PDA

View Full Version : Fiyasko

shaft707
16.Nisan.2007, 14:31
Tam bir fiyasko aldatmaca koca logoda fm türkçe olacak yazıor ama sadece yazıor birileri artık bir icraat göstersin istiyorum geçen sene ve önceki senede aynısı oldu fm2005 ve fm2006 türkçe tam sürümü oynamadan üst oyunlar yani fm2006 ve fm2007 çıktı bıktık artık bu yaşananlardan bıktık oyun çıkıyor tam sürümünü 1 yıl atlayarak oynuyoruz ilgililerin bu konuya bir çözüm bulmasını rica ediyorum

imparator_cenk
16.Nisan.2007, 14:42
Beğenmiyorsun git o zaman!

shaft707
16.Nisan.2007, 14:47
bak arkadaşım senin gibiler yüzünden kaç aydır beklioruz bilinçli tüketici ol lafla peynir gemisinin yürümiyeceğini bil belki bir kaç arkadaş benim düşüncemi onaylarsa fm yeni sürümünü yeni versiyonu çıkmadan türkçe olarak daha hızlı ve zevkini tada tada oynarız die yazdım

imparator_cenk
16.Nisan.2007, 14:56
İyide kardeşim adamlar o kadar yapıyor ediyor,biz sadece indirip yorum yazıyoruz.Emek mi veriyoruz,para mı ödüyoruz,hayır.Eee o zaman katlanacaksın.

Fıratcan Alçınkaya
16.Nisan.2007, 15:03
Tam sürüm türkçe için sitede büyük ugraş var... Sözlerinin bir bölümünde haklısın ama yinede minnet duymalıyız... Çünkü hiç emek harcamadan yamaya sahip oluyoruz ayrıca bildigim kadarıyla çıkmasına az kaldı...

shaft707
16.Nisan.2007, 15:08
Tam sürüm türkçe için sitede büyük ugraş var... Sözlerinin bir bölümünde haklısın ama yinede minnet duymalıyız... Çünkü hiç emek harcamadan yamaya sahip oluyoruz ayrıca bildigim kadarıyla çıkmasına az kaldı...

hep az kaldı fm 2007 türkçe tam sürümünüde temmuzda oynarız eylülde fm 2008 çıkar 2007den bişi anlamadan 8 kurarız oda güzel

B52Rock_Lobster
16.Nisan.2007, 15:16
Taylandlılar bile yaklaşık 4,5 aydır kendi dillerinde oynuyorlar ingilizceyi ezberledik nerdeyse.:mad:

Aşk-ı Şehir
16.Nisan.2007, 15:18
İyide kardeşim adamlar o kadar yapıyor ediyor,biz sadece indirip yorum yazıyoruz.Emek mi veriyoruz,para mı ödüyoruz,hayır.Eee o zaman katlanacaksın.

Arkadaş son derece haklı

Memedov
16.Nisan.2007, 16:10
Tam bir fiyasko aldatmaca koca logoda fm türkçe olacak yazıor ama sadece yazıor birileri artık bir icraat göstersin istiyorum geçen sene ve önceki senede aynısı oldu fm2005 ve fm2006 türkçe tam sürümü oynamadan üst oyunlar yani fm2006 ve fm2007 çıktı bıktık artık bu yaşananlardan bıktık oyun çıkıyor tam sürümünü 1 yıl atlayarak oynuyoruz ilgililerin bu konuya bir çözüm bulmasını rica ediyorum

Arkadaşım Çeviri Yapan arkadaşlara saygısızlık ediyorsun.Onlar gecelerini gündüzüne katıp sırf bizim daha iyi faydalanabilmemiz için.:)

Bir Sonra ki yamada bu sorunlar çözülecektir sanırım.Lütfen biraz daha sabırlı olalım çünkü böyle yaptığımızda elimize hiç birşey geçmiyecektir.

meddah
16.Nisan.2007, 16:18
Cevap geneldir..

- Logoda yazan (yani aslında reklam barında yazan) bir mizah unsurudur.. Dikkat edildiyse orada "Football Manager 1 YTL olacak" da yazıyor; bunu da ciddiye alıyor musunuz? Ya da "Aydın adam olacak" dan ne anlıyorsunuz?
Bunları geçtim, hadi diyelim ki çok inandırıcı şeyler.. "Türkçe FM çalınmayacak" da yazıyor ki, sırf bu bile bunun mizah olduğunu anlamaya yeter..
Herkes anlamıyor diye mizah da yapılmasın mı?

- Türkçeleştirmeyi yapan ekip Sigames'in bu oyunu Türkçe'ye çevirmekle vazifelendirdiği ve maaş bağladığı, bir çeşit personeli değildir..

- Bu ekip, öyle kalabalık bir ekip de değildir.. Bu oyuna gönül veren, isim, para, veya sair çıkar kaygısı olmadan, işinden, okulundan, sosyal hayatından arttırabildiği zamanında bir çeşit gönül işi yapan isnanlardan oluşmaktadır.

- Bu insanlara "fiyasko, nerde Türkçe yama, oyalıyorsunuz bizi, sizden bir halt olmaz" diye laf ebeliği yaparsanız morallerini ve sinirlerini bozarsınız; yalan dahi olsa "sizin sayenizde bu oyunu Türkçe oynuyoruz, daha güzel oynayabilmek için çevirinizi bekliyoruz, e peki ne zaman çıkacak, yeter beklemekten bir hal olduk" gibisinden tabiri caizse yağlanırsanız, kendilerini sorumlu hissetmelerini ve daha çok çalışmalarını sağlarsınız. İşinize gelecek tutum budur..

- Piyasada çok oynanan kaç tane oyun var? Kaçının orijinal halinde Türkçe var? Kaçı sonradan Türkçeleştiriliyor? Ve kaçının Türkçesi geç yapılınca bir yerlere öfkenizi kusabiliyorsunuz? Bu soruları kendinize bir sorunuz..

- Son olarak, forumda adab-ı muaşeret mucibince fikir beyan ediniz.. Kuralları okuyup bu kuralların gerektirdiği şekilde ve yerde konu açınız.. Ki silinmesinler..

tmac_91
16.Nisan.2007, 20:30
birşey söylemek istiyorum
bu türkçe çalışmasını yapan arkadaşlar buna mecbur flan değil yapmazsa oynamayız ewt yaptığı haksızlık ama
FM nin türkçeye ceviriminin çok zor olduğunu sanmıyorum kimsenin emeğine haksızlık etmek istemem zaten ben türkçe ye gerek de duymuyorum anlıyorum ne olduğunu sadece bu türkçe konuşmalar yok şansal erman falan oyuna zevk kattığından ii olabilir neyse
tekrar söyliyim emekleri çok önemli haksızlık etmiorum ama
FM de kaç tane sözcük var ki türkçeye cevirilsin 5 tane menü var en fazla 100 çeşit haber var ve oyun çıktığından beri baya bir süre geçti elbette bununla uğraşmıyorlar boş zamanlarında yapsalarda bitmesi gerekirdi
yinede bitirsenizde bitirmesenizde tşkler
ben fm 2006 dan aldığım zevki hiç bir oyundan almamıştım
onun da türkçe yamasıyla baya bir süre oynamıştım FM serisinin en ii oyunu 2006
FM 2007 zaten başlı başına saçmalıklarla bir fiyasko ben 2008 çoktan beklemeye başladım zaten 2007 deki birçok ggerçek dışı hatanın 2008 de olmamasını bekliyorum

not:eğer yazılarımdan kendine veya emeğine haksızlık gören varsa söylesin yazıyı kaldırayım

El Barto
16.Nisan.2007, 20:34
Hey Allahım ne insanlar var ya.Sanki bu insanlar bunu yapmaya mecburlar teşekkür edeceğine bukadarına bide gelmiş buraya neler diyor.Madem okadar çok istiyorsun insanların kendi dillerinde oyun oynamalarını sende bir katkı yapta %100 yama çıksın hemen.Birde bilinçli tüketici lafına sadece gülüyorum :n:
Nekadar para ödedin siteden Türkçe FM'yi indirmek için;)

Redrum
16.Nisan.2007, 20:42
beyler sakın yanlış anlamayın yani ama mesela ''play'' ''oynat'' a çevirilioyur ama gözlemicimin bana verdiği maç raporu ingilizce. yani yanlış anlamayın ama yani play'i yada player'ı, tactic'ı, yellow card'ı, manager'i herkes bilir ama önemli oaln o dediğim raporları, maç öncvesi tahminleri(şansal-erman meselesi) yapmak yani bunu sadece öneri olsun diye ssöylüyorum bu işte emeği geçenlere. Bence böyle olması daha yararlı ve ilgi çekici olur;;).Saygılar..

Sekopej
16.Nisan.2007, 20:51
birşey söylemek istiyorum
bu türkçe çalışmasını yapan arkadaşlar buna mecbur flan değil yapmazsa oynamayız ewt yaptığı haksızlık ama
FM nin türkçeye ceviriminin çok zor olduğunu sanmıyorum kimsenin emeğine haksızlık etmek istemem zaten ben türkçe ye gerek de duymuyorum anlıyorum ne olduğunu sadece bu türkçe konuşmalar yok şansal erman falan oyuna zevk kattığından ii olabilir neyse
tekrar söyliyim emekleri çok önemli haksızlık etmiorum ama
FM de kaç tane sözcük var ki türkçeye cevirilsin 5 tane menü var en fazla 100 çeşit haber var ve oyun çıktığından beri baya bir süre geçti elbette bununla uğraşmıyorlar boş zamanlarında yapsalarda bitmesi gerekirdi
yinede bitirsenizde bitirmesenizde tşkler

Yapma arkadaşım, 100 çeşit demişsin tam sayıyı bilmiyorum ama 10binlerce cümle desem sanırım anlarsın ne kadar zor bir olay olduğunu. Ben ekipte değilim ama ekipteki arkadaşlarımın ne kadar çaba harcadığını görebiliyorum. Dediğin gibi 100 çeşit haber olsa, zaten şu anda çevrilmiş, bitmiş olurdu.

the_imam912
16.Nisan.2007, 20:55

evet katılıyorum arkdaşım.........

Fıratcan Alçınkaya
16.Nisan.2007, 20:57
Şimdi üst yöneticinin biri çıkıp vazgeçtik yapmıyoruz dedi... Elinize ne geçicek bu yamayı yapanlar heralde sizler gibi düşünüyor bir an önce bitirmeye çalışıyolar...Ama çıkıp başlıga ''Fiyasko'' yazar konu açarsan sadece zarar verirsin sen dedin diye ne bu yama geç çıkıcak ne de erken ne zaman biterse yayınlanıcak zaten...

tmac_91
16.Nisan.2007, 21:01
Yapma arkadaşım, 100 çeşit demişsin tam sayıyı bilmiyorum ama 10binlerce cümle desem sanırım anlarsın ne kadar zor bir olay olduğunu. Ben ekipte değilim ama ekipteki arkadaşlarımın ne kadar çaba harcadığını görebiliyorum. Dediğin gibi 100 çeşit haber olsa, zaten şu anda çevrilmiş, bitmiş olurdu.

eğer öyleyle bişey diyemem
ama oyandığımda her ay aynı olaylar oluodie dedim
yani hep aynı haberler dönüo die
eğer öle binelr falan varsa uzun sürmesi çok doğaldır

eXcitinG
16.Nisan.2007, 21:29
İnsanlar şükür etmesini bilmelidir.Bu kadarınıda türkçe oynadığınıza dua etmelisiniz.Burdaki ekip olmasaydı nasıl oynayacaktınız bu oyunu bu kadar renkli,biraz düşünceli olup ondan sonra konu açmalı bu kadar düşüncesizlikte olmaz.Burdaki emek gösterenlerede saygı duyulmalı.Sabr ve şükür dilemesini bilmeliyiz.

Sekopej
16.Nisan.2007, 21:31
Neyse konunun fazla açık kalmasına gerek yok. Yeni yama tamamlandığında yayınlanacaktır. Hepimiz bekliyoruz.