PDA

View Full Version : Bu muydu Vefa ?

TR.CaPTaiN
23.Nisan.2007, 20:18
Özel Harekat Şubesi'nde görevli oğlu polis memuru Kazım Çağlar'ı henüz 28 yaşındayken, 1998 yılında Tunceli'de teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu kaybeden Sultan Çağlar, acı haberi televizyondan öğrendi. Eşi de polis olan, geride 12 yaşında bir de gözü yaşlı oğul bırakan Kazım Çağlar'ın annesi Sultan Çağlar, acıya dayanamadı, belden aşağısı felç oldu. Devlet şehit annesine maaş bağladı. Ancak yürüyemeyen talihsiz annenin dramı bitmedi, acı olaylar birbirini kovaladı. İki kez kalp ameliyatı geçiren şehit annesi Sultan Çağlar, eşini de kaybetti.

Birlikte oturduğu 45 yaşındaki kızı Bakiye Çağlar'ın desteğiyle yaşamını sürdüren Sultan Çağlar, “Oğlumun şehit olduğunu öğrenince dünyam yıkıldı. Felç geçirdim. İki kez kalp ameliyatı oldum. Yüksek tansiyon, şeker, nefes darlığı gibi hastalıklarla mücadele ediyorum. Geçen yıl tekerlekli sandalye için Emniyet Müdürlüğü'ne başvurdum. ‘Veremeyiz’ dediler. Yine de vatan sağolsun” dedi.

Muğla Emniyet Müdürü Emin Körpe konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şehidimizin annesi, bizim de annemizdir. Geçen yıl bizden tekerlekli sandalye talep etmiş. Biz de durumu Muğla Valiliği'ne bildirdik. Sandalyeyi verirse valilik verir, biz veremeyiz” dedi.

Şehit polisin ablası Bakiye Çağlar da kardeşinin ölümünün ailelerini perişan ettiğini söyledi. Çağlar, “Annem çarşıya, pazara gidemiyor. Ben de her zaman yanında olamıyorum. Onun için tekerlekli sandalye istiyoruz. Ben de nefes darlığı ve astım hastalığına yakalandım. Kardeşim, ölmeden bir hafta önce, oğlunu, eşini ve Tunceli'yi kamerayla görüntülemiş. Şehit düştüğü yerde çekilmiş bir de fotoğrafı var” diye gözyaşı döktü.

Gangster
23.Nisan.2007, 20:21
Ooof içim kötü oldu ya.Gerçekten bu mu vefa?Şehit annelerinde bile yardım edimeyecekse diyecek bir sözüm yok...

emrec15
23.Nisan.2007, 20:25
gerçekten bumu vefa ????insan bir tekerlekli sandalyeyi vermeye üşeniyorsa hemde bir şehit ailesine.

mahoo
23.Nisan.2007, 20:36
:( Allah kaldiramicaimiz yukler vermesin ...