PDA

View Full Version : Editör Kullanımı |Resimli Anlatım|

kubilaylay
21.Temmuz.2006, 19:56
arkadaşlar siteniz çok güzel ben dediğiniz tüm yöntemleri denedim new game e bastığımda did not find database falan yazıyor. Ne yapmalıyım 10 kere denedim 1 haftadır açamıyorum.

nightballer23
26.Temmuz.2006, 19:57
arkadaşlar ne gerek varkı editöre hilesiz oynmak varken??

hem hata veriyo diyosunuz edıtrde ayalamayapınca bence oyunun gercekcılıgı kacıyor...
nerden biliyon abi herkesin hile için yaptığını.mesela ben takımların en son transferlerine göre oyuncu değiştiriyorum

mavregenidis42
02.Ağustos.2006, 22:47
ben fm 2005 oyunuyorum kayıtlı bir oyunum var acaba editörüm kursam onu kullanabilirmiyim.

yigitssah
06.Ağustos.2006, 19:46
arkadaslar ben editorde takimlarin butcelerini ayarliyorum hep yazdigimdan farkli cikiyo bir yardim lutfen

eglocc
07.Ağustos.2006, 06:20
Ben birsey sormak istiyorum... Ben editorde yaptiklarimi sadece bir tek oyunumda gecerli kilmak istiyorum... Mesela Newcastle ile oynuyorum... Ameobi'yi direk gondericem takimdan Portsmouth'a... Bu oyunda boyle kalsin ama ben baska bir kariyer actigimda Ameobi tekrar Newcastle'da olsun... Bu nasil olur...

Destan_Yazan
15.Ağustos.2006, 11:37
arkadaslar öncelikle konuya baktımda benimde sorun yaşadığım ama sonunda biraz uğraştıktan sonra çözdüm ve o kadar sıkıntı cektikten sonra sizde cekmeyin die anlatayım dedim...

öncelikle editörü acın ve FILE ==> LOAD DATABASE deyinn...

daha sonra ayarlarınızı yapın ve farklı kaydet deyip

NAME

AUTHOR

DESCRİPTİON

VERSİYON

yazılarını doldurun ama VERSİYON'U 7.0.0 yapmayı unutmayınnn...

bunları yaptıktan sonra

C:\Documents and Settings\MR\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2007\db

klasörüne girin ve ordaki klasörüde acıp icindeki

client_db

lang_db

non_pl_hist_dt

non_pl_hist_id

non_pl_hist_index

people_db

pl_hist_dt

pl_hist_id

pl_hist_index

server_db

ve adını editörde kaydederken yazdığınız XML uzantılı dosyayının adını 700 olarak değiştirin ve

hepsini kopyalayıp

C:\Program Files\FM2007\data\db\700

klasörünün icine kopyalayın ama koplayamadan önce yedeğini almayı unutmayın derim ben...

bunları yaptıktan sonra artık hicbişe yapmadan oyuna girebilirsiniz editörle yaptığınız herşey oyun

içinde olaracaktır....

NOT: ALINTI DEİLDİR KENDİM YAPTIMMM.....

vallla bu şekilde olmadı ama yazdıklarının yararı dokundu..:icon_cool: databaseden oyuncularla değilde sadece parayla oynama yaptım:D

eglocc
16.Ağustos.2006, 20:14
Arkadaslar editorden yeni takim olusturulabiliyor mu?

Kendi okul takimimi FM'ye koycam da:D

floyd pepper
26.Ağustos.2006, 01:51
arkadaslar editor de oyuncunun ozellikleri arasinda `prefered moves` diye bi secenek var. bunlari deneyen oldu mu. artilari eksileri nedir varmi bi bilen

Fernando Gago
10.Eylül.2006, 22:31
Aklıma takılan bir şey var editörde.... mesela Portolu Andersonun ca150 pa -10 du.... ben onu ca150 pa180 yaptım ... şimdi andersonun cası yükselmeyecek mi 24 yaşnda geldiğinde yine 150 mi kalacak... yani o "-" gelişimini mi sağlıyor ??

lewo41
02.Nisan.2007, 18:27
Merhaba Arkadaşlar ;

Bu yazıda size editörün nasıl kullanabileceği hakkında bilgi vereceğim.

Editör İle neler yapabiliriz...

Bütün futbolcular, teknik direktörler, asistanlar, scoutlar gibi personelleri bu bölümden değiştirebiliriz.
edit/add staff bölümünden istediğimiz bir oyuncuyu takımımıza ekleyebiliriz

futbolcunun ismi, yaşı, doğum tarihi, mill maç sayısı, varsa ikinci milliyeti, teknik direktör, scout veya futbolcu oluşunu bu bölümde görebiliriz

kontratının ne zaman başladığınıine zaman bittiğini, eğer kiralıksa hangi takımda ne zamana kadar kirada kalacağı, maaşı gibi özellikleri değiştirebiliriz

lig kalitesi, manajeri, sevdiği veya sevmediği ülkeleri, kıtasını, ismini, tanınmışlığını, AB statüsünde olup olmadığını ayarlayabiliriz.

stadyumun kapasitesini, kotuk kapasitesini, maksimum kapasitesini, yakınındaki stadı, çim uzunluğunu, alttan ısıtmalı olup olmadığını, kulübe ait olup olmadığını, çimlerin sentetik veya normal olduğunu düzenleyebiliriz.

VE DAHA FAZLASINI EDİTÖR İLE GERÇEKLEŞTİRE BİLİRSİNİZ...

Şiimdi editörü başlatalım....

C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2007\fm data editor

Ekrana Gelen yerden Load Databse ye ardından default a tıklıyoruz

http://img118.imageshack.us/img118/7280/etap2kopyaua1.jpg (http://imageshack.us)

Sonra ekrana ;

http://img118.imageshack.us/img118/1338/etap3kopyaoi4.jpg (http://imageshack.us)

RESİMDE ANLATTIM NELERİN NE OLDUĞUNU UMARIM İŞİNİZE YARAR

İyi eğlenceler

ForeverGs
02.Nisan.2007, 20:06
pekı bunu oyunda nasıl yukluyecegımızı anlatırmısın
ben oncekı serılerde yapıodum ama bu 2007 de olmadı
c.raklı oyun old ıcınmı acaba??

lewo41
03.Nisan.2007, 00:23
orginal kullanımda sorun çıkmıyor

murat1502
03.Nisan.2007, 14:56
evet ya bende onu yapıyorum ama oyun da kullanamıyorum ne yapmam gerekir ;) ;) ;) ;)

El Barto
03.Nisan.2007, 15:04
Levent kardeşim ellerine sağlık bu konuyla ilgili çok sorun yaşayan arkadaşlar vardı güzel bir çalışma olmuş bizimle paylaştığın içinde ayrıca teşekkürler.

Ahmet_77
03.Nisan.2007, 17:11
bi şey diyecem
1 ay önce editörden süper bi oyun oluşturdum herşeyi değiştirdim oyuna başladım
sonra oyunu hatasız oynuyordum yarım sezon doldu sonra beni oyundan attı oyun kapandı
bir kere daha yeni oyun açtım yine oyundan attı

hatanın nedenini bilen varmı

lewo41
03.Nisan.2007, 17:38
bi şey diyecem
1 ay önce editörden süper bi oyun oluşturdum herşeyi değiştirdim oyuna başladım
sonra oyunu hatasız oynuyordum yarım sezon doldu sonra beni oyundan attı oyun kapandı
bir kere daha yeni oyun açtım yine oyundan attı

hatanın nedenini bilen varmı

Date base hatasıdır.

alioktay
03.Nisan.2007, 17:49
Hava durumunu nasıl ayarlayabiliyoruz?:(

Ahmet_77
03.Nisan.2007, 17:50
Date base hatasıdır.

yani çözüm???

lewo41
03.Nisan.2007, 17:52
Hava durumunu nasıl ayarlayabiliyoruz?:(

Hava yazılan yerde Bknz resim 2
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

yani çözüm???

Benim bi çözümüm yok malesef benimde aynı hatadan oynum yandı :(

alioktay
03.Nisan.2007, 17:58
Hava yazılan yerde Bknz resim 2
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Onu anladımda sol taraftan havayı seçtiğinde boşluğa ne yazıcaz?

sabri35
03.Nisan.2007, 18:25

hem hata veriyo diyosunuz edıtrde ayalamayapınca bence oyunun gercekcılıgı kacıyor...

futbolog37
04.Nisan.2007, 23:21
search yazan yere klüp adını yazıyorum ama arama yaptıramıyorum.aramayı başlatabilmek için başka bir yere daha mı basmam gerekiyor?

lewo41
05.Nisan.2007, 00:03
search kısmından yapıyorsun başka birşey yok

Memedov
05.Nisan.2007, 00:08

Bazı Arkadaşlar Böyle Zevk Alıyor Oyundan Bence Güzel Bir Paylaşım Sağolasın Levent Abi..;)

Aşk-ı Şehir
05.Nisan.2007, 14:47
güzel paylaşım dostum sağol baya yardımcı oldu ama ben kullanmam sadece stadyum kapasitesi için kullanırım ;)

futbolog37
05.Nisan.2007, 17:18
ben liverpool ile oynuyorum.Search kısmına liverpool yazıyorum.Hiç bişey olmuyor.Arama yapmıyor.

Ahmet_77
05.Nisan.2007, 19:40
ilk önce sol taraftan clubs'a basıcaksınız sonra search bölümüne takımın adını yazacaksınız

murat1502
05.Nisan.2007, 19:47
arkadaşlar ben hala data kuramıyorum bir yardımcı olacak biri yokmu lütfenn

ForeverGs
10.Nisan.2007, 20:37
arkadaslar database kullanamıorum yenı oyun secerken bna hangı datayı kullacagımı sormuo
orjınal oyun olup olmadıgı ıle ılgılı olabılırmı??????

whisperer
14.Nisan.2007, 22:04
save as ettiği database i kullanamayanlar new game e basmadan önce preferencestaki database kısmından yarattığınız database i seçerek sorununuzu halledebilirsiniz.Böylece neredeyse 20 yıllık (CM ler dahil) tarihi olan oyunun en problemli bu son versiyonunu editorle modify ederek oynayabilirsiniz :D

murat1502
15.Nisan.2007, 00:49
save as ettiği database i kullanamayanlar new game e basmadan önce preferencestaki database kısmından yarattığınız database i seçerek sorununuzu halledebilirsiniz.Böylece neredeyse 20 yıllık (CM ler dahil) tarihi olan oyunun en problemli bu son versiyonunu editorle modify ederek oynayabilirsiniz :D

preferencestaki database kısmı nerde

uaeren1905
15.Nisan.2007, 16:03
ya beyler bende editör yok bana gonderebilirmisiniz simdiden teşekkür ederim

El Barto
15.Nisan.2007, 16:08
ya beyler bende editör yok bana gonderebilirmisiniz simdiden teşekkür ederim

Editörden kasıt modifier ise buyur dostum

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=36534

uaeren1905
15.Nisan.2007, 16:46
ben de oyun öncesi editörü yok yinede saol dostum
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
fm 2007 oyun öncesi editörü bende yok koyarsanız cok iyi olur simdiden teşekkürler

McAyALa
25.Nisan.2007, 12:55
yha bende editorden hazirliyorum ama databaseyi kullanamiyorum yani o databaseyi acamiyorum.
bende 700 ve 702 var :mad:

basakkocak
28.Nisan.2007, 00:15
Sadece RivaLdo yLa geNoa da 2 sene oynamak icin editoru kullanip yeni data yapiyorum, eskiden new game acarken database i sorardi simdi o sorgu ekrani gelmiyor. Normal database aciliyor. Sorun nedir ki ?

zukatr54
28.Nisan.2007, 13:23
nasil kayit yapicazz

Episode 13
08.Mayıs.2007, 19:55
ben fm'yi 2001/2002 sezonuna geri döndürüyorum eski futbolcuları özledim:D zidane roy keane efsane real vs. bu yüzden editör kullanıoyrum 1 sorun dışında hiç bi sorunum yok bitti gibi zaten
-- ben juveyi seriea ya filan aldım yani normal bi seriea yapıcam ama milan lazio fiorentina gibi klüpler eski puandan başlıyor bu sorunu çözebilir miyiz editörde bi türlü bulamadm lütfen yardım edin

blackjackkkk
09.Mayıs.2007, 19:37
FM 2007 data editörden takımların renklerini değiştirebiliyormuyuz

yorukefe
16.Mayıs.2007, 03:42
Takim renkleri degistirmek mumkun. Peki asil can alici kismi yazmamissin sen editorde ayarlari tm yaptik digelim kaydederken versiyondu suydu buydu kisimlarini dolduramazsak oyunu acarken acilmiyo. Versiyon hatasi veriyo eski editorde ben orjinali degistirirdim simdi ise saveas tan baska secenek olmuyo onunda adini vermek versiyonunu yazmak felan sikintili...yinede saol emege saygi.

Deli_Ruh
19.Mayıs.2007, 13:01
arkadaslar ben editörden finansı yükseltmek istiyorum yükseltiyorum kaydediyorum olmuyo bi yardım edermisiniz fazlamı yazıyorum acaba ama azda denedim olmadı en fazla nekadar yazmam lağzım pls...:S:S::S
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
cvp yokmu :S:S :(:(:(

oogguuzzhhaann
19.Mayıs.2007, 23:23
yaa ben dedigin gibi yapiyorum ama tam sonuna gelince donuyor neden olabilir acaba yardim eder misiniz cok onemli lutfen

crazy_boy_safak
20.Mayıs.2007, 17:45
ya ben denedim ama 3-4 hafat sonra hata verdi oyun kapandı ben de yenisini açtım ama yine aynı şey oldu bidaha da kendim yapmam böyle hilesiz daha güzel

congenial
22.Mayıs.2007, 17:17
beyler editörden yaptığım database yi açamıyorum new game dedğimde çıkmıyo.bilen birisi anlatırsa çok memnun olurum.

unies26
26.Mayıs.2007, 00:53
ben turksportal türkçe fm 2007 indirdim bu editör onda mı bulunuyor ben bulamadım (turksportal türkçe fm editör 2007 editör diye bir dosya var açıyorum içinde bilgisayarın hemen çalıştıramadığı dosyalar var) yoksa bu başka editör mü

ejderizma
27.Mayıs.2007, 07:05
arkadaslar editorden transfer kaynagini yukseltebiliyorum ama..maas odemeleri hala dusuk durumda balance i yukseltmeyi denedim ama olmadi.yardimci olursaniz sevinirim

djbureak
06.Haziran.2007, 17:04
çok sağol bende bilmiodm arkadaşlarım hep diodu

tmac_91
06.Haziran.2007, 18:14
bı database seçme modu nerde

halil85
06.Haziran.2007, 23:20
bı database seçme modu nerde

File / Load Database / içinde istediğin databasi seçebilirsin

medievil
19.Haziran.2007, 14:29
turkiyeden kaliteli topcularin cikmasini nasil ayarlarim ayni brazilya gbii

Leoucwhsua
20.Haziran.2007, 09:07
Editorde 7.02 yada baska yamalari acamiyorum.load hatasi veriyor.sadece 7.00 i acabiliyoruz yoksa bendemi hata veriyor ne yapmaliyim

ares7
21.Haziran.2007, 13:12
baslik bile actim ama duzgun cevap gelmedi editorle ligdeki yabanci sinirini kaldirmak mumkun mu bu arada 7.0.2 icin ayri bir ***** dosyasi var o ***** i yapmak zorundasin

Mike Shinoda
22.Haziran.2007, 11:07
Kendi yaptığım editörü oyunda kullandığımda,yeni oyun başlatıp menajer ekleme ekranında 5 adım var ya,işte o adımlarda mesela "türkiye" yerine "turkey" yazıyo (diğer ülkeler de ingilizce yazıyo),sora "turkcell super lig" "iddaa lig a" veya "iddaa lig b" yazması gerekirken "turkish super league" "league a" veya "league b" yazıyo;ama normal veritabanıyla açtığımda bunlar türkçe yazıyo.Bu değişikliği editörden engelleyebilir miyim?

mett34
25.Haziran.2007, 15:18
bunu nerden indircez kardeslerim bende 2.12 diye editor var yapamadim bu baska biseymi ya

rebi
28.Haziran.2007, 15:48

Senin dediğin gibi bir yer yok preferencesta kaç gün oldu halâ çözemedim şu database seçimini bi yardım edin ya bilen birileri yok mu hiç nerden sseçicez bu datayı hep 7.0 la başlıyo oyuna yaa :( :s7:

Ahmet_77
30.Haziran.2007, 18:14
editörden ligdeki futbolcuların türk vatandaşı olma yılını nasıl 1 yıl yapıyoruz :confused:

oleguer
02.Temmuz.2007, 12:35
ya ben farklı bi datebase uzerinden ingiltere ligine kendi takımımı yaptım kaydettim falan herseyi iyi de oyunda lig secerken ingiltere ligi yok olmus:S neden olabilir??

Ahmet_77
02.Temmuz.2007, 12:39
çünkü sen ing. ligine ya 20'den fazla takım aldın yada 20den az

bu arada benim sorumu bilen yokmu yav

oleguer
02.Temmuz.2007, 12:40
yok ingiltere ligi dediysem 3.ligi orada da mı aynı sorun var:S

Ahmet_77
02.Temmuz.2007, 12:44
eğer takımı 3.lige attıysan evet ondandır.
düzeltmek için aynı ligden bir başka takımı çıkarman gerek.

zobar83
03.Temmuz.2007, 16:51
arkadaslar su fm2007 editor programını siteye eklerseniz cok makbule gecer bi el atıverin de su son transferleri güncelleyelim turksportalın yamasında exe dosyası yok da

WebMaster91
03.Temmuz.2007, 16:56
arkadaslar su fm2007 editor programını siteye eklerseniz cok makbule gecer bi el atıverin de su son transferleri güncelleyelim turksportalın yamasında exe dosyası yok da
Oyunu yükleyince editör otomatik oalrak yüklenir..

C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2007 bu kalsörün içinde "fm data editor.exe" dosyası var..Eğer onu sildiysen sanırım (kesin bilmiyorum) oyunu silip tekrar yüklemen gerekicek..

tanselfb
07.Temmuz.2007, 20:10
arkadaşlar bnm sorunum editörden takım veya ülke ayarlarına girince editörün kapanması bilen varsa lütfen yardım etsin

Ahmet_77
08.Temmuz.2007, 12:57
arkadaşlar bnm sorunum editörden takım veya ülke ayarlarına girince editörün kapanması bilen varsa lütfen yardım etsin

İllegal İçerik !
Oyunu yeiden silip yükle belki düzelir.
-----------

editörden ligdeki futbolcuların türk vatandaşı olma yılını nasıl 1 yıl yapıyoruz yokum bilen yav

murrojr
08.Temmuz.2007, 20:16
arkadaslar öncelikle konuya baktımda benimde sorun yaşadığım ama sonunda biraz uğraştıktan sonra çözdüm ve o kadar sıkıntı cektikten sonra sizde cekmeyin die anlatayım dedim...

NAME

AUTHOR

DESCRİPTİON

VERSİYON

bunları yaptıktan sonra

C:\Documents and Settings\MR\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2007\db

client_db

lang_db

non_pl_hist_dt

non_pl_hist_id

non_pl_hist_index

people_db

pl_hist_dt

pl_hist_id

pl_hist_index

server_db

ve adını editörde kaydederken yazdığınız XML uzantılı dosyayının adını 700 olarak değiştirin ve

hepsini kopyalayıp

klasörünün icine kopyalayın ama koplayamadan önce yedeğini almayı unutmayın derim ben...

bunları yaptıktan sonra artık hicbişe yapmadan oyuna girebilirsiniz editörle yaptığınız herşey oyun

içinde olaracaktır....

NOT: ALINTI DEİLDİR KENDİM YAPTIMMM.....

Ilhan
08.Temmuz.2007, 21:43
Sabit başlıklara bakmadan konu açmamaya özen gösterelim.

14789
10.Temmuz.2007, 00:18
beyler delirmek uzereyim...ben editoru aciyorum load database den paket 3,0 kullaniyorum onu seciyorum... daha sonra kadrolari yapiyorum kayit ediyorum sonra tekrar editoru actiim zaman kaydettim seyi goruyorum ama oyuna girip new game e basinca kayit ettiim surum gozukmuyo 7.0.1 ve paket 3.0 gozukuyo sadece neden kaynaklaniyo bu ?? yarim lutfen...

bos
10.Temmuz.2007, 00:40
editör ayarlarını yapıyorum save ediyorum ama yeni oyuna gir diyince önce bi veri tabanı yükleniyor diyo sonra oyundan atıyo. acaba fazla mı özellik değiştirdim yada bütçeyi ve stad kapasitesini fazla mı yaptım?

değiştirebileceğimiz özelliklerin bi üst sınırı var mı? varsa nelerdir ?

Adnan Kılıç
10.Temmuz.2007, 13:00
ya bu editör çok garip olay kullanmayı bilmeyenler harikalar yaratıyo bizim arkadaş fathi maliki sol tarafın bütün mevkilerinde oynar diye ayarlamış özelliklerini epey şişirmiş sonra reale 100 milyon euroya sattım diye hava atıyodu:D

taral_uA35
10.Temmuz.2007, 16:12
editör ayarlarını yapıyorum save ediyorum ama yeni oyuna gir diyince önce bi veri tabanı yükleniyor diyo sonra oyundan atıyo. acaba fazla mı özellik değiştirdim yada bütçeyi ve stad kapasitesini fazla mı yaptım?

değiştirebileceğimiz özelliklerin bi üst sınırı var mı? varsa nelerdir ?

aynı şey bnde de oluyor yaa:confused:

s0Lt
11.Temmuz.2007, 19:13
iyi günler ben biraz acemiyim ve size 1 sorum olucaktı.
editörten create person yapıyorum mesela ST pozisyonunda bi oyuncu bütün özelliklerini 20 yapıyorum ( tabi kalecilik özellikleri hariç)
ama oyuna girince hepsi 20 olmuyor acaba neden ve bütün güçlerini 20 nası yaparım ???

mfato
13.Temmuz.2007, 20:11
peki bu yaptıklarımızı oyuna nasıl yuklicez?

Ahmet_77
14.Temmuz.2007, 11:03
iyi günler ben biraz acemiyim ve size 1 sorum olucaktı.
editörten create person yapıyorum mesela ST pozisyonunda bi oyuncu bütün özelliklerini 20 yapıyorum ( tabi kalecilik özellikleri hariç)
ama oyuna girince hepsi 20 olmuyor acaba neden ve bütün güçlerini 20 nası yaparım ???

Çünkü bu kondisyon sorunu oyun ilerledikçe o özellikler normale gelir.Örneğin Rusya Liginin tarihine göre açarsan younu

hassanlp
15.Temmuz.2007, 17:39
arkadaslar meraba biri bana fm 2007 nin editorunun linkini yazabilirmi acaba cok saolun simdiden

yusufcan41
17.Temmuz.2007, 16:07
arkadaslar editorde ayarlarimi yapiyorum sonra save ediyorum ama olmuyor gene eski oyun oluyor bi yardim edin yaa

moltres
20.Temmuz.2007, 14:41
[quote=murrojr;745219]arkadaslar öncelikle konuya baktımda benimde sorun yaşadığım ama sonunda biraz uğraştıktan sonra çözdüm ve o kadar sıkıntı cektikten sonra sizde cekmeyin die anlatayım dedim...

NAME

AUTHOR

DESCRİPTİON

VERSİYON

bunları yaptıktan sonra

client_db

lang_db

non_pl_hist_dt

non_pl_hist_id

non_pl_hist_index

people_db

pl_hist_dt

pl_hist_id

pl_hist_index

server_db

hepsini kopyalayıp

içinde olaracaktır....

ARKADASIN DEDIKLERNI YPIN OLUO:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::ico n_lol:

mhmet1907
21.Temmuz.2007, 11:59
Peki ben lig ayarlarını değiştirebilirmiyim?? Yani mesela türkiyede yabancı sınırlamasını 6+1 yapamazmıyım ??

2007s
21.Temmuz.2007, 12:00
Peki ben lig ayarlarını değiştirebilirmiyim?? Yani mesela türkiyede yabancı sınırlamasını 6+1 yapamazmıyım ??
değiştiremezsin diye biliyorum ama istersen takımından bir yabancıyı Türk yapıp kontenjan açabilirsin.

Fernando Gago
21.Temmuz.2007, 13:27

Bu olmuyor maalesef 2008i beklicez

tello8823
12.Ağustos.2007, 19:28
ya bu editorden oyuncunun takımını nasıl degistircez yeni yeni transferler odu onları yapmam lazım lutfen allah rızası ıcın yardım edin:D

huseyin91
12.Ağustos.2007, 19:56
once search bolmesinden istedigin oyuncuyu bul daha sonra contrat yazan yere tıkla orada future transfer diyo oradan zamanını vs yi ayarla ( bu arada parayı sıfırla yoksa iki ay sora kulup kepenk leri indirir:D)en son da yeni veritabanı olarak kaydet 'save as ' olması lazım ama kayıtlı oyunda işe yaramaz yeni oyun acman gerek
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yada bak soylede olabilir oyuncuya girdiginde contratli oldugu clup yzar orda hemen yanında buyuteç gibi bişeyvar ona tıkla gondsermek istefigin takımı sec ordan yine kaydet veritabanını

kartaleagle1
13.Ağustos.2007, 15:33
editorde oyun baslama tarihi nasil ileri aliniyor