB kota verilirken, 512 limitliye 5 GB veriliyordu. Aslında bunlar bile az ama, değişiklik olup en düşük limitli 512 olunca kotası 3 GB'a düşürüldü.

Yani burada bir tutarsızlık var, o zaman ya eskiden yaptıkları uygulama hatalıydı bu nedenle 256 limitli kullanıcıların hakları yendi, ya da şuan yaptıkları uylama tamamen aboneleri kota dolumu için zor durumda bırakmak..

Benim şahsi fikrim tt abonelerini zor duruma düşürmeye çalışıyor, 512 limitli adsleye 3 GB gibi komik bir kota vererek. Onların yapmak istedikleri 6 veya 9 GB kotalı daha pahalı olan tarifelere geçmemizi sağlamak. Burada aslında hukuken bir çelişki var, bunun üzerine gidilse belki gerçek kullanım haklarımızı elde edebiliriz

Bu arada Neva aramıza hoş geldin umarım forumlarımızda iyi vait geçirirsin...

Neva
01.Ocak.2006, 18:05
Hoşbulduk..

Ben zaten pasif bir üyeniz sayılırım.. Hepinize aşinayım.. Biraz da aktif olayım siz de beni tanıyın istedim..

:)

emirduman
01.Ocak.2006, 18:42
Ya bu konuda tt'nin amacı açıkça ortada, kullanıcıların ya kotayı aşarak fazladan para bayılmalarını sağlamak ya da daha üst kota limitlerine geçerek yine fazladan gelir sağlamak.....

Cristiano Ronaldo
01.Ocak.2006, 22:44
Valla arkadaşlar sizler için üzüldüm. Bende eylem falan yapmak isterdim..

Ben Aylık 17,5 YTL ödüyorum sadece ADSL'e. 24 saat açık kota sınırı da yok. İşim çok rahat valla.

capriceman
02.Ocak.2006, 13:04
Valla arkadaşlar sizler için üzüldüm. Bende eylem falan yapmak isterdim..

Ben Aylık 17,5 YTL ödüyorum sadece ADSL'e. 24 saat açık kota sınırı da yok. İşim çok rahat valla.

O nasıl oluyor ya?

apaydin2148
02.Ocak.2006, 13:10
hızın artması kotamı doldurmuyor:)

şu an için bi şikayetim yok