PDA

View Full Version : Hak Yerini Buldu: Turksportal Hırsızlara Göz Açtırmadı

VoLkaN BaROs
10.Nisan.2007, 03:32
Bir önceki haberimizde CFF adlı sitenin yamamızı ÇALDIĞINI belirtmiştik. İlgili sitenin yöneticileri bu haberimiz üzerine forumlarımızda açtığımız konuya gelerek yamalarının %100 kendi yapımları olduğunu ve 1 tane bile Turksportal'ın cümlesinin bulunması durumunda özür dileyeceklerini beyan ettiler.

Bizim kendilerine delil sunmamıza fırsat kalmadan "FM 2005 dosyanızın sadece İngilizce bölümünü aldık" diyerek itiraf ettiler. Ki halen sitelerinde bu itiraf yer alıyor, ancak sadece İngilizce diyerek iyice küçük duruma düştüler. Zira FM 2005 dil dosyası editlenebilir bir dosya ve bu oyunun orjinal dosyasını alıp çeviri yapmak varken neden bizim FM 2005 için Türkçeleştirdiğimiz Türkçe dosyayı kullandılar? Ayrıca FM 2005 dosylarını FM 2007 adı altında lanse etmek ne kadar etik bir davranış? Durum açıkca ortada; çünkü çeviri yapmak zor geldi, kolayı ise hazır dosyayı alıp editlemekti.

Bunu yamayı hazırlayan Adem arkadaşımız bizzat itiraf etti. Sitelerinden bir özür haberi yayınlayacaklarını ve tüm yama içeriğini kaldıracaklarını belirtti. Biz de Turksportal olarak buna karşılık kendilerine yamayı kendi çevirileri ile yapmak koşulu ile teknik destek verebileceğimizi belirttik.

Sonuç olarak biz yaptık diyerek ÇALDIKLARI yamayı sitelerinden kaldırmak zorunda kaldılar. Ve bu yamayı hazırlayan kişiyi sitelerinden atarak kullandıklarını gösterdiler.

Ancak bu gelişmeler karşısında bir özür haberi beklerken sitelerinde yöneticilerimize karşı iğrenç, saygısızca bir anket açtılar. Ayda 60 kişinin girmediği bir sitede o ankete nasılsa 1 saatte 60 kişi oylama yapmış :)

Bu site öylesine kin dolu, öylesine ahlak değerinden uzak ki ÇALMAK ile yetinmediler bizim sitemizde bize bu konuda deliller öne çıkarılmadan önce "haksızsınız" diyen tek bir üyeyi sitelerine hemen yönetici yaptılar. Eee bu da gösteriyor ki çirkefler bir birlerini her daim buluyor..

Emeğimize saygı gösteren, bizlerin her daim yanında olan FM Severlere teşekkür ediyoruz. Biz FM Severler için yıllarımızı verdiğimiz bu çalışmamızı üç kuruşluk insanlara yedirmeyiz, yedirmedik.

Allah hepimizi HIRSIZLARDAN, ARSIZLARDAN KORUSUN

Saygılarımızla...

Turksportal Yönetimi

nekop
10.Nisan.2007, 03:40
Olan Adem'e oldu tüm suçu ona atıp kendilerini temize çektiler bence yasal işlem yapılmalıydı ama neyse o sizin bileceginiz iş...

Jesus_FB
10.Nisan.2007, 03:43
Amİn.......

SYLaR
10.Nisan.2007, 03:56
Hayatımda gördüğüm en ezik site(Aslında ezik lafı bile az kaçar).Türkçe FM'yi yaptıklarında evet yaptık diyerek ortalığa laf atanlar kendilerine bir maşa seçtiler.İtiraf edince ve özür mesajı yazacağını belirtince kişiyi hemen siteden attılar.İşte bu kişilikşiz,haysiyetsiz kişilerin neler yaptığı ortada.Sitelerine o kadar emeği geçen bir kişiyi harcamaktan hiç çekinmediler.Niye?Hırsız oldukları ortaya çıkmasın diye.Ama kimin ne olduğunu artık herkes gördü.Ezik,sahşiyetsiz herifler topluluğu CFF.

Üstüne üstük birde iğrençce bir anket açmışlar.capriceman denilen neydüğü belirsiz şahsiyet açmış anketi.O laleleri(anladın sen onu.)

Çağrı Demirşen
10.Nisan.2007, 04:11
Sayın Volkan Baros,

Haddim değil belki biliyorum ama keşke TSI olarak yargı yoluna başvursaydınız.. Sitelerini hiç duymamıştım gidip bi bakayım dedim hala konuşuyolar lay lay.. Geçmişte de başınıza gelmişti, yine geldi, büyük bi olasılıklar bir daha gelecektir.(tabiki kimse istemez böyle bir şeyi). Birileri ceza almadan bunlar gibileri hiç bir zaman durmayacaktır..

İyi akşamlar, Saygılar..

El Comandante
10.Nisan.2007, 04:16
Siz bilirsiniz aslinda ne yapilmasi gerektigini,ama keske bu eziklerle yargi önünde hesaplassaydik.Bunlarin laftan,iyilikten anlayacagi falan yok.Affediyoruz 10 dakika sonra sitemizin degerli kisilerine inanilmaz bir saygisizlik,küstahlik (artik siz ne diyorsaniz cünkü benim bundan fazlasina forumdaki terbiyem müsade etmiyor)örnegi gösteriyorlar.Bu durum karsisinda cok sinirlendim,cünkü hepsi deger verdigim ve sevdigim abilerim.Aslinda oraya üye olup yazacak cok sey varda degmezler.Bence artik bu ezikler uslanmaz.Sabika dosyalari kabarik yahu bunlarin.Bunlarin vukuatlari devam eder kanimca.Alismis kudurmustan beterdir...

Benim anlamadigim nokta onlarin hic gururlari,onurlari,serefleri,haysiyetleri yokmu ki böyle bir olaya karisiyorlar.Sizi affettik siz bide bunun üstüne saygisizlik örnegi gösterip bizim degerli yöneticilerimizle alay ediyorsunuz.Size ne desek bos.Vicdaniniz olsaydi,eger birazcik utanma duygunuz olsaydi bir daha FM dahi oynayamazdiniz.Ama nerde...

Çağrı Demirşen
10.Nisan.2007, 04:51
Sayın Volkan Baros,

Haddim değil belki biliyorum ama keşke TSI olarak yargı yoluna başvursaydınız.. Sitelerini hiç duymamıştım gidip bi bakayım dedim hala konuşuyolar lay lay.. Geçmişte de başınıza gelmişti, yine geldi, büyük bi olasılıklar bir daha gelecektir.(tabiki kimse istemez böyle bir şeyi). Birileri ceza almadan bunlar gibileri hiç bir zaman durmayacaktır..

İyi akşamlar, Saygılar..

Eklemek istediğim bir şey daha var.. Sizlerin arkanızdan hala neler neler söylemelerine rağmen neden yargıya başvurmayı düşünmüyorsunuz?

bjk_melo_151
10.Nisan.2007, 09:35
gereken beirtilmiş.Yargı yoluna gidip internet aleminden bu insanları silmek gerekir.Bu tür insanlar heryerde.Sürekli seviye atlıyorlar.Site açıyorlar.Acı olanı da bu insanların Türk'üm Atatürkçü'yüm demesi.Yazık çok yazık...

gerrrard
10.Nisan.2007, 12:12
Nasıl bir anket açılmış sorabilirmiyim?

Sekopej
10.Nisan.2007, 14:25
Yama yayınlandığında adı CFF oluyor, altında kocaman bu yama CFF'ye aittir başka hiçbir yerde yayınlanamaz deniyor. Biz bu yamayı yaptık diye bize laf sokuluyor, sonra yamanın çalıntı olduğu meydana çıkınca nedense yamanın sahibi Adem oluveriyor. Eğer sizde, ki hiç sanmıyorum, azıcık gurur varsa çıkar özürünüzü diler, sonra da bu olayı yapanları atar mısınız, atmaz mısınız karar verirsiniz.

Herşey iyiyken şahane, kötü gittiğinde yükleyin bir kişiye suçu. Hala özür dileyeceğinizi bekliyorum(boşa beklesem de), hele ki açtığınız anket, sizin gerçek yüzünüzü, bize karşı olan hırsınızı, çekememezliğini, kuyruk acılarınızı ortaya dökmüş. Biz bunları zaten biliyorduk ama böyle bir konu açıp tüm FM severlerin bunu öğrenmesini sağladığınız için de teşekkür ediyorum burdan.

Online sayısı 40'ı geçmeyen bir sitede bir anket, üstelik gece yarısı açılmış bir anket, 1 saatte nasıl 60 oy alır orası da ilginç?

Adminlerin ve yöneticilerin yazdığı mesajlardan sitenin kalitesi ortaya çıkıyor, soruyorum bu sitede, onların yazdığı mesajların onda birini bir admin kullanmış mıdır? Seviyeyi bu kadar düşürmüş müdür? Oradaki üyeler de eminim ki bu seviyesizliğe tepki gösterecektir, en azından göstermelidir.

Bırakın eğlendiklerini sansınlar, kimse de onları takıp cevap yazmasın, bu zamana kadar cff yoktu, bundan sonra da olmasın sizin için.

tosunpasa
10.Nisan.2007, 14:55
1 yorum yaptık cevap bulamadılar banladılar. Ezikler işte ne yaparsın..

ultraslanerdem
10.Nisan.2007, 15:54
Ceyhun'un sözüne gelerek o siteye üye olmuştum.Lanet olası siteye bir daha girersem onlar gibi olayım...:mad:

SYLaR
10.Nisan.2007, 16:14
TSI emek hırsızlığı yapmaz,CFF her şeyin hırsızlığını yapar(Rocco denen haysiyetsiz at hırsızlığı da yapar ama bunu kendi mesajında söyleyecek kadar yüreği olmadığı için gider başkasının mesajını editleyip oraya yazar)

Universal
10.Nisan.2007, 17:59
Bende üye olmuştum olmaz olam keşke banlasalar. :) İlk kez banlanmış olurum. :)

Zaten buradan kaçıp orayı kuranların sitesi değil mi orası? Daha yazmaya gerek yok.

Cristiano Ronaldo
10.Nisan.2007, 18:45
TSI emek hırsızlığı yapmaz,CFF her şeyin hırsızlığını yapar(Rocco denen haysiyetsiz at hırsızlığı da yapar ama bunu kendi mesajında söyleyecek kadar yüreği olmadığı için gider başkasının mesajını editleyip oraya yazar)

Rocco hakkında çok konuşma sen bence..

El Comandante
10.Nisan.2007, 18:45
Kuyruk acisi iste ne denilebilirki...

Kendilerini siteden attiran,ya da yediremedikleri yöneticilerimizi sacma sapan bir ankete eklemisler.Msn dede hesap sorunca yok ben görmedim,yok ben bilmiyom gibi palavralar atan kisiler..

Ilhan
10.Nisan.2007, 18:51
O insanlardan da bu beklenirdi zaten.

Çeviri yaptırdıkları çocuğu 1 günde harcadılar sırf eksi sonsuzlarda gezen itibarlarını kurtarmak için.

O kadar düştünüz ki, artık kim inanacak sizlere?

Bizim bu alandaki hakimyetimizi ve büyüklüğümüzü kabullnip bizden yardım isteseydiniz, ki o kadar küfürler etmenize rağmen yine yardım edildi, kim sizi geri çevirecekti?

Küçüksünüz, daha da küçüldünüz.

Yakında nokta olacaksınız, o noktayı da biz koyacağız üzerinize.

mustafa35
10.Nisan.2007, 19:00
Çirkefler her yerde çirkef

eXcitinG
10.Nisan.2007, 19:04
böyLe şeyLer her zaman oLucaktır. önemLi oLan birLik oLup bu tür oyunLara geLmemek doğru her zaman oLması gereken taraftadır.biz doğru oLduğumuz için her zaman da biz kazanırız.

eGowiCh
10.Nisan.2007, 19:12
Bu şahısların laftan, sözden, güzellikten ve iyilikten anlamayacağını bir önceki konuda söylemiştim.

Tek yol yargı diye düşünüyorum. Biz 100.000'i aşkın Turksportal üyeleri sizin destekçiniziz ve her zaman arkanızdayız. Siz yargı yoluna gidin, biz her türlü fedakarlığı yapmaya ve her türlü desteği vermeye hazırız.

Yine de sizin bileceğiniz iş, fakat yasal işlem yapmanız sadece bu hırsızlığı değil, bundan sonraki hırsızlıkların da önüne geçecektir. Bu hırsızlık olayının yargıda tecelli etmesi, en azından FM alemindeki hırsızlık olaylarının önüne geçecektir. Hırsızlar, emekleri çalmadan önce bir kez daha düşüneceklerdir, acaba biz doğru mu yapıyoruz, çaldığımız ortaya çıkarsa bunun bedelini mahkemede nasıl öderiz diye düşünecekler ve eğer mantıklı düşününce de hırsızlık yapmayacaklar, başkalarının saatler verdiği emekleri kendi popülaritelerini arttırmak uğruna çalmayacaklardır.

Aşağıdaki mesajlarımda da bunu belirttim, bu sitenin amacından bahsettim. Bu amaçlarının yanına kar kalmaması için yargı yoluna başvurulmalı, elinizde zaten yeterli deliller de mevcut.

Her zaman arkandayız Turksportal. Böyle 2 günlük sitelere prim vermeyiz!

Bu sitenin amacı şuydu, en başından beri de akıllarından şu geçti diye düşünüyorum : "Çalarız yamalarını, yayınlarız sitemizden, abartırız oranı da, indirir üyelerimiz, sonra TSI de haber yapar bizi ana sayfadan, sitemizin adını da verir, oradan gelir tıklanmalar, akabinde Google PageRank ve devamı... Sitemizin adı bir anda duyulmuş olur, üye sayımız artar, hitlerimiz artar, Google reklamlarından daha çok kazanırız. Sonra da kaldırırız yamayı sitemizden, yayınlarız özür mesajımızı, deriz Adem Özkur denen kişinin bizimle alakası yok, o çalmışsa çalmış, biz ona kandık, özür dileriz Turksportal, deriz ve ondan sonra da artık sitemizin adı duyulmuştur, Google PR'miz yükselmiştir, üye sayımız artmıştır, oh ne güzel Turksportal'ın üzerinden prim yapmışızdır."

"Özür dilerim, evet çaldım, kaldırıyorum." diyerek bu işten sıyırmaya çalışacak. "Amaaan, çalalım, boşver, nasıl olsa hukuki işlem yapmazlar, hiç yapmadılar, özür dileriz, kaldırırız, sitemizin de adı duyulur, kurtuluruz."

GeNç KaRTaL
10.Nisan.2007, 19:13
Sonuçta onlar küçüldü ama bunu anlayacaklarını sanmıyorum sonuçta biz büyüklüğümüzü göstermişiz

Memedov
10.Nisan.2007, 19:23
Hak her zaman yerini zaten bulur :)

Her şeyin ortaya çıkmasına gerçekten sevindim..

El Barto
10.Nisan.2007, 19:39
Bencede bu saatten sonra kimseyle dalaşmaya gerek yok.Herkes neyin ne olduğunu biliyor zaten.Onlar bizim seviyemize çıkamazlar ama bizde onların seviyesine inmeyelim.

ability
10.Nisan.2007, 19:45
öncelikle herkese merhaba;

belirtilen sitenin adminiyim ve olayın iç yüzünü %100 doğru bir şekilde anlatmak istiyorum.

öncelikle site olarak "%100 kendi yapımız olduğunu ve 1 tane bile Turksportal'ın cümlesinin bulunması durumunda özür dileyeceğimizi" beyan etme gibi bir durumumuz olmadı.Konuya yazan Adem isimli bu yamayı y(ç)ap(l)an arkadaş geliğ bunları belirten bir mesaj yazdı."FM 2005 dosyanızın sadece İngilizce bölümünü aldık" ve " Sitelerinden bir özür haberi yayınlayacaklarını ve tüm yama içeriğini kaldıracaklarını belirtti" bu beyanlarıda adem isimli arkadaş yaptı.

Şimdi bu beyanların niçin bizi bağlamadığını belirtiyim ve olayları başından beri anlatıyım.

Adem isimli arkadaş yönetimimizdeyken birgün bize elimde %90 küsür tamamlanmış Türkçe FM 2007 dosyaları var dedi ve kaynağının daha önce birçok oyunu Türkçe'ye çeviren ismini şimdi hatırlayamadığım bir arkadaşı olduğunu ve yamayı 2 gün içinde bitirip yayınlayacağını söyledi bize de bu arada bazı yerleri çevirmemizi söyledi.

Bizde onun bu konuşması üzerine yamanın TSI'nin daha önce yaptığı yamadan çalıntı olup olmadığını sorduk.Bize birçok yemin ederek hatta ve hatta bana güvenmiyor musunuz diyip gönül yaparak yamanın kesinlikle çalıntı olmadğını belirtti.

Bu süreç içerisinde bize verilen yerleri çevirmeye başladık.Örneğin ben spikeri çevirdim 2 gün içinde çıkıyor olduğunu bilerek.Ben çeviriyi bitirip yamanın yayınlanacağını beklerken Adem arkadaşımız PC'nin bozulduğunu ve en son yedeğinin oranını hatırlamadığım bir yüzde de olduğunu söyledi.

Neyse dedik sen çeviriye devam et çevirdiğin yerleri bize gönder bizde devrik cümleleri düzenleyelim bu arada.

Aradan sanırım 3 ay gibi bir süre geçti Adem çeviriye devam ediyorum az kaldı diyordu bu arada bize de örnekler yolluyordu.Kontrollerimizde iki yamanın cümleleri arasında benzerliğin olmadığını gördük.Ki oda her soruşumuzda bize onlarca kez yemin ediyordu çalıntı olmadığına dair.

Bu arada banada media klasöründeki bazı dosyaları çevirmemi söyledi bazılar şunlar:

admire_player
admire_youngster
dangerman
declare_interest
impressed_last_performance
own_teams_promotion_chances
own_teams_relegation_chances
own_teams_title_chances
recommend_non_playing_role
recommend_signing
recommend_staff_member
resting_player
under_performing

ben bu dosyaları çevirip yolladım Adem'e.Tabiki bu arada biz sürekli soruyorduk Adem'e çaldın mı çalmadın mı diye.Her seferinde de yeminler ediyordu.Zaten diğer arkadaşımda bu tartışmadan dolayı birkaç ay engelli kaldı.

sonunda pazar günü(yamanın çıktığı gün) herşeyin hazır olduğunu ve yamanın çıkacağını söyledi ve bizede kontrol için gönderdi.Biz oyunu açıp denediğimizde hiçbir benzer yerler karşılaşmadık çünkü programlamadan anlamadığımız için LTC dosyasına girip karşılaştıramadık.

Yama yayınlandı sizin yamanın çalıntı olduğunu iddaa ettiniz.Biz tekrar sorduk kendisine çalıntı mı değil mi diye.Yine hayır dedi yine yemin etti.Sonunda itiraf ettiği anda kendisini banlayıp dosyayı siteden kaldırdık.

Bu durumda en büyük mağdur biz olduk çünkü daha önce sürekli kendi üretimlerimizde ayakta kaldığımız için adımıza büyük bir leke sürüldü.En büyük kazığı biz yedik.

Daha önce burada yöneticilik yaptım ve yamanın çalındığı günlerde sürekli bununla mücadele ettim ve bazı sitelerden kaldırttım.Şimdi bunları yapmışken bende neden çalma gibi bir eğilime giriyim ki o çalan sitenin ne hale geldiğine şahit olduktan sonra ve çalıntıyla birçok defa mücadele ettikten sonra.

Yukarıda gösterdiğim dosyalardaki cümle yapılarının özgünlüğüne bakarak benim ve sitemizin çalıntı konusundaki hassasiyetini görebilğirsiniz ki çalma olayı da bizim başımıza çoğu zaman geliyor.

Anket konusuna gelecek olursak ilgili şahısların bizim hakkımızda gerçekleri bilmeden ileri geri konuşmaları bizim moralimizi çok bozduğu için kendilerine küfür etmek yerine böyle bir uygulamaya gidelim dedik.Burada hedef herhangi bir site değil kişilerdir.

Paradoxxman daha önce zaten bizim yönetimimizdeydi ve onun tekrar kadroya girmesinin bu olayla hiçbir ilgisi yoktur.Daha önce aklımızda olan bir plandı ve yeniden yapılanma sürecine girdiğimiz için kendisiyle anlaştık.

Özetle bu durumda en çok mağdur olan biz olduk ve çok büyük bir kazık yedik.Anlattıklarımı Adem'de noktası virgülüne kadar doğrulayacak ve çalıntı olayının siteyle hiçbir alakasının olmadığını kabul edeceğine %100 inanıyorum.

site yöneticilierinden herhangi bir soru gelirse cevaplamaya hazırım.

Mirza
10.Nisan.2007, 19:49
Her ne kadar da bu dediklerini Adem de yaptiysa ve bu Adem sizin yönetiminizdeyse Adem'in yaptiklari sonuc olarak site yönetimin yaptiklari olmuyor mu ve siz bu yamayi yayinlarken Adem'in Türkce yamasi diye yayinlamadiniz. CFF FM 2007 Türkce yama diye yayinladiniz. Yamanin calinti oldugu ortaya cikinca bu yama Ademin mi oldu hemen.

John Matson
10.Nisan.2007, 19:50
Anlatılanlar tamamen doğrudur.
Birde ben ne kadar çok yemin etmişim vay be ?

El Barto
10.Nisan.2007, 19:53
Ya bırakın Allah aşkına yeminle iş mi yapılır??? Hiç inandırıcı değil Ademi öne atın işten sıyrılın oh ne ala.

ability
10.Nisan.2007, 19:54
çarpıtılma gibi bir durum yok coşkun anlattıklarım noktası virgülüne kadar doğru.

Adem sana güveniyorduk evet bize onlarca kez yemin ettin.Burak'la birçok kez bu konu hakkında tartışmadınız mı ve sonucunda oda seni engellemedi mi?

Mirza
10.Nisan.2007, 19:55
ability ??????

Her ne kadar da bu dediklerini Adem de yaptiysa ve bu Adem sizin yönetiminizdeyse Adem'in yaptiklari sonuc olarak site yönetimin yaptiklari olmuyor mu ve siz bu yamayi yayinlarken Adem'in Türkce yamasi diye yayinlamadiniz. CFF FM 2007 Türkce yama diye yayinladiniz. Yamanin calinti oldugu ortaya cikinca bu yama Ademin mi oldu hemen.

John Matson
10.Nisan.2007, 19:55
Yazılarının doğru olduğunu söylüyorum abi.Ayrıca ben o kadar çok yemin ettim mi diye sormak istemiştim.

ability
10.Nisan.2007, 19:58
ability ??????

bize Adem'in söylediği yamanını nçalıntı olmadığıydı ve bizde buna göre davrandık.Yama çalıntı olmayıp kötü olsaydı veya oyunda bozukluklar yaratsaydı yine bizim yamamızdı çünkü bize verilen sözler yamanın özgün olduğuydu.

Ama biz aldatıldık desteklemediğimiz,hoşlanmadığımız çok çirkin bir olayla karşı karşıya kaldık.Olay böyle yamayı biz sürdük piyasaya ama aldatıldık kazık yedik.Bize verilen söz böyle değildi.

Ilhan
10.Nisan.2007, 20:00
öncelikle herkese merhaba;

belirtilen sitenin adminiyim ve olayın iç yüzünü %100 doğru bir şekilde anlatmak istiyorum.

öncelikle site olarak "%100 kendi yapımız olduğunu ve 1 tane bile Turksportal'ın cümlesinin bulunması durumunda özür dileyeceğimizi" beyan etme gibi bir durumumuz olmadı.Konuya yazan Adem isimli bu yamayı y(ç)ap(l)an arkadaş geliğ bunları belirten bir mesaj yazdı."FM 2005 dosyanızın sadece İngilizce bölümünü aldık" ve " Sitelerinden bir özür haberi yayınlayacaklarını ve tüm yama içeriğini kaldıracaklarını belirtti" bu beyanlarıda adem isimli arkadaş yaptı.

Şimdi bu beyanların niçin bizi bağlamadığını belirtiyim ve olayları başından beri anlatıyım.

Adem isimli arkadaş yönetimimizdeyken birgün bize elimde %90 küsür tamamlanmış Türkçe FM 2007 dosyaları var dedi ve kaynağının daha önce birçok oyunu Türkçe'ye çeviren ismini şimdi hatırlayamadığım bir arkadaşı olduğunu ve yamayı 2 gün içinde bitirip yayınlayacağını söyledi bize de bu arada bazı yerleri çevirmemizi söyledi.

Bizde onun bu konuşması üzerine yamanın TSI'nin daha önce yaptığı yamadan çalıntı olup olmadığını sorduk.Bize birçok yemin ederek hatta ve hatta bana güvenmiyor musunuz diyip gönül yaparak yamanın kesinlikle çalıntı olmadğını belirtti.

Bu süreç içerisinde bize verilen yerleri çevirmeye başladık.Örneğin ben spikeri çevirdim 2 gün içinde çıkıyor olduğunu bilerek.Ben çeviriyi bitirip yamanın yayınlanacağını beklerken Adem arkadaşımız PC'nin bozulduğunu ve en son yedeğinin oranını hatırlamadığım bir yüzde de olduğunu söyledi.

Neyse dedik sen çeviriye devam et çevirdiğin yerleri bize gönder bizde devrik cümleleri düzenleyelim bu arada.

Aradan sanırım 3 ay gibi bir süre geçti Adem çeviriye devam ediyorum az kaldı diyordu bu arada bize de örnekler yolluyordu.Kontrollerimizde iki yamanın cümleleri arasında benzerliğin olmadığını gördük.Ki oda her soruşumuzda bize onlarca kez yemin ediyordu çalıntı olmadığına dair.

Bu arada banada media klasöründeki bazı dosyaları çevirmemi söyledi bazılar şunlar:

admire_player
admire_youngster
dangerman
declare_interest
impressed_last_performance
own_teams_promotion_chances
own_teams_relegation_chances
own_teams_title_chances
recommend_non_playing_role
recommend_signing
recommend_staff_member
resting_player
under_performing

ben bu dosyaları çevirip yolladım Adem'e.Tabiki bu arada biz sürekli soruyorduk Adem'e çaldın mı çalmadın mı diye.Her seferinde de yeminler ediyordu.Zaten diğer arkadaşımda bu tartışmadan dolayı birkaç ay engelli kaldı.

sonunda pazar günü(yamanın çıktığı gün) herşeyin hazır olduğunu ve yamanın çıkacağını söyledi ve bizede kontrol için gönderdi.Biz oyunu açıp denediğimizde hiçbir benzer yerler karşılaşmadık çünkü programlamadan anlamadığımız için LTC dosyasına girip karşılaştıramadık.

Yama yayınlandı sizin yamanın çalıntı olduğunu iddaa ettiniz.Biz tekrar sorduk kendisine çalıntı mı değil mi diye.Yine hayır dedi yine yemin etti.Sonunda itiraf ettiği anda kendisini banlayıp dosyayı siteden kaldırdık.

Bu durumda en büyük mağdur biz olduk çünkü daha önce sürekli kendi üretimlerimizde ayakta kaldığımız için adımıza büyük bir leke sürüldü.En büyük kazığı biz yedik.

Daha önce burada yöneticilik yaptım ve yamanın çalındığı günlerde sürekli bununla mücadele ettim ve bazı sitelerden kaldırttım.Şimdi bunları yapmışken bende neden çalma gibi bir eğilime giriyim ki o çalan sitenin ne hale geldiğine şahit olduktan sonra ve çalıntıyla birçok defa mücadele ettikten sonra.

Yukarıda gösterdiğim dosyalardaki cümle yapılarının özgünlüğüne bakarak benim ve sitemizin çalıntı konusundaki hassasiyetini görebilğirsiniz ki çalma olayı da bizim başımıza çoğu zaman geliyor.

Anket konusuna gelecek olursak ilgili şahısların bizim hakkımızda gerçekleri bilmeden ileri geri konuşmaları bizim moralimizi çok bozduğu için kendilerine küfür etmek yerine böyle bir uygulamaya gidelim dedik.Burada hedef herhangi bir site değil kişilerdir.

Paradoxxman daha önce zaten bizim yönetimimizdeydi ve onun tekrar kadroya girmesinin bu olayla hiçbir ilgisi yoktur.Daha önce aklımızda olan bir plandı ve yeniden yapılanma sürecine girdiğimiz için kendisiyle anlaştık.

Özetle bu durumda en çok mağdur olan biz olduk ve çok büyük bir kazık yedik.Anlattıklarımı Adem'de noktası virgülüne kadar doğrulayacak ve çalıntı olayının siteyle hiçbir alakasının olmadığını kabul edeceğine %100 inanıyorum.

site yöneticilierinden herhangi bir soru gelirse cevaplamaya hazırım.

Bakın şimdi yapılan ayıbın büyüğü küçüğü olmaz. Biz bu yama çalıntı dediğimizde her zamanki gibi çullandınız.

Şimdi eğer akıl mantık mevcut ise sizlerde, ben size şunu sormak istiyorum.

3 kişinin aktif çeviri yaparak, ve 3 yıllık bir sürecin sonunda %76 oranına getirilen Turksportal Türkçe FM çalışmasının farkındasınız. Diyelim ki çocuk yemin etti? Nasıl inandınız 5 ayda %90 yaptığına?

Hala yalanlar ve palavralar içinde yüzüyorsunuz kanımca.

El Barto
10.Nisan.2007, 20:02
Ya Hocam koca koca insanlar site yönetiyoruz diyorsunuz, yeminle mi iş yapıyorsunuz???

Mirza
10.Nisan.2007, 20:02
Kazik yedigin bizi ilgilendirmez bunlari burada söylemen hicbir fayda etmez.
Peki yama calinti tamam.
Bu yanlis size ve bize yapilmis bir yanlistir ve bu yanlisi yapan " sizin " yönetim kadronuzda bulunan bir kullanicidir ve bundan dolayi yonetim kadrosunda bulunan bir kisinin yanlisi tüm yonetimin yanlisi sayilir. Ben cok sitenin yonetim kadrolarinda bulundum ve bu her sitede böyleydi. Sonuc olarak siz Turksportal'a bir özür borclusunuz. Özür dileyin ve bu konu kapansin.
Hem bakin Volkan abi de size yardim edecegine söz verdi.

SYLaR
10.Nisan.2007, 20:07
ability şimdi burada gariban fukara edebiyatı yapma.Gördük yama yayınlandığında nasıl atıflarda bulunduğunuzu.maymuncuk denen zeki varlık yazdığı mesajda bazı yerleri kırmızı ve büyük harflerle yazarak aklı sıra buraya laf atmaya çalışmadı mı?capriceman'ın orada yaptığı yorum direk TSİ'yi aşağılamak maksadında değilmiydi

Her zaman söyledik bazı insanlar bir yama ile bütün yılı çıkarıyor diye. 2000'lerden beri ellerinde olan yamaya birkaç ek yapıp tanrısal babda tantana ile yayınladılar hep. Türkçe yama çalındı bir daha yapmayacağız diye yalanlar söylediler. Biliyorduk bugüne kadar hiç demedik.

Bunu seninde admini olduğun site admini söylüyor.Ayrıca sende temiz ayakkabı da değilsin.Senin yazdıklarında laf atma maksatlıydı.O zaman o sizin için büyük başarıydı da sonradan mı kazık yeme oldu.

Laf atmaya gelince aslan kesiliyorsunuz.Her türlü lafı atıyorsunuz.İşin kötü tarafı ortaya çıktığında da hemen suçu birinin üstüne at kurtul

the_imam912
10.Nisan.2007, 20:08
Çok gzl bir haber hak yerini buldu ne diyebilirim...

Jesus_FB
10.Nisan.2007, 20:08
ability
sizden zaten bir özür beklemiyordum böyle açıklamalar yapacağınız tahmin ediyordum bütün işin o arkadaşın başına kalacağını da tahmin ediyordum.

Şimdi siz bu yamayla beraber bizle dalga geçmeye bize laf sokmaya çalışmadınızmı sitenizin admini mesajının içinde açık açık NE OLDU TSI yazmadımı yok efendim biz bir şey yapmıyormuşuz koca yılı bir tek tr çevirileri ile geçiriyormuşuz gibi saçma salak laflar etmedinizmi?

Şimdi ne oldu? adem çaldığı ortaya çıkınca bu dediklerinizden vazmı geçtiniz ne olduda yada şöylemi desem çalıntı olduğu ortaya çıkınca ettiğiniz tüm laflar tüm hakaretler içinizde mi PATLADI?

ability
10.Nisan.2007, 20:10
Bakın şimdi yapılan ayıbın büyüğü küçüğü olmaz. Biz bu yama çalıntı dediğimizde her zamanki gibi çullandınız.

Şimdi eğer akıl mantık mevcut ise sizlerde, ben size şunu sormak istiyorum.

3 kişinin aktif çeviri yaparak, ve 3 yıllık bir sürecin sonunda %76 oranına getirilen Turksportal Türkçe FM çalışmasının farkındasınız. Diyelim ki çocuk yemin etti? Nasıl inandınız 5 ayda %90 yaptığına?

Hala yalanlar ve palavralar içinde yüzüyorsunuz kanımca.

peluk öncelikle yalan ve palavra değil söylediklerim adem'de itiraf ediyor zaten.

Diğer taraftan Adem bize öncelikle yamayı daha önceden başka bir arkadaşının yaptığını ve kendisine verdiğini söyledi.Yani 5 aylık bir süreç değil de daha fazla bir zamandan bu yana çeviri olduğunu söyledi

Kazik yedigin bizi ilgilendirmez bunlari burada söylemen hicbir fayda etmez.
Peki yama calinti tamam.
Bu yanlis size ve bize yapilmis bir yanlistir ve bu yanlisi yapan " sizin " yönetim kadronuzda bulunan bir kullanicidir ve bundan dolayi yonetim kadrosunda bulunan bir kisinin yanlisi tüm yonetimin yanlisi sayilir. Ben cok sitenin yonetim kadrolarinda bulundum ve bu her sitede böyleydi. Sonuc olarak siz Turksportal'a bir özür borclusunuz. Özür dileyin ve bu konu kapansin.
Hem bakin Volkan abi de size yardim edecegine söz verdi.

şimdi bu konuya şöyle bir örnek veriyim.Örneğin sen bir telefon aldın birinden ve bu çok yakına arkadaşın veya akraban.Telefonu satma niyetiyle piyasaya sürdün ve telefonun çalıntı olduğu ortaya çıktı.Bu durumda senin tutumun suçlu benim beni muhattap alın mı dersin yoksa suçlunun telefonu satın aldığın kişi olduğunu mu söylersin.

John Matson
10.Nisan.2007, 20:12
Belkide bu kalıntılar ondan olabilir Abdullah Abi.Emin değilim.

ability
10.Nisan.2007, 20:14
ability
sizden zaten bir özür beklemiyordum böyle açıklamalar yapacağınız tahmin ediyordum bütün işin o arkadaşın başına kalacağını da tahmin ediyordum.

Şimdi siz bu yamayla beraber bizle dalga geçmeye bize laf sokmaya çalışmadınızmı sitenizin admini mesajının içinde açık açık NE OLDU TSI yazmadımı yok efendim biz bir şey yapmıyormuşuz koca yılı bir tek tr çevirileri ile geçiriyormuşuz gibi saçma salak laflar etmedinizmi?

Şimdi ne oldu? adem çaldığı ortaya çıkınca bu dediklerinizden vazmı geçtiniz ne olduda yada şöylemi desem çalıntı olduğu ortaya çıkınca ettiğiniz tüm laflar tüm hakaretler içinizde mi PATLADI?

bu iş zaten tamamiyle o arkadaşın başının altından çıktı onu daha önce belirtmiştim.

Bizim bu sitedeki bazı kişilerden hoşlanmadığımız ve sizinde bizden hoşlanmadığınız bir gerçek.Bu konu daha öncesine dayanıyor:Bir üyenin çaldığı bir inceleme konusunda bizlere haksızca edilmiş onlarca hakaretten ve saçma salak laflardan sonra bu olay patlak verdi.

O söylenen şeyleri söyleyen kişiler aynı düşüncelerin içerisinde ve daha önce bize yönetime girmek istediğini belirten kişilerin daha önce bize karşı haksız tavırlar alması düşündürücü.

Mirza
10.Nisan.2007, 20:15
Arkadasim arkadasimin sucu beni irgalamaz. Arkadasim benim sorumlulugum altinda degildir. Egerki ben Turksportal yönetimi altindaysam her seyimi, durusumu, yazisimi, net felsefemi buna göre ayarlarim. Bu adamlar bana güvenmis beni yönetimlerine almislar. Benim yaptigim en ufak bir sey tüm Turksportalin yaptigidir. Bunun icinde Adem CFF'i temsil ediyor ve Ademin yaptigi her sey CFF'nin yaptigidir. Sen bunu anlamiyorsun. Ya admin degilsin ya da torpille admin olmussun. Bu isler böyle yürür.

Mirza
10.Nisan.2007, 20:16
.Bu konu daha öncesine dayanıyor:Bir üyenin çaldığı bir inceleme konusunda bizlere haksızca edilmiş onlarca hakaretten ve saçma salak laflardan sonra bu olay patlak verdi.

Siz her üyenizi yönetim kadronuza mi aliyorsunuz. Bir üye demissin.
Zaten belli. Demin baktim 3 misafir 6 Kayitli üye var. Bu 6 üye de yönetim kadrosunda heralde.

SYLaR
10.Nisan.2007, 20:17
peluk öncelikle yalan ve palavra değil söylediklerim adem'de itiraf ediyor zaten.

Diğer taraftan Adem bize öncelikle yamayı daha önceden başka bir arkadaşının yaptığını ve kendisine verdiğini söyledi.Yani 5 aylık bir süreç değil de daha fazla bir zamandan bu yana çeviri olduğunu söyledi

.

Şimdi burada bir durum var.Durum o ki sitenizde bundan 5-6 ay öncesine ait açılmış Önerileriniz alt forumunda önemli bir öneri başlıklı bir konu var.Konuyu açan kişi çalışmalarınız iyi Dil dosyası da yapabilirmisiniz diye konuyu açmış.Yöneticileriniz çoğu zor iş ama istenirse yaparız vs. demiş.

Ancak biri varki bu konu hakkında çok güzel birşey söylemiş.Malatyalı'nın berdiği cevap " çok yersiz bi öneri".Türkçe FM'yi yaptığını idda eden kişinin yorumu bu.5-6 ay öncesine ait konu.

Bu adam geliyor size diyor ki bir arkadaşım var Türkçeleştiriyor yapmış yayınlayacağız.Siz hiç mi sormadınız "Sen 5-6 ay önce böyle demiştin.Nerden çıktı şimdi bu" diye.

Sheriff
10.Nisan.2007, 20:17
Nedense hiç ama hiç inandırıcı gelmiyor. Ozaman sonuna kadar yamanın arkasında olmasaydınız. Bunlar bizim sorunumuz değil. Sizin sitenizin ismi geçtiğine göre, yamayı sizin sitenizin ismiyle yayınladığınıza göre adem abdullah şu bu vs. diye ayırt etmemiz bile saçma olur.

Sizlerde hala haklısınız özür diliyoruz diyeceğiniz yere palavralarla kendinizi kurtarmaya çalışıyorsunuz..

Hiçbirşey bilmiyorsunuz bari özür dilemeyi bilin..

Jesus_FB
10.Nisan.2007, 20:18
daha önce bize yönetime girmek istediğini belirten kişilerin daha önce bize karşı haksız tavırlar alması düşündürücü.

burda yazdıklarından hiç bi şey anlamadım.
birde hala yaptığınız o oylamayı bile savunabiliyorsanız sizin ahlakınızdan şüphe duyarım (aslında pek şüphem yok ama)

ability
10.Nisan.2007, 20:18
ability şimdi burada gariban fukara edebiyatı yapma.Gördük yama yayınlandığında nasıl atıflarda bulunduğunuzu.maymuncuk denen zeki varlık yazdığı mesajda bazı yerleri kırmızı ve büyük harflerle yazarak aklı sıra buraya laf atmaya çalışmadı mı?capriceman'ın orada yaptığı yorum direk TSİ'yi aşağılamak maksadında değilmiydi

Bunu seninde admini olduğun site admini söylüyor.Ayrıca sende temiz ayakkabı da değilsin.Senin yazdıklarında laf atma maksatlıydı.O zaman o sizin için büyük başarıydı da sonradan mı kazık yeme oldu.

Laf atmaya gelince aslan kesiliyorsunuz.Her türlü lafı atıyorsunuz.İşin kötü tarafı ortaya çıktığında da hemen suçu birinin üstüne at kurtul

fakir fukara edebiyatı yapma gibi bir niyetim yok burada gerçekleri açıklıyorum.Burak'ın bu site hakkındaki düşünceleri belli zaten daha öncede birçok kez bunları gündeme getirdi.

Suçu birinin üstüne attığımız yok zaten suçlu olan birini söylüyorum burada.

ben nasıl temiz ayakkabı değilmişim onuda anlatır mısın;?

John Matson
10.Nisan.2007, 20:20
Tamı tamına gün olarak olduğunu nerden anlıyorsun ?

ability
10.Nisan.2007, 20:21
Şimdi burada bir durum var.Durum o ki sitenizde bundan 5-6 ay öncesine ait açılmış Önerileriniz alt forumunda önemli bir öneri başlıklı bir konu var.Konuyu açan kişi çalışmalarınız iyi Dil dosyası da yapabilirmisiniz diye konuyu açmış.Yöneticileriniz çoğu zor iş ama istenirse yaparız vs. demiş.

Ancak biri varki bu konu hakkında çok güzel birşey söylemiş.Malatyalı'nın berdiği cevap " çok yersiz bi öneri".Türkçe FM'yi yaptığını idda eden kişinin yorumu bu.5-6 ay öncesine ait konu.

Bu adam geliyor size diyor ki bir arkadaşım var Türkçeleştiriyor yapmış yayınlayacağız.Siz hiç mi sormadınız "Sen 5-6 ay önce böyle demiştin.Nerden çıktı şimdi bu" diye.

söylediğin konuyu hiç görmedim.zaten buraya yaklaşık 1 yıldır doğru dürüst girmiyoruz.Bizim hatamız bunun öncesini araştırmamızdan kaynaklanıyor zaten.

Mirza
10.Nisan.2007, 20:21
ben nasıl temiz ayakkabı değilmişim onuda anlatır mısın;?

Burada konu sen degilsin. Bize karsi yapilmis hirsizlik ve bir özür borcu.

SYLaR
10.Nisan.2007, 20:22
söylediğin konuyu hiç görmedim.zaten buraya yaklaşık 1 yıldır doğru dürüst girmiyoruz.Bizim hatamız bunun öncesini araştırmamızdan kaynaklanıyor zaten.

Sizin sitenizdeki bir konu bu.gir önerilere bak

Aydin
10.Nisan.2007, 20:24
Beyler hiçbir türlü bu adamlarla muhattap olmuyoruz. kapağı koduk mu? koduk.
ellerinde patlattık mı? patlattık. şimdi kendi şeyleriyle oynayabilirler. takılsınlar.

onların seviyesine inip, siteyi savunan arkadaşlara da müsama gösterilmeyecek uyarı verilecek. sitemizin savunulacak bir tarafı yok. gerek yok. onlar kendi terbiyelerini, zeka yaşlarını zaten gösteriyorlar. bakıp bakıp gülün sadece.

yalnız bana edilen lafları birisi yüzüme söyleyebildi orada o da rocco'dur. gerçi ona da ben gittim gel yüzüme söyle diye. anca o zaman konuştu o da. neyse onu da tebrik ediyorum. bunun dışında hiçbirinde yüzümüze söyleyecek yürek olmadıkları için dediğim gibi kendi hallerine bırakın.

kapak

ability
10.Nisan.2007, 20:24
pardon yanlış okumuşum.
Başta da belirttiğim gibi adem bize o dosyayı daha önce birçok oyuna yama çıkarttı diye nitelediği birinden aldığını söyledi

John Matson
10.Nisan.2007, 20:28
Bir kısmını.Diyorum ya ondan olabilir bunlar.

ability
10.Nisan.2007, 20:30
hala kıvırıyorsun adem sen Volkan Abi'ye FM 2005'ten aldığını itiraf ettim demedin mi bu forumda

Jesus_FB
10.Nisan.2007, 20:32
siz harbiden çok komiksiniz :D:D:D

John Matson
10.Nisan.2007, 20:33
Olay tamamen karışık ve içinden çıkılmaz.
Volkan abi bana bazı deliller sununca bende kabul etmek zorunda kaldım.

Aydin
10.Nisan.2007, 20:34
gidin sirkinizi kendi sitenizde kurun. burada gerenk yok böyle şeylere.

Jesus_FB
10.Nisan.2007, 20:42
Olay tamamen karışık ve içinden çıkılmaz.
Volkan abi bana bazı deliller sununca bende kabul etmek zorunda kaldım.

delil ne demek bilirmisin?

VoLkaN BaROs
10.Nisan.2007, 22:12
Sevgili Abdullah (ability)

Şimdi en başından olayı bir ele alalım. Her yeni haberinizde, forumunuzdaki her hareketinizde bize bir laf sokma, hakaret etme çabası var. Biz sizin hakkınızda forumlarımızda herhangi bir konuda bahsetmiyoruz, bir iş yaptığımızda ve haberini & çalışmamızı yayınladığımızda size ya da başka bir siteye laf sokmaya çalışmıyoruz.

FM Türkçe konusunda ise tamamiyle haksızsınız. Haberinizde bile bize laf sokmaktan geri durmamışsınız. İşi yaparken bile" bilmem kimler gibi" ibaresi ağzınızdan hiç düşmedi. Her haberinizde açıklamanızda olduğu gibi.

Burak İnan'ın bizim hakkımızda ne düşünüp ne düşünmediği bizi hiç ilgilendirmez. Zira kendisi zamanında ölüyorum diye bize bir yalan söyledi, duygularımızı istismara kalktı ve bunun sonucunda kendisine duyduğumuz saygıyı kendi mahvetti. Şimdi tutup bizi düşman gibi görüyor, ama biz ne sizi ne de onu hiçbir zaman düşman gibi görmedik.

Siz bu işe isminizi verip, sitenizde gururla yayınlıyorsanız, altına isimlerinizi yazıyorsanız bu yamanın çalıntı olup olmaması sizi bağlar. Eğer çalıntı ise kalkıp bizden özür dilersiniz, konuyu kapatırız. Ancak siz bizden özür dilemek yerine Adem isimli arkadaşımızın bizim dil dosyamızı kullandığını itiraf etmeden önceki yazısını hala anasayfanızda tutuyorsunuz. Ki Adem bu yazılanların çoğunu kendisinin yazmadığını bize bildirdi. Ayrııca bir de anket açıp kişilerin haklarına saldırıda bulunuyorsunuz.

Çok mu zor: "Tamam, bir yanlışlık oldu üzgünüz emeğe ve emekçiye saygımız vardır" cümlesi yayınlamak. Çok da zor değil ama sanıyorum yamayı çıkartırken bize laf sokma telaşınız bu özrü yayınlamanıza mani oluyor.

Ben bu konuda haksız olsaydım, sırf hırslarıma yenik düşerek size saldırsaydım -ki bunu ömrü hayatımda hiçbir insan evladına yapmadım- burada konumu açar özrümü dilerdim...

Ben artık sıkıldım sizin bize her defasında laf atmanızdan, birilerinin gelip "volkan abi, bunlar yine size hakert etmiş, ediyor" demelerinden. Lütfen bundan böyle kendi işinize bakın, bir gün olur da aklınıza bizim size verdiğimiz emeklerimiz gelirse selam vermek isterseniz gönül kapımız herzaman açık...

Rocco hakkında çok konuşma sen bence..
Bence asıl sen çok konuşma ;)

meddah
10.Nisan.2007, 22:19
Sorun "çalıntı yama" konusu ile sınırlı değil. Sonuçta Türkçe Çalışma'yı Sigames bile çalıp yayınlasa, makul deliller sunulduktan sonra o yama ordan paşa paşa kalkar..

Sorun şu ki, olaylar zinciri aynen iki üstteki mesajın imza kısmında yazan kurguyla gelişti.
Önce neon lambalarla yamayı sundunuz, sonra "acaba" deyip başka bir gerekçeyle yayından çekmeyi düşündünüz, daha sonra ilk sunumu unutup yamanın sahipliğini reddettiniz, en sonunda da kaldırıp attınız. Tamam, bu sonuncusu normal ama, mesuliyet de kabul etmiyorsunuz, o biraz acayip.
Yayın politikanızı neye/kime göre belirliyorsunuz bilmiyorum, bazılarınızla elan muhatabım, muhatap olmaya da devam edeceğim şüphesiz, herhangi birinizin bireysel olarak bir acayipliğini görmedim, hatta bazılarınızı özellikle severim; belki de bir grup olarak bir araya gelince ortaya böyle bir strateji çıkıyor.

Hakikaten Adem Özkur sizi tongaya düşürmüş olabilir, hatta umarım öyledir, ve hatta eminim öyledir. Belki Volkan'ı ve çeviride çalışan diğer arkadaşları kendi emeklerinin ikide bir milletin elinde oyuncak olması rahatsız ediyordur, ama beni ve tahminim bir çok arkadaşı esas rahatsız eden bu yukarıda bahsettiğim CFF tavrı..

Çalışmayı öyle bir sundunuz ki; bazı üyeleriniz ilgili forum başlığında "helal sana" diyenleri "helal size diyeceksin" şeklinde düzelttiler..
Öyle bir sahiplendiniz ki; bazılarınız yukarıda da belirtildiği gibi bunu TSI'ye bir darbe olarak algıladınız.
Öyle bir tanıttınız ki, billahi de ben 8-10 kişi gece-gündüz demeden çalıştı da yaptı sandım.
Buraya kadar, kendi adınıza yayınladığınız yamayı doğru düzgün incelememenizi bir tarafa bırakalım (Ki basit bir inceleme yazısı veya eh işte biraz kaymaklı bir grafik yama da değil, benim diyen adamın aylarca uğraştığı bir çalışma bu), yine de her şey normal olsun ve diyelim ki böyle bir çalışma çıkarmakla gerçekten TSI'ye bir darbe indirmiş olacaktınız.
Ama foya meydana çıkınca, balon patlayınca (ki ne patladı, ne çıktı ben hala anlamadım, ne kadarı çalıntı, ne kadarı çeviri bilmiyorum, ama cidden sizin tavrınızı izleyince tamamı Türkçe'den intihal gibi geliyor bana) daha 24 saatten bile az bir zaman evvel öylesine sahiplendiğiniz çalışmaya anında sırtınızı dönüp, şu smileydeki "=t" gibi bir yüz ifadesiyle olaydan sıyrılmaya çalışmak cidden çok büyük bir ayıp. Hadi diyelim bazı arkadaşlar TSI'ye karşı yapılınca ayıba ayıp demiyor; cidden çok büyük bir strateji hatası. Ve yayın hayatınıza devam ettiğiniz müddetçe üzerinizde bir leke olarak kalacak.
Halbuki yamayı kaldırdığınız dakikada özür dilemeyi (öyle abartmaya da gerek yoktu, "Tüm Fm severlerden" deyip laf arasına "Yamanın gerçek sahiplerinden de" gibisinden bir ifade de sıkıştırabilirdiniz, fontu küçük yazmak bile yeterli olurdu) kendinize yedirebilseydiniz, böyle olmazdı.

Karşıma bir muhatap almış gibi konuştum, yanlış anlaşılmasın lafım direkt ne Abdullah sana, ne de başka birinedir; yaptıklarınız ortaya stratejik bir davranış biçimi çıkarıyor, ben de onu eleştiriyorum; artık içinizden biri mi belirliyor, yoksa doğaçlama kendiliğinden mi oluşuyor bilmiyorum..

paradoxmann
10.Nisan.2007, 23:08
Hiçbirşey yazmayacaktım çünkü parmaklarıma acıyordum ama Volkan Baros'un mesajından sonra bir iki parça birşeyler yazmak istedim. Öncelikle sana teşekkür ederim Volkan Baros her ne kadar suçlu biz olsakta (ama bilerek ama bilmeyerek) kötü taraftan bakmadığın, iyi algıladığın için. Sizin sanırım 'özür dilemek' ile ilgili bir sıkıntınız var. İnanın gerek Burak abi gerek de Abdullah abi ile konuşmadan buraya gelip ben kendi ve site adına özür dileyecektim. Olaylardan sonra haberim oldu zaten, baya bir geç kaldım, ama yine özür dileyecektim. Ama geldiğim gibi gördüğüm yorumlar beni bu dileğimden uzaklaştırdı. Sanki haftada bir düzenli olarak herşeyinizi çalıyoruz, yayınlıyoruz gibi oldu mevzu. Mevzuyu bilmeyenler, konu ile alakası olmayanlar bile mesajlar yazmaya başladı, bazı mizahi yeteneği yüksek olan arkadaşlarda esprileriyle forumu güldürmeye...

İster inanın ister inanmayın, yamanın çalıntı olduğunu bilmiyorduk, bilseydik salakmıyız biz bu kadar alevliyken aramız yamayı burada yayınlayalım ve yamanın arkasında kalalım. Adem adlı arkadaş yüzünden demek istemiyorum çünkü iyi bir geçmişimiz kaldı, fakat o olmasa da bu olaylar olmazdı.

Bize laf atanların bize attığı lafları hakedecek tavırlarını gösterince insanın konu hakkında konuşası veya anlaşası gelmiyor.

Şimdi başlık gözüme çarptı da, olayları gerçekten ya bizim anlatamadık, ya sizin anlamadınız, ya da anlamak istemediniz. Biz olayı anlattık inanıp inanmamak size kalmış...

Son olarak kendi adıma olaylardan haberimiz olmasa dahi yama bizim adımıza olduğu için (Yama Adem'e aittir -Abdullah abinin yaptıkları dışında- ama Adem'in sitesi CFF olduğu için yama CFF'ye ait gözükmüştür, bu bütün yamalarda, skinlerde, yüz paketlerinde böyledir) FM Türkçe Çeviri Ekibinden özür dilerim. Sormak istediğiniz bütün sorulara dürüstçe cevap veririm.

Maymuncuk

fm26mer
10.Nisan.2007, 23:10
CFF de valla hiç iz bırakılmamış..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yama hakkında

Selman Ozturk
10.Nisan.2007, 23:11
Haa o yüzden adı CFF Türkçe Fm dimi Bence yukarıdakini şu yüzden yazdın: Foyanız meydana çıktı. Site yanacağına Adem yansın dediniz. Öyle değil mi?

Adem arkadaşın "Bu yama CFF'yi bağlamaz " sözünden sonra yazmıştık yukarıdaki zımbırtıyı. Tahmin etmiş miyiz? Etmişiz...

İtibarsız, karaktersiz insanlarla uğraşmaya başlayalı çok oluyor. O sebeptendir ki kimin ne yapacağını az çok anlayabiliyoruz...

Şimdi bi senaryo yazalım:

Adem'e dediniz ki "Bak aslan parçası sen bu dosyayı güzelce editle.Aman dikkat et iz, cız, bız kalmasın. Sonra biz de bunu alalım "Bilmemkimlere kapak olsun biz Türkçe Fm yaptık. Pek de güzel yaptık" diye yayınlayalım.Online rekorumuzu 37 yapalım"... Adem de dedi ki "Olur abi. Siz isteyin ben editlerim, yalarım yutarım, yemem de yanın da yatarım" vs. vs. vs. birsürü ıvır zıvır muhabbet. Sonra yamayı yayınladınız. Ama bir de bakmışsınız Turksportal'ın uyanık yöneticileri olayı hemen farketmişler. Hırsızlara vermiş veriştirmişler. Başladınız düşünmeye. Sonra tekrar döndünüz Adem'e: "Aslan parçası...Olmadı be. Yemediler uyanıklar. İz bırakmışız ardımızda. Şimdilik biz seni siteden atalım. Birazcık da ağlanalım "Biz hırsız değiliz" diyerekten. Zaman geçer unutulur bunlar. Sonra da seni alırız tekrardan"... Adem de garibim ne yapsın çaresiz kabul eder...

Yukarıdakilere itiraz edebilirsiniz. Kanıt isteyebilirsiniz. Hiç umrumda değil! Çünkü bunlar benim varsayımlarım. Ha ama şunu da unutmayın ki insanların %90'ı bu varsayımların doğruluk oranının çok yüksek olduğuna inanıyor.

Kalp kırmamak için uğraş verdim bu konudaki yazılarımda. Ama o kadar arsızmışsınız ki bırakın kalbinizin kırılmasını yüzünüz bile kızarmamış. Etrafa çamur atmaktan her tarafınız çamura bulanmış. Kirlenmişsiniz en adisinden.

Şimdi dönün yuvanıza düşünün kara kara "Bu lekeleri nasıl temizleriz? Acaba hiç olmayan itibarımızı nasıl kazanırız? Acaba yüzümüzü nasıl döneriz insanlara? Acaba...Acaba...Acaba..." diye...

Bunlar benim tavsiyelerim. Ama siz çok dibe vurmuşsunuz be yavrular. Sizi bu saatten sonra değil benim tavsiyelerim Haydar Dümen'in tavsiyeleri bile kurtaramaz...

Bu saatten sonra özür dilemenizi de beklemiyoruz. Çünkü biliyoruz ki özür dilemek erdemli insanlara özgü bir davranıştır. Siz ve erdem... Yok valla pek bi ilgi kuramadım...

Haydi kalın sağlıcakla. Ayak altında da dolaşmayın fazla. Bu insanların sizlerle uğraşmaktan çok daha mühim işleri var...

İLAVETEN

Şimdi başlık gözüme çarptı da, olayları gerçekten ya bizim anlatamadık, ya sizin anlamadınız, ya da anlamak istemediniz. Biz olayı anlattık inanıp inanmamak size kalmış...

Hangisine inanalım güzelim. Bakırköy Noter'ine mi? Adem'e mi? Sana mı? Kaprisli Man'e mi? Cff'ye mi? Ya da hepsine mi? Yoksa hiçbirine mi?

Bence cevap hiçbirine. Atılan onca yalandan sonra artık hiçkimse hiçbirine inanmıyor. Boşuna nefes tüketmeyin...

Sekopej
10.Nisan.2007, 23:16
Maymuncuk

Her koşulda bize laf sokmayı kendine görev edinmiş birinden, üstelik yamayı yayımlarken, kelime oyunlarına girip hala bize laf sokan birinden, açılan anketteki saygısız yazılara katılan ve eklemeler yapan birinden bu yazıyı beklemiyordum, şaşırdım doğrusu.;)

Sheriff
10.Nisan.2007, 23:33
Hangisine inanalım güzelim. Bakırköy Noter'ine mi? Adem'e mi? Sana mı? Kaprisli Man'e mi? Cff'ye mi? Ya da hepsine mi? Yoksa hiçbirine mi?

Bence cevap hiçbirine. Atılan onca yalandan sonra artık hiçkimse hiçbirine inanmıyor. Boşuna nefes tüketmeyin...
+1907

İnanılacak bir durum yok.. birbirini kovalayan yalanların ardından hangisine inanacağımızı şaşırdık. Ve inanmamızı düşünmen zaten büyük bir hatadır..

Yamanın çalıntı olduğunu biliyordunuz veya bilmiyordunuz. Siz zaten bütün açıkları kapattığınızı sanıp biz yaptık diye bizim sitenin forumlarında yayınlamışsınız.. Bunun üstüne birşey yok. Biz buna inanıyoruz.. Bize kapak olsun diye yaptınız bunu.. Şimdi kapak bizim elimizde.. İster ağzını kapatırız ister başka bi yeri kapatırız..

Burak Duran
10.Nisan.2007, 23:40
ya arkadaşlar bırakalım artık bunlarda özür dileyecek yürek yok hatayı kabul edecek yürek yok. Hatan varsa delikanlı ol gel özür dile ama özür yerine aptalca bir anketle egonu tatmin et oh ne ala. Bu lafım bütün cff ye değildir bu laflar yerine bizzat ulaşır. Tekelci siteyiz ya biz neden tekelci oluyoruz gördünüz mü çünkü siz birşey beceremiyorsunuz cff Türkçe yapalım dediniz elinize yüzünüze gözünüze kısacası her yerinize bulaştı. Hadi gidin anket açın tatmin olun

Sekopej
10.Nisan.2007, 23:40
+1907

Yamanın çalıntı olduğunu biliyordunuz veya bilmiyordunuz. Siz zaten bütün açıkları kapattığınızı sanıp biz yaptık diye bizim sitenin forumlarında yayınlamışsınız..

Bu da vardı evet, yama çıkar çıkmaz direk burada neden yayınladınız acaba? Daha kendi sitenizde yayınlamadan belki de burada yayınladınız.

Herkese kapımız açık ama diğer yamalarınız değil de bu yamayı neden çıkar çıkmaz burada yayınladınız, yayınlayın kendi sitenizde, isteyen indirsin. Buradan bile amacınızın bizle uğraşmak olduğu anlaşılıyor, sonra da çıkıp biz sizle uğraşmıyoruz, siz uğraşıyorsunuz diyorsunuz...

Ilhan
11.Nisan.2007, 00:01
Hiçbirşey yazmayacaktım çünkü parmaklarıma acıyordum ama Volkan Baros'un mesajından sonra bir iki parça birşeyler yazmak istedim. Öncelikle sana teşekkür ederim Volkan Baros her ne kadar suçlu biz olsakta (ama bilerek ama bilmeyerek) kötü taraftan bakmadığın, iyi algıladığın için. Sizin sanırım 'özür dilemek' ile ilgili bir sıkıntınız var. İnanın gerek Burak abi gerek de Abdullah abi ile konuşmadan buraya gelip ben kendi ve site adına özür dileyecektim. Olaylardan sonra haberim oldu zaten, baya bir geç kaldım, ama yine özür dileyecektim. Ama geldiğim gibi gördüğüm yorumlar beni bu dileğimden uzaklaştırdı. Sanki haftada bir düzenli olarak herşeyinizi çalıyoruz, yayınlıyoruz gibi oldu mevzu. Mevzuyu bilmeyenler, konu ile alakası olmayanlar bile mesajlar yazmaya başladı, bazı mizahi yeteneği yüksek olan arkadaşlarda esprileriyle forumu güldürmeye...

İster inanın ister inanmayın, yamanın çalıntı olduğunu bilmiyorduk, bilseydik salakmıyız biz bu kadar alevliyken aramız yamayı burada yayınlayalım ve yamanın arkasında kalalım. Adem adlı arkadaş yüzünden demek istemiyorum çünkü iyi bir geçmişimiz kaldı, fakat o olmasa da bu olaylar olmazdı.

Bize laf atanların bize attığı lafları hakedecek tavırlarını gösterince insanın konu hakkında konuşası veya anlaşası gelmiyor.

Son olarak kendi adıma olaylardan haberimiz olmasa dahi yama bizim adımıza olduğu için (Yama Adem'e aittir -Abdullah abinin yaptıkları dışında- ama Adem'in sitesi CFF olduğu için yama CFF'ye ait gözükmüştür, bu bütün yamalarda, skinlerde, yüz paketlerinde böyledir) FM Türkçe Çeviri Ekibinden özür dilerim. Sormak istediğiniz bütün sorulara dürüstçe cevap veririm.

Maymuncuk

Bak Maymuncuk,

Sen buraya gelip hiç konuşma. Sen kendi siten adına güzel birşeyler yapmaya çalışmaktansa zamanını bizimle alay etmeye çalışmakla geçiriyorsun. Bu tarz olaylar çıktığında hep bakıyorum da bize en çok sataşan sensin.

Şimdi bakıyorum da adam gibi birşeyler yazmaya çalışmışsın ama becerememişsin. Sana inanmıyorum çünkü sen ve adminlerin dün bizim arkamızdan etmediğiniz lafı bırakmadınız. Daha dün bu ciddiyetsizlik sizde mevcutken bugün gelip özür dileyecektik diyorsun. Senin bence karakterin ile alakalı problemlerin var.

Dün ben ve benim arkadaşlarım ile alay ettin. Açıkçası o ana kadar size fazla sinirlenmedim ama o dünkü muhabbetiniz açıkçası öyle bir durum yarattı ki, gelip ayaklarımıza kapansanız da bir daha asla ne af, ne de başka birşey.

Şimdi ne sen, ne capriceman, ne apaydın gelip de bizimle muhatap olmayın. Benim edebiyatımla dalga geçen senin adminlerin, yamamızda emeği olan insanları hiç düşünmeden giriştiniz bu işe. Bir insanın sözüne kanarak(!) çıkarttığınız yama eğer gerçekten öyle ise sizin çok büyük gerizekalılar olduğunuzu gösterir. Keşke benim edebeiyatımla ve yazdıklarımla dalga geçmeden önce kim olduğumuzu hesaba katsaydınız.

Yani şu söylediğiniz son yalan bile (yamayı Adem'in 5 ayda %90'a getirdiği, veya ondan önce yapılmış halde arkadaşından aldığı) o kadar komik ki. O Adem'in gerizekalı arkadaşı eğer hakikaten yama yapsaydı gider sitesini açardı ve hit alırdı. Yani bu gerizekalı yalan bile sizin ne kadar gerizekalı bir topluluk olduğunu gösterir.

Bari kendiniz öylesiniz, insanları gerizekalı yerine koymayın!!!

Ve sitenizde asla bizim, benim arkadaşlarım aleyhinde atıp tutmayın!!!

Sen ve senin adminlerin bu sözleri hak ediyorsunuz, çünkü emek hırsızısınız, çünkü bile bile göz yumdunuz, siz gerçekten çok büyük hırsızlarsınız, ne desem az size…

NOT: Volkan Abi, parçadaki "gerizekalı" kelimelerini silme... Onların orda kalmasını istiyorum çünkü bu abartısız kelimeler kalmalı. Rica ediyorum..

VoLkaN BaROs
11.Nisan.2007, 02:40
Hakikaten var ya, size değmez. İnanın şurada tükettiğim nefese üzülüyorum.

Burak İnan ve onun gibi düşünelere söylüyorum. Şuurunuzu kaybetmişsiniz siz, ne yaptığınızı bilmiyorsunuz. Hırsızlığın 1'i de hırsızlıktır, 5'i de. Hırsız olmak için şu kadar çalarsan namuslu, bu kadar çalarsan namussuz olursun diye bir ibare mi var?

Biriniz der 400 cümle, diğeriniz der 4000 cümle. Beyfendiler o "sizin dosyanızın ingilizce bölümlerini aldık" dediğiniz dosya var ya "TSI FM 2005 Türkçe Dil Dosyası" işte o dosyanın tamamını kullanmışsınız. Hem de hiç yememiş içmemiş oyunda geçmeyen yerlerin bile Türkçesini düzenlemişsiniz.Aynen dosyalar bire bir elimde...

Hakikaten şu aşağıda yazdığınız son yazıyı okuyunca zıvanadan çıktım. Siz altına imza attığınız bir çalışmanın sorumluluğunu kabul etmeyin bakalım. Dünya alem sizin arsızlığınızı gördü.

Aman haaa.. sakın özür dilemeyin, 7 cihanın bildiği ahlaksızlığınızı siz biz ahlaklıyız diyerek gerim gerim gezinin.

Sizi dava ederek darma duman ederim, kapıma gelip hayatımızla oynama diye yalvarırsınız ama aranızda Abdullah var, o da sitenizin yöneticisi. Siz yatın kalkın Abdullah'a şükredin...

İki lafınızdan birinde de bizim adımızı telaffuz etmeyi bırakın. Gidin işinizi gücünüzü edebinizle yapın...

CMFMFAN Sitelerinin Resmi Açıklamasıdır;

' Bildiğiniz gibi son günlerde 14 aylık süre içerisinde yaptığı yüzlerce çalışma ile, özgün yayın anlayışı ile ve kaliteli uslübu ile dimdik ayakda duran sitemize karşı çirkin saldırılar olmaktadır. Turksportal isimli 'Resmi Kartelci ! Sitenin' kurulduğumuz ilk günden bu yana bizlere olan hırs ve kin dolu duyguları bizlerinde kullanılması sonucu olan bir olay ile tamamıyla açığa çıkmıştır.

8 Nisan 2007 günü 'CFF Türkçe Football Manager v1.0' başlığı ile yayınladığımız haber ve dosya ile başlayan karalayıcı zihniyete karşı tüm saflık ve erdemimizle dimdik duracağımız kesindir. Dosya için 3 aylık bir zaman dilimi içerisinde çalışmış olan eski yöneticilerimizden 'Adem Özkur' isimli kişinin defalarca sormamıza ve uyarmamıza rağmen 30 bin cümle içerisinde 400 cümleyi farklı bir yamadan aldığını belirtmemesi üzerine yaşadığımız sorun bizler için elbette ki üzüntü teşkil etmektedir. Ancak bu durumda sadece mağdur olan yamasından alıntı yapılan kişiler değil, CFF siteleri ve üyeleridir de.

10 Nisan 2007 tarihinde Turksportal forumlarında Volkan Baros adlı kişinin açtığı başlık gerçekleri içermeden sadece çirkin birer yalandır. Adem Özkur denen kişinin çevirdiğini söylediği cümleler, bizler tarafından kontrol edilse de değişiklik nedeni ile fark edememiz böyle bir soruna sebebiyet vermiştir. Burada kullanan değil, kullanılan taraf CMFMFAN siteleridir. Adem Özkur adlı kişinin site içerisinde ki yetkileri site ile alakalı 3.şahıslara söz verme boyutunda olmadığından söylediği sözlerde yalanın bir parçasıdır.

'MSN konuşmalarına' dayanarak sitemizin konuyla alakalı olmadığını isteyen herkese ispatlamaya hazırız. Bu açıklamalarımıza rağmen çarpıtıcı yorumların devam ettiğini görmek sadece abesle iştikaldir.

Bugüne kadar dimdik ayakda olan duruşumuzu bundan sonra da aynı biçimde sürdüreceğimizi tüm Menajerlik Oyunları kamuoyuna bildirir, CFF üyelerinden özür dileriz... '

CMFMFAN Siteleri Yönetimi Adına;

BURAK İNAN (capriceman)

VoLkaN BaROs
11.Nisan.2007, 03:46
Ha şuan: "Biz de aldatıldık ama sonuç olarak altında bizim imzamız olan bir çalışma, TSI den kullanılan dosya dolayısı ile özür dileriz" deseniz açtığım her konuyu tamamen siler, size oturup teşekkür haberi yazarım. "Kırıcı cümlelerim için de ayrıca özür dilerim" derim...

Peki siz bunu yapabilir misiz?