PDA

View Full Version : İşte Fark Burada !

TR.CaPTaiN
19.Nisan.2007, 18:38
Kur'an-ı Kerim: ''Dinde zorlama yoktur.''

İncil: ''İnsanları zorlayınız ki, evim dolsun !''

Tevrat: ''Onları tamamen imha edene kadar saldıracaksın ve hiçbir merhamet göstermeyeceksin !''

Tabi bu yazanlar(Kur'an-ı Kerim hariç) Allah'ın gönderdiği şekilde değil,bozulmuş daha sonra kendilerinin yazdığı şekilde ama burda gösterilmek istenen şu an onların inandığı kendi yazdıkları kitabın ifadeleri.

El Barto
19.Nisan.2007, 18:42
Biz İncile'de Tevrat'a da inanıyoruz ancak değiştirilmemiş hallerine.İlk gönderildikleri hali ile Kuran'dan farkı yoktu iki kitabında ancak insanların tahrif etmesiyle Kuran son olarak geldi böyle bir fark olmuş olması gayet normal.

mustafa35
19.Nisan.2007, 18:45
İnsanlar kendi kendilerine ne işler yapabiliyorlar...

the_imam912
19.Nisan.2007, 19:15
evet haklsın

hezzo
19.Nisan.2007, 20:06
ben ne Tevratta ve İncilde böyle şeyler yazdığına inanmıyorum. Senin okuduğun ve alıntı yaptığın yerler benim için bir şey ifade etmiyor eğer bana Yahudilerin onayladığı bi kitaptan veya Hristiyanların onayladığı bi kitaptan bunları gösterirsen ancak inanırım.

TR.CaPTaiN
19.Nisan.2007, 20:14
ben ne Tevratta ve İncilde böyle şeyler yazdığına inanmıyorum. Senin okuduğun ve alıntı yaptığın yerler benim için bir şey ifade etmiyor eğer bana Yahudilerin onayladığı bi kitaptan veya Hristiyanların onayladığı bi kitaptan bunları gösterirsen ancak inanırım.

İster inan ister inanma zorlayan yok. Seni inandırmak gibi bir amacımda yok açıp İncil'i,Tevrat'ı bakabilirsin.(Yahudiler zaten yaptıklarıyla bunları onaylıyorlar) Senin inanıp inanmamanda benim için birşey ifade etmiyor.

emrec15
19.Nisan.2007, 21:21
bunlar değiştirilmeseydi ku-ran'ı kerimle aynı şeyler yer alacaktı fakat kendilerine göre değiştirmişler.

Zaradene
19.Nisan.2007, 23:36
Bura din tartışma yeri değildir. İnsanlar neye inanır inanmaz kimseyi de ilgilendirmez. Herkes kendisinden sorumludur